ivermectin lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir ivermektine ivermectin seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » T A N I Ş M A » Tanitirmisiniz?

önceki konu   diğer konu
594 okunmamış mesaj mevcut (fix)
Sayfa (6): < zurück 1 2 (3) 4 5 weiter >
Gönderen
900 Mesaj -
veAleykumSelam
-Yeni uye olan kardeslerimiz hosgelmisler, kendini tanitmaya ancak firsat bulabilmis olanlara da "memnun olduk" diyelim.
-InsaAllah KENDINI TANIYANLARDAN OLURUZ.
gülgülgül
S.A.
Gönderen: 31.12.2004 - 01:32
Bu Mesaji Bildir   eNeSMaLiK üyenin diger mesajlarini ara eNeSMaLiK üyenin Profiline bak eNeSMaLiK üyeye özel mesaj gönder eNeSMaLiK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
s.a
544 Mesaj -
ben 15 yasindayim fransadan katiliyorum,okuyorum Allah'in emirlerini yerine getimeye deniyorum"insAllah" bu kadar yeter her halde!sevinçli
Gönderen: 05.01.2005 - 14:19
Bu Mesaji Bildir   NuR DaMLaSI üyenin diger mesajlarini ara NuR DaMLaSI üyenin Profiline bak NuR DaMLaSI üyeye özel mesaj gönder NuR DaMLaSI üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast nacshi  
allahın selameti üstünüze olsun
Misafir
esselamun alleyküm cemaat allah yar ve yardýmcýnýz olsun.
Gönderen: 05.01.2005 - 15:04
Bu Mesaji Bildir   Yukari
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  
RE: allahın selameti üstünüze olsun
900 Mesaj -
Alıntı
Orijinali nacshi

esselamun alleyküm cemaat allah yar ve yardýmcýnýz olsun.

--VeAleykumSelam sevgili kardesim, Allah hepimizin yardimcisi olsun.
S.A.
Gönderen: 05.01.2005 - 20:11
Bu Mesaji Bildir   eNeSMaLiK üyenin diger mesajlarini ara eNeSMaLiK üyenin Profiline bak eNeSMaLiK üyeye özel mesaj gönder eNeSMaLiK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  
RE: Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berekatihu ve ebeden ve daimen
900 Mesaj -
Alıntı
Orijinali HAMAS

Merhaba.
Adým ve soyadým : Abdüsselam YASÝR

VeAleykumSelam
Dusundum de size bi hosgeldin bile dememisiz. Dusuncesizligimi bagislayin. Hosgeldiniz Abdusselam kardesim.
S.A.
Gönderen: 06.01.2005 - 22:18
HAMAS su an offline HAMAS  
11 Mesaj -
önemli deðil kardeþlerimin canlarý saðolsun
Gönderen: 06.01.2005 - 22:19
Bu Mesaji Bildir   HAMAS üyenin diger mesajlarini ara HAMAS üyenin Profiline bak HAMAS üyeye özel mesaj gönder HAMAS üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gulnaz su an offline gulnaz  
RE: Selamun Aleykum
31 Mesaj -
esselamun aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu
adim fatma hollandada yasiyorum(dogma buyume)aslen elazigli.Nisanliyim. 5 sene yatili kursta okudum.Tabiki hatimler indirerek, ve imtihan olarak arapcaya gectim, emsile,bina ,maksut bitirip izharda biraktim.Suanda dokterassiten uzerine okumayi dusunuyorum Rabbim nasip ederse insaallah. bos zamanlarimda kitap , kurani-kerim okurum.her aksamda tesbihatlarimi cekmeyide ihmal etmiyorum.5 vakit namazimi aksatmadan kiliyorum.Rabbim cumlemize nasip eder insaallah.Yuce Mevlam bize herseyin hayirlisini,ve ona layikiyla kul olmamizi nasip etsin.yuzunuzden gulucukler eksik olmasin.
Allaha emanet olun....Selam ve dua ile
Gönderen: 07.01.2005 - 00:10
Bu Mesaji Bildir   gulnaz üyenin diger mesajlarini ara gulnaz üyenin Profiline bak gulnaz üyeye özel mesaj gönder gulnaz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
bgstar su an offline bgstar  
Tanışma
18 Mesaj -
ESSELAMÜALEKÜM VE RAHMETULLAH Çoðu arkadaþ yurt dýþýnda sanýyorum. Ben Türkiye'de yaþýyorum. Edirne'liyim. Evliyim ve Allah baðýþlarsa biri kýz,biri erkek iki çocuðum var.Teknik eleman olarak bir fabrikada çalýþmaktayým.39 yaþýndayým. Sanýyorum bu kadar yeterlidir. Gurbetteki arkadaþlara Allah sabýrlar versin.Selametle...
Gönderen: 07.01.2005 - 08:46
Bu Mesaji Bildir   bgstar üyenin diger mesajlarini ara bgstar üyenin Profiline bak bgstar üyeye özel mesaj gönder bgstar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
vealeyküm selam
1118 Mesaj -
Hosgeldiniz..

Üyeliginiz hayirlara vesile olsun insa-Allah

Selam ve dua ile..
Gönderen: 07.01.2005 - 10:34
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
El Turco54 su an offline El Turco54  
48 Mesaj -
esselam'ün aleyküm.
ben de kisaca bi tanitayim dedim
Bilal Arda Bulama. 1988 Almanya-Bielefeld dogumluyum. Halen ayni yerde ikamet ediyorum. Aslen Sakarya'liyim. 11. sinifa gidiyorum. 10 yildir IGMG'nin Bielefeld subesinde dini egitim görüyorum. bu sene hoca olarak bi nevi staj yapiyorum.
Gönderen: 08.01.2005 - 00:38
Bu Mesaji Bildir   El Turco54 üyenin diger mesajlarini ara El Turco54 üyenin Profiline bak El Turco54 üyeye özel mesaj gönder El Turco54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GlobaLiberationArmy su an offline GlobaLiberationArmy  
selamün aleyküm
112 Mesaj -
????????????

Mesaj 4 kez düzenlendi. En son GlobaLiberationArmy tarafından, 14.01.2005 - 11:43 tarihinde.
Gönderen: 12.01.2005 - 17:15
Bu Mesaji Bildir   GlobaLiberationArmy üyenin diger mesajlarini ara GlobaLiberationArmy üyenin Profiline bak GlobaLiberationArmy üyeye özel mesaj gönder GlobaLiberationArmy üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
semray su an offline semray  
38 Mesaj -
Yaradanýn selamý tüm ravda dostlarýnýn üzerine olur inþallah.

Ben Semra.1983 TOKAT doðumluyum. Aslen SÝVASlýyým.
2003 de Samsun M.Y.O Bilg Prog mezun oldum.
Bir þirkette çalýþmaktayým ayrýca yazýlým dilleri ile ilgili kendimi geliþtirmekteyim.
Þu an Kadýköy / Ýstanbul da ikamet ediyorum.

Ravda.net de ayrý bir huzur ve ayrý bir güzellik buluyorum.Önceleri her ne kadar az siteyi ziyaret etmiþ olsamda artýk "hancý" olmakta kararlýyým.Güle Güle

Ben burayý hoþ buldum , inþallah bende hoþgelmiþimdir sevinçli

muhammetle ve muhabbetle !
Gönderen: 25.01.2005 - 11:53
Bu Mesaji Bildir   semray üyenin diger mesajlarini ara semray üyenin Profiline bak semray üyeye özel mesaj gönder semray üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
°-MercandedE-° su an offline °-MercandedE-°  
417 Mesaj -
tokatý azda olsa bilirim

tokatýn içindenmisin?
Gönderen: 25.01.2005 - 11:57
Bu Mesaji Bildir   °-MercandedE-° üyenin diger mesajlarini ara °-MercandedE-° üyenin Profiline bak °-MercandedE-° üyeye özel mesaj gönder °-MercandedE-° üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
RE:
1129 Mesaj -
Alıntı
Orijinali semray

Yaradanýn selamý tüm ravda dostlarýnýn üzerine olur inþallah.

Ben Semra.1983 TOKAT doðumluyum. Aslen SÝVASlýyým.
2003 de Samsun M.Y.O Bilg Prog mezun oldum.
Bir þirkette çalýþmaktayým ayrýca yazýlým dilleri ile ilgili kendimi geliþtirmekteyim.
Þu an Kadýköy / Ýstanbul da ikamet ediyorum.

