generique rhinocortchloroquine kaletra stromectol chloroquine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Kendi Dilinden Mustafa Kemal'in Yahudiliğinin itirafı... (Uyan Millet Beynimizi Yıkıyorlar)

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Kendi Dilinden Mustafa Kemal'in Yahudiliğinin itirafı... (Uyan Millet Beynimizi Yıkıyorlar)

102 Mesaj -

En Son On: 01.11.2008 - 05:08
Cinsiyeti: Erkek 
artık gizlemenin bir alemi yok. Devekuşu gibi başımızı kuma gömerek ne kadar devam edebiliriz? Tüm dünya öğrendi Türkiye hala ayakta uyuyor:

Mustafa Kemal'in Yahudiliğinin itirafı, kendi dilinden..

http://www.hakikatler.com

http://www.atajew.com
Ekleme Tarihi: 27.10.2008 - 08:25
Bu mesajı bildir   OguzKagan üyenin diğer mesajları OguzKagan`in Profili OguzKagan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
menzil3 su an offline menzil3  
Atatürk, Yahudi devleti için ne düşünüyordu?

60 Mesaj -

En Son On: 20.03.2009 - 15:50
Cinsiyeti: ----- 
Atatürk, Yahudi devleti için ne düşünüyordu?

Mustafa Kemal Atatürk, Yahudilerin devlet kurma düşüncesine nasıl bakıyordu? Atatürk neden; "Filistin'e el sürülemez. Türkler bölgedeki yabancı işgali kabul edemez. Ordumuzun buna gücü yeter." dedi.

Mustafa Kemal Atatürk, bilindiği gibi, Türkiye'deki Mason localarını bir günde kapattı. O günlerde, kurulması muhtemel İsrail Devleti'ne de karşıydı. Gerekirse savaşı bile göze almış, "Ordumuzun buna gücü yeter" ifadesiyle kararlılığını ortaya koymuştu. Ancak, büyük önderin vefatından sonra, aynı kararlılık gösterilemedi. Atatürk'ün kesin olarak karşı olduğu ve savaşı bile göze aldığı İsrail Devleti, 14 Mayıs 1948'de kuruldu. İlk tanıyan ülke de Türkiye oldu. Atatürk, kurulmasına şiddetle karşı çıktığı Yahudi Devleti için, 27 Temmuz 1937 tarihinde Hakimiyeti Milliye gazetesine bir demeç verdi. Atatürk'ün demeci şöyle: "Filistin'e el sürülemez. Türkler bölgedeki yabancı işgali kabul edemez. Hz. Muhammed'in ve kutsal değerlerin hürmetine, İslam'ın mukaddes topraklarının, Yahudilerin ve Hıristiyanların nüfuzuna girmesine engel olacağız. Ordumuzun buna gücü yeter. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Arap kardeşlerimizden uzak kaldık;ancak onların aralarındaki karışıklıkları kimse bizden iyi bilemez." İsrail nasıl bir dinsel inanca sahiptir? Tahrif edilmiş Tevrat-Tora"ya göre, Yahudi ırkından olmayan diğer tüm insanlar, Yahudiler için köle olarak yaratılmıştır. İsrail halkı kendilerini, Tanrı Yehova"nın seçkin kavmi, O'nun öz çocukları konumunda bir millet olarak görürler. Bundan dolayı Yahudi inancına göre; "Orduların rabbi olan Yehova", İsrail halkının koyunları ve Arz-ı Mev"ud (vaat edilmiş topraklar) için, gentile (kafir) sınıfında sayılan, Yahudi ırkından ve inancından olmayan tüm milletleri, kundaktaki bebekten çocuklara, kadınlardan tavuklara, evcil hayvanlara kadar, hatta nefes alan her canlıyı katletme, kanını içme yetkisi vermiştir Yahudilere. Öyle ki, bu bağlamda tahrif edilmiş Tevrat-Tora"nın Tensiye, Yeşu, Amos ve Hezekiel bölümlerinde kanı ve katliamı kutsayan çok sayıda sözde ayet yer almaktadır. 1 Yahudi asker için 1.5 milyar Müslüman bile öldürülebilir Yahudiler, bu düşüncelerini, yakın zamanda ispatladı. Hamas'ın İsrailli asker, Gilad Shalit'i kaçırmasından sonra, İsrail Lübnan'a girmiş ve yüzlerce insanı katletmişti. Sivillerin sığındığı bir evi vuran İsrail, 37'si çocuk, 57 masunun canına kıymıştı. Zira bir Yahudinin hayatına karşı 1,5 milyar Müslüman'ın öldürülmesinde hiçbir sakınca yoktu. Ve İsrail, bir ay süren savaş boyunca, yüzlerce masum insanı, dünyanın gözü önünde öldürmekten geri durmadı.

