stromectol generique stromectol ivermectin generique plaquenil lopinavir ritonavir 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » T A N I Ş M A » ben bir soru sormak istiyorum

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 33 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ben bir soru sormak istiyorum

17 Mesaj -

En Son On: 19.01.2007 - 10:12
Cinsiyeti: ----- 
benim üç tane kızım var.. size sormak istiyorum arkadaşlar kardeşler ben okutmak istemiyorum ilk öğretim den sonra ..başöürtü sorunu için. ahiretini kazanmadıktan sonra bu dünyasını ne yapıyım.. bana benim gibilere bir akıl.. ALLAH HERKESTEN RAZI OLSUNdüsün düsünağlarağlar
Ekleme Tarihi: 23.11.2006 - 19:58
Bu mesajı bildir   dogru huriye üyenin diğer mesajları dogru huriye`in Profili zum Anfang der Seite
Ramazanoglu su an offline Ramazanoglu  

61 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 05:16
Cinsiyeti: Erkek 
Aslında sizin akla ihtiyacınız yok. Bilakis siz bu fikrinizi herkese aşılayın.
Bununla birlikte devletin şerrinden korunmak için başörtülü gönderebileceğiniz okul var mı bir araştırın. Olur ya, kıyıda köşede kalmıştır belki böyle bir okul. Bulamazsanız, ve kızlarınız da başörtüsünü severek taşırlarsa, bence okula göndermemenin yollarını arayın. Bunun yerine alternatif eğitim yöntemleriyle kızlarınıza sağlam bir eğitim verebilirsiniz.
Ekleme Tarihi: 23.11.2006 - 20:27
Bu mesajı bildir   Ramazanoglu üyenin diğer mesajları Ramazanoglu`in Profili Ramazanoglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dogru huriye su an offline dogru huriye  

17 Mesaj -

arkadaşlar bu durum kafamı çok karıştırıyor...bana yardımcı olurmusunuz.yüm ravda ekibibnden ve üyelerinden cevap bekliyorum.telaşlı telaşlı telaşlı
Ekleme Tarihi: 23.11.2006 - 20:29
Bu mesajı bildir   dogru huriye üyenin diğer mesajları dogru huriye`in Profili zum Anfang der Seite
mucahide16 su an offline mucahide16  

67 Mesaj -

En Son On: 17.06.2007 - 03:42
Cinsiyeti: Bayan 
Bence hiç yollamayın.Ramazanoğlu abim size en doğru cevabı vermiş zaten.Eğer gönderirseniz sonra çok pisman olabilirsiniz aynı benim gibi.Bir kere paçayı kaptırdım mı da kurtulması kolay olmuyor.Çünkü ben çok denedim.Ve de bunu aileme her defasında hatırlatırım. 8 senenin hesabını nasıl verecem ben diye.Eğer ben o sekiz seneyi ilme harcasaydım şimdi hem kendime,hem aileme hemde topluma yararlı olabilirdim.Bildiğiniz gibi 8 yıl mecuburi eğitim var.kızlarınız bulu çağına girecek fakat kapanmak farziyetini yerine getiremeyecek,namahrem kişilerle birarada olacak!:( .Yani günahları yazılmaya başlayacak.Ben derim ki ablacım kızlarınızı cehenneme odun etmeyin.
Ekleme Tarihi: 23.11.2006 - 21:29
Bu mesajı bildir   mucahide16 üyenin diğer mesajları mucahide16`in Profili mucahide16 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=MeLeK=- su an offline -=MeLeK=-  

1505 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 15:47
Es . Selamun Aleykum Ve Rahmetulahi Ve Berakatuhu

Bende kendi fikrimi vermek istiyorum sıkıntılı
Bu sadece benim dusuncem ve herkezin dusundugune Saygi gosteriyorum InsaAllah

Kardesim Bencede Ben bu kardeslerimin dediklerine bir bir katiliyorum. Ve Bakin Kizlarinizi Kur'an kurslarinda okutun okutma imkani varsa. Yani Allah'in kelamini ogrensinler baska seyler ogrenmesinler Bu YALAN DUNYA aldanmiyalim bos islerle vaktimizi harcamiyalim . Bizi Okulu kurtarmacak ! sadece bu Yalan dunya icin kurtarir...!

Selam ve DUA ile ...

Ekleme Tarihi: 23.11.2006 - 21:38
Bu mesajı bildir   -=MeLeK=- üyenin diğer mesajları -=MeLeK=-`in Profili -=MeLeK=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE:

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54

Alıntı
Orijınalı -=MeLeK=-

Bende kendi fikrimi vermek istiyorum sıkıntılı
Bu sadece benim dusuncem ve herkezin dusundugune Saygi gosteriyorum InsaAllah

Kardesim Bencede Ben bu kardeslerimin dediklerine bir bir katiliyorum. Ve Bakin Kizlarinizi Kur'an kurslarinda okutun okutma imkani varsa. Yani Allah'in kelamini ogrensinler baska seyler ogrenmesinler Bu YALAN DUNYA aldanmiyalim bos islerle vaktimizi harcamiyalim . Bizi Okulu kurtarmacak ! sadece bu Yalan dunya icin kurtarir...!

Selam ve DUA ile ...

ES SELAMU ALEYKUM

Bakın benim meleğim en dogruyu söylemiş zaten

Bu Kardeşimiz daha o kadar küçükki onun bu zekasına İtikadına Hayranım RABBIM cumlesının yar ve yardımcısı olsun INSALLAH..

MELEĞİME gül

SELAM VE DUA ILE..

Ekleme Tarihi: 23.11.2006 - 21:45
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=MeLeK=- su an offline -=MeLeK=-  

1505 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 15:47

Su Ablam Cok Tsk ederim !
Allah Senden Razi olsun insaAllah
Ben Sadece kendi fikrimi soyledim!

Selam ve DUA ile ...

Ekleme Tarihi: 24.11.2006 - 17:46
Bu mesajı bildir   -=MeLeK=- üyenin diğer mesajları -=MeLeK=-`in Profili -=MeLeK=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rabitali_kardes su an offline rabitali_kardes  

7 Mesaj

En Son On: 25.03.2007 - 17:06
==Melek== melek yazdıklarını okudum kuran kursunda okuyorum inşallah ALLAH bizi selamete ulastırır rabitaliyim...inşallah ALLAH rızası için hoca olup ilmimizi yaymak istiyorum dualrını istiyorum hepinizden Allah Razı Olsun

Üstazımız;ßenim sizlerden baska kimim vardır ki kalbimin hubbu hassına makes ola.ßenim elem ve enduhum sizler içindir.Ekdar ve ahzanım sizlere racidir.Sizlerin ademi terakkileri korkusu kadar bana isr eden dünya hiç bir şey yoktur.sizleri terakkailerini muhafa etmezsem MERT OLMAYAYIM ALLAH (c.c) SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN HZ. binlerce RAZI OLSUN!!!..Allah Razı Olsun ßİZLER ONUN EVLATLARIYIZ..