Ravda.net de ayrý bir huzur ve ayrý bir güzellik buluyorum.Önceleri her ne kadar az siteyi ziyaret etmiþ olsamda artýk "hancý" olmakta kararlýyým.Güle Güle

Ben burayý hoþ buldum , inþallah bende hoþgelmiþimdir sevinçli

muhammetle ve muhabbetle !

HOSGELDIN HANCIGüle Güle
Gönderen: 25.01.2005 - 11:58
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast ahmet gunay  
Misafir
Yeni üye olan kardeþlerimizin üyelikleri hayýrlý olsun...

Selam ve dua ile...
Gönderen: 25.01.2005 - 12:06
Konu icon   
1118 Mesaj -
Hos geldiniz sefalar getirdiniz..

Üyeliginiz hayirlara vesile olsun insa-Allah

gül gül gül
Gönderen: 25.01.2005 - 12:57
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
18 Mesaj -
Yeni üye olan arkadaþlarýn üyelikleri hayýrlý olur inþallah.Üyelerin ve tüm müslüman kardeþlerimin geçmiþ kurban bayramlarýný kutluyorum.Allah mübarek etsin. Selametle
Gönderen: 25.01.2005 - 16:46
Bu Mesaji Bildir   bgstar üyenin diger mesajlarini ara bgstar üyenin Profiline bak bgstar üyeye özel mesaj gönder bgstar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((Ranüna)) su an offline ((Ranüna))  
s.a.
9 Mesaj
mrb.arkadaþlar bu benim ilk mesajým ve inanýn çok heyecanlandým uzun zamandýr siteyi takip ediyorum ama mesaj yazmak yeni nasip oldu.

Ben meral 22 yaþýndayým Ýstanbulda yaþýyorum ve aslende buralýyým Özel bir firmada muhasebeciyim A.Ö.F 3.sýnýf iþletme okuyorum
Bu siteyi ve burdaki herkesi çok seviyorum burda huzur buluyorum Hepiniz Allaha emanet olun

S.a.
Gönderen: 26.01.2005 - 18:16
Bu Mesaji Bildir   ((Ranüna)) üyenin diger mesajlarini ara ((Ranüna)) üyenin Profiline bak ((Ranüna)) üyeye özel mesaj gönder ((Ranüna)) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1118 Mesaj -
**sahra** .. hos geldiniz sefalar getirdiniz..

Üyeliginiz hayirli olsun insa-Allah

Güzel insanlarin arasinda huzuru yakalamamak mümkünkü göz kırpma

gül gül gül
Gönderen: 26.01.2005 - 18:26
Gast ahmet gunay  
Misafir
Ýstanbullu hemþerim hoþ gelmiþ.Hayýrlara vesile olur inþallah.

Selam ve dua ile....
Gönderen: 26.01.2005 - 18:28
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
Selamun Aleykum
941 Mesaj -
Alıntı
Orijinali *Esra_66*

Benim kendimi tanitmam biraz gec oldu sanirim, cunku derslerimin yogunlugundan pek giremiyordum... Ve yeni yeni tam alismis oldum bu sayfanin sistemine sevinçli

Ben Hollanda'da ogreniyim... Yuksek okulda psikoloji okuyorum... Allah'im nasib ederse Hukuk fakultesine gecmek istiyorum... Insaallah seneye....
Islamiyeti bilip ve bilinclendirmek istedigim icin ilk once kendi egitimime bakiyorum... Duzenli bir sekilde cok kitap okuyorum ve Allah'in yolunda ilerlemeye calisiyorum....

Allah'a emanet olunuz... Esselamu aleykum....

Bende tanitiyim kendimi...sevinçli
Adim esra bende Pisikoloji (cocuk) okuyorum simdilik ve hukuk fakultesine gecmek istiyorum hayirlisiyla... Yurt disinda kaliyorum (belcika) Kitap okumayi cok severim ozelikle dini romanlari... "esra 66" yi gorunce sasirdim cunku isim, okul, amac ayni...göz kırpma
Esra_66 kardesim mumkunse yakindan tanisa bilirmiyiz...Kararsiz Güle Güle

ALLAh'a emanet olun...aşık
Selam ve dua ile...aşık aşık Güle Güle
Gönderen: 26.02.2005 - 01:08
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
halidbin su an offline halidbin  
hayat mamat işte
7 Mesaj
ben 1971 doðumluyum.2 çocuk babasýyým bursa'da ikamet ediyorum.özel bir firmada satýþ sorumlusu olarak görev yapýyorumGüle Güle
Gönderen: 26.02.2005 - 09:42
Bu Mesaji Bildir   halidbin üyenin diger mesajlarini ara halidbin üyenin Profiline bak halidbin üyeye özel mesaj gönder halidbin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
huzeyfe__ su an offline huzeyfe__  
Selamün Aleyküm
28 Mesaj -
Eskilerden cok ziyaret ettigim sitelerden biri idi Ravda ama galiba cooktan beridir bazi nedenlerden dolayi girmek nasip olmadi. ama artik ayrilmiyacagim galiba! Bu tanisma fikride cok güzel heptende anonüm yasamak zor oluyor, merak ettigim bircok kardeside bu sayede özde olsa tanima firsati oldu.. Allah cc hepinizden razi olsun... Eee simdi geldi bana neyse simdilik anonüm olarak kalsammi?... gurbeti vatan edinenlerdenim...simdilik bu kadarla yetinelim
Gönderen: 27.02.2005 - 02:37
Bu Mesaji Bildir   huzeyfe__ üyenin diger mesajlarini ara huzeyfe__ üyenin Profiline bak huzeyfe__ üyeye özel mesaj gönder huzeyfe__ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
°-MercandedE-° su an offline °-MercandedE-°  
417 Mesaj -
ben mercandede

yaþ:72

meslek:yok
Gönderen: 27.02.2005 - 21:57
Bu Mesaji Bildir   °-MercandedE-° üyenin diger mesajlarini ara °-MercandedE-° üyenin Profiline bak °-MercandedE-° üyeye özel mesaj gönder °-MercandedE-° üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
TeBeSS su an offline TeBeSS  
gaLiba sıra bana geLmiş
46 Mesaj -
Adým Ömer. gözLerimi Nevþehirde açmýþým. Kendimi biLdim biLeLi Bursadayým. 98-99 Bursa Ýmam Hatip Lisesi Mezunuyum.
Sýnav Sistemi yüzünden istemeyerekte oLsa CanakkaLe 18 Mart Üniversitesi Sýnýf ÖðretmenLiði böLümünde 3. Sýnýf öðrencisiyim.
24 yaþýndayým.

BiLgisayar baþýnda oLmadýkça kitap kurdu oLduðumu söyLeyebiLirim. En fazLa iki gün dayanýR. Bu sene dersLerim daha çok uyguLamaLý oLduðu için kitap okuma hobim bir kenarda duruyor. 8 senedir internetLe istigaLim...

Ýçerik oLarak gaLiba burasý ikinci formum...Diðerindeki çýkan tatsýzLýkLar umarým çýkmaz burada..

Neden burda buLunduðuma geLirsem birþeyLerden kopmamak oLsa gerek.

ELimden geLdiðince yardýmcý OLurum herhaLde...þimdiLik bu kadaR yeter

Rabbe emanet.

