ivermektin generique luvox generique plaquenil hydroxychloroquine chloroquine detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » AKP IMF’ye teslim oldu

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 18 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Z.OMER TURGUT su an offline Z.OMER TURGUT  
AKP IMF’ye teslim oldu

94 Mesaj -

En Son On: 08.06.2014 - 16:10
Cinsiyeti: Erkek 

AKP, IMF’ye boyun eğdi
IMF’nin isteklerine boyun eğen AKP, zam yağmuruna hazırlanıyor.

Altıncı gözden geçirmenin tamamlanması için gece yarısına kadar süren pazarlıkta AKP Hükümeti yine IMF’in isteklerine boyun eğdi. Devlet Bakanı Ali Babacan’ın dün sabaha karşı saat 4.00’e kadar süren toplantıda ikna edemediği IMF, seçim öncesi dönem olduğu için esneklik göstermedi. IMF’yi Hazine yetkilileri de ikna edemeyince, gece yarısı bitirilen açıklama metninde IMF’nin istediği doğrultuda vurgular yapıldı. Açıklamada; harcamalar konusunda ek tedbir alınması, sağlık harcamalarının kısılması, Sosyal Güvenlik Reformu’nun devreye alınması, KİT’lerin mali dengesi için zam yapılması gerektiği ifade edildi.

Yedincisi de yolda
Hükümet, seçim öncesi dönemde koşulları çok ağır bulurken, gözden geçirmenin resmen tamamlanmasının gecikmesi olasılığı da ortaya çıktı. Yedinci gözden geçirmenin kredi diliminin kullanımının açılışına ilişkin süreç Mayıs-Haziran döneminde açılacak. Türkiye ile IMF’nin anlaşması 2008 yılı başında sona eriyor. Yeni hükümet, IMF ile yeni anlaşma yapmak için masaya oturmak zorunda kalacak.

Gerekçe bulundu
Hazine’den yapılan açıklamada, IMF ile altıncı gözden geçirmenin tamamlanmasının gecikmesine gerekçe de bulundu.1 Mart’ta Türkiye’ye gelen heyet ile 4’üncü Madde görüşmeleri yapıldığı ve bunun 9 Mart’ta sonuçlandığı ifade edilen açıklamada, bundan sonra normal gözden geçirme görüşmelerine geçildiği belirtildi. Oysa, IMF heyeti, daima normal gözden geçirme prosedürü kapsamında görüşmelerini yürütmüştü. Açıklamada, 2006 yılı program gerçekleşmeleri, son ekonomik gelişmeler ve 2007 yılı kamu maliyesi hedef ve politikaları ile yapısal reformlar üzerinde durulduğu anlatıldı.

1 Elektrik ve doğalgaza zam yapılacak
2 Sosyal Güvenlik Reformu devreye alınacak
3 Sağlık giderlerinde kısıtlamaya gidilecek
4 Harcamalar konusunda ek tedbir uygulanacak
Ekleme Tarihi: 22.03.2007 - 19:43
Bu mesajı bildir   Z.OMER TURGUT üyenin diğer mesajları Z.OMER TURGUT`in Profili Z.OMER TURGUT Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
nursuz su an offline nursuz  

227 Mesaj -

En Son On: 06.05.2007 - 21:00
ya kardesim birde su AKP ve ERDOGAN hakkinda olumlu birsey yaz...

AMMAAAAAAAAAAAAA YAZAMASSIN DIMI CÜNKI OLUMLU YAPTIKLARI BIR SEY YOKKI....

yoksa varda bizmi görmüyoruz..?????????

HAYIRLISI AZ KALDI BIR KAC AY DAHA SABREDELIM....

SONRA NASIL OLSA TÜRK MILLETININ TEKMESINI YIYECEKLER...

Bu mesaj 1 kez ve en son nur_66 tarafından 23.03.2007 - 11:14 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.03.2007 - 20:16
Bu mesajı bildir   nursuz üyenin diğer mesajları nursuz`in Profili nursuz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  

419 Mesaj -

En Son On: 26.09.2008 - 20:28
4-5 senedir deniyor zavalli..ama Türkiye deneme tahtasi degil bilmiyoki!!
Valla biz o 'kostüm'ün içinde olsak, tayyip'ten daha iyi yapariz..

Sagolasin Ömer abigül
Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 00:57
Bu mesajı bildir   3. Hanedar üyenin diğer mesajları 3. Hanedar`in Profili 3. Hanedar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
simavli su an offline simavli  
Themenicon    seviyorum abi

8 Mesaj

En Son On: 08.04.2007 - 13:25
kardeşim recep tayip erdogan güzel ve iyi bir insan ve türkiyeye faydalı tek kelime ile.Güle Güle
Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 01:50
Bu mesajı bildir   simavli üyenin diğer mesajları simavli`in Profili simavli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  

406 Mesaj -

En Son On: 21.11.2007 - 17:41
s.a.