''BENİ GÖRMEK İSTEYEN BEDİA KIZIMA BAKSIN,CENNETİ GÖRMEK İSTEYEN FERHAN KIZIMA BAKSIN''buyurmuştur... acaba biz Allah c.c hakiki kul, peygamber efendimize hakiki ümmet, üstazımıza,anne ve babamıza hakiki evlat olabilmeyi BASARABİLDİKMİ??? agla
Ekleme Tarihi: 24.11.2006 - 17:51
Bu mesajı bildir   rabitali_kardes üyenin diğer mesajları rabitali_kardes`in Profili rabitali_kardes Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilbaz su an offline dilbaz  

5 Mesaj

En Son On: 08.01.2007 - 00:39
selamın aleyküm
arkadaşlar ben söylediklerinize katılmıyorum nedeni ise Yüce Rabbimiz Allah C.C Nun insanlara ilim öğrenmesi için Kuran-ı kerimde bir çok ayetler göndermiş bir ikincisi ise biz kızlarımızı okutmazsak şuan türkiyenin en önemli kademesindeki inançsız insanların önüne geçemeyiz eğerki bizlerin veya bizim gibi düşünen insanların oralara gelebilmemiz için kızlarımızı okutmalıyız.
Hatta bizlerinde kendimizi geliştirip birşeyler yapmamız gerekmezmi? Düşününki ülkenin önemli yerlerinde imanlı insanlar olduğunu çıkarmıydı başörtüsü sorunu çıkarmıydı imamhatip sorunu? soruyorum sizlere daha ne kadar kendimizi bu imansızlara ezdiriceğiz ne kadar onlara boyun eğeceğiz
Ekleme Tarihi: 28.12.2006 - 11:47
Bu mesajı bildir   dilbaz üyenin diğer mesajları dilbaz`in Profili zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
SELAMUN ALEYKUM

ABLACIM KARARIN DOGRU BIR KARAR

ILK OGRETIMDEN SONRA KURAN KURSUNA GIDEBILIR YATILI KURAN KURSLARIMIZ VAR ORDADA GUZEL EGITIMLER VERILIYOR ASLINDA EN GUZEL EGITIMLER ORDA VERILIYOR

ZATEN KURAN I KERIMDE ILMIN HEPSI VAR

ONEMLI OLAN TEFSIRIYLE ORENMEK VE ARASTIRMAK BENCE KARDESLERIMIZ BU YOLA GITSIN SENI KARARINDA DESTEKLIYORUM

BURDA BENIM CEVREMDE INANIN GIDEN BACILARIMIZ VAR

VE COK BASARILILAR ILLA OKUL MILLI EGITIM SART DEGIL EN IYI ILIM BIZIM INANC GOSTERDIGIMIZ KITAPTA ZATEN VAR

VE EKSIKSIZ YETERKI ARASTIRILSIN TEFSIRIYLE MANASIYLA VE EMIRLERIYLE

ILMI UZAKTA ARAMIYALIM

ZATEN DEVLETIMIZIN SIMDIKI VERDIGI ILIMDE BILGIDE

SAPTIRILMIS DURUMDA BENCE KARARIN DOGRU

HAKKINIZDA HAYIRLISI OLUR INSALLAH

SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 28.12.2006 - 11:58
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

61 Mesaj -

Dilbaz kardeş, söylediklerimize katılmamakta serbestsiniz tabi de, siz konuyu anladınız mı? sevinçli
Bir kardeşimiz, kız çocuklarını ilköğretimden sonra başörtüsü sorunu yüzünden okula göndermek istemediğini açıklamış ve bir nevi fikir danışmıştı. Yani konu; kızların okula devam etmeleri için başlarını açmaya değer mi değmez miydi? Konuyu anlayıpta aynı düşünceleri savunursanız iki şeyi hatırlatmak isterim.
1.İlim öğrenmekle ilgili öyle pek çok ayet olmamakla beraber olanlarda da günümüzün materyalist ilimleri kastedilmiyor.
2.Allah'ın apaçık ayetleri çiğnenerek kızların okula gitmelerinin hiçbir haklı gerekçesi olamaz aslında. Müslüman olarak bizim görevimiz önemli yerleri ele geçirmek değil, Allah'ın emir ve yasaklarına riayet etmektir. Hesaba bundan çekileceğiz, köşebaşlarını ele geçirmekten değil.
Kadının asli görevi ana ve eş olmaktır. Tabi günümüz şartlarında bilgili ana ve bilgili eş olmaları daha iyidir. Ama zalimler buna izin vermiyorsa ve kimliklerine sahip çıkarak okuyamıyorlarsa ya onların eğitimleri başlarına çarpılarak okulları terkedilmeli ya da alternatif eğitim yerleri kurulmalı.

Bu mesaj 1 kez ve en son Ramazanoglu tarafından 28.12.2006 - 19:42 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 28.12.2006 - 19:40
Bu mesajı bildir   Ramazanoglu üyenin diğer mesajları Ramazanoglu`in Profili Ramazanoglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kalp süvarisi su an offline kalp süvarisi  

124 Mesaj -

En Son On: 23.02.2007 - 23:48
SEVGİLİ KARDESİM İSLAMIN İLK EMRİ OKU DEGİL Mİ YOKSA BEN Mİ YANLIŞ HATIRLIYORUM.

SENİN DERDİNİ ANLIYORUM AMA YAZIK ETME İSLAMIN OKUMUŞ İNSANLARA İHTİYACI VAR .

SEN YETER Kİ OKUTMAK İSTE 8 YIIL BİTİNCE KIZLAR İÇİN KURAN KURSLARI VAR.DİNİ EGİTİM VEREN HOCA BELLİ OLSUNLAR.
YADA YURT DIŞINA VİYANAYA GÖNDEREBİLİRSİN. MADDİ DURUMLAR İYİ DEGİLSE BURS ALABİLİRİSİNİZ.
BUNLARDA OLMAZ DA AÇIK ÖGRETİM FAKULTESİ VAR.