vesseLam...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son TeBeSS tarafından, 28.02.2005 - 02:37 tarihinde.
Gönderen: 28.02.2005 - 02:35
Bu Mesaji Bildir   TeBeSS üyenin diger mesajlarini ara TeBeSS üyenin Profiline bak TeBeSS üyeye özel mesaj gönder TeBeSS üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
öLüm_7 su an offline öLüm_7  
860 Mesaj -
bende bi tanitayim kendimi:
adim:ferhat yasim:13 (nick´deki gibi degil yani (: )
ülke:avusturya/viyana
viyanadaki islam lisesinin 4.sinifina gidiyom
camiide genclikdeyim
liseyi bitirkden sonra insallah misira gidip orda üniversitede okucam Allahin izni ile.....Allah yolunda yürümeye gayret ediyom.......yeter sanarim......selam ve dua ile..
Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son FeRhAt16 tarafından, 28.02.2005 - 18:42 tarihinde.
Gönderen: 28.02.2005 - 16:25
Bu Mesaji Bildir   öLüm_7 üyenin diger mesajlarini ara öLüm_7 üyenin Profiline bak öLüm_7 üyeye özel mesaj gönder öLüm_7 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast mucahit  
Misafir
SELAMÜNALEYKÜM ARKADAÞLAR BAYAÐI BÝ GEÇ GÖRDÜM AMA NEYSE BENDE BÝRÞEYLER EKLEYÝM
ADIM MUCAHÝT 1983 KONYA DOÐUMLUYUM 2001 VETERÝNER SAÐLIK MESLEK LÝSESÝ MEZUNUYUM LÝSEDEN SONRA 2 YIL ÖZEL GÜVENLÝK VE KORUMA ÜZERÝNE EÐÝTÝM ALDIM. FAKAT ÞUAN ELAZIÐ TARIM ÝL MÜD. VETERÝNER SAÐLIK TEKNÝSYENÝ OLARAK GÖREV YAPIYORUM. KÝTAP OKUMAYI ÝLAHÝ DÝNLEMEYÝ VE ARAÞTIRMAYI ÇOK SEVÝYORUM. GÜNÜMÜN 7-8 SAATÝ ÝNTERNET VE BÝLÐÝSAYARDA GEÇÝYOR.
HAKKINIZI HELAL EDÝN SELAM VE DUA ÝLE..
Gönderen: 12.03.2005 - 14:55
&gülehasret& su an offline &gülehasret&  
esselamü aleyküm
60 Mesaj -
ben kübra.sakaryalýyým öðrenciyim.anadolu lisesi lise 1.öss hazýrlýklarý ve tabi RABBÝMÝN izniyle dinimizi öðrenip yaþama anlatma ile geçiriyorz vakitlerimizi..Güle Güle
Gönderen: 22.03.2005 - 00:16
Bu Mesaji Bildir   &gülehasret& üyenin diger mesajlarini ara &gülehasret& üyenin Profiline bak &gülehasret& üyeye özel mesaj gönder &gülehasret& üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Canruba12 su an offline Canruba12  
15 Mesaj -
Selam
Mehmet CANRUBÂ yaþ:20
Selçukta okuyorum
Gönderen: 22.03.2005 - 23:48
Bu Mesaji Bildir   Canruba12 üyenin diger mesajlarini ara Canruba12 üyenin Profiline bak Canruba12 üyeye özel mesaj gönder Canruba12 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mayazar su an offline mayazar  
19 Mesaj -
Es selamu aleykum...We rahmetullah...
Ben Akif, Ýstanbuldan katýlýyorum. Hayat üniversitesinin zorlu sýnavlarýnda yol almaya çalýþýyorum, Allah a emanet olun...
Gönderen: 23.03.2005 - 10:12
Bu Mesaji Bildir   mayazar üyenin diger mesajlarini ara mayazar üyenin Profiline bak mayazar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KuBrA_GuLnAr54 su an offline KuBrA_GuLnAr54  
Aleykum selam
26 Mesaj -
Ben Kubra Fransada yasiyorum,15 yasindayim.
Gunluk hayatimda genellde fazla çikmam,kitap okumayi çok severim,ve sik sik ravdaya girmeyi deniyorum.....Ve Turkiyeyi çoooook ozledim....Güle Güle

Rabbime emanet olun...Güle Güle
Gönderen: 23.03.2005 - 16:35
Bu Mesaji Bildir   KuBrA_GuLnAr54 üyenin diger mesajlarini ara KuBrA_GuLnAr54 üyenin Profiline bak KuBrA_GuLnAr54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~TUTI~ su an offline ~TUTI~  
bizde tanitalim kendimizi
3 Mesaj
Selamun aleykum,
sizler zahmet edip tanisma bölümü acarsinizda biz kendimizi tanitmazmiyiz ? kahkaha
ismim Ahmet elzem belcikanin beringen kentinden ikamet ediyorum 17 yasindayim ve örenciyim... nickimi merak eden olursa eski farsca..TUTI, konusmayi seven bir papagan türüdür.kahkaha
selam ve dua ile
Gönderen: 27.03.2005 - 00:56
Bu Mesaji Bildir   ~TUTI~ üyenin diger mesajlarini ara ~TUTI~ üyenin Profiline bak ~TUTI~ üyeye özel mesaj gönder ~TUTI~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmet-54 su an offline mehmet-54  
221 Mesaj -
Yeni dostlar, canlar hosgeldiniz sefalar getirdiniz, uzun zaman oldu siteye giremedim.
Ben AVUSTURYA dan SAKARYA li Cvneburi Mehmet

Amaç, sevgi uðruna ölmek deðil, uðrunda ölünecek sevgi bulmaktýr. Shakespeare

Sevgin yoksa dost arama. Sadi Þirazi
SELAM VE DUA

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son MEHMET-54 tarafından, 27.03.2005 - 04:40 tarihinde.
Gönderen: 27.03.2005 - 04:39
Bu Mesaji Bildir   mehmet-54 üyenin diger mesajlarini ara mehmet-54 üyenin Profiline bak mehmet-54 üyeye özel mesaj gönder mehmet-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Selko su an offline Selko  
S.A Gönül dostları
43 Mesaj -
Adým Selçuk,Yaþým 43,Þimdilik Ýstanbul'da Kalýyorum..Ticaret ile uðraþýyorum..Siteyi beðeniyorum..Lakin çok þeyleri de merak ediyorum..LAkin konu bu deðil..Bu bölümü okumaya çalýþtým ve bir þey farkettim..Genelde Anadolu dýþý katýlým var..Bu hem çok güzel hem de kötü..Ayrýca iþ bu noktaya gelmiþken bir öneride bulunmadan geçemeyeceðim..Fikrimce bu sitenin üyeleri,baðlý olduðu bölgelerde bir gurup oluþturabilir ve sýk sýk toplanýp bir araya gelebilirler..Bu birleþmede sosyal faaliyetler,hayýr iþleri,sanatsal faaliyetler ve sayamadýðým bir çok faaliyetlerde bulunaabilirler..Yaþým genç olsaydý bunu organize etmeye çalýþýr ve sizler gibi çiçeklerden güzel bir deste yapardým..Ama inanýyorum ki bunu yapabilecek gönlü güzel önderler vardýr burada..Eðer bizler hayýr için çabalar sarfetmez isek ,bütün bunlarýn ne anlamý olacak ki..Herkeze sevgiler dostlar...
Gönderen: 31.03.2005 - 15:26
Bu Mesaji Bildir   Selko üyenin diger mesajlarini ara Selko üyenin Profiline bak Selko üyeye özel mesaj gönder Selko üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Vasad su an offline Vasad  
vasad
136 Mesaj -
s,aleykum dostlar.
istanbulda ikamet ediyorum,76 dogumlu,makina muhendisiyim.istanbulda oturan kardeslerle tanismak isterim.ayrica maillesmek isteyen tum kardeslerimiz (kurallar geregi verilen adres tarafimizdan silinmistir) adresinden bana ulasabilirler.

sitede emegi gecen tum kardeslere ve ozellikle rumeysa dostuma tesekkur ve saygilarimi bildiririm.allah razi olsun.calismanizda basari diliyorum.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son GoLGe tarafından, 01.04.2005 - 00:32 tarihinde.
Gönderen: 31.03.2005 - 22:08
Bu Mesaji Bildir   Vasad üyenin diger mesajlarini ara Vasad üyenin Profiline bak Vasad üyeye özel mesaj gönder Vasad üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vuslat hasreti su an offline vuslat hasreti  
19 Mesaj -
Selamun aleyküm benim ismim selçuk ravda ailesine katýlmanýn mutluluðunu yeni yeni yaþayanlardaným istanbulda oturuyorum ama sakaryada elektronik öðretmenliði okuyorum
yeni þeyler öðrenmeyi çok seviyorum belkide bu merakýmdan dolayý ravdayla tanýþabilmek nasib oldu ve görüyorum ki kardeþlerimiz gurbet aðýrlýklý Allah kolaylýk versin ezanýn okunmadýðý diyarlar bilmiyorum ben olsam
bu topraklarýn hasreti ve Ýstanbul hasreti nasýl kaplardý içimi ama hayýrlýsý
her zorlukla birlikte bir kolaylýk vardýr
Gönderen: 01.04.2005 - 14:54
Bu Mesaji Bildir   vuslat hasreti üyenin diger mesajlarini ara vuslat hasreti üyenin Profiline bak vuslat hasreti üyeye özel mesaj gönder vuslat hasreti üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vuslat28 su an offline vuslat28  
Konu icon    selamun aleyküm,
1 Mesaj
merhaba arkadaþlar bu siteye yeni girdim ve etrafý yeni yeni tanýmaya baþladým...inþallah zamanla daha iyi tanýma fýrsatým olur...bende kocaeli/gebze den katýlýyorum...Gebze Belediyesinde çalýþýyorum...tekrar görüþmek üzere dostlar...
selam ve dua ile..
Gönderen: 01.04.2005 - 15:02
Bu Mesaji Bildir   vuslat28 üyenin diger mesajlarini ara vuslat28 üyenin Profiline bak vuslat28 üyeye özel mesaj gönder vuslat28 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ARMAGGAN su an offline ARMAGGAN  
2 Mesaj
Esselamu Aleykum Kardeþlerim Aranýza yeni katýldým... Hayýrlý olsun inþallah...
Gönderen: 27.09.2005 - 01:58
Bu Mesaji Bildir   ARMAGGAN üyenin diger mesajlarini ara ARMAGGAN üyenin Profiline bak ARMAGGAN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
BENDE KENDIMI TANITAYIM

