budesonide generique stromectol hydroxychloroquine generique plaquenil budesonide imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » Yeterince uyanık mıyız ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 26 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Yeterince uyanık mıyız ?

222 Mesaj -

En Son On: 01.07.2006 - 13:50
Cinsiyeti: ----- 
Ey kardeşler,

Rasulullah (sallalahu aleyhi vesellem Efendimiz buyuruyorlar ki ;

***Ümmetim benden sonra yetmiş üç fırkaya ayrılacak, bir fırka müstesna diğerleri hep ateştedir.
-Onlar kimlerdir yâ Resulellah?
Benim ve ashabımın yolu üzerinde olanlardır.***
(Ebu Dâvud)

Bu ne demektir biliyor muyuz ? Yani etrafımızdaki yüzde 98,64 Cehenneme talip, geri kalan yüzde 1,36 ise kurtulmuş müslümanlar.
Hangimiz bu yüzde 98,64 lük kesimden birini tanıyor ve ona göre tedbirini alıp, sakınıyor ?
Bence hemen hemen hiçbirimiz buna dikkat etmiyoruz.
Herkes doğru yolda olduğunu zannediyor ve güle oynaya hayatına devam ediyor.
Bilindiği gibi, İslâmın en büyük düşmanları iç düşmanlardır. Onlar suret-i haktan görünerek size yaklaşırlar ve yapacağı tahribatı yaptıktan sonra bir daha sizin yanınıza bile uğramazlar.
Bakınız bu konuda da Rasulullah (sallalahu aleyhi vesellem) Efendimiz ne buyurmuşlardır.

***Şüphesiz ki benden sonra ümmetimden bir zümre gelecektir. Onlar Kuran okuyacaklar, fakat Kuranın feyzi onların boğazlarından öteye geçmeyecektir. (Yalnız dilde kalacaktır.) Nitekim onlar okun avı delip geçtiği gibi dinden çıkacaklar, bir daha da ona dönemeyeceklerdir. İşte bütün insanların ve hayvanların en kötüsü bunlardır.*** (Müslim: 1067

***Âhir zamanda öyle kimseler türeyecektir ki, bunlar dinlerini dünyalığa âlet edeceklerdir. İnsanlara karşı koyun postuna bürünmüş gibi yumuşak ve güzel huylu görünürler.
Dilleri şekerden bile tatlıdır, amma kalpleri kurt gönlü gibidir.
Azîz ve Celîl olan Allah-u Teâlâ (bu gibi kimseler için) şöyle buyuruyor:
‘Bunlar acaba benim sonsuz affediciliğime mi güveniyorlar, yoksa bana karşı meydan mı okuyorlar? Ululuğum hakkı için, onlara öyle ağır bir musibet vereceğim ki aralarında bulunan yumuşak başlılar şaşakalacaklardır.***
(Tirmizî)

Bu koyun postlu kurtlardan kaçını tanıyoruz acaba ? Hiç düşündük mü ? Bunlar belki de en yakınımızdaki ve en çok sevgi düyduğumuz insanlar dahi olabilir. Rabbimizden onların şerrinden bizi muhafaza etmesi için hiç yakarışta bulunuyor muyuz ?
Yoksa, her gördüğümüz sakallıyı dedemiz ve hocamız kabul edip onlara dua mı ediyoruz ?

Son pişmanlığın fayda vermeyeceği encamımız bizi böylece yakalamadan gözlerimizi dört açmanın, görünüşe ve sözlere aldanmamanın ve Rabbimizden bu hususta sürekli yardım talep etmenin zamanıdır.
Bizden söylwmesi!

Ekleme Tarihi: 19.06.2006 - 20:18
Bu mesajı bildir   $ua üyenin diğer mesajları $ua`in Profili $ua Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
..... su an offline .....  
RE: NASIL OLUYOR BU

172 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 21:58
Alıntı
Orijınalı $ua

Ey kardeşler,

[navy]Bu ne demektir biliyor muyuz ? Yani etrafımızdaki yüzde 98,64 Cehenneme talip, geri kalan yüzde 1,36 ise kurtulmuş müslümanlar.
Hangimiz bu yüzde 98,64 lük kesimden birini tanıyor ve ona göre tedbirini alıp, sakınıyor ?

