kaletra kamagra generique kaletra ivermektin lopinavir ritonavir apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Dedem Sebatay Sevi'nin Sülalesinden

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 21 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Dedem Sebatay Sevi'nin Sülalesinden

237 Mesaj -

En Son On: 23.06.2008 - 16:29
Cinsiyeti: ----- 
Dedem Sebatay Sevi'nin Sülalesinden

"Ben Sabetayist değilim. Ama Sabetay Sevi’nin sülalesinden gelmeyim, Selanikli’yim. 1480’de dönmüşler." Cemil İpekçi'den ilginç açıklamalar.

Modacı Cemil İpekçi, Haber 7 kanalında yayınlanan 'Sıradışı' programında Turgay Güler'in konuğu oldu. İpekçi hem Güler'in hem de elektronik posta ile seyircilerin gönderdiği soruları yanıtladı. İşte İpekçi'nin dikkat çekici sözleri:

"AKP'yi yakın hissediyorum"

Ben hiçbir partili değilim. Bu partiyi daha yakın hissediyorum, yaptıklarını. Ama ben hiçbir hükümetimi din kisvesi altında görmek istemiyorum. Yani hükümetlerin, devletin dinlerden uzak olması, herkese aynı mesafede olması gerekiyor. Bu da neyi getiriyor, devleti temsil eden bütün yerlerde dinden uzak olması gerekiyor. Bu da nedir? Kamu yerlerinde dini hatırlatan hiçbir şey olmaması gerekir ki, her din yakın olsun.

"Türbanı Meclis'te takın demedim"

Türban konusunda ben dedim ama ben türbanı Meclis'te takın demedim. Bu çok önemli birşeydir. Ama onun dışına çıktığınız andan itibaren hastaneniz olabilir, nasıl rahibeler hastanesi var. Sadece türbanlı, çok dindar hanımların ve beyefendilerin olduğu bir yer olabilir. Sizin bir işyeriniz olabilir; işyerinizde tamamen kendi inançlarınızdaki insanları çalıştırabilirsiniz. Ama devletin en ufak bir inançla olduğu dakika, laik ve demokratik olamaz.

"Türban üniversitede serbest olmalı

Üniversitelerde de serbest olması gerekir, üniversite kamu yeri değil. Normalde devlet üniversitesi de olsa okuma yeri... Böylesi bir hürriyeti kim kısıtlayabilir ki? Tam tersine son derece vicdan azabı çekilecek birşey, binlerce kızımızın üniversiteye girmemesi. Cahil mi kalsın? Parasını kazanamayıp kocasının eline mi baksın?

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=147962
Ekleme Tarihi: 01.01.2008 - 14:21
Bu mesajı bildir   Evrensel üyenin diğer mesajları Evrensel`in Profili Evrensel Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Cinsiyeti: Erkek 
Yuh be vallahi yuh derim ben buna be daha ne diyeyim gerçekci olmasa bile (samimi acaba) adam resmendiyor işte varsın kendisini cumhuriyet yalanlarının arkasına saklayan yalakalar düşünsün gerisini .Adam benim sülalem budur diyor ama dedesi türk müslüman hatta ve hatta tekke şeyhi hafız olan ne devlet büyüğü denilen zatı muhteremler gördü bu millet....baş örtüsüyle o kadar uğraştılar ki yaptıkları unutuldu ama tarih unutmadı..belki onlar yaptıklarını unuttular ama... ALLAH'Inda bir hesapı var elbette....üzüntülü :-

selam ve dua ile.
Ekleme Tarihi: 01.01.2008 - 22:50
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RuZGaR su an offline RuZGaR  

Moderator
1295 Mesaj -

En Son On: 19.03.2012 - 21:30
Cinsiyeti: Bayan 
Herkes ne yaparsa kendine, bu zulme fikri olarak bile destek verenlerden Rabbim hesabını elbet soracaktır, kimsenin onaylamasına da ihtiyacımız yok zaten, birileri de bu haberleri görüp akıllanmayacağına göre.. göz kırpma
Ekleme Tarihi: 02.01.2008 - 10:45
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
selman8 su an offline selman8  
Bir Cemil İpekçi meğer nelere kadirmiş...

90 Mesaj -

En Son On: 29.01.2008 - 13:36
En berbat ve en tehlikeli bilgi edinme şekli körü körüne ve şartlanmış hizipçilerin hezeyanlarını araştırmadan kabullenmek, bir yerlerden türeyen magazin tipi haberleri bile öküz altında buzağı aramak için kullanmaktır.

