0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30095 *** Toplam Mesaj: 148179
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » 'ERİHNA YA BİLAL![RAHATLAT BIZI YA BILAL]

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 10 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
der_ya su an offline der_ya  
Themenicon    dinle...'ERİHNA YA BİLAL![RAHATLAT BIZI YA BILAL]

875 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 07.05.2007
En Son On: 22.01.2010 - 17:46
Cinsiyeti: ----- 
http://www.umutfm.com/izle.php?id=89


Bu mesaj 1 kez ve en son der_ya tarafından 07.09.2008 - 15:08 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 07.09.2008 - 15:05
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 20.07.2007
En Son On: 17.08.2009 - 12:01
Cinsiyeti: Bayan 
Güzel bir bir eserdi deryam...cok hos...gül

Digerleride öyle dinliyorum tek tek...Bu mesaj 1 kez ve en son KaLBeNuR tarafından 07.09.2008 - 15:25 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 07.09.2008 - 15:19
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 07.05.2007
En Son On: 22.01.2010 - 17:46
Cinsiyeti: ----- 
benımde çok hosuma gıttı..

yüzü kara ama yüreği ve hayatı ak olan bılal

ALLAHIM ŞEFAATINE NAIL EYLESIN..AMIN
Ekleme Tarihi: 07.09.2008 - 18:01
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
elshukran su an offline elshukran  

14 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 29.04.2004
En Son On: 16.09.2008 - 18:04
Cinsiyeti: ----- 
Onun sefaati yokki sana nayil olsun. Sunu aklinizdan bir türlü kaldiramadiniz. Bu inadinizin sebebini merak ediyorum dogrusu. Sefaat kisilerin tecihine kalmis bir olay degildir. Allahin razi oldugu kisiye (3. kisiye) bir takdimidir. 2. kisi sadece vekildir, vekalet ulastirandir. Bunu idrak edebilmek icin üniversite okumaya gerek yok. En cahil insanin bile bunu anlayamayacagini ben sahsen düsünemiyorum. Ama ben sizi anlamakta gercekten zorlaniyorum.
Unutma, Allah sirki aklini kullanmayanlarin üzerine salar.düsün farkina bile varamazsin.
Ekleme Tarihi: 13.09.2008 - 13:00
Bu mesajı bildir   elshukran üyenin diğer mesajları elshukran`in Profili elshukran Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 20.07.2007
En Son On: 17.08.2009 - 12:01
Cinsiyeti: Bayan 
Ne demek O nun sefaati yok ki nail olsun....
Aciklarmisiniz?
Ekleme Tarihi: 13.09.2008 - 13:16
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
elshukran su an offline elshukran  

14 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 29.04.2004
En Son On: 16.09.2008 - 18:04
Cinsiyeti: ----- 
Insallah aciklamaya calisacam. Yaratilis, yani insanlik bir sefaat iradesine sahib degildir. Bu Allahin tahsis etmis oldugu "bir görev niteliginde" eylemdir. Yani sefaat, kimsenin cebinde veya kimsenin cuvalinda degilki cikarib "al buda senin" desin. Önce Allah`a sonra affiniza siginarak söylüyorum, bu olay yani sefaatin kisilere özgü bir tercih halinde oldugu düsüncesi bir yanlis anlamadan ibarettir. Sizin icin Kur`anda sefaat kelimesinin gectigi ayetleri cikardim. Cok aciklayici oldugunu düsünüyorum. Gayret bizden, takdir Allah`dan.

