lopinavir ritonavir generique plaquenil chloroquine lopinavir ritonavir generique colchicine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » ÖRTÜSÜZLÜKDE BİR KİMLİKDİR

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 28 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
muhammed_usame su an offline muhammed_usame  
ÖRTÜSÜZLÜKDE BİR KİMLİKDİR

161 Mesaj -

En Son On: 07.09.2007 - 11:54
Cinsiyeti: ----- 
Karşılaştığımız, muhatab olduğumuz bir çok örtüsüz, başı açık bayan kendisinin müslüman olduğunu, namaz kıldığını, oruç tuttuğunu kendisinin kuran okuyan ve sadaka veren birisi olduğunu söyler, belki çoğumuzda şahit olmuşuzdur. İyice düşünürseniz, onların bu sözleri aynı zamanda şu anlama gelmektedir :

' Benim kıyafetime, dış görünümüme bakıp ta yanılmayın, evet benim kıyafetim müslüman kıyafeti değildir, küfrün kıyafetidir ve sizde beni böyle bir kıyafet içinde görünce müslüman olmayan biri sanmayın, ben müslümanım... '

Siz hiç güzelce örtünmüş bir bayanın aynı zamanda diliyle de müslümanlığını ilan etme gereği duyduğunu gördünüz mü ? Tepeden tırnağa örtülü birisi bir toplulukta veya bir muhatabına ' ben müslümanım, oruç tutan,namaz kılan Kuran okuyan birisiyim...dese,insanlar biraz şaşırmazlar mı? 'Elbette öyle olacak, sana kim aksini söyledi, zaten belli değilmi, bunu bir de dilinizle söylemenize ne gerek var demezler mi?Bir başka soru, Müslümanların içinde yaşayan fakat kendisi müslüman olmayan bir bayan, kendisinin islamla hiç bir ilişkisi olmadığını ,müslüman biri olmadığını duyurmak ve bildirmek istediğinde, sonra bu durumum artık herkes tarafından devamlı bir şekilde bilinmesini istediğinde acaba bunu nasıl yapabilir?

Bunun cevabı çok kolaydır.İlk önce, bedeninde görülür görülmez İslamı hatırlatacak, müslüman olduğu imajını verecek ne varsa onlardan uzaklaşarak, onlardan sıyrılarak, yani eğer varsa üzerindeki örtüleri atarak yapar bunu.Daha sonrada her fırsatını bulduğunda konuşmalarıyla, davranışlarıyla bunu belirtmeye çalışır.

Evet hiçbir aşırılığa kaçmadığınız fazla açılıp saçılmadığınız halde sadece başınızın açık etekli veya pantolonlu kıyafetiniz işte bu anlama gelmektedir.

Evet hiçbir aşırılığa kaçmadığınız fazla açılıp saçılmadığınız halde sadece başınızın açık etekli veya pantolonlu kıyafetiniz işte bu anlama gelmektedir.

Bu mesaj 1 kez ve en son muhammed_usame tarafından 03.09.2007 - 12:41 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 12:37
Bu mesajı bildir   muhammed_usame üyenin diğer mesajları muhammed_usame`in Profili zum Anfang der Seite
Gast Sahra  

Misafir

valla ne anlatmak istediğinizi anlayamadım.varsayımlar gibi geldi belki zihnim yorgundu neticede üzgünüm anlayamadım.belirtmek istedim.ukalalık olarak almayın saygılar.
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 13:18
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
kamerr su an offline kamerr  
Ancak Allah indinde kendilerinden emin olmayanlar kendilerini ispat için bir şeylere ihtiyaç duyarlar.

21 Mesaj -

En Son On: 04.09.2007 - 14:34
Maun suresi ne diyor ;

"Vay o namaz kılanların haline ki onlar gösteriş için namaz kılarlar"

Bu ayeti ister ibadet ister kıyafet istediğiniz her alan için kullanabilirsiniz.
İslam samimiyet, güzel ahlak ve hayır üretme dinidir. Fotoğrafla dindar görünme değil.

Allah'a gerçek inanlar ancak Allah'a kendilerini kabul ettirmeleri gerektiğini bilirler.
Bu halin dışında gösterişe ve birilerine görüntü veya sözle bir şeyleri ispata kalkışmak ancak inanç ve ilim eksikliğinden kaynaklanır.

İslam'ın üniforması yoktur. Dolayısıyla kadın içinde bu bu böyledir.
Önemli olan iffetli kadının kendine buna uygun kıyafetler seçmesidir.
Benim eşimin saçı açık ve normal bir giyim tarzına sahip. Bunun Allah katındada normal olduğuna LAİLAHEİLLALLAH kelamına inandığımız gibi inanıyoruz.

Araplara benzemenin bir üstünlük olduğu veya şart olduğu hangi ayette yazıyor.

Böyle olsa arap topraklarının üzerine rahmet yağmazmıydı, haçlı pisliği yerine.
Allah neden arap topraklarından kaldırıpda Anadoluyu bir Evliya yatağı haline getirdi ?
Arap kıyafetlerini çok sevdiği içinmi ? Yoksa peygamber evladına ihanet edenleri dışladığı içinmi ? Şüphesiz Allah yaşayan her insana fırsat kapısını ölene kadar açık tutar.

Kıyafetlerin dini kimlik olduğunu kabul eden dinler ancak buda benzeri putperest dinlerdir.
İslam bunu kabul etmez ve gereğide yoktur.

Bu mesaj 1 kez ve en son kamerr tarafından 03.09.2007 - 13:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 13:28
Bu mesajı bildir   kamerr üyenin diğer mesajları kamerr`in Profili zum Anfang der Seite
RE: Ancak Allah indinde kendilerinden emin olmayanlar kendilerini ispat için bir şeylere ihtiyaç duyarlar.

161 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı kamerr

Maun suresi ne diyor ;

"Vay o namaz kılanların haline ki onlar gösteriş için namaz kılarlar"

Bu ayeti ister ibadet ister kıyafet istediğiniz her alan için kullanabilirsiniz.
İslam samimiyet, güzel ahlak ve hayır üretme dinidir. Fotoğrafla dindar görünme değil.

