cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine
     

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148180
Forum Anasayfa » ÜYELER PANOSU » ÜYE HİZMETLERİ » DEĞERLİ RAVDA YÖNETİMİ VE ÜYELERİNİN DİKKATİNE: KURAN'IN GERÇEK YANSIMALARINI SİLİP YOK ETMEYİ İSLAM ZANNETMEK

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
mehmetkaratas su an offline mehmetkaratas  
DEĞERLİ RAVDA YÖNETİMİ VE ÜYELERİNİN DİKKATİNE: KURAN'IN GERÇEK YANSIMALARINI SİLİP YOK ETMEYİ İSLAM ZANNETMEK

94 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 04.06.2007
En Son On: 10.10.2007 - 16:56
Cinsiyeti: ----- 
Evet site yönetimi gerçek müslümanlarsınız, hatta İslamiyetin cevherlerinden bir zerre içinizde varsa bu yazdıklarımı hem siz okuyun hem tüm siteyi ziyaret edenler okusun.

Yine, Kuran'ın gerçeklerini anlamaktan çok uzak bir kaç üye uğruna üyeliğimi silip yok ettiniz. Onların ağır hezeyanlarını ise hakmış gibi ortalıkta bıraktınız. Allah her şeyi hakkıyla gören ve bilendir.
Kendimide sizide onun adaletine havale ediyorum.
Bu yazdıklarım bir tek halde, yani yanlışlıkla üyelik iptali yapılmışsa geçersizdir.

Dediğim gibi yazdıklarına ve savunduklarına inananlarsanız bu yazdıklarımı mertçe ve dürüstçe cevaplayınız.

Yazdıklarımda ne Kuran'a dayanmayan, nede birilerini aşağılayan yazılar olmadığı halde en ağır bağnazlığı gösterip tekrar haksızlık yaptınız.

NASILMI ?

Özellikle MUHAMMED USAME yani eski suçlu sicil adıyla MUHAMMED YUŞA ve onun sadık hizmetkarı CİHAN63 ve size sayısız hakaret yağdıran diğer bazı isimler burada tekrar devreye girdiler.

Meğer islam bir çete işi imişde ben bunu bir türlü öğrenememişim.
Birde Muhammedin tebliğinden bahsediliyor. Hangi anlayışla ? Sana uymadımı al eline katran kovasını saldır. Ne ala ne ala.

Şimdi burda bazı vatandaşlarımızın neredeyse evliya yerine (haşa) koydukları MUHAMMED USAME denen vatandaşımızın islamı ne kadar bildiğini bir iki cümleyle apaçık anlatalım. Bu örnek bir ibret için çok gerekli çünkü.

Bana cevap olarak yazdığı son yazıdan bir bölümle bir örnek vereyim.
Ben kendisine (insanlık tarih sürecinde) insan yaşamının her açıdan bir tekamül yani gelişme hali gösterdiğini anlatmaya çalışmıştım. Hangi sözleri karşısında ? LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYET hangi ayette yazıyor diye bana sorduğunda tabi.
Kendisine Kuran'ın indirildiği dönem haricinde gelişmeye uğrayan çok yönlü misaller verip bunları Kuran'da bulmasını istemiştim.

Cevabı kısaca şu oldu "Kuran'da "at " diye geçer ama ne yapılacağı yazmaz"
El insaf "SALMA SALMA ATLAR, GÜZEL EŞLER, ÇOCUKLAR NEFSLERE SÜSLÜ GÖSTERİLMİŞTİR" buyururken alemlerin Rab'bi siz bundan atlar için bir binek hayvanından bahsedildiğini anlamazmısınız ?
Demekki usame kardeşimiz bu ayeti okuduğunda gözünün önüne at etinden yapılmış külbastılar, yahniler, salçalı biftekler, rostolar falan da geliyor bu ifadesine göre. Kuran yaşamda neyin ne olduğunu anlayabilenlere birleştirebilenlere hitab eder. Demekki Muhammed usameler Kuran'ın hitabettiği zümrelere dahil değil. En azından henüz değil.
Şüphesiz Kuran'ı anlayış Allah'ın bunu açıkça kelam içinde belirttiği gibi derece deredir.

Tekamül kavramını anlatışım Kuran'ın ifadesinede uygundur. Yani Allah yaşamı her gün yeniler ondan bir şeyler alır ve ona yeni şeyler katar. Aklınıza gelecek cisim varlık, maddi ve manevi ne varsa kavramların çoğunluğu için bu geçerli. Kiminde çok az kiminde daha fazla ama Allah'ın bu aynı halde kalmama iradesi mutlak mevcuttur.