HEM TÜRKİYEDE Kİ ÜNÜVERSİTELERDE HEM BOŞ MESLEK DOLU HEMDE EGİTİM YOK.

YANİ İLİM BİLİM YOK SADECE HERKEZ KENDİ GÖRÜŞÜNÜ SAVUNAN KİŞİLER
YETİSTİRMEYE CALISIYORLAR.

İLİM ÇİNDEDE OLSA ALNIZ DİYEN EFENDİMİZİN SÖZÜNÜ UNUTMAYALIM.
Ekleme Tarihi: 28.12.2006 - 20:02
Bu mesajı bildir   kalp süvarisi üyenin diğer mesajları kalp süvarisi`in Profili kalp süvarisi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

61 Mesaj -

Demişsiniz ki; ''basimdaki ortu Rabbime olan kullugumun yerine getiriyor olmamdir..''
Kardeşim, öncelikle ibadetler Allah ile kul arasındadır, ve bunlarda yaptığımız ihmal ve eksiklerin hesabını O'na vereceğiz. Fakat kendi şahsi çıkmazınızı ve şahsi görüşünüzü başkalarına tavsiye diye verirseniz bunu vebali vardır. Rabbimiz'in başörtüsü emrine rağmen okulunuzu tercih etmişsiniz ve anlaşılan içiniz rahat. Bu sizin bileceğiniz iştir. Ama buna Kur'an'dan sünnetten delil bulamazsınız. Yapacağınız tek şey, ''ben bir günah işliyorum, Rabbimin affına sığınıyorum, en kısa zamanda bu günahtan kurtulmak için elimden geleni yapacağım'' demektir. Tabi bu dediğim başörtüsünün müslüman kadınlar için bir farz olduğunu kabul edenler içindir.
Dediğiniz gibi örtünüz gerçekten Rabbinize kulluğunuzun göstergesiyse bunun yanında başka şeyleri ispat etmek zorunda mısınız? Cahil örtülü imajını, köle kadın imajını yıkmak için uğraşıyormuşsunuz. Örtülüler doktor olmalı önemli yerlere gelmelilermiş. Kusura bakmayın ama bu gerekçelerle okuyan bayanlar, veya benzer bahanelerle okuyan erkekleri görüyoruz. İstisnaları var elbette ama, genellikle bu gerekçelerin ardı arkası kesilmez. Okulumu bitireyim kapanacağım veya namazımı açıktan kılacağım denir, okul biter doktora girer, bunlar biter kariyer hesapları başlar, sonra çoluk-çocuğun geleceği düşünülür. Ömür böyle geçer.
Siz başkalarına birşeyler kanıtlamaya çalışırken neleri kaybettiğinizin farkına bile varmazsınız. Siz gerçekten Allaha kul olunda bırakın dışardakiler size ne derse desin. Hem onların okulunda okumakla cahillik gideriliyor mu dersiniz? Çalişki üstüne çelişki. İmkanlar elveriyorsa elbette çağın gereği olan bilgileri edinmek için okullara gidilir. Ama adamlar ne yapsak razı olmuyor, daha ne kadar izzetimizi onurumuzu ayaklar altına aldıracağız? Onlar bizdeki bu teslimiyeti gördükçe okulu bitirsek, önemli yerlere yerleşsek ne çıkar?
Evde kalıp okumayan kızlar ilim sahibi olamayacaklar öylemi? İlim nedir onun tarifini bir öğrenin derim. Sakın ilim sahibi olmakla diploma sahibi olmayı kerıştırmış olmayasınız?
Müslüman kızlar diploma sevdalısı oldu olalı evlenme yaşlarının büyüdüğünü, evliyseler geçimsizliklerin ve ayrılmaların arttığını da gözönüne alırsak sizin ileri sürdüğünüz gerekçelerin hiçbirinin geçerli olmadığını görmelisiniz. Ayrıca, okuyan kızlarımız evde olanlara göre daha çok sigara içiyor, daha çok flört ediyor, daha çok tesettürü dejenere ediyor, daha çok tüketici oluyor, daha çok modayı takip ediyor v.s.
Maksadımı aştıysam hakkınızı helal edin. İsim vermedim ama adres belli oluyor sanırım.
''Temiz Yaşam'' projemizin bir gereği bu hususlarda kardeşlerimizi bilinçlendirmek te görevlerimiz arasında. Amacımız, elimizden geldiğince dünyanın dindarlaşmasını sağlamak. Bunu yaparken, müslümanım diyenlerin de gerçek manada islamı anlamaları ve yaşamaları için uyarı görevimizi yapmak.
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 00:58
RE: ben bir soru sormak istiyorum...

1420 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı Ramazanoglu

Evde kalıp okumayan kızlar ilim sahibi olamayacaklar öylemi? İlim nedir onun tarifini bir öğrenin derim. Sakın ilim sahibi olmakla diploma sahibi olmayı kerıştırmış olmayasınız?
.

ES SELAMU ALEYKUM

BENDE COK MERAK EDIYORUM HAKIKATEN İLİM DEYİNCE NE GELİYOR BU İNSANLARIN AKLINA
HADİSİ ŞERİF VAR İLİM ÇİNDEDE OLSA GİDİN ALINIZ DİYE AMA HANGİ İLİM NEDEN ŞİMDİKİ BAZI İNSANLARIMIZ İLİM DEYINCE MAKAM MEVKI DUNYALIK GELIYOR AKLINA ŞİMDİLİK BU KADAR YAZICAM BU KONU REALDE COK DIKKATIMI CEKMIŞTIR BURADADA
GÜNDEME GELMESI BENCE COK GÜZEL DEVAMINI SONRA KONUNUN GİDİŞATINA BAKARAK FİKİRLERİMİ YAZICAM

SELAM VE DUA İLE..

Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 01:28
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

1420 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı cetmili

SEVGİLİ KARDESİM İSLAMIN İLK EMRİ OKU DEGİL Mİ YOKSA BEN Mİ YANLIŞ HATIRLIYORUM.

es selamu aleykum

bak sen ben bunu ramazanogluna alıntı yaparak ekledıkten sonra okudum islamın ilk emri oku
bundan ne anlıyorsunuz ve yazdıgınız hadisi şeriften ne anlıyorsunuz kendi kafanıza göre
yorumlamayın ayetleri hadisleri işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz bunları bize bir zahmet acıklayın ama cok iyi araştırın ondan sonra yorum yazın buna..

selam ve dua ile..

Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 01:34
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  

514 Mesaj -

En Son On: 07.11.2007 - 08:08
Yazilanlari bastan sona okudum ve kendi fikrimide belirtmek istiyorum...

Öncelikle Huri bacim ve huriye ablama
"BIR BAYAN NICIN ÖRTÜNMEK ISTEMEZ"
isimli kitabi okumalarini tavsiye ediyorum...

Inanin bir cok soruya cevap var icinde, cok güzel bir uslübla anlatilmis insanin okudukca okuyasi geliyor...

Bu konuda Ramazanoglu abi cok güzel cevaplar vermis örnegin...

Alıntı
Orijınalı Ramazanoglu

Okulumu bitireyim kapanacağım veya namazımı açıktan kılacağım denir, okul biter doktora girer, bunlar biter kariyer hesapları başlar, sonra çoluk-çocuğun geleceği düşünülür. Ömür böyle geçer.
Siz başkalarına birşeyler kanıtlamaya çalışırken neleri kaybettiğinizin farkına bile varmazsınız.

Ayrıca, okuyan kızlarımız evde olanlara göre daha çok sigara içiyor, daha çok flört ediyor, daha çok tesettürü dejenere ediyor, daha çok tüketici oluyor, daha çok modayı takip ediyor v.s.

Bu yazilanlara katiliyorum..Okumaya karsi degilim ama maalesef cogu kizlarimiz okuma sevdasina kapilip türlü günahlara maruz kaliyor ve maalesef ahlaki degerler kayboluyor...Istisnalar haric tabi..

Annemin bir sözü vardir hic unutmam...
"Kizim insanin icinde kötülük olduktan sonra, istersen dört duvar arasina hapis et yine yapar yapacagini"...

Yani ister evde ister okulda kizlarimizi ilk önce iyi yetistirmeliyiz, onlara helali ve harami benimsemelerini saglamaliyiz...
Onlara islami en güzel sekilde ögrettigimizden emin olmaliyizki vebal altinda kalmayalim Insaallah...

Doktor olma hevesiyle kac yil geciyor basi acik..
Oysaki bu dünya fani!!...
Baskalarinin gözünde yükselmek icin ebedi sürecek olan ahiretimizi yakmaya degermi!?
Evet belki diyebilirler müslüman kadinlar cahil diye, ama farkindamisiniz zaten ne yapsak hic bir zaman kafirlerin gözünde iyi olamayiz..

Birakin basörtüyle okuma imkani olmayan yerlerdede erkeklerimiz bizler icin birsey yapsin...
Biz kadinlarda televizyon basinda oturacagimiza acip kitaplari okuyarak ve toplantilar düzenleyerek ilmimizi artirabiliriz...

Sadece din acisindan degil her acidan ilim iyidir..

Huriye ablacim kiziniz ilerde okumak isterse ona engel olmayin derim...
Ona secenekler sunun..Hocalik terzicilik vs. gibi kizlarimiza daha uygun olan meslekleri önerebilirsiniz...Endiselerinizi kizinizla paylasin...Ona herseyi acik acik anlatin...

Hic bir zaman cocugunuzu zorlamayin Insaallah...
Allah yardimciniz olsun....gül

Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 02:58
Bu mesajı bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diğer mesajları .-.-Saliha-.-.`in Profili .-.-Saliha-.-. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1613 Mesaj -

SELAMUN ALEYKUM

EVET KARDESLERIM BENDE KISA SURE ONCE HURI KARDESIMIZ GIBI DUSUNUYORDUM
AMA BIRGUN BIR BUYUGUMLE VE ILMINE GUVENDIGIM BIR ABIMLE OTURUP KONUSTUK BU MESELEYI
BENDE HURI KARDESIM GIBI AYNI SEYLERI TARTISIYODUM

ABININ DEDIGI SUYDU

KENDI ADINA ISLAMIYETTEN BIR EMIR FEDA EDEMEZSIN
BUNA YETKIN YOK BUNU SIMDI YAPMIYIM TURBANI SIMDI TAKMIYIM YARIN OKULU BITIRINCE TAKARIM OGRETIMIMI TAMAMLAYIP MESLEK SAHIBI OLDUKTAN SONRA BEN UYGULARIM DIYIP ILERI BIR TARIHE ATAMAZSIN DEDI

BENDE AMA BAYAN KARDESLERIMIZINDE ILME OKUMAYA BILGI SAHIBI OLMAYA HAKKI VAR DEDIM

O DA BANA ISLAMIYETTE KURAN I KERIMDE OLMAYAN BILGI YOKTUR DEDI ILLA BIR KAGIT PARCASI ICIN BURDA DIPLOMADAN BAHSEDIYOR
ISLAMIN EMRETTIGI SEYDEN VAZ GECEMEZSIN DEDI
BURDA BANA BIR SEY DEDIKI BEN BURDA ONA SONUNA KADAR KATILDIM VE ONLA AYNI DUSUNCEYE SAHIP OLDUM

KURAN I KERIMDE OLMAYAN BILGI YOKTUR
BUGUNE KADAR GELEN PEYGAMBERLER ALIMLER EVLIYALAR
HEP BUNLAR ICIN GELMISTIR VE HERSEYIN CEVABINI
BIRAKMISTIR AMA ARASTIRMIYORUZ OKUMUYORUYZ DEDI

VE SON OLARAK DEDIGI SEY
SEN OKUYUP ILERDE KAPANIRIM DIYOSUN DEDI MISAL OLARAK YANI BEN DERKEN MISAL BEN ERKEK IM

YARIN OLMIYECEGINI KIM GARINTI EDIYOR DEDI YARIM SAAT SONRANI BILIYOMUSUN DEDI

ORDA BEYNIMDEN VURULDUM HAKLIYDI GERCEKTEN YARIM SAAT SONRASINI BILMIYORUZ 10 SANIYEMIZIN BILE GARANTISI YOK OLUM HER AN YANI BASIMIZDA KIMSENIN BELLI OLECEK SAATI YOK HEPIMIZ OLUMLE BURUN BURUNAYIZ DEDI VE HAKLIYDI

YANI BURDA BENIM CIKARMIS OLDUGUM SONUS
HERKES ISLAMIYETIN EMIRLERINE GORE YASAYACAK KENDI FIKIRLERINI ISLAMIYETE YORMICAK

