generique plaquenil kamagra ivermektine hydroxychloroquine chloroquine fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » ÜYELER PANOSU » ÜYE HİZMETLERİ » DEĞERLİ RAVDA YÖNETİMİ VE ÜYELERİNİN DİKKATİNE: KURAN'IN GERÇEK YANSIMALARINI SİLİP YOK ETMEYİ İSLAM ZANNETMEK

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Ekleyen
mehmetkaratas su an offline mehmetkaratas  
DEĞERLİ RAVDA YÖNETİMİ VE ÜYELERİNİN DİKKATİNE: KURAN'IN GERÇEK YANSIMALARINI SİLİP YOK ETMEYİ İSLAM ZANNETMEK

94 Mesaj -

En Son On: 10.10.2007 - 16:56
Cinsiyeti: ----- 
Evet site yönetimi gerçek müslümanlarsınız, hatta İslamiyetin cevherlerinden bir zerre içinizde varsa bu yazdıklarımı hem siz okuyun hem tüm siteyi ziyaret edenler okusun.

Yine, Kuran'ın gerçeklerini anlamaktan çok uzak bir kaç üye uğruna üyeliğimi silip yok ettiniz. Onların ağır hezeyanlarını ise hakmış gibi ortalıkta bıraktınız. Allah her şeyi hakkıyla gören ve bilendir.
Kendimide sizide onun adaletine havale ediyorum.
Bu yazdıklarım bir tek halde, yani yanlışlıkla üyelik iptali yapılmışsa geçersizdir.

Dediğim gibi yazdıklarına ve savunduklarına inananlarsanız bu yazdıklarımı mertçe ve dürüstçe cevaplayınız.

Yazdıklarımda ne Kuran'a dayanmayan, nede birilerini aşağılayan yazılar olmadığı halde en ağır bağnazlığı gösterip tekrar haksızlık yaptınız.

NASILMI ?

Özellikle MUHAMMED USAME yani eski suçlu sicil adıyla MUHAMMED YUŞA ve onun sadık hizmetkarı CİHAN63 ve size sayısız hakaret yağdıran diğer bazı isimler burada tekrar devreye girdiler.

Meğer islam bir çete işi imişde ben bunu bir türlü öğrenememişim.
Birde Muhammedin tebliğinden bahsediliyor. Hangi anlayışla ? Sana uymadımı al eline katran kovasını saldır. Ne ala ne ala.

Şimdi burda bazı vatandaşlarımızın neredeyse evliya yerine (haşa) koydukları MUHAMMED USAME denen vatandaşımızın islamı ne kadar bildiğini bir iki cümleyle apaçık anlatalım. Bu örnek bir ibret için çok gerekli çünkü.

Bana cevap olarak yazdığı son yazıdan bir bölümle bir örnek vereyim.
Ben kendisine (insanlık tarih sürecinde) insan yaşamının her açıdan bir tekamül yani gelişme hali gösterdiğini anlatmaya çalışmıştım. Hangi sözleri karşısında ? LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYET hangi ayette yazıyor diye bana sorduğunda tabi.
Kendisine Kuran'ın indirildiği dönem haricinde gelişmeye uğrayan çok yönlü misaller verip bunları Kuran'da bulmasını istemiştim.

Cevabı kısaca şu oldu "Kuran'da "at " diye geçer ama ne yapılacağı yazmaz"
El insaf "SALMA SALMA ATLAR, GÜZEL EŞLER, ÇOCUKLAR NEFSLERE SÜSLÜ GÖSTERİLMİŞTİR" buyururken alemlerin Rab'bi siz bundan atlar için bir binek hayvanından bahsedildiğini anlamazmısınız ?
Demekki usame kardeşimiz bu ayeti okuduğunda gözünün önüne at etinden yapılmış külbastılar, yahniler, salçalı biftekler, rostolar falan da geliyor bu ifadesine göre. Kuran yaşamda neyin ne olduğunu anlayabilenlere birleştirebilenlere hitab eder. Demekki Muhammed usameler Kuran'ın hitabettiği zümrelere dahil değil. En azından henüz değil.
Şüphesiz Kuran'ı anlayış Allah'ın bunu açıkça kelam içinde belirttiği gibi derece deredir.