Yazar: Agah Beray

Ekleme Tarihi: 31.10.2008 - 11:17
Bu mesajı bildir   menzil3 üyenin diğer mesajları menzil3`in Profili zum Anfang der Seite
Atatürk mason localarını neden kapattı?

60 Mesaj -

Atatürk mason localarını neden kapattı?

Tokat Milletvekili Ahmet Gürkan, Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada '-Sosyalizmanın anası masonluktur!' diyor. Öyle oldugunu da madde madde elindeki delillerle ispat ediyor. Siz yaşadığınız süre içinde; okulda, işte, işyerinde, çarşıda, pazarda her yerde karşılaştığınız insanlardan, tanıdıklarınız veya değil hangisinden duydunuz birinin çıkıp da '-MASONUM' dedigini?

Duymadınız, duyamazsınız... Ama onlar '-solcuyum, sosyalistim, devrimciyim, ateistim, komunistim' derler. Kılıktan kılığa girerler.

İlginizi çekeceğini umduğumuz ibret dolu bir yazı, Eski Van milletvekili ve vatanın sevilen asil evladı muhterem İbrahim Arvas'in kaleminden:

'Hatıratım sona yaklaşırken memleketimizde locaları bulunan Masonlardan biraz bahs etmek isterim. Masonların İstanbul, İzmir, Adana ve Ankara'da bir çok locaları vardır.

Mustafa Kemal Paşa'nın sevmediği iki zümre vardı. Birincisi DÖNMELER , ikincisi de MASONLAR'dı.

Bir gün eski adliye vekili Mahmut Esat Bozkurd'u çağırdı. Kendisine Masonların taksimat, teşkilat ve ahvalini bildirir bir kitab verdi.

'-Bunu güzelce mütalaa et, bir takrirle Halk Partisi Gurup Başkanlığına ver, gurupta bunlara şiddetli bir hücum yap ve gurupça kapanmasına delalet et. Seninde bu işde büyük şeref payın olacaktır.' dedi.

Gurup günü Mahmut Esat Bozkurt riyaset makamına bir takrir verdi ve takririn okunmasını reisten rica etti. Katip takriri okudu. Gurup dinledi. Hülasası şöyle idi:

'Bizim Eba ancet gelen atalarımızın mensubu bulunduğu tarikatları kapattık, Masonluk ta kökü dışarda bir Yahudi tarikatından başka bir şey değildir. Memleketimizde bunun ne işi vardır? Bunu da gurup kararıyla kapatalım.'

Ve söz istedi, kürsüye gelerek takririni gayet veciz olarak izah etti.

Meclisteki Masonları bir telaşdır aldı. Hele sözcüleri Şükrü Kaya'yı görse idiniz, başından süt dökülmüs kediye benziyordu.

Meşhur hatib Mahmut Esat Beye söz yetişebilir mi idi. Şükrü Kaya Masonluğun bir hayir (!) müessesesi olduğunu kürsüden söylediği zaman gurubun hemen bütün azası yüzüne haykırdılar.

Hayır eserleri dediğiniz nedir, birisini gösterebilir misiniz? Yalan söylüyorsun, in aşağı! dediler. Mahmut Esat ise MASONLUĞUN kökü dışarda, gizli, memleket ve millet için muzur bir tarikat olduğunu ve her yerde umumi reislerinin yani meşrik-i azamlarının YAHUDİ olduğunu bir çok vesikalarla ispat etti.