OLMADI::

olmaz
Ekleme Tarihi: 19.06.2006 - 20:38
Bu mesajı bildir   ..... üyenin diğer mesajları .....`in Profili ..... Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
RE: Yeterince uyanık mıyız ?

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı $ua

Yani etrafımızdaki yüzde 98,64 Cehenneme talip, geri kalan yüzde 1,36 ise kurtulmuş müslümanlar.
Bence hemen hemen hiçbirimiz buna dikkat etmiyoruz.

HÜKMÜ VEREN KİM?düsün düsün düsün
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 02:20
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
suzunkopru su an offline suzunkopru  

179 Mesaj -

En Son On: 14.10.2009 - 12:39
Eğer bir nida gelse Allahtan (CC)
Herkes Cennetlik, bir kişi Cehennemlik; Bu bir kişi benim demek
Herkes Cehennemlik, bir kişi Cennetlik; Bu bir kişi benim demek Havf ve Reca gereğidir. 73 fırka varsa, 73'ü de ben Ehli Sünnetim, işte Fırkayı Naciye benim fırkamdır diyor, bunu ancak Allah (CC) ayırt edecektir, çünkü biz müslümanlar kendimizi Fırkayı Naciyede görüyoruz.

Doğru olan yolu diğerlerinden ayırt etmenin şartı:
1-) Namaz ve diğer islamın şartları 4 mezhepten birine uyulmak şartı ile yerine getirilmeli
2-) Cemaatler birbirilerini dinsizilikle suçlamamalı
3-) Bir cemaate tabi olmayan bir müslümanı, Ehli Sünnet ise dışlamamalı
4-) Her müslümanı kendinden üstün bilmeli
5-) Böylece devam eder gider...

Bu mesaj 1 kez ve en son suzunkopru tarafından 20.06.2006 - 09:29 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 09:23
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
$ua su an offline $ua  
Hayret bir şey !!!

222 Mesaj -

YETMİŞ ÜÇTE BİR'İN KURTULUŞ FIRKASINDAN OLACAĞININ
HÜKMÜNÜ VEREN RASULULLAH (s.a.v.) EFENDİMİZDİR.
YETMİŞ ÜÇTE BİR DE, YÜZDE 1.36 EDER.
BUNA MI İTİRAZ EDİYORSUNUZ ?

"OLMADI" ifade ile parmak sallayan zat ! Rasulullah (S.A.V.) Efendimiz böyle buyurmuş,siz hangi cüretle buna neye "olmadı" diyebiliyorsunuz ? Kaldı ki biz buraya astığımız yazıların hiçbirini, üyelerin "oldu" ya da "olmadı" onayınıalmak için asmıyoruz. Astığımız yazılara katılan katılır, katılmayan da adam gibi katılmayış nedenlerinin ve delillerini ortaya koyar ve bu görüşünü asar.
Görüldüğü gibi, en uyanık geçinenlerimiz bile ne yazdığının farkında değil !.

Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 11:37
Bu mesajı bildir   $ua üyenin diğer mesajları $ua`in Profili $ua Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
sua kardesim

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25

DELILSIZ SEYLERE DELIL YAZMAK MI DOGRU
DELILIN ALTINA NOKTA KOYMAK MI DOGRU O HALDE SUSMASINI BILMELI
YUZDELIK ORANLARLA HIC UGRASMADAN GEREKLI HASSASIYETI GOSTEREREK
BIR KISI HARIC HERKES CENNETE GIRECEK DENILSE DISARIDA KALAN BEN OLMALIYIM
DIYECEK KADAR IMAN ABIDESI INSANLARIN SOZLERINE SIGINIYORUM

Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 11:44
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
$ua su an offline $ua  
Ne demek istiyorsunuz ?

222 Mesaj -

Yukarıya astığım yazı hadis-i Şeriflerden mürettep bir yazıdır. Yani, İslâm'ın en önemli ikinci delili ve kaynağından alınmış ifadelerdir. Anlamakta giçlük çekiyorum.Bunlar mı delil sayılmıyor ? Yüzdelik oranı da, her ne kadar tarafımızdan çıkarılmış bir rakam ise de, bu yüzdeyi belirleyen bizatihi Rasulullah (S.A.V.) Efendimizdir.
Bu forumda bazı isimler, sürekli yazdıkları yazılara, bilen ve bilemeyenlerce gül ve Allah Razı Olsun smileyi almakla, yazı asma ve yazma hürriyetlerinin yalnız kendilerinde olduğuna inanmışlar herhalde !!!
Yaw arkadaş ! Sizden başka kimse bu foruma bir yazı asamayacak mı ?
Bırakın yazıyı, hadis-i şeriflere bile karşı çıkılarak konu nasıl çarpık mecralara çekiliyor işte yukarıdaki bu yazım gözler önüne sermektedir.