Allah'a gerçek inanlar ancak Allah'a kendilerini kabul ettirmeleri gerektiğini bilirler.
Bu halin dışında gösterişe ve birilerine görüntü veya sözle bir şeyleri ispata kalkışmak ancak inanç ve ilim eksikliğinden kaynaklanır.

İslam'ın üniforması yoktur. Dolayısıyla kadın içinde bu bu böyledir.
Önemli olan iffetli kadının kendine buna uygun kıyafetler seçmesidir.
Benim eşimin saçı açık ve normal bir giyim tarzına sahip. Bunun Allah katındada normal olduğuna LAİLAHEİLLALLAH kelamına inandığımız gibi inanıyoruz.

Araplara benzemenin bir üstünlük olduğu veya şart olduğu hangi ayette yazıyor.

Allah neden arap topraklarından kaldırıpda Anadoluyu bir Evliya yatağı haline getirdi ?
Arap kıyafetlerini çok sevdiği içinmi ? Yoksa peygamber evladına ihanet edenleri dışladığı içinmi ? Şüphesiz Allah yaşayan her insana fırsat kapısını ölene kadar açık tutar.

Kıyafetlerin dini kimlik olduğunu kabul eden dinler ancak buda benzeri putperest dinlerdir.
İslam bunu kabul etmez ve gereğide yoktur.

diyorsunuz ....

hmmm....

siz dediklerinizle amel ve fillerinizle hesap verecek;

biz dediklerimizle amel ve fiilerimizle hesap vereceğiz.....

aynı dinin mensubu olarak görünüyoruz ama itikadi konularda farklılık ve ayrılıklar....

siz haklı biz haklı bilemeyiz.....

en iyisini ve hakkı allah cc daha iyi bilir şüphesiz .....

onun içinde biraz bekleyip göreceğiz mutlaka.......

wesselam
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 13:59
Bu mesajı bildir   muhammed_usame üyenin diğer mesajları muhammed_usame`in Profili zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Cinsiyeti: Bayan 
usame abim kardesim birak
kardesin olarak birak anlatamazsin
Allah diyelim
selam ve dua ile kardesiniz
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 14:06
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

161 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı cananberraramazan

usame abim kardesim birak
kardesin olarak birak anlatamazsin
Allah diyelim
selam ve dua ile kardesiniz

yok ablam polemiğe girmeye hiç niyetim yok....

sıfatlarından adil olan rahman varken neye neden daraltayım kendimi.....

allah razı olsun inşaallah......

wesselam
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 14:09
MELIKSAH04** su an offline MELIKSAH04**  

328 Mesaj -

En Son On: 06.08.2009 - 16:05
şaşkın şaşkın şaşkın telaşlı telaşlı telaşlı düsün düsün düsün
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 15:22
Bu mesajı bildir   MELIKSAH04** üyenin diğer mesajları MELIKSAH04**`in Profili MELIKSAH04** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1686 Mesaj -

ABIME DEDIM AMA BEN DAYANAMIYORUM
EFENDIMIZIN SOYUNA!SAHABILERIN YASADIGI TOPRAKLARA SAYGISI OLMAYANA NE DIYELIM KI????
EFENDIMIZ KURAN´IN LANETLEDIGI YAHUDILERE BILE BU TARZ BAKMAMISTIR
HIC DÜSÜNMÜYORMUYUZ YARADAN NEDEN BU ARAB SOYUNDAN BIRINI SECTI VE PEYGAMBERLIK VERDI????
NEDEN O TOPRAKLARI SECTI????
HER SEYINDE OLDUGU GIBI BU KONUDAKI HIKMETINE SUAL OLUNMAZ AMA???? GEL GÖRKI ANLATAMIYORUZ KARDESLERIMIZE
:(ağlarağlar
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 15:48
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
faniiiia su an offline faniiiia  

138 Mesaj -

En Son On: 04.09.2007 - 18:20
Baş açıklığı ve diğer günahlar kişiyi küfre koymaz yada bu kişiler İslam düşüncesinden uzaktırlar diye bir iddia olmaz. Belki pratik noktada nefsin ve şeytanın esareti altındadır denilebilir. Bir çok insan varki, islamın tüm ilkelerine samimice inanır ama onları hayatında pratize etmez. Tabiki sadece düşünce boyutunda inanması pratiğine bir şey yansıtmaması, onu kurtarır mı kurtarmaz mı? Bunu düşünmek lazım....
sayın kamerr misin nesin, sözlerinden fitne kokusu geliyor. Kullandığın ifadeler zihniyetini ele veriyor.Başına dağlar kadar haçlı pisliği yağmasın. Sözlerin hak-batıl içiçe: Evet gaye Allah'ın istediği şekilde örtünmektir.Bunu ifade ederken, neden birilerine saldırıyorsun? Güzelce ifade etsene...Araplar ihanet etmişlerde, Anadoluyu Evliya yatağına getirmişte...sen yoksa anadolu sultanlarını, saltanat sahiplerini evliyalar mı sanıyorsun? Belki sen kendinide evliya sanıyorsundur kim bilir?

Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 15:54
Bu mesajı bildir   faniiiia üyenin diğer mesajları faniiiia`in Profili faniiiia Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
İslamın kaynağı Kuran ve yaşayan Kuran'lardır.

21 Mesaj -

Yolu Hak dostlarının yolu olan bir insanın sözlerine tahammül yoksa bu gerçekten üzücü.

Ben Allah rızası için ve ülkemi ve insanlarını sevdiğim için yazıyorum. Allah'a and olsunki yazdıklarımın hiçbirinde fitne yoktur.
Kuran ve yaşamsal alanda verdiğim örnekler benim şahidimdirler.

Sadece bana gelen cevaplardan bir kaçına kısaca cevaplar vereceğim.
İnşaallah anlamak nasip olur.

Bütün semavi kitapların inişi indikleri kavimlerin sapkınlıklarda en zirveye çıktıklarında olmuştur.
Peygamberler özel ve yüksek ruhlu insanlardır. Onların arap veya herhangi bir milletten olmaları hiç bir ayrıcalık ifade etmez.
Arabın arap olmayana üstünlüğü ancak takva bakımından olabilir buyrulmuyormu ?