"Onların işi bir şura iledir "buyuruyor Allah. Yani her anlayıştan insanların adilce temsil edildiği ve kimsenin ne din, nede başka açıdan baskı altına alınmadığı yapılması gereken işlerin, fikirlerin tartışıldığı ortamlarda karara bağlandığı yönetimler istiyor Allah.
Buna geçmişteki katı hükümdarlık yönetimlerimi daha uygun, yoksa günümüzün katılımcı adil demokratik idarelerimi ?
Şüphesiz en güzel idare şekilleri dahi ancak onu uygulayanlar adil oldukça başarıya ulaşır.
Zalimlerin ve sahtekarların eline geçerse işte o zaman kanunlar ancak sayfalarda kalır.
İslam coğrafyasının pek çok yerinde Allah kelamı saptırılarak insanlara zulmedilmiyormu ?

MUHAMMED USAME geçmiş adıyla MUHAMMED YUŞA vatandaşın tüm yazılarına bakar incelerseniz, kadının örtüsü şurası burası ile ilgili yazılar yazmayı müslümanlığın gereği hatta cihad sayan kadın islam uzmanı geçinen bir insan olduğunu açıkça görürsünüz.
Bununla birlikte kendi anlayışına uymayan eleştiriler görünce en ağır hakaret ve küfürleri (avanesi ile birlikte) üyelere ve site yönetimine savurmakta hiç beis görmeyen örnek bir insandır.

Araplarla ilgili yazılarımı cevaplayanlardan bir kısmı haksızlıkların büyüğüne imza attılar.
Oysa benim araplara getirdiğim eleştirilerin kaynağı Kuran ve gerçek islam tarihidir. Uydurma arap tarihi ve palavraları değil.
Açın Kuran'da arapları defalarca yerin dibine sokan sayısız ayet var. Bunları görmezlikten gelmek Kuran tabiriyle "Allah kelamını bölük bölük yapmak" sapkınlığı değilde nedir.

*Özellikle fırkalarla ilgili ayetler kimlerin yaşamsal hataları üzerine inmiştir ?
*Hangi insanların dönekliğinden ve korkaklığından bahsediyor Kuran ?
*Peygambere onun sağlığında fitnenin uyutulduğunu belki bu fitnenin bir kısmının kendine gösterilebileceğini söyleyen ayetlerin anlatmak istediği nedir ?
*Kuran ve efendimiz gerçek iman sahiplerinin azlığını vurgulamıyormu bir çok ayet muhteviyatında ?
*"Ümmetim benden sonra yetmişüç fırkaya bölünür, birteki hariç mütebakisi cehennemliktir" hadisinde anlatılmak istenen nedir. Ki bu hadis dayanağını fırkalarla ilgili ayetlerden alır ?
*Burada bana yapılan haksızlık, yani hak olanlara yapılan haksızlık "DİNİNİZİ ALLAHA'MI ÖĞRETECEKSİNİZ" ayeti kapsamına girmiyormu ?
Yani zümre veya kişilerin kendi nefsleri doğrultusunda kabullendikleri din anlayışlarını Allah'a (ve tabiki bu yolla insanlara) dayatmak ve kabul ettirmek anlamına gelmiyormu ?

Şayet bana karşı yapılan bu haksızlıklar bir hatadan ve yanlış anlamadan kaynaklanıyor değilse, burda site yönetimide bana ağır eleştir yöneltenlerde İslamdan hele gerçek islamdan yani Kuran'ın İslamından hiç bahsetmesin. Bu ancak böyle bir yalanla avunmak anlamına gelir.
Bu Kuran dışı din anlayışlarına Allah arap coğrafyası üzerinde en ağır cevapları veriyor.

Merak etmeyin bu çarpık, Kuran dışı din anlayışlarının ülkemizde de azması nedeniyle bizimde ülke olarak Allah'ın dayaklarını yememiz uzak değildir.

İşte o zaman yalancılarla doğruyu söyleyenlerin, Kuran'ın insanları ile uydurma din anlayışlarının insanlarının farkı çok daha açık ve net ve ibret dolu hallerle ortaya çıkacaktır.