Sonuçta bu sistemde hangisi gelirse gelsin yapacağı farklı şey yok, olamazda.

Bu güne kadar iktidara gelip de farklı bir uygulamada bulunan, IMF'ye danışmadan ekonomik yaptırımlar yapan bir tane siyasi parti gösterebilir misiniz, Hayır.

Öyle eleştiri yapıyorsunuz ki sanki ilk defa IMF'ye teslim olunmuş gibi, sanki daha önce iktidara gelen partiler bağımsız bir ekonomi politikası yapıyorlardı da bu hükümet bunu bozup IMF'ye teslim oldu. El insaf.

Amacım iktidarı desteklemek veya onları savuınmak değil, şahsım olarak bu güne kadar hiçbir beşeri ideolojiye, siyasi partiye gönülden bağlanmadım ve oy kullanmadım. Ama yapılan bir yerde haksız bir eleştiridir.

Selam ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 14:00
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
armine10 su an offline armine10  

215 Mesaj -

En Son On: 06.01.2012 - 23:28
Cinsiyeti: Bayan 
s.a arkadaşlar IMF belasını başımıza akp mi getirdi? yurt dışı politikalarında her zaman dik duruşu ile övündüğümüz bir başbakanımız var. hem ne demek HİÇ OLUMLU BİRŞEYLERİ YOK. ELEKTRİĞE BENZİNE VS. uzun bir süre yani aylarca zam yapılmadı. çarşıya pazara inin birde hele o dönemin iktidar partilerinin zam üstüne zam yaptıklarını sürekli vergi kanunu çıkarttıklarını nasılda unuttuk. Ama doğru bizler geçmişi çok çabuk unutan bir milletiz. 80 küsür yıldır cumhuriyet döneminde hangi başbakan veyahut devlet yetkilileri bedava kitap dağıttı (halada devam ediyor) hangi devlet yetkilisi yada başbakanı lojman saltanatına kendiside oturmamak suretiyle sona erdirdi olumlu hiç birşey yok demenin ardında biraz partizanca bir tutum var galiba tabiikide hatalarda var. yeri geldiğindede yapıcı şekilde bizde eleştiriyoruz. AMA ASLA BU ŞEKİLDE DEĞİL.....benim defterimde hiç bir zaman bir başbakana böyle seviyesiz laflar etmek yazmaz. Sevmediğim birisi olsa bile Ne demek tekmeyi yiyecekler falan yapılan güzel şeyleride görelim ARTIK BU ZİHNİYETTEN VAZGEÇELİM. Ben bugün tamamen farklı görüştedede olsa benim haklarımı koruyan insanlara karşıda saygı duyarım. Ne olursa olsun geçmişe göre TÜRKİYE BUGÜN ALTIN YILLARINI YAŞIYOR Gurbette yaşayanlarımız bu farkı çok iyi algılayabiliyorlar . anlayana sivri sinek....... VESSELAM
Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 17:27
Bu mesajı bildir   armine10 üyenin diğer mesajları armine10`in Profili armine10 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fikri17 su an offline fikri17  
İMF'de neki ????

31 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:31
Cinsiyeti: ----- 
--- Doğru İMF yi başımıza AKP sarmadı. Ama can ciğer sarması, hiç itiraz etmeyen dost, onlar oldular. Bir ara söyledikleri gibi vazgeçselerdi ya..

---İMF ye teslimiyet işin yalnızca bir parçası.Aslında AKP, haçlı sömürgecilerin (ABD,AB,IMF) hepsine karşı tam bir teslimiyet içinde.

---Olayı, feci tabloyu tamamıyla görmek gerekiyor. Yoksa AKP' ye hak bile verenler var.

---Başbakan İMF ye borç azaldı diyor doğru. Ama boçlanma içte ve dışta, başka alanlarda patlayarak büyüdü. Toplam borç bunların hükümet olduğu tarihten bu yana iki katına çıktı.400 milyar dolar. Bu borcu bu gidişatla ödemek asla mümkün değil. Zaten borcu borçla erteliyorlar.
Düşünün 80 senede gelinen noktaya 4,5 yılda gelmişiz. AKP çok hızlı kabul etmek gerek.

---Cari açık, dış ticaret açığı, cumhuriyet tarihinin hiç bir döneminde olmayan seviyelerde ve katlanmış durumda.

---Ülkede sahte bir iyilik var. Bunu sağlayanlarda borsada % 70 i bulan yabancı paranın var oluşu ve peşkeşler yoluyla yurt dışına satılan değerlerimiz için gelen paralar.
Borsadaki sıcak para yüksek faizle ülkenin kanını emiyor. O dahi kısmen bile geri çekilse tepetaklak oluruz.
Ülkenin satacak değerli kurumları bitti. Sahiller yağma gidiyor.

---Buna rağmen ülke ekonomisi pimi çekilmiş el bombası gibi. Ne zaman patlayacak belli değil. Ama mutlaka patlayacak. Bu sahte iyiliğin başka türlü bitmesi mümkün değil.