Yazıkar Olsun kendilerini fasulye gibi nimetten sayanlara ve başkalarına söz ve yazı hakkı tanımak istemeyenlere!

Bu mesaj 2 kez ve en son $ua tarafından 20.06.2006 - 12:22 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 12:14
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
Cinsiyeti: Bayan 
(Ümmetim 73 fırkaya ayrılacaktır. Bunlardan bir fırka kurtulacak, diğerleri helak olacaktır) buyurduğunda Eshab-ı kiram; "Kurtulan fırka hangisidir?" diye sorunca, (Ehl-i sünnet vel-cemaattir) buyurdu. Eshab-ı kiram bu defa "Ehl-i sünnet vel-cemaat nedir?" diye sordular. (Bugün benim ve Eshabımın bulunduğu yolda olanlardır) buyurdu. [İbni Mace, Tirmizi]

Ama sizde hemen mas-Allah konuyu mathematige dökmüs gidiyorsunuz.. Ne kadar derin düsünüyorsunuz.. Allah (c.c) herseyi daha iyi bilendir.. Selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 12:35
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
EEFNDİMİZ SAV 73 FIRKADAN SADECE BİRİSİ CENETLİK BUYURMASI DİĞERLERİ EBEDİ CEHENNEMDE KALICAKLAR DEMEK DEĞİLDİR...

EHLİ SÜNNET HARİCİ OLAN 72 FIRKA CEHENNEMDE EBEDİ KALMAYACAKTIR..

YOKSA EHLİ SÜNNET KENDİ ARASINDA FIRKALARA BURUNMEMİŞTİR...

VE BU FIRKA İTİKADDA MUAHALEFETE DUSENLERDİR..HARİCİSİ,MUTEZİLESİ CEBRİYYESİ KADERİYYESİ..VESAİR...

EHLİ SÜNNET YOLUNDA İLERLEYEN VE ONA BUNA DİL UZATMAYAN İMANINI MUHAFAZA EDENLER...ELBETTE CENNETTEDİR...
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 14:03
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
$ua su an offline $ua  
Rabbimiz fehmimizi arttırsın.

222 Mesaj -

Size "aşık ozan" mı desem yoksa "şair aşık" mı desem bilemiyorum ama, yetmiş üçte bir'in matematikteki yüzde karşılığı 1,36 ettiğini bugün ilköğretim çocukları dahi bilir. Şayet biz de geyik muhabbetlerinden biraz fırsat bulup, bu konuda biraz kafa yorsaydık böyle bir sorma garipliği göstermezdik.
Elbetteki ehl-i sünnetin haricindeki 72 fırka mensupları her yerde cirit atmaktadır. Siz ne zannediyorsunuz ? Her yerin güllük gülistanlık olduğunu mu zannediyorsunuz ? Kuzu postuna bürünmüş kurtların varlığından biz değil yukarıdaki hadis-i şeriften de anlaşılacağı üzere Peygamberimiz bahsetmektedir.
Halâ anlayamadığınız bir şey var mı ?

Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 14:17

179 Mesaj -

Sayın ozanask
Hesap Şöyle Yapılıyor:

100/73 = 1,36
(100/73) * 72 = 98,63

Fırkalar Toplamı= % 100

Arkadaşlar Sayın ŞUA burada doğru söylemiş, ancak yanlış analaşılmalar var. Hadisi Şerifte bu sözü teyit ediyor, sadece fırkalar % olarak gösterilmiş oluyır o kadar. Yani İnsanların % 98,63'ü bu 1 fırkanın dışında kalanlardır. Bu yazıda bir sorun yok.
Ancak tek sorun şu: 73 fırkanın 73'üde ben ehli sünnetim diyor hangisi doğru?