Allah doğru yolda olanların yardımcısıdır. Benim savunduklarımı bir tek ben söylemiyorum. Bakın Muhammed İkbal çok ibret dolu bir sözünde ne diyor.
"Bugün İslam coğrafyasının insanlarının dünyaya itiraf etmek zorunda olduğu acı bir gerçek vardır. Oda gerçek İslamı bizler temsil etmiyoruz demektir"

Adını hatırlamadığım bir islami düşünürde bakın ne diyor
"Maalesef İslam coğrafyasının insanları çoğunlukla Kuran'ın İslamını bilmiyor. İşin en kötü yanı islamı bilmediğinide bilmiyor"

Son olarak şunları söyleyeyim. Birilerinin hoşuna gitsin diye Allah'ın gerçeklerini ve onu yansıtanları örtmeye çalışanlar, Allah'ın kendilerine pay biçeceklerine istesede istemesede razı demektir.

Burada defalarca anlattığım Ehlibeyt ve oniki imam örneğide bu misal gibidir.
Yüzyıllar geçer sadece zulmün şekli veya içeriği değişir.
PEYGAMBER EVLADINIDA ANLATMAYA ÇALIŞTIKLARI KURAN İSLAMINDAN RAHATSIZ OLANLAR KATLETMİŞLERDİ.

Not: Site yönetimi üyeliğimi iade edip benden özür dilemeniz gerekiyor diye düşünüyorum. Her şey hakkın huzurunda hiç bir şey karşılıksız değildir.

KAMERRAllah ancak doğru yolda olanların yardımcısıdır.
Azmış, sapmış, Kuran'ın yolundan çıkmışların değil.
Bu mesaj 9 kez ve en son mehmetkaratas tarafından 07.09.2007 - 11:01 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 11:20
Bu mesajı bildir   mehmetkaratas üyenin diğer mesajları mehmetkaratas`in Profili zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 23.03.2007
En Son On: 09.05.2011 - 10:25
Cinsiyeti: Erkek 
S.A KARDEŞ SORUNUNUZUN NE OLDUĞUNU BİLİMİYORUM AMA ŞUNU

FARK ETTİM BARİZ GÖRÜLÜYOR BAZI ARKADAŞLARIN YAZILARINDA

""SÖZ GÜMÜŞSE SUKUT ALTINDIR""" """ÇOK LAFTA YALAN ÇOK MALDA HARAM

VARDIR""" BİLMEM ANLATA BİLDİMMİ...??????

UMARIM YÖNETİM DİKKATİNİ TOPLARDA AKLI SELİM KARAR VERİR

HAKKIMIZDAN HAYIRLISINI NASİP ETSİN MEVLA TEALA
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 11:39
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Cihan-63 su an offline Cihan-63  

582 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 17.03.2007
En Son On: 13.01.2011 - 15:59
Cinsiyeti: Erkek 
Özellikle MUHAMMED USAME yani eski suçlu sicil adıyla MUHAMMED YUŞA ve onun sadık hizmetkarı CİHAN63 ve size sayısız hakaret yağdıran diğer bazı isimler burada tekrar devreye girdiler.
Ya kardesim sen ne curetle boyle bir yazi yazabiliyorsun. Ben sizin tartismalariniza katildimmi? Sana hitaben bir yazi yazdimmi? Neden muhammed kardesime verdigim bazi cevaplardan dolayi gocunuyorsunki. Anlayamadigim sey sen ne yapmaya calisiyorsun? niyetin ne?

Her Turlu fikre muhalif olan sensin. Islami sadece kendi yorumuna gore inanan ve inandirmaya calisan sensin. Konu acan baskasi, hemen konuya atilip incitici bir uslupla cevaplayan sensin.

Bazi takintilarin var senin. Kusura bakma ama sen en iyisi git bir akil doktoruna gorun. Sana ne sekilde cevap verecegimi bilmiyorum. Kalbin bozuk senin. Nasil cevap versek yine kiziyorsun.


Kardesim burda hic kimse hickimsenin hizmetkari degildir. Niyette sadece ALLAH rizasini gozetenler, sadece ve sadece Allah'in hizmetkarlaridir. Bu niyetle yorum yazar ve konu eklerler. Senin ne amacla yazi yazdigini hic anlamis degilim. Biz Allah'in emirlerini, kanunlarini ekleyip anlatmaya calisiyoruz. Arti bilmediklerimizi de acilan konular sayesinde diger musluman kardeslerimizden ogrenmeye calisiyoruz.