--Bu arada bu 4,5 yılda katlanarak artan başka şeyleride ekleyelim.
Fuhuş,hırsızlık,kapkaç, yolsuzluk önceki dönemlere göre katlanarak artmış bulunuyor.
Kredi kartları ve çek senetlerde katlanan protestolar, davalar. Bunlar doğal olmayan, sahte iyiliğin çok acı yan tesirleri.
Tabi bu çok önemli gelişmelerin çoğunluğu medya üzerinde ağır bir hükümet baskısı olması nedeniyle, halkımız tarafından tam olarak gözlemlenemiyor...

---Ülke ekonomik ve siyasi açıdan, içerden ve dışardan tam anlamıyla bir HAÇLI kuşatması altında. Hemde daha önce hiç olmadığı kadar.

---Ülkeyi idare edenler yalan cennetle vatandaşlarını avutmamalı. Bu gidişatın sonu çok kötü çünkü.

Bu mesaj 8 kez ve en son fikri17 tarafından 27.03.2007 - 22:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.03.2007 - 18:16
Bu mesajı bildir   fikri17 üyenin diğer mesajları fikri17`in Profili zum Anfang der Seite

215 Mesaj -

VAAAAAAAAAAY Ülke elden gitmişte haberimizmi yok. bu ne acı tablo yoksa biz bu ülkede yaşamıyormuyuz?kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Bu mesaj 1 kez ve en son armine10 tarafından 27.03.2007 - 23:35 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.03.2007 - 23:34
Bu mesajı bildir   armine10 üyenin diğer mesajları armine10`in Profili armine10 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu ????

31 Mesaj -

Ülkenin gerçeklerini ARMİNE gibi algılayanlar az değil. Zaten Allah katından hak edişte o nedenle şaşmayacak şekilde zamanını bekliyor.
Armine ben şimdi senin düşüncende olanlara ne söylesem boş,çünkü yine anlamayacaksınız. Özellikle 2007 ve sonra 2008'i iyi takip edin. Nefes alan herkesin herşeyi açıkça görüp, iliklerine kadar anlayacağı günler uzak değil. Dediklerimi anlamak için, öyle üstün zeka ve akla gerek olmayacak yani.
Şimdilik bu sırıtan kelleciklerle avunun bakalım.Daha sonra zamanı gelince ben hatırınızı sorarım.

Alıntı
Orijınalı armine10

VAAAAAAAAAAY Ülke elden gitmişte haberimizmi yok. bu ne acı tablo yoksa biz bu ülkede yaşamıyormuyuz?kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

Bu mesaj 1 kez ve en son fikri17 tarafından 28.03.2007 - 15:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.03.2007 - 15:17
Bu mesajı bildir   fikri17 üyenin diğer mesajları fikri17`in Profili zum Anfang der Seite

215 Mesaj -

MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR. TABİİKİ BİLENLERLE BİLMEYENLER BİR OLMAZ. Ama kendini her şeyi biliyorum zannedenlerlede çok şey bilipte tevazu gösterenlerde bir olmaz ( kendim için demiyorum ) merak etmeyin kardeşim eğer bu dediklerinizi doğrulayanlar çoğunluktaysa türk milleti nasıl geçmişte kendine ters düşenleri sandığa çıkmamak üzere gömdüyse AKP yide gömer. Bizler hiç bir zaman bir partinin koyu fanatiği olmadık. Bizler hep halkın içinde olduğu için o güzel insanı seçip başımıza getirdik . hz. ömerin halifeliği döneminde ben yanlış yaparsam beni nasıl düzeltirsiniz dediğinde seni kılıçlarımızla düzeltiriz deyip onun yanlışlarının her zaman hesabını soran bir halk vardı karşısında bir yamukluk varsa halk soracaktır hesabını yoksa ALLAH sorar. SELAMETLE Güle Güle
Ekleme Tarihi: 29.03.2007 - 15:23
ÜLKENİN GERÇEKLERİNİ GÖREBİLMEK.

31 Mesaj -

"Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu" kelamı, Zümer suresi 9. ayetde geçer, üzerime alınacak bir mesaj olmasa onu buraya yazmama (Allah'tan başka)hiç bir kuvvet sebep olamazdı.Düşünmeden, paldır küldür verilen cevaplar olmasa ben kim olduğumu anlayıp kendisine gelmesi için karşımdakine bu karşılığı vermek zorunda kalmazdım. Kalmazdım çünkü, kendimi methetmek, beni birinin methetmesini dinlemek veya bunun bana anlatılması hayatta en sevmediğim şeylerdendir.
Benim Allah'ın rızasından başka hiç bir şeye ihtiyacım yok. İstesem kitapta yazarım. Üstelikte yazdıklarım hak'kın ta kendisi olur. Ama tevazunun hakim olduğu bir yaşamım var ve bundan vazgeçmem söz konusu bile olamaz.