Özünde merhametli, isinde merhametli Allah adina;

Ve hiç kimsenin, hiç kimse adına bir şey ödemeyeceği, hiç kimsenin şefaatinin kabul edilmeyeceği, hiç kimseden bir fidye alınmayacağı ve yardım görülmeyeceği bir günden sakının. (BAKARA SURESİ / 48)

Ve hiç kimsenin hiç kimse adına bir şey ödeyemeyeceği, hiç kimseden fidye alınmayacağı ve hiç kimsenin şefaatinin kabul edilmeyeceği ve yardım görülmeyeceği bir günden sakının. (BAKARA SURESİ / 123)

Ey iman edenler, hiç bir alış-verişin, hiç bir dostluğun ve hiç bir şefaatin olmadığı gün gelmezden evvel, size rızık olarak verdiklerimizden infak edin. Kâfirler... Onlar zulmedenlerdir. (BAKARA SURESİ / 254)

Allah... O'ndan başka ilah yoktur. Diridir, kâimdir. O'nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O'nundur. İzni olmaksızın O'nun katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O'nun ilminden hiç birşeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O'nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O'na güç gelmez. O, pek yücedir, pek büyüktür. (BAKARA SURESİ / 255)

Rablerine (götürülüp) toplanacaklarından korkanları onunla (Kur'an'la) uyarıp-korkut; onlar için ondan başka ne velileri vardır ne şefaatçileri. Umulur ki korkup-sakınırlar. (EN'AM SURESİ / 51)

Dinlerini bir oyun ve eğlence (konusu) edinenleri ve dünya hayatı kendilerini mağrur kılanları bırak. Onunla (Kur'an'la) hatırlat ki, bir nefis, kendi kazandıklarıyla helake düşmesin; (böylesinin) Allah'tan başka ne bir velisi, ne bir şefaatçisi vardır; her türlü fidyeyi verse de kabul olunmaz. İşte onlar, kazandıkları nedeniyle helake uğrayanlardır; küfre saptıklarından dolayı onlar için çılgınca kaynar sular ve acıklı bir azab vardır. (EN'AM SURESİ / 70)

Andolsun, sizi ilk defa yarattığımız gibi (bugün de) 'teker teker, yapayalnız ve yalın (bir tarzda)' bize geldiniz ve size lutfettiklerimizi arkanızda bıraktınız. İçinizden, gerçekten ortaklar olduklarını sandığınız şefaatçilerinizi şimdi yanınızda görmüyoruz. Andolsun, aranızdaki (bağlar) parçalanıp-koparılmıştır ve haklarında zanlar besledikleriniz sizlerden uzaklaşmıştır. (EN'AM SURESİ / 94)

Onlar, onun tevilinden başkasına bakmazlar mı? Onun tevilinin geleceği gün, daha önce onu unutanlar, diyecekler ki: "Gerçekten Rabbimizin elçileri bize hakkı getirmişlerdi. Şimdi bize şefaat edecek şefaatçiler var mıdır? Veya geri çevrilsek de işlediklerimizden başkasını yapsak." Gerçek şu ki onlar, kendilerini hüsrana uğratmışlardır, uydurmakta oldukları şeyler de kendilerinden uzaklaşıp kaybolmuşlardır. (A'RAF SURESİ / 53)

Şüphesiz sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden, işleri evirip-çeviren Allah'tır. Onun izni olmadıktan sonra, hiç kimse şefaatçi olamaz. İşte Rabbiniz olan Allah budur, öyleyse O'na kulluk edin. Yine de öğüt alıp düşünmeyecek misiniz? (YUNUS SURESİ / 3)

Allah'ı bırakıp kendilerine zarar vermeyecek ve yararları dokunmayacak şeylere kulluk ederler ve: "Bunlar Allah katında bizim şefaatçilerimizdir" derler. De ki: "Siz, Allah'a, göklerde ve yerde bilmediği bir şey mi haber veriyorsunuz? O, sizin şirk koştuklarınızdan uzak ve yücedir." (YUNUS SURESİ / 18)

Rahmanın katında ahid almışların dışında (onlar) şefaate malik olmayacaklardır. (MERYEM SURESİ / 87)

O gün, Rahman (olan Allah)'ın kendisine izin verdiği ve sözünden hoşnut olduğu kimseden başkasının şefaati bir yarar sağlamaz. (TAHA SURESİ / 109)