ARTIK BENIM FIKRIM BU KONUSTUGUM ABI DOGRULARI SOYLUYODU

GERCEKTENDE COK DEGERLI ALIMLERIMIZ GELDI GECTI
KITAPLAR BIRAKTI HANGIMIZ OKUDUK BEN ITIRAF EDIYORUM PEK ALIP OKUMADIM SADECE IBRAHIM HAKKI HZ LERININ MARIFETNAME KITABINI OKUDUM ISLAMIYETI IYI ANLIYALIM KENDI MENFAATIMIZ ICIN KENDI FIKIRLERIMIZ ICIN ISLAMI EMIRLERI YOKA SAYIP
KENDI FIKIRLERIMIZE YONTMAYALIM

HESAP ZAMANI BIZI DIPLOMA KURTARMAYACAK
KURAN KURSLARIMIZ VAR HERTURLU EGITIM VEREN ORALARDAN DA ILIM SAHIBI OLURUZ ILIM DERKEN SADECE ISLAMIYET GELMESIN AKLIMIZA BIZIM DINIMIZDE SAGLIK TA VAR FELSEFEDE VAR EDEBIYATTA VAR ORETMNENLIKTE VAR UZAYDAKI BILGILER BILE VAR AMA BIZ ILACIMIZI
YANLIS YERDE ARIYORUZ HATAMIZ BUDUR

İLİM İLİM BİLMEKTİR İLİM KENDİNİ BİLMEKTİR

SEN KENDİNİ BİLMESSEN YA NİCE OKUMAKTIR

SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 11:37
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HURİ KARDESIM E

1613 Mesaj -

SENI KASTETTIGIMI SOYLEYEN KIM
BEN O NIYETLE O YAZIYI YAZMADIM
SADECE EVVELDEN BENDE HURI KARDESIM GIBI DUSUNUYORUM DEDIM
KESINLIKLE NE SIZE NE DE BASKASINA BIR LAF SOLEMEDIM
SADECE BIR ABIMLE VE ILMINE GUVENDIGIM BIR ABIMLE
ARAMIZDA GECEN BIR KONUSMAYI ANLATTIM

O KADAR KIMSEYE KASTIM YOKTUR
BU KADAR ALINGAN OLMAYIP KENDIMDEN BAHSETMIYORUM
BANA YAZDIGIN ICIN DEGIL YUKARIDAKI YAZILARA BAKARAK KONUSUYORUM SEVIYELI TARTISMALAR YAPALIM
KIMSEYE TARTISTIGIMIZ KONU ICIN KIZMAYALIM
BURDA TARTISIYORUZKI ORENELIM

KIMSENIN YASANTISI KIMSEYI ILGILENDIRMEZ
HERKESE SAYGIMIZ OLACAK
SIZIN DE FIKIRLERINIZE KATILDIGIM BOLUMLER OLUYOR ,
AMA OLMADIMI BOYLE SINIRLENMIS TEPKILERLE HAREKET ETMEK COK YANLIS RELAX OLALIM RAHAT
KALP KIRMADAN ARASTIRARAK TARTISARAK BUYUKLERIMIZE SORARAK KIMSE BURDA ALIM DEGIL KIMSE BURDA FETVA VERMIYOR SADECE DUSUNCELERIMIZI PAYLASIYORUZ
CEVABI ELBET BIR BUYUGUMUZ YAZAR BILEN BUYUGUMUZ

KALP KIRDIYSAM BILMEYEREK AF OLA
HAKKINIZI HELAL EDIN
SELAM VE DUA ILE

HEM SONRA NE DEMISLER

NE EDERSEN KENDINE EDERSIN KENDI KENDINE

Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 13:40
atakumlu su an offline atakumlu  

125 Mesaj -

En Son On: 02.08.2007 - 14:07
Biz ne dersek diyelim gerçekten zor bir karar,
özellikle yorumlarda bunu kendi çocuğumuz için nasıl uygulayacağımızı düşünerek söylersek sanki daha doğru olacak.

Nacizane benim fikrim ise evet gerçekten toplumun hemen hemen her kesiminde bayanlara ihtiyaç duyuluyor. Annemizi , kızkardeşimizi , eşimizi kimlere muayene ettireceğiz. Bunu dahada açabiliriz tabii , ama şu bir gerçek ki kadınlarımız kızlarımız , ne hastanede nede başka bir yerde rahat değil.

Sözü fazla uzatmadan birde madalyonun diğer tarafına bakalım ki asıl büyük tehlikede orada. Özellikle toplumdaki aşırı dejenerasyonun etkisi ile okullar ahlaki açıdan çok sıkıntılı bir dönemdeyiz. Yani bu iş sadece çocuğun başını açma korkusununda üzerine çıktı.

Toplumun çocuk üzerindeki etkisi , ailenin etkisinden kat kat fazla oldu buda çocuğun kontrol altına alınmasında zorluklar demek.

Sözün özü ben bu konuda tavrımı göndermemekten yana kullanacağım ama bütün fikirlerede saygılıyım. Ayrıca kendim ilerde nasıl karar veririm bilemiyorum ama Rabbim inşallah bu kötü gidişatın düzelmesinde bize yardım etsin de bu güzel insanların derdi çocuklarının nasıl daha güzel bir eğitim alması yönünde olur. Aminnnn...
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 13:47
Bu mesajı bildir   atakumlu üyenin diğer mesajları atakumlu`in Profili atakumlu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

1420 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı HuRi

Es Selamu Aleykum,

Ramazanoglu ve Su Damlasi kardeslerim, bana cevap veris uslubunuzu uzulurek soyluyorum, hic begenmedim.. Alayci bir tavir almissiniz... Bu sekil surdugu surece, bana sorduklariniza cevap vermicem..... ben kimseye imanimi nasil yasadigimi anlatmak zorunda degilim, o Benim Ve ALLAH'in arasinda bir seydir.. Ben kimsenin yasayis tarzini, islami yasayis tarzina karismiyorum... Karissamda en azindan fikrimi soylerim, alayimsi konusmam... Cunku benim dogru bildiklerim yalnis, yalnis bildiklerim dogru olabilir. Akil vermeden once, ALLAH rizasi icin, once kendimize bakalim.....