Peygamberimizin vazifesini ifa etttiği dönemden önceki cahiliye döneminde arapların ne denli sapkın işler peşinde olduklarını hiç okuyup incelemedinizmi ?

İnsanlık tarihinde kız evlatlarını diri diri gömen başka hiç bir millet varmıdır ?

Evlenme ve boşanma olaylarının ne feci halde olduğunu ben edebimden buraya yazamıyorum.
Pek çok arap bu ne olduğu belli olmayan evlenme şekilleri yüzünden gerçek babalarını bile öğrenememek durumunda kalmadılarmı ?

Ne buyuruyor Allah "O kız çocuğuna sorulduğunda. Hangi nedenle öldürüldü diye"
nedir bu sorunun cevabı ?

Kurana bile konu olan eşcinsel ilişkileri.

Canlı hayvanların bile üzerlerinden parça kesip yediklerini.

Arap olupda İslama ve efendimize hizmet eden gerçek sahabi ve arapları benim eleştirime katmayın. Ehlibeyti ve ehlibeytten olan zatlarıda öyle. Cümlesinin başımın üstünde yeri var.
Fakat benim şikayetçi olduğum daha doğrusu gerçek islam tarihini ve gerçek islamı bilenlerin şikayetçi olduğu her biri veli ve ilim merkezi olan onbir kuşak peygamber evladını kesip zehirleyenleri (Emeviler ve Abbasiler) peygamberin halifesi kabul etmek gafletidir.
bu zalimler Allah katından vazife verilen bu zatları yok edip kendileri üçyüz küsur yıl İslama her türlü herzeyi katmadılarmı ?
Bunları bilmemek çok büyük kayıp değilmi ?

Bırakın İslamiyetten önceyi, İslamiyetin kabulünden sonra YEZİD Medine halkı kendisine yaptığı haksızlıklar için isyan ettiğinde ordularını bu şehrin üzerine sürmedimi ? Ve askerlerine Medine kadınlarını bir hafta helal kılma sapıklığını göstermedimi ? İnternetten araştırabilirsiniz. Harra çocukları denir bu zulümden dünyaya gelen gayrimeşu çocuklara. Hangi arap bu pisliği mertçe anlatır ?

İslamı öğrenmek için önce Kuran'a ve sonra herbiri yaşayan Kuran olan öncelikle efendimize ve sonrada onun nuru olan velilere başvurmak gerekir.
Onlarıda bulamayacağımıza göre bize bırakılan gerçek hadis ve eserlerden faydalanmamız gerekiyor.

Cevaplar içinde okunmadan ve anlaşılmadan verilen tepkiler var.
Bunlar için yapabileceğim hiç bir şey yok. Allah doğruya ulaştırsın diye dua etmekten başka.
Birde minik kafalarla kızdığını anlatan vatandaşım var.
Yarın Hakkın divanında neye kızdığını anlarsın kardeşim. Şayet burda anlamak nasip olmazsa tabi.

Not: Fania kardeşim sana kim senin gibi düşünmüyorsa ona hakaret et, islamın gereği budur demişse yalan demiş. Dikkat et.

Cananberraramazan din gününde burdakilerden çook daha fazlasını göreceksin.
Orda nasıl tahammül edeceksin ? Allah yardımcın olsun.

Allah tüm müslümanları gafletten ve delaletten muhafaza eylesin. AMİN...

Bu mesaj 1 kez ve en son kamerr tarafından 03.09.2007 - 16:58 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 16:57
Bu mesajı bildir   kamerr üyenin diğer mesajları kamerr`in Profili zum Anfang der Seite

138 Mesaj -

Arkadaş, sen ne anlatmaya çalışıyorsun? Arapların arap olmayanlara üstün olduğunu kim iddia ediyor?Neden arapları kötülüyorsun o kadar? Bahsettiğin cahaletler, tüm milletlerin cahili hayatlarında çeşitli şekilllerde olmuştur.
Kim Emevi ve Abbasileri Halife olarak kabullenmiştir. Yok öyle birşey...Halifet Hz.Ali 'den sonra saltanata dönüşmüştür. Peki sen osmanlıyı hilafet olarak görüyor musun?
Şimdi sana burda islam tarihi yazacak değilim; öyle gözüküyor ki islamı az çok biliyorsun.Ama anlayamadığım arapları neden o kadar kötülüyorsun? Yoksa burdan bir yerlere mi varmak istiyorsun? Varsa bir bakla dilinin dibinde bizde öğrenelim.Bildiğim kadarıyla islam dil, ırk ayırımı yapmaz, üstünlüğü takvaya bağlar.
Hakaret demişsin:
Alıntı

sözü söyleyen siz değil misiniz? Benim hakaretim belki sadece size olmuş. Ama sizin hakaretiniz bir topluma olmuş.Bilmem anlatabildim mi?
Şükürler olsun taassup sahibi değilim. kimsede bana senin gibi düşünmeyene hakaret et dememiştir.Bilakis tüm müslümanlar kardeştir, dusturuyla hareket etmem hususunda tavsiyeler yapılmıştır. İnş tavsiyene uyacağım. Güzel bir tavsiye sizinde uymanızı tavsiye ederim.
İslamda dil, ırk üstünlüğü yoktur. Sadece ve sadece Üstünlük takva iledir.

Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 17:44
Bu mesajı bildir   faniiiia üyenin diğer mesajları faniiiia`in Profili faniiiia Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Sahra  

Misafir

ya nerden nereye geliyosunuz takip edemiyorum.yazık iletilerinizi okumak için harcadığımız zamana düello gibi tam bombardıman.yok kavga için sebepbi arıyorsunuz yok hayalen üretiyormusunuz.kamer kardeş sen bunu herzamasn yapıyorsun yeter:....
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 18:02

138 Mesaj -

bende anlayabilsem derdi nedir?
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 18:07
Söyleneni iyi anlamak gerekiyor.

21 Mesaj -

Fania kardeşim ben arap düşmanı değilim.
İslam tarihinide Osmanlı tarihinide benim diyenle oturup birebir tartışacak bilgi seviyesindeyim.
İyi ve doğruyu birbirinden ayırın buyuruyor Allah. Kötüyü sevmeyin iyiyi ve doğruyu sevin buyuruyor. Bunlar sence suçsa din gününde Allah'tan hesabını sorarsın kardeşim.

