generique plaquenil dexamethasone ivermektine kaletra fluvoxamine naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » ZERKAVi; Ajan mi Sehit mi?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 85 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    ZERKAVi; Ajan mi Sehit mi?

236 Mesaj -

En Son On: 21.01.2007 - 22:33
Cinsiyeti: Erkek 

Zerkavi'ye atfedilen tüm itham ve iddiaların amerika kaynaklı olduğunu biliyoruz. (Bkz: Yeni Şafak, İbrahim Karagül, bugünkü sayısı) Peki böyle birisi gerçekten var mı yoksa sanal bir şahısla mı karşı karşıyayız? Bize başından beri tüm bilgileri sadece amerika geçmiyor mu?

Ya da gerçekten böyle birisi var olup da amerika'nın hesabına çalışıyor olamaz mı? Şiileri, Kürtleri ve Türkmenleri sırf birbirine düşürüp ortalığı amerika hesabına toz dumana katan birisi. Görevini başarıyla tamamladığı için de öldü süsü verilip yeni bir kimlikle Miami'ye tatile çıkarılmış olabilir mi? Malum öldürülme haberi de tamamen amerika kaynaklı. Üstelik bize cesedini değil, fotoğraflarını gösterdi... Fotoğraf yapmak bugün amatör bir pc bilgisi ile bile hallediliyor.

Ya da gerçekten böyle bir mücahid lider vardı da sonunda yeri tespit edildi ve ardından tonlarca bomba ile nokta atışı yapılarak şehit edilmiş olamaz mı? Neden amerika yerini tespit ettiği halde tutuklayıp sorgulayarak tüm örgütü (elKaideyi) çökertmek yerine yargısız infazı seçti acaba?

Görelim...

Ekleme Tarihi: 09.06.2006 - 19:55
Bu mesajı bildir   Ebu Huzeyfe üyenin diğer mesajları Ebu Huzeyfe`in Profili Ebu Huzeyfe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ebu Huzeyfe su an offline Ebu Huzeyfe  
Themenicon   

236 Mesaj -

İnsanın içinde ruhi veya itikadi bir hastalık olduğunda illa ki bir şekilde dışa vuruyor. Uzun süre bunu gizlemek veya saklamak mümkün değil. Halbuki en güzeli bir an önce onu tedavi etmek.

Kadıyanilik mezhebinin en büyük özelliği İslam'dan Cihad ibaresini lağvetmesi. Yani Cihadın hükmü artık nesholmuştur. Bu ve benzeri inanç esaslarından dolayı Kadıyaniler müslüman bile addedilmiyorlar.

Bugün Hintistan'ın belli kesimlerinde bulunan Kadıyaniler Pakistan ve Keşmir'de de olsa gerek. Diğer İslam ülkelerinde bu isimle meşhur değiller.

Şimdi gelelim asıl meseleye:

İtikadında Kadınyanilik bulunan bazı kardeşlerimiz ısrarla amerikanın ellerine verdiği bilgi ve belgelerle Cihad, Mücahid ve Şehidler aleyhine atıp tutmaktan da öte ithama varan hezeyanlarda bulunuyorlar. Bunun yani sözlerinin nereye vardığına hiç mi hiç dikkat etmiyorlar. Halbuki mesele imana müteallık!

Daha önce Zerkavi'nin bile sanal olduğunu, gerçekte böyle birisinin bile olmadığını söyleyen bu zevat, şimdi de onun ölümüne yas tutacakları yerde sevinmekteler. Kraldan fazla kralcı takılmaktalar.

Bir hatırlatma olsun istedim. Konu oldukça hassas!

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 21:42
Bu mesajı bildir   Ebu Huzeyfe üyenin diğer mesajları Ebu Huzeyfe`in Profili Ebu Huzeyfe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  
RE:

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Alıntı
Orijınalı Ebu Huzeyfe

İnsanın içinde ruhi veya itikadi bir hastalık olduğunda illa ki bir şekilde dışa vuruyor. Uzun süre bunu gizlemek veya saklamak mümkün değil. Halbuki en güzeli bir an önce onu tedavi etmek.

Kadıyanilik mezhebinin en büyük özelliği İslam'dan Cihad ibaresini lağvetmesi. Yani Cihadın hükmü artık nesholmuştur. Bu ve benzeri inanç esaslarından dolayı Kadıyaniler müslüman bile addedilmiyorlar.

Bugün Hintistan'ın belli kesimlerinde bulunan Kadıyaniler Pakistan ve Keşmir'de de olsa gerek. Diğer İslam ülkelerinde bu isimle meşhur değiller.

Şimdi gelelim asıl meseleye:

İtikadında Kadınyanilik bulunan bazı kardeşlerimiz ısrarla amerikanın ellerine verdiği bilgi ve belgelerle Cihad, Mücahid ve Şehidler aleyhine atıp tutmaktan da öte ithama varan hezeyanlarda bulunuyorlar. Bunun yani sözlerinin nereye vardığına hiç mi hiç dikkat etmiyorlar. Halbuki mesele imana müteallık!

Daha önce Zerkavi'nin bile sanal olduğunu, gerçekte böyle birisinin bile olmadığını söyleyen bu zevat, şimdi de onun ölümüne yas tutacakları yerde sevinmekteler. Kraldan fazla kralcı takılmaktalar.

Selam ve Dua ile...

Haklısın konu oldukça hassas.

Yalnız zerkavi ile ilgili diğer konuda yazdığım gibi; Zerkavi bana göre Şehiddir. Yalnız kameralarda görünen ve kendisine atfedilen kafa kesme iğrençliklerine girmemişse.

Allah Şehadetini kabul etsin.
Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 21:46
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omer furkan su an offline omer furkan  
RE:

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 10:56
selamun aleykum
RABBimin selami kardeslerimin üzerine olsun..

Alıntı
Orijınalı Ebu Huzeyfe

Selam ve Dua ile.
.

ebu huzeyfe abim ,
bu tespitinizi önemseyenlerdenim abicim..

bilginin kaynaginin modern dunyadaki ifsad kaynaklari araciligi ile son derece dezonfarmasyona ugradigi dönem icinde yasiyoruz.. bilgi kaynaklarimizi herdaim RABBimizin mesajlari üzerine kurmanin kaygisi icinde olacak isek, ele ulasan veriler üzerinde son derece hassas davranilmalidir insaALLAH..
zerkavi hakkinda bize ulasan tüm verilerin bu dezonfarmosyan ifsadina ugradigini biliyor isek bu bilgi üzerine sahih bir tespitin de yapilamayacagi kanaatindeyim. bu tespitimiz iraktaki müslüman kardeslerimizin küffara karsi verdigi mücadeleyi sonuna kadar desteklemeyi gerektirir.. cünkü küffar dezanformasyona ugrattigi bilgi kaynaklari araciligi ile aramiza ayrilik tohumlaini ekmenin mucadelesini vermekte.. mü'minler enerjilerini küffarin üzerine dogrultmasi gerekirken düsman bu enerjimizi kendi aramizdaki ayrilik fitnelerine yonlendiriyor..

RABBim bizleri senin ipine sımsıkı sarıllmıs kullarin arasina kat.. bizleri salim bir akil ile dusunen islam davasina gonulden teslim olmus akleden kullarin arasina kat RABBim..

bizlere cehdimizde/mücadelemizde senin rizana uygun davranan muttaki kullarin arasina kat..

selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 10:44
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
Cinsiyeti: ----- 

ALLAMUL GUYUB

Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 12:03
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Sürgün_Yüregim su an offline Sürgün_Yüregim  
RE: RE:

8 Mesaj

En Son On: 22.07.2006 - 23:25
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Haklısın konu oldukça hassas.

Yalnız zerkavi ile ilgili diğer konuda yazdığım gibi; Zerkavi bana göre Şehiddir. Yalnız kameralarda görünen ve kendisine atfedilen kafa kesme iğrençliklerine girmemişse.

Allah Şehadetini kabul etsin.

Arkadaşlar konuya katılma gereğinde hisettim kendimi..
Başta şunu söyleyim ZERKVİ (ALLAH ŞEHADETİNİ KABUL ETSİN!) Şehit edilmiştir..Ve bazı yerlerdede okuyunca şaşırıyorum ZERKAVİ ajandı ,işini bitirdi şehit süsü verildi vs.vs. gerçekten üzücü şeyler..Afganistanda TEVHİD cemaatini kurmuş,ve başına geçmiş.
Bende takip ediyordum hayatını senelerdir mücadele vermekte ALLAH YOLUNDA!.. ama hiç araştırmadan onun hakkında şeyler söylenmesi yada kulaktan duyma,yanlış bilgiler insanları yanlış düşüncelere sevk etmektedir.Üzücü bir durum...[quote]Orijınalı fosaloglu Kardaşin bir sözüne yorum yapmak istiyorum ''Yalnız kameralarda görünen ve kendisine atfedilen kafa kesme iğrençliklerine girmemişse.''
demişsiniz! Yanlış ZERKAVİ kafa kesme operasyonlarını düzenlemiştir,VE ALLAH İÇiN EN DOĞRUSUNU YAPMIŞTIR!! şimdi size bir link vericem orda zerkavinin hayatı, ve kafa kesmesiyle ilgili konularda bulunuyor inş. sınna kadar okursunuz..
ALLAH ONDAN RAZI OLSUN...BUYRUN LİNK BURDA

VESSELAM...
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 12:35
Bu mesajı bildir   Sürgün_Yüregim üyenin diğer mesajları Sürgün_Yüregim`in Profili Sürgün_Yüregim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2683 Mesaj -

Efendimiz (S.a.v.) savaşta esirlerine bile merhamet ve rahmet ile davranırken Zerkavi islam düşmanlarının kafalarını kesme ehliyetini nerden alıyor kardeşim?

Kafa kesmek ; ve bunu islam adına yaptığını savunmak bana göre iğrençliktir.

Hala aynı fikri savunuyorum.

Ama kişi cihad ederkende harama yada hatalara düşebilir. Onun islam düşmanlarının kafasını kesmesi bana göre iğrençtir ama şehadetine mani değildir. Şüphesiz Allah daha iyi bilir. Ve bence mutlaka bu günahının bedelini ödeyecektir.

Selametle...
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 18:49
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sariruzgar su an offline sariruzgar  
RE:

261 Mesaj -

En Son On: 23.03.2007 - 09:00
Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Efendimiz (S.a.v.) savaşta esirlerine bile merhamet ve rahmet ile davranırken Zerkavi islam düşmanlarının kafalarını kesme ehliyetini nerden alıyor kardeşim?

Kafa kesmek ; ve bunu islam adına yaptığını savunmak bana göre iğrençliktir.

Hala aynı fikri savunuyorum.

Ama kişi cihad ederkende harama yada hatalara düşebilir. Onun islam düşmanlarının kafasını kesmesi bana göre iğrençtir ama şehadetine mani değildir. Şüphesiz Allah daha iyi bilir. Ve bence mutlaka bu günahının bedelini ödeyecektir.

Selametle...

AYNEN KATILIYORUM
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 20:05
Bu mesajı bildir   sariruzgar üyenin diğer mesajları sariruzgar`in Profili sariruzgar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  

406 Mesaj -

En Son On: 21.11.2007 - 17:41
s.a.

Aslında şu anda bugün içine düştüğümüz şaşkınlık durumu maalesef bütün Müslümanlarda var. Bu da şer güçlerinin bizi nasıl yönlendirdiğinin bir göstergesi.

Ayrıca yukarıda konu edilen kafa kesme olayının yanlış olduğu kanatindeyim ve bu konuda fosaloğlu kardeşime katılıyorum. Eğer verilecek bir ceza varsa bu farklı bir şekilde verilebilirdi. Aynı zamanda dünyanın her tarafında yayınlanan bu görüntüler yüzünden Irak'taki direnişin destekleyicisi çoğalacağı yerde yeterli desteği bulamamıştır maalesef.

Gaybı sadece Rabbim bilir Şehid'i de Şehid olmayanı da.