Burada yazmam da Allah rızası için zaten. Yoksa bir kaç kendini biliyorum diyen beni taşlasında, bende ağzının payını vereyim diye değil.

Meyve veren ağaç taşlanır diyorsun. Memleketin değerlerini satıp, peşkeş çekmek, ülkeyi borç batağının içine saplamak, ülkeyi kendi yandaşlarına babalarının çiftliği gibi kullandırmak, üstelik bu saydıklarımı birde dini istismar ederek yapmak meyve vermekse eğer, o meyve veren ağaca değil insanların, Allah'ın nasıl taş yağdırdığını belki 2007 yada en geç 2008 de (Allah ömür verirse)görürüz.

Nasıl bu kadar kesin konuştuğum sizi şaşırtmasın.Taşı toprağı Evliya olan ve yüzbinlerce şehidin kanlarıyla suladığı anadolu toprakları Allah katında özeldir.
Bu feci yanlışlara ve gidişata bir yere kadar mühlet verilir.Örnek olarak Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarını verebilirim. Osmanlı'da benzeri ağır hatalar nedeniyle feci bir sonla noktalandı.
Ama Allah böyle ağır bir dersin ardından bu milleti tekrar ayağa kaldırdı. Ki geçmişten ders alıp aynı hatalara tekrar düşmesin,çağdaş, gelişmiş bir ülke olsun, en son ve en mükemmel dinin fertlerinin çoğunluğu teşkil ettiği bu ülke tekrar haçlı boyunduruğu altında ezilip perişan olmasın diye.

Çanakkale savaşındaki mucizeleri dillerine haklı olarak dolayanlar birde o noktaya gelme cezasına Allah'ın iradesi olarak Osmanlı'nın neden uğratıldığını bir anlayabilseler.
İşte o zaman bugün gelinen noktada maalesef uyuyanlar belki o zaman olduğu gibi çoğunluk olmayacaklar ve bir daha böyle bir belayla imtihan edilmeyecek bu millet.
Ama görünen o ki ikinci bir kurtuluş savaşından bahsetmek ülke nin haçlı güçlerce iç ve dış kuşatma altında olması, ekonomik durumun gittikçe kötüye gitmesi,ülke içindeki işsizlik,yolsuzluk, güvensizlik , güneyimizdeki yangın ve en berbatı İran'la savaşmak gibi bir facia bile söz konusuyken artık günden güne daha fazla söz konusu.

Bardağın ne zaman ve hangi damlayla taşacağını yalnızca Allah bilir.
Halk diliyle başka bir örnek daha verecek olursak "Dananın kuyruğunun ne zaman kopacağını" da.

Bu ülke tekrar ağır bedeller ödesede Allah bırakmaz. Yeterki biz Allah'ın mesajını milletçe çoğunluk olarak anlayabilmiş olalım.
İşte o zaman, Allah'ın gidişatınızdan memnun değilim mesajı olarak milletimize ağır bir ceza olarak irade ettiği, bir başka İstiklal savaşı ile daha imtihan edilmeyiz.

Lokman suresi, 33 : Aldatan, (şeytan ve onun yolunun hizmetkarları)sizi Allah ile aldatmasın (şaşırtmasın).

Fatr suresi, 5 : O kandıran da, sizi Allah'ın adıyla kandırmasın

Üstelik bu ağır faturalara ülkenin tamamı ağır bedeller ödeyerek ortak olacak. Şüphesiz doğru olanların sıkıntıları Allah katında ziyan olmaz.

Allah, insanları gazabına uğratmak için gökten bir yumruk indirmez. Sebepler irade eder, anlayan anlar, anlamayan kör ölür badem gözlü olur misali bu gazaba uğrayanlara ağıtlar yakar.
Şunu hiç unutmayalım, Allah'ın izni olmadan toz zerresi dahi yerinden oynayamaz. İyiliklerede kötülüklerede fırsat veren ve sonra hiç beklenmedik bir zamanda (dünya için) gazaba uğratan Allah'tır. Birde işin (gazab davetçileri için) din günü yanı var ki, burdaki hiç bir kahır orda yaşanacak olanın zerresi dahi olamaz.

Yunus suresi, 100 : Allah aklını kullanmayanların üzerlerine pislik yağdırır.