Sırf görüşlerimi anlayamadığın ve sana ters geldiği için muhalif yazmaman en güzel yol olurdu bence.
Söylediklerin ise benim yazdıklarımı anlamamış olmaktan ve çarpıtmaktan başka bir anlam ifade etmiyor.

Birde, hak düşünüp hak yazıyorum. Allah'a and olsun bu böyle. Bilmeyen ve anlamayanın kusuru anlatana nasıl maledilebilir.
O nedenle ya anlayarak iyi okuyun cevap verin yada günah olan boş konuşmalar yapmayalım.
İlim ve bilgide eksik olduğunu anlamak bir erdemdir. Bunu bilmeyenler işi sonunda ya hakarete yada küfüre dahi vardırabilir.
Dikkatli olmak gerekiyor.
İslam bir anlamda tevazu dinidir.

Not: Yazdıklarımın hepsini iyi okuyun diye tavsiye ediyorum. Belki anlatmak istediğim o zaman daha iyi anlaşılır.

SELAMETLE...
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 14:10
Gast Sahra  

Misafir

vala o kadar uzun ve dolambaçlı anlatıyosunuz ki uzun iletilerinizi okuyamıyorum bile her ne hikmetse birileriyle devamlı tartışma halindesiniz ..doğrusunu isterseniz benim gibi sivri çıkışlar yapıyorsunuz bazen ama inanın bende biraz öyle fütursuzca çıkışlar yaparım ama siz beni solladınız.biraz yalın bir uslup kullansanızda sizi anlasak daha iyi olmazmı.vede kısa ileti yazın lütfen zira okuyamıyorum ve okumaya çalışırkende zihnim dağılıyor.ha birde her doğru her yerde söylenmez unutmayın.nekadar doğrudur oda tartışılır.her kes sizi anlamada zorlanıyor bir sorun bakalım kendinize herkes beni anlayamıyor yoksa uslübumdamı bir hata var.bir foruma giriyor ve çoğunlukla tartışarak geçiriyorsunuz en azından görüşleriniz tepki alıyor diyelim.bunu en aza indirmek hepimiz için daha iyi olmazmı.kaldıki hepimizin aynı fikirde olmasıda gerekmiyor.saygılar...
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 15:06
RE: Söyleneni iyi anlamak gerekiyor.

138 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı kamerr

Fania kardeşim ben arap düşmanı değilim.
İslam tarihinide Osmanlı tarihinide benim diyenle oturup birebir tartışacak bilgi seviyesindeyim.
İyi ve doğruyu birbirinden ayırın buyuruyor Allah. Kötüyü sevmeyin iyiyi ve doğruyu sevin buyuruyor. Bunlar sence suçsa din gününde Allah'tan hesabını sorarsın kardeşim.

Sırf görüşlerimi anlayamadığın ve sana ters geldiği için muhalif yazmaman en güzel yol olurdu bence.
Söylediklerin ise benim yazdıklarımı anlamamış olmaktan ve çarpıtmaktan başka bir anlam ifade etmiyor.

Birde, hak düşünüp hak yazıyorum. Allah'a and olsun bu böyle. Bilmeyen ve anlamayanın kusuru anlatana nasıl maledilebilir.
O nedenle ya anlayarak iyi okuyun cevap verin yada günah olan boş konuşmalar yapmayalım.
İlim ve bilgide eksik olduğunu anlamak bir erdemdir. Bunu bilmeyenler işi sonunda ya hakarete yada küfüre dahi vardırabilir.
Dikkatli olmak gerekiyor.
İslam bir anlamda tevazu dinidir.

Not: Yazdıklarımın hepsini iyi okuyun diye tavsiye ediyorum. Belki anlatmak istediğim o zaman daha iyi anlaşılır.

SELAMETLE...

Arkadaş, 1. si yazını baştan sona belki 3-4 defa okudum ama malesef neyi savunduğunu bir türlü anlayamadım. Araplara hakaret etmekten başka bir şey yazmış mısın? istersen yazdıklarını bir daha gözden geçir. 2. si sözlerin ortadadır, sözlerinde nasıl bir çarpıtma yaptım örneklersen daha iyi olur. 3. sü hamd olsun islamı tamamen bildiğimi iddiada etmiyorum. Okuduğum ve anlayabildiğim kadar biliyorum. Bunun aksini iddia eden herhangi bir cümlem olmadı.hak düşünür ve hak yazdığınızı söylemişsiniz. Benimde söylediklerimin hak olduğunu söylememde bir beis yok herhalde...herkes aklının-Kur'an ve Sünnet dairesinde- kabiliyetince hakkı bulmaya çalışır ve bulduğuna öylece inanır. 4. sü davanı anlatabildiğin kadar biliyorsun sözü üzerinde düşünmeni tavsiye ederim. son olarak şunu söyleyeyim: Hamd olsun bugüne kadar kişiye hakarette bulunmadım küüfür çıkmaz bu lisandan inş. zira sizin şahsınızla yada başkasının şahsıyla işim olmaz. Beni ilgilendiren düşüncelerdir.
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 17:19

328 Mesaj -

arkadaşlar kamer kardeşi anlayanlar anlamayanlara anlatsın sadece ben anlamadım sanıyordum ama baktım kimse anlayamıyor acaba kuyuya taşmı attılar şaşkın şaşkın şaşkın
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 22:10
Bu mesajı bildir   MELIKSAH04** üyenin diğer mesajları MELIKSAH04**`in Profili MELIKSAH04** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ônder23 su an offline Ônder23  

569 Mesaj -

En Son On: 17.11.2016 - 14:20
Cinsiyeti: Erkek 
Selam un Alakum Arkadaslar muhammed_usame kardesimiz bir paylasim eklemis siteye? bur da herkes kendi gorusunu soyliye bilir hic tartismaya gerek yok.

usame kardesim senin ekledigin bu paylasiminda pek birsey anlamis degilim????
ama izniniz olura bu hususta ben de birseyler eklemek istiyorum.