Şükrü Kaya, Kazım Özalp, Mazhar Germen son çareyi Katib-i umumi Recep Peker'e iltica etmekte buldular. Ve salonda oturan Recep Peker'in etrafını alarak yalvarmağa başladılar. Guruptaki hava çok elektrikli idi. Heyecan son haddini bulmuş, her taraftan

'-KAPATALIM!' sesleri yükseliyordu. O esnada Recep Peker söz istedi ve kürsüye gelerek:

'-Arkadaşlar, çok mühim bir işin üstündeyiz, müsaade buyurun, bu işi bir defa da devlet reisine götürelim, onun da reyini alalım, gelecek hafta bugün tekrar huzurunuza getireceğim, dedi.

Bu söz gurubun tasvibine mazhar oldu ve mesele gelecek haftaya kaldı. Bir hafta sonra olsun, biz herhalde bütün locaları kapatırız dediler. Ertesi hafta Recep Peker geldi ve kürsüye çıkarak şu müjdeyi verdi:

-Arkadaşlar; bugünden itibaren Türkiye'de Masonluk kalmamıştır ve bütün localar kapanmıştır.

Salonda bir kıyamettir koptu, alkışlar, bağırmalar ve KAHROLSUN YAHUDI USAKLARI! sesleri tavanları çınlatıyordu.

Şükrü Kaya ile arkadaşları ortadan sırra kadem basmışlardı. Gurup dağıldıktan sonra doktor Mim Kemal'i öne katarak meclisteki Masonlar toplu olarak Reisicumhura gitmişlerdi. Mim Kemal, Reisicumhura hitaben:

-Efendim biz zaten maiyet-i devletinizdeyiz, fakat siz meşrik-i azamımız olursanız biz pervane gibi etrafınızda dönüp dolaşırız, demiş. Reisicumhur,

-Peki bir şey soracağım, bana cevap veriniz de sonra... Siz Avrupada hangi locaya bağlısınız ve metbuunuzun ismi nedir?

-Biz Cenova'ya tabiiz ve reisimiz de BARCA MISON Cenaplarıdır, demişler. Bunun üzerine küplere binen MUSTAFA KEMAL PAŞA onlara hitaben:

-HAYDİ DEFOLUN BURADAN, CEHENNEM OLUN GİDİN, YAHUDI UŞAKLARI! Benim milletim bana kahraman sıfatını verdi, ben sizin gibi, bir çıfıt yahudiye uşak mı olacağım? Bu gece sabaha kadar Türkiye'deki bütün localarınızı kapatmadığınız takdirde yarın teşkil edeceğim divan-ı harbi örfi'ye hepinizi verir ve astırırım! Haydi defolun karşımdan!

diyerek onları kovmuş, onlar da yıldırım telgraf ve telefonlarla vaziyeti İstanbul, İzmir ve Adana'ya bildirdiler ve sabah olmadan hepsinin kapanma kararlarını getirip henüz sofrasından kalkamayan reisicumhura verdiler ve derin bir nefes aldılar.

Reisicumhur Mustafa Kemal Paşa bu suretle bütün MASON localarını kapattı.

İsmet Paşa'nın reisicumhurluğu sırasında kanun-u mahsusla localar kapanmadı diye Masonların müracaatı üzerine tekrar localar açılıp faaliyete başladılar.

Ve 1952 de ise Atatürkçü geçinen ve onunla iftihar eden CELAL BAYAR da, Ahmet Gürkan'ın teklif ettiği ve Masonların loacalarını kapatmak istediği kanun teklifini red ederek bu suretle localarını kanunla pekiştirdi.

Tabii bu ameliyeyi Meclis yaptı, fakat bu müzakerelerin devam ettiği üç celse zarfında Celal Bayar reisicumhur locasına gelerek (1) kanunun müzakerelerini sonuna kadar takip etmiştir.