Hele hele yapılan bu bir ülkenin kurtarıcısı ve yepyeni bir cumhuriyetin kurucusu ile ilgili soru işaretleri oluşturma ve zihin bulandırma meselesi ise çok daha tehlikelidir.

Söyleyebileceğim çok söz var. Zaten genelde yazılarıma bakarsanız neler söyleyebileceğimde apaçık ortaya çıkar.

Benim baba tarafından dedemin dedesi Osmanlı döneminde, Filistinden karadeniz bölgesine göç yoluyla gelmiştir.
Bir forumda kaskatı bir yobazi benim bu özelliğimi yazdığımda bilgime atacak pislik bulamayınca bana verdiği cevabı yazıyorum. "Senin yahudi olduğun dedenin geldiği yerden belli"
Bu ibret misali başlık konusu ile karşılaştırın, kıyaslayın ve ne anlama gelldiğini siz yorumlayın lütfen. Ki ben şunu her zaman söylüyorum, Elhamdulillah müslümanım ve hiç kimse benden daha türk ve hiç kimse benden daha vatansever olamaz.

Asla araştırmadan kabullenmeyin ve asla faydası olmayan bilgilerle insanların değerlerini belirlemeye çalışmayın. Bu Allah indindede mahvolmayı getirir bu hezeyanları, iftiraları çıkaranlarada, inananlarada.

Aşağıda bazı linkler verdim. Araştırıp ne demek istediğimi daha iyi anlayabilmeniz için.

Kalın sağlıcakla..

http://www.youtube.com/watch?v=GZw_fFsU-QU&feature=related

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=ataturk+sabetayci+miydi+meselesi

http://nedir.antoloji.com/sabetayist/sayfa-14/

Bu mesaj 4 kez ve en son selman8 tarafından 20.01.2008 - 13:34 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 02.01.2008 - 11:12
Bu mesajı bildir   selman8 üyenin diğer mesajları selman8`in Profili zum Anfang der Seite

Moderator
1295 Mesaj -

Cemil İpekçi ailesinin geçmişini açıklamış bundan da bir rahatsızlık duymamış belli ki, siz niye bu kadar rahatsız oldunuz anlamak zor..

Yazınızda bahsi geçen araştırmadan, körü körüne inanmaya karşı çıkıyoruz biz de zaten, birilerini yüceltme, onlara insan üstü vasıf yükleme pahasına gerçeklerin üstünün kapatılması ki bu haberde en ufak bir ima bile yokken sizin konuyu başka yerlere taşıma gayretiniz, maalesef ülkemizde de belli bir dönem için sürekli yapılagelen bir devlet politikası, bu sayede kendi gerçek tarihimizi bile öğrenemiyoruz, bu ne kadar doğru peki sizce?
Gerçeklerin araştırılıp ortaya çıkarılmasının kimseye zararının olmayacağı görüşündeyim şahsen, yoksa sizin zannettiğiniz gibi kimseyi körü körüne kötülemek gibi bir amacımız yok, kimseye beslediğimiz sürekli bir düşmanlığımız da yok, bu hususu da belirtmem gerekli diye düşündüm..göz kırpma
Ekleme Tarihi: 02.01.2008 - 11:39
Bu mesajı bildir   RuZGaR üyenin diğer mesajları RuZGaR`in Profili RuZGaR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Bu ne perhiz, ne lahana turşusu...

90 Mesaj -

Rüzgar kardeşim ben neden Cemil İpekçinin açıklamasından rahatsızlık duyayım. Hergün böyle ve daha envai çeşit haber çıkıyor basında. Fakat çoğunlukla ilgili sayfalarda yada traj yapmak için ön sayfada. Ben bunlarla ilgilenmem bile.

Yalnız anlayamadığım burası magazin sayfası değil. TÜRKİYEDE VE DÜNYADA SİYASET le bu yazının alakası nedir. Ne anlatılmak istenmektedir ? Lütfen bana bunu açıklayabilirmisiniz ?

Şayet geçerli bir nedeni varsa ve ben yanılmışsam, hem sizden hem de bu yazıyı aktaran kardeşimden özür dileyeceğim.

Kalın sağlıcakla....

Ekleme Tarihi: 02.01.2008 - 11:56
Bu mesajı bildir   selman8 üyenin diğer mesajları selman8`in Profili zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

En Son On: 09.04.2008 - 17:24
Bunun gibilerin hayat / cinsellik anlayışlarına hoşgörü kazandırmak için yapılan beyanlar...

