dexamethasone generique rhinocortivermectin generique rhinocortchloroquine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » DTP iktidar olsun! Lütfen..!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
DTP iktidar olsun! Lütfen..!

178 Mesaj -

En Son On: 11.11.2008 - 00:07
Cinsiyeti: Erkek 

Sonunda olması muhtemel ve korktuğum şey oldu!
AKP'ye kapatılma davası açıldı iyide oldu aslında "oh be" dedim bir AKP li olarak. Şimdi istenilen oldu dedim, artık herşey tamamı ile istenilen gibi değilmi? Yani Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız indirilecek ve ortalık kurtlara kalacak! Gülüyorum. Ülke bu kadar darda bu kadar zor da iken bazı insanlar vatandaşı zerre düşünmeyerek en kestirme çözüme gidiyorlar! Kafalarını kuma gömüyorlar! Dialog asla onlara göre değil zaten! Dialog olmadığı sürecede bu hep böyle olacak ne zaman ki birşeyler iyiye gitse toplanıp kara mürekkeplerini savuracaklar güzelliklerin üzerine!

Bende kendimce onların istediği gibi bir çözüm buldum.
Yazsam daha çok yazacağım ama burda sizlerin bana katılmasını bekliyorum.
Madem AKP ye kapatılma davası açıldı! O halde DTP iktidar olsun bitsin bu iş!

Hürmetler..
Ekleme Tarihi: 15.03.2008 - 13:17
Bu mesajı bildir   SendenKalan üyenin diğer mesajları SendenKalan`in Profili SendenKalan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
canon aleyna su an offline canon aleyna  

20 Mesaj -

En Son On: 25.09.2008 - 01:02
Cinsiyeti: Bayan 
kardeşim hemen teslim olmakla yanlış yaparız pkk,lılara az şehit vermedik,,analarımızın gözyaşı dinmedi daha... üzüntülü üzüntülü
Ekleme Tarihi: 15.03.2008 - 13:53
Bu mesajı bildir   canon aleyna üyenin diğer mesajları canon aleyna`in Profili canon aleyna Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RuZGaR su an offline RuZGaR  

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 21:30
Dtp'nin de kapatma davası var gerçi, Dtp özellikle laiklik konusunda belli kadrolarla aynı fikirde olduğunu sürekli beyan ediyor, bu çevrelere göre de ehven-i şer görünebilir tabi Akp gibi dinci bir partinin yanında, o yüzden neden olmasın..göz kırpmaAma yine de onlar için en güzeli 40'lı yıllardaki tek parti diktatörlüğü, o yönetimi hiç bir şeye değişmezler sanırım..sevinçli

Bu mesaj 1 kez ve en son RuZGaR tarafından 15.03.2008 - 14:01 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.03.2008 - 14:01
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE: DTP iktidar olsun! Lütfen..!

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Alıntı
Orijınalı SendenKalan

Sonunda olması muhtemel ve korktuğum şey oldu!
AKP'ye kapatılma davası açıldı iyide oldu aslında "oh be" dedim bir AKP li olarak. Şimdi istenilen oldu dedim, artık herşey tamamı ile istenilen gibi değilmi? Yani Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız indirilecek ve ortalık kurtlara kalacak! Gülüyorum. Ülke bu kadar darda bu kadar zor da iken bazı insanlar vatandaşı zerre düşünmeyerek en kestirme çözüme gidiyorlar! Kafalarını kuma gömüyorlar! Dialog asla onlara göre değil zaten! Dialog olmadığı sürecede bu hep böyle olacak ne zaman ki birşeyler iyiye gitse toplanıp kara mürekkeplerini savuracaklar güzelliklerin üzerine!

Bende kendimce onların istediği gibi bir çözüm buldum.
Yazsam daha çok yazacağım ama burda sizlerin bana katılmasını bekliyorum.
Madem AKP ye kapatılma davası açıldı! O halde DTP iktidar olsun bitsin bu iş!

Hürmetler..

AKP Li degilim ama sizi tebrik ediyorum sizinle hemfikirim bu konuda gider eteri gelir beteri diye bir söz var ya İŞTE ÖYLE BİRŞEY, vermek istediğiniz mesaj inşAllah anlaşılır..

alkıs alkıs alkıs alkıs
Ekleme Tarihi: 15.03.2008 - 17:46
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
Hadi yüreginiz yetiyorsa kalplerede kapatma davasi acin

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Mesutum yazarsa iste böyle yazar...tabi anlayana,anlamak isteyene!!!Cok güzel ablacim...tahminimce resimde sana aittir...Yüregine saglik...Allah razi olsun ablacim...Kardesimi burda görmek ziyadesiyle cok mutlu etti beni...