Bu hususta Kur’an-ı Kerimde iki ayet mevcuttur. Bu ayetlerde Cenab-ı Hak gayet açık bir şekilde mealen şöyle buyurmaktadır:

Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve mü’minlerin hanımlarına söyle, evlerinden çıktıklarında dış örtülerini üzerlerine alsınlar.

Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, namuslarını da korusunlar, zinetlerini açmasınlar, bunlardan görünen kısmı müstesnadır. Başörtülerini de yakalarının üzerini kapatacak şekilde iyice örtsünler.

Ayetlerde mü’min kadınların nasıl örtünecekleri, hangi yerlerini açabilecekleri açıkça belirtilmiyor. Fakat şu mealdeki hadis-i şerif ayetleri tefsir ediyor. Peygamberimiz (a.s.m.) baldızı Hz. Esma’ya hitaben, “Ey Esma! Bir kadın adet görmeye başlayınca el ve yüzünden başka yerini yabancılara göstermesi caiz değildir.

Demek ki, büluğ çağına gelmiş olan Müslüman bir hanımın başını kapatması hem Allah’ın hem de Peygamberin emridir. Yani yüz kısmı açık kalacak şekilde başın kalan kısmını, boyun ve göğüsleri örtmek farz-ı ayndır. Açmak ise bir farzın terki sayıldığından haramdır. Allah ve Resulünün emrini dinlemediği için günahkar olmakta büyük bir mes’uliyet altına girer. Günahkar olan kimse, bu günahından kurtulmak için tevbe istiğfar eder, Allah’tan affını diler.

Ve bir günah işledikleri veya nefislerine zulmettikleri zaman, Allah’ı anarak günahlarının bağışlanmasını isteyenler, hem de yaptıkları günahta bile bile ısrar etmemiş olanlar. İşte onların mükafatı, Rablerinden bir mağfiret ve ağaçları altında ırmaklar akan Cennetlerdir. Orada ebedi olarak kalacaklardır. Güzel amel yapanların mükafatı ne güzeldir.

Demek ki, bir tevbenin kabul olması, bir günahın affa liyakat kazanması için hiçbir mazeret yokken o günahta ısrar edilmemesi şartı aranmaktadır.

Bu husustaki bir hadisin meali şöyle

Mü’min bir günah işlediği zaman kalbinde siyah bir nokta belirir. Eğer o günahtan el çeker, Allah’tan günahının affını dilerse, kalbi o siyah noktadan temizlenir. Eğer günaha devam ederse, o siyahlık artar. İşte Kur’anda geçen ‘günahın kalbi kaplaması’ bu manadadır.

Her bir günah içinde küfre gidecek bir yol vardır” sözü mühim bir gerçeği dile getiriyor. Şöyle ki, bir günahı işlemeye devam eden insan zamanla o günaha alışır, terk edemez bir hale gelir. Bu alışkanlık onu gün geçtikçe daha büyük manevi tehlikelere sürükler. Günahın uhrevi bir cezasının olmayacağına inanmaya, hatta Cehennemin bile olmaması gerektiğine kadar gider.

Böyle bir tehlikeye maruz kalmamak ve şeytanın telkinlerine kanmamak için bir an önce tövbeyi icap ettirecek günahı terk ederek insanın kendine çeki düzen vermesi gerekir.

1) Ahzah Suresi, 59,
2) Nur Suresi, 31,
3) Ebu Davut, Libas 33,
4) Al-i İmran Suresi, 135-136,
5) İbn-i Mace Zühd 29,
6) Lem'alar s7, Mesnev-i Nuriye s115.

SELAM VE DUAILE
Ekleme Tarihi: 23.09.2007 - 16:54
Bu mesajı bildir   Ônder23 üyenin diğer mesajları Ônder23`in Profili Ônder23 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-huseyncan- su an offline -huseyncan-  

70 Mesaj -

En Son On: 29.09.2007 - 16:14
Alıntı
Orijınalı mehmetkaratas

ÖNDER ADAM kardeşim bu başlık altın aKAMERR adıyla en son yazımdan sonra bir üyelik iptali talihsizliği yaşadığımdan, aynı kişi olarak yani MEJMET KARATAS olarak seni cevaplamam gerektiğini düşündüğümden özellikle sana cevap olsun diye bu yanıtı vermeyi uygun buldum.
.[/B]

SADECE O İSİMLE DEĞİL birde kahkaha kahkaha kahkaha sümeyye_z ile gelmiştin....kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha bayan ismiyle

kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 12:16
Bu mesajı bildir   -huseyncan- üyenin diğer mesajları -huseyncan-`in Profili zum Anfang der Seite
mehmetkaratas su an offline mehmetkaratas  
İSLAM'DA MAHVOLUŞUN GÖSTERGESİ , FIRKALARA AYRILMAK.

94 Mesaj -

En Son On: 10.10.2007 - 17:56
MELİKŞAH kardeşim benim yazdıklarımdan bir şey anlamadığını ifade etmişsin. Bundan normal bir şey olamaz.Neden anlamadığını aşağıdaki yazıları okuduktan sonra belki anlayabilirsin.

Alemlerin Rab'bı dinde fırkalara bölünmenin mahvoluşu getirdiğini muhtelif ayetlerde irade ediyor.

Enam suresi, 65 : De ki: "O size, üstünüzden yahut ayaklarınızın altından bir azap göndermeye yahut sizi fırka fırka birbirinize düşürerek/fırkalara bölüp içinden çıkılmaz durumlara düşürerek/fırkaları elbise gibi size giydirerek kiminizin şiddetini kiminize tattırmaya Kaadir'dir." Bak nasıl sıralıyoruz ayetleri, iyice kavrayabilsinler diye.

Enam suresi, 159 : Dinlerini parça parça edip fırkalara, hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.

Enam suresi, 53 : Fakat onlar işlerini aralarında parçalayıp çeşitli zübürlere/kutsallaştırmış hizip kitaplarına ayırdılar. Her hizip, yalnız kendi yanındakiyle sevinip övünmektedir.

Rum suresi, 32 : Onlardan ki, dinlerini parçalayıp hizipler/fırkalar haline geldiler. Her hizip kendi elindekiyle sevinip övünür.