Burayı senin dedelerin yönetiyor hem ruhen hem madden dönme !..Onlar memlketi sömüren 3000 aile...TÜSİAD onların , müsiada bile el attılar.Sermaye onların.HAriciye onların...İsrail onlara(onlar israile) çalışıyor...

Senin cinsel sapman, garabet halin düzen gözünde zaten müslüman birinin açıklaması değil."Demokratik" bir beyanat...Bir müslüman söylüyor bunları yıllardır ( özgür-der), İslamcı aydınlar vs.Ama bu kadar yankı yapmıyor...Gözümüzde Luti biri olarak değerin dedelerin Sabatay seviye verdiğimiz değer kadardır.Abdulhamit HAn r.a. ın torunları sana itibar etmez.Dediklerini "yutan" lar neyi yuttuklarını iyi düşünmeliler.

Ekleme Tarihi: 02.01.2008 - 12:04
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Fazılmirza su an offline Fazılmirza  

48 Mesaj -

En Son On: 09.04.2008 - 17:24
İpekçiden yalanlama :

Ben türban serbest bırakalına kadar TÜRBAN DEFİLESİ" YAPMAM DEDİM.nORMAL DEFİLERERİM DEVAM EDECEK...BAsın yanlış aksettirmiş.

Buyurun burdan yakın.

Ekleme Tarihi: 04.01.2008 - 13:49
Bu mesajı bildir   Fazılmirza üyenin diğer mesajları Fazılmirza`in Profili Fazılmirza Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

Moderator
1295 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı selman8

Rüzgar kardeşim ben neden Cemil İpekçinin açıklamasından rahatsızlık duyayım. Hergün böyle ve daha envai çeşit haber çıkıyor basında. Fakat çoğunlukla ilgili sayfalarda yada traj yapmak için ön sayfada. Ben bunlarla ilgilenmem bile.

Yalnız anlayamadığım burası magazin sayfası değil. TÜRKİYEDE VE DÜNYADA SİYASET le bu yazının alakası nedir. Ne anlatılmak istenmektedir ? Lütfen bana bunu açıklayabilirmisiniz ?

Şayet geçerli bir nedeni varsa ve ben yanılmışsam, hem sizden hem de bu yazıyı aktaran kardeşimden özür dileyeceğim.

Kalın sağlıcakla....

Kusura bakmayın geç cevap yazmış bulundum.. Sonuçta İpekçi modayla ilgili bir açıklamada bulunmamış, Akp ve türban konusundan bahsetmiş gördüğünüz gibi, siyasetle hiç alakası olmadığını söyleyemeyiz.. Tabii ki açıklamayı yapanın siyaset hakkında ne kadar otorite(!) olduğu veya bizi ne kadar ilgilendirdiği tartışılır ancak maalesef ülkemizde herkes her konuda istediği gibi fikir beyan edebildiği ve bu tür insanalra daha fazla rağbet edildiği için bu konuya da medya geniş bir yer ayırdı buraya da eklenmesine aynı şekilde bakabiliriz..

Alıntı
Orijınalı Fazılmirza
İpekçiden yalanlama :

Ben türban serbest bırakalına kadar TÜRBAN DEFİLESİ" YAPMAM DEDİM.nORMAL DEFİLERERİM DEVAM EDECEK...BAsın yanlış aksettirmiş.

Buyurun burdan yakın.

Zaten ülkeyi çıkarları uğruna istediklerigibi ellerinde tutup, ekonomiyi şu anki haline getiren bir avuç insanın desteğine ihtiyacımız yoktu, Allah büyük..sevinçli
Ekleme Tarihi: 08.01.2008 - 12:01
Fikir ne ise zikirde odur...

90 Mesaj -

Rüzgar kardeşim şayet başlık şöyle olmasaydı "Dedem Sebatay Sevi'nin Sülalesinden" ve sırf türbanla ilgili bu kişinin sözleri olsaydı ben buraya bu konnuda tek kelime dahi yazmazdım.

Dikkat edin başlık konu yazıda sırf aşağıdaki bölüm kırmızı bir tonda verilmiş.Gazete sütünunda dahi bu renk yok.
"Ben Sabetayist değilim. Ama Sabetay Sevi’nin sülalesinden gelmeyim, Selanikli’yim. 1480’de dönmüşler." Cemil İpekçi'den ilginç açıklamalar.