Hazimsiz bunlar...inancli insan görünce ne yapacaklarini sasiyriyorlar...Bekliyoruz bakalim görelim ....dua edelim arkadaslar bu particilik meselesi degil....bu inanclarimizin meselesi...bakin iddanameye yolsuzluk yok,arsizlik yok tek dertleri islam düsmanligi....

Allah Yar ve Yardimcimiz olsun...selam ve dua ile...

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 15.03.2008 - 21:47 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 15.03.2008 - 21:44
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
s.a

Yahu durun hemen daha bir şey yok kolaymı öyle 16 milyon kişini oyunu alan bir parti iktidar bir tane kendini bilmez dava açıyor diye parti kapanacak..mazallah ülke karışır ALLAH göstermesin düşünmek bile istemem..bunlar kuyruk açılarını millet'ten çıkartmaya çalışıyorlar...içleri kokuşmuş bunların hükümete misilleme yapacak akılları sıra türban'a karşı kinleri daha oturmadı...Bu millet te biraz aklı varsa ecevit hükümetindeki krizleri 28 şubat muhtıraları unutmadıysa bu hükümete sahip çıkar derim..wesselam...

Ekleme Tarihi: 16.03.2008 - 01:29
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Muhtazaf su an offline Muhtazaf  
Sen onlardan olmadıkça... Onlar senden razı olmazlar!