Bu mesaj 16 kez ve en son fikri17 tarafından 02.04.2007 - 21:24 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 29.03.2007 - 16:19

215 Mesaj -

Güzel kardeşim bu yazdıklarınız tamamen sizi bağlar. Hem gerçekten ne kadar kesin olacak gibi rahat söylüyorsun her şeyi hem söylermisiniz bizim dinimizde zahirle hükmetmek gibi bir tabir vardır siz niyet okuyucusumusunuz? sizin bu söylediklerinizi diğer partilerin hepsi dindar kesime karşı kullanmışlardı zamanında ama ne oldu millet yine bunlara rağbet etmedi dini siyasete alet edenler acaba hiç namaz kılmayan, başörtüsü örtmeyen, yada örttüğü halde gelip meclis yemin törenlerinde kısa süren bir menfeat için başını açan , yada örtenleride gerici yobaz deyipde seçim meydanlarında ALLAH, PEYGAMBER NUTUKLARI ÇEKENLERMİDİR? Yoksa dini hayatına gerçek manada tatbik edipde siyaset yapanlarmıdır? tabiiki onlarında hataları var ben her zaman öz eleştiri yapan ve başkalarında eleştirmelerine taraf olan birisiyim eleştiri olması gerekir olmadığı zaman anormal bir durum var demektir Ama siz olumlu hiç bir işleri yok derseniz buna ben taraflı bir yaklaşım derim bu ülkede o kadar iyi şeyler yapıldıki bu kadar kısa bir zamanda onları saymaya ne benim vaktim nede sizin okumaya sabrınız yeter. BİZDE UZAYDA YAŞAMIYORUZ Her şey dört dörtlük olmasada yapılanların güzelliklerini yaşıyoruz ben bu konuda artık yazmak istemiyorum eğer istemeden kalbinizi kırdıysam özür dilerim. Tabiikide sizin görüşlerinizede katılmasamda saygı duyarım . Ama son olarak hiç bir siyasi görüş, düşünce kardeşliğimizi bozmamalı diye düşünüyorum çünkü o canu gönülden savunduğumuz fanatiği olduğumuz parti liderlerimiz, ve yahut mensubu bulunduğumuz cemeatler bizi mahçup duruma düşürebilirler (ayrıca yazılarınız çok güzel bir üslubla yazılmış yiğidi öldür hakkını yeme demişler) ALLAHIN RAHMETİ TÜM İNANANLARIN VE SİZİN ÜSTÜNÜZE OLSUN (amin)
Ekleme Tarihi: 29.03.2007 - 23:57
BİLENLERLE BİLMEYENLER, BİR OLMAZ...

31 Mesaj -

Yunus Emre ne diyor ?
"Bilmeyen ne bilsin bizi, bilenlere selam olsun"

Bir başka nefesindede
"Derviş oku yaman atar,
hiy demeden yeter utar,
gafil olman sana yeter,
ta bilesin dervişleri" diyor Yunus.

Allah'ın şu ayetinin hükmü içinde kelamlardır bunlar.
Zümer suresi, 9 : Bilenlerle bilmeyenler hiç bir olurmu.

Senin bugün yaşanan sahte iyi ortamı beğenmen, kredi kartlarını batırmış bir aile reisinin, aile fertleri bunları anlamasın diye başka bankalardan yeni kredi kartları almasına ve evdeki eşyaları gizlice yavaş yavaş satmasına ve bu şekilde sahte bir iyi ortamla ev halkını kandırmasına benziyor.Bilmem anlatabildimmi ?? Bu şekilde avutulmayı seviyorsan, sana diyecek sözüm yok.

Sen değerlendirmekten acizsen, benim sana bu vahim durumu anlatabilmem nasıl mümkün olur ???

Bu milletin reyi seni yanıltmasın. Bazen cehalet ve bilgisizliğin hakim olduğu toluluklar, kendi elleriyle belayı başlarına taç ederler. Milleti neden putlaştırıyorsun ?? Kaldı ki bunlar genel oyun % 25 i ile tekbaşına hükümet oldular.

İşte ben bu sonuca 4,5 yıl önce "Eyvah, korkarım ki Allah, bu din tüccarlarını başımıza geçirmekle, bu ülkenin ağır bir imtihandan geçirileceğinin işaretini vermiş oldu" yorumunu yaptım.
Endişemin ve yazdıklarımın ispatını görmek için biraz sabredin. Boş laflara gerek yok.
Ben o zamanda bu yazılarımı hatırlatacağım.

Mayıs 2006 tarihinde yazdığım bir yazıyıda ekliyorum. Belki daha iyi anlamak mümkün olur.Ki bu yazıda ağır hataların hepsini de yazmış değilim.
Tayyip Erdoğan ve icraat ekibi, yönetimde yaptıkları ve yapmaya devam ettikleri, birbirinden ağır yanlışların içine fena şekilde saplanmış durumdalar. Ülkeyi dolu dizgin, ağır bir kaosun içine doğru sürüklüyorlar.

Hükümet'in üç yıllık icraat dönemini, her türlü gelişmeler içinde olmak kaydıyla değerlindirdiğimde aşağıda özetle vermiş olduğum tespitler ortaya çıkıyor. Nedir bu ağır yanlışlar ?

Ben kendi görüşlerime göre ifade etmeye çalışayım

*Din'i kendi menfaatleri, mevkileri, hırslarına alet etmek. Hemde dinde olmayan ve gerçek olmayan bir sürü yalanla. Özellikle Kur'an'da olmayan, kadınların başını örtmesi (türban) yalanı ile.