ES SELAMU ALEYKUM

HURI BIR KERE BEN SENIN YAZINI TAM OLARAK OKUMADIM DIGERLERINI OKUDUM IKI KONU UZERINDE DURDUM VE SENIN İSMİNİ BİLE ZİKRETMEDIM HEDEFIMDE SEN DEGILSIN BEN ORDA COGUL KONUSTUM
BEN BU HADISI SERIFI VE OKU EMRINI YANLIŞ DÜŞÜNENLER İÇİN DEDIM GENEL BIR YORUMDU BENIMKI
ÜSTÜNE NIYE ALINDINKI YAZDIGIM GIBI BU IKI KONU HEP CARPITILIYOR VE TAMDA BURDA YERI GELMISKEN GENEL OLARAK YAZDIM..
BEN KIMSEYI ALAYA ALMAM INCITMEM KIRMAM BENI KIRANI KIRARIM SADECE HEM ZATEN NIYE KAFANA TAKUYONKI BİRİLERİNİN YAZILARINI GEYIK YAPAN INSANLARIN YAZISINI CIDDIYE ALAMAMN LAZIM..

BUDA BIR MESAJDI..

SELAM VE DUA ILE..
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 13:59
cihan.pz su an offline cihan.pz  

363 Mesaj -

En Son On: 13.05.2008 - 16:09
kardesim benimde uc kizim var onlari okutmak icinde elimden geleni yapicam cunku onlar ilerde anne olucak cahil bir anne olmalarini istemem cocuklarina terbyeyi anneler verir unutma ama eger anne cahil kultursuzse onlara ne verebilir kusura bakma ama sana katilmiyorum dusuncen cok yanlis bence.
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 14:12
Bu mesajı bildir   cihan.pz üyenin diğer mesajları cihan.pz`in Profili cihan.pz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

1420 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı cihan.pz

kardesim benimde uc kizim var onlari okutmak icinde elimden geleni yapicam cunku onlar ilerde anne olucak cahil bir anne olmalarini istemem cocuklarina terbyeyi anneler verir unutma ama eger anne cahil kultursuzse onlara ne verebilir kusura bakma ama sana katilmiyorum dusuncen cok yanlis bence.

ES SELAMU ALEYKUM

BAK CANIM BENDE SANA KATILMIYORUM NEDENMI??
BEN ILK OKUL MEZUNUYUM AMA CAHIL ANNE DEGILIM
ALLAHIN İZNİYLE İKİ TANE MÜKEMMEL EVLAT YETISTIRDIM KÜLTÜR VE BİLGİ SADECE DİPLAMAYLA OLMUYORKI NE DIPLOMALILAR VAR ZIRCAHIL DOLASIYOR ORTADA ÖNCE EVLADA ANNE DUASI DOGDUGU GÜNDEN İTİBAREN TAKİ ANNELER SON NEFESINI VERENE KADAR EVLADA HAYIR DUA ETMELIYIZ.
VE ŞUNUDA BELIRTMEK ISTERIM BEN HERHANGI BIR YERDEN DE YARDIM ALARAK GELİŞTİRMEDIM KENDIMI TAMAMEN ARASTIRARAK COK COK KITAP OKUYARAK BİLGİN BÜYÜKLERIMI DINLEYEREK ONUN İÇİN TEK KURTULUŞ DİPLOMAYI GÖRMEYIN KURTULUŞUMUZ ALLAH YOLUDUR ALLAH RIZASINI ALMAKTIR ALLAHIN EMIRLERINE UYARAK HUKUMLERINI YERINE GETIREREK BU ŞEKİL İNAN DAHA MUTLU OLURUZ HAYATTA HER İŞİMİZDE MUVAFFAK OLURUZ..

SELAM VE DUA İLE...
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 14:30
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  

514 Mesaj -

En Son On: 07.11.2007 - 08:08
Ve aleyküm selam su damlasi abla....
Son cevabin mükemmel olmus Allah razi olsun...gül

Yazdiklarina harfiyyen katiliyorum, cok dogru yazmisin ablam....

KÜLTÜR VE BİLGİ SADECE DİPLOMAYLA OLMUYORKI NE DIPLOMALILAR VAR ZIRCAHIL DOLASIYOR ORTADA

Cok dogru...gül
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 15:35
Bu mesajı bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diğer mesajları .-.-Saliha-.-.`in Profili .-.-Saliha-.-. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

124 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı **Su_DamlasI**

es selamu aleykum

bak sen ben bunu ramazanogluna alıntı yaparak ekledıkten sonra okudum islamın ilk emri oku
bundan ne anlıyorsunuz ve yazdıgınız hadisi şeriften ne anlıyorsunuz kendi kafanıza göre
yorumlamayın ayetleri hadisleri işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz bunları bize bir zahmet acıklayın ama cok iyi araştırın ondan sonra yorum yazın buna..

selam ve dua ile..

gayet acık yazdıklarım anlamıyacak birşey yok.

SİZ SANIRIM YANLIŞ ANLADINIZ HADİSLERİ.

NOT: BUNU ARASTIRACAGIM.
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 17:42
Bu mesajı bildir   kalp süvarisi üyenin diğer mesajları kalp süvarisi`in Profili kalp süvarisi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilbaz su an offline dilbaz  

5 Mesaj

En Son On: 08.01.2007 - 00:39
selamınaleyküm
Ramazanoğlu kardeş yazdıkların doğru fakat benim anlatmak istediğim o köşebaşı dediğin yerlerde imanlı insanlarımız olsa idi şimdi kızlarımız başörtü sorunu çekermiydi he bu arada imanlı yerler yok değil mesela benim büyük baldızım fizik öğretmeni ve başı kapalı şuan bir dershanede eğitim veriyor fakat madolyonun öbür yüzü ise devlet okullarına alınmıyor işte o köşebaşlarında bizler olsaidik şimdi baldızımda onun gibi bir çok kardeşimizde orda olurdu
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 22:31
Bu mesajı bildir   dilbaz üyenin diğer mesajları dilbaz`in Profili zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
Es Selamü aleyküm dogru huriye ablam..

Rabb´im evladlarinizi size bagislasin..

Efendimiz (s.a.v) 3 kizi olupta evlendirme yasina kadar egiten ana ya cenneti müjdeliyor..InsAllah sizde o analardan birisiniz..gül

Öncelikle eminim cok dinine bagli bir ailesiniz.. Ve buda kizlariniza yansidiysa onlar, siz acizane fikrinizi söylemeden, kendi düsüncelerini taleplerini size gönül rizasiyla ileteceklerdir..

Ama lütfen onlara sorun! Sizin gibi bir annenin evladlari eminim en güzel karari verecektir..gül

Rabb´im yar ve yardimciniz olsun.. Hayirli haberleri bekliyoruz insAllah..