ADIM FIRDEVS ALMANYADA YASIYORUM IKI COCUK ANNESIYIM HAFTA SONLARI VE TATILLERDE COCUKLARA DERS VERIYORUM CAMIIDE ONLARA ALLAHIN IZNIYLE BIRSEYLER ÖGRETMEYE CALISIYORUM GÜNÜMÜ KITAP OKUMAKLA VE COCUKLARIMLA GECIRIYORUM HAA BIRDE ARTIK RACDADAYIM ELIMDEN GELDIGI KADARIYLA BOS VASKTIMI BURADA GECIRMEYE CALISIYORUM BUKADAR YETERLI SANIRIM

ALLAHA EMANET OLUN
DUA ILEgül
Gönderen: 27.09.2005 - 10:58
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akincimetin su an offline akincimetin  
359 Mesaj -
Bismillahirrahmanirrahim

2003 Yýlýnda açýlan bir tanýþma giriþimine sünnet mukabilinde bizde katýlalým istedik.

Ýsmim metin Kastamonuluyum 25 senedir Ýstanbulda ikamet ediyorum.

Sevgi ve muhabbetlerimle...gül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son akincimetin tarafından, 30.11.2005 - 09:38 tarihinde.
Gönderen: 27.09.2005 - 12:03
Bu Mesaji Bildir   akincimetin üyenin diger mesajlarini ara akincimetin üyenin Profiline bak akincimetin üyeye özel mesaj gönder akincimetin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Aaaaaaaaaaayyyyyyyyyyyyyyy
ben bu yazilari ilk defa okuyorum..
Baya cok olmus, hepsini okuyamadim malesef..

Bende son günlerimde biseyler yazayim ozaman hakkimda..

Isvicrede yasiyorum, 20yasindayim..
Calisiyorum 4yil oldu, Muhasebeciyim..
Simdi pek vaktim olmuyor, ama eskiden cok spor yapardim, ve spor saatlerini de cok severdim okulda..
Simdi kitap okuyorum, RAVDAda okuyorum,
KURAN-i Kerimin türkcesini okuyorum..
Bide Sevdiklerime hediye almayi COOOOK SEVIYORUM.. Cünkü kücükken ve kendi param olmayinca, her kücük hediyeye Sevinirdim..

Sizleride hepinizi Cok Seviyorum..
Yasasin RAVDA.net..
Selam ve DUA ile..
aşık aşık aşık aşık aşık aşık aşık aşık
Gönderen: 27.09.2005 - 12:06
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
IREMkiz su an offline IREMkiz  
37 Mesaj -
s.a.

bütün yeni üye olan arkadaslarima hosgeldiniz demek istiyorum.
Bende kisaca kendimi tanitayim
1981 agri dogumluyum.1992 den beri berlinde yasiyorum. birbucuk senedir mutlu bir evlilik sürdürüyorum. kitap okumayi ve ravda netin sayesinde yeni seyler ögrenmeyi seviyorum.Bu arada bu güzel sitenin hazirlanmasinda yardimi ve emegi gecen bütün arkadaslarima tesekkür ediyorum. Allah hepsinden razi olsun...
Gönderen: 27.09.2005 - 12:31
Bu Mesaji Bildir   IREMkiz üyenin diger mesajlarini ara IREMkiz üyenin Profiline bak IREMkiz üyeye özel mesaj gönder IREMkiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suayb su an offline Suayb  
s.a
154 Mesaj -
biraz önce gördüm tanýþmalarý.ben ahmet 1978 doðumlýyum erzurumluyum.erzurumda üniversite okudum þimdi sözleþmeli öðrr. olarak çalýþýyorum.selam ile
Gönderen: 27.09.2005 - 12:52
Bu Mesaji Bildir   Suayb üyenin diger mesajlarini ara Suayb üyenin Profiline bak Suayb üyeye özel mesaj gönder Suayb üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AyseGul_06 su an offline AyseGul_06  
Saleyküm
12 Mesaj -
biraz gec oldu ama daha yeni gördüm buy azilari ben yeni üye oldum insallah hayirlara vesile olur üyeligim
kisaca kendimden bah sedeyim 84 dogumluyum almanyada yasiyorum Werdohl kentinde kaliyorum
aslen ankaraliyim
evdeyim calismyiorum bu konuya deyinmek istemyiorum ama tesettürlü oldugum icin malesef is bulamyiorum bos zamanlarimda kitap okumayi seviyorum ve kendimi gelistirmeye calisiyorum slm ve duva ile...
Gönderen: 27.09.2005 - 13:06
Bu Mesaji Bildir   AyseGul_06 üyenin diger mesajlarini ara AyseGul_06 üyenin Profiline bak AyseGul_06 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
esra85 su an offline esra85  
Tanitir misiniz?
26 Mesaj -
ESSELAMÜ ALEYKÜM ARKADAÞLAR

Siteye üye oldum. Ama henüz kendimi tanýtamamýþtým. Adým esra. 1985 Bursa doðumluyum ve Bursa'da yaþýyorum. Ýthalat ile uðraþan bir frmada muhasebeci olarak çalýþýyorum. Vakit buldukça zamanýmý Ravda'da geçirmeye çalýþýyorum. Öðrenmeyi çok seviyorum ve bu site sayesinde her geçen gün yeni birþeyleer öðreniyorum. Allah hepinizden razý olsun. Rabbime emanet olun...

Selametle inþaallah.......Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 27.09.2005 - 13:10
Bu Mesaji Bildir   esra85 üyenin diger mesajlarini ara esra85 üyenin Profiline bak esra85 üyeye özel mesaj gönder esra85 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
Ben kaldim kendimi tanitmayan heralde

adim gönül 28 yasindayim 11 yilik evliyim iki kizim var mardinliyim ama almanyada yasiyorum bide kitap hastasiyim heralde bukadar yeterliGüle Güle
Gönderen: 28.09.2005 - 02:58
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mamat su an offline mamat  
selam kardeşlerim
1 Mesaj
ben özel bir iþyerinde muhasebe ve iþyeri vekili olarak çalýþýyorum.þu an ilahiyat bölümü1. sýnýfta okuyorum tek bir arzum var insanlarýn islamý hakkýyla yaþamayý ve anlatmayý vazife olarak görmaleri,çünkü herkes kendi çýkarýna göre birþeyler anlatýyor buda islama zarar veriyor bizlere kuran ve sünneti riyasýz olarak anlatacak bir lider lazým gerektiðinde savaþacak,gerektiðinde insanlarý kucaklayacak.bununla ilgili rabbimin bir ayeti aklýma geldi (muhakkakki ALLAH vadini tamamlaýyacaktýr.sadak allahul azim (allah doðruyu söyleyendir.allaha emanet olun saygýlarýmla
Gönderen: 28.09.2005 - 12:58
Bu Mesaji Bildir   mamat üyenin diger mesajlarini ara mamat üyenin Profiline bak mamat üyeye özel mesaj gönder mamat üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RANAULHUSNA su an offline RANAULHUSNA  
SELAM VE DUA ILE
33 Mesaj -
ESSELAMUN ALEYKUM VE RAHMETULLAH VE BEREKATU..
ben 1985 mus dogumluyum.1990da batiya goc etmek zorunda kaldik.1999da farnsa yolunu tuttuk gurbet ustune gurbet yani.bas ortum yuzunden koleji terk etmek zorunda kaldim ayni sebebten calisamiyorum.ama anlamli bir sey icin bu fedakarliklar yapiliyorsa deger diyorum.imam hatip okumak istegen medreseye gitmek isteyen ama bu ortami bulamayan biriyim(insallah RABBIM dilegimi kabul eder).onceden namaz kilar ve birakirdim ilk okulda basladaigim kuran a sonradan nadiren acardim hamd olsun rabbime kalbime gunes dogurttu.bu sene turkiyeye tatile gittim eyup sultan hazretlerinin turbelerini ziyaret ettim.seyh abdulkadir geylani torunlarindan bir zatla konustum.ve ben bos simdiye kadar bios yasadigimi anladim.ama ailem osun icinde yasadigim toplum olsun ibadetimi tam yapamiyorum.neyse ben cok konustum ALLAHA EMNET OLNUN VESSELAM
Gönderen: 03.10.2005 - 00:45
Bu Mesaji Bildir   RANAULHUSNA üyenin diger mesajlarini ara RANAULHUSNA üyenin Profiline bak RANAULHUSNA üyeye özel mesaj gönder RANAULHUSNA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: SELAM VE DUA ILE
28 Mesaj -
Alıntı
Orijinali RANAULHUSNA