Bu mesaj 1 kez ve en son suzunkopru tarafından 20.06.2006 - 14:36 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 14:34
Bu mesajı bildir   suzunkopru üyenin diğer mesajları suzunkopru`in Profili suzunkopru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SIZ HADIS PROFORUSORUMUSUNUZ ARKADASLAR

2687 Mesaj -

YAPMAYIN ALLAH ASKINA BU INSANI TEMBELLIGE ITER
HADISI BU ETRAF ALTINDA DEGERLENDIRMENIZ COK YAKISIKSIZ
LUTFEN CIDDI OLUNUZ
SADECE CIDDIYET KONU BURAYA HAS DEGIL

Bu mesaj 1 kez ve en son NurBahcesi tarafından 20.06.2006 - 14:38 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 14:37
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Kubbetus-Sahra su an offline Kubbetus-Sahra  

286 Mesaj -

En Son On: 14.08.2012 - 20:07
Cinsiyeti: Bayan 
Bu konuda yorum yapmayi pek gerek görmüyorum.
Bir insan Allah´in emrettigi ibadetleri güzel yaparsa ve
Hayatini Allah´a ve gercek islama (yani kulaktan doma bilgilerle degil) göre düzenlerse. Allah´in vaad ettigi gibi Cennete girer insaAllah.

Bakara Sûresi 25. Ayet:
İman edip salih ameller işleyenlere, kendileri için; içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele. Cennetlerin meyvelerinden kendilerine her rızık verilişinde, “Bu (tıpkı) daha önce (dünyada iken) bize verilen rızık!” diyecekler. Halbuki bu rızık onlara (dünyadakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için orada tertemiz eşler de vardır. Onlar orada ebedi kalacaklardır.

üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü

Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 14:45
Bu mesajı bildir   Kubbetus-Sahra üyenin diğer mesajları Kubbetus-Sahra`in Profili Kubbetus-Sahra Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
$ua su an offline $ua  

222 Mesaj -

NurBahcesi'nden nûrlanan arkadaş !

Herhalde üzerinizdeki nûrların füyûzatı çok fazla geliyor ki, bu kadar fazla taşkınlık yapıp bir türlü hadisi kabul edemiyorsunuz.

Siz bu hakikati ister kabul edin ister etmeyin, netice değişmez ve
sadece fırka-yı naciyeden olan yetmiş üöçte birlik kurtuluş fırkası felaha erecek topluluktur.
Bir müslüman için de, bundan daha önemli ve ciddi bir konu olamaz.

Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 14:52
SIZ HADIS PROFORUSORUMUSUNUZ ARKADASLAR

179 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı NurBahcesi
YAPMAYIN ALLAH ASKINA BU INSANI TEMBELLIGE ITER
HADISI BU ETRAF ALTINDA DEGERLENDIRMENIZ COK YAKISIKSIZ
LUTFEN CIDDI OLUNUZ
SADECE CIDDIYET KONU BURAYA HAS DEGIL

Sizi anlıyorum güzel dostum. Ben konuyu anlayamayanlar olur diye açıklama ekledim. Mesela Zekat malın 40 da biridir. Bunu hesaplamak zor geliyorsa Yüzde 2,5 dersiniz. Bunda Profesör olacak ne gördünüz, ben anlayamadım? Yani Hadis ışığında, 73 fırkayı oranladığınızda 1,36 ve 98,63 oranını bulmakda ne zarar var bunu da anlamadım?

Bu mesaj 1 kez ve en son suzunkopru tarafından 20.06.2006 - 14:58 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 14:54
utaniyorum kardesime havale ediyorum

2687 Mesaj -

cevap ortaya
utaniyorum kardesimin konusuna havale ediyorum
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 15:01
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  

618 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 13:15
Dogru ve saglam bir Hadistir...,

ve tüm kitablarda tefsiri de,
bu 73 firkadan biri (Firka-i Naciye; Ehl-i Sünnet...) direk Cennetlik ve digerleri de Cehennemliktir.
Cehennemlikler icinde aciklamayi Kemal kardesimiz yapmis.

Lütfen hadis hakkinda öyle yorumlanmasin veya böyle yorumlanmasin diye sahsi görüslere girmeyelim.

Acizane tavsiyemdir....,
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 15:02
Bu mesajı bildir   Hadimül Islam üyenin diğer mesajları Hadimül Islam`in Profili Hadimül Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

179 Mesaj -

Güzel Dostlarım herkes nefsini bir kontrol etsin, eğer nefsani konuşuyorsak susalım. Bu başta kendim için geçerli.