Rabbim Irakta'ki Müslüman kardeşlerimin yardımcısı olsun...
Ekleme Tarihi: 13.06.2006 - 20:24
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

8 Mesaj

SELAMUN ALEYKUM...
Onlar islam alemini bombalarken,kadın çocuk ayrımı yapmaksızın paramparça yaparken acımıyorsunuzda,pis ZALİMLEREMİ ACIYORSUNUZ???
Kaldıki savaş fıkhını bilmiyorsunuz.PEYGAMBER EFENDİMİZ kafirlerin kafasını kestirmiştir.!Ebu cehilin kellesi kesilmiştir,sahabe getirip kafasını EFENDİMİZİN ayağına koymuştur..!! ARAŞTIRIN LÜTFEN!! Peygamberimiz bu duruma çok memnun kalmıştır...
HZ.ÖMER ,HZ.ALİ'de çok kafa kesmiştir!!!
siz şimdi buna hala İĞRENÇLİK DEYİN!!
BENİM ELİME GEÇERSE O KAFİRLER HİÇ ACIMADAN KESERİM!!..
AHİRETTE ZERKAVİ VE DİĞERLERİNİN KARŞISINDA UTANICAKSINIZ!!!!....
ONLAR CENNETİN EFENDİLERİDİRLER...

Bu mesaj 1 kez ve en son Sürgün_Yüreðim tarafından 14.06.2006 - 12:11 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 14.06.2006 - 12:10
Bu mesajı bildir   Sürgün_Yüregim üyenin diğer mesajları Sürgün_Yüregim`in Profili Sürgün_Yüregim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

2683 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Sürgün_Yüreðim

SELAMUN ALEYKUM...
Onlar islam alemini bombalarken,kadın çocuk ayrımı yapmaksızın paramparça yaparken acımıyorsunuzda,pis ZALİMLEREMİ ACIYORSUNUZ???
Kaldıki savaş fıkhını bilmiyorsunuz.PEYGAMBER EFENDİMİZ kafirlerin kafasını kestirmiştir.!Ebu cehilin kellesi kesilmiştir,sahabe getirip kafasını EFENDİMİZİN ayağına koymuştur..!! ARAŞTIRIN LÜTFEN!! Peygamberimiz bu duruma çok memnun kalmıştır...
siz şimdi buna hala İĞRENÇLİK DEYİN!!
BENİM ELİME GEÇERSE O KAFİRLER HİÇ ACIMADAN KESERİM!!..
AHİRETTE ZERKAVİ VE DİĞERLERİNİN KARŞISINDA UTANICAKSINIZ!!!!....
ONLAR CENNETİN EFENDİLERİDİRLER...

Kimlerin kitaplarını okuyorsun bilmiyorum. Ama çok fena zehirlenmişsin sen kardeşim. Bir kardeş tavsiyesidir. Sadece bir gürüş paralelinde yayınlanan eserleri değil, objektif bakışla butun eseleri, islam ve cahadla ilgili tum yayınları oku.
Ekleme Tarihi: 14.06.2006 - 15:08
HANIMI BOSAYACAGIM BU NE VAHSET

2687 Mesaj -

BEN SAHABENIN KAFA KESMESI ILE ILGILI BIR RIVAYET HADISE OLAY GOSTERIN BUGUN ALLAH ASKINA
BU KADAR AGIR YEMIN EDIYORUM HANIMI BOSAYACAGIM

Ekleme Tarihi: 14.06.2006 - 15:13
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  
RE: HANIMI BOSAYACAGIM BU NE VAHSET

639 Mesaj -

En Son On: 26.02.2015 - 21:00
Alıntı
Orijınalı NurBahcesi

BEN SAHABENIN KAFA KESMESI ILE ILGILI BIR RIVAYET HADISE OLAY GOSTERIN BUGUN ALLAH ASKINA
BU KADAR AGIR YEMIN EDIYORUM HANIMI BOSAYACAGIM

dur abim böyle agir yeminler etme
ne olursa olsun böyle bir katliam olurmu
verilen linki izlemedim bile
izlesem cünkü bir hafta uyyamam

bir kafirinde olsa kafasinin kesilip peygamber efendimize
getirildiginde peygamber efendimizin sevinecegine ve memnun olacagina ihtimal vermiyorum

süphesinz en dogrusunu ALLAH bilir.....

Ekleme Tarihi: 14.06.2006 - 15:25
Bu mesajı bildir   ^^NuR^^ üyenin diğer mesajları ^^NuR^^`in Profili ^^NuR^^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YEMINIMIN ARKASINDAYIM

2687 Mesaj -

HELE HZ:ALI VE MUBAREK SAHABELER OLUNCA BU NE DUYARSIZLIK ORNEK VAR MI NEREDE UYDURUK HABERLER
ALLAHIN KINI VAR ALLAHIM GAZABINDAN RAHMETINE SIGINIYORUM YA RABBI

Ekleme Tarihi: 14.06.2006 - 15:28
RE: YEMINIMIN ARKASINDAYIM

2683 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı NurBahcesi

HELE HZ:ALI VE MUBAREK SAHABELER OLUNCA BU NE DUYARSIZLIK ORNEK VAR MI NEREDE UYDURUK HABERLER

Nurbahcesi Can kardeşim; Rüveyda abla haklı, böyle sahih kaynaklar olmasa dahi sen böyle yeminler etme.

Bırak ihtimal vermeyi kesinlikle reddediyorum asrı saadette böyle vahşetin olduğunu...

Sanırım Sürgün_Yüreðim rumuzlu kardeşim bozuk itikadlı yayınları çok fazla karıştırıyor.

Onu bir tavsiyede bulundum. İnşAllah bu tavsiyeme kulak verir. Yoksa kendisi Efendimize yapmış olduğu bir isnaddan ötürü bence çok ama çok büyük vebaldedir.

Ekleme Tarihi: 14.06.2006 - 18:47

8 Mesaj

BEN BÜTÜN CİHAD KİTAPLARINI OKUDUĞUM İÇİN BU BİLGİLERİ SÖYLÜYORUM KAFAMDAN YADA BOZUK İTİKADLA İLGİLİ YERLERDEN BİLGİ ALMIYORUM!!! BENİM AKLIM VAR HERHALDE ÖYLE YERLERDE İSİM OLMAZ! SİZ ÖNCE KENDİNİZİ DÜZELTİN,ARAŞTIRMADAN ÖĞRENMEDEN CVP VERMEYİN,Kİ BİDE YEMİN EDİYORSUNUZ!KUSURA BAKMAYIN DELİLLERİMDE VAR BUNLARI SİZE SUNUCAM İNŞ. O ZAMAN ETTİĞİNİZ YEMİNLERİN VEBALİNİ NASIL ÖDERSİNİZ BİLEMEM! bURAYA ÇIKIP CEVAP VERDİYSEM SAHİH KAYNAKLARIM VARDIR KAFAMDAN KONUŞMUYORUM...!!!! LÜTFEN BİRAZ DAHA DÜŞÜNÜN YADA ARAŞTIRIN! EN KISA ZAMANDA DELİLLERLE BURDAYIM İNŞALLAH...!

VESSELAM

Bu mesaj 4 kez ve en son Sürgün_Yüreðim tarafından 15.06.2006 - 12:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 12:28
insaallah deme ALLAH CARPAR YEMINIMIN DE ARKASINDAYIM

2687 Mesaj -

DILIN KEMIGI YOK HERKES KONUSUR BU SABAH ELDEN ELE MAIL DOLASIYOR
ORADA RASULULLAHIN KIZLARI ILE CIRKIN IFTIRALAR ATILIYOR VE UYDURMA HABERLERLE DOLU VE UTANMADAN MAILLERLE BINLERCE INSANA ULASMAYA CALISIYORLAR
BUL GETIR BEKLIYORUM

Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 12:31
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
RE: insaallah deme ALLAH CARPAR YEMINIMIN DE ARKASINDAYIM

618 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 13:15
Alıntı
Orijınalı NurBahcesi

DILIN KEMIGI YOK HERKES KONUSUR BU SABAH ELDEN ELE MAIL DOLASIYOR
ORADA RASULULLAHIN KIZLARI ILE CIRKIN IFTIRALAR ATILIYOR VE UYDURMA HABERLERLE DOLU VE UTANMADAN MAILLERLE BINLERCE INSANA ULASMAYA CALISIYORLAR
BUL GETIR BEKLIYORUM

NurBahcesi kardesim,
Benim konuyla alakali bir katkimolmayacak...,

Bir din kardesin olarak ve senide seven biri olarak seni uyarmak isterim.

Ne olursa olsun,
Bosamak ile saka dahi yapilmaz,
Senki burda bunu yemin olarak kullaniyorsun.

Kardesim,
Yeminini iyi düsün...,
bunun sakasi bile olmaz.

bak bunu seni sevdigim icin yaziyorum...,
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 12:40
Bu mesajı bildir   Hadimül Islam üyenin diğer mesajları Hadimül Islam`in Profili Hadimül Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2687 Mesaj -

bu ifade cok yakisiksiz cok kardeslerim ben savas aninda kilicin oraya buraya giderken oldurmelerin olabilecegi hususunda yemin etmedim o mesru haktir

BURADA OLAN ZERKAVI ILE HZ ALININ KAFA KESME HADISESININ NASIL YAN YAN YANA OZDESLESTIRILMESI HUSUSUDUR
HZ:ALI KAFA KESME HASA VE KELLA NE ALAKA NE ALAKA RABBIM AKLIMA MUKAYYET VER YA RABBI
KAFA KESME ORNEGI OZDESLESTIRLECEK BIR ORNEK GOSTERME BU ALI NASIL BIR ALI NASIL ANLATILMAK ISTENIYOR RABBIM NE BUYUKSUN YA RAB
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 12:49
sicilyali su an offline sicilyali  

1054 Mesaj -

En Son On: 07.02.2007 - 02:24
Kellesi ucurulan müslüman kamyon soförlerimizin kellelerinin ucurulma sebebi mal tasiyor olmalarimiydi ?..

Hic bir sebep bunu mesru kilamaz..
Kimseye maval okumayin..

Nerde kaldi bu isi yapanlarin müslümanligi, nerede kaldi Peygamber ahlaki, nerede kaldi islam akidesi !..

Bu emirleri her kim verdi ise hesabini Rabbime verecektir süphesiz..

Hicbir sebep o müslümanlarin o sekilde öldürülmesine gerekce olamaz..

Haaa !..
bir suc mu var ortada, ona da mahkeme karar verir.

Mahkeme de olmadigina göre kimse islam adina kahramanliga ve bu yüce dini lekeleyecek islere girismesin...

Müslümanin kellesini ucuran bu tipler bu selahiyeti nereden aliyor ?..

Böyle ucuzculuk olamaz..
Böyle direnis hic olmaz..
Müslümanin kellesini ucurarak mi direnis gösteriyorsun ?..

Yaziklar olsun !..
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 13:04
Bu mesajı bildir   sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
menteseci kardesim ellerinden operim

2687 Mesaj -

Allah Razı Olsun

sehit olup olmadigini tartismiyorum ben ALLAHA HAVALE EDIYORUM SAYET BU VERMIS OLDUGUNUZ ORNEKLER KENDILERI TARAFINDAN YAPILMISSA BIRAKIN CEHENNEMIN DIBINE GITSIN HAKIKATI HAYKIRIYORUM
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 13:10
HATIRLATMA SURGUN YUREGIME

2687 Mesaj -

KARDESIM SENIN KENDINE KARSI DEGIL SOZLERIM HAKARET ETMIYORUM ORNEKLERE KIZIYORUM
KESINLIKLE SANA DEGIL gül gül gül
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 13:12
faniiiia su an offline faniiiia  
RE:

138 Mesaj -

En Son On: 04.09.2007 - 18:20
Alıntı
Orijınalı menteseci

Haaa !..