ESSELAMUN ALEYKUM VE RAHMETULLAH VE BEREKATU..
ben 1985 mus dogumluyum.1990da batiya goc etmek zorunda kaldik.1999da farnsa yolunu tuttuk gurbet ustune gurbet yani.bas ortum yuzunden koleji terk etmek zorunda kaldim ayni sebebten calisamiyorum.ama anlamli bir sey icin bu fedakarliklar yapiliyorsa deger diyorum.imam hatip okumak istegen medreseye gitmek isteyen ama bu ortami bulamayan biriyim(insallah RABBIM dilegimi kabul eder).

Aleyküm selam kardes bende duana amin diyorum
Gönderen: 03.10.2005 - 00:57
Bu Mesaji Bildir   huzeyfe__ üyenin diger mesajlarini ara huzeyfe__ üyenin Profiline bak huzeyfe__ üyeye özel mesaj gönder huzeyfe__ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
asude82 su an offline asude82  
4 Mesaj
Merhaba arkadaslar .Ben de Eskisehir , Istanbul,Ankara,Corum, Alamanyaliyimdüsün hi nasil mi?babam Eskisehirli, annem Istanbullu,Ben Ankarada dogdum,Esim corumlu,Alamanyada da oturuyorum?Ben simdi nereli oluyomsevinçlikahkaha Bunu daha cözebilmis degilim.Ikisenedir ravdanin sessiz sakin üyelerindenimsevinçli Su an burada Kuran kursu ögretmenligi yapiyoruz.Gercekten hos bir site.Sizleri tanidigima gercekten memnunum.Böyle siteler sayesinde yurt disinda oldugumu anlamiyorum.
Gönderen: 11.10.2005 - 22:51
Bu Mesaji Bildir   asude82 üyenin diger mesajlarini ara asude82 üyenin Profiline bak asude82 üyeye özel mesaj gönder asude82 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cebic02 su an offline cebic02  
fatma
15 Mesaj -
Almanyada oturuyorum,1999yilinda Almanyaya geldim.1986 dogumluyum.Calisiyorum.bos zamanlarimi KITAP OKUMAKLA ve kendimi gelistirmeye calisiyorum.dinimi ögrenmeye calisiyorum.Bu sene kapandim Allahin izniyle.Yüce Allahin Kitabi KURAN KERIMI sik okuyorum.hafta sonu dersanedeyim
Allah razi olsun
siteyi cok beyeniyorum
Gönderen: 12.10.2005 - 18:23
Bu Mesaji Bildir   cebic02 üyenin diger mesajlarini ara cebic02 üyenin Profiline bak cebic02 üyeye özel mesaj gönder cebic02 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Esra20 su an offline Esra20  
Selamun Aleyküm
1 Mesaj
Herkeze Selamlar...Siteye yeni üye oldum ve cok begendim..cok güzel seyler var...bu konu ilgimi cekti..kendimi tanítayim..ben almanydan..yani gurbetten..hem$ireyim..ve $uan i$sizim..ama günlerim ibadet etmekle geciyor..bunlari yapmaya gecikmi$dim..ama $imdi cok mutluyum..i$ hayatí bizlerii ster istemez degisitiryor..ama $imdi huzuru buldum..ibadetinizi yapmaktan..cekinmeyin..nerde olursaniz olun..
sevgi ve dua ile..
Gönderen: 15.10.2005 - 02:09
Bu Mesaji Bildir   Esra20 üyenin diger mesajlarini ara Esra20 üyenin Profiline bak Esra20 üyeye özel mesaj gönder Esra20 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: Selamun Aleyküm
28 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Esra20
ibadetinizi yapmaktan..cekinmeyin..nerde olursaniz olun..
sevgi ve dua ile..

Hos geldiniz kardesim teklifin icin sizi takdir ediyorum.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son huzeyfe__ tarafından, 15.10.2005 - 08:31 tarihinde.
Gönderen: 15.10.2005 - 08:29
öztürkbey su an offline öztürkbey  
Tanışma
1 Mesaj
Selamün aleyküm arkadaþlar
Bendeniz SAMSUN/Çarþamba dan katýlýyorum siteyi çok güzel buldum.Yanlýz dikkatimi çeken genelde gurbetçi kardeþlerimiz Türkiyeden az gibi
sizlerin arasýna katýlmaktan memnunum inþaallah hayýrlý iþlerde beraber oluruz 42 yaþýndayým acaba geç mi kaldýk bilmiyorum SelametleGüle Güle
Gönderen: 15.10.2005 - 19:25
Bu Mesaji Bildir   öztürkbey üyenin diger mesajlarini ara öztürkbey üyenin Profiline bak öztürkbey üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
18 Mesaj -
Yeni katýlan arkadaþlar hoþgelmiþler.Üyelikleri hayýrlý olur inþallah.
Gönderen: 18.10.2005 - 13:44
barlalıhly su an offline barlalıhly  
4 Mesaj
selam gönül dostlarý.ben daha dün girdim siteye.gurbetçileri gördükçe içimden ``caným Ýstanbul´´daným demek geldi.33 yaþýndayým 3çocuk annesiyim.çocuklardan dolayý biraz hýzlý yaþýyorum.vakit buldukça siteye giriyorum.tüm dileyim þu imana aç maneviyatýmý sizlerle doldurabilmek. Allaha emanet olun.
selametle...
Gönderen: 20.10.2005 - 17:44
Bu Mesaji Bildir   barlalıhly üyenin diger mesajlarini ara barlalıhly üyenin Profiline bak barlalıhly üyeye özel mesaj gönder barlalıhly üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
OperatingSySTeM su an offline OperatingSySTeM  
SeLaMuN ALeYKuM
28 Mesaj -
Merhaba ArkadaþLaR,
Ben 1980 doðumluyum,Ýstanbulda yaþýyorum.Bilgisayar Mühendisliði son sýnýf öðrenciyim((Yarýþmacý arkadaþlara baþarýlar dilerimsevinçlikahkaha
Boþ vakitlerim nette surf yapmayý seviyorum. PC de
Bu siteyi çok beðendim baþarýlarýnýzýn devamýný dilerim...
SeLaM & DuA iLe...
Sevgi & MuHaBBeTLeRiMLe...
Bye Bye Güle Güle
Gönderen: 28.10.2005 - 13:04
Bu Mesaji Bildir   OperatingSySTeM üyenin diger mesajlarini ara OperatingSySTeM üyenin Profiline bak OperatingSySTeM üyeye özel mesaj gönder OperatingSySTeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
OperatingSySTeM ve barlalýhly hoþgeldiniz hemþehrilerim benim.
Gönderen: 28.10.2005 - 19:45
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
amine1 su an offline amine1  
295 Mesaj -
OOO HOS GELMÝÞSSENÝZ CAN KARDEÞLERÝM ...

barlalýhly sizde istanbulu demek çok seviyorsunuz bence sevmeye deðer çok harika bir þehir....
Gönderen: 28.10.2005 - 19:56
Bu Mesaji Bildir   amine1 üyenin diger mesajlarini ara amine1 üyenin Profiline bak amine1 üyeye özel mesaj gönder amine1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
2683 Mesaj -
Bu gün Eyüp sultandaydým .