Bir konuda bir alıntı haber verdiğinizde başlık olarak o yazının içinden sizi en çok etkileyen bölümü başlığa taşırsınız. Yada daha geniş anlamda düşünelim öncelikli vurgulama bu olur fakat bir taşla bir kaç kuş vurmaya çalışırsınız.
Benim burada gördüğüm şudur. Kelimelerle veriyorum izah için uzatmaya sanırım gerek yok.SABETAY, SELANİK, TÜRBAN.

Bu alıntı yazı için gerçek ve en son düşüncemi söyleyeyim isterseniz.Ne amaca hizmet ettiği belli olmayan, bir modacının karışık görüşlerini yansıtan çok büyük ve değerli bir şeymiş gibi aksettirilen aktüel, magazin türü bir yazı.
Benim açımdan siyasetlede en ufak bir alakası yok.

Türbanı siyaset konusu olarak kabul etmekte çözümsüzlüğü en baştan kabullenmek anlamına geliyor. Bugün iktidarda bulunan türban desteğinden çok büyük oranda nemalanmış ve namalanmaya devam eden parti, bu örtüleri takanların çoğunluğu cumhuriyetle problemli olmasada bu örtüyü rejimi yok etmenin bayrağı olarak kullanıyor.
Zaten fitnede burdan çıkıyor. Aslında fitne özellikle bu çözümsüzlükten kaynaklanıyor ve çözümsüzlük bu örtüyü bayrak edinenlerce özellikle isteniyor. En azından bugüne kadar geçen süreçte tablonun görünümü bu.

Düşünün bir ülkede başını örten ve örtmeyen müslüman kadınlar var. Bunlardan birinin diğeri üzerinde tahakküm kurması kabullenilebilirmi ? Ortalıkta başörtüsü konusu mağduriyet konusu olarak çare ararken, sinsi bir şekilde bu örtüyü takmayan ve kendilerinden çok daha özgür addedilen başı açık kadınlar için başka bir haksızlık ortaya çıkmıyormu ?
Başörtüsü namusumuzdur, kimliğimizdir, duruşumuzdur sloganlarını ortaya atıp bunu saf temiz insanlara haykırtanlar bunun dünyada yaptığı din adına ayrıştırma fitnesinin, bu örtüyü takmayanların dini ve namusu şaibelidir yanlış zannının yaptığı tahribatı nasıl telafi edecekler ve yarın din gününde bu ağır hatanın hesabını nasıl verecekler.

Akıl ve gönül sahipleri şunu mutlaka görür, yada görebilir. Din konusu ve onunla ilgili kavramlar doğru olsun yanlış olsun sömürülmeye son derece açıktır, müsaittir. Hele hele din konusunda bilgi ve bilinç açısından zayıf toplumlarda bu daha açık bir özellik ve tehlike arzetmektedir.
Onun için şu ayeti her fırsatta veriyorum "Aldatan sizi Allah'ın adıyla aldatmasın"

Kalın sağlıcakla.....

Ekleme Tarihi: 09.01.2008 - 11:18

Moderator
1295 Mesaj -

Açıkçası ben bu haberde renklerle bir mesaj verildiği düşüncesine kapılmamıştım. Gazete sütununda bu rengin olmadığını söylüyorsunuz ama haberin altında verilen linke tıklarsanız eğer, haberin kaynağına yani, orada da aynı kısımların farklı renklerle verilmiş olduğunu görürsünüz, haber sitelerinde genelde haberin başındaki ilk kısmı içerikle ilgili bilgi vermesi açısından bu şekilde farklı renkte veriyorlar, olay bundan ibaret sanırım..

Başörtüsünü yasaklayanların argümanıdır zaten başörtüsünün siyasete mal edilmesi, bizim böyle bir düşüncemiz yok ve olamaz da fazla da yoruma gerek yok, birileri ortaya türban siyaset aracıdır dedi, saldırmaya hazır başkaları da buna sahip çıktı, biz şimdi ne desek boş..
Ekleme Tarihi: 09.01.2008 - 11:53
Fikir ne ise zikirde odur (2)

90 Mesaj -

Rüzgar kardeşim aynı yazıyı orjinalinden kopya ile bende aşağıda yapıştırdım, rengine bakarmısınız ? Siz aynı vurgulamayı istemezseniz, üzerinde oynamazsanız düz yazı olarak çıkıyor yapıştırdığınız yazı.