Moderator
4254 Mesaj -

En Son On: 31.07.2020 - 00:50
Hasan KARAKAYA
hasan karakaya

Sen onlardan olmadıkça... Onlar senden razı olmazlar!
Bu işlerin bu raddeye geleceğini biliyordum... "Cahiliye dönemi"nde yaşayan "Mekke müşrikleri"nin, "helvadan put" yaptıklarını, acıkınca yuttuklarını bilen biri olarak, "kartel medyası"nın da; "çok sevseler" bile, "çizgi dışı"na çıkan yoldaşlarını anında harcayacaklarını "örnek"leriyle aktarmıştım... 6 Ocak 2008 Pazar günü yazdığım "Aile içi şiddet... Ya da mahalle içi baskı" başlıklı yazım, aslında "Perşembe'nin geleceğini Çarşamba'dan haber veren" bir yazıydı... Malûm, o yazımda, kartel gazetelerinin "kendileri gibi yaşam süren" insanları dahi "harcayabileceklerini" dile getirmiştim... Buna örnek olarak da; Ahmet Kaya'yı, Cemil İpekçi'yi, Prof. Dr. Nur Vergin'i ve Osman Yağmurdereli'yi göstermiştim... Bu insanların ortak noktası, "laik bir yaşam" sürmeleriydi!.. Ama, "başörtüsü lehinde" konuştuklarında, nasıl bir "saldırı"ya maruz kaldıklarını, nasıl bir "şiddet"e uğradıklarını dile getirmeye çalışmıştım.
AHMET KAYA’YI ONLAR DA BİLİYORDU
Gerçi, bazı okurlarım, özellikle Ahmet Kaya'nın "başörtüsü lehindeki" konuşmalarından dolayı değil, "PKK sempatizanı" olmasından dolayı saldırıya uğradığını söyleyip;
"Ahmet Kaya, sizin iddia ettiğiniz gibi başörtüsü ile ilgili yaptığı yorumlardan ötürü linç edilmemiştir. O tarihten önce dahi PKK sempatizanı olduğunu, Marksist bir komünist ve her şeyden önce ateist olduğunu Youtube internet sitesinde kendi ağzından duyabilirsiniz.
Bu adam, PKK'nın tüm sitelerinde övgü ile bahsedilen bir terörist sempatizanıdır. PKK için çalışmıştır. Ahmet Kaya, katıksız bir Türkiye ve İslâm düşmanıdır.
Annesinin başörtüsüne gelince... Bugün ben de ateist olmaya karar versem (Allah korusun) yine de annemin başörtüsüne karışmam ve karıştırmam. Bu tam tersi için de geçerlidir. Yıllarca laik bir yaşam süren, mayolarla denizlere giren birçok kadın daha sonra dine dönüp kapanmışlar ve laikçi evlatlarından hiçbir tepki görmemişlerdir. Çünkü onlar "anne"dir. Örtünseler de, açılsalar da biz evlatları için onlar "bir tane"dir.
Ateistler için bile kutsaldır onlar.
Dolayısıyla, sırf başörtüsünü savunur gibi görünen "terörist ve ateist Türk düşmanı" birini mağdur gösterme gafletine düşmüşsünüz. Bu adam için "Ne Kürtlüğü ne PKK'lılığı kaldı" demişsiniz.
Kalması ne ki, zaten öyle değil mi? Allah sizi bir an önce bu gafletten uyandırsın diye dua ediyorum sadece."
Deyip, yazdıklarımı yanlış yorumlasa da, onların "aile içi şiddet"e maruz kaldıkları konusunda hâlâ ısrarlıyım.
Çünkü, Ahmet Kaya'nın; "PKK sempatizanı... Marksist ve İslâm düşmanı" olduğunu ben de biliyorum...
Ama, bunu bilen sadece "ben" değilim... Ona ağır saldırılarda bulunan "kartel gazeteleri" de, bunu çok iyi biliyordu... Onun "Ateist bir Kürt" veya "PKK sempatizanı" olduğu, "ilk günden" biliniyordu... Ama, buna rağmen "protest müziğin en iyilerinden biri" olduğu söylenerek "baştacı" ediliyordu... Yani, "bile bile lades" yapılıyordu!..
ORTAK NOKTALARI BAŞÖRTÜSÜ!
Ama, aynı Ahmet Kaya, ne zaman ki "başörtüsü lehine" konuştu, işte o zaman "linç kampanyası" başlatıldı!..
"Erzurumlu" okuyucum; "kartel medyası"nın başlattığı "linç kampanyası"nın; neden "en başından beri" değil de, "başörtüsü lehindeki" sözlerinden sonra başlatıldığını iyi düşünmelidir!..
Öyle ya;
Ahmet Kaya'nın "Marksist!.. Ateist!.. PKK sempatizanı" olduğu, daha en başından itibaren biliniyor ama buna rağmen "destek" veriliyordu!..
Tıpkı Cemil İpekçi'nin "gay" veya "homoseksüel"liğinin, tıpkı Prof. Nur Vergin'in "laik bir yaşam tarzı" sürdürdüğünün, tıpkı Osman Yağmurdereli'nin "muhafazakâr" bir yapıya sahip olduğunun "en başından beri bilindiği" gibi!..
Ama, ne oldu?..
