kaletra lopinavir ritonavir stromectol lopinavir ritonavir kaletra cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » MÜCADELEMİZDE BACILARIMIZ

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 24 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
muhammed_usame su an offline muhammed_usame  
MÜCADELEMİZDE BACILARIMIZ

161 Mesaj -

En Son On: 07.09.2007 - 11:54
Cinsiyeti: ----- 
[IMG]http://[/IMG]

Kara kara çarşaflar havalanmış yumruklar
ALLAH u ekber derler kıyam etmiş bacılar
Bakışlarda kin öfke kankusturan kafire
Şehadet gömleğine layık bütün bacılar

Butunu zaferlerin ardinda ,Dert yatar, çile yatar.Dava eri denilen kisi.Tozda yatar, çolde yatar.Kim ne derse desin,O sadece Hakka bakar

Mumin kadinlara da soyle: Gozlerini bakilmasi yasak olandan cevirsinler, iffetlerini korusunlar. Suslerini, kendiliginden gorunen kismi mustesna, acmasinlar. Bas ortulerini yakalarinin uzerine salsinlar. Suslerini kocalari veya babalari ve kayinpederleri veya ogullari veya kocalarinin ogullari veya kardesleri veya erkek kardeslerinin ogullari veya kizkardeslerinin ogullari veya musluman kadinlari veya cariyeleri veya erkekligi kalmamis hizmetciler, ya da kadinlarin mahrem yerlerini henuz anlamayan cocuklardan baskasina gstermesinler. Gizledikleri suslerin bilinmesi icin ayaklarini yere vurmasinlar. Ey inananlar! Saadete ermeniz icin hepiniz tevbe ederek ALLAH'in hukmune uyun.

-İslam temel kurallar gereği müslümana yapılan hertürlü zulümde müslümanların tarafında olmamızı emreder.
-Klasik toplum inancının gereği olan madem öyle ise başlarını açmayanlar okumasın mantalitesinden kaçınmak zorundayız..
-Bizlerin tutumları diğer tasavvufi kesime göre daha sert görünsede islamın kuralları içinde olması gereken tek tutum dur...
-Bu tutum gerekirse bizleri fişleyecek..
-Gerekirse bizi yıpratacak..
-Gerekirse bizlerin yok olmamıza sebebiyet verecek tir..
-Ama bu tutum bizlerin kurtuluşu olacak ve nice insanların islamı tanımalarına yardımcı olacak tır...
---Bu tutum ise amiyane tabir ile

____BAŞÖRTÜSÜNE UZANAN ELLER KIRILSIN____
Şeklidir..İslam başını açıp okumayı men eder bu sebepten bizler hakkımızı gerek mitinglerle gerek imzakampanyaları ile gerekse direniş ile arayacağız ALLAH bu yolda bizlere ve bacılarımıza yardım etsin.
-------------AMİN----------
wesselam

Bu mesaj 5 kez ve en son muhammed_usame tarafından 01.09.2007 - 13:34 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.09.2007 - 13:21
Bu mesajı bildir   muhammed_usame üyenin diğer mesajları muhammed_usame`in Profili zum Anfang der Seite
kamerr su an offline kamerr  
İSLAMI KURAN'IN ÖZÜNE UYGUN ANLAMAYANLARIN VE YAŞAMAYANLARIN IRAKTA KADINA YÜKLEDİĞİ AĞIR KAHIR.

21 Mesaj -

En Son On: 04.09.2007 - 14:34
BU TABLOLAR ALLAH'IN HÜKÜMLERİNİ YERİNE GETİREN TOPLULUKLAR ÜZERİNE NEDEN BİR KABUS OLARAK ÇÖKSÜN.
HALA NEREDE YANLIŞLAR YAPTIK VE YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ Kİ BU KAHIR VE GAZABLAR SONA ERMİYOR DİYE KENDİMİZİ SORGULAMIYORUZ ?
NEDEN İSLAMIN BAŞARISINI BÜTÜN KURAN'SAL KAVRAMLARI TERKEDİP KADININ İFRATA VARAN ÖRTÜNMELERİNDE ARIYORUZ ?
ALLAH'A RAĞMEN ALLAH'IN ONAYLAMADIĞI HÜKÜMLERLE DİN BAŞARIYA ULAŞIRMI ??

http://article.wn.com/view/2007/08/17/kad_nlar_fahi_elik_yapmaya_zorlan_yor/

http://www.ydicagri.com/Sayilar/076/76basyazi_kadin.html

Bu mesaj 2 kez ve en son kamerr tarafından 02.09.2007 - 13:07 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.09.2007 - 13:02
Bu mesajı bildir   kamerr üyenin diğer mesajları kamerr`in Profili zum Anfang der Seite

161 Mesaj -

kamer bey:

İslama bakış açınız nasıl onu bilmem ancak çok fazla yalnışlıklar içerisindesiniz farkında değilsiniz! size tavsiyem islamı atatürkçü kimliğiyle değil Kurani bir görüşle okuyup araştırmanızdır..... müslümanın ölçüsü Kuran ve Sünnet ise sizde ki müslümansanız bu ölçüyü araştırıp takip etmek ve amelerinizde uygulamak zorundasınız.....Kuranı Kerim eskimiyor bilakis dunya yaşlandıkça o nur yenileniyor..... sizden ricam anlatımlarınızda ve ifadelerinizde küfre sebebiyet verecek konulardan sakınınız ....
Ekleme Tarihi: 02.09.2007 - 13:42
Bu mesajı bildir   muhammed_usame üyenin diğer mesajları muhammed_usame`in Profili zum Anfang der Seite
SİZDEN ÜCRET ALMAYANLARDAN ÖĞRENİN...

21 Mesaj -

"SİZDEN ÜCRET ALMAYANLARDAN ÖĞRENİN. ONLARDIR DOĞRUYU VE GÜZELİ BULANLAR. " diyor Allah kelamı. Ben hem bu ayete hemde Fatiha suresindeki hükme "BENİ NİMET VERDİKLERİNİN YOLUNA İLET. AZMIŞ SAPMIŞLARINKİNE DEĞİL" göre bir yol takip ediyorum.

Yani kısacası yolum FIRKAİ NACİYE yoludur. O nedenle Muhammed usame benim için endişe etmeyiniz. Tam tersine yazdıklarımı iyi inceleyiniz. Ki belki hayırlara sebep olmuş olur.

Kuran'ın kesin olan ve saptırılmayan hükümleri halk arasında çatışmalara yol açmaz.
Kuran Nur suresi 31. de kadınlara kendilerini teşhir etmemelerini ve göğüslerini örtmelerini emrediyor. Bunun dışındaki eklemeler ancak çatışmalara ve günaha ve Allah'ın gazabına sebep oluyor.
Aşağıdaki linki bir inceleyin.
Kuran'ın mantığı ve ahkamı bu tartışmalara ve sorulara ortam yaratırmı ? Kuran için, "ONDA HİÇ BİR ÇELİŞKİ YOKTUR" buyurmuyormu Allah ?

http://www.3harf.com/turban

Bu mesaj 1 kez ve en son kamerr tarafından 02.09.2007 - 22:45 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.09.2007 - 19:33
Bu mesajı bildir   kamerr üyenin diğer mesajları kamerr`in Profili zum Anfang der Seite
RE: SİZDEN ÜCRET ALMAYANLARDAN ÖĞRENİN...