Bende bu þehri çok sevdiðimi bu gün anladým.
Gönderen: 28.10.2005 - 19:59
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
295 Mesaj -
BENDENÝZ AMÝNE...20 YAÞINDAYIM ÝSTANBUL DOÐUMLUYUM..

ÝSTANBULDAYIM..ÝSTANBUL SEVDALISIYIM..KURAN KURSU MEZUNUYUM..AÇIK ÝLKÖÐRETÝMDE ÖÐRENCÝYÝM ÞÝMDÝ..

EN DAYANAMADIÐÐIM ÞEY HAKSIZLIK KARÞISINDA SUSULMASI...RAVDA NETTE OLDUÐUM ÝÇÝN KENDÝMÝ ÞANSLI HÝSSEDÝYORUM.SÝTE YÖNETÝCÝLERÝNDEN ALLAH RAZI OLSUN.YAZILARIMIZI ÖZGÜRCE FAKAT KÝMSEYÝ KIRMAMAYA ÖZEN GÖSTEREREK YAZABÝLÝYORUZ.BOÞ VAKÝTLERÝMDE GENELDE KÝTAP OKUMAYI SEVMEDÝÐÝM HALDE KÝTAP OKURUM..MÜSLÜMANLARIN KENDÝLERÝNÝ HER AÇIDAN YETÝÞTÝRMELERÝ GEREKLÝ DÝYE DÜÞÜNÜYORUM..AYRICA RAVDA NET TE VE ÝSTHABER.COM'DA VAKÝT GEÇÝRMEYÝ SEVERÝM..4 AY ÖNCESÝNE KADAR SÜREKLÝ SPOR YAPARDIM ÞÝMDÝ NERDEEsevinçlisevinçli

SELAM VE DUA ÝLE..

Mesaj 4 kez düzenlendi. En son amine1 tarafından, 29.10.2005 - 19:02 tarihinde.
Gönderen: 28.10.2005 - 20:11
Bu Mesaji Bildir   amine1 üyenin diger mesajlarini ara amine1 üyenin Profiline bak amine1 üyeye özel mesaj gönder amine1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
2683 Mesaj -
Alıntı
Orijinali amine1

.BOÞ VAKÝTLERÝMDE GENELDE KÝTAP OKUMAYI SEVMEDÝÐÝM HALDE KÝTAP OKURUM..

Amine kardeþim yazýnýn bu bölümüne çok güldüm. Allahta seni güldürsün.

Eyüp sultan'da kitap fuarý var. bu gün gezme imkaným oldu kendimi buðday harmanýndaki aç tavuk gibi hissettim.

Bence sen hangi tarz kitaplar okuyacaðýna ve hangi tarz kitaplardan hoþlandýðýný etüt et okumak çok zevkli...
Gönderen: 28.10.2005 - 20:17
295 Mesaj -
evet abi ama ne yapayýmsevinçli ...genelde roman okumay severim ama artýk romanlarda kliþe oldu..iþte dindar geçn asri modaya uymuþ kýzý sever kavuþamazlar gibisevinçli

ama genelde fikir kitaplarý okumayý tercih ederim..en zanýndan öðretici oluylar bi yerde ve dergiler ..
Gönderen: 28.10.2005 - 20:26
2683 Mesaj -
amine kardeþim; bu konuyu baþka bir forumda tartýþalým istersen. Burasý tanýþma forumu.

Yöneticiler kýzmasýnsevinçli

göz kırpma
Gönderen: 28.10.2005 - 20:31
295 Mesaj -
olur abi sorun deðil sevinçli
Gönderen: 28.10.2005 - 20:44
GöLGe su an offline GöLGe  
RE:
1041 Mesaj -
Alıntı
Orijinali fosaloglu

amine kardeþim; bu konuyu baþka bir forumda tartýþalým istersen. Burasý tanýþma forumu.

Yöneticiler kýzmasýnsevinçli

göz kırpma

gül
Gönderen: 29.10.2005 - 00:43
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
deliusak su an offline deliusak  
13 Mesaj -
ben yusuf deliusak....anam deliusagim derdi de onun hatirina bu isim kaldi..
dostlarim hep deliusak derlerde...
rizelyiym....almanya düsseldorftayim..en kisa zamanda dönmenin planlarini yapyiorum...selam ve dua ile aklain..
Gönderen: 01.11.2005 - 01:18
Bu Mesaji Bildir   deliusak üyenin diger mesajlarini ara deliusak üyenin Profiline bak deliusak üyeye özel mesaj gönder deliusak üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Sehle su an offline Sehle  
Konu icon    selam DELIUSAK
2 Mesaj
bensehle umarim kisa zamanda dönersin vatana duaciyim...Güle Güle
Gönderen: 01.11.2005 - 01:38
Bu Mesaji Bildir   Sehle üyenin diger mesajlarini ara Sehle üyenin Profiline bak Sehle üyeye özel mesaj gönder Sehle üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
semaguner su an offline semaguner  
SELAMUN ALEYKUM
1 Mesaj
ASLEN TRABZONLUYUM SU AN FRANSADA YASAMA GAYRETINDEYIM.ILK VE ORTAOKULU BURSADA IMAM -HATIP LISESINI TRABZONDA OKUDUM.UNIVERSITEDEN BASORTUSU NEDENIYLE AYRILDIM.9 AY KADAR CALISTIM .SONRA DA KURAN KURSUNA GIREREK ARADIGIMI BULDUGUMU ANLADIM.1 YIL SIBYAN HOCALIGI YAPTIM..VE 5 YILDIR MUSLUMAN OLAN ESIMLE TANISTIM.YAKLASIK IKI YILDIRDA EVLIYIM.VE FRANSADAN HIC MI HIC MEMNUN DEGILIM.BENCE BURDA GURBETTE DEGIL MODERN HAPISHANEDEYIZ.SOSYAL BIR HAYATTAN ASOSYAL OLAN BU ULKEYE YATAY GECIS YAPTIM.RABBIM BU YABAN ELLERDEKI BENIM GIBI KARDESLERIMIN YARDIMCISI OLSUN.TEZ ZAMANDA O CANIM ULKEME GERI DONMEYI NASIP ETSIN.HERKESE SEVGI VE SELAMLARGüle Güle
Gönderen: 04.11.2005 - 01:29
Bu Mesaji Bildir   semaguner üyenin diger mesajlarini ara semaguner üyenin Profiline bak semaguner üyeye özel mesaj gönder semaguner üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
celal çolak su an offline celal çolak  
esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühu
1 Mesaj
aslen sivas lýyým.istanbul da doðdum.halen istanbul da ikamet ediyorum.mesleðim þehirlerarasý nakliye ve taahüt iþleri.bu siteye iþtirak eden kardeþlerime cenabý allah dan saðlýk,afiyet ve huzur dolu bir ömür geçirmesini diliyorum
Gönderen: 09.11.2005 - 16:07
Bu Mesaji Bildir   celal çolak üyenin diger mesajlarini ara celal çolak üyenin Profiline bak celal çolak üyeye özel mesaj gönder celal çolak üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
2683 Mesaj -
Yeni gelen kardeþlerimize hoþgeldiniz diyorum.

Daha aktif olmalarý dileðimle...
Gönderen: 09.11.2005 - 20:04
ebrar83 su an offline ebrar83  
s.a.
113 Mesaj -
esselamun aleykum arkadaþlar ben yeni üye oldum eniþtemin bilgisayarýnda görmüþtüm sitenin adýný merak ettim ve çok hoþuma gitti üye oldum....ben istenbuldan katýlýyorum ,yarýþmacý arkadaþlara basarýlar dilerim kahkaha kahkaha konyalýyým baþkaaa inþ. güzel þeyler paylaþmak dileðiyle selam ve du aile dostlarsevinçli sevinçli
Gönderen: 18.11.2005 - 11:45
Bu Mesaji Bildir   ebrar83 üyenin diger mesajlarini ara ebrar83 üyenin Profiline bak ebrar83 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mudessir su an offline mudessir  
140 Mesaj -
Selamun aleykum
1981 doðumluyum.Þýrnak'lýyým ve Þýrnak'ta ikamet ediyorum.