Cemil İpekçi'ye yönelik saldırılar "gay"liğinden dolayı yapılmadı... Ahmet Kaya, "Ateist Kürt" veya "PKK Sempatizanı" olduğu için "linç girişimi"ne uğramadı... Nur Vergin "laik"liğinden, Osman Yağmurdereli "muhafazakârlığı"ndan dolayı "yargısız infaz"a uğramadı!.
Bu insanlar, ne zaman ki "başörtüsü lehinde" konuştular, işte o zaman "kendi mahalle sakinleri" yani "laikçiler" tarafından saldırıya uğradılar!..
Benim, "aile içi şiddet" veya "mahalle içi baskı" dediğim, işte bu!.
"Laikçi aile bireyleri" arasında kim "başörtüsüne destek" verirse, anında "baskı"ya uğramış, "şiddet"e maruz kalmış ve hatta "linç" edilmek istenmiştir!..
DÜNKÜ KARTELDEN MHP'YE ÖVGÜ
Bakın, ben bu yazıyı 6 Ocak'ta yazdım... Bugün 20 Ocak... İki hafta önce yazdıklarımın ne kadar doğru olduğu, bir defa daha kanıtlandı...
Evet, "laikçi mahalle" mensuplarının “kendileri gibi düşünmeyen”lere, “kendi çizdikleri yolun dışına çıkan”lara nasıl “düşman kesildikleri”ni bir defa daha gördük..
Dünkü “Arşiv” sayfamızda okumuş olmalısınız...
Kartel gazeteleri, daha düne kadar “Devlet Bahçeli’ye” veya “MHP’ye” öyle övgüler düzüyorlar, öyle alkış yağdırıyorlar ve öyle baştacı ediyorlardı ki, şahsen ben, “hayırdır inşallah” demekten kendimi alamıyordum...
“Hangi dağda kurt ölmüş”tü acaba?.. Ya da, “düğün” değil, “bayram” değilken, “kartel, MHP’yi niye öpüyor”du?..
Buyrun, o “övgü”lerden bir demet:
“Bazı olaylar toplumların hafızasında derin yer ettiği zaman, bu gibi semboller hemen kötü hatıraları su yüzüne çıkarıyor.
Kamuoyunda Devlet Bahçeli’nin kişiliğine karşı belirgin bir güven duygusu var.”
“MHP’ye oy verdiğini söyleyen bir okuyucusu, Ali Bayramoğlu’na yazmış... Onun MHP konusundaki tepkisini eleştiriyor.
Ve şu soruyu soruyor:
“Ne zaman MHP’lilerin bu ülkenin ikinci sınıf vatandaşı olmadığını kabul edeceksiniz?
Mektubu yazan MHP’linin hissiyatına aynen katılıyorum.”
“Evet, MHP işte bu soytarılıkları yapmadığı için, şimdi vahşet bezirganları tarafından “teslim olmuşlukla” suçlanıyor.”
“MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçimden önce ve sonra izlediği politikayla bugün partisini cumhurbaşkanı çıkarabilecek bir meşruiyet noktasına getirmiştir.”
“O nedenle bu olayda Devlet Bahçeli’ye söyleyecek laf yok. Ciddi davrandı, tutarlı davrandı. Koalisyon sorumluluğuna aykırı hiçbir şey söylemedi. Üstelik gürültüye pabuç bırakmayacak kadar da dirayetle hareket etti.”
“Bahçeli ödün vermeden uzlaşma becerisini gösterdi. Bunun kendi partisi içinde sorun yaratabileceğini görmesine rağmen cesur davrandı. Türkiye’nin yarını uğruna ciddi bir sorumluluk üstlenmekten geri durmadı.”
AYNI MHP, BUGÜN TU KAKA!
Bunlar, "kartelin kalemşörleri" tarafından "dün" yazılanlar... Evet, 1999-2002 yılları arasında yazılanlar!..
Ya "bugün" yazdıkları?!?..
Buyrun, onlara da bir bakalım:
- "ADAM ciddi, adam serinkanlı, adam devlet nizamını biliyor, adam terbiyeli, adam okumuş, yazmış, adam tartmadan tek kelime söylememeye itina ediyor, diyorsunuz.
Sonra en elverişsiz zamanda çıkıp söylediği bir cümleyle bir çuval inciri berbat ediyor. Hiç gereği yokken ülkeyi 2002 seçimlerine sürükleyip bugünkü Türkiye'nin kapısını açması gibi.
MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'den söz ediyoruz. Sayın Bahçeli dün, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Türkiye'yi ancak on senelik bir plan uygulayarak götürebileceği noktaya bir-iki senede ulaşmasını sağlayacak bir öneriyle ortaya çıktı."
- "Seçimlerden önce şeriat tehlikesine karşı MHP'yi destekleyenler ya da desteklenmesini isteyenler şimdi ne düşünecekler? Çünkü MHP'nin önerisi gerçeklik kazanırsa ya da anayasa bu yönde değiştirilse türban sadece üniversitelerde değil, ilköğretim okullarında bile serbest hale gelecek. Kamu görevlilerinin türban ile hizmet sunması da aynı maddeden biraz esnetilmesiyle kolayca mümkün olacak."