(1) Bu tarihi müzakereleri ben de basın locasından takip ediyordum. Yanımda Burla'nın Ankara Müdürü Alaeddin Mizanoğlu vardı. Milyonluk müessesini kapatıp gelmiş, heyecan içinde müzakereleri takip ediyordu. Celal Bayar da olanca heyecanıyle hatipleri dinliyor fakat gözlerini benden ayıramıyordu. Haklı idi, onu bir hiçlikten o mevkiiye dünya masonluğu getirmişti.

Kaynak

Cevat Rifat Atilhan

Ekleme Tarihi: 31.10.2008 - 11:23
Bu mesajı bildir   menzil3 üyenin diğer mesajları menzil3`in Profili zum Anfang der Seite
ATATÜRK HALKI YABANCI BAĞIMLILIĞINA DEĞİL TÜRKLÜĞÜN BAĞIMSIZ ÖZÜNE DAVET ETMİŞTİR...

60 Mesaj -

Atatürk, “Çocuklarımıza her şeyden evvel Türkiye’ye düşman bütün uluslarla mücadele etmek öğretilmelidir.” demektedir.

Mustafa Kemal Atatürk, kökü dışarıda olan bütün kurumlara karşı net bir tavır almıştır. 1935 tarihinde mason localarını kapatmıştır. Dr. M. Kemal Öke, Atatürk’ü masonların tabii reisi göstermek için gayret sarf etmiş, Atatürk bu teklifi reddetmiş ve şöyle demiştir:

“Ben bu cemiyete girmem, ben başkalarının yaptığı prensiplere değil, ancak kendi prensiplerime uyarım.”

Masonlar, 1935 yılında da Cumhurbaşkanlığı konutu olarak kullanılan Çankaya Köşkü'nü kovularak terk etmişlerdi. Mason localarının kapatılmak istenmesi üzerine Atatürk'ü ikna etmek için 11 Ocak 1935 tarihinde Cumhurbaşkanlığı konutuna çıkan Mason heyeti, Atatürk'ün büyük tepkisiyle karşılaşmıştı. Dönemin Van Milletvekili İbrahim Arvasi anılarında bu tarihi gerçeği şu şekilde anlatıyor:

‘’Masonların Büyük Üstadı Mim Kemal, Reis-i Cumhur'a hitaben: "Efendimiz biz zaten maiyet-i devletindeyiz fakat siz Meşrik-i Azam'ımız olursanız, bir pervane gibi etrafınızda dönüp dolaşırız demiş. Reis-i Cumhur da; peki bir şey soracağım, bana cevap veriniz de sonra... Siz Avrupa'da hangi locaya bağlısınız ve mektebinizin ismi nedir?" diye sormuş.

Mason Üstadı Mim Kemal "Biz Cenova'ya tabiyiz ve Reisimiz Barca Mişon'dur" diye cevap verince küplere binen Mustafa Kemal Paşa, "Haydi defolun buradan, cehennem olun gidin. Yahudi uşakları! Benim milletim bana kahraman sıfatı verdi. Ben sizin gibi bir çift Yahudi'ye uşak mı olacağım? Bu gece sabaha kadar Türkiye'deki bütün locaları kapatmadığınız takdirde, yarın teşkil edeceğim Divan ı Harb-i Örfi'ye hepinizi verir ve astırırım. Haydi defolun karşımdan" diyerek masonları kovdu.’’

Atatürk'ten ağır hakaret işiterek kovulan masonlar, o gece adeta yıldırım hızıyla durumu İzmir, İstanbul ve Adana'daki localara bildirirler. Sabah olmadan Türkiye'deki bütün locaların kapanma kararlarını aldırıp, ilgili belgeleri daha sabah kahvaltısı sofrasından kalkmayan Atatürk'ün önüne koyup derin bir nefes alırlar.

alıntıdır...