Mahkeme de olmadigina göre kimse islam adina kahramanliga ve bu yüce dini lekeleyecek islere girismesin

S.A KARDEŞ PEKİ HÜKMÜ KİM NEYE GÖRE VERECEK?
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 13:13
Bu mesajı bildir   faniiiia üyenin diğer mesajları faniiiia`in Profili faniiiia Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
SELAMUN ALEYKUM

günlerdir bu konuyu okuyorum zwekwvi nasıl terörist olabilir.
kelle kesen zerkavi olarak lanse ediliyor fakat kelleri kesenlerin yüzleri görünmüyor zerkavi olduğu nerden belli.bu amerikanın müslümanları karşı karşıya getirme oyunudur.kardeşi kardeşe kırdırıyor.
en ufak bir örnek amerika ırakı işgal etti fakat orada neler oluyor şu an şiiler ve sünniler birbirlerini katlediyor.amerikanın planı tıkır tıkır işliyor.maalesef bizlerde bunlara alet oluyoruz.
kafaları kesen zerkavimi değilmi? ne malum amerikanın kendi adamları olmadığı ikiz kulelerini çökertip sonra bunu müslümanlara mal eden amerika bunumu yapamayacak.zerkavi düne kadar mucahiddi bugün niye ajan oldu niye terörisit oldu.

bakın rusyada tyatro baskını olmuştu belgeselini yapmışlar 40 kusur terörist öldürüldü deniliyor fakat baskında ölen rusların sayısı verilmiyor yani müslümanlara karşı hep psikolojik baskı uygulanıyor.lütfen oyuna gelmeyelim.

ALLAHA EMANET OLUN.
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 13:22
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1054 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı faniiiia

A.S.

Islam devleti kurma gibi bir yükümlülügümüz olmadigi gibi, islam devleti olmadigi icin de yargilama yükümlülügümüz yok !..

Hüküm Allah'ındır !.. (cc)
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 13:43
Bu mesajı bildir   sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE: RE:

138 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı menteseci

Alıntı
Orijınalı faniiiia

A.S.

Islam devleti kurma gibi bir yükümlülügümüz olmadigi gibi, islam devleti olmadigi icin de yargilama yükümlülügümüz yok !..

Hüküm Allah'ındır !.. (cc)

s.a kardeş,
nasıl islami bir devlet kurma yükümlülüğümüz yok diyorsun. Bu sözünü iyice araştırmanı tavsiye ederim. sanırım tehlikeli bir söz kulandın.Ne yani Kelamullah namaz,oruç... gibi ibadetlermidir.
Allah'ın Resulü(sav) o kadar çabayı boşunamı sarfetti. Herkes evinde oturup ibadetini rahat rahat yapabilirdi. Resulullah (sav) islam devleti kurmadı mı? yoksa ben mi yanlış biliyorum.
selametle...
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 13:54
Bu mesajı bildir   faniiiia üyenin diğer mesajları faniiiia`in Profili faniiiia Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast  

Misafir

nurmusun narmısın sende intihar eylemcilerine terörist diyen kardinal hoca gibimi düşünüyorsun oki ölen yahidi çocuklarına sabaha kadar ağladım demişti masa başında lakırdı yapacağına erkeksen cepheye git müslümanın kadınlarının namusu elalemin gözü önünde kirletiliyor sen kimsin l...
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 13:59
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
Gast  

Misafir

mestenci sen kime hizmet ediyon her müslüman mümin devletini kurar münafıklar istemesede....
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 14:04
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
.MercandedE. su an offline .MercandedE.  

11 Mesaj -

En Son On: 16.06.2006 - 22:48
adam ölmüş arkasindan konuşmak ne kadar doğru olur bilizmez ama.. bildiğim kadariyla adam şeh bedrettinin şahsiyetiyle parelel bir çizgide ilerliyordu..

ALLAH günahlarini affetsin..
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 14:05
Bu mesajı bildir   .MercandedE. üyenin diğer mesajları .MercandedE.`in Profili .MercandedE. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1420 Mesaj -

SELAMUN ALEYKUM
kardeşlerim bakın yukarıda yazdım kardeşi kardeşe düşürüyorlar yani bakın burada bile birbirinizi yiyiyorsunuz.dış mihrabların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.oysa bizim tam birlik olma zamanımız.
LÜTFEN CEMAAT KARDEŞİ DEĞİL DİN KARDEŞİ OLALIM.
AMA KALEMİZLE AMA DİLİMİZLE AMA SİLAHLA MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI KIRIYOR.
ALLAH HER DAİM BİZLERİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 14:13
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE: RE: RE:

1054 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı faniiiia

s.a kardeş,
nasıl islami bir devlet kurma yükümlülüğümüz yok diyorsun. Bu sözünü iyice araştırmanı tavsiye ederim. sanırım tehlikeli bir söz kulandın.Ne yani Kelamullah namaz,oruç... gibi ibadetlermidir.
Allah'ın Resulü(sav) o kadar çabayı boşunamı sarfetti. Herkes evinde oturup ibadetini rahat rahat yapabilirdi. Resulullah (sav) islam devleti kurmadı mı? yoksa ben mi yanlış biliyorum.
selametle...

Öncelikle sözlerimin istenmeyen yönlere cekilmesinden Allah'a (cc) siginirim.

Kardesim,

Herseyden önce müminlerin vazifesi Allah'a kulluk ve Allah'in Resulune ümmet olmayi becerebilmektir.

Müslümanin kellesini ucur, ondan sonra Islam devleti iste !..

Sen kalk Islami akidelere uymayan isler yap, kendi icinde tefrika ve anlasmazliga düs, Islama zarar islerde bulun sonra kalk islam devleti diye bagir !..

Bir isin islama uygun yada uygunsuzlugunun kistaslari vardir.

Hicbirsey bilmiyor ve karar veremiyorsaniz o isin islama fayda mi zarar mi verdigine bakilir !..

Önce kulluk !..

Önce hak et !..

Burada bedavaya lakirdi yapmakla islam devletini nasib etmez yüce Allah (cc)...

Deniyor ki ;
Resulullah islam devleti kurmadi mi ?..

Önce...
Ashab gibi olun !..
Resulullah ahlakiyla ahlaklanin !..

Önce...
Yakisin Islam devletine !..
Adam gibi olun !..

Önce...
Temizleyin pislikleri !..
Temizlenin !..

Önce...
Ezin köpegin kafasini !..
Ashab ruhu ile !..

Önce...
Sevin birbirinizi !..
Sevdirin !..

Önce...
Birakin ayriliklari !..
Ehl-i Sünnet ruhunda birlesin !..

Önce...
Tek yumruk olun !..
Ezin seytanin basini !..

Önce...
Dürüst olun !..
Delikanli gibi !..

Sonra...

Isteyin onu !..

Süphesiz Rabbim adaletlidir. Adaletli olani sever...

Süphesiz Rabbim lütfeder o zaman Islam devletini...

Süphesiz o zaman !...

Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 14:24
BU KONUNUN KAPATILMASINI ISTIYORUM AZICIK HATIRIM OLSA GEREK

2687 Mesaj -

KARDESIM BASKA TARAFLARA CEKILDI HEPINIZI SEVIYORUM
SONRA KONU ILE ALAKALI YAZI GELECEKSE YENI BIR KONU ACARSINIZ

AZICIK HATIRIM OLSA GEREK
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 14:29
RE:

138 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı su damlasi

SELAMUN ALEYKUM
kardeşlerim bakın yukarıda yazdım kardeşi kardeşe düşürüyorlar yani bakın burada bile birbirinizi yiyiyorsunuz.dış mihrabların ekmeğine yağ sürüyorsunuz.oysa bizim tam birlik olma zamanımız.
LÜTFEN CEMAAT KARDEŞİ DEĞİL DİN KARDEŞİ OLALIM.
AMA KALEMİZLE AMA DİLİMİZLE AMA SİLAHLA MÜSLÜMAN MÜSLÜMANI KIRIYOR.
ALLAH HER DAİM BİZLERİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN.

s.a Kardeşim,

islami kardeşlik vahdet anlayışınıza gıpta edilir. Keşke her kardeş sizin gibi düşünse.
Ancak dikkat edreseniz benim belirttiğim husus islamın temel ilkelerinden biridir. Yani islam devletinin ıluşu mükellefiyeti.
Bu tür hususlarda müdahale etmeyi görev biliyorum.
Selametle...
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 14:50
RE: RE: RE: RE: RE:

138 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı menteseci

Alıntı
Orijınalı faniiiia

s.a kardeş,
selametle...

Öncelikle sözlerimin istenmeyen yönlere cekilmesinden Allah'a (cc) siginirim.

Kardesim,

Herseyden önce müminlerin vazifesi Allah'a kulluk ve Allah'in Resulune ümmet olmayi becerebilmektir.

Müslümanin kellesini ucur, ondan sonra Islam devleti iste !..

Sen kalk Islami akidelere uymayan isler yap, kendi icinde tefrika ve anlasmazliga düs, Islama zarar islerde bulun sonra kalk islam devleti diye bagir !..

Bir isin islama uygun yada uygunsuzlugunun kistaslari vardir.

Hicbirsey bilmiyor ve karar veremiyorsaniz o isin islama fayda mi zarar mi verdigine bakilir !..

Önce kulluk !..

Önce hak et !..

Burada bedavaya lakirdi yapmakla islam devletini nasib etmez yüce Allah (cc)...

Deniyor ki ;
Resulullah islam devleti kurmadi mi ?..

Önce...
Ashab gibi olun !..
Resulullah ahlakiyla ahlaklanin !..

Önce...
Yakisin Islam devletine !..
Adam gibi olun !..

Önce...
Temizleyin pislikleri !..
Temizlenin !..

Önce...
Ezin köpegin kafasini !..
Ashab ruhu ile !..

Önce...
Sevin birbirinizi !..
Sevdirin !..

Önce...
Birakin ayriliklari !..
Ehl-i Sünnet ruhunda birlesin !..

Önce...
Tek yumruk olun !..
Ezin seytanin basini !..

Önce...
Dürüst olun !..
Delikanli gibi !..

Sonra...

Isteyin onu !..

Süphesiz Rabbim adaletlidir. Adaletli olani sever...

Süphesiz Rabbim lütfeder o zaman Islam devletini...

Süphesiz o zaman !...

Selam sana

Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 14:53
RE:

8 Mesaj

Alıntı
Orijınalı menteseci

Kellesi ucurulan müslüman kamyon soförlerimizin kellelerinin ucurulma sebebi mal tasiyor olmalarimiydi ?..

Kimseye maval okumayin..

Nerde kaldi bu isi yapanlarin müslümanligi, nerede kaldi Peygamber ahlaki, nerede kaldi islam akidesi !..

Haaa !..

Mahkeme de olmadigina göre kimse islam adina kahramanliga ve bu yüce dini lekeleyecek islere girismesin...

Böyle ucuzculuk olamaz..

Yaziklar olsun !..

ALLAH'IN RASULÜ MEDİNE İSLAM DEVLETİNDE HAYBERİN FETHİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ,VE BENİ KAYNUKA,BENİ KUREYZA,BENİ NADİR YAHUDİLERİNİ SÜRGÜN ETMİŞ,ERKEKLERİNİN KELLESİNİ KESMİŞ,KADINLARI VE ÇOCUKLARI ESİR ALMIŞTIR..ERKEKLERİNİN HEPSİNİN ÖLDÜRÜLMESİNİ EMREDEN,SAHABE SAD BİN MUAZDIR!HİÇMİ SİYER OKUMADINIZ???
IRAKTA ÖLDÜRÜLEN KAMYON ŞÖFÖRLERİBAŞLARINA GELECEK AKIBETİ BİLEREK ORAYA GİTTİLER,VE KAFİR AMERİKAYA MAL TAŞIDILAR!KENDİLERİNE YAPTIKLARININ YANLIŞ OLDUĞU DİRENİŞÇİLER TARAFINDAN DEFALARCA SÖYLENDİ..GİTMESELERDİ!!AMERİKAYA YARDIMCILIK YAPMASALARDI!
TÜM YERYÜZÜNDE,ŞEREFLİ VE İZZETLİ BİR CİHAD BAŞLATILMIŞTIR, ŞEYH USAME BİN LADEN LİDERLİĞİNDE GEREKLİ MAHKEMELERDE KURULMUŞTUR...
KUR'AN VE SÜNNET EŞLİĞİNDE GEREKEN KARARLAR ALINMIŞTIR,SİZ İSTER KABUL EDİN İSTER ETMEYİN.EĞER İSLAM MAHKEMELERİNİ KABUL ETMİYORSANIZ,O ZAMAN KAFİRLERİN MAHKEMESİNİ KABUL ETMİŞ OLUYORSUNUZ DEMEKTİR!BUDA SİZİN SAFLARINIZI BELİRLER!!
HÜKÜM ALLAH'INDIR,YERYÜZÜNÜN YİĞİT MÜCAHİLERİDE ALLAH'IN HÜKÜMLERİYLE HÜKMETMEKTEDİRLER..!O KADAR....!!!!!!

Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 18:47

2683 Mesaj -

Kafası kesilen rus askeri videosunu buraya ekleyecektim ama buraya küçük yaştaki kardeşlerimde giriyor psikolojisini bozarım korkusuyla son anda vazgeçtim.

İzleyen varmı bilmiyorum o videoyu ama bilinki bir müslüman bunu yapamaz.

Su damlası kardeşim; ayağımızı taşa vursak bu zaten dış mihrakların suçu oluyor. Biraz kendimize gelelim ve hatalarımızı görmeye başlayalım. Kafa kesmek isteyen bu forumda bile insanlar varsa Zerkavi neden yapmasın ?
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 19:04

1054 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Sürgün_Yüreðim

IRAKTA ÖLDÜRÜLEN KAMYON ŞÖFÖRLERİBAŞLARINA GELECEK AKIBETİ BİLEREK ORAYA GİTTİLER,VE KAFİR AMERİKAYA MAL TAŞIDILAR!KENDİLERİNE YAPTIKLARININ YANLIŞ OLDUĞU DİRENİŞÇİLER TARAFINDAN DEFALARCA SÖYLENDİ..GİTMESELERDİ!!AMERİKAYA YARDIMCILIK YAPMASALARDI!
TÜM YERYÜZÜNDE,ŞEREFLİ VE İZZETLİ BİR CİHAD BAŞLATILMIŞTIR, ŞEYH USAME BİN LADEN LİDERLİĞİNDE GEREKLİ MAHKEMELERDE KURULMUŞTUR...
KUR'AN VE SÜNNET EŞLİĞİNDE GEREKEN KARARLAR ALINMIŞTIR,SİZ İSTER KABUL EDİN İSTER ETMEYİN.EĞER İSLAM MAHKEMELERİNİ KABUL ETMİYORSANIZ,O ZAMAN KAFİRLERİN MAHKEMESİNİ KABUL ETMİŞ OLUYORSUNUZ DEMEKTİR!BUDA SİZİN SAFLARINIZI BELİRLER!!

Kardesim,

Bu kafayla Irak'ta daha cok kalirsiniz !..

Ne idigi belirsizlere usaklik etmeyide birakin.

Yazilarimi da iyi okuyun ki kafaniza girsin...

Sen kimsin ki, ve hangi selahiyetle Müslüman soförlerin katledilmesine onay verip desteklersin...

Sen ne cesaretle Müslümanin katlini hos görürsün !..

Hangi kafayla oraya gitmis ve kelleleri ucurulmus müslümanlar hakkinda böyle konusursun !..

Git !..

Sen git aklini basina al !..

Git !..

Sen git izan ve insaf ögren !..

Git !..

Islamin rezillerin elinde kepaze edilmeyecegini ögren !..

Git !..

Biraz daha oku ögren büyüde gel !..

Git !..

Sen git akil hocalarini gönder !..

Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 19:07

2683 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Sürgün_Yüreðim

Alıntı
Orijınalı menteseci

Kimseye maval okumayin..

Haaa !..

Böyle ucuzculuk olamaz..

Yaziklar olsun !..

ALLAH'IN RASULÜ MEDİNE İSLAM DEVLETİNDE HAYBERİN FETHİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ,VE BENİ KAYNUKA,BENİ KUREYZA,BENİ NADİR YAHUDİLERİNİ SÜRGÜN ETMİŞ,ERKEKLERİNİN KELLESİNİ KESMİŞ,KADINLARI VE ÇOCUKLARI ESİR ALMIŞTIR..ERKEKLERİNİN HEPSİNİN ÖLDÜRÜLMESİNİ EMREDEN,SAHABE SAD BİN MUAZDIR!HİÇMİ SİYER OKUMADINIZ???
HÜKÜM ALLAH'INDIR,YERYÜZÜNÜN YİĞİT MÜCAHİLERİDE ALLAH'IN HÜKÜMLERİYLE HÜKMETMEKTEDİRLER..!O KADAR....!!!!!!

Malayani yazmak güzelde birazda delillerini görsek?
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 19:09
RE: RE: RE:

8 Mesaj

Alıntı
Orijınalı menteseci

Alıntı
Orijınalı Sürgün_Yüreðim

Kardesim,

Bu kafayla Irak'ta daha cok kalirsiniz !..

Ne idigi belirsizlere usaklik etmeyide birakin.

Yazilarimi da iyi okuyun ki kafaniza girsin...

Sen kimsin ki, ve hangi selahiyetle Müslüman soförlerin katledilmesine onay verip desteklersin...

Sen ne cesaretle Müslümanin katlini hos görürsün !..

Hangi kafayla oraya gitmis ve kelleleri ucurulmus müslümanlar hakkinda böyle konusursun !..

Git !..

Sen git aklini basina al !..

Git !..

Sen git izan ve insaf ögren !..

Git !..

Islamin rezillerin elinde kepaze edilmeyecegini ögren !..

Git !..

Biraz daha oku ögren büyüde gel !..

Git !..

Sen git akil hocalarini gönder !..

KUSURA BAKMA KARDEŞİM SEN KİMSİNKİ SENİN YAZILARINI OKUYUP AKILLANICAM??!!BENİM AKLIM VAR HERHALDE NASIL CEVAP VERİCEĞİMİ KİMDEN ÖĞRENİCEĞİMİ BİLİYORUM! NE Ne idigi belirsizlere usaklik ETME DEMİŞSİN MÜCAHİTLERİN NE OLDUĞU BELLİ ONLAR ALLAH YOLUNUN YİĞİTLERİ!BİZ İSLAMİYETİ KUR'ANDAN VE SÜNNETTEN ÖĞRENİYORUZ!
KUSURA BAKMAYIN SİİZN GİBİLERLE TARTIŞILMAZ.NE KONUŞTUĞUNUZU NE DEDİĞİNİZİ BİLMİYORSUNUZ!!!
BENİM AKLIM BAŞIM YERİMDE GİT OKU ÖĞREN BÜYÜ DEMİŞSİN SEN ÖĞRENDE SONRA GEL BANA CEVAP VER..!!!
DELİL VERİYORUM HAYBER GAZVESİNDE AMA ANLAMAK İSTEMEYEN NE DELİL GETİRSEK ANLAMAZ SİZ BU KAFAYLA İLERLEYİN,SONUNUZU ÇOK MERAK EDİYORUM...!!!

VESSELAM
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 20:37
BU KONUYU KAPATIRMISINIZ YUKARIDAKI KOMSULARIM ORADA MI

2687 Mesaj -

KIRICI OLMADAN KAPATALIM HEPINIZI SEVIYORUM AMA BIR DINLERMISINIZ ARTIK
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 20:40
RE: RE: RE: RE:

1054 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Sürgün_Yüregim

DELİL VERİYORUM HAYBER GAZVESİNDE AMA ANLAMAK İSTEMEYEN NE DELİL GETİRSEK ANLAMAZ SİZ BU KAFAYLA İLERLEYİN,SONUNUZU ÇOK MERAK EDİYORUM...!!!

VESSELAM

Hangi akla hizmetle Hayber gazvesindeki bu olayla, Irak'ta yasananlari karsilastirirsin !..

Akliniz bu kadar kitmi kardesim !..
Bu kadar mi uyutuldunuz !..

Bu kadar mi sapittiniz !..

Bu ne acaip is ve anlayistir !..

Hadi kardesim hadi !..

Git isine !..

Git...
Seninle kaybedecek zamanim yok !..

Ne zaman aklini basina alirsin, o zaman gel görüselim...

Haydi !..

Ugurlar olsun !..
Ekleme Tarihi: 15.06.2006 - 21:13
RE: RE: RE: RE: RE:

8 Mesaj

Alıntı
Orijınalı menteseci

Alıntı
Orijınalı Sürgün_Yüregim

VESSELAM

Hangi akla hizmetle Hayber gazvesindeki bu olayla, Irak'ta yasananlari karsilastirirsin !..

Akliniz bu kadar kitmi kardesim !..
Bu kadar mi uyutuldunuz !..

Bu kadar mi sapittiniz !..

Bu ne acaip is ve anlayistir !..

Hadi kardesim hadi !..

Git isine !..

Git...
Seninle kaybedecek zamanim yok !..

Ne zaman aklini basina alirsin, o zaman gel görüselim...

Haydi !..

Ugurlar olsun !..

KARDEŞİM KAFA KESMEDEN BAHSEDİYORUZ DELİL İSTİYORSUNUZ NASIL KAFALARINDAN HÜKÜM VERİP YAPIYORLAR DEDİNİZ BENDE ÖRNEK VERİRKEN ONUDA KATTIM,DELİL İSTEDİNİZ ANLARSINIZ DİYE ONU VERDİM DİYORUMYA ANLAMAK İSTEMEYEN NE DELİL GETİRSEK ANLAMAZ BU KAFAYLA İLERLEYİN !!
AKLIM KITDA DEĞİL SENDEN ZEKİYİM!SAPTMADIMDA!!SİZ KAFANIZDAN BU OLAYLARI KAFA KESME VS. YORUMLUYORSUNUZ AKLINIZ KABUL ETMEDİĞİ İÇİN KAFANIZDAN KONUŞUYORSUNUZ BEN BURDA DELİL VERMEYE ÇALIŞIYORUM SİZ CAİZ OLMADIĞINA YADA DOĞRU OLMADIĞINA DAİR EFENDİMİZ BÖYLE BİŞEY YAPMADIĞINA DAR DELİL GETİRİN SONRA KONUŞUN TAMAMMI!!?? BENİMLE KAYBEDECEK ZAMANIN YOKSA YOK BENLE UĞRAŞ DEMİYORUM SEN ÇEK GİT..!!DAĞDAN GELMİŞ BAĞDAKİNİ KOVUYO!İSTEDĞİM ZAMAN GELİRİM İSTEDİĞİM ZAMAN GİDERİM KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ!BİRKAÇ DOĞRU SÖYLEDİK SUÇLU OLDUK VAY BE!!!
KUSURA BAKMA BENDE SİZİN GİBİ ANLAYIŞI OLMAYAN İNSANLARLA VAKİT GEÇİREMEM VAKTİME YAZIK!!CİHAD AŞKIYLA YANAN KARDEŞLERİM VARKEN BURDA SİZİNLE GERÇEKTEN VAKİT KAYBETMİŞİM !!!!....
AMA YİNEDE SÖYLEYİM BİRAZ ARAŞTIRIN KAFANIZDAN YORUM YAPMAYIN..!!!! VESSELAM!

Ekleme Tarihi: 16.06.2006 - 19:23
..... su an offline .....  

172 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 21:58

ARKADASLAR BIR TAVSIYEM VAR
MUNAKASA DEGIL EVVELA MUNAZARA OLUR
MUNAZARA DEGIL EVVELA ANLAYIS OLUR
ANLAYIS DEGIL EVVELA EDEB OLUR EDEP DEGIL EVVELA ILIM OLUR ILIM DEGIL EVVELA YARADANA SAYGI OLUR
MUHABBETLE KALINIZ
NEFSINIZI INATA GOTUREREK
KALP KIRMAYINIZ
ALLAHA EMANET OLUNUZ

Ekleme Tarihi: 16.06.2006 - 19:30
Bu mesajı bildir   ..... üyenin diğer mesajları .....`in Profili ..... Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE: RE: RE: RE: RE:

1054 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Sürgün_Yüregim

BENİMLE KAYBEDECEK ZAMANIN YOKSA YOK BENLE UĞRAŞ DEMİYORUM SEN ÇEK GİT..!!DAĞDAN GELMİŞ BAĞDAKİNİ KOVUYO!İSTEDĞİM ZAMAN GELİRİM İSTEDİĞİM ZAMAN GİDERİM KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ!BİRKAÇ DOĞRU SÖYLEDİK SUÇLU OLDUK VAY BE!!!
KUSURA BAKMA BENDE SİZİN GİBİ ANLAYIŞI OLMAYAN İNSANLARLA VAKİT GEÇİREMEM VAKTİME YAZIK!!CİHAD AŞKIYLA YANAN KARDEŞLERİM VARKEN BURDA SİZİNLE GERÇEKTEN VAKİT KAYBETMİŞİM !!!!....
AMA YİNEDE SÖYLEYİM BİRAZ ARAŞTIRIN KAFANIZDAN YORUM YAPMAYIN..!!!! VESSELAM!