Şimdi bir hadisi şerif var. Bu hadiste 73 fırkanın 72'sinin cehennemde olduğu açıklanmış.
Soru: Bunu herkes kabul ediyor değil mi?
Cevap: Evet. Şimdi aynı rakamları % oranında söyleyip pek çok insanın daha iyi anlamasını istemekde ne gibi bir kötülük gördünüz?
Mesela; bazı hocalar malın zekatının 40'ta bir olması durumunu; % 2,5 ile de açıklıyorlar. Bunlar güzel şeyler değil mi?
Yoksa ŞUA kardeşimiz hakkında benim bilmediğim bir şeymi var? (Bence, kendisi iyi bir arkadaştır)
İnsanlar niye bu kadar tepki verdiler?
Ekleme Tarihi: 20.06.2006 - 15:12
bayraklilar su an offline bayraklilar  
parcalanmis firkalar

65 Mesaj -

En Son On: 05.11.2006 - 18:27
sua kardesime katiliyorum kendisi ahir zamanda peygamber efendimizin olacak olaylari buyurdugu gibi< herkes bir firka olacak bu firkalar 73 tur iclerinden sadece biri dogru yoldadir> mealindeki hadisi degerlendiriyor ve bizlere tavsiyelerde bulunuyor.Arkadaslar bunda alinacak ne varki her insan, islami bilen her insan hangi firkadan oldugunu neye hizmet ettigini bilir .Olcumuz kuran sunnet ve hadislerdir.Ama birtakim entel muslumanlar hadislere onem vermemis hatta hadisleri ortadan kaldirmak istemislerdir.Hatta bu kisiler kurani kerimin ayetlerinin bazilarini bile cignemislerdir .Cemaatlere bagli kardesler iste bizim hocamiz yapiyorsa mutlaka bir bildigi vardir canim.Hocamiz hosgoruludur falan filan merhametlidir Hasa dusunmezki Allahtandami merhametli ve hosgoruludur.Onun buyurdugu emirleri nicin es gecmektedir/Herkes kendi cemaatinien iyi bilir kendilerinin gittigi yolu dogru bulur.Halbuki bu ummet tek bir ummettir.Sua kardesimizin dedigi kendimize dikkat edelim.Koru korune baglilik olmaz unutmayalimki yarin mahserde herkes imamiyla cagirilacak.Herkes kendisini ama basta kendisini bir suzgecten gecirmeli.Kardeslerin birbirini uyarmasinda hayirdan baska birsey olamaz.Bununboyle bilmeli herkes.

not: sitede yeniyim ama uzun zamandir takip ediyorum belli kisiler belli cemaatlerden tanidik kisiler .tanimadik bir arkadas bir yazi yazdiginda veya nasihatler verdiginde hemen saldiriya geciyorlar.Herkes kendisini dosdogru yolda oldugunu saniyor kendisini begeniyor.Bense diyorumki Allahim beni zatina kul habibine ummet eyle.Beni ve tum musluman kardeslerimi sirat,i mustakiminden ayirma.
Ekleme Tarihi: 22.06.2006 - 10:22
Bu mesajı bildir   bayraklilar üyenin diğer mesajları bayraklilar`in Profili bayraklilar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ReFReF58 su an offline ReFReF58  
Themenicon    Selamu Aleykum

33 Mesaj -

En Son On: 22.06.2006 - 22:27
Alıntı
Bu koyun postlu kurtlardan kaçını tanıyoruz acaba ? Hiç düşündük mü ? Bunlar belki de en yakınımızdaki ve en çok sevgi düyduğumuz insanlar dahi olabilir. Rabbimizden onların şerrinden bizi muhafaza etmesi için hiç yakarışta bulunuyor muyuz ?
Yoksa, her gördüğümüz sakallıyı dedemiz ve hocamız kabul edip onlara dua mı ediyoruz ?

Son pişmanlığın fayda vermeyeceği encamımız bizi böylece yakalamadan gözlerimizi dört açmanın, görünüşe ve sözlere aldanmamanın ve Rabbimizden bu hususta sürekli yardım talep etmenin zamanıdır.
Bizden söylwmesi!