Selam ve Dua ile...
Gönderen: 18.11.2005 - 14:34
Bu Mesaji Bildir   mudessir üyenin diger mesajlarini ara mudessir üyenin Profiline bak mudessir üyeye özel mesaj gönder mudessir üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
misafir99 su an offline misafir99  
21 Mesaj -
s.a
bu konu acilali baya olmus galiba fakat ben daha yeni goruym bende sitenin yeni uyelerinden sayilirim...

bende kirsehirde dogmusum sona ankara gitmisim annemle orda anne annemde buyudum daha sona annem hollandaya geldi ben anne annem le dedem de kaldim orda ilk olkulucuncu sinifa kadar okudum.daha sona bende annemin yanina hollandaya geldim burda yeni bi hayat basladi holandaya geldikten iki ay sona bi kursa basladim orda 2 sene falan okudum dinimi falan cok sukur ordaki hocalarimin sayesinde ogrendim allah binlerce kezrazi olsun sona bi muddet ara verdim daha sona tekrar baska bi kursa bi kac sene devam ettim daha sona yatiliya baslayacaktim kismet degilmis hafta sonuyla yetinmek zorunda kaldim...
okuyorum..
burda her hafta genclere sohbet oluyo oraya katiliyorum..
bayanlara sohbet var oarya da katilirim..
turkiyeden hocalr sohbet vermeye gelirler allah razi olsun oraya giderim..
bos zamanimda siir yazip kitap okurum bol neyse uzattigimin farkindayim artik hakkinizi helal edin allaha emanet olun.....
Gönderen: 18.11.2005 - 19:14
Bu Mesaji Bildir   misafir99 üyenin diger mesajlarini ara misafir99 üyenin Profiline bak misafir99 üyeye özel mesaj gönder misafir99 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
s.a.

Ben Van'lýyým

Bu sitede bir tane Vanlý göremedim ona yanýyorum... sıkıntılı

selam ve dua ile sevinçli
Gönderen: 19.11.2005 - 10:18
Bu Mesaji Bildir   _SeRKaN_ üyenin diger mesajlarini ara _SeRKaN_ üyenin Profiline bak _SeRKaN_ üyeye özel mesaj gönder _SeRKaN_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
EnToRia su an offline EnToRia  
103 Mesaj -
EnToRia: Anlami "Sanene" ispanyolca kelime
"zeus'un anasý" greekce mitolojik
Anlamlarýna geliyor.

Yunus Emre ÖZTÜRK Kayseri...
Özel Bir Ýþ Yerinin Muhasebesine Bakýyorum.
Sanal Alemde ~8 (sekiz) Senedir Sanal aLemdeyim... Ravda Forum Olarak Bilgi Paylaþýmýný PROGRAMLAMA & ÝNTERNET Bölümünde Yapiyorum... Bu bölümede Sizleri Beklerim..

Yeniden Memnun oldum Arkadaþlar...
Gönderen: 19.11.2005 - 12:33
Bu Mesaji Bildir   EnToRia üyenin diger mesajlarini ara EnToRia üyenin Profiline bak EnToRia üyeye özel mesaj gönder EnToRia üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
2683 Mesaj -
Entoria kardeþim;

rumuzunun mitolojik anlamlar taþýmasý beni üzdü açýkçasý.

Ýspanyolca "sanane" anlamýna gelmesi de hiç hoþ deðil ayrýca.

ÝnþAllah ismini deðiþtirme ihtiyacý hissedersin.

Yazýlarýný takip eden bir kardeþin olarak ricamdýr.

Selametle..
Gönderen: 19.11.2005 - 13:34
ahmed.muhammed su an offline ahmed.muhammed  
9 Mesaj
Esselamünaleyküm kardeslerim.1974 izmir dogumluyum.1996 yilinda evlenerek almanyaya geldim mutlu bir evliligim,ahmed ve muhammed adinda ikizlerim var.tüm ailem türkiyede,bu siteyi yeni kesfettim allah hepinizden razi olsun hersey mükemmel bos vakitlerimi genelde ravdaya ayiriyorum hepinizin sayesinde birsürü sey ögrendim ve ögrenmeye devam ediyorum.sizler gibi degerli insanlarin arasinda olmaktan gururluyum Güle Güle
Gönderen: 20.11.2005 - 01:52
Bu Mesaji Bildir   ahmed.muhammed üyenin diger mesajlarini ara ahmed.muhammed üyenin Profiline bak ahmed.muhammed üyeye özel mesaj gönder ahmed.muhammed üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dava yolcusu su an offline dava yolcusu  
19 Mesaj -
Esselamün aleyküm dava kardeþlerim ben denizliliyim lise son öðrencisiyim sitenizi yeni keþfettim maþaallah faydalý bir site olmuþ Ýnþaallah yeterince istifade edebiliriz..Üniversiteye hazýrlanýyorum..Allah a þükür fen lisesi öðrencisiyim Ýnþaallah hedefim týp okumak Dini ilimlerde kendimi geliþtirmeye gayret ediyorum..Ýnþaallah Rabbim bizleri muvaffak eylesin..Selametlesevinçli
Gönderen: 29.11.2005 - 19:04
Bu Mesaji Bildir   dava yolcusu üyenin diger mesajlarini ara dava yolcusu üyenin Profiline bak dava yolcusu üyeye özel mesaj gönder dava yolcusu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
ben de VAN`liyim...
1041 Mesaj -
Alıntı
Orijinali Abdullahbiri

s.a.

Ben Van'lýyým

Yalniz degilsiniz...

Eger siz vanliysaniz, yanibasinizdaki gölgenizde vanlidir...!

gül
Gönderen: 29.11.2005 - 23:33
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast ahmet gunay  
Misafir
Ailemiz büyüyor Maþallah.

Hoþgeldiniz canlar.

Selam ve dua ile...
Gönderen: 29.11.2005 - 23:50
Ademtalha su an offline Ademtalha  
Selamlar...
24 Mesaj -
S.Aleykum.Guzelim Turkiyenin farkli farkli diyarlarindan katilan tum kardeslerime kucak dolusu sevgiler...
Mersin\Tarsus gül gül
Slm ve Dua ile...
Gönderen: 30.11.2005 - 04:56
Bu Mesaji Bildir   Ademtalha üyenin diger mesajlarini ara Ademtalha üyenin Profiline bak Ademtalha üyeye özel mesaj gönder Ademtalha üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
RE: ben de VAN`liyim...
406 Mesaj -
Alıntı
Original geschrieben von GoLGe

Alıntı
Orijinali Abdullahbiri

s.a.

Ben Van'lýyým

Yalniz degilsiniz...

Eger siz vanliysaniz, yanibasinizdaki gölgenizde vanlidir...!

gül

Teþekkür ediyorum bu içten duygularýnýz için. Sizler gibi kardeþlerim varken elbetteki yalnýz deðilim sevinçli.

Rabbirahim yardýmcýnýz olsun.

selam ve dua ile...
Gönderen: 30.11.2005 - 09:27
Bu Mesaji Bildir   _SeRKaN_ üyenin diger mesajlarini ara _SeRKaN_ üyenin Profiline bak _SeRKaN_ üyeye özel mesaj gönder _SeRKaN_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammedhûda su an offline muhammedhûda  
RE:
8 Mesaj
Alıntı
Orijinali ahmet gunay

Ailemiz büyüyor Maþallah.

Hoþgeldiniz canlar.

Selam ve dua ile...

Hehhe saflarý sýklaþtýralým arkadaþlar. Bende geldim. Güle Güle
Sakarya'dan muhammet.
Selam ve dua ile...
Gönderen: 30.11.2005 - 19:13
Bu Mesaji Bildir   muhammedhûda üyenin diger mesajlarini ara muhammedhûda üyenin Profiline bak muhammedhûda üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
FATIM@ su an offline FATIM@  
esselamün alleyküm arkadaşlar
1 Mesaj
ben yenýyým Güle Güle
Gönderen: 09.12.2005 - 20:09
Bu Mesaji Bildir   FATIM@ üyenin diger mesajlarini ara FATIM@ üyenin Profiline bak FATIM@ üyeye özel mesaj gönder FATIM@ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Begum su an offline Begum  
621 Mesaj -
Selamün aleyküm,

FATIMA ve muhammedhuda kardeslerim hosgeldiniz..

Sefalar getirdiniz..

Üyeliginiz hayirlara vesile olsun.