O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir; onlar şefaat etmezler (kendisinden) hoşnut olunandan başka. Ve onlar, O'nun haşmetinden içleri titremekte olanlardır. (ENBİYA SURESİ / 28)

Vallahi, biz gerçekten apaçık bir sapıklıkiçindeymişiz. Çünkü biz sizi âlemlerin Rabbi ile eşittutuyorduk. Bizi ancak o günahkârlar saptırdı. Artık bizim için ne bir şefaatçi var, Ne de yakın bir dostumuz'. Ah keşke bizim için (dünyaya) bir dönüş daha olsa da, müminlerden olsak! (ŞUARA SURESİ 97/ 102)

(Allah'a eş koştukları) Ortaklarından kendilerine şefaatçi olan yoktur; onlar, ortaklarını inkar ediyorlar. (RUM SURESİ / 13)

Allah; gökleri, yeri ve ikisi arasında olanları altı günde yarattı, sonra arşa istiva etti. Sizin O'nun dışında bir yardımcınız ve şefaatçiniz yoktur. Yine de öğüt alıp-düşünmeyecek misiniz? (SECDE SURESİ / 4)

O'nun katında izin verdiğinin dışında (hiç kimsenin) şefaati yarar sağlamaz. En sonunda kalplerinden korku giderilince (birbirlerine) "Rabbiniz ne buyurdu?" derler, "Hak olanı" derler. O, çok yücedir, çok büyüktür. (SEBE' SURESİ / 23)

"Ben, O'ndan başka ilahlar edinir miyim ki, Rahman (olan Allah), bana bir zarar dileyecek olsa, ne onların şefaati bana bir şeyle yarar sağlar, ne de onlar beni kurtarabilirler." (YASİN SURESİ / 23)

Yoksa Allah'tan başka şefaat ediciler mi edindiler? De ki: "Ya onlar, hiç bir şeye malik değillerse ve akıl da erdiremiyorlarsa?" (ZÜMER SURESİ / 43)

Onları, yaklaşmakta olan güne karşı uyar; o zaman yürekler gırtlaklara dayanır, yutkunur dururlar. Zalimler için ne koruyucu bir dost, ne sözü yerine getirebilir bir şefaatçi yoktur. (MÜ'MİN SURESİ / 18)

O'nun dışında taptıkları şefaatte bulunmaya malik değildirler; ancak kendileri bilerek hakka şahidlik edenler başka. (ZUHRUF SURESİ / 86)

Göklerde nice melekler vardır ki, onların şefaatleri hiç bir şeyle yarar sağlamaz; ancak Allah'ın dileyip razı olduğu kimseye izin verdikten sonra başka. (NECM SURESİ / 26)

Sonunda yakin (kesin bir gerçek olan ölüm) gelip bize çatti. Artık, şefaat edenlerin şefaati onlara bir yarar sağlamaz. Buna ragmen, bunlara ne oluyor ki ögütten yüz çevirip duruyorlar? (MÜDDESSİR SURESİ 47/49)
Ekleme Tarihi: 13.09.2008 - 23:24
Bu mesajı bildir   elshukran üyenin diğer mesajları elshukran`in Profili elshukran Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 07.05.2007
En Son On: 22.01.2010 - 17:46
Cinsiyeti: ----- 
yazdıklarınıza kımsenın ıtırazı yok kardeşim elshukran. elbette cenabı ALLAH cc musade etmedıgı sürece kımse kımseye ne aracı olur,ne şefaatçi...unıversıte mezunuda olsak ,ılkokulda bunu anlıyabılıyoruz çok şükür...

ancak şirkle bağdaştırmayı yanlıs adrese ve konuya yapıyorsun kendını yokla lutfen...