Ya sen ne yapmaya calisiyorsun. Birkere Kendini alim zannediyosun. Kuranin bir cok ayetini yanlis anlayip kendi kafana gore yanlis yorumluyosun. Buyuk bir kavim olan arap musluman kavmine nefret kusuyosun. Her konuyu emevi ve abbasilere dayandiriyosun. Bas ortusunu begenmiyon. daha hangi birini sayayim. Bu konuyu burda kapayalim istersen ne dersin? Biz seni tanidik yeterince.

Lekum Dinikum Ve liyedin. (senin dinin sana benim dinim bana) der kitabimizda.

Nasil inaniyorsan oyle inan. Ama kisilerin ismini vererek hakaret etme. Wesselamolmaz
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 11:49
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmetkaratas su an offline mehmetkaratas  
Gerçek islam bilgisi ve ilmine sahip olan insanları ayırd edebilmek.

94 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 04.06.2007
En Son On: 10.10.2007 - 16:56
Cinsiyeti: ----- 
MAKSAT KELAM OLSUN sana cevap olarak yalnız şunları söyeleyebilirim. Burda yazı yazan ben yazdıklarımı gerçek ve tam delillere ve Allah'ın nuru yaşayan Kuran'lardan (hayatta olan ve olmayan) almadan asla yazmam. Yazdığım her satırın Allah huzurunda kefiliyim.

CİHAN63 sana gelince tarzın yuşadan farklı. İnceden ve derinden içindekini aktarıyorsun.
Bense hele din konusunda oldukça derin görüş sahibi olduğum için bunu çok çabuk görüyorum. Çok şükür.
Üstelik sana hakaret falanda etmiş değilim. Sadece geçmişten bu yana çizdiğiniz portreyi oldukça mütevazı bir lisanla anlatmaya çalıştım.
Alınacak ve bir sürü hezeyan aktaracak bir durum yok.
Bana ruh doktoruna gitmemi tavsiye ediyorsun. Evliya ilmi ile donanmış yani ruhban saçmalıklarına dolanmamış (Allah'a andolsun) bir insana bu sözleri rahatlıkla sarfettiğine göre, eminim Allah'ın resulü karşına çıksa o mübareğin de sakallarını yolmaya çalışırsın.
Yazdıklarımı iyi okuda ne demek istediğimi iyi anla ondan sonra doktora kimin ihtiyacı olduğunu belki anlamak nasip olur.

SELAMETLE.......


Bu mesaj 1 kez ve en son mehmetkaratas tarafından 07.09.2007 - 11:10 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 12:03
Bu mesajı bildir   mehmetkaratas üyenin diğer mesajları mehmetkaratas`in Profili zum Anfang der Seite
muhammed_usame su an offline muhammed_usame  

161 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 30.08.2007
En Son On: 07.09.2007 - 10:54
Cinsiyeti: ----- 
ben seninle tartışmadım ..... sorularına karşılık sorularla yanıtladım....

onun haricinde ben bir alim değil cehaletin içinde bir günahkarım.....

cihan abi benim hizmetkarım değil öz abimdir ve ben onun hizmetkarıyım (tabii sen bu kardeşliği bilmediğin için anlayamasın)

kimseylede tartışmaya artık niyetim yok......


amacım allah rızası için kardeşlerimden birşeyler öğrenmek ve bildiklerimi paylaşmak yalnış olduğum konularda uyarı alır ve yanlışlarımı düzeltmeye çalışırım.....

geçenlerde hatırlarsan sana güzel bir yorum yazmıştım bir ablam beni uyarmıştı ama sonrada kendisi dayanamadı sana cevap verdi bu durumda milleti sapık düşüncelerinle kışkırtan sen oluyorsun ve allah katındada bundan mesulsun.....


bu arada:

ben senin gibi banlandığım gibi başka isimlerle gelmedim!

ravda yönetimi benden özür bekliyor özür dilme ise nefse hitap ettiğinden bu günaha girmemeye çalışıyorum ama hak helalik dilense hemen bunu yapar hak helalik dilerim....

bu nickide allah şahidimdir ben almadım..... bir kardeşim aldı onu kıramadım......bir daha sana yanıt yazmayacam muhatab alınacak adam değilsin....


cihan abi ve diğer üyeler hakkınızı helal edin .......


wesselam
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 12:11
Bu mesajı bildir   muhammed_usame üyenin diğer mesajları muhammed_usame`in Profili zum Anfang der Seite
mehmetkaratas su an offline mehmetkaratas  
Bu sefer güzel bir hitap ve üslup oldu.