Haydi kardesim !..

Haydi !..

Dinimizi ve imanimizi kendini ve ne dedigini bilmez, laf anlamaz, beyni yikanmis birkac coluk cocuga emanet etmedik elhamdülillah..

Haydi !..

Güle güle !..

( Not ; beni taniyan kardesler ekseriyetle bu tür kisir yazismalardan kacindigimi bilirler..
Bu sebeple affiniza siginiyorum degerli kardesler..)

Selametle kaliniz.

Ekleme Tarihi: 16.06.2006 - 22:21
RE:

236 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Efendimizin de s.a.v. savaş esirlerinden bazılarının kellesini kestiği bir vakıa. Siyer kitaplarında bunun örnekleri çok. Hz. Zübeyr ve Hz. Ali'nin bu tür vurduğu kelleler malum.

Bundan da öte, azılı İslam düşmanlarına suikastı bile mevcut. Bir de örnekle olayı kapatalım:

Ka'b b. Eşref'e suikast (bu kelime kulağa hoş gelmiyor, alternatif bir kelime kullanabilirsiniz) düzenlediği ve bu iş için de Muhammed b. Mesleme'nin r.a. gönüllü olduğu, gerdek gecesindeki Ka'b'ın (Yahudi din alimi ve lideri) kellesini kesip Efendimize s.a.v. getirdiği malum.

Konuyu tartışmak yerine anlamaya çalışırsak, herkes için daha faydalı olur kanaatindeyim. Yoksa Zerkavi bir sembol! Asıl mesele mücahidlerin ve direnişçilerin desteklenmesi meselesi. Amerikanın yürüttüğü pis politikayı boşa çıkarıp ayıdan yana olmak yerine dayıdan (kardeşten) yana olma meselesi!

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 09:45
RE: RE: YEMINIMIN ARKASINDAYIM

236 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Alıntı
Orijınalı NurBahcesi

Nurbahcesi Can kardeşim; Rüveyda abla haklı, böyle sahih kaynaklar olmasa dahi sen böyle yeminler etme.

Bırak ihtimal vermeyi kesinlikle reddediyorum asrı saadette böyle vahşetin olduğunu...

Sanırım Sürgün_Yüreðim rumuzlu kardeşim bozuk itikadlı yayınları çok fazla karıştırıyor.

Onu bir tavsiyede bulundum. İnşAllah bu tavsiyeme kulak verir. Yoksa kendisi Efendimize yapmış olduğu bir isnaddan ötürü bence çok ama çok büyük vebaldedir.

Kardeşler,

Olayı bu kadar germenize gerek yoktu. Hele hele talaka kadar götürmek tümden yanlış. Bunun için en basit bir siyer kitabına bile bakmanız yeterli.

Yine de sizin yerinize yeniden bakıp isim isim kellesi kesilen esirlerden bir kaçını buraya aktarayım:

Daha ilk gazve olan Bedir Gazvesinden dönüşte:

Ordu Bedir'den dönüşte Safra'ya varınca Efendimiz s.a.v. esirlerden Nadr b. Haris'in kellesini kestirdi. Hz. Ali kellesini kesmiştir.

Irk-ız Zabiyye denen mekiye gelince de Ukbe b. Ebi Muayt'ın kellesinin kesilmesini emretti. Bir rivayete göre ensardan Asım b. Sabir diğer rivayete göre ise Hz. Ali kellesini kesmiştir.

Yine Bedir esirleri arasında olup da serbest bıraktığı Ebu Izze Cumhi'nin kellesini Uhud'da tekrar esir düşünce kestirmiştir.

Misalleri uzatmaya gerek yok. Bedir esirlerini fidye ve okuma-yazma öğretmelerine karşılık serbest bırakma kararını Rabbimizin onaylamadığını ve sırf bu yüzden Efendimizi en şiddetli biçimde azarladığını, esirlerin tümünün öldürülmesi gerektiğini belirten ayetleri de yazmama gerek var mı?

Peygamber s.a.v. için vahşet kelimelerini kullanmaktan özellikle kaçınalım. Bu dinimize de imanımıza da zarar verir. Bu tür durumlarda bir bilene soralım:

"fes'elü ehle-z zikri in küntüm la te'lemun"
Eğer bilmiyorsanız, bari zikir (ilim) ehline sorun!

fermanı mucibince...

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 10:06
ebu huzeyfeye

172 Mesaj -

Hazreti Peygamber'in savaş sırasında dahi milletlerarası insanî değerleri korumasını, kirli savaşa yer vermemesini, Mekkelilerin geleneklerine saygı göstermesini İslâm düşmanlığının boy göstermesine engel olmuş usuller olarak zikrediyor. Nitekim Hazreti Peygamber'in Hendek Savaşı sırasında hendeğin Müslümanlar tarafında kalan bir Mekkeli yiğidin cenazesini Mekkeliler para vererek almak istedikleri zaman para kabul etmeden verdirdiği, Bedir esirlerine iyi muamele yapılmasını emrettiğinde Ashab'ın kendileri arpa ekmeği yerken esirlere buğday ekmeği verildiği, Mekkeliler derilerini satamayıp ekonomik darboğaza girdiklerinde ihtiyaçları olmadığı halde derileri alarak Mekkelileri rahatlattığı biliniyor.

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 10:15
Bu mesajı bildir   ..... üyenin diğer mesajları .....`in Profili ..... Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
benm yanlis mi okuyorum acaba ustekileri

172 Mesaj -

Bedir esirlerine yaptığı muamele ne kadar anlamlıydı!..Onlara bir misafir gibi davranmanın yanında; okuma-yazma bilen her esiri, on müslümana okuma-yazma öğretme karşılığında; zengin olanları fidye vermek şartıyla, hiçbir özelliği olmayanları da birşey beklemeden serbest bırakmıştı. Bu nasıl bir hoşgörüydü; düşmanını yok etmek yerine, meziyetlerinden istifade etmeyi tercih ediyordu!

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 10:17
bu ayeti kerime son noktayi koymali nurbahcesine atfen destekler

172 Mesaj -

Sonunda onları 'iyice bozguna uğratıp zafer kazanınca da' artık (esirler için) bağı sımsıkı tutun. Bundan sonra ya bir lütuf olarak (onları bırakın) veya bir fidye (karşılığı salıverin). Öyle ki savaş ağırlıklarını bıraksın (sona ersin). İşte böyle; eğer Allah dilemiş olsaydı, elbette onlardan intikam alırdı. Ancak (savaş,) sizleri birbirinizle denemesi içindir. Allah yolunda öldürülenlerin ise; kesin olarak (Allah,) amellerini giderip-boşa çıkarmaz. (Muhammed Suresi, 4)

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 10:20

236 Mesaj -

[67] Yeryüzünde ağır basıncaya (küfrün belini kırıncaya) kadar, hiçbir peygambere esirleri bulunması yaraşmaz. Siz geçici dünya malını istiyorsunuz, halbuki Allah (sizin için) ahireti istiyor. Allah güçlüdür, hikmet sahibidir.

[68] Allah tarafından önceden verilmiş bir hüküm olmasaydı, aldığınız fidyeden ötürü size mutlaka büyük bir azap dokunurdu.

[69] Artık elde ettiğiniz ganimetten helal ve temiz olarak yeyin. ve Allah'tan korkun. Şüphesiz ki Allah bağışlayan, merhamet edendir.

Konuyu başka yönlere çekmeden yazmamız gerekirse;

1. Yukarıdaki Enfal Suresine ait ayetler bizzat Bedir Esirleri hakkında nazil olmuştur.

2. Efendimizin s.a.v. bizzat esir kellesi kestirdiği netlik kazanmış oldu.

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 10:57
RE: bu ayeti kerime son noktayi koymali nurbahcesine atfen destekler

2683 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı BIRCAMIIMAMI

Sonunda onları 'iyice bozguna uğratıp zafer kazanınca da' artık (esirler için) bağı sımsıkı tutun. Bundan sonra ya bir lütuf olarak (onları bırakın) veya bir fidye (karşılığı salıverin). Öyle ki savaş ağırlıklarını bıraksın (sona ersin). İşte böyle; eğer Allah dilemiş olsaydı, elbette onlardan intikam alırdı. Ancak (savaş,) sizleri birbirinizle denemesi içindir. Allah yolunda öldürülenlerin ise; kesin olarak (Allah,) amellerini giderip-boşa çıkarmaz. (Muhammed Suresi, 4)

Bu ayet; bu sitede ve islamı yanlış anlatarak/yorumlayarak insanları vebal içine sokanlara bir "TOKAT"TIR...

Ama yüzsüze bırak tokat atmayı, tükürsen , anlamaz ki ???

Bu tartışma boş...

İçimizdeki katil ruhlu insanların yazdıklarını ciddiye bile almayacağım bundan sonra.

Onların amacı içlerindeki hayvani dürtüleri bu şekilde tatmin etmek...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 10:58
RE:

2683 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Ebu Huzeyfe

[67] Yeryüzünde ağır basıncaya (küfrün belini kırıncaya) kadar, hiçbir peygambere esirleri bulunması yaraşmaz. Siz geçici dünya malını istiyorsunuz, halbuki Allah (sizin için) ahireti istiyor. Allah güçlüdür, hikmet sahibidir.

[68] Allah tarafından önceden verilmiş bir hüküm olmasaydı, aldığınız fidyeden ötürü size mutlaka büyük bir azap dokunurdu.

[69] Artık elde ettiğiniz ganimetten helal ve temiz olarak yeyin. ve Allah'tan korkun. Şüphesiz ki Allah bağışlayan, merhamet edendir.

Konuyu başka yönlere çekmeden yazmamız gerekirse;

1. Yukarıdaki Enfal Suresine ait ayetler bizzat Bedir Esirleri hakkında nazil olmuştur.

2. Efendimizin s.a.v. bizzat esir kellesi kestirdiği netlik kazanmış oldu.

Selam ve Dua ile...

Sen eğer bu 3 ayetten esirlerin kafası kesildi yorumunu çıkarabiliyorsan ben seninle niye tartışıyorum ki ?

Kendime gülüyorum Huzeyfe kardeşim;

Misakonline adlı internet sitesini ehli sünnet bir site sanmıştım.

En kısa zamanda ayrılacağım inşAllah.
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:02
Themenicon   

236 Mesaj -

Sözlerinize lütfen dikkat edin kardeşim. Zira;

Bunu iğrençlikle ve vahşetle tavsif ederek aynı konuma Efendimizi de s.a.v. sokuyorsunuz. Bu ise affedilemez bir durum.

Bir de bu işe talakın bile sokulması ayrı bir trajedi. Bir kardeşin nikahı benim cevabımı okuduktan sonra artık sona ermiştir. Yazık değil mi? İslam bu kadar basit ve magazinvari mi?

Yukarıda delillerimizi sunduk:

İslam Tarihi (siyer) ve Enfal Suresi.

Bize düşen;

Amenna ve Saddeqna

demek iken hala ayetleri ve Peygamberimizi s.a.v. savunan insanları kan kokan diye nitelemek hiç de insaf ve imana sığmaz.

Rica ediyorum, daha dikkatli olalım.