Al-i İmran suresi, 105 : Kendilerine açık-seçik kanıtlar geldikten sonra, çekişmeye girip fırkalar halinde parçalananlar gibi olmayın. Böyle olanlar için çok büyük bir azap vardır.

Hadis : Ümmetim benden sonra yetmişüç fırkaya ayrılır. Bir teki hariç mütebakisi cehennemliktir.

Rad suresi, 11 : Herkesin önünde, ardında, birbiri ardınca gelip giden melekler var, onu, Allah'ın emriyle koruyup gözetirler. Şüphe yok ki bir topluluk, ahlakını değiştirmedikçe Allah o topluluğu değiştirmez. Allah, bir topluluğun kötülüğünü dilerse o kötülüğü geriye atmaya imkan yoktur ve onlara, ondan başka bir yardımcı da bulunamaz.

Bu mesaj 1 kez ve en son mehmetkaratas tarafından 24.09.2007 - 13:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 12:23
Bu mesajı bildir   mehmetkaratas üyenin diğer mesajları mehmetkaratas`in Profili zum Anfang der Seite
RE:

94 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı -huseyncan-

Alıntı
Orijınalı mehmetkaratas

ÖNDER ADAM kardeşim bu başlık altın aKAMERR adıyla en son yazımdan sonra bir üyelik iptali talihsizliği yaşadığımdan, aynı kişi olarak yani MEJMET KARATAS olarak seni cevaplamam gerektiğini düşündüğümden özellikle sana cevap olsun diye bu yanıtı vermeyi uygun buldum.
.[/B]

SADECE O İSİMLE DEĞİL birde kahkaha kahkaha kahkaha sümeyye_z ile gelmiştin....kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha bayan ismiyle

Benide güldürdün HÜSEYNCAN kardeşim. Gerçekleri örtmek için böyle bir yalana sığınacağına akıl fikir ve ilimle cevap vermeye çalış. Hak olan bir iş yapmış olursun. Çünkü kendi görüşüne benzemeyenleri aynı kaba koyup bu şekilde örtmeye çalışmak çok çirkin.

Senin gibi seksen tane yazan çıkar bu siteden istersen bende seni onlara benzeteyim.
Olma ihtimalinde çamur atmandan beni işkillendiriyor doğrusu. Mesela sana MUHAMMED YUŞA dersem ne dersin a uyanık vatandaşım.

Sumeyye diye yazan vatandaşın yazdığı yazılarıda karşılık verilen yazılarıda okudum. Sırf fikir benzerliği yüzünden çamur atılır diye yorum ilave etmedim.
Fakat öyle görünüyor ki, hak ve doğru sözleri cevaplayamayanlar ve onları yok etmek isteyenlerde çamur ve iftira kovaları gani. Allah doğruya iletsin, şeytanın iğfasından korusun.

Allah yolunda olan ve doğru olanların yardımcısıdır. Din diye kendilerine benzemiyenlere çamur atanların değil. Allah'a and olsun.

Bu mesaj 2 kez ve en son mehmetkaratas tarafından 24.09.2007 - 12:38 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 12:35
Bu mesajı bildir   mehmetkaratas üyenin diğer mesajları mehmetkaratas`in Profili zum Anfang der Seite
RE: RE:

70 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı mehmetkaratas

Alıntı
Orijınalı -huseyncan-

Alıntı
Orijınalı mehmetkaratas

.[/B]

Benide güldürdün HÜSEYNCAN kardeşim. Gerçekleri örtmek için böyle bir yalana sığınacağına akıl fikir ve ilimle cevap vermeye çalış. Hak olan bir iş yapmış olursun. Çünkü kendi görüşüne benzemeyenleri aynı kaba koyup bu şekilde örtmeye çalışmak çok çirkin.

Senin gibi seksen tane yazan çıkar bu siteden istersen bende seni onlara benzeteyim.
Olma ihtimalinde çamur atmandan beni işkillendiriyor doğrusu. Mesela sana MUHAMMED YUŞA dersem ne dersin a uyanık vatandaşım.

Sumeyye diye yazan vatandaşın yazdığı yazılarıda karşılık verilen yazılarıda okudum. Sırf fikir benzerliği yüzünden çamur atılır diye yorum ilave etmedim.
Fakat öyle görünüyor ki, hak ve doğru sözleri cevaplayamayanlar ve onları yok etmek isteyenlerde çamur ve iftira kovaları gani. Allah doğruya iletsin, şeytanın iğfasından korusun.

Allah yolunda olan ve doğru olanların yardımcısıdır. Din diye kendilerine benzemiyenlere çamur atanların değil. Allah'a and olsun.

kahkaha kahkaha kahkaha evliyayım diyordun ya hiç şüphem kalmadı inan tam bir evliyaymışsın gösterdin yine kerametini evliya eren bey ..kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

bu sitede başörtüye tahammül edemeyen bir tek sen varsın ...!!!! senden başkada bu sitede başörtüsüne saygısızlık yapan birini görmedim!!! senden başka ayetleri keyfine göre kulanan yok maalesef.....yani küfrün ehili yok....
malum araplardan nefret edende sensinsevinçli hem senin yazılarınla sumeyye_z nin yazıları hep aynı birde seni ne ele verdi biliyormusun? demir_z ile gelmiştin ya banlanmıştınkahkaha kahkaha kahkaha alimsin evliyasın ama çok dikkatsizsizn hiç demiyormusun sümeyyenin sonuna z atarsam tanırlar beni diye he kahkaha kahkaha kahkaha

ilim konusunda sana ne kadar anlatıysak boş fırka-i naciye diye yalancı bir laik fırkanın peşine vermiş gidiyorsun..... sana bu saatten sonra ayet hadis anlatmak günahtır çünkü kabul etmiyor inkar ediyor ve zevkine göre yorumluyorsun.....

ondan dolayıda

ıslah varsa allah seni ıslah etsin ... ki yoksa..........

wesselam
Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 12:45
Bu mesajı bildir   -huseyncan- üyenin diğer mesajları -huseyncan-`in Profili zum Anfang der Seite
Uyanıklık böyle olur....