161 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı kamerr

"SİZDEN ÜCRET ALMAYANLARDAN ÖĞRENİN. ONLARDIR DOĞRUYU VE GÜZELİ BULANLAR. " diyor Allah kelamı. Ben hem bu ayete hemde Fatiha suresindeki hükme "BENİ NİMET VERDİKLERİNİN YOLUNA İLET. AZMIŞ SAPMIŞLARINKİNE DEĞİL" göre bir yol takip ediyorum.

Yani kısacası yolum FIRKAİ NACİYE yoludur. O nedenle Muhammed usame benim için endişe etmeyiniz. Tam tersine yazdıklarımı iyi inceleyiniz. Ki belki hayırlara sebep olmuş olur.

Kuran'ın kesin olan ve saptırılmayan hükümleri halk arasında çatışmalara yol açmaz.
Kuran Nur suresi 31. de kadınlara kendilerini teşhir etmemelerini ve göğüslerini örtmelerini emrediyor. Bunun dışındaki eklemeler ancak çatışmalara ve günaha ve Allah'ın gazabına sebep oluyor.
Aşağıdaki linki bir inceleyin.
Kuran'ın mantığı ve ahkamı bu tartışmalara ve sorulara ortam yaratırmı ? Kuran için, "ONDA HİÇ BİR ÇELİŞKİ YOKTUR" buyurmuyormu Allah ?

http://www.3harf.com/turban

diyorsunuz.....

demeçlerine bakarak soruyorum : nasıl bir islami anlayış sergilediğinizi bilmiyorum ancak sanırım sizinde bilginiz dahilinde islamda zorlama yoktur.... siz başörtüsünü kendinize göre yorumlayıp kabul etmiyorsunuz size şunu soracağım:

başı açık bayanlara kimse ses çıkarmıyor ve her dilediklerini yapıyorlar bu ülkede..... başörtülülerde bu ülkenin evladı ve çocuklarını bu ülkeye feda ediyorlar!!!

anlamadığım şu?

madem dinde zorlama yok ve madem başını örtmeyenlere kimse ses çıkarmıyorda hem malum dinde zorlamada yok neden başörtüsü takanlara zorlama yapılıyor??? özgürlükçüyseniz vede müslümansanız neden onlara tahammül edemiyorsunuz? dinde madem zorlama yok neden başörtülerini başlarından zulümvari çekiyorsunuz??? neden ilim öğrenmelerine engel oluyorsunuz??? ya onların islama bakış açıları bu şekilde ve ayetleri tefsir eden alimlerin dediklerini yapıyorlar!!!! size ne onlardan onlar size karışıyormu ki siz onlara karışıyor ve onlara zulm ediyorsunuz???

bunların yanıtını alırsam çok sevinirim !!!!

şimdiden teşekkürler..........
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 13:18
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Cinsiyeti: Bayan 
ISLAMIYETI KABUL ETMEKTE ZORLAMA YOKTUR
YANI SIZ BIRINE ZORLA MÜSLÜMAN OLACAKSIN DIYEMEZSIN
TEKLIFTE BULUNURSUN GERISI KISIYE KALMISTIR
AMA EGER MÜSLÜMANIM DIYORSAN DA MÜSLÜMANLIGIN KURALLARINI,ALLAH´IN EMIRLERINI YERINE GETIRMEKLE MÜKELLEFIZ BUNUNDA ADINI NE KOYARSANIZ KOYUN YOLLAR AYNIYA CIKAR!!!!!
YANI BEN MÜSLÜMANIM AMA NAMAZ KILAYI DOGRU BULMUYORUM DIYEMEZSINIZ!!!
ÖRTÜNME KONUSUDA AYNIDIR!!!
AMA DERSINKI BILIYORUM NEFSIME SÖZ GECIREMIYORUM O BASKA!!!!

AYRICA BAZI KARDESLERIMIZIN USLUBU COK GEREKSIZ DERECEDE SERT VE ITICI UNUTMAYALIM KI :
HIC BIR KALBE KAPISI KIRILARAK GIRILMEZMIS

SELAM VE DUA ILE KARDESINIZ

Bu mesaj 2 kez ve en son cananberraramazan tarafından 03.09.2007 - 13:32 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 13:29
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
İşin içine Cumhuriyeti yıkmak maksadı girince işler değişti.

21 Mesaj -

Başı açık kadınlarla başı kapalı kadınlar için din sömürüsü olmadığı yıllarda hiç bir sorun yoktu.

Ne zaman bu örtü dinci siyasetçiler tarafından şekilde değiştirip şeriat yaygaraları ile rejim düşmanlığı için kullanılmaya başlandı, işte o zaman fitnede başladı.

Siyaset alanında bu örtünün arkasına sığınıp sömürenlerin hepsinin Cumhuriyetin altını oymaktan başka hiç bir hedefleri yok.
Hatta bunun için haçlıların her dediğini yapmak gibi bir faciaya bile razı olarak yanlış işlerin altına imza atıyorlar.

Yani kısacası siyasete bulaştırılan İslam maalesef asıl kulvarının dışında Allah'ın gazabını davet etme işlevini dolu dizgin yerine getiriyor.
Yoksa kimin örtüsünden kime ne. Yarın Hak'kın divanında neyin emir neyin yalan olduğu şaşmaz olarak her yaratılana gösterilmeyecekmi ?

Selam ve saygılar....

Bu mesaj 2 kez ve en son kamerr tarafından 03.09.2007 - 17:13 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 17:08
faniiiia su an offline faniiiia  
RE: İşin içine Cumhuriyeti yıkmak maksadı girince işler değişti.

138 Mesaj -

En Son On: 04.09.2007 - 18:20
Alıntı
Orijınalı kamerr

Başı açık kadınlarla başı kapalı kadınlar için din sömürüsü olmadığı yıllarda hiç bir sorun yoktu.

Ne zaman bu örtü dinci siyasetçiler tarafından şekilde değiştirip şeriat yaygaraları ile rejim düşmanlığı için kullanılmaya başlandı, işte o zaman fitnede başladı.

Siyaset alanında bu örtünün arkasına sığınıp sömürenlerin hepsinin Cumhuriyetin altını oymaktan başka hiç bir hedefleri yok.
Hatta bunun için haçlıların her dediğini yapmak gibi bir faciaya bile razı olarak yanlış işlerin altına imza atıyorlar.

Yani kısacası siyasete bulaştırılan İslam maalesef asıl kulvarının dışında Allah'ın gazabını davet etme işlevini dolu dizgin yerine getiriyor.
Yoksa kimin örtüsünden kime ne. Yarın Hak'kın divanında neyin emir neyin yalan olduğu şaşmaz olarak her yaratılana gösterilmeyecekmi ?

Selam ve saygılar....