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:04
beni iyi dinlermisiniz kardeslerim

172 Mesaj -

BIR DINGOREVLISI OLARAK ILMIMIN OLMADIGINI FAKAT EN AZINDAN
BIRAZ SARF NAHV VE TEFSIR BILDIGIMI TEFSIR USULU ILE ALAKALI YAZILARIMIN OLDUGUNU VE HADIS USULU DALINDA SAYIN HOCAMDAN BIRAZCIK DERS ALDIGIMI ILAHIYYAT FAKULTESINDE BU KONUDA AZICIK DERS GORDUGUMU TAKDIRLERINIZE BIRAKIRIM
YINE DE BIR HIC OLDUGUMU KABULE EVET
ANCAN RICA EDERIM BU TARTISMA BOS GEREKSIZ AYETLERI VE HADISLERI KENDI NURANIYETI ICERSINDE DEGERLENDIRMELI VE DIGER KRITERLERI GÖZONUNDE BULUNDURARAK HAREKET EDILMELIDIR

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:05
Themenicon    RE: RE:

236 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fosaloglu
Sen eğer bu 3 ayetten esirlerin kafası kesildi yorumunu çıkarabiliyorsan ben seninle niye tartışıyorum ki ?

Kendime gülüyorum Huzeyfe kardeşim;

Misakonline adlı internet sitesini ehli sünnet bir site sanmıştım.

En kısa zamanda ayrılacağım inşAllah.

Yukarıda rica etmiştim, meseleyi şahsileştirmeyelim. Biz zorla kimseyi tutmuyoruz. Nickini belirtirsen bizzat ilgilenirim.

Biz Sünni olduğumuz için Sünnilerin delillerini kullanıyoruz. Duygusal bir din anlayışımız yok.

Yukarıdaki cevapların tümünü okursan, siyerde bu olayın bizatihi vuku bulduğunu görürsün. Eğer içinde böyle bir olayın vuku bulmadığını gösteren tek bir güvenilir siyer kitabı gösterebilirsen, ben de tüm yazdıklarımı geri alır senden ve diğer üyelerden özür dilerim.

Mesele bu kadar açık!

Her bir bid'at veya yanlışınız ortaya çıkınca "ben de seni Ehl-i Sünnet bilirdim" diyerek itham etme gibi basit polemiği bırakalım inşallah.

Ortaya Ehl-i Sünnetin görüşlerini koyalım!

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:09

2683 Mesaj -

Eğer yukarıda yazılan ve benim alıntı yaptığım ayetleri okursanız delilleri görebilirsiniz.

Hem sizin yazdığınız gibi yoruma açık ayetler de değil... Direk olarak islam ve esaret hukuku ile ilgili.

"Ben sizi ehli sünnet bilirdim" polemiğine girmiyorum. Zira kastım siz değilsiniz. Sizin kurmuş olduğunuz ve su an yönetici konumunda olduğunuz sitedir hedef tahtam.

Ordaki rumuzum imsakonline'dir lütfen ilgileniniz ve üyelik işlemlerimi iptal ediniz.
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:18
Themenicon   

236 Mesaj -

Güzel kardeşim,

Hem polemiğe girmiyorum diyorsun hem de polemiği devam ettiriyorsun:

1. Peygamberimiz s.a.v. esirlerin boynunu vurdurmuşsa, sen ya da ben kim oluyoruz ki hala konuşabiliyoruz? Bize "amenna ve saddekna" sözünden başkası mı düşer.

2. Ayetler konusunda son sözü ne sen ne ben ne de buradaki bir üye (veya yönetici) söyleyebilir. Her işin ehli o konuda söz sahibidir. Bu konunun ehli de müfessirler ve fukahadır.

Müfessirler ve fukaha bu konuda icma ile esirlerden bazılarının kellelerinin kesilmesini imama (kumandana) bıraktığı malum. Bir fıkıh veya tefsir kitabı al, aç ve oku. Eğer aksi bir bilgi mevcut ise bizimle paylaş.

Selam ve Dua ile...

Bu mesaj 1 kez ve en son Ebu Huzeyfe tarafından 17.06.2006 - 11:31 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:29
astaravista253 su an offline astaravista253  
RE:

791 Mesaj -

En Son On: 10.06.2009 - 12:40
Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Eğer yukarıda yazılan ve benim alıntı yaptığım ayetleri okursanız delilleri görebilirsiniz.

Hem sizin yazdığınız gibi yoruma açık ayetler de değil... Direk olarak islam ve esaret hukuku ile ilgili.

"Ben sizi ehli sünnet bilirdim" polemiğine girmiyorum. Zira kastım siz değilsiniz. Sizin kurmuş olduğunuz ve su an yönetici konumunda olduğunuz sitedir hedef tahtam.

Ordaki rumuzum imsakonline'dir lütfen ilgileniniz ve üyelik işlemlerimi iptal ediniz.

Ben delilleri gördüm sana kataılıyorum.
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:29
Bu mesajı bildir   astaravista253 üyenin diğer mesajları astaravista253`in Profili astaravista253 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MeLiH su an offline MeLiH  
Sanırım bu ayeti kerime Yeterli olacaktır..

Admin
280 Mesaj -

En Son On: 23.03.2020 - 17:17

Enfal Suresi 67 - 68 - 69 yazılmış.. 70 ve 71 niye eklenmemiş? Onlarıda ben ekleyeyim..

70. Ey Peygamber! Elinizdeki esirlere de ki: Eğer Allah kalplerinizde hayır olduğunu bilirse, sizden alınandan (fidyeden) daha hayırlısını size verir ve sizi bağışlar. Çünkü Allah bağışlayandır, esirgeyendir.

71. Eğer sana hainlik etmek isterlerse (üzülme, çünkü) daha önce Allah'a da hainlik etmişlerdi de Allah onlara karşı sana imkân ve kudret vermişti. Allah bilendir, hikmet sahibidir.

AYRICA !

Muhammed Suresi Ayet 4
Onun için küfredenlerle muharebeye tutuştuğunuz da hemen boyunlarını vurmaya bakın! Ta kuvvetlerini derinden kırıp tepeleyinceye kadar (üstünlük sağladıgınızda) bağı sıkı basın (sıkıca bağlayın kalanlarını); harp ağırlıklarını atana kadar (savaş sona erinceye değin), sonra ister karşılıksız salıverin, ister fidye karşılığında. Böyledir bu; şayet Allah dilese kesinlikle onlardan intikamını alır, ancak sizi birbirinizle imtihan edecek. Allah yolunda öldürülenlere gelince, onların amellerini asla boşa çıkarmaz.

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:37
Bu mesajı bildir   MeLiH üyenin diğer mesajları MeLiH`in Profili MeLiH Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

2683 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Ebu Huzeyfe

Güzel kardeşim,

Hem polemiğe girmiyorum diyorsun hem de polemiği devam ettiriyorsun:

1. Peygamberimiz s.a.v. esirlerin boynunu vurdurmuşsa, sen ya da ben kim oluyoruz ki hala konuşabiliyoruz? Bize "amenna ve saddekna" sözünden başkası mı düşer.

2. Ayetler konusunda son sözü ne sen ne ben ne de buradaki bir üye (veya yönetici) söyleyebilir. Her işin ehli o konuda söz sahibidir. Bu konunun ehli de müfessirler ve fukahadır.

Müfessirler ve fukaha bu konuda icma ile esirlerden bazılarının kellelerinin kesilmesini imama (kumandana) bıraktığı malum. Bir fıkıh veya tefsir kitabı al, aç ve oku. Eğer aksi bir bilgi mevcut ise bizimle paylaş.

Selam ve Dua ile...

Bu ayeti tekrar tekrar okurmusun?

Sence müfessirlere bırakılacak kadar ilim ve yorum gerektiren bir ayetmidir ?
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:44
Konu hakkındaki Son Sözümdür...

2683 Mesaj -

Sayın Ebu Huzeyfe ;

Yukarıdaki deliller ışığında belli olur ki ;

-Savaş meydanında kafada kesilir,kolda kırılır, bacakta...

-Savaş bittiğinde ve düşmanlar esir alındığında onlara islam ahlakı ve güzelliği ile muamele edilir. Kafası kesilerek değil...

-Belli bir amaca hizmet eden siyerleri okuyup gelip burda ahkam kesmeyin. Biz o kutlular kutlusunu alemlerin en rahmet sahibi olarak biliriz. O kendisine taş atanlara bile dua eden , amcasını vahşice öldürmüş vahşiyi bile affeden, O ki gönüller sultanıdır. Ona yüptığınız yakışıksız isnadın sorumluluğunu ve vebali üzerinizedir.

-Eğer hala Onun rızasını kazanmak için ve Onun sevdiği Rasulünün sevgisini kazanmak için böylesine katil ruhla düşünebiliyorsan lütfen düşünce sistemini tekrar kontrol et.

- Eğer hala aynı düşünce ve iman paralelinde düşünüyorsan ; seninle benim asla ve asla bu konuda herhangi bir ortak noktam yokktur. Olmayacakta.

Hakkını helal et demeyeceğim çünkü yarın herhangi bir yerde herhangi bir mekanda islam düşmanlarının katli için koyduğunuz bomba beni de paramparça edebilir. Bir kardeşten helallik dilenir ama kardeşini vahşice katledecek düşünce yapısına sahipsen hak aranmaz kanımca.

saygılar...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 11:54

236 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Bu ayeti tekrar tekrar okurmusun?

Sence müfessirlere bırakılacak kadar ilim ve yorum gerektiren bir ayetmidir ?

Rican üzerine ayeti tekrar okudum ve şunu anladım:

a) Peygamber s.a.v. asla ayeti sizin anladığınız gibi çarpık anlamamıştır. Yoksa ayete rağmen boyun vurmak ne demek olur?

b) Ayette boyun vurmayı yasaklayan bir durum yok. Tam tersine... Şimdi yeniden ve dikkatlice (önyargısız ve önkabulsüz) beraberce okuyalım:

Sonunda onları 'iyice bozguna uğratıp zafer kazanınca da' artık (esirler için) bağı sımsıkı tutun.

Irak'ta böyle bir kesin bozgun mu olmuş?

c) Tefsire ihtiyaç duymam demek apaçık sapıklıktır. Arapça bile bilmeden tefsire ve fıkha ihtiyaç duymadan Kur'anı mealden okuyup fetva vermek en hafif tabiri ile zındıklıktır!

Bir ayette anlatılmayan başka bir ayette pekala anlatılmış da olabilir. Enfal suresinde olduğu gibi...

Cedeli ve önyargıları bir kenara bırakıp müslümanları kardeş, Kur'an ve Sünneti delil, Peygamberi s.a.v. rehber edinelim!

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 12:01
RE: Konu hakkındaki Son Sözümdür...

236 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Sayın Ebu Huzeyfe ;
-Belli bir amaca hizmet eden siyerleri okuyup gelip burda ahkam kesmeyin.

Açıkça tüm siyer kitaplarında bu olayların yazıldığını belirtmeme rağmen ve üstelik bu olayı atlayan siyer kitabı olmadığını da vurgulamama rağmen hala yukarıdaki cümleyi kurmuş olmanız;

a) maksadınızın üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğunu

b) Merak edip bir siyer kitabına bakmak yerine hala ithamvari cümleler kuruyor olmanız da önyargılarınızın ve kafanızdaki din anlayışının gerçek din olan İslam'ın önüne geçtiğini

açıkça ortaya koyduğundan, bu huyunuzu bırakıp helallik isteyene dek sizi muhatap almadığımı belirteyim.

Selam hidayete tabi olanlara!

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 12:10
suzunkopru su an offline suzunkopru  

179 Mesaj -

En Son On: 14.10.2009 - 12:39
Efendimiz (SAS) birkaç kafirin ve sonradan islama giren; Vahşi (RA) ve Kaside-i Bürde yi yazan sahabe hakkında katl emrini vermişti (o zaman iman etmemişlerdi). Daha sonra islama giren Vahşi (RA) ve Kaside-i Bürde yi yazan sahabe (RA) affedildi.

Ancak islama dönmeyen ve muannitlikleri ve pislikleri devam eden iki fafirin Katl emri sürdü. Kısası Enbiya-Tevarihi Hulefa Kitabında yazan bu olayda Katlin şekli söylenmemiş olup sadece katledildikleri söylenmektedir.