94 Mesaj -

Hüseyncan kardeş sitenin en uyanık insanı olduğun ortaya çıktı. Bravo doğrusu.

Z harfi bir tek benim kullandığım ZDEMİR dolayısıyla T.C anayasası hükmüyle bana aitti. O nedenle bende bu kanuni hakkımı kullandım. Çok haklısın.

Senin bu iddian doğruysa burda benzer şekilde isim alan sayısız üye var. Senin söylemene göre bunların hepsi sahtekar. Öylemi ?
Yani ben bir tek bu Z harfi nedeniyle yakayı ele verdim. TÜÜÜÜH ya böylede hata yapılmazki yani ZDEMİR pardon, KAMERR, pardon MEHMETKARATAS yani.

Ama senin attığın bu iftira senin bu bana atfettiğin yola başvurduğunuda bana düşündürmeye başladı yani.
Hangi hatun ismiyle yada isimleriyle yazılar yazdın söylermisin ? Merak etme benim elimde çamur kovası yok....

Beni istediğin gibi düşünebilirsin. Allah doğruyuda pislikten medet umanıda biliyor. Benim seni düzeltmem mümkün değil.

Not: Sözleride amuda kalktıktan sonra anlamaya çalışma. Aşırı kan basıncı garip anlamalara neden oluyor. Saçmalıyorsun.
Ben nerede evliyayım dedim a kerpiççi çırağı ? Üslubun ve zannın ne kadar ağır ve çirkin farkındamısın ? Ne yapmaya çalışıyorsun ??

Bu mesaj 6 kez ve en son mehmetkaratas tarafından 24.09.2007 - 13:14 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 13:00
RE: Uyanıklık böyle olur....

70 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı mehmetkaratas

Hüseyncan kardeş sitenin en uyanık insanı olduğun ortaya çıktı. Bravo doğrusu.

Z harfi bir tek benim kullandığım ZDEMİR dolayısıyla T.C anayasası hükmüyle bana aitti. O nedenle bende bu kanuni hakkımı kullandım. Çok haklısın.

Senin bu iddian doğruysa burda benzer şekilde isim alan sayısız üye var. Senin söylemene göre bunların hepsi sahtekar. Öylemi ?
Yani ben bir tek bu Z harfi nedeniyle yakayı ele verdim. TÜÜÜÜH ya böylede hata yapılmazki yani ZDEMİR pardon, KAMERR, pardon MEHMETKARATAS yani.

Ama senin attığın bu iftira senin bu bana atfettiğin yola başvurduğunuda bana düşündürmeye başladı yani.
Hangi hatun ismiyle yada isimleriyle yazılar yazdın söylermisin ? Merak etme benim elimde çamur kovası yok....

Beni istediğin gibi düşünebilirsin. Allah doğruyuda pislikten medet umanıda biliyor. Benim seni düzeltmem mümkün değil.

Not: Sözleride amuda kalktıktan sonra anlamaya çalışma. Aşırı kan basıncı garip anlamalara neden oluyor. Saçmalıyorsun.
Ben nerede evliyayım dedim a kerpiççi çırağı ? Üslubun ve zannın ne kadar ağır ve çirkin farkındamısın ? Ne yapmaya çalışıyorsun ??

kelime arasında ettiğin küfrü sana iade ediyorum çünkü küfrün dostu bir tek sensin...

senin burdaki amacını ben çözdüm bacılarımın kafalarını karıştırmak, bayan nickiyle girip örtünün değersiz olduğunu yansıtmak....

galip mehmet karatas suymeyye z demizr z vs vs kaç isimle geldiğini hatırlamıyorum ama sen bu sitede yazdıkça ben sana cevap vereceğim haberin olsun.....

ya evliya bey birşey soracaktım?

sen düzgün yazı yazamıyormusun ki her defasında 6- 7 kez düzeltme yapıyorsun o kadar kıt beyinlimisin?

gerçi senin atalarında öyleydi ama her neyse !!!!!
Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 13:23
Uyanıklık böyle olur (2)

94 Mesaj -

HÜSEYNCAN kardeşim bana attığın çamurda ne kadar anlayışlı ve uyanıksan yazdığım cümleleri anlamakta da o kadar uyanık olduğun anlaşılıyor.

Yani şöyle "kerpiççi çırağı" derken eskiden duvar örmek için killi toprak ve samanla yapılan tuğla ustasının yardımcısı benzetmesiyle latif bir hiciv yaptım.
Bu sözlerin anlamı, senin eskide ve ona rağmen o eskinin yardımcısı derecesinde bir insan olarak hareket ettiğini anlatmaya çalıştım.

Sen ne anladın bu sözlerden ? Neresi küfür bu sözlerin ? Bir yerde çırak olup çalışman gerekse ve sana orda çırak deseler, vay bana küfretti diye bu normal sözü söyleyene saldıracakmısın ?

Bunun izahını yazdıktan sonrada Allah rızası için bana bir daha yazı yazıp, fuzuli işgalle günaha sokma.

LÜTFEN EMİ KARDEŞİM......

Not: Hatayı düzeltmek beyin sahibinin işidir. Hatasını anlamamak ve mazluma çamur atmak ise bu nesneden mahrum olanın.....
Kim bacıların kafasını karıştırıyor ve onlara yalan söylüyorsa, kim mazlum ve doğru söz sahibine pislik atıyorsa, Allah ona neye layıksa onu versin. Hem burada hem öteki dünyada. ..

SELAMETLE....