Sayın kamer, yoksa sizde şu sözü söyleyenlerden misiniz? " efendim, bizim şeriatle ne işimiz var, biz müslümanız, şeriatın şerrinden Allah'a sığınırız..."
Senin ne kadar cahil olduğunu şimdi anladım. İslam siyasetin ta kendisidr. Bir devletin anayasasıdır. Sadece ibadet kitabı değildir. Git önce bunları öğren sonra yaz.
kimin örtüsünde kime ne öyle mi? Untan biraz utan! yani bu örtü düşmanları kinlerinden değilde, müslümanların hatalarından mı karşı çıkıyorlar? sen meseleye nerden bakıyorsun öyle?

Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 17:54
Bu mesajı bildir   faniiiia üyenin diğer mesajları faniiiia`in Profili faniiiia Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: İşin içine Cumhuriyeti yıkmak maksadı girince işler değişti.

161 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı kamerr

Selam ve saygılar....

kamer bey! şeriat denilince sizin aklınıza ne geliyor sizin şeriata bakış açınız nasıl öğrenebilirmiyim?
Ekleme Tarihi: 03.09.2007 - 18:00
Hangi şeriat ? Kuran'ın şeriatımı yoksa ruhbanların şeriatımı ?

21 Mesaj -

Şeriat konusunda ne düşündüğümü öğrenmek istemişsiniz.
Elimden geldiğince yanıtlayayım.
Bu aynı zamanda İslam'ın kanayan yarası olan bir konu olarakda kabul edilebilir.

Allah, şeriat dediğimiz "şartlar" anlamına gelen ve hükümlerini Kuran'dan alan bir yaşam şeklinin Efendimizden sonrada devamı için müslümanların o anki temsilcileri olan insanlara peygamber evladından herbiri veli olan oniki zat ile bu fırsatı vermiştir.

Peki ne olmuşturda Efendimizin dahi "Benden sonra soyumdan oniki zat gelir ve benim tebliğ ettiğimi tekamül ettirmek için Allah yolunda mücadele ederler" dediği bu oniki zat kesilip zehirlenerek yaşamlarına son verilmiştir.

Hemen özetle söyleyelim. Bu zatlardan biri zehirli kılıçla, (Hz.Ali), biri susuz ve feci şekilde başı kesilerek (Hz.Hüseyin), dokuz tanesi taamlarına zehir koyulmak suretiyle şehit edildiler. Onikinci zat ise sır olup ortadan kayboldu (Hz.Mehdi)

Peki bu onbir kuşak evladını kimler ve ne diye katlettiler, yaşama haklarını dahi ellerinden aldılar ?
Tabiki öncelikle 90 küsur yıl hükümdarlık yapan Emevi zalimleri ve sonrada onların mezarlarını bile yok edip ahır diye kullanan Abbasiler. Toplam 300 küsur yıllık bir zulüm süreci.
Dikkat edin bu iki zalim soyu meşrulaştırmak için oynanan sayısız oyunlar vardır. Buda akıl mantığa dayanmayan arap milliyetçiliğinin ürünü bir haldir.

Araplar, peygamberin evlatlarını katletmek suretiyle Allah'ın Resulüne yaptıkları ihaneti örtmek için her yolu denemişlerdir ve bu hal aynen bugünde devam etmektedir.
Şii, Sunni ayrımının altında yatan acı gerçekte bu yaşanmış vahşetlerin ürünüdür.
Bugün Irak'ta peygamber evladını katledenlerin evlatlarıyla, onları korumayanların evlatları birbirlerinin kanını acıımadan dökmektedirler. Bunun üzerine birde haçlı zulmü ve pisliği binmektedir.Bu hal neyin cezasıdır ? Bu vahşetten anlamamız gereken mesajlar nelerdir ?

Benim hem sunni hemde şii tarafına bakışım aynı mesabededir. Benim için her iki grupta aynı ve ayrı yanlışlarla kabul edilebilir çizgilerden uzaklaşmışlardır.
Fakat çok ilginçtir her iki fırkadanda orta çizgiye yakın insanlar vardır. Ve bu insanlar çoğunlukla ait oldukları mezheplere rağmen bu çizgiye vasıl olabilen insanlardır.

Şimdi akıllarınıza benim alevi veya şii olacağım ihtimali takılacak bu yazdıklarımdan dolayı. Fakat ben hiç bir mezhep taraftarı olmadığım gibi. Mezhepleride kabul etmiyorum. İslama inanışım Efendimizin tebliğ ettiği zamanda olduğu gibidir. Mezhepler Abbasiler zamanında yani Efendimizden 130 küsur yıl sonra kadar, özellikle peygamber evladını unutturmak için ortaya atılmışlardır.Tabi benim her inanışa saygım var. Her inanan hesabını Allah'a vereceğine göre bunda tartışmaya girmeyede gerek yok.

Gelelim tekrar şeriat meselesine. Kimler bu şartları belirleyecek. Şu an Türkiyede yayınlanan yaklaşık yüze yakın meal var ve bunların hemen hepsi değişik veya aynı konularda ihtilaf halinde. Bu arap coğrafyasında da aynı. Zaten bizdeki bu hal arap anlayışlarının bir yansıması.
Allah kelamının aslında bu kadar ihtilaf koparken onun içinden hangi şartları bu Allah'tandır diye ve kimler uygulayacak ?

Bu karmaşık hal Allah'ın peygamber evladıyla verilen fırsatları yok etmenin cezası değilde nedir ? Şüphesiz Allah yinede yaşam süresince fırsatlar veriyor. Fakat Kuran'ın şeriatı ile yönetmek işi artık hayaldir.

Allah'ın nimet diye verdiği onbir peygamber evladını katledenlere Allah bu fırsatı tekrar verirmi ? Hz Adem haram meyveyi yedikten sonra tekrar cennete dönebildimi ? Hayır. Sonraki süreçte verilen yaşam şekliyle yaşamını sürdürdü.

Dikkat edin Allah'ın hiç bir veli kulu şeriat yaygarası ile ortaya fırlamamıştır. Sebepte budur. Allah'ın Velileri, içlerinde akıllarından zoru olan hatta zalim olan hükümdarların idarelerinde dahi kendi çevrelerinde Allah yolunda hizmet vermişlerdir. Bu onlara Allah'ın emrettiği hizmet biçimidir çünkü.

Kimlerle şeriat yani şartlar çıkaracaksınız? Ruhban takımıylamı ? Allah'ın velilerinin (yaşayan Kuranların) önüne onları geçirip ayette yazdığı gibi ALLAH'A DİNİNİZİMİ ÖĞRETECEKSİNİZ ayetine muhatap olmanın ne facia olduğunu anlamanız bu kadar güçmü ?
Allah ruhbanlar için "UYDURDUKLARI RUHBANİYETİ ONLARA BİZ EMRETMEDİK" buyurmuyormu ?