İşte Hadis ve Ayetlerden hüküm çıkaranların sonu:
Aldılar insanların kafasını koyun keser gibi kestiler.
Nasipse en kısa zamanda, araştırıp, konu hakkında Ehli Sünnet Alimlerinin fikirlerini buraya yazacağım
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 12:46
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2683 Mesaj -

Ebu Hüzeyfe kardesim; ne oldu da iki dakikada değistin diyebilirsin ama; sende bilirsin ki bazen insan dalar gider ve bir tokat getirir ancak kendisine ...

Belkide bu oldu ; bir tokat yedim ve kendime geldim. Tokat senin tokadın değildi yanlış anlama. Bir abi'nin attığı yerde gül biten tokadıydı.

Son sözüm şudur;

-Sürç-ü Lisan etmişsem affola. Hakkını helal et .

-Biz nihayetinde kardesiz fikirlerimiz ortak bir noktada bulusmasa da ...

-Tavsiyelerine uyacağım ve bütün siyerlerden senin kurduğun cümlenini aslını araştıracağım inşAllah.

Tekrar helallik diler benden yana hakkın varsa helal ederim.

Saygılar...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 12:46

179 Mesaj -

Arkadaşlar; Bizler Ayet ve Hadislerden hüküm çıkaramayız. Bu yüzden Ehli sünnet Alimlerinin fetvalarını araştırmak lazım. Yani Muannit birkaç kafirin katledildiği doğrudur. Ancak Katl şeklinin Kafası kesilmek olduğunu görmedim sadece katledildi deniyor. Ama bu demek değil ki, kafir esirleri alın, koyun gibi kafasını kesin, bu hüküm için Ehli sünnet Alimlerine danışmak gerekir, yoksa kafir de olsa yanlış yapıldı ise, o kafir de müslümanlardan hakkına alacaktır.

Bu mesaj 1 kez ve en son suzunkopru tarafından 17.06.2006 - 12:54 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 12:50
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    RE:

236 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı suzunkopru
İşte Hadis ve Ayetlerden hüküm çıkaranların sonu:
Aldılar insanların kafasını koyun keser gibi kestiler.
Nasipse en kısa zamanda, araştırıp, konu hakkında Ehli Sünnet Alimlerinin fikirlerini buraya yazacağım

Bence hiç kendini yorma kardeşim. Sen zaten;

"Aldılar insanların kafasını koyun keser gibi kestiler."

diyerek zaten önyargını belirtmişsin. Daha ne araştıracaksın?

Diyelim ki; siyeri okudun ve bizzat Efendimizin s.a.v. esir kellesini kestirdiğini öğrendin, o zaman ne diyeceksin? Diyelim ki; açtın dört mezhebin fıkıh kitabını, dördü de caiz dedi, o zaman ne diyeceksin?

Araştıracaksak veya hocalarımıza soracaksak, önyargısız olsun. Burada olayı vahşet ve iğrenç diye niteleyerek ardından araştırma yapılmaz.

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 13:03
RE:

236 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Ebu Hüzeyfe kardesim; ne oldu da iki dakikada değistin diyebilirsin ama; sende bilirsin ki bazen insan dalar gider ve bir tokat getirir ancak kendisine ...

Belkide bu oldu ; bir tokat yedim ve kendime geldim. Tokat senin tokadın değildi yanlış anlama. Bir abi'nin attığı yerde gül biten tokadıydı.

Son sözüm şudur;

-Sürç-ü Lisan etmişsem affola. Hakkını helal et .

-Biz nihayetinde kardesiz fikirlerimiz ortak bir noktada bulusmasa da ...

-Tavsiyelerine uyacağım ve bütün siyerlerden senin kurduğun cümlenini aslını araştıracağım inşAllah.

Tekrar helallik diler benden yana hakkın varsa helal ederim.

Saygılar...

Gelmiş geçmiş ne kadar hakkımız varsa helal hoş olsun!

Vallahi sözlerin bana dokunduğu için cevap yazmadım. Ama bir ucu Efendimize s.a.v. dokunduğu için yazdım. Biline...

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 13:05

2683 Mesaj -

Benim tüm yetkili kardeslerime arzımdır. Lütfen bu konuyu arşive kaldırın

LÜTFEN...

Çünkü bu konuya yazılmaya devam ettiği sürece bir çok kişiyi zehirlemeye devam edecektir.

ben artık bu konuya, konunun çevresinde mesajlar yazmayacağım, yukarıda belirttiğim nedenden ötürü . Ama lütfen bu konu daha fazla forumda aktif kalmasın.
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 13:26

179 Mesaj -

Alıntı

Bence hiç kendini yorma kardeşim. Sen zaten;
"Aldılar insanların kafasını koyun keser gibi kestiler."
diyerek zaten önyargını belirtmişsin. Daha ne araştıracaksın?
Diyelim ki; siyeri okudun ve bizzat Efendimizin s.a.v. esir kellesini kestirdiğini öğrendin, o zaman ne diyeceksin? Diyelim ki; açtın dört mezhebin fıkıh kitabını, dördü de caiz dedi, o zaman ne diyeceksin?
Araştıracaksak veya hocalarımıza soracaksak, önyargısız olsun. Burada olayı vahşet ve iğrenç diye niteleyerek ardından araştırma yapılmaz.
Selam ve Dua ile...

Güzel Kardeşim yok yahu, dediğiniz gibi ise bende keserim (Not:Tavuk bile kesemiyorum).

Ebu cehilin kellesi nasıl gitmişti? İbni Mesud (RA) ölmek üzere olan ve can cekişen Ebu Cehilin kafasını kesecekti ki, Ebu Cehil (Aleyhillane) derinden keski müslümanlar kelle görsün dedi. Sonra İbni Mesud (RA), Ebu Cehilin kellesini kesti ve kulaklarından tutarak efendimize (SAS) getirdi. Efendimiz (SAS) bu ümmetin firavnı budur dedi. Ama bundan da hüküm çıkaramayız. Henüz araştırma safhasındayım.

Not: O dediğiniz sahneleri izledikten sonra 3 gün midem ağarmıştı. Yani savaş meydanında olurda, ortalık durulduktan sonra ben yapamam, yüreğim dayanmaz. Belki müslüman olurlar diye sürekli tebliğ ederdim. Kurban kesmek için nasıl vekil tayin ediliyor, ben hep vekil tayin ederim, kendim ise çoooktaaan o hayvancağızla dost olmuşumdur bile.

Bu mesaj 5 kez ve en son suzunkopru tarafından 17.06.2006 - 20:45 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 20:37

1054 Mesaj -

Kafasina göre takilip yüce kitabimizdan hüküm cikarmaya kalkisan zevat !..

Iki kitap karistirip kendilerini allame sanmaya baslayan ayak takimlari !..

Ne idigi belirsiz kimselerin pesine takilarak ve onlarin borazanciligini yaparak "bizde Ehl-i Sünnetiz" ayaklarina yatan sahtekarlar toplulugu !..

Ucuz tefsirciler !..

Okuyun !..

Iyi okuyun !..

Gözünüze soka soka okuyun !..

Okuyun kafaniza sokun !..

Iyi okuyun !..

Yukarida belirtilen ayetlerin tefsiri ;

67- Hiç bir peygamber için yeryüzünde ishan edinceye kadar esirleri olmak doğru değildir.

İshan : Aslında kalınlık demek olan "sihan" ve "sahenet" kökünden kalınlaştırmak demektir.

Ağırlık da sehanetin gereği olmak bakımından "filanı hastalığı veya yarası ağırlaştırdı, yerinden kımıldamaz oldu" anlamına denilir. Sonra bu anlamdan alınarak, savaşta düşmanın esas kuvvetlerini iyice vurarak, gücünü kırmak ve askerlerini yerinden kımıldayamaz hale getirmek, kesin bir yenilgiye uğratmak durumuna dahi "ishan" adı verilir.

Şu halde buna göre âyetin mânâsı şu demek olur:

Hiçbir peygamber için bulunduğu ülkede küfrü kahredip İslâm'ı yüceltecek şekilde küfür ehline karşı kesin zafer elde edip, hak kuvvetlerinin istila ve istikrarını sağlayıp, yaptığı savaşta Allah düşmanlarını iyice kırıp kuvvetlerini yok edinceye kadar esirleri bulunması, yani askerlerinin esir tutmakla meşgul olması doğru ve meşru bir hareket değildir. Ancak ishan hasıl olduktan sonra esir alması meşru olabilir.

"Nihayet onları iyice alt ettiğinizde bağları sıkı sıkıya elinizde tutun, aldığınız esirleri ister bağışlayıp salıverin, isterse fidye alın." (Muhammed, 47/4) âyetinde de alınan esirlere nasıl davranılacağı konusu açıklanmıştır.

Öyle yapmakla, yani esir alma peşinde koşmakla siz dünya arazını (malını) murad ediyorsunuz. İçinizde ishandan önce esir tutmaya bakanlar, onun fidyesinden faydalanmak, geçici bir dünya malı, dünya menfaati elde etmek gibi dünyevi bir maksat gözetirler.

Allah ise ahireti murad ediyor. Küfrün kahra uğrayıp dinin izzet bulmasını ve bu sayede ahiret hayatınızın selamette olmasını, buna göre sevap ve ahiret selametini gözetmenizi emrediyor.

Şu halde ishandan evvel esir almak isteyenler Allah Teâlâ'nın emir ve iradesine, yani rızasına aykırı hareket etmiş olurlar. Halbuki Allah azizdir, hakimdir. Emir ve iradesine karşı gelmenin sonu çok tehlikelidir. Emrinde mutlak bir hikmet vardır. Bunun için öyle tam bir ishan meydana gelmeden esir almak istemeniz ahiretiniz açısından tehlikeli olabilir.

68- Allah'dan bir kitap sebketmemiş, yazılmamış olsa idi, ictihaddaki bir hatadan dolayı itap etmemek veya Bedir Savaşı'na katılanlara azap etmemek veya açıkça yasaklanmamış olan bir işi yapanı cezalandırmamak gibi bir ilâhî hüküm, Levh-i Mahfuz'da yazılmış olmasa idi aldığınız o şeyde (yani ele geçirdiğiniz esir fidyeleri sebebiyle onun yerine), size mutlaka büyük bir azab dokunurdu.

Hasılı Bedir Savaş'ında esir tutmakla meşgul olmak ve esirlerden fidye almak maksadını amaç edinmek büyük bir tehlike idi. Çünkü henüz düşman ordusu üzerinde tam bir hakimiyet, gerçek anlamda bir ishan hasıl olmuş değildi, henüz İslâm'ın gücü bütün katılığıyla ağır basmış değildi. O sırada düşmanın biraz uyanık davranması size büyük bir felaket getirebilirdi.

Fakat Allah sizi korudu. Nitekim genellikle bu ince noktaya dikkat edilmediğinden dolayı daha sonra Uhud Savaşı'nda bunun çok zararı görüldü. Her halde Bedir'de esir ve fidye alınmamak daha sıhhatli bir iş olacaktı. Fakat madem ki, alındı ve Allah tehlikeden korudu, şu halde:

69- Artık aldığınız o ganimetten helâl ve temiz olarak yiyin, yani mubah olarak faydalanın.

Bu uyarıdan dolayı onun haram olduğunu sanmayın da yukarıda açıklandığı üzere onun özel hükümlerine riayet ederek faydalanın, ve Allah'a karşı gelmekten sakınınız, emirlerine ve yasaklarına uymaya özen gösteriniz, sizi hatalardan koruması için O'na sığınınız.

Zira Allah muhakkak gafurdur, rahîmdir. Yani ittika ettiğiniz takdirde o hatayı, yani sizin izinsiz olarak esirlerden fidye almayı mübah kabul etmenizden dolayı işlediğiniz kusuru mağfiret eder, tevbenizi kabul buyurup sizi rahmetine mazhar eyler.

(ELMALILI MUHAMMED HAMDİ YAZIR)

Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 21:36

179 Mesaj -

Arkadaşlar, birçok ehli sünnet alimi ile görüştüm. Sonuç: Irakta yapılan bu kelle kesme işleminin caiz olmadığını söylediler. Savaş meydanında yapılanlara ise bir şey diyen yok, yani; onlar yapılabiliyor. Ama esir alındıktan sonraki kelle kesme eylemine cevaz veren olmadı. Yani; Rica ediyorum, Ayet ve Hadislerden hüküm çıkarmayınız. Sonra bu işin ahireti var.