Sevgili abim;

Matematikten hic anlamam ama vermek istedigin mesaji aldim.Allah razi olsun!aşık
Canim abim ve diger kardeslerim;Konunun tumune degil de,sadece bir cumleye takilirsaniz,yanlis anlarsiniz,yanlis anlasiliriz.Bu sebeble abimizin verdigi mesajaglaanladigim kadariyla!)

"Cevremizde onlarca,yuzlerce munafik kilikli insanlar var!Bunlarin munafik olup olmadigini bizler bilemeyiz!Basortulu,sakalli,cubbeli nice insanlar,kimisi mehdi olup,kimisi seyh olup vs vs bizleri somurmek,bizleri aldatmak icin calisiyorlar!Bizler bunlarin neresindeyiz?" diyor.Ve guzel bir soru!

Canim musluman kardeslerim!

Bakiniz abimizin kucuk bir sorusuna ve nasihat yuklu konusuna tahammul edemiyoruz.Gecen gun ayni abim "Üç Muhammed"adli eser hakkinda bir baslik acmisti.Ve kendilerin ornekler vererek konuyu tatliya bagladik.Siz musluman ve mu'min kardeslerimden dilegim;"Yargisiz infaz etmeyin!" konunun tumunun icerigine bakin ve elestirin.Bu yukarida bulundugumuz sekilde "konu icerigindeki soruya nerde oldugumuzun"cevabini zaten verilmis olmuyormu? Samimi bir niyetle gordugum bu konu basligi,samimi gordugum bir abimiz,kardesimize tutumumuz nerede?"desem ne dersiniz?

Samimiyetide ihsan eden Yüce Mevla'ya emanetsiniz!aşık
Ekleme Tarihi: 22.06.2006 - 13:42
Bu mesajı bildir   ReFReF58 üyenin diğer mesajları ReFReF58`in Profili ReFReF58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
$ua su an offline $ua  
Themenicon    Gerekli bir açıklama .

222 Mesaj -

Yeni kardeşlere ve henüz bu forumda olup bitenleri yeterince çıkaramayanlara...

Kardeşler, buraya asılan yazılara verilen cevabi mesajların asılan metinlerine göre değil de yazıyı asanların isimlerine göre değerlendirildiğini zamanla sizler de farkedeceksiniz.

ozanask arkadaşımıza : sizin bizimle bir alıp-veremediğiniz olmadığı gibi, bizim sizinle bir alıp-veremediğimiz yoktur. Yazdıklarım gördüklerimiz ve hissettiklerimizdir. Hepimizizn öğreneceği daha çok şeyler vardır.
suzunkopru kardeşe : yaklaşımlarınız ve makul düşünceleriniz için teşekkür ediyorum.
Aynı şekilde
bayraklılar ve ReFReF58 kardeşlerimizin olumlu yazıları için de teşekkürler ederim.
Alah Emanet olun.

Ekleme Tarihi: 22.06.2006 - 14:18
ReFReF58 su an offline ReFReF58  
Hiç gerek yok aslinda!

33 Mesaj -

En Son On: 22.06.2006 - 22:27
Alıntı
Orijınalı $ua

Yeni kardeşlere ve henüz bu forumda olup bitenleri yeterince çıkaramayanlara...

Kardeşler, buraya asılan yazılara verilen cevabi mesajların asılan metinlerine göre değil de yazıyı asanların isimlerine göre değerlendirildiğini zamanla sizler de farkedeceksiniz.

ozanask arkadaşımıza : sizin bizimle bir alıp-veremediğiniz olmadığı gibi, bizim sizinle bir alıp-veremediğimiz yoktur. Yazdıklarım gördüklerimiz ve hissettiklerimizdir. Hepimizizn öğreneceği daha çok şeyler vardır.
suzunkopru kardeşe : yaklaşımlarınız ve makul düşünceleriniz için teşekkür ediyorum.
Aynı şekilde
bayraklılar ve ReFReF58 kardeşlerimizin olumlu yazıları için de teşekkürler ederim.
Alah Emanet olun.

Ben tesekkur ederim $ua kardes..