Dünyada, şeriat için örnek olarak gösterebileceğiniz, tavsiye edebileceğiniz bir idare şekli varmı ? Hayır. Hepsi ayrı telden çalıyor ve hemen hepsi kadının kıyafetiyle uğraşmayı cihad olarak ilan ediyorlar. Ve hepsinin ortak bir yönleri var hepsinde ya karmaşa yada tepelerine yağan haçlı pisliği eksik olmuyor.
Allah bunların şeriatlarını doğru ve Kuran'a uygun bulsa böyle kahır ve gazab yüklermi ?

İşte bu nedenlerle ben, ısrarla LAİK DEMOKRATİK CUMHURİYET'in büyük bir fırsat ve inanlar arasında kavgayı önleyecek bir idare şekli olduğunu anlatmaya çalışıyorum.
İnsanlara bu halde kanun çıkarırken elbette Kuran'ın yaşamsal öğütleri ve emirleri yol gösterici olacaktır. Fakat dayatmadan ve din ve fırka sömürüsüne fırsat vermeden.

Zümer suresi, 9 : Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu.

Bu mesaj 1 kez ve en son kamerr tarafından 04.09.2007 - 13:53 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 13:41

161 Mesaj -

alıntı kamerr
Araplar, peygamberin evlatlarını katletmek suretiyle Allah'ın Resulüne yaptıkları ihaneti örtmek için her yolu denemişlerdir ve bu hal aynen bugünde devam etmektedir.
Şii, Sunni ayrımının altında yatan acı gerçekte bu yaşanmış vahşetlerin ürünüdür.
Bugün Irka'ta peygamber evladını katledenlerin evlatlarıyla, onları korumayanların evlatları birbirlerinin kanını acıımadan dökmektedir. Bunun üzerine birde haçlı zulmü ve pisliği binmektedir.Bu hal neyin cezasıdır ? Bu vahşetten anlamamız gereken mesaj nedir ?

sana sadece şunu sorayım hz Resulullah asm hz ali hz huseyin ve hz mehdi dediklerin hangi kavmiyetendi? onlar arap değilmiydi....??????

KENDİLERİDE AYNI KAVMİYETENDİ?

hz osmanı şehid edenler hz ömeri hançerliyenler araptılar ama hz ömerde hz osmanda araptı?

hergün ülkemizin her yerinde cinayet haberleri geliyor kimi namus demiş öldürmüş kimi soygun yaparken öldürülmüş kimi kıskançlıktan kimi aşktan kimi şudan kimi budan.! size sadece sorayım bu cinayetlere bakılarak bizi tüm ülkeye itham edenlerde vicdan varmı sizce?malum öldüren türk ölen türk....!!!!!!!!!!!

izmirde 6 aylık bebeğe tecavüz eden bir adam yakalanmıştı? sana şunu sorayım? türkler hepsi sapık tecavüzci denilse ne dersin? malum tecavüze uğrayan bebekte türk tecavüzü yapanda tür tüm türkler tecavüzcümü diyelim kamerr bey anlamadım ????

siyasiler hep para çalıyorlar hortumluyorlar! TÜM TÜRKLER HIRSIZDIRLAR DEMEK VİCDANINIZA NE KADAR SIĞAR VE KABUL EDERMİSİNİZ????

mankenlik adı altında fuhuşlar ve fuhuşların neticesinde kıskançlıklar ve kurşunlar!!!! fuhuşu yapan türk kıskanan türk vuran türk vurulan türk!!!!

bak kardeş.....

başka kavimlerin aralarında çıkan bir kaç pislik kişiyle hepsine aynı şekilde itham edersen onlarda senin kavmiyetini bu sebebleri öne sürerek itham ederler.....

kimsenin hiçbir kavmin birbirinden üstünlüğü yoktur! üstünlük takvadadır! cennete girecek olanlarda takva sahipleridir.....

hem Resulullah asm ırkçılığı yasakladığı için hiçbir kavimden konuşmamıza gerek yok.... Amerika karşıtıyım diyorsunuz ve amerikanın gennelide kafir! araplardan konuşup gıybet yapacağınıza büyük düşmanım dediğiniz amerikayı burda eleştirip lanetlerseniz inşaallah daha hayırlı olacak ..... size tavsiye verecek kadar gelişmedim ancak ben bu şekilde biliyorum ve böyle öğrendim ki yanlışsam düzeltiniz lütfen.......

ayrıca şeriat konusunda ikna edici bir yanıt alamadım allah cc ayeti kerimede:
Gerçekten Tevrat'ı biz indirdik; bu kitap doğru yol kılavuzluğu ve ışık içerir. Gerek İslâm'a bağlı peygamberler ve gerekse Allah'a bağlı bilginler ile din adamları Allah'ın bu kitabının görevli koruyucuları ve doğruluğunun şahitleri sıfatı ile yahudiler arasında buna göre hüküm verirler. buna göre insanlardan değil, benden korkunuz da ayetlerimi bir kaç para karşılığında satmayınız. Kim Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm vermez ise onlar kafirlerin ta kendileridir.

Tevrat'ta, yahudilere yazılı olarak bildirdik ki, canın karşılığı can, gözün karşılığı göz, burnun karşılığı burun, kulağın karşılığı kulak, dişin karşılığı diştir ve yaralamalarda da karşılıklılık (kısas) ilkesi geçerlidir. Kim kısas hakkını bağışlarsa bu onun günahlarına kefaret olur. Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm vermeyenler ise zalimlerin ta kendileridirler.

Bu peygamberlerin ardından kendisinden önce gelen Tevrat'ı onaylayıcı olarak Meryemoğlu İsa'yı gönderdik; O'na doğru yol bilgisi ile ışık içeren, önündeki Tevrat'ı onaylayan, takvalılar için yol gösterici ve öğüt olan İncil'i verdik.

İncil ümmeti, Allah'ın bu kitapta indirdiklerine göre hüküm versin. Kim Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm vermez ise onlar fasıkların, doğru yoldan çıkmışların ta kendileridir.
Sana da daha önceki kutsal kitabı onaylayıcı ve içeriğini koruyucu olan bu hak kitabı indirdik. Buna göre onların arasında Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm ver, sana gelen gerçekten saparak onların keyfi arzularına uyma.
O halde onların arasında Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm ver, onların keyfi arzularına uyma, onların seni Allah'ın indirdiği hükümlerin bir kısmından bile şaşırtmalarından sakın, eğer sana sırt çevirirlerse bil ki, Allah, günahlarının bazısı yüzünden onları cezalandırmak istiyor. Kuşku yok ki, insanların çoğu fasıktır.

maide:44-45-46-47-48-49

ayetlerinde bize apaçık uyarılarda bulunuyor..... genel hükmü Kuranda alıp ona göre hüküm vermeliyiz.... yyani tamamıyla tüm yaşantımızı Kurana göre uyarlamalıyız.... buda Allah cc şeriatıdır......

ben bu şekilde biliyorum ve ayetlerde bana bu şekilde emir veriyor....

sizin yanıtlarınızda biraz çelişki var....

lütfen bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim çünkü Kuranı Kerim 6666 ayeten oluşmadır ve bu ayetlerle hükmetmeyenler;
kafirlerin,
fasıkların,
ve zalimlerin ta kendileri oluyorlar..... burda laik cumhuriyet ile ilgilide birşey bulamadım yoksa yanılıyormuyum?

wesselam

Bu mesaj 1 kez ve en son muhammed_usame tarafından 04.09.2007 - 14:13 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 14:10
Kuran'da neler yok (aslında var)

21 Mesaj -

Muhammed usame sorunu cevaplamam için bana şu aşağıda yazdığım şeylerin Kuran'da var olduğu ayetleri bildir. Bende hemen seni cevaplayacağım.
Yada bu yazı bir anlamda en açık cevap olacak.