Söylemek istediğimde bu zaten. Yazının orjinalini yazanda buraya aktaran kardeşimde aynı düşünceleri paylaşıyorlar. Bir taşla aynı kuşları vurmada hem fikirler. O nedenle gazetede mavi burada kardeşimin kopyaladığı kırmızı olmuş bu benim vardığım sonucu değiştirmiyor..
-------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------

Kalın sağlıcakla.....

Bu mesaj 1 kez ve en son selman8 tarafından 09.01.2008 - 12:21 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.01.2008 - 12:20
Evrensel su an offline Evrensel  

237 Mesaj -

Cemil Ipekci'yi ben tabrik ederim, kutlarim.

Cunku Sabataycilar kolay kolay hatta hic, asla 'Ben Sabatayistim' demez, bunu gizli gizli yuruturler.

Gorunuste onlar 'en iyi Turk(!)cudur, en iyi vatansever(!)dir, ulusalcidir, Kuvvacidir'

Bu tur desifre edici, ezber bozucu yazilar, makaleler elbetteki takiyyecileri, gorundugu gibi olmayanlari rahatsiz edecektir.
Ekleme Tarihi: 09.01.2008 - 21:55
Bu mesajı bildir   Evrensel üyenin diğer mesajları Evrensel`in Profili Evrensel Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: Ne demiştim işte ispatı.

90 Mesaj -

Yukarda söylediğim tüm sözlerin doğruluğunu istemedende olsa onayladığı için Evrensel kardeşimize teşekkür ediyorum.Takiyye ile birşeyler anlatmaya çalışanlar ve apaçık söyleyenler sanırım ortada. Ne demek istediğimi anlamak isteyen kardeşlerim tarafların tüm yazılarına şöyle bir göz gezdirsinler yeterli olacaktır.

Atatürk karşıtlığının, düşmanlığının ve ona haksız yakıştırmalarda bulunmanın hiç bir değeri olmayan kavramlar yakıştırmanın bunlardan medet ummanın bu ülkeye ve insanına hiç bir şey kazandırmadığını ve kazandırmayacağını aksine tekrar bir kurtuluş savaşı imtihanı için yol açacağını hep birlikte göreceğiz.

Bekleyin sabredin, ayak sesleride geliyor zaten.Tüm ekonomik ve siyasi verileri iyi takip ediniz. Osmanlıda böyle kuşatılmıştı. Osmanlının sonuda benzer bir ortamda patlak vermişti.
Ve şunuda iyi düşünelim Allah büyük yanlışlara saparsa ancak milletleri kahır ve gazabla imtihan eder. Sonunda tertemiz birileriyle kurtuluşa taşısada bu böyle.

Kalın sağlıcakla...

Alıntı
Orijınalı Evrensel

Cunku Sabataycilar kolay kolay hatta hic, asla 'Ben Sabatayistim' demez, bunu gizli gizli yuruturler.

Gorunuste onlar 'en iyi Turk(!)cudur, en iyi vatansever(!)dir, ulusalcidir, Kuvvacidir'

Bu tur desifre edici, ezber bozucu yazilar, makaleler elbetteki takiyyecileri, gorundugu gibi olmayanlari rahatsiz edecektir.

Bu mesaj 1 kez ve en son selman8 tarafından 09.01.2008 - 23:29 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 09.01.2008 - 23:22

Moderator
1295 Mesaj -

sevinçli
Burada takıyye yapan ben oluyorum sanırım, istediğiniz gibi düşünmekte serbestsiniz tabii ama her Selanik kelimesi sizin için tehlike arzediyorsa yapabileceğim bir şey yok.. Zorlama bir şekilde herkesi Atatürk düşmanı addetmeye çalışırsanız muhakkak bir argüman bulursunuz zaten, kartel medyasında hemen her gün örneklerini görüyoruz..göz kırpma
Ekleme Tarihi: 09.01.2008 - 23:37
Fikir ne ise zikirde odur (3)

90 Mesaj -

RÜZGAR kardeşim yorumlarımda ve yazılarımda kimseyi incitmek maksadım olmadığı gibi daha ağır kokular duymadığım bir mevzuya kolay kolay girmem, böyle bir yazıya dahi cevap vermem