Tekamül kavramını anlatışım Kuran'ın ifadesinede uygundur. Yani Allah yaşamı her gün yeniler ondan bir şeyler alır ve ona yeni şeyler katar. Aklınıza gelecek cisim varlık, maddi ve manevi ne varsa kavramların çoğunluğu için bu geçerli. Kiminde çok az kiminde daha fazla ama Allah'ın bu aynı halde kalmama iradesi mutlak mevcuttur.

"Onların işi bir şura iledir "buyuruyor Allah. Yani her anlayıştan insanların adilce temsil edildiği ve kimsenin ne din, nede başka açıdan baskı altına alınmadığı yapılması gereken işlerin, fikirlerin tartışıldığı ortamlarda karara bağlandığı yönetimler istiyor Allah.
Buna geçmişteki katı hükümdarlık yönetimlerimi daha uygun, yoksa günümüzün katılımcı adil demokratik idarelerimi ?
Şüphesiz en güzel idare şekilleri dahi ancak onu uygulayanlar adil oldukça başarıya ulaşır.
Zalimlerin ve sahtekarların eline geçerse işte o zaman kanunlar ancak sayfalarda kalır.
İslam coğrafyasının pek çok yerinde Allah kelamı saptırılarak insanlara zulmedilmiyormu ?

MUHAMMED USAME geçmiş adıyla MUHAMMED YUŞA vatandaşın tüm yazılarına bakar incelerseniz, kadının örtüsü şurası burası ile ilgili yazılar yazmayı müslümanlığın gereği hatta cihad sayan kadın islam uzmanı geçinen bir insan olduğunu açıkça görürsünüz.
Bununla birlikte kendi anlayışına uymayan eleştiriler görünce en ağır hakaret ve küfürleri (avanesi ile birlikte) üyelere ve site yönetimine savurmakta hiç beis görmeyen örnek bir insandır.

Araplarla ilgili yazılarımı cevaplayanlardan bir kısmı haksızlıkların büyüğüne imza attılar.
Oysa benim araplara getirdiğim eleştirilerin kaynağı Kuran ve gerçek islam tarihidir. Uydurma arap tarihi ve palavraları değil.
Açın Kuran'da arapları defalarca yerin dibine sokan sayısız ayet var. Bunları görmezlikten gelmek Kuran tabiriyle "Allah kelamını bölük bölük yapmak" sapkınlığı değilde nedir.

*Özellikle fırkalarla ilgili ayetler kimlerin yaşamsal hataları üzerine inmiştir ?
*Hangi insanların dönekliğinden ve korkaklığından bahsediyor Kuran ?
*Peygambere onun sağlığında fitnenin uyutulduğunu belki bu fitnenin bir kısmının kendine gösterilebileceğini söyleyen ayetlerin anlatmak istediği nedir ?
*Kuran ve efendimiz gerçek iman sahiplerinin azlığını vurgulamıyormu bir çok ayet muhteviyatında ?
*"Ümmetim benden sonra yetmişüç fırkaya bölünür, birteki hariç mütebakisi cehennemliktir" hadisinde anlatılmak istenen nedir. Ki bu hadis dayanağını fırkalarla ilgili ayetlerden alır ?
*Burada bana yapılan haksızlık, yani hak olanlara yapılan haksızlık "DİNİNİZİ ALLAHA'MI ÖĞRETECEKSİNİZ" ayeti kapsamına girmiyormu ?
Yani zümre veya kişilerin kendi nefsleri doğrultusunda kabullendikleri din anlayışlarını Allah'a (ve tabiki bu yolla insanlara) dayatmak ve kabul ettirmek anlamına gelmiyormu ?

Şayet bana karşı yapılan bu haksızlıklar bir hatadan ve yanlış anlamadan kaynaklanıyor değilse, burda site yönetimide bana ağır eleştir yöneltenlerde İslamdan hele gerçek islamdan yani Kuran'ın İslamından hiç bahsetmesin. Bu ancak böyle bir yalanla avunmak anlamına gelir.
Bu Kuran dışı din anlayışlarına Allah arap coğrafyası üzerinde en ağır cevapları veriyor.

Merak etmeyin bu çarpık, Kuran dışı din anlayışlarının ülkemizde de azması nedeniyle bizimde ülke olarak Allah'ın dayaklarını yememiz uzak değildir.