o sahabe efendılerımız kı bugun en ust mumın onların ayagının tozu olamaz..mevla katında bu kadar degerlı olan bu zatlara tevessul etmek de bır beıs yoktur..zıra onlar sevgılının yanında sevımlıdırler...eger rabbım ızın verırse şefaat eder,tabıkı onada yetkı verırse..
vermezse zaten kımse yardımcı olamaz.bızımkı acızane bır dua..bılal olmak bılal gıbı yasamak..senle ben neredeyız kardeşim...bu açıdan bak. konuyu saptırmaya gerek yok...selam ve dus aile..
Ekleme Tarihi: 15.09.2008 - 17:59
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
elshukran su an offline elshukran  

14 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 29.04.2004
En Son On: 16.09.2008 - 18:04
Cinsiyeti: ----- 
Sözlerin kuru zandan baska birsey degil. Bu duygusal yaklasimlarla sadece kendinle celisiyorsun. Neyse bosuna zaman kaybi, deymez.

Sizinkisi hak meselesi degil, ne oldugunuda burda söylememe gerek yok.

Utanmada birde itiraz etseydin bari. Kur`anin söz geciremedigi insanlara laf anlatmaya calisiyoruz. Ahmaklik bizde. eyvallah.
Ekleme Tarihi: 16.09.2008 - 18:04
Bu mesajı bildir   elshukran üyenin diğer mesajları elshukran`in Profili elshukran Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
RE:

1686 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 20.07.2007
En Son On: 17.08.2009 - 12:01
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijınalı elshukran

Sözlerin kuru zandan baska birsey degil. Bu duygusal yaklasimlarla sadece kendinle celisiyorsun. Neyse bosuna zaman kaybi, deymez.

Sizinkisi hak meselesi degil, ne oldugunuda burda söylememe gerek yok.

Utanmada birde itiraz etseydin bari. Kur`anin söz geciremedigi insanlara laf anlatmaya calisiyoruz. Ahmaklik bizde. eyvallah.Degerli kardeslerimiz forumumuzda her görüste kardesimiz bulunmaktadir....
Lakin fikirlerimizi paylasirken uslubumuza dikkat edelim...
Karsimizdaki kardesimizi rahatsiz edebilecek bir konusma tarzindan kacinalim mümkünse...
Yakisani budur...
Selametle..

Ekleme Tarihi: 16.09.2008 - 20:02
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
der_ya su an offline der_ya  

875 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 07.05.2007
En Son On: 22.01.2010 - 17:46
Cinsiyeti: ----- 
kuranın söz geçıremedıgı...

hakıkaten verdıgınız cevaptan ve usluptan sızın hangı yolda oldugunuz veya bulundugunuz yola ne kadar uydugunuz bellı oluyor...ayrıca neden bu kadar tepkı verıyorsunuz sasılacak sey dogrusu!pekala, kardeşim bu mubarek ayda kalplerımızı ıncıtmeyelım derım ben..zira kuru zan dedıgın ınancım bana bunu öğütlüyor...madem bu kadar haklısın kendınce; şefaat ıstemezsın olur biter...ama bu fakır ALLAHCC yolunda hizmet edenlerın kıtmırı olmaya razıdır...hıdayet duası ile....
Ekleme Tarihi: 19.09.2008 - 07:12
Bu mesajı bildir   der_ya üyenin diğer mesajları der_ya`in Profili der_ya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 23 Misafir mevcut. En son üyemiz: Mirzabey61


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
emirdagli08 (43), hacýanne (60), JADEASLAN (39), canerarslan (35), muslima2405 (42), kadir-berlin (41), MÝ_NA_61 (40), prossimo (33), Fatih-Mehmet (48), norvec (41), erkanerdem (42), ceydakemerkaya_.. (33), aydinli (49), erolhew (43), nilem (42), tm1908tm (40), kibrisli_sinan (34), ayenil (61), Chalil (42), mektuplar (42), ümran (34), tutkular24 (42), lamba10 (41), memre (32), hAsAt (34), loba_17 (35), ovural (41), elifkardelen (37), ersin7677 (42), sevdalý .. (32)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.82846 saniyede açıldı