Kuran'da Laik Demokratik Cumhuriyeti bulamadım diyorsun.
Peki şunlar varmı ?

Otomobil
Uçak
Motosiklet
Denizaltı
Bilgisayar
Buzdolabı
Çamaşır makinesi
Bulaşık makinesi
Televizyon
Radyo
Elektrik
Gökdelen
Üniversite
Lise
İlköğretim
SSK
Emekli sandığı
Bağkur
Atom bombası
Tüfek
Tabanca

VS, VS

Hiç bir kavram ve eşya Allah'ın tekamül dediğimiz iradesinin parçası olmak dışında bir süreç göstermez, gösteremez. Her eşya ve idare şeklide dahil tekamül sürecinin ürünleridir.
Bunlara isyan halindeyseniz Kuran'ın iniş zamanının nimetleriyle yetinin öyleyse.
Yani mesela ata ve deveye binin araba yerine.
Bu örnekleri o nedenle verdim. Sanırım artık ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Sanırım sorunun cevabını en mükemmel şekilde almışsınızdır.
İslam akıl ve gönül sahiplerinin dinidir. Unutmayalım.

Selametle...

Bu mesaj 3 kez ve en son kamerr tarafından 04.09.2007 - 14:34 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 14:24
RE: Kuran'da neler yok (aslında var)

161 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı kamerr

Muhammed usame sorunu cevaplamam için bana şu aşağıda yazdığım şeylerin Kuran'da var olduğu ayetleri bildir. Bende hemen seni cevaplayacağım.
Yada bu yazı bir anlamda en açık cevap olacak.

Kuran'da Laik Demokratik Cumhuriyeti bulamadım diyorsun.
Peki şunlar varmı ?

Otomobil
Uçak
Motosiklet
Denizaltı
Bilgisayar
Buzdolabı
Çamaşır makinesi
Bulaşık makinesi
Televizyon
Radyo
Elektrik
Gökdelen
Üniversite
Lise
İlköğretim
SSK
Emekli sandığı
Bağkur
Atom bombası
Tüfek
Tabanca

VS, VS

Hiç bir kavram ve eşya Allah'ın tekamül dediğimiz iradesinin parçası olmak dışında bir süreç göstermez, gösteremez. Her eşya ve idare şeklide dahil tekamül sürecinin ürünleridir.
Bunlara isyan halindeyseniz Kuran'ın iniş zamanının nimetleriyle yetinin öyleyse.
Yani mesela ata ve deveye binin araba yerine.
Bu örnekleri o nedenle verdim. Sanırım artık ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Sanırım sorunun cevabını en mükemmel şekilde almışsınızdır.
İslam akıl ve gönül sahiplerinin dinidir. Unutmayalım.

Selametle...

bunlar tamamıyla teknoloji ile ilgili.........

ona bakarsanız Kuranı Kerimde hayvanlarınıza binin diye bir ayette yok!!!! hastaneye gidin diye bir ayete yoksevinçli

benim anlamadığım yazılarımı tam okumadınız sanırım araplar hakkındaki ırki konuşmalarınız ve hep onlar aleyhinde katiler demeniz......

aynı olaylar kendi ülkemdede yaşanırken neden ben başkalarına laf atıyorum ki?

önce kendimizi düzeltelim önce kendi evimizin önündeki pisliği temizleyelim sonra komşuların pisliklerini anlatalım ki onlarda temizlesinler.....

sana sadece şunu sorayım hz Resulullah asm hz ali hz huseyin ve hz mehdi dediklerin hangi kavmiyetendi? onlar arap değilmiydi....??????

KENDİLERİDE AYNI KAVMİYETENDİ?

hz osmanı şehid edenler hz ömeri hançerliyenler araptılar ama hz ömerde hz osmanda araptı?

hergün ülkemizin her yerinde cinayet haberleri geliyor kimi namus demiş öldürmüş kimi soygun yaparken öldürülmüş kimi kıskançlıktan kimi aşktan kimi şudan kimi budan.! size sadece sorayım bu cinayetlere bakılarak bizi tüm ülkeye itham edenlerde vicdan varmı sizce?malum öldüren türk ölen türk....!!!!!!!!!!!

izmirde 6 aylık bebeğe tecavüz eden bir adam yakalanmıştı? sana şunu sorayım? türkler hepsi sapık tecavüzci denilse ne dersin? malum tecavüze uğrayan bebekte türk tecavüzü yapanda tür tüm türkler tecavüzcümü diyelim kamerr bey anlamadım ????

siyasiler hep para çalıyorlar hortumluyorlar! TÜM TÜRKLER HIRSIZDIRLAR DEMEK VİCDANINIZA NE KADAR SIĞAR VE KABUL EDERMİSİNİZ????

mankenlik adı altında fuhuşlar ve fuhuşların neticesinde kıskançlıklar ve kurşunlar!!!! fuhuşu yapan türk kıskanan türk vuran türk vurulan türk!!!!

bak kardeş.....

başka kavimlerin aralarında çıkan bir kaç pislik kişiyle hepsine aynı şekilde itham edersen onlarda senin kavmiyetini bu sebebleri öne sürerek itham ederler.....

kimsenin hiçbir kavmin birbirinden üstünlüğü yoktur! üstünlük takvadadır! cennete girecek olanlarda takva sahipleridir.....

hem Resulullah asm ırkçılığı yasakladığı için hiçbir kavimden konuşmamıza gerek yok.... Amerika karşıtıyım diyorsunuz ve amerikanın gennelide kafir! araplardan konuşup gıybet yapacağınıza büyük düşmanım dediğiniz amerikayı burda eleştirip lanetlerseniz inşaallah daha hayırlı olacak ..... size tavsiye verecek kadar gelişmedim ancak ben bu şekilde biliyorum ve böyle öğrendim ki yanlışsam düzeltiniz lütfen.......

ayrıca şeriat konusunda ikna edici bir yanıt alamadım allah cc ayeti kerimede:
Gerçekten Tevrat'ı biz indirdik; bu kitap doğru yol kılavuzluğu ve ışık içerir. Gerek İslâm'a bağlı peygamberler ve gerekse Allah'a bağlı bilginler ile din adamları Allah'ın bu kitabının görevli koruyucuları ve doğruluğunun şahitleri sıfatı ile yahudiler arasında buna göre hüküm verirler. buna göre insanlardan değil, benden korkunuz da ayetlerimi bir kaç para karşılığında satmayınız. Kim Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm vermez ise onlar kafirlerin ta kendileridir.