Ekleme Tarihi: 31.10.2008 - 11:30
OguzKagan su an offline OguzKagan  
Mustafa Kemal Mason Localarını Kapatmadı, İşte İsbatı

102 Mesaj -

En Son On: 01.11.2008 - 05:08
Cinsiyeti: Erkek 
YAHUDİ MUSTAFA KEMAL MASON LOCALARINI KAPATMADI, İŞTE İSBATI:

http://www.youtube.com/watch?v=lDHbvrB9u04
Ekleme Tarihi: 01.11.2008 - 05:04
Bu mesajı bildir   OguzKagan üyenin diğer mesajları OguzKagan`in Profili OguzKagan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HAÇLI VE ATATÜRK DÜŞMANLARININ İFTİRA BELGELERİ KAMPANYALARI KANIT DEĞİLDİR...

60 Mesaj -

Kardeşim hala bu ülkenin düşmanlarının düzmece yalanlarını belge diye buraya yansıtıyorsun.

Aşağıdaki yazıyı bir oku bakalım. Sonrada o inandığın yalanların çıkarılma nedenlerini bir araştır.

Tabi benim bu yalanlara inanmak işime gelir diyorsan o başka.
İşte o zamanda bu feci hatanın Allah katında hesabını vermeye razı olursun.

Ben daha önceki bir çok yazımda Atatürke ihanetin İnönü ile başladığını çeşitli şekil ve şiddetlerde bugüne kadar devam ettiğini ve Atatürkten sonra geçen yetmiş küsur senenin çarçur edildiğini defalarca anlatmıştım.

İşte mason meseleside bu acı gerçeklerdendir.
İnönü paranın üzerine bastığı kendi resmi ile içindeki Atatürk kıskançlığını ve karşıtlığını saklamamış bu şekildede açığa vurmuştur.
İnönünün Atatürke ihanetleri bunlarla bitmez. Atatürkten sonra gizlice ABD ile bugün çığırından çıkan ilişkilerin temelinide o atmıştır.
Her ne kadar pek çok Atatürkü seven İnönü için bu gerçeği kabul etmesede gerçeğin ta kendisi budur.

Mason Localarını Atatürk kapattı

Atatürk 1935 Yılında Mason Localarını Kökü Dışarıda Olduğu İçin Kapatıyor

Masonlocaları ile iç içe çalışan İttihat Terakki Cemiyeti’nin Osmanlıİmparatorluğu’nu nasıl uçurumun eşiğine sürüklediğini bilen Atatürk,mason localarını kapatmak istiyordu. Kapatma görevini ise dönemin Masonİçişleri Bakanı Şükrü Kaya’ya verdi. Şükrü Kaya Atatürk’e uzun süredirenmeye çalıştıysa da başarılı olamadı.
Anadolu Ajansı 10 Ekim 1935 tarihinde gazetelerin merkezlerine şu önemli haberi geçiyordu:

“TürkiyeMason cemiyeti, memleketimizin sosyal tekamülü ve günden güne artanmuazzam terakkilerini nazarı itibare alarak faaliyetlerine nihayetvermeyi ve bütün mallarını memleketin sosyal ve kültürel kalkınmasınaçalışan Halkevlerine teberrüü muvaffak görülmüştür.”

Buhabere kimse bir anlam verememişti. Çünkü Türkiye masonluğu tarihininen rahat dönemini yaşıyordu. TBMM Başkanı, İçişleri Bakanı, DışişleriBakanı, Ankara Valisi, İstanbul Valisi üst düzey aktif masondu. Devletyönetiminin köşebaşları masonlar tarafından tutulmuştu.

TürkiyeMasonluğu ne olmuştu da 27 yıl aradan sonra kendini yok etme kararıalmıştı. 4 gün sonra gerçek ortaya çıkmıştı. Masonlar kendilerinifeshetmemiş, Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından masonlocaları kapatılmıştı. 14 Ekim 1935 Tarihli Cumhuriyet Gazetesi’nin“Türkiye’de Mason Locaları Bir Emirle Kapatıldı” başlıklı haberindeolayın perde arkası şu şekilde aktarılıyordu:

“İçişleriBakanlığı’ndan verilen bir emir üzerine Türkiye Mason Localarınınfaaliyetlerine nihayet verilmiştir. Yüksek makamın emri ile Türkiyemasonluğunun İstanbul, Ankara, İzmir, Edirne, Muğla, Gaziantep veAdana’da bulunan Müteaddid locaları kapanmış, bunların emlaki hükümeteintikal etmiştir. “

CumhuriyetGazetesi’nin haberinde sözü edilen yüksek makam dönemin CumhurbaşkanıMustafa Kemal Atatürk’ten başkası değildi. İşin ilginç yanı iseAtatürk’ün Mason localarını kapatma emrini, Müslümanlara yaptığızulümlerle tanınan Mason İçişleri Bakanı Şükrü Kaya’ya vermişolmasıydı. Mason İçişleri Bakanı Şükrü Kaya, Atatürk’ü bu tarihikararından vazgeçirmeye çalışsa da başarılı olamamıştı.
ŞükrüKaya, Türkiye Yüksek Şurası adına Doktor İsmail Hurşit, Türkiye BüyükLocası Büyük Üstadı Muhittin Osman Omay ve bir grup masonu İçişleriBakanlığı’na çağırır ve Atatürk’ün kesin kararını bildirir: “MasonLocaları kapatılıp çalışmalarına son verecekler ve malvarlıklarınıhalkevlerine aktaracaklardır.
ATATÜRK LOCALARI NEDEN KAPATTI?

Atatürk,uzun yakın arkadaşlarıyla istişare ettiği mason localarınınkapatılmasıyla ilgili düşüncelerini ilk olarak 1935 yılında gündemegetirdi. İttihat Terakki Cemaati içerisindeki masonların Türiye’yeverdikleri zarar herkes tarafından bilinmekteydi. İttihat Terakki’yiyakından tanıyan Atatürk, Cumhuriyet’in kuruluşundan beri localarıkapatmayı düşünüyordu.. Dönemin Van Millitvekili İbrahim Arvas,hatıralarında Atatürk’ün masonlara yaklaşımını şu şekilde ifade ediyor:

“MustafaKemal’in sevmediği iki zümre vardı. Birincisi dönmeler ikinci isemasonlardı… Bir gün eski Adliye Vekil Mahmud Esat Bozkurt’u çağırdı.Kendisine masonların taksimat, teşkilat, ahvalini bildirir bir kitapverdi. “Bunu güzelce mutalaa et, bir takrirle Halk Partisi grupbaşkanlığına ver, grupta bunlara şiddetli hücum yap ve grupçakapanmasına dalalet et. Senin de bu işte büyük şeref payın olacaktır.”dedi. Grup danışmanı Mahmut Esat Bozkurt riyaset makamına bir takrirverdi ve takririnin okunmasını reisten rica etti. Hülasası şöyleydi:“Masonluk kökü dışarıda bir yahudi tarikatından başka bir şey değildir,memleketimizde bunun ne işi vardır? Bunu da grup kararıyla kapatalım…
Ertesi hafta Recep Peker geldi ve kürsüye çıkarak şu müjdeyi verdi:“Arkadaşlar yarından itibaren Türkiye’de masonluk kalmamıştır ve bütünlocalar kapanmıştır…” salonda bir kıyamet koptu, alkışlar, bağırmalar“kahrolsun yahudi uşakları” sesleri tavanları çınlatıyordu. Şükrü Kayave arkadaşları sırra kadem basmışlardı. Grup dağıldıktan sonra Dr. MimKemal’i öne katarak meclisteki masonlar toplu olarak Reis-i Cumhur’agitmişlerdi. Mim Kemal Reis-i Cumhur’a hitaben: “Efendimiz biz zatenmaiyet-i devletindeyiz fakat siz Meşrik-i Azam’ımız olursanız, birpervane gibi etrafınızda dönüp dolaşırız” demiş. Reis-i Cumhur: “Pekibir şey soracağım, bana cevap veriniz de sonra… Siz Avrupa’da hangilocaya bağlısınız ve mektubunuzun ismi nedir?
“Biz Cenovaya tabiiz ve Reisimiz Barca Mişon cenaplarıdır.” demiş.Bunun üzerine küplere binen Mustafa Kemal Paşa onlara hitaben:
“Haydidefolun buradan cehennem olun gidin. Yahudi uşakları!” Benim milletimbana kahraman sıfatı verdi ben sizin gibi bir çift yahudiye uşak mıolacağım? Bu gece sabaha kadar Türkiye’deki bütün localarıkapatmadığınız taktirde, yarın teşkil edeceğim, Divan’ı Harb-i Örfi’yehepinizi verir ve astırırım. Haydi defolun karşımdan.“
diyerekonları kovdu, onlar da yıldırım telgraf ve telefonlarla vaziyeti İzmir,İstanbul ve Adana’ya bildiriler ve sabah olmadan hepsini kapanmakararlarını getirip, henüz sofrasından kalmayan Reis-i Cumhur’averdiler ve derin bir nefes aldılar. Reis-i Cumhur Mustafa Kemal busuretle bütün mason localarını kapattı.” (İbrahim Arvas, tarihihakikatler, s.71-72)