Konuya yorum yapan kardeslerim: Rabb´im gönlünüzde olan tüm dualarinizi kabul buyursun.. (amin)
Ekleme Tarihi: 29.12.2006 - 23:06
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

124 Mesaj -

özür dilerim
Ekleme Tarihi: 02.01.2007 - 22:55
dogru huriye su an offline dogru huriye  

17 Mesaj -

Selamün aleyküm ravda net arkadaşlarım ve kardeşlerim hepinize çok teşekür ederim görüşleriniz için. saliha kardeşimiz ne güzel söylemiş bir şeyler öğenmek için diplomaya gerek yok..diplomalı olupda cahil gezenler var..ben ilkokulu bitirdim .ve sizleri yani ravda net kardeşliğini buldum belki bu sizler için küçük birşey ama benim için önemli.bilgisayar kullanmayı öğrendim kendi imkanlarımla sora sora.. sora sora bağdat bulunur misali..neyse kızlarımıza gelelim ben öyle kızlar görüyorum ki akşam tv de izledim pop star yarışmasına katılmak için ben sesime güveniyorum diyor.soruyorlar başını açmak isterlerse ne yaparsın diye kızımız da kesinlik le açmam diyor.daha başını niye örttüğünü dahi bilmiyor.ben öyle kızlar tanıyorum ki boş derslerin de büyüklerini kandırıp dersim var diye arkadaşı ile buluşmaya gidiyor..bunların dışında öyle kızlarımız da varki PIRLANTA GİGİ ayın geceyi parlattığı gibi parlıyorlar.bana geri kafalı diyorlar okutmuyorsun diye desinler ben kızlarıma Allahın izni ile dinini kıtabını büyüğüne saygı küçüğüne sevgiyi öğretmeye çalışıyorum. bu arada taşınıyorum inşallah yerleşince yine görüşürüz saygı ve sevgi en iyi dileklerim le.tekrar görüşmek üzere.. eğer yanlış bir şey yazdıysam özürdilerim ALLAHAISMARLADIK:(ağlar Güle Güle Güle Güle
Ekleme Tarihi: 18.01.2007 - 10:25
( ("V")RUMEYSA("V")  
RE:

12 Mesaj -

En Son On: 10.02.2007 - 20:33
Alıntı
Orijınalı HuRi

Es Selamu Aleykum dogru huriye ablam,
Rabbim oncelikle evlatlarinizi size bagislasin.. Hayirli evlatlar olarak yetissinler insaAllah.

Simdi hemen konuya gecmek gerekirse, ben cogunuzun dusunlcelerine katilmiyorum...
Soyleki, yalnis anlasilmasin, herkezin dusunceleri farklidir.. Bens aygi duyyuorum, ama katilmiyorum...
Simdi kizlarinizi okula gondermemekle yapabileceginiz en buyuk hayati yaparsiniz..
Ilim ogrenmek kadfar guzel bir sey yoktur.
Simdi Kuran kurslarina gondermek isterseniz gonderin, , guzel olur.. Ama cocuklariniza sorun,o yle gonderin.. Eger onlar istemeyerek giderlerse, zorla alinan egitimden fayda olmaz...
Eger normal okula devam istiyorlarsada sakin engel olmayin.
Eger siz gibi, her tesetturre girmek isteyen kiz kardeslerimiz evde kalacaklar, ilim ogrenmeyecekler.. Ne olacak?? toplum tesetture karsi olan insanlarla dolacak.. Cokmu daha iyi?? Zaten tesetture karsi cikmalari, ileride tesetturlu bayanin yuksek mevkilerde bulunmasindan korktuklari icicndir.. Bizler oyunlarina alet ediliyoruz, bu oyuna kanarsak, kazananlar onlar olur...
Kiziniz belki kisa bir donem zorluklarla okur, basortu yuzunden ama inanin, eline diplomayi aldiktan sonra... Dusunseniz bir , mesela kizininz doktor olmus,sevinmezmisiniz??

Avrupalasan Turk toplumun aklinda kapali kadin esittir "kole", " konusmaya hakki olmayan" ," baskalari ne derse onu yapan" . Onlar bu sekil bir izlenim yaratmis tesetturluler hakkinda.. Bizler onlari haklari olan, ilim ogrenmeden mahrum edersek, hem onlarin bizlere karsi tavir almasini saglamis oluruz, yaniu iyiligini istedigimiz evlatlarimiz bizlerre karsi cikarlar, bneden okutmadiniz bizi diye, neden cahil biraktiniz...
Tesettulru bayan okumalidir.. herkezden dha cok okumalidir, millet gormeli bizlerinde onlar gibi 2 goz, 1 burun, 1 kalp tasiyan insanlardan oldugumuzu... Ve utanmamlilar, bizleri cahil konumuna koyduklarindan dolayi..

Kendimden ornek vereyim. Ben kapanali 2 sene oldu... Beni acik taniyanlar var, kapali taniyanlar... ben kapandktan sonra, daha buyuk bir sorumluluk aldim, cunku hem kendimi, hemde kapali bir bayani temsil ediyorum artik...
Okula giderken acmak zorundayim, ama ne diyorum, ilim bu, Rabbim bana sabir versin, ders bitince zaten hemen geri takiyorum. Az kaldi yakinda bitiyor okul.Ben sonucta, "kole kadin" izlenimini ortadan kaldirmak istiyorum.. Kapali bir bayan asla ve asla cahil degildir. Toplum onu gormek istiyor, ama bizler kiz cocuklarimizi okula sirf bu yuzden gondermezsek, iste bu " CAHIL " damgasi asla ve asla dusmeyecektir yakamizdan...
Ben okul haricinde calisiyorum, ve is yerinde, kapali oldugumu soylememistim ilk baslari . amacim beni once bu sekil sevsinler diye. Is yerinde beni taktir etmeyen yoktur... Cok cana yakinimdir, herkezle konurum, ve herkeze yardim ederim, kendi isim bitince... Ben bunlara sonradan soyledim kapali oldugumu, once sasirdilar, senin gibi guzel insan kapanirmi diye??, bende dedim, bakin ben nasilsam oyleyim, basimdaki ortu Rabbime olan kullugumun yerine getiriyor olmamdir.. Onu takiyorum diye, beynimden akil eksilmiyor sonuc olarak, siz her ne kadar kisa etek geyiyorsaniz, yada burnunuza kuphe takiyorsaniz, yada gobeginize piercink taktiyrosaniz, yada sokakta sapka ile dolasiyorsaniz, benim basortu bunlar gibi normal karsilanmali... Bunlar bir sey demediler, ama sonuc olarak, kapali bir insanin, egitim gormus, ve bilgili olmasi onlar icicn ilk basta sok etkisi yaratti.. Cunku bizleri cahil, evde afedersiniz cocuk dogurma makinesi olarak goren bir topluluk var. Buna karsi en guzel savas, onlari okuldan almak degilde, aksine, okuyum,ilim ogrenmelidir...