Ne demek istediğimi kısaca anlatmaya çalışayım. Sizler site yönetimi olarak elinizden geldiği kadar apaçık Atatürk düşmanlığı kusan yazılara izin vermiyorsunuz. Yada bir çatışma olduğunda fitnenin alevlenmesini önlüyorsunuz. Bunun için sizleri takdir ettiğimi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Fakat ben internette farklı sitelerde pek çok yerde kontrolun hak getire olduğu pek çok yorum, eleştiri okudum. Bunların içinde Atatürke iftira için üretilmiş, yada gerçeğine bire bin katılmış yada gerçeği tamamen saptırılmış akıl almaz tüyleri diken diken edecek o kadar çok iftira dolu hezeyan okudum ki. İster istemez bunların daha yumuşak ve takiyye yoluyla ortaya atılanlarını gördüğümde bu haksızlıklara karşı bende bir tepki ve üzüntü oluşuyor.

Diyeceksiniz ki peki burada bu kadar normal bir üsluba yakın yazılan yazılara cevap veriyorsunuzda onlara neden cevap vermiyorsunuz ? Yada onlarada cevap veriyormusunuz ? Hayır kesinlikle cevap vermiyorum, dahil olmuyorum. Bir şeyde fayda görürsem bunu yaparım. Oysa Atatürke pislik atmaya çalışanlara karşı cevap verenlerin normal yazılarına dahi bu kin nefret sahibi Atatürk düşmanları anında en ağır hakaret ve en ağır küfürlerle, iğrenç aşağılık iftiralarla karşılık veriyorlar.Ve bir örnekle anlatacak olursak bu iğrenç tablolar özellikle son beş yıl içinde ülke toplam borcunun katlandığı gibi katlanmış vaziyette.

Bu yazdıklarım ışığında RÜZGAR kardeşim diyorumki sen farklı bir düşüncedeysen bunu kabullenirim, olabilir derim. Fakat benim endişe ve üzüntüme sebep olan çirkin tabloları senin gibi istisna olarak farklı düşünen insanlar değiştiremez.

Kalın sağlıcakla.....

Bu mesaj 3 kez ve en son selman8 tarafından 10.01.2008 - 12:23 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.01.2008 - 11:03
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
RE:

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı Evrensel

düsün Oldu olacak evine birde çicek felan gönder be ......Ne demek türktür vatan sever vs....bana göre sen kışkırtmak istiyorsun insanları bu yazınla gibi geliyor ...Çok meraklıysan o zaman sende sabatay seviye katıl tutanmı var seni....Madem en lerin hepsi sabataylarda toplanmış o zaman ben söyliyeyim sana o zaman bunu ila etmeyi unutmuşsun dur her halde ALLAH'ın en iyi kullarıda onlar yazsaydınya....üzüntülü üzüntülü
Ekleme Tarihi: 10.01.2008 - 12:25
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

237 Mesaj -

Turk olmadigi halde Turkcu gozuken, vatansever olmadigi halde vatansever gozuken, kuvvaci gozuken, ulusalci gozuken bir avuc azinlik aslinda kendileri hakkinda yazilar yazilmasini, konusulmasini, tartisilmasini istememektedir, rahatsizlik duymaktadirlar.

Cunku o azinlik Turkiye'nin en stratejik-kilit noktalarinda bulunmaktadirlar, milletin kendilerini tanimalarini istememektedirler.

O yuzden irticayi, pkkyi gundemimizden dusurmemeye gayret ederler.

O azinlik varligini surdurebilmek icin herkesi vatanhaini, kotu ilan eder.

AB kotu, ABD kotu, Kurtler, Turkler, Araplar, Iranlilar kotu bunlar musluman ya irticaci, Ermeniler kotu, Yunanlilar kotu...Herkes kotu, bizi yemek istiyorlar.

Bir tek o azinlik iyi, onlar Turkcu, vatansever(!)

Digerleri hep kotu!
Ekleme Tarihi: 10.01.2008 - 16:23
Türk olmak nedir ???

90 Mesaj -

Evrensel kardeşim çok güzel bir noktaya parmak bastın. Aslında senin mevzu yazıyı aktarırken zihninden geçenlerin içinde bu son kimlik meselesinide taşıdığını ve vurgulamaya çalıştığınıda düşündüm. Fakat apaçık bir söylem gelmedikçe bu anlamda bir şey yazmak istemedim.

Şimdi yeri geldi hazır kardeşimiz bu konuya değinmişken Türk olmanın ne demek olduğunu bunun nasıl vasıfları taşımayı gerektiğini özetle biraz anlatmaya çalışalım.