*Ülkenin istikbali demek olan, yeraltı ve yerüstü zenginliklerini, ülkenin değerli kurumlarını yurt dışına ve yandaşlarına peşkeş çekmek.Hemen hemen gün geçmiyor ki, medyamızın gerçekleri saklamayan kısımlarından bir peşkeş haberi yayınlanmamış olsun. Kıbrıs'ın elden yavaş yavaş kayıp gitmesini ve tarımın dış dayatmalarla düşürüldüğü içler acısı halide buraya ilave edelim.

*Atatürk ve Laik Demokratik Cumhuriyet.
Bu iki mükemmel değer, Osmanlı'nın son döneminde çok ağır bedeller ödeyen, acılar çeken bu ülkenin insanlarına ve gelecek nesline Allah'ın verdiği fırsatlar ve hediyelerdir ki bir daha aynı acılar ve bedeller ödenmesin, bu ülke geri kalmışlıktan kurtulsun, çağdaş medeni bir ülke olsun. Tayyip Erdoğan ve ekipmanı, bu değerlere onları yok etmek için akıl almaz saldırılarda bulunmaktadırlar.

*Devletin dış ve iç politikalarını ve ekonomisini haçlıların (ABD,AB,İMF) denetimine, emir ve tavsiyelerine bırakmak. Ekonomi sahte bir sessizlik ve iyilik gösteriyor. Ne zaman altüst olacağı belli değil. Borsa ve peşkeşler yoluyla yurda giren sıcak para sunni bir iyi ortam sağlıyor. Fakat gerçekte sıcak para geri çekilirse ne felaket getireceğini ekonomistler dahi tahmin edemez. Tayyip Erdoğan ekonomistleri bunu kısmen anlamış olacaklar ki sıcak para geri dönmesin, hatta yenileri gelsin diye yurt dışına peşkeşlerin ardı, arkasını kesmiyorlar.

Sonuç olarak, benim bu tabloyu değerlendirmem şu neticeyi gösteriyor. Tayyip Erdoğan ve taifesi'ni çok acı bir final beklemektedir. Bunu anlamak için öyle çok derin görüşlü ileri görüşlü olmayada gerek yok. Çanakkale savaşı ve Kurtuluş savaşının nedenlerini çözebilenler, bugün gelinen noktayı da rahatlıkla değerlendirebilirler.

Kendi çıkarları için, din'i bahane ederek, ülkeyi kamplara bölmeye çalışanlara yukarda sıraladığım başka ağır yanlışların temsilciliği de,(cezalarını arttırmak için) Allah katından pay biçilmesi kaçınılmaz sonuçlardır.

Yalnız şu husus unutulmamalıdır. Kusurlu olan yalnız bu hükümet değildir. Onları özellikle din adına sonra diğer ağır yanlışlar adına destekleyenler çoğunluk ifade etmeseler, Allah onlara (AKP'ye)sonucu ağır olan bu gidişin sahipliğini, liderliğini vermezdi diye düşünüyorum.

Ülkemiz insanlarının kesinlikle öğrenmesi gereken noktalardan biri, %25 lerle hükümet olmalara, ülkenin %75 inin artık bir daha imkan vermemesi mutlak gerekliliğidir. Yani nemelazımcı olmamaktır. Ne varki, çekilecek sıkıntı ve bedellerden (az veya çok) ülkenin tamamı payını alacaktır. Kurtuluş savaşı bunun en büyük örneğidir.

Bu mesaj 1 kez ve en son fikri17 tarafından 30.03.2007 - 17:18 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 30.03.2007 - 11:11