Ilerinin doktorlari, kapali kizlarimiz olsun.....

Tabiki kizlar sizin, biz burda dusuncelerimizi paylasiyoruz... dusuncelerim belki kiminizin hosuna gitmeyecektir, ama saygi gosterelim, fikirlerimize..

Tesetturlu bir bayan, normal bir bayandan daha cok orenk olmali... Cunku acik bir bayan yalnis bir tavir sergiledigi zmaan, sadece o bayan laf isitr.. Ama kapali bir bayan ayni hatayi yaparsa, hem kendi adina laf isitir, hemde tum kapalilarin laf isitmesine sebep olur...

Kapali cahil kardeslerimiz olacagina,
Kapali ilim gormus kapali olmak cok daha hos degilmidir...

evet size katılıorum..Zorla yapılan eğitim eğitim değildir...Ben kendi kardeşlerimden biliyorum..babam onları kuran kursuna verio yazın...ama onlar ağlıyolar gitmek istemiolar...bu sefer kur'andan daha çok soğuyolar..bence ilim öğrenmek en iyisi...ama siz bilirsiniz benim kanaatim bu...
Ekleme Tarihi: 21.01.2007 - 17:23
Bu mesajı bildir   ( ( zum Anfang der Seite
( ("V")RUMEYSA("V")  
RE:

12 Mesaj -

En Son On: 10.02.2007 - 20:33
Alıntı
Orijınalı cetmili

SEN YETER Kİ OKUTMAK İSTE 8 YIIL BİTİNCE KIZLAR İÇİN KURAN KURSLARI VAR.DİNİ EGİTİM VEREN HOCA BELLİ OLSUNLAR.
YADA YURT DIŞINA VİYANAYA GÖNDEREBİLİRSİN. MADDİ DURUMLAR İYİ DEGİLSE BURS ALABİLİRİSİNİZ.
BUNLARDA OLMAZ DA AÇIK ÖGRETİM FAKULTESİ VAR.

HEM TÜRKİYEDE Kİ ÜNÜVERSİTELERDE HEM BOŞ MESLEK DOLU HEMDE EGİTİM YOK.

YANİ İLİM BİLİM YOK SADECE HERKEZ KENDİ GÖRÜŞÜNÜ SAVUNAN KİŞİLER
YETİSTİRMEYE CALISIYORLAR.

gülgülgülgül katılıyorum.......
Ekleme Tarihi: 21.01.2007 - 17:26
Bu mesajı bildir   ( ( zum Anfang der Seite
umut_yolcusu su an offline umut_yolcusu  

118 Mesaj -

En Son On: 06.07.2007 - 16:55
Sevgili kardesim oncelikle Allah evlatlarini sana bagislasin!!

Keske Ingiltere'de olsaydin diye gecirdim bir an icimden cunku burda o sorun yok.Her bas ortusunu serbestce takiyor okula gidiyor ilk okul,orta okul, lise ve universite fark etmez.

Ama Turkiye ye gelince isler degisiyor tabi dogal olarak.Nedendir bilinmez ama Musluman bir ulkede Muslumanligimizi tam anlamiyla yasayamiyoruz.Bizi engellemeye calisiyorlar.

Aslinda burdaki arkadaslarin dusunceleri guzel ama bence sen kendi kararini kendin ver cunku sen onlarin annesisin biz ne dersek diyelim fark etmez sadece fikir gorusu olur.Ama bir de soyle dusun o guzel evlatlarin okula gitse universiteyi bitirse bir doktor yada ne biliyim bir muhendis olsa ornegin fena mi olur?

Yarin obur gun buyudukleri zaman ya sana "Anne senin yuzunden biz okumadik derlerse nolacak? Tabi ki uzuleceksin belkide pismanlik duyacaksin.Bu benim kendi dusuncelerim baskasina yanlis gelebilir.

Ama asla ben sana soyle yada boyle yap demek istiyorum karar senin kararindir bacim.
Ekleme Tarihi: 21.01.2007 - 18:43
Bu mesajı bildir   umut_yolcusu üyenin diğer mesajları umut_yolcusu`in Profili umut_yolcusu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
karapapak su an offline karapapak  

137 Mesaj -

En Son On: 04.04.2010 - 04:44
Okutma
okutma
okumasın
okuyup ne yapacak )

Kardeşim size düşen çoçuğunuza ,çoçuklarınıza iyi bir eğitim vermek.Başörtü sorunu bu gün var yarın olaçakmı_olmuyaçak yarınlar bu sorunları halledecek.
okutma ömür boyu ahirtte dahi yakanıza yapışsınlar okutmayın ...

buda benim fikrim

selametle
Ekleme Tarihi: 22.01.2007 - 00:44
Bu mesajı bildir   karapapak üyenin diğer mesajları karapapak`in Profili karapapak Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~MiNA~ su an offline ~MiNA~  

475 Mesaj -

En Son On: 02.04.2007 - 22:17
Selamun aleyküm kardeslerim

Aslinda bende buraya bir ekleme yapacaktim ama inanin korktum
Simdi bisey yazsam karsi görüslü bir kardesim mutlaka sinirli bir tavirla cevab yazacak ve tartisma cikacak diye yazamiyorum:(
Her sahis kendi düsüncesini yazmakta özgürdür
Benim anlamadigim ,bir konu acilmis ve fikir istenmis
Herkez fikrini yazsin ve cekilsin kenara

Neden illada benim düsüncem daha dogru diye diretiliyor ve kavgalar cikiyor
Soruyu soran kardesimizde verilen cevablarin icerisinden kendisine en dogru gelenini alacaktir eminim
Lütfen birbirimize saygili olalim sizleri Allah icin seviyorum

Selam ve Dua ilegül
Ekleme Tarihi: 22.01.2007 - 16:13
Bu mesajı bildir   ~MiNA~ üyenin diğer mesajları ~MiNA~`in Profili ~MiNA~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 708 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58791 saniyede açıldı