94 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 04.06.2007
En Son On: 10.10.2007 - 16:56
Cinsiyeti: ----- 
Evet MUAHAMMED USAME bu karşılığın normal bir üslupla oldu.
Ama ameller niyetlere göredir.

Benim neden defalarca banlanma kahrına ve eziyetine rağmen gerçekleri yazmak için çırpındığımı ise önümüzdeki dönem içinde öğreneceksiniz.
İşte zamanı gelince benim bu yaşanacaklar için ülkemi ve sevdiğim insanlarını elimden geldiği ve dilim döndüğü kadar neden uyarmaya çalıştığımı şüphesiz anlayacaksınız.
Bu yolda toz zerresi kadar katkım olsa kar sayıp şükredecek bir insanım.
Ama takdir Allah'ındır. Bazen söylediğiniz gerçekler en ufak bir tesir bulacak bir ortam dahi bulamayabilir.
Ancak Allah yolunda ümitsizlik yoktur.
Benim bu sarfettiğim gayrette Allah'ın rızasından başka hiç bir amaç yoktur.
Bu kadar emek başka hangi nedenle sarfedilebilir.
Benim gibi insanlara ancak İslamı gereği gibi anlamaktan uzak insanlar düşmanlık ve tahammülsüzlük gösterir. Başkaları değil.
Kaldıki ben hiç bir karşılıkta beklemiyorum. Allah'ın rızasından başka.
Maksat çatışma değil çatışmaların neden ortaya çıktığını benim satırlarımda anlatmaya çalıştığım düşüncelerde yakalayabilmekte.

Selam ve saygı ile...


Bu mesaj 3 kez ve en son mehmetkaratas tarafından 05.09.2007 - 12:29 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 12:25
Bu mesajı bildir   mehmetkaratas üyenin diğer mesajları mehmetkaratas`in Profili zum Anfang der Seite
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
RE: Gerçek islam bilgisi ve ilmine sahip olan insanları ayırd edebilmek.

582 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 17.03.2007
En Son On: 13.01.2011 - 15:59
Cinsiyeti: Erkek 
[quote]Orijınalı mehmetkaratas


CİHAN63 sana gelince tarzın yuşadan farklı. İnceden ve derinden içindekini aktarıyorsun.
Bense hele din konusunda oldukça derin görüş sahibi olduğum için bunu çok çabuk görüyorum. Çok şükür.


Bak kardesim her konuda kendini alim diye adlandiriyorsun. sana hz Aise validemizden bir yazi aktarayim.

Hz. aise validemize sormuslar. " Kisi kendini iyi biri oldugunu nasil anlar? hz. Aise'de -Kisi kendisini kotu biri bildigi zaman. Peki kisi kendisini kotu biri oldugunu nasil anlar? hz. Aise de ona- Kisi kendisini iyi bildigi zaman" anlar demis.


Kendisini alim sanmak ne anlama geliyor simdi anlamissindir sanirim. Wesselam.
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 12:39
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
YETER AMA!!!

1686 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 20.07.2007
En Son On: 17.08.2009 - 12:01
Cinsiyeti: Bayan 
YA KIMIN NE DÜSÜNCEDE NE YÖNDE OLDUGUNU ALLAH BILIR AMA SU BIR GERCEKKI BAZI ÜYELER GIRDIKTEN SONRA SON ZAMANLAR COK YANLIS YÖNDE YAZILAR VAR ADETEDA ORTALIGI KARISTIRMAK HUZUR BOZMAK ICIN CALISIYORLAR
ARTIK KARAR ALDIM BU KISILERIN YAZILARINI BILE OKUMAYACAGIM
DÜZGÜN BIR TARZA GELENE KADAR:( ......:
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 13:11
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VeRvO su an offline VeRvO  

567 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 16.01.2007
En Son On: 05.12.2008 - 10:45
Cinsiyeti: Bayan 
siz buraya hangi yüzle girebiliyosunz anlamadım...burda kaç kere banlandınız ,bu sözü daha öncede söylmiştim gerçi..."hatırlasınız belki"...


hem burda hangi hakla üyelerin ismini açık şekilde yazabiliyosunz...

" eminim Allah'ın resulü karşına çıksa onunda sakallarını yolmaya çalışırsın."

bu sözü nasıl yazabildiniz onada hayret ediyorum....
yazarken içiniz hiç mi sızlamadı?..