YIL 1948; LOCALAR TEKRAR AÇILIYOR

İsmetİnönü’nün aldığı ani bir kararla, 5 Şubat 1948 yılında Türkiye MasonDerneği’nin kurulması ile Atatürk’ün emri ile kapatılan mason locaları,İnönü’nün emri ve Celal Bayar’ın desteği ile tekrar faaliyetegirmiştir. Masonlar açtıkları davalarda, Halkevlerine devredilen tümmal varlıklarını tekrar ele geçirdiler.
5Şubat 1948 tarihinde “Türkiye Mason Derneği” ismi ile İstanbulValiliği’ne yapılan başvuru kabul edildi ve masonlar, bu tarihten sonraresmen faaliyete başladılar. Locaların 13 yıl aradan sonra açılması,uyku döneminde olan masonlar tarafından sevinçle karşılandı. Busevinçlerini kendi kontrollerindeki gazetelere tam sayfa ilanlarvererek duyurdular. Atatürk tarafından kapatılan mason localarınıntekrar açılışını İbrahim Arvas anılarında şöyle anlatıyor:

“İsmetPaşa’nın Reis-i Cumhurluğu sırasında Kanun-u Mahsus ile localarkapanmadı diye masonların müracaatı üzerine tekrar localar açılıpfaaliyete başladılar. Ve 1952′de ise Atatürkçü geçinen ve onunlaiftihar eden Celal Bayar da, Ahmet Gürkan’ın teklif ettiği masonlocalarını kanunla pekiştirdi. Tabii bu ameliyeyi Meclis yaptı fakat bumüzakerelerin devam ettiği üç celse zarfında Celal Bayar Reis-i Cumhurlocasına gelerek konunun müzakerelerini sonuna kadar takip etmiştir.”(İbrahim Arvas, Tarihi Hakikatler, s.73)

İsmetİnönü’nün aldığı ani bir kararla 5 Şubat 1948 yılında Türkiye MasonDerneği’nin kurulması ile Atatürk’ün emri ile kapatılan mason locaları,İnönü’nün emri ve Celal Bayar’ın desteği ile tekrar faaliyetegirmiştir. Masonlar açtıkları davalarda Halkevlerine devredilen tüm malvarlıklarını tekrar ele geçirdiler.
1935yılında Atatürk’ün emri ile kapatılan mason locaları uzun sürefaaliyetlerini halkevlerinde sürdürdüler. 1948 yılında ise İnönü’nüemri ile mason locaları faaliyetlerine kaldıkları yerden devam ettiler.Atatürk’ün mason localarını kapatma emrini hazmedemeyen masonlarAtatürk’ü ziyarete gelmişlerdi. Atatürk kökü dışarıda olan bu zararlıcemiyetin üyelerini huzurundan kovdu…

Not:Alıntıdır

Ekleme Tarihi: 01.11.2008 - 12:47
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 919 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57803 saniyede açıldı