Gönderen: 09.12.2005 - 21:48
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vesaye16 su an offline vesaye16  
herkese merhaba
4 Mesaj
Kendini tanýtanlarýn büyük çoðunluðu türkiye dýþýndan anlaþýlan..
Adým mustafa.Bursalýyým.Marmara ilahiyat mezunuyum ve þu anda öðretmenlik yapýyorum.Kanala üye olan bütün kardeþlerime (ki onlarý þuurlu müslümanlar kabul ediyorum)sevgi ve selamlaeýmý gönderiyorum.Allah yar ve yardýmcýnýz olsun inþ...
Gönderen: 13.12.2005 - 19:09
Bu Mesaji Bildir   vesaye16 üyenin diger mesajlarini ara vesaye16 üyenin Profiline bak vesaye16 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
EnToRia su an offline EnToRia  
103 Mesaj -
Fosaloglu...
Herkes bi Marka Pesindedir.
Bende Marka Deðilde
Hosuma Giden. Bi nick Kullaniyorum.
Nickimin Ne anLama Geldigi ben pek ilgilendirmiyor acikcasi.. Yalniz guzeL ve farkli bi nick onerin olursa Sevinirim....
Cok Farkli Sekilde Karsiniza cýkmak istemezdim yalniz bu durum boyLe SaygilarimLa...
Gönderen: 13.12.2005 - 21:30
Bu Mesaji Bildir   EnToRia üyenin diger mesajlarini ara EnToRia üyenin Profiline bak EnToRia üyeye özel mesaj gönder EnToRia üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilsat2312 su an offline dilsat2312  
tanışma
6 Mesaj
selamün aleyküm arkadaþlar
ben henüz 3 günlük üyeyim fakat kedimi tanýtmayý unuttum ben erzincada yaþýyorum nettede yeniyim bana yardýmcý olursanýz sevinirim bir oðlum var allah baðýþlarsa ve çok duaya ihtiyacý var
tüm insanlar ve onun için dua edin allaha emanet olun
Gönderen: 13.12.2005 - 23:02
Bu Mesaji Bildir   dilsat2312 üyenin diger mesajlarini ara dilsat2312 üyenin Profiline bak dilsat2312 üyeye özel mesaj gönder dilsat2312 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
s_a_r_a_ su an offline s_a_r_a_  
essalamü aleyküm
4 Mesaj
ben istanbuldan katýlýyorum bilg müh okuyorum gurbet ellerde ilmin yolunda ilerleyerk kendi çapýmda kulluk görevlerimi yapmaya ve bu yoldaki zorlukalarla mücadele etmeye çalýþýyorum böyle bi tanýþmaya vasile olanlarada teþekkür etmeliyim sanýrým okumayý ve gezmeyide çok severim ve birde 'net'tabikidePC de
Gönderen: 20.12.2005 - 19:31
Bu Mesaji Bildir   s_a_r_a_ üyenin diger mesajlarini ara s_a_r_a_ üyenin Profiline bak s_a_r_a_ üyeye özel mesaj gönder s_a_r_a_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilsat2312 su an offline dilsat2312  
muşlu
6 Mesaj
RANAULHUSNA
Bende muþluyum býr muþlu görmek hoþuma gitti ben muþ malazgirt'liyim sen neresýndensýn muþa bir kaç defa giitim üyeliðin hayýrlý olsun inþallah hepimiz içn hayýrlý olur yanlýzlýðýmýzý paylaþmak deðilde yaþam için inancýmýz için birþeyler öðreniriz veve öðrendiklermizi uygulamayý rabbim hepimize nasip eder inþaalah muhbbetiniz bol içeriði dolu olsun
Gönderen: 22.12.2005 - 08:50
Bu Mesaji Bildir   dilsat2312 üyenin diger mesajlarini ara dilsat2312 üyenin Profiline bak dilsat2312 üyeye özel mesaj gönder dilsat2312 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilaraa su an offline dilaraa  
s.a.
9 Mesaj
Ben deniz 1978 Ýstanbul doðumluyum. Aslen Eskiþehirliyim. Siteye üye olalý uzun zaman oldu. Ama girme fýrsatým pek olmuyordu. Bundan sonra inþALLAH daha sýk girip daha aktif olmaya çalýþacaðým .
Selam ve Dua ile..
Gönderen: 22.12.2005 - 12:36
Bu Mesaji Bildir   dilaraa üyenin diger mesajlarini ara dilaraa üyenin Profiline bak dilaraa üyeye özel mesaj gönder dilaraa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
RE: s.a.
Moderator

1295 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý dilaraa

Ben deniz 1978 Ýstanbul doðumluyum. Aslen Eskiþehirliyim. Siteye üye olalý uzun zaman oldu. Ama girme fýrsatým pek olmuyordu. Bundan sonra inþALLAH daha sýk girip daha aktif olmaya çalýþacaðým .
Selam ve Dua ile..

dilara kardeþim þu anda da esiþehirdemi ikamet ediyosun?

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son HaSReT tarafından, 23.12.2005 - 10:52 tarihinde.
Gönderen: 22.12.2005 - 21:34
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: a.s.
9 Mesaj
Selam ve Dua ile..

Hayýr kardeþim Ýstanbulda yaþýyorum. Sen nerede ikamet ediyosun?
Gönderen: 23.12.2005 - 10:59
Bu Mesaji Bildir   dilaraa üyenin diger mesajlarini ara dilaraa üyenin Profiline bak dilaraa üyeye özel mesaj gönder dilaraa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: a.s.
Moderator

1295 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý dilaraa

Selam ve Dua ile..

Hayýr kardeþim Ýstanbulda yaþýyorum. Sen nerede ikamet ediyosun?

Ben de eskiþehirliyim de halen de esk de yaþýyorum, oyüzden sormuþtum. Selametle..Güle Güle
Gönderen: 24.12.2005 - 14:21
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
28 Mesaj -
Ya bu eskisehirliler muhabbet ederde kayserililer sessizmi dudur, nirdesiniz hemserilerim sesiniz cikmiyor baksaniza meydan kimlere kalmis sevinçli
Gönderen: 24.12.2005 - 15:05
Konu icon   
9 Mesaj
Hemþerimi gördüðüme memnun oldum. Eskiþehire geldiðimde tanýþmak isterim.
Gönderen: 24.12.2005 - 16:46
RE:
Moderator

1295 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý dilaraa

Hemþerimi gördüðüme memnun oldum. Eskiþehire geldiðimde tanýþmak isterim.

Ben de çok memnun oldum. Eskiþehirden pek kimse yok sanýrým burda. ÝnþaAllah eskiþehire geldiðinizde görüþmek nasip olur.Dua ile.
gül
Gönderen: 24.12.2005 - 16:50
tarıkyılmaz72 su an offline tarıkyılmaz72  
Konu icon    ..
163 Mesaj -
ASLEN SÝNOPLUYUM ÝSTANBUL EYÜP DOÐUMLUYUM (1972)2 YAÞINDA KIZ BABASIYIM ÝSTANBULDA FABRÝKADA ÇALIÞIYORUM TASAVVUF ÖÐRENCÝSÝ OLMAYA ÇALIÞIYORUM TASAVVUFU ÇOK SEVÝYORUM KURAN IN UYGULANIÞ BÝÇÝMÝ OLARAK GÖRÜYORUM

(burasý tanýþma bölümü olduðu için eklemiþ olduðunuz yazý tarafýmýzca silinmiþtir..!)

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son HaSReT tarafından, 24.12.2005 - 19:51 tarihinde.
Gönderen: 24.12.2005 - 16:56
Bu Mesaji Bildir   tarıkyılmaz72 üyenin diger mesajlarini ara tarıkyılmaz72 üyenin Profiline bak tarıkyılmaz72 üyeye özel mesaj gönder tarıkyılmaz72 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Betül su an offline Betül  
tanittim iste
9 Mesaj
selam aleyke
Ben Viyanada islam akademisini okuyorum ins:davamiz icin bir seyler yapmaya calisacam allahin izniyle,kitab okumayi cok severim ve o kitab üzerinde istisare etmeyide
siir dinlemesini okumasinida cok severim yazarmisin diye düsünürseniz tabi ama sonra okudumda ortaya berbat birsey cikar genelliklekahkaha
yaradilani seviyorum yaradandan ötürü tabiki sizi cok seviyorum müslüman oldunuzan ötürü!!
bu arada arapcada ögreniyorm cok zooor ama (ma esseleme)
bu siteyi var edenlerede ahsentii
Gönderen: 31.12.2005 - 20:17
Bu Mesaji Bildir   Betül üyenin diger mesajlarini ara Betül üyenin Profiline bak Betül üyeye özel mesaj gönder Betül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (6): < zurück 1 2 (3) 4 5 weiter >
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 758 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkoku&thorn;l.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.70546 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.