215 Mesaj -

Bu konuda bir daha yazmama kararı almıştım çünkü beni böyle lüzumsuz yere meşgul eden konulara fazla ayıracak vaktim yok Benim zamanım çok değerli bunuda böyle israf etmek beni rahatsız ediyor. AMA ben ne kadar önyargısız, objektif, ve islam kardeşliği duygularını zedelemeden yaklaşmak istediysemde olaylara siz tam tersi oldunuz. Öncelikle sizin için söylediğim yazılarınızın güzel olduğu sözünü geri alıyorum siz onu hak etmiyorsunuz. BU son yazdıklarınızdan sonra sizin sabit fikirli, başkalarının görüşlerini önemsemediği gibi kendi doğrularını tek doğru kabul eden, dahada ileri giderek kendisi gibi düşünmeyenleri aciz,cahil,zavallı gören dar görüşlü birisiniz. Sizin ne olduğunuz biraz biraz meydana çıkmaya başladı. Umarım yanlış anlamışımdır başörtüsüne yalan yanlış şey diyorsunuz yani inanmıyorsunuz sizin burda ne işiniz var siz ravdanın misyonunada ters birisisiniz gidin görüşlerinizi size uygun bir yere yazın. Burdaki inançlı insanların buna ihtiyacı olmadığı gibi, sizin art niyetinizede pirim vereceklerini sanmıyorum. yalan yanlış ve kafadan atıyorsunuz bir kere AKP YÜZDE 25 DEĞİL 35 OY ALMIŞTIR sizin daha önce söylediklerinizi yani İMF, İŞSİZLİK, PEŞKEŞ ÇEKMEK , BAŞKALARININ İNANÇLARINA DİN İSTİSMARCILIĞI, DİNİ ALET ETMEK GİBİ VS. damgalamak her iktidar partisi için söylenmiş olup tamamen oy avcılığından başka birşey değildir. Ne yani ben inançlarını yaşayan birisi olarak iktidar olamazmıyım bunlardan tamamen soyutlanmammı lazım ha yok eğer tersi olursa sen din istismarcısısın sen kamplara bölüyorsun.... öylemi.. ben bu ülkede yaşıyorum vergimi veriyorum, askere çocuklarımı gönderiyorum okullarında okuyorum YANİ VATANDAŞLIK GÖREVİMİ TAM YAPIYORUM dahası bu ülkeyi çok seviyorum onun içinde benim en tabii hakkımdır devleti yönetmeye talip olmak.
mademki milleti putlaştırıyorsun diyorsun demokrasiye inanmıyorsun genel olarak değerlendirmiyorsun diğer partiler farklı yollarlamı geliyorlar? Bu mantıkla sen o zaman bütün bu sisteme karşı durman gerekir. tek AKPmi var senin hedefinde işte bizler esas senin gibilere karşı çok dikkatli olmalıyız diye düşünüyorum esas zavallılık, acizlik, cahalet bu kafalarda ne yapalım ALLAH size basiret versin.(şimdiye kadar ayırdığım zamana acırım) üzüntülü

Bu mesaj 1 kez ve en son armine10 tarafından 01.04.2007 - 16:49 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.04.2007 - 15:12
hasret_gulu su an offline hasret_gulu  
ne dedi ne yaptı............

27 Mesaj -

En Son On: 16.12.2007 - 19:10
imf ile işimiz olmaz yolumuzu ayıracağız.....dede sn başkakan başbakan olmadan önce.........

başbakan olduğu ilk gün imf türkiye temsilcisiyle masaya oturdu ve imfsiz bir türkiye düşünemiyorum dedi........

başbakan olmadan önce konya iş adamları derneği toplantısına katıldı.......beyler elinizi vicdanınıza koyun ve o şelilde asgari ücreti belirleyin bu asgari ücret çocuğunuzun bir gecede harcadığı para dedii........

başbakan oldu karabükte bir konuşma esnasında vatandaş bağırdı asgari ücrete çok az zam yaptınız diye....başbakan vatandaşa döndü bukadar sagari ücret neyine yetmiyor dedi.......

Ekleme Tarihi: 01.04.2007 - 15:38
Bu mesajı bildir   hasret_gulu üyenin diğer mesajları hasret_gulu`in Profili hasret_gulu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GERÇEK İSLAM'I ANCAK BAKIŞ AÇISI VE UFKU GENİŞ, KALP GÖZÜ AÇIK İNSANLAR YAŞAMLARINA KATABİLİR.

31 Mesaj -

Armine benim yaşım elli. Bu siteye yazı yazmamın Allah rızası için olduğunu daha öncede söyledim.
Sağlam ilim ve bilgi ile donatılmış bir insan olmasam, kendimi burda hiç yormam.

Yazılanları akıl ve kalp gözüyle incelemediğinizde işte benim pek çok kez karşılaştığım kompleks ve biçimci İslam'ın acımasız hezeyanları hemen karşıma dikiliyor.Ben yazılarımda ülkemin insanının nasıl kandırıldığını bu nedenle ne acılara maruz kaldığını çeşitli açılardan anlatmaya çalışıyorum.

Bakış açıları dar bir pencereye sıkışmış olanlar, ancak sıkıştıkları kalıpların onlara emrettiklerini ortaya çıkarırlar, akıl ve mantığın değil. Tabi İslam'ında değil.Bugün İslam coğrafyasını per, perişan eden Kuran'ı bir tarafa itip , onbir kuşak peygamber evladını kesip zehirleyenlerin sapmış din anlayışlarına uymak değilmi ?? Aynı belaları bu ülkeye davet için bu körü körüne arapçılığın anlamı nedir. ??
Arabı Allah'ın celaliyetine uğratan din dışılığın, seni kurtaracağını hangi akıllı yada akıllılar söyledi de sende inandın ??
Arap coğrafyası üzerine neden aralıksız HAÇLI PİSLİĞİ yağıyor hiç düşündünmü ?? Mükafatmı bu ???

Senin vaktinin ne kadar değerli olduğu, verdiğin cevapların içeriğinden belli. Asıl sen, sana karşılık vermemin ne iyi niyetle ve ne kadar değerli olduğunu zamanı gelince iliklerine kadar anlayacaksın ama dedim ya, zamanı var.