İşte o zaman yalancılarla doğruyu söyleyenlerin, Kuran'ın insanları ile uydurma din anlayışlarının insanlarının farkı çok daha açık ve net ve ibret dolu hallerle ortaya çıkacaktır.

Allah doğru yolda olanların yardımcısıdır. Benim savunduklarımı bir tek ben söylemiyorum. Bakın Muhammed İkbal çok ibret dolu bir sözünde ne diyor.
"Bugün İslam coğrafyasının insanlarının dünyaya itiraf etmek zorunda olduğu acı bir gerçek vardır. Oda gerçek İslamı bizler temsil etmiyoruz demektir"

Adını hatırlamadığım bir islami düşünürde bakın ne diyor
"Maalesef İslam coğrafyasının insanları çoğunlukla Kuran'ın İslamını bilmiyor. İşin en kötü yanı islamı bilmediğinide bilmiyor"

Son olarak şunları söyleyeyim. Birilerinin hoşuna gitsin diye Allah'ın gerçeklerini ve onu yansıtanları örtmeye çalışanlar, Allah'ın kendilerine pay biçeceklerine istesede istemesede razı demektir.

Burada defalarca anlattığım Ehlibeyt ve oniki imam örneğide bu misal gibidir.
Yüzyıllar geçer sadece zulmün şekli veya içeriği değişir.
PEYGAMBER EVLADINIDA ANLATMAYA ÇALIŞTIKLARI KURAN İSLAMINDAN RAHATSIZ OLANLAR KATLETMİŞLERDİ.

Not: Site yönetimi üyeliğimi iade edip benden özür dilemeniz gerekiyor diye düşünüyorum. Her şey hakkın huzurunda hiç bir şey karşılıksız değildir.

KAMERR

Allah ancak doğru yolda olanların yardımcısıdır.
Azmış, sapmış, Kuran'ın yolundan çıkmışların değil.

Bu mesaj 9 kez ve en son mehmetkaratas tarafından 07.09.2007 - 11:01 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 11:20
Bu mesajı bildir   mehmetkaratas üyenin diğer mesajları mehmetkaratas`in Profili zum Anfang der Seite
Forum Düzeni - imzaları göster
önceki konu   sonraki konu

Mesajlar Ekleyen Tarih
 DEĞERLİ RAVDA YÖNETİMİ VE ÜYELERİNİN DİKKATİNE: KURAN'IN GERÇEK YANSIMALARINI SİLİP YOK ETMEYİ İSLAM ZANNETMEK
mehmetkaratas 05.09.2007 - 11:20
Maksat kelam olsun 05.09.2007 - 11:39
Cihan-63 05.09.2007 - 11:49
 Gerçek islam bilgisi ve ilmine sahip olan insanları ayırd edebilmek.
mehmetkaratas 05.09.2007 - 12:03
muhammed_usame 05.09.2007 - 12:11
 Bu sefer güzel bir hitap ve üslup oldu.
mehmetkaratas 05.09.2007 - 12:25
 RE: Gerçek islam bilgisi ve ilmine sahip olan insanları ayırd edebilmek.
Cihan-63 05.09.2007 - 12:39
 YETER AMA!!!
KaLBeNuR 05.09.2007 - 13:11
VeRvO 05.09.2007 - 13:32
 Kişi karşısındakinin sözlerini ufku geniş olarak anlamaya çalışmalı ?
mehmetkaratas 05.09.2007 - 18:14

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 1372 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kaykaan (57), safak-50 (60), nazlinazende (45), sena_55 (49), NEWYORKER (50), hazan44 (39), RaMaZaN050 (34), KONVEYÖR (47), arefenur (52), mehmet4467 (42), hasret44 (39), turancihan (48), sevgikusu (37), kul_bahri (58), ser_kan (47), ssessiss (36), Seyyidmehmet (47), Ata01 (52), sempatik_cd (43), ebubekir1989 (35), M.EFE (50), sam@ (42), ozgurozakinci (47), garibcahil (46), muhacir-i muham.. (40), Osman50 (70), kanka_konya (36), hkurt (60), haliime (45), mrasitalas (40), hayýrsev.. (58), zekitatari (67), y_turan (39), doctor (41), koylu (63)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 1.06482 saniyede açıldı