Tevrat'ta, yahudilere yazılı olarak bildirdik ki, canın karşılığı can, gözün karşılığı göz, burnun karşılığı burun, kulağın karşılığı kulak, dişin karşılığı diştir ve yaralamalarda da karşılıklılık (kısas) ilkesi geçerlidir. Kim kısas hakkını bağışlarsa bu onun günahlarına kefaret olur. Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm vermeyenler ise zalimlerin ta kendileridirler.

Bu peygamberlerin ardından kendisinden önce gelen Tevrat'ı onaylayıcı olarak Meryemoğlu İsa'yı gönderdik; O'na doğru yol bilgisi ile ışık içeren, önündeki Tevrat'ı onaylayan, takvalılar için yol gösterici ve öğüt olan İncil'i verdik.

İncil ümmeti, Allah'ın bu kitapta indirdiklerine göre hüküm versin. Kim Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm vermez ise onlar fasıkların, doğru yoldan çıkmışların ta kendileridir.
Sana da daha önceki kutsal kitabı onaylayıcı ve içeriğini koruyucu olan bu hak kitabı indirdik. Buna göre onların arasında Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm ver, sana gelen gerçekten saparak onların keyfi arzularına uyma.
O halde onların arasında Allah'ın indirdiği ayetlere göre hüküm ver, onların keyfi arzularına uyma, onların seni Allah'ın indirdiği hükümlerin bir kısmından bile şaşırtmalarından sakın, eğer sana sırt çevirirlerse bil ki, Allah, günahlarının bazısı yüzünden onları cezalandırmak istiyor. Kuşku yok ki, insanların çoğu fasıktır.

maide:44-45-46-47-48-49

ayetlerinde bize apaçık uyarılarda bulunuyor..... genel hükmü Kuranda alıp ona göre hüküm vermeliyiz.... yyani tamamıyla tüm yaşantımızı Kurana göre uyarlamalıyız.... buda Allah cc şeriatıdır......

ben bu şekilde biliyorum ve ayetlerde bana bu şekilde emir veriyor....

sizin yanıtlarınızda biraz çelişki var....

lütfen bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim çünkü Kuranı Kerim 6666 ayeten oluşmadır ve bu ayetlerle hükmetmeyenler;
kafirlerin,
fasıkların,
ve zalimlerin ta kendileri oluyorlar..... burda laik cumhuriyet ile ilgilide birşey bulamadım yoksa yanılıyormuyum?

wesselam

bu yazım hakkında hiçbir yanıtınız yok.......

size birde şunu anlatayım malum kız kavgaları bizde oldukça fazla..... hemen hemen hergün okularda ki güya ilim merkezlerinde kızlar için birbirini vuran nice gençler var.... hatta bunların bir çoğu ölümle sonuçlanıyor.......

haricinde;

magazin programlarından sık sık çıkıyormuş bilmem hangi ünlünün sevgilisi ünlü manken x şu ünlü ve milyader kişiyle yakalandı diye bol bol haberler geçiyor...... sizce bunların yüzleri kapalı olsa veya okjularda karma eğitim yasaklansa ve kızlar yuzlerini kapatsalar böyle kavgalar olurmu gençler daha fidanken 15-16 yaşlarındayken hayatlarını hapislerde geçirirlermi? mankenler et pazarına çıkmasalar bunca zina fuhuş ülkeyi esir alırmıydı? aileler yıkılırmıydı? çocuklar sahipsiz kalırmıydı?

kendi ilimde hergün kızlar yüzünden kavga eden yüzlerce genç görüyorum mahalelerde çocukları yüzünden kavga eden aileler.....

buna ne dersin
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 14:49
Gast Sahra  

Misafir

sadece çok bilen çok yanılır hatırlatmak istedim...düsün
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 14:51
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
RE:

582 Mesaj -

En Son On: 13.01.2011 - 16:59
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı Sahra

Hayir sahra kardesim bu sozunde sana katilmiyorum. Cok bilen neden cok yanilsinki. Aksine cok bilen cok yanilmaktan butun gucuyle kacan kisilerdir. Asil bilmeyenler ve cok konusanlar cok yanilir. Wesselam. Yukaridaki tartismaya girmiyorum

Ben sadece size cevap olsun diye yazdim. Allah'a emanet olun.

Bu mesaj 1 kez ve en son Cihan-63 tarafından 04.09.2007 - 15:06 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 15:05
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

582 Mesaj -

Allah Razı Olsun muhammed usame kardesim. yazdiklarinin tumune katiliyorum.

Batılılar islâm topraklarına girerlerken

hürriyet, eşitlik, cumhuriyet ve laiklik gibi parlak sloganlarla gelmişlerdi.

Fakat son polisiye tedbirleri bu sloganların ruhuna kökten tezat teşkil ediyordu. Hakkı alınan hak sahibleri bu sefer müslümanlar olduğu için bu sloganlar kolaylıkla saptırıldı. Adalet tereddütsüz hasır altı edildi. Laikliğin var olduğu bir devlette dini inanç ve yaşayışların anayasa garantisinde olması gerekirken dini inanışlarını devam ettirmek isteyen müslümanlar doğrudan kanunların takibatına maruz kaldılar.

Fakat bu oyun da hayatiyetini fazla devam ettirmedi. İslâmi uyanış kâfirlerin tahmin edemiyeceğinden çok daha büyük adımlarla yol alıyordu.

Bu sefer İslâmı yorumlamak suretiyle onun hükümlerini zevale uğratmak, müslümanların onun sınırlarına olan hürmetlerini ortadan kaldırmak istediler, önce sahte din adamlarını sonra da devlet mekanizmasında yetki ve otorite sahibi olanları konuşturarak islâm'ın yasakladığı şeyleri serbest ilan etmeye, teşvik ettiği şeyleri ise horlamaya başladılar.
Bu serbest bırakma ve horlama olayını da hiç bir kural gözetmeksizin arzularına göre tevil ettikleri İslâmi naslara dayandırmayı ihmal etmediler.

Fakat unuttukları mühim bir şey vardı, islâm, esasları kutsal konsüllerde kararlaştırılan, beşeri karaktere göre şekillenen bir din değildi. Onun hükümlerini koyma yetkisi yalnızca Allah'a aitti. Allah ise hiç bir zaman zail olmayan beşer üstü bir kuvvetti. Müslümanlar O'nun emirlerini her an hevalarına uymaları mümkün olan insanlardan değil, tebliğ edildiği günden beri tek kelimesi değiştirilemeyen ve Allah kelamı oluşunda katiyyetle şüphe bulunmayan Kur'ân'dan alıyorlardı.

Bu mesaj 2 kez ve en son Cihan-63 tarafından 04.09.2007 - 15:29 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 15:27
Bu mesajı bildir   Cihan-63 üyenin diğer mesajları Cihan-63`in Profili Cihan-63 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

161 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Cihan-63

Allah Razı Olsun muhammed usame kardesim. yazdiklarinin tumune katiliyorum.

Batılılar islâm topraklarına girerlerken

hürriyet, eşitlik, cumhuriyet ve laiklik gibi parlak sloganlarla gelmişlerdi.