Bu mesaj 4 kez ve en son mehmetkaratas tarafından 24.09.2007 - 13:47 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 13:34

1686 Mesaj -

huseyincan abim lütfen siz size yakisan tarzi koruyun tahriklere kapilmayin...Kimse bizim kafamizi karistiramaz Yaradanin emri kurallari bizden istedikleri bellidir ortadadir cok aciktir...Sen bosuna üzülme üc bes yaziyla kafasi bulanacak olan zaten bu sayfada olmaz...Bu sayfada olanlarin amaci gayesi bellidir bu tartisma bile götürmez....Tabi bazi kardesleri bende anlamakta güclük cekiyorum ya zaten anlamayada calismiyorum gereksiz,luzumsuz .....
selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 13:38
RE:

328 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı cananberraramazan

huseyincan abim lütfen siz size yakisan tarzi koruyun tahriklere kapilmayin...Kimse bizim kafamizi karistiramaz Yaradanin emri kurallari bizden istedikleri bellidir ortadadir cok aciktir...Sen bosuna üzülme üc bes yaziyla kafasi bulanacak olan zaten bu sayfada olmaz...Bu sayfada olanlarin amaci gayesi bellidir bu tartisma bile götürmez....Tabi bazi kardesleri bende anlamakta güclük cekiyorum ya zaten anlamayada calismiyorum gereksiz,luzumsuz .....
selam ve dua ile

AL BENDENDE O KADAR CANIM KARDEŞİM ...İLMİ OLAN İLMİNİ KONUŞTURUR OLMAYAN KÜFRÜNÜ...İLMİ HAZMETMİŞ OLANLARDA BUNLARA GÜLER GEÇER kahkaha kahkaha kahkaha BAKSANA ANLAMADIM DİYE BANA BİLE SATAŞIYOR BEN ÖĞRENMEK İSTEYENE CEVAP VERİRİM KAFASINDAKİ UYDURMA ŞABLONLARI BAŞKASINA EMPOZE ETMEYE UĞRAŞANLARA DEĞİL ...AYRICA MÜSLÜMAN MAHALLESİNDE SALYANGOZ SATILMAZ DERLER AMA HERKESİN ŞANSA İHTİYACI VARDIR BIRAKIN HERKES KISMETİNİ YERRRR
kahkaha kahkaha Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 13:58
HAK İLMİNİN VE DOĞRU YOLUN, UYANIŞIN KAYNAĞI KURAN'DIR.

94 Mesaj -

O nedenle Allah'ın ayetleriyle apaçık olarak gerçekleri gördüklerinde anlamsız hezeyanlarla cevap vermek ancak bilgisizliği ve ilimsizliği haykırmaktır.

Bu ayetleri iyi okuyun MELİKŞAH kardeşim. İslamın neresinde olduğunu, kullara en güzel gösteren ayetlerdendir bu ayetler. Sonrada sorgulayın kendinizi, salyangozu kim satıyor, müslüman mahallesi olduğuna karar verdiğin yerde ? Allah'tan sana vahy mı indi bu konuda ?

Bütün yazdıklarım karşılığında çamur kovası ile saldırmaktan başka yaptığın hiç bir şey yok. Çünkü sende Kuran'dan hiç bir şey yok.
Aç yazılarımın tamamını bir zahmet oku gelecekte başına gelecekleride öğrenmiş olursun.

Kuran'ın ayaklar altına aldığı en din dışı davranışlardan biri fırkalara ayrılıp, kendi zihniyetini onaylamıyan insanlara yada farklı görüşlere sahip insanlara çamur atmaktır, kötü zan beslemektir.
Yoksa sen Kuran'a tabi değilmisin ? Yada işine gelen ayetlerimi kabul ediyorsun ?
Aç oku Kuranı bak onu bölük pörçük edenlere nasıl gazabla bakıyor.

Enam suresi, 65 : De ki: "O size, üstünüzden yahut ayaklarınızın altından bir azap göndermeye yahut sizi fırka fırka birbirinize düşürerek/fırkalara bölüp içinden çıkılmaz durumlara düşürerek/fırkaları elbise gibi size giydirerek kiminizin şiddetini kiminize tattırmaya Kaadir'dir." Bak nasıl sıralıyoruz ayetleri, iyice kavrayabilsinler diye.

Enam suresi, 159 : Dinlerini parça parça edip fırkalara, hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.

Enam suresi, 53 : Fakat onlar işlerini aralarında parçalayıp çeşitli zübürlere/kutsallaştırmış hizip kitaplarına ayırdılar. Her hizip, yalnız kendi yanındakiyle sevinip övünmektedir.

Rum suresi, 32 : Onlardan ki, dinlerini parçalayıp hizipler/fırkalar haline geldiler. Her hizip kendi elindekiyle sevinip övünür.

Al-i İmran suresi, 105 : Kendilerine açık-seçik kanıtlar geldikten sonra, çekişmeye girip fırkalar halinde parçalananlar gibi olmayın. Böyle olanlar için çok büyük bir azap vardır.

Hadis : Ümmetim benden sonra yetmişüç fırkaya ayrılır. Bir teki hariç mütebakisi cehennemliktir.

Rad suresi, 11 : Herkesin önünde, ardında, birbiri ardınca gelip giden melekler var, onu, Allah'ın emriyle koruyup gözetirler. Şüphe yok ki bir topluluk, ahlakını değiştirmedikçe Allah o topluluğu değiştirmez. Allah, bir topluluğun kötülüğünü dilerse o kötülüğü geriye atmaya imkan yoktur ve onlara, ondan başka bir yardımcı da bulunamaz.

Ekleme Tarihi: 24.09.2007 - 17:44
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 783 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osman12 (77), vahvah71 (53), ssercan (50), sabr_yolcusu (56), Yorumsuz_91 (33), Asya6666 (62), angel (42), cankalemdar (39), meltem6666 (59), MeCaL (56), emiremre (44), ozdalomer (53), ayþeayd&#2.. (40), talha_34 (47), mhammettelo (43), leto18 (59), sinepuryan (42), Yalnizlik (39), BATAKLIK60 (55), kamil33 (54), hmfatih (62), Soldat34 (54), MrVoLKaN (37), yusuf kuyu (44), Yusuf_Adiyaman (53), farfarlone (41), Osman_20 (39), yunusemre_56 (58), eminecanersoy (46), eren.06 (60), tugba1986 (38), tanerok (41), MAHMUT2005 (48), musbaba18 (41), Bahar38 (40), ehhan ünlü (37), ard75 (68), ofliayhan61 (54), osman42 (45), enver66 (40), ayten66 (36), adem2007 (57), uludag64 (60), kadir ibraimi (35), Hace Türkistan (52), tufan03 (48), hasimpakirbaba (48), kuscu (60), ONUR45 (41), Allah_Asigi (41), _Hilal_ (40), aydin_yilmaz (42), cemil_keskin (64), cesurkagan (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57782 saniyede açıldı