Bu site için ayrı bir kutsal kitapmı indi ki, beni buraya yakıştıramadın ??? Nedir bu ayrımcılık ??
Yoksa sen namazı sırt üstümü kılıyorsun ???

Bu arada HASRET GÜLÜ vatandaşımı verdiği güzel örnek için kutluyorum. İşte saltanat dincisi böyledir. İş başına gelmeden bol keseden sallar, iş başına geldimi eleştiriye dahi tahammülü yoktur, insafsız bir şekilde kendini oraya getiren vatandaşı azarlar. Ama işte bunlar hep Allah'ın huzurunda oluyor. Kibirleneni Yunus'un dediği gibi "merdivenden aşağı iterler"
Bu bir takdiri İlahidir.

Enam suresi, 53 : Fakat onlar işlerini aralarında parçalayıp çeşitli zübürlere/kutsallaştırılmış hizip kitaplarına ayırdılar. Her hizip, yalnız kendi yanındakiyle sevinip övünmektedir.

Hadis : Ümmetim benden sonra yetmişüç fırkaya ayrılır. Bir teki hariç mütebakisi cehennemliktir.

Son olarak Armine, benim ismim altında bütün yazılarımı okumanı tavsiye ederim. Özellikle benim açtığım İSLAM AKIL VE GÖNÜL DİNİDİR başlığı altındaki diğer dini konularda (zekeriya7 ve fikri17 olarak)yazdığım bütün yazıları. Olur a belki uyanmak nasip olur.
Allah istemezse kul isteyemez çünkü.

Bu mesaj 10 kez ve en son fikri17 tarafından 02.04.2007 - 09:45 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 01.04.2007 - 17:08

215 Mesaj -

Hasret gülü kardeşim adam ne söylüyor sen ne yazıyosun bırak şimdi AKPyi falan.....
Ekleme Tarihi: 03.04.2007 - 14:03
RE: İSLAM'DA ŞEKİLCİLİK VE BİÇİMCİLİK YOKTUR...

31 Mesaj -

Armine, yazının altına eklediğin güzel sözün gerektirdiği üslupla yazı yazıver.

Şimdi soruyorum ne diyor acaba "adam ne söylüyor" dediğin adam ??

O kadar çok gerçekçi noktalara değindimki.Tahmin etmeme rağmen bütün bu gerçekleri görmemezlikten gelip seni hırçınlaştıran şeyi sen kendin söyle.
Ya da ben kendi tabirimle anlatayım. Birilerinin onun uğruna iktidara parti bile getirdikleri simge için herhalde değilmi ???

Merak etme, uzun sürmeyecek zamanda, Allah'ın bu ülkeye de atacağı dayakların muhatabı simge (sebeplerin temsilcisi) yine aynı olacak, diğer sebeplerse ancak peşinde kuyruk.

Dayak diye ifade ediyorum ama, genelde bütün İslam ülkeleri üzerinde zaten bir haçlı kuşatması var. Haçlı pisliği, dayak diye ifade etmek istediğim, İslam coğrafyasının kan revan olan bölgeleri oluyor.

İspat istiyorsan, kadının örtünmesi konusunda en ileri uçlara vardığı İslam coğrafyasının haline bak.Hepsinin üzerine haçlı pisliği yağmıyormu ??? Henüz yağmayanlarda sırasını bekliyor. Malüm taife yüzünden, ülkemizde bu sırasını bekleyenler arasında maalesef.

Kadının örtünmesiyle ilgili ifrat nerde varsa, orda geri kalmışlıkta o derece mevcut demektir.

İslam coğrafyasının bu ibret dolu hali, en son ve en mükemmel dini (İslam'ı), ona ait olmayan din dışılıkların içine gömmenin, Allah katından pay biçilen ağır ve kahırlı bedelleridir.

Fussilet suresi, 40 : Ayetlerimiz konusunda çarpıtma yapanlar, (Anlam saptıranlar, eğri ile doğruyu birbirine katanlar) bize gizli kalmazlar. Öyleyse ateşin içine bırakılan mı daha hayırlıdır yoksa kıyamet günü güvenle gelen mi? Siz dilediğinizi yapın. Çünkü O yaptıklarınızı gerçekten görendir.

Enam suresi, 53 : Fakat onlar işlerini aralarında parçalayıp çeşitli zübürlere/kutsallaştırılmış hizip kitaplarına ayırdılar. Her hizip, yalnız kendi yanındakiyle sevinip övünmektedir.

Hadis : Ümmetim benden sonra yetmişüç fırkaya ayrılır. Bir teki hariç mütebakisi cehennemliktir.

Alıntı
Orijınalı armine10

Hasret gülü kardeşim adam ne söylüyor sen ne yazıyosun bırak şimdi AKPyi falan.....

Bu mesaj 12 kez ve en son fikri17 tarafından 04.04.2007 - 14:32 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.04.2007 - 18:56
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 671 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59828 saniyede açıldı