Fakat son polisiye tedbirleri bu sloganların ruhuna kökten tezat teşkil ediyordu. Hakkı alınan hak sahibleri bu sefer müslümanlar olduğu için bu sloganlar kolaylıkla saptırıldı. Adalet tereddütsüz hasır altı edildi. Laikliğin var olduğu bir devlette dini inanç ve yaşayışların anayasa garantisinde olması gerekirken dini inanışlarını devam ettirmek isteyen müslümanlar doğrudan kanunların takibatına maruz kaldılar.

Fakat bu oyun da hayatiyetini fazla devam ettirmedi. İslâmi uyanış kâfirlerin tahmin edemiyeceğinden çok daha büyük adımlarla yol alıyordu.

Bu sefer İslâmı yorumlamak suretiyle onun hükümlerini zevale uğratmak, müslümanların onun sınırlarına olan hürmetlerini ortadan kaldırmak istediler, önce sahte din adamlarını sonra da devlet mekanizmasında yetki ve otorite sahibi olanları konuşturarak islâm'ın yasakladığı şeyleri serbest ilan etmeye, teşvik ettiği şeyleri ise horlamaya başladılar.
Bu serbest bırakma ve horlama olayını da hiç bir kural gözetmeksizin arzularına göre tevil ettikleri İslâmi naslara dayandırmayı ihmal etmediler.

Fakat unuttukları mühim bir şey vardı, islâm, esasları kutsal konsüllerde kararlaştırılan, beşeri karaktere göre şekillenen bir din değildi. Onun hükümlerini koyma yetkisi yalnızca Allah'a aitti. Allah ise hiç bir zaman zail olmayan beşer üstü bir kuvvetti. Müslümanlar O'nun emirlerini her an hevalarına uymaları mümkün olan insanlardan değil, tebliğ edildiği günden beri tek kelimesi değiştirilemeyen ve Allah kelamı oluşunda katiyyetle şüphe bulunmayan Kur'ân'dan alıyorlardı.

abi ecmain Rabbim sizdende razı olsun eklediğin yorumda ki konun çok güzel allah razı olsun tekrardan bilmediğimi öğretiğin için........

wesselam
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 15:38
Enes_ su an offline Enes_  
RE: Hangi şeriat ? Kuran'ın şeriatımı yoksa ruhbanların şeriatımı ?

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 22:32
Alıntı
Orijınalı kamerr

Şu an Türkiyede yayınlanan yaklaşık yüze yakın meal var ve bunların hemen hepsi değişik veya aynı konularda ihtilaf halinde. Bu arap coğrafyasında da aynı. Zaten bizdeki bu hal arap anlayışlarının bir yansıması.
Allah kelamının aslında bu kadar ihtilaf koparken onun içinden hangi şartları bu Allah'tandır diye ve kimler uygulayacak ?

Çok ilginç bir iddia şaşkın

kaç tane Kur´anı- Kerim meali okudunuz ki bu sonuca vardınız?
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 17:02
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
faniiiia su an offline faniiiia  

138 Mesaj -

En Son On: 04.09.2007 - 18:20
arkadaş, sözlerinin bir kısmı hak bir kısmı batıl bu yüzden neyi savunduğunu anlayamıyorum. Eğer kastın geleneksel islami anlayıştan uzak, islamın özünü anlatmaya çalışıyorsan bunda hem fikiriz. Ama islamı başka ijeolojilere katıp sentez yapmayı düşünüyorsanız, iyi bilinki siz islamı anlamamış yada nefsinizin istediği bir islamı arzuluyorsunuz?
Şahsen ben, geleneksel islami anlayışın karşısındayım. Molların hakimiyetini değil, islamın hakimiyetini istiyorum. İslamın ilk geldiği yıllardaki gibi. Yani her insanın Allah katında eşit olduğu üstünlüğün sadece takva ile olduğu bir düzen, sınıfsal farklılıkların tamamen kalktığı bir sistem istiyorum. Bu isteklerde islamın özündedir.Şeriatin ta kendisidir.Şeriat Allah'ın insanlar için çizdiği sınırlardır. Bu sınırlar içinde tekamüllerin olması gayet doğaldır ve olmalı. Sınırlar dahilinde tekamül olmazsa günün ihtiyaçlarına dolayısıyla cevap veremez.
Tesettür meselesinde olduğu gibi diğer meselelerde ifrat ve tefrit söz konusudur. Bir kesim tesettürü kendi nefsi istek ve arzularına göre yorumlarken başka bir kısım, aşırıya gidip işi zorlaştırıyorlar. Oysa tesettürün mantığı ortadadır.tesettürünmantığında Bir bayanın kendini teşhir etmemesi vardır.. İster bu elbisesiz, ister elbiseli teşhir olsun fark etmez.Tesettürün şekli, söz konusu mantık içinde yaşanan yörenin kılık kıyafetine uygun bir biçimde olmasında yine hiçbir beis yoktur. Filistinde öyle giyiniliyor yada iranda öyle giyiniliyor diye bizimde öyle giyinmemizi kimse isteyemez. dediğim gibi tesettürün mantıkına uygun olduğu takdirde her çeşir tesettüre bürünülebilinir.
Nizam meselesine gelince: İnsanı yaratan Allah insan fıtratına en uygun olan kural ve düzeni kitapları ve elçileri vasıtasıyla belirlemiştir. İslam Hz. Muhammed ile kemale ermiştir. Onun dışında yollar aramak boşa kürek sallamaktan ibarettir.Tüm bunlarla beraber, sınırlar dahilinde takamül etmek, her müslümanın görevidir. Yani kainatın kendisi için yartıldığı insan, takamül kanununa bağlı olduğunu unutmamalıdır. Kainatta herşey yenilenme halindedir. İşte kainatın efendisi olan insan bu yenilenmeye ayak uydurabilmelidir.Bunun içinde tekamül şarttır.
İnsan, iki boyutlu bir varlık olduğunu; bir yönüyle balçığa, diğer yönüyle ruha baktığını anladığı an, gerçek misyonunu gerçekleştirmiş olacaktır.

Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 18:07
Bu mesajı bildir   faniiiia üyenin diğer mesajları faniiiia`in Profili faniiiia Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

161 Mesaj -

alimler; Peygamberlerin varisleridirler........ wesselam!!!
Ekleme Tarihi: 04.09.2007 - 19:19
cetin35 su an offline cetin35  

33 Mesaj -

En Son On: 16.11.2011 - 22:52
LAİKLİK BİR MANADA İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜDÜR,CUMHURİYETTE HALKIN KENDİ KENDİNİ YÖNETMESİ İSE, İSLAM DIŞI, İSLAM KARŞITI UNSURLARIN İSLAM ÜLKELERİNDE KARGAŞA VE KAOS YARATARAK YÖNETİMLERİNİ VE BİRLİKLERİNİ YIPRATMAYA YÖNELİK FAALİYETLERİNİN BİR PARÇASI OLAN TÜRBAN KONUSUNDA YANLI VE GERÇEK DIŞI BİR ÇOK FAALİYET VE PROVAKASYON YÖNTEMLERİ UYGULANIRKEN ÜSTELİK TÜRBAN İNANÇ LA ALAKALI BİR MESELE İKEN TÜRBAN TAKANLARI CUMHURİYETİ CUMHURİYETİ YIKMAYA ÇALIŞMAKLA SUÇLAMAK ONLARA TOPLUMDA AŞAĞILAYICI TUTUM LARLA MUAMELEDE BULUNMAK KESİNLİKLE SİYONİSTLERİN TUZAĞINA DÜŞMEKTİR UNUTULMASINKİ KURTULUŞ SAVAŞIMIZI BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZLE KAZANDIK ŞU SIRALARDA TÜRKİYEDE İNSANLARI ÇOK ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE BASKI ALTINA ALARAK ÜLKESİNDEN VE DEVLETİNDEN SOĞUTMAYA ÇALIŞMA FAALİYETLERİNE DİKKAT EDİLMELİDİR MAALESEF BUNA KAMU GÖREVLİLERİDE ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE ALET OLMAKTADIRLAR HÜKÜMETLERİMİZ BUNA ÇOK DİKKAT ETMELİ KAMU GÖREVLİLERİNİN VATANDAŞ İLE İLİŞKİLERİNDE SAYGI VE SEVGİ TESİSİNE DİKKAT ETMELİLER TELEVİZYONLARDA TÜRBANLI İNSANLARA YAPILAN MUAMELELER,POLİSİN İNSANLARA ŞİDDET UYGULAMASI BUNLARLA İLGİLİ ÇİRKİN GÖRÜNTÜLER TOPLUMDA İNFİALE NEDEN OLMAKTADIR .İNANÇLARI BİR TARAFA BIRAKSAK BİLE KARŞIMIZDAKİ İNSANLARIN İNANÇ VE ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGI GÖSTERMEK MEDENİYET GEREĞİDİR ÖZELLİKLE TÜRKİYEDE ÇOK ÇEŞİTLİ DİNLERE MENSUP VATANDAŞLARIMIZ BU MANADA BİR ZORLUKLA KARŞILAŞMAZKEN ÖZELLİKLE MÜSLÜMAN KESİMİN BU MANADA ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE İNFİALE ZORLANMASI MANİDARDIR UNUTULMASINKİ CUMHURİYETİ KORUMANIN BİRİNCİ ŞARTI ÜLKE VATANDAŞLARINA DEVLETİ ÜLKEYİ MİLLETİSEVDİRMEK VE ADALETİ TESİS ETMEKTİR
Ekleme Tarihi: 05.09.2007 - 00:58
Bu mesajı bildir   cetin35 üyenin diğer mesajları cetin35`in Profili cetin35 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast Sahra  
RE: RE:

Misafir

En Son On: 16.11.2011 - 22:52
Alıntı
Orijınalı Cihan-63

Alıntı
Orijınalı Sahra

Hayir sahra kardesim bu sozunde sana katilmiyorum. Cok bilen neden cok yanilsinki. Aksine cok bilen cok yanilmaktan butun gucuyle kacan kisilerdir. Asil bilmeyenler ve cok konusanlar cok yanilir. Wesselam. Yukaridaki tartismaya girmiyorum

cihan kardeş ben usame ve kamer kardeşe ithafen bu atasözünü söyledim.aslında sözü kamere söyledim malum iletileri okuyorsanız anlarsınız..her şeyi bildiğini sürekli bize empoze ediyor.onunla söz düellosuna girmek istemediğimden sadece bu sözü yazdım . ama sizde konuyu sanırım incelemeden sazan gibi atladınız. malum bazen çok bilenlerde yanılabilir.dediğiniz konuda doğrudur aksini iddia eden de yok.saygılar....
Ekleme Tarihi: 07.09.2007 - 13:35
RE: RE: RE:

582 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Sahra

Alıntı
Orijınalı Cihan-63

Alıntı
Orijınalı Sahra

cihan kardeş ben usame ve kamer kardeşe ithafen bu atasözünü söyledim.aslında sözü kamere söyledim malum iletileri okuyorsanız anlarsınız..her şeyi bildiğini sürekli bize empoze ediyor.onunla söz düellosuna girmek istemediğimden sadece bu sözü yazdım . ama sizde konuyu sanırım incelemeden

sazan gibi atladınız.

malum bazen çok bilenlerde yanılabilir.dediğiniz konuda doğrudur aksini iddia eden de yok.saygılar....

Sahra kardes belki konuyu anlamadan atlamis olabilirm, Ancak inceledigimi ve anladigimi zannediyorm. sizin( SAZAN gibi atladiniz) kelimeleri Biraz garibime gitti. Sizi farkinda olamdan kirdiysam hakkinizi helal edin. Ben sadece size mutevazi bir sekilde dusuncelerimi soylemistim.

Neyse hicde onemi yok.

Bir sorum olacakti. SAZAN BALIK ISMIMI YOKSA BASKA BIR SEYMI? sevinçli ALLAH'A EMANET OLUNUZ. ALLAH'IN SELAMI RAHMETI VE BEREKETI UZERINIZE OLSUN. SAYGILAR.

Bu mesaj 1 kez ve en son Cihan-63 tarafından 08.09.2007 - 18:07 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.09.2007 - 18:05
Gast Sahra  

Misafir

ya bir benzetme yani takılmayın bukadar kimseyi kırma gibi bir düşüncem yok siz takılmayın bu kadar benim içinde bir sorun yok ben dediğim gibi kamer kardeşi kırmadan o mesajı vermek isterken siz araya girince o an için hoş olmadı. ama madem özür dilediniz bende özür dilerim.saygılar....
Ekleme Tarihi: 11.09.2007 - 14:35
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 819 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osman12 (77), vahvah71 (53), ssercan (50), sabr_yolcusu (56), Yorumsuz_91 (33), Asya6666 (62), angel (42), cankalemdar (39), meltem6666 (59), MeCaL (56), emiremre (44), ozdalomer (53), ayþeayd&#2.. (40), talha_34 (47), mhammettelo (43), leto18 (59), sinepuryan (42), Yalnizlik (39), BATAKLIK60 (55), kamil33 (54), hmfatih (62), Soldat34 (54), MrVoLKaN (37), yusuf kuyu (44), Yusuf_Adiyaman (53), farfarlone (41), Osman_20 (39), yunusemre_56 (58), eminecanersoy (46), eren.06 (60), tugba1986 (38), tanerok (41), MAHMUT2005 (48), musbaba18 (41), Bahar38 (40), ehhan ünlü (37), ard75 (68), ofliayhan61 (54), osman42 (45), enver66 (40), ayten66 (36), adem2007 (57), uludag64 (60), kadir ibraimi (35), Hace Türkistan (52), tufan03 (48), hasimpakirbaba (48), kuscu (60), ONUR45 (41), Allah_Asigi (41), _Hilal_ (40), aydin_yilmaz (42), cemil_keskin (64), cesurkagan (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.64739 saniyede açıldı