A$acagimiz coook yol var ama gönül ister ki,omuz omuza,el ele,can cana olsa daha güzel olur.Ama her ne hikmetse olmuyor!..Davamiz "islam davasi"dedigimiz halde yasayamiyoruz,yasamiyoruz.Muftulugu,haciligi,hocaligida (ilahiyat bitirsede karsimizdakine!) kimseye vermeme ahlakimizda olmasa...:(

Nerdeyiz ve nereye gidiyor ümmet?Bir dunya etiketi,makami,sohreti icin birbirini yiyen ümmet!Birbirine tahammul edemeyen,hep acigini arayan ümmet!Burnundan kil aldirmayan ümmet!Buyugunu,kucugunu bilmeyen saygi ve sevgsini unutup,nefsine dusen ümmet!Bana degmeyen yilan bin yasasin diyen ümmet!

Nereye dostlar?Nerdesin Ümmet-i Muhammed?NERDESiN?

Ben mi?Bu dalgada bir HÎÇ!

Bari siz iyi olun dileklerimle!..:(
Ekleme Tarihi: 22.06.2006 - 22:15
Bu mesajı bildir   ReFReF58 üyenin diğer mesajları ReFReF58`in Profili ReFReF58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ibn teymiyye su an offline ibn teymiyye  

416 Mesaj -

En Son On: 06.11.2006 - 22:37
şua kardes bakıyorum kı tek anlasamadıgın kısı ben degılım.......
Ekleme Tarihi: 23.06.2006 - 16:46
Bu mesajı bildir   ibn teymiyye üyenin diğer mesajları ibn teymiyye`in Profili ibn teymiyye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
..... su an offline .....  
SÜKUTALTINDIR

172 Mesaj -

En Son On: 07.07.2006 - 21:58

BINA YAPMAK KOLAYDIR AMA YIKMAK DAHA KOLAYDIR AMA TAMIRI ZORDUR

Ekleme Tarihi: 23.06.2006 - 16:57
Bu mesajı bildir   ..... üyenin diğer mesajları .....`in Profili ..... Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
inşirah su an offline inşirah  
Themenicon    DİKKAT!!!..Her fırka eşit sayıda mı?

47 Mesaj -

En Son On: 18.08.2006 - 14:02
Arkadaşlar! her fırkanın eşit sayıda olduğunu düşünürsek ŞUA kardeşimize hak veririz.Ancak belkide 72 fırkanın toplamı bir fırkadaki insanlardan daha azdır.Nereden bileceğiz.Lütfen birbirimizi kırmayalım.
Ekleme Tarihi: 23.06.2006 - 17:13
Bu mesajı bildir   inşirah üyenin diğer mesajları inşirah`in Profili inşirah Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
$ua su an offline $ua  
meryemç 'ye...

222 Mesaj -

Forumda görünen kullanıcı adınız bir bayan olduğunuz kanaati veriyor. Eğer öyleyse size **meryemç bacım** diyorum.
Dikkat çektiğiniz hususta haklısınız. Çıkarmış olduğum oranlama her fırkanın eşit olması halinde doğrudur. Ancak şu kadar var ki, bendeniz her fırkanın eşit olduğunu ifade etmedim. Bilindiği gibi ehl-i bid'a yani dalâlet fırkaları sayısı 72 ise de biz bunlara saptırıcı imamları ve cemaatlerin varlığını eklemedik. Günümüzde İslâm ülkelerindeki ehl-i sünnet haricindeki eğilim ve yönetimleri göz önüne alırsak müslümanlar olarak hak ve hakikat yolunda bulunabilmenin zorluğuna vurgu yapmak istedik. Ayrıca Ehl-i dalâletin her devirde, ehl-i imandan çok olduğu bilinmektedir.
İşte bu noktada kardeşlerimiz çok dikkatli olmalıdırlar. dedik ve sürekli söylüyoruz.
Örneğin, bazı kardeşler Mehdi veya sahte peygamber olarak ortaya çıkan şahsiyetlere göstermiş oldukları tepkileri, müslümanları yolan ve bizlerin cebine gözlerini dikenlere karşı göstermiyorlar. Oysa, sapkınlık ve dalâlet yönünden bunlarında onlardan pek bir farkı yoktur.
Bilmem anlatabildim mi ?
Rabbimiz yolunda bulundurduklarının zümresine bizleri de ithal ve dahil etsin.

Bu mesaj 1 kez ve en son $ua tarafından 24.06.2006 - 15:48 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 24.06.2006 - 15:44
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 743 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57481 saniyede açıldı