(bunun farkına vardım gerçekten sizin tedaviye ihtiyacınız var ...)
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 13:32
Bu mesajı bildir   VeRvO üyenin diğer mesajları VeRvO`in Profili VeRvO Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmetkaratas su an offline mehmetkaratas  
Kişi karşısındakinin sözlerini ufku geniş olarak anlamaya çalışmalı ?

94 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 04.06.2007
En Son On: 10.10.2007 - 16:56
Cinsiyeti: ----- 
Yoksa dar alanda içine haksız değerlendirmelerinde girdiği bir çok saçmalık konuyu dağıtmaktan ve bulandırmaktan başka hiç bir işe yaramaz.

Benim yazdıklarımı ya da tüm yazılanları üçbeş kişi değil yüzlerce kişi okuyor o nedenle kimse sitede bizim görüşümüz dışındakilere yer yok gibi bir adaletsiz tavra girmemeli.
Bizim dinimizde bu bizdendir, bu değildir ayrımı asla yoktur.

Ben alim geçinmiyorum. Alimlerin (yaşayan kuranların) ışığında yetiştiğimi ve bunların yansımasını burada verdiğimi yazıyorum. Yazdıklarımı çarpıtmayalım.

Cihan 63 senin verdiğin Hz. Ayşe ile ilgili örneğe gelince Hz. Ayşenin hangi doğru bildiğiyle Hz. Ali'ye savaş açtığının yani deve olayının nedenlerini çözebildinmi ?
Peki Hz Ali'nin, Hz. Ayşe'yi savaş alanından "Gel seni burdan (savaş meydanından) çıkarayım ki (can tehlikesinden) emin olasın. Fakat bir daha aynı şeyi yaparsan (benimle savaşa kalkışırsan) peygamber eşi olma sıfatını kaybedersin" diyerek çıkardığını. Böylece onun canını kurtardığını ve bir daha aynı hatayı yapmaması şartıyla bağışladığını biliyormusun ?
Yada sana bu konuda hangi masal anlatıldı bir aktarıverirmisin ?

İşte bilmek Allah'ın lütfu ile herkesin bilmediğini bilmektir bir yerde.
Sakın benim için yanlış zanda bulunma. Çünkü yaptığı fiilden pişman olan ve Hz. Ali'nin öğüdünü tutan Hz. Ayşe, benim gözümdede peygamber eşi olarak dünyadan göç etmiştir.
Fakat bir daha örnek verdiğinde benim bilmediğim yada bilemeyeceğimi sandığın efendimiz ya da veli zatlardan örnek ver.
Kimbilir belki isabet olacak, sayılabilecek bir şey yakalayıverirsin.

Anlamı olmayan yazılara ise cevap vermiyorum.

Kalın sağlıcakla...

Selam ve sevgilerle


Bu mesaj 7 kez ve en son mehmetkaratas tarafından 07.09.2007 - 11:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 18:14
Bu mesajı bildir   mehmetkaratas üyenin diğer mesajları mehmetkaratas`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 22 Misafir mevcut. En son üyemiz: Mirzabey61


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Ahmet TERLi (79), sefaersefa (32), mhagi (39), mevilde (37), ozan67 (41), promise2005 (39), yalniz_kalp (33), fblizynp (28), scream777111777 (41), nili (39), nursima21 (35), ebudücane (42), neyzen_01 (53), mertali (41), dilemin (33), ferit1976 (44), AY_ISIGI (55), bayrak_5461 (49), dpumurat (36), suheyda (44), gulsun7964 (41), orhan85 (35), simavli (41), Semine-Sarah (39), Bitmeyen_Cilem (54), ilker625 (41), figan71 (49), turgay0805 (38), tanan (45), toramanli (57), imamoglu (53), duadostu (43), muzafferyildiri.. (49), evrenbenim (61), humeyra (37), nurullahkucuk (55), yilmazbaskaya (55), Barik (39), kafkas36 (57), feyzagul (39), seyyal (44), ramazanq (33), haggani (50), ayildirim (44), nedimali (43), orhan54 (46), sevim özyurt (50), ademka (36), kalbimyarali (38), Ahmet Caliskan (45), hamavii (40), elomen (35), musty (37), GÖZYASIM (40), yeþil20 (52), sülo (36), yiðit (41), nurumnur (55), bayram.can (58), crescent (34), engizli55 (38), turkoloji07 (34), cagatayy (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.91961 saniyede açıldı