- "Bahçeli türbanın getireceği kârdan payına düşeni artırmak için böyle konuşuyor. Yaptıkları teklifi bazı otoritelerin yeterli bulmaması önemli değildir. Burada önemli olan MHP'nin, Abdullah Gül'ü Çankaya'ya çıkaran eyleme sağladığı 'acil servis'i şimdi türban için de vermeye hazır olduğunu belli etmesidir. Büyük ihtimalle AKP ve MHP'nin temsilcileri, açık kapı bırakmayan bir formül bulmak için bir araya gelip çalışacaklardır."
- "Bu MHP, yoksa örtülü AKP mi? Bahçeli, AKP'nin arka bahçesi mi? Kritik kararlarda, AKP yalnız kaldığı anda, kırmızı alarma ilk koşan Bahçeli. CHP-MHP ittifakı için, MHP'ye oy verenler, aslında AKP'ye oy verdiklerini görüyor. Son sızlanma için vakit çok geç. Tarihsel yanılgıda kızıl elma nereyi gösterdiğini, kendisi de şaşırıyor."
- "...Şimdi ise MHP; türban konusunda destek çıkıyor AKP'ye... Bu durumda 'Bahçeli’nin MHP'si AKP'nin payandası mı?' demek haksızlık mı? Neyse, bu davranışın bir yararı oldu, herkes MHP'nin gerçek yüzünü gördü."
- "Yükseköğretimde türbanın serbest bırakılması' için anayasa değişikliğine MHP'nin oy vereceği söylemiyle AKP'ye bir 'hayat öpücüğü' daha mı?"
İLÂHÎ KURAL, YİNE TECELLİ ETTİ
Evet, bu satırlar, "bugün" yani, "son 2-3 günde" yazılanlar!.. Yani; "MHP, başörtüsüne çözüm için teklif getirdikten" sonra!..
Görüyorsunuz ya;
MHP'ye yönelik eleştirileri, dün "vahşet bezirganlığı" olarak niteleyen "karteloz"lar, bugün aynı MHP'yi "AK Parti'nin arka bahçesi" veya "payanda" olmakla suçluyorlar!..
Gayet, açık ve net;
Eğer "onlardan" isen, "onlar gibi düşünüyor" isen, problem yok... "Övgü" de sana, "alkış" da!..
Ama, "onların düşündüğünün tersine" işler yaparsan, "başörtüsüne özgürlük" istersen, "saldırı"ya hazır ol!..
Hani, Bakara Suresi'nin 120. ayeti var ya;
"Sen onların dinine tabi olmadıkça (uymadıkça), ne Yahudiler ve ne de Hıristiyanlar senden (asla) razı olmazlar.
De ki: "Muhakkak ki Allah'a ulaşmak (var ya) işte o, hidayettir."
Sana gelen bunca ilimden sonra eğer onların hevalarına uyarsan, andolsun ki; Allah'tan sana ne bir dost ve ne de bir yardımcı olur.”
İşte, mesele bu!..
Eğer "laikçi" değilsen, eğer "laikçiliğin gerektirdiği" bir söylem ve eylem içinde bulunmuyorsan; al sana "yargısız infaz", al sana "linç!"
Sadece MHP veya Devlet Bahçeli değil, öyle inanıyorum ki; "yönü kıblede, alnı secdede" olan hemen herkes bu "gerçeği" gördüğünde Türkiye'de çok şey değişecek, sayın Başbakan Tayyip Erdoğan'ın dün dediği gibi, herkes "yerini" ve "haddini" bilecek, "oturduğu yerde oturacak"tır!..
Ben; bunu bilir, bunu söylerim!..
-------
İslâm düşmanları!
Adam, sanki "Şalom"da veya "Haretz"de ya da "Jarusalem Post" gazetesinde yazıyor...
Sorsan, "Ben de Müslümanım" der ve hatta "mezar taşları"nı saymaya başlar:
"Dedem hocaydı, ninem hacıydı, halam hafızdı!"
Ama yazdıklarına bakarsan, "bir yahudi"den farksız!..
"Başbakan'ın, en ırkçı ve antisemitik yazarları dış gezilerde yanına alıp kendilerine saygı göstermesi de tabii ki dışarıda not ediliyor" diye yazılar yazabiliyor!..
Hiç düşünmüyor ki; "İsrail" veya "Siyonizm düşmanı" gazeteciler Başbakan'ın uçağına binerken, aynı uçağa "İslâm düşmanı gazeteciler" de biniyor!..
Merak ediyorum, acaba "İslâm düşmanı" gazeteciler de, "dışarıda not ediliyor" mu?..
Benim "dış bağlantılarım olmadığı" için, bunları elbette bilemiyorum... Ama, şunu gayet iyi biliyorum: "Siyonist aşığı" gazeteciler de, "içeride" not ediliyor!..
Millet, "İslâm düşmanları"nı çok iyi biliyor!
Ekleme Tarihi: 16.03.2008 - 03:18
Bu mesajı bildir   Muhtazaf üyenin diğer mesajları Muhtazaf`in Profili Muhtazaf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 583 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54564 saniyede açıldı