Osmanlı hükümdarlarından başlayalım örnek vermeye. Kanuni Sultan Süleyman bir rus kızıyla yani sonradan adı Hürrem Sultan olan bir gayrimüslim kızla evlenmişti. Böyle bir çok padişahın gayrimüslimden müslüman edilmiş kızlarla evlendiği bilinen gerçektir.

Peki bu durumda hiç karışmamış bir padişah soyu düşünecek olursak yalnızca Kanuni'nin bu evliliğinin dahi işin özünü bozacağı bir gerçek değilmidir. Bu durumda bu padişahlar nedir soy olarak bir Türkmü yoksa kırma bir soymu.Bu karışma onların türklük kavramını zedelermi ?

Peki ya yüzyıllar boyu süren Yeniçeri ocağına devşirme olarak gayrimüslim tebadan alınan ve müslüman edilip sonrada müslüman türk kızlarla evlenip çoğalan yüzbinlerce insanı ve onların soylarını bu anlamda nereye koyacaksınız ?
İşi bu anlamda düşündüğünüzde yüzde yüz türk olanları tespit etme gibi bir imkanınız olabilirmi ? Olsa ne ifade eder, neye yarar ?

Bakın kendimden bir örnek vereyim türklük kavramı için.Benim dedemin dedesi ailesiyle birlikte Osmanlı döneminde Filistin'den göçerek karadeniz bölgesine gelmiş yerleşmişler. Burada bölge halkıyla karışıp arapçayı bile tamamen unutmuşlar. Şimdi bana sorsanız bütün yüreğimle derimki hiç kimse benden daha Türk ve hiç kimse benden daha vatansever olamaz.

Bilhassa Osmanlının son döneminde çok acı örnekleri var. Yüzdeyüz türk diye bilinen nice hemde tanınmış simalar vatanı kurtaranlar değilde mandacılar, işgalciler yanında yer aldılar. Bununlada kalmayıp vatanı koruyanları arkadan vurdular.Vatanı kurtaranlar sadece dış güçlerle değil işte türk olduğunu söyleyen bu vatanın kanı bozuk bu sefil evlatlarıylada mücadele ettiler.

Çanakkale savaşından iki ibret örneğide kısaca buraya aktarmak istiyorum. Rum kökenli bir tabip subayımız büyük yararlar gösterdikten sonra çarpışmalar esnasında ağır yaralanır. Artık ölüm onun için çok yakındır. Etrafındakilere söylediği şu son isteğini ben her düşündüğümde gözlerim dolar. "Sakın beni (defnederken) sizinkilerden ayırmayın. Yoksa hakkımı helal etmem"
Aynı Çanakkale savaşında arap kökenli askerlerde vardı ve kayıtlarla sabittir. Bunların hepsi bir tek kurşun bile atmadan firar etmiştir.

Şimdi türklük nedir müslümanlık nedir vatan kavramı nedir bir daha düşünelim derim hepinize.
Vatanını yüreğiyle sevmeyen onu sahiplenmeyen bu bilince sahip olmayan genleri v.s. özellikleriyle fiziken tam türk olsa ne değeri var ?
Birde kimliği soy geçmişi karışık olup hatta farklı inanışa sahip olup bu vatanı özü gibi seven insan için bu türk soyu özelliği taşımamak ne engel ifade eder ?

ABD de kim gerçek amerikalı ? Adamlar dünyaya ipotek koyup yönlendiriyorlar.Oysa o toprakların gerçek sahipleri kızılderililer.Bu örnektede düşünülmesi gereken ve beni doğrulayan bir ibret yokmu ?

Çoğunuz bilirsiniz arap ve ingiliz atları çoğaltılırken soyları ve özellikleri bozulmasın diye mutlak aynı ve sağlam soydan üreme sağlanır.
Bu soy ve cins koruma işi hayvanlar için ne kadar doğalsa insanlar için düşünüldüğünde ise o kadar yanlıştır. En başta Allah kelamı soy ve boy kavramlarına dayanmayı ve bu anlamda üstünlük dayatmayı reddediyor.

İşte Atatürk ulus devlet kavramının bu nedenle gerekliliğini tespit edip onu azimle oturtmaya çalıştı.Yoksa halkın içinde bazı zümreler kafatasçılık mücadelesine saplanıp ülkeyi mahvetsin diye değil.

Kalın sağlıcakla....