Not: Allah razı olsun sayın menteseci

Bu mesaj 1 kez ve en son suzunkopru tarafından 17.06.2006 - 22:37 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 17.06.2006 - 22:35
RE:

236 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı suzunkopru

Arkadaşlar, birçok ehli sünnet alimi ile görüştüm. Sonuç: Irakta yapılan bu kelle kesme işleminin caiz olmadığını söylediler. Savaş meydanında yapılanlara ise bir şey diyen yok, yani; onlar yapılabiliyor. Ama esir alındıktan sonraki kelle kesme eylemine cevaz veren olmadı. Yani; Rica ediyorum, Ayet ve Hadislerden hüküm çıkarmayınız. Sonra bu işin ahireti var.

Not: Allah razı olsun sayın menteseci

Ayet hadislerden hüküm çıkaran kardeşimiz olmadı şimdiye kadar benim gördüğüm kadarıyla. Ayetleri ve siyerdeki bazı bilgileri aktardık.

İsteyen ve istifade edecek olan kardeşlerimiz var ise, dört mezhebin fıkhi hükümlerini de aktarırız inşallah.

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 18.06.2006 - 00:08

8 Mesaj

" İNKAR EDENERLE KARŞILAŞTIĞINIZDA BOYUNLARINI VURUN!ONLARDAN ÇOKÇA ÖLDÜRÜP KAHRETTİĞİNİZDE ARTIK BAĞI SIKICA BAĞLAYIN.(o vakit onları esir alın)SONRA YA LUTFEDEREK KARŞILIKSIZ SALIN YAHUT FİDYE ALIN. SAVAŞ AĞIRLIKLARINI BIRAKINCAYA KADAR.EMİR BUDUR.EĞER ALLAH DİLESEYDİ ELBETTE ONLARDAN İNTİKAM ALIRDI.FAKAT KİMİNİZİ KİMİNİZLE SINAMAK İÇİN(cihadı emretti). ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLERİN AMELLERİNİ ASLA BOŞA ÇIKARTMAZ...! " MUHAMMED SURESİ 4....

Ekleme Tarihi: 18.06.2006 - 13:50
EbuMahir su an offline EbuMahir  
Buyuk lokma ye buyuk laf etme

2 Mesaj

En Son On: 20.06.2006 - 16:58
Bir musluman hic bir zaman bilmedigi konularda kalkipta bazi iddialarda bulunmamali. Islam dini teslimiyet dinidir. Allah'a ve O'nun Resuluna (s.a.v.) teslim olma dinidir. Bazi kardeslerimiz bilerek yada bilmeyerek bu dine teslim olma yerine kendi kafalarindan uydurmus olduklari seyleri islam dini sanarak onlara teslim olmuslar ve acaba inandiklarimiz dogrumu diyede hic arastirma yapmamislar.

Insan birazcik Peygamber s.a.v. efebdimizin hayatini arastirir onun savaslarina bakar, esirlere nasil muamele edilmis, hic bunlardan idam edilen (kafasi kesilen) olmusmu olmamismi merak eder. Ondan sonrada kalkip burda iddialarda bulunur.

Akilsiz kafanin sucunu ayaklar ceker diye bir laf vardir. O misal simdi o talak uzerine yemin eden kisi bilip bilmeden boyle bir yemin ettigi icin cezasini ceksin. Ya gitsin hanimini bosasin yeminini yerine getirsin yada yeminini bnozsun kefaretini odesin. Bir dahada bu ona ders olur ve olur olmaz heryerde yemin etmez.

Resulullah s.a.v. Efendimizin hayatin anlatan, savaslarini anlatan kitaplari birazcik karistirirsaniz Efendimiz s.a.v. zamaninda bazi esirlerin idam (kafalarinin kesildigini) edildigini gorursunuz.

Irak'ta bu yapilmalimiydi, yapilmamalimiydi o tartismaya ben girmek istemiyorum o ayri bir konu.

Saygilarimla...
Ekleme Tarihi: 18.06.2006 - 13:58
Bu mesajı bildir   EbuMahir üyenin diğer mesajları EbuMahir`in Profili EbuMahir Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon   

236 Mesaj -

Bizim Ebu Mahir kardeşimizle ihtilaf ettiğimiz meseleler çoktur ama ittifak ettiğimiz de olur. Bu mesele de onlardan birisi. Bir kaç kelam daha edelim:

Irak, Çeçenistan, Filistin, Afganistan ve Somali'deki cihad Bedir, Uhud veya Hendek gibi bir kaç günlük savaşlar değildir. Çok daha uzun vadeye yayılmış onlarca yıl alan savşlardır. Yıllara yayılmış savaşlar daha fazla yılgınlık verir.

Bu yüzden, daha fazla hata olması çok doğal. Cephedeki kardeşlerimizden hiç biri masum peygamber veya melek değil. Hataları da yüzlerine vurulacak cinsten değil. Bundan da öte hatalarını bize aktaranlar fasıkların daniskası!

Nasıl ki sahabe içinde bile ihanete varan (Hatib b. Belta savaş stratejisini gizlice Mekke'ye bildirmek istemişti) hatalar var. Usame'nin r.a. müslüman olan bir kafiri öldürdükten sonra Peygamberin s.a.v. nasıl bir öfkesine muhatap olduğunu da biliyoruz.

Bütün bunlar ne Usame'nin r.a. Ebu Bekir ve Ömer'in r.anhuma de içinde bulunduğu bir orduya başkumandan olmasına engel olmadı. Bizim onlara hayır etmemize radıyallahu anhum dememize mani olmadı.

Hz. Ali Efendimize s.a.v. bile kılıç çeken askerlere ve başları olan Muaviye'ye r.a. demekten çekinmedik. Irak'ta henüz Hz. Ali'ye kılıç çeken yok!

Buna rağmen kalkıp da İbni Mülcem'e acımak Hz. Ali'nin karşısında yer almaktan başka bir şey değildir!

Ekleme Tarihi: 18.06.2006 - 15:52

2683 Mesaj -

Lütfen herkes okusun...

baska bir forumdaki aynı kardesimin tartısması
Ekleme Tarihi: 19.06.2006 - 16:13
RE:

1420 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı fosaloglu

Lütfen herkes okusun...

baska bir forumdaki aynı kardesimin tartısması

selamun aleykum

sayfaya girince kullanıcı adı ve şifre istiyor.üye olmayan giremiyor heralde.
selametke
Ekleme Tarihi: 19.06.2006 - 16:18

2683 Mesaj -

Evet üyelik gerektirebilir. Ben buraya taşıyıp konuyu sulandırmak istemedim; sadece Ebu Huzeyfe kardeşimin kendi sitesinde yaptığı tartışma farklı bir boyut kazandıracaktı.
Ekleme Tarihi: 19.06.2006 - 16:23
Themenicon    RE: RE:

236 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı su damlasi
selamun aleykum

sayfaya girince kullanıcı adı ve şifre istiyor.üye olmayan giremiyor heralde.
selametke

ve aleykumusselam ve rahmetullah

Sadece MisakOnline forumlarında değil, islamicportal isimli forumda da aynı ciddiyet ve geniş bir biçimde işlendi. Hatta en çok hit alan konu denebilir.

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 19.06.2006 - 17:10
Siyer'de araştırdım.

2683 Mesaj -

Sayın Ebu Huzeyfe kardeşim;

Siyerde araştırdım ama malesef sizin işaret ettiğiniz gibi bir olaya rastlamadım.

Araştıracağıma dair söz vermiştim. Ve araştırmamın sonucunu buraya yazıyorum.

Sizin varsa işaret edebileceğiniz bir kaynak gösterin oraya da bakayım.
Ekleme Tarihi: 24.06.2006 - 11:34

236 Mesaj -

Siz önce hangi siyer kitabını okuduğunuzu bana yazar mısınız?

Çünkü benim elinde yaklaşık 20 kadar (mübalağa olmasın 15ten aşağı değil) temel siyer ve islam tarihi kitapları var. Hiç içinde bu mevzuya değinmeyene rastlamadım.

İsterseniz tek tek buraya taratıp yapıştırayım!

Ayrıca bizzat araştırdığınız için Allah razı olsun. Çünkü net ortamındaki sözleri -bizimki bile olsa- mutlak doğru alanların sözlerine pek itibar etmiyorum.

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 24.06.2006 - 15:27

2683 Mesaj -

Damla Yayınevinden çıkmış Mehmet Doğru ve ismi aklıma gelmeyen bir muhterem tarafından çeşitli islam profesörlerininde katkılarıyla kaleme alınmış bir siyer okudum.

Sizin okuduğunuz siyerlerden bir tanesini yazın ben ona da bakayım inşAllah.
Ekleme Tarihi: 26.06.2006 - 18:56

236 Mesaj -

Elimdeki Rahik-el Mahtum ve Fıkhus Sire'nin arapçalarına baktım, orada mevcut. Üstelik detaylı olarak. Sanırım ikisinin de türkçeleri var. Ayrıca ikisi de uluslararası şöhrete sahip eserler.

Bunun yanında Muhammed Hamidullah'ın İslam Peygamberi, Hasan EnNedvi'nin Alemlere Rahmet ve Martin Lings'in Hz. Muhammed'in Hayatı adlı eserlerine de bakabilirsiniz.

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 26.06.2006 - 23:24

236 Mesaj -

Farz edelim:

Bir cihad meydanındayız... hepimiz... Bir çatışmaya girdik ve 10 tane esir aldık... Kumandan dedi ki: "Arkadaşlar! Bu esirlerden falanca komutandır. Şimdiye kadar bir çok müslümanın şehit olmasında ve hurharca öldürülmesinde şöyle şöyle rolü olmuştur. Bu yüzden onu katledin ve diğerlerine iyi davranın."

Aslında kumandan bize hiç bir izah yapmak zorunda değildir. Çeker silahını, dayar esirin alnına ve ... Ama diyelim ki, sırf kimsenin içinde bir şey olmasın ve kalmasın diye böyle güzel bir izah da getirdi. Şimdi sonraki sahneyi seyredelim:

- Hooop kardeşim, var mı İslam'da esir öldürmek? Bu farz değil sünnet değil. Niye öldürelim ki? Hayır, öldürmeyeceğiz!

- Ben de abiye katılıyorum. İslam barış ve hoşgörü dinidir. Hem bu adam ehl-i kitaptır. Bizim amentümüz bile aynı. Bak, şimdi ben onun elini öperek onunla diyaloğa gireceğim. Sonra da serbest bırakalım. Ühüüü...

- Durun bakalım. Evvela İslamda savaş bile yoktur, zaten savaşmakla hata ettik. En büyük cihad nefisle yapılan cihaddır. Burada ne diye küçücük minnacık cihadla vakit kaybediyoruz ki? Bu esirleri de nefs-i emmarelerinden kurtararak onlara asıl saadeti bahşedelim. Bizim şeyhe biat etsinler!

- Hayır, zaman tarikat zamanı değil. Önce risaleleri okuyup imanlarını kurtarsınlar!

- Siz ne diyorsunuz ya?!! Hepsinin kellesini vuralım! Bunların hepsi esir! Hepsine eşit muamele, yani kellelerini bıçaklarla kesip videoya kaydedelim. Sonra da internetten yayınlayalım. Cümle alem korkup hizaya gelsin!

Komutan tekrar söz alır:

- Siz hangi dindensiniz? Şeeyyy, esirleri kastetmedim, sizi kastettim!!!

Hep bir ağızdan:

- Biz... şeyyy... Müslümanız tabii.

- O zaman oturun oturduğunzu yerde adam gibi! İslam önce size marufta emirinize itaati emreder ve bunu Peygambere ve Allah'a itaatle eş tutar!

Yine İslam bana esirler konusunda ruhsat vermiş. Bende maslahata uygun olanı yapacağım. Size fikrinizi bile sormadım. Sadece yapacağım bir işin nedenini söyledim ki içinizde bir şey olmasın!

Selam ve Dua ile...

Ekleme Tarihi: 05.07.2006 - 13:00
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 729 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.69503 saniyede açıldı