Bu mesaj 3 kez ve en son selman8 tarafından 11.01.2008 - 12:57 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.01.2008 - 10:45

237 Mesaj -

Kafatasciliga, irkciliga, milliyetcilige bir muslumanin taraf olmasi dusunulemez.Hangi tur milliyetcilik olursa olsun, hepsi yerin dibine batsin.

Kusura kalma ama, senin alninda 'bu adam Araptir' dahi yazsa ben inanmam.

'Ne mutlu Turkum diyene' diyenlerin Turk olmadigina inanmadigim gibi!
Ekleme Tarihi: 12.01.2008 - 00:30
İslam şartlanmışlığı ve akıl dışılığı reddeder.

90 Mesaj -

Evrensel kardeşim benim alnımda arap yazsa kabul etmeyeceğini söylüyorsun. Buna hiç şaşırmadım, şaşırmam. Çünkü İslam deyince onbir kuşak ilim merkezi ve Allahın velisi peygamber evladını sistematik bir şekilde yok eden Emevi ve Abbasi zihniyetinin yaklaşık üçyüz yıl baskıyla oturttuğu Kuranın dininin tasfiye edildiği din anlayışları İslamıda, araplarıda Emevi şablonu ile tanıtır oldu.

Ha unutmadan ben araplarla ilgili geçmişimi çok nadir söylerim ve Türklüğümle övünürüm, geçmişimde kalan atamın araplığıyla değil.

Efendimizin hoşgörü, merhamet ve her türlü insani değerle olgunlaştırdığı yaşama soktuğu din anlayışı ortadan yok oldu.İşte Evrensel kardeşim bu İslamı dünyaya olmadığı gibi tanıtan düşüncenin bir ferdi olarak senin, beni kabulün olan hiç bir yere oturtman mümkün değil. Bunu senden beklememde zaten.

Haçlı ülkelerinde yaratılmışların en hayırlısının bile terörist olarak gösterildiği, tüm İslam dünyasına terörist diye bakıldığı dinini anlamaktan uzak daha doğrusu Emevi din anlayışının hakim kılındığı din anlayışları değilde nedir. Mevlananın Yunusun tüm dünyada kabul gördüğünü ve sevildiğini düşündüğümüzde nuru oldukları Efendimizin böyle yanlış tanınmasında sebepler nelerdir ?

Doğruyu kim söylerse söylesin onu bu haktır diye kabul eder hatta gerektiği yerde söylerim. Bakın Muhammed İkbal İslam dünyasının geldiği hal için nasıl acı bir yorum yapıyor. "Bugün İslam'ı temsil ettiği söylenen milletlerin dünyaya itiraf etmek zorunda oldukları bir gerçek vardır. O da biz İslamı temsil etmiyoruz demektir"
M.A.Ersoy dan bir başka ibret kafiye "Nebiye atfen binlerce herze uydurdun, yıktında dini mübini yeni bir din kurdun"
Bir başka adını hatırlayamadığım İslami düşünürde şöyle diyor "Bugün İslam dünyasının en büyük sorunu İslamı bilmemek ve bundan dahada kötüsü bilmediğinide bilmemektir" diyor. Bu değerli sözlerin sahiplerinin yanlış bulduğum çok sözleri olmakla birlikte işte bu gerçeklerinide aynen kabul ediyorum ve yansıtıyorum.

Bugün İslam dünyasının halininin Allah katında ne ifade ettiğini anlayabilmek için şu tespitlerin cevaplarının mutlaka akıl ve mantık dairesinde cevaplanması gerekiyor.
*Neden İslam dünyasının ve özellikle şeriat dindarlık adına görüntülerin haykırışların olduğu kısımlarının üzerlerine aralıksız haçlı pisliği yağıyor ?
*Neden tüm İslam dünyası tam bir haçlı kuşatması altında inim inim inliyor ?
*Neden gelişmiş ülkeler arasında bir tek İslam ülkesi yok ?
*Neden İslam ülkelerinin özellikle din özellikleri öne çıkmış kısımlarında mezhep, kardeş kavgaları kan şiddet bitmiyor huzur yok ?
Bunlar Kuran'ı yaşamın dışına çıkarmış olmanın kahırlı gazablarından başka neyi ifade edebilir ?
Oysa Allah doğru yolda olan fert ve milletlere huzur, barış ve yükseliş vaadediyor.

Kalın sağlıcakla...

Bu mesaj 5 kez ve en son selman8 tarafından 13.01.2008 - 10:47 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.01.2008 - 12:11
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 802 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56956 saniyede açıldı