hydroxychloroquine generique rhinocortivermectin ivermectin chloroquine naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » "Bugün ALLAH icin ne yaptim?"

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
"Bugün ALLAH icin ne yaptim?"

443 Mesaj -

En Son On: 10.08.2011 - 17:04
Cinsiyeti: Bayan 
Yüce Bir Kalbi Kivama ve takva hayatina sahip olan Hazreti-i Ömer -radiyallahu anh- daima:

"Ey ALLAH´IM!Beni ansizin yakalamandan,gaflet icerisinde birakmandan ve gafillerden kilmandan Sana siginiyorum."diye dua ederdi.

Aksamlari da,elindeki kamcisiyla ayaklarina vurur ve;"Bugün ne yaptin Ey Ömer?"diye kendisini hesaba cekerdi.
Bu nefs muhasebesini her aksam kendine vird edinmisti.
Süphesiz ki bütün bu hassasiyetler,Ondan bize yadigar kalan en Güzel irsad numuneleridir.
Bizler de O mübarek sahabinin bu Güzel hallerini ve hatiralarini gönlümüze naksetmeli ve sık sık;Bugün ALLAH icin ne yaptim?"
diyerek kendimizi vicdan muhasebesine cekmeliyiz.
Maddi ve manevi vazifelerimizde gaflet,ihmal,atalet ve tembellik göstermekten titizlikle sakinmaliyiz.
Rabbimizin huzurunda hesaba cekilmeden evvel kendimizle hesaplasmaliyiz.

"RABBiMiZ ahiretteki hesabimizi kolay getirsin.
Iman ve güzel ahlak ikliminde amel-i salihlerle dolu
bir Dünya hayati yasayip ebedi hayatin saadetiyle
gönüllerimizi mes-ud eylesin.Hazret-i Ömer -radiyallau anh-´in
"Faruk" sifatindan gönüllerimize bir nasip ihsan eylesin!"

Amin!

****BuGüN ALLAH icin ne yaptik???****

Ekleme Tarihi: 18.12.2007 - 12:18
Bu mesajı bildir   Gönülbagi üyenin diğer mesajları Gönülbagi`in Profili Gönülbagi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mev@ su an offline mev@  

365 Mesaj -

En Son On: 10.11.2009 - 17:45
RABBIM ÖLMEDEN ÖNCE UYANANLARDAN EYLESİN BİZİ İNŞ HESABINI KOLAY VERENLERDEN O BUYÜK GÜNDE RABBIM YARDIM ETSİN BİZLERE İNŞ COK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI EMEYİNE YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM SELAM VE DUA İLE İNŞ
Ekleme Tarihi: 18.12.2007 - 12:49
Bu mesajı bildir   mev@ üyenin diğer mesajları mev@`in Profili mev@ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  
Bugün ALLAH icin ne yaptim???

443 Mesaj -

En Son On: 10.08.2011 - 17:04
Alıntı
Orijınalı mev@

RABBIM ÖLMEDEN ÖNCE UYANANLARDAN EYLESİN BİZİ İNŞ HESABINI KOLAY VERENLERDEN O BUYÜK GÜNDE RABBIM YARDIM ETSİN BİZLERE İNŞ COK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI EMEYİNE YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM SELAM VE DUA İLE İNŞ

AMiN insaALLAH..Allah Razı Olsun

Bu mesaj 1 kez ve en son Gönülbagi tarafından 19.12.2007 - 13:57 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.12.2007 - 13:56
Bu mesajı bildir   Gönülbagi üyenin diğer mesajları Gönülbagi`in Profili Gönülbagi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  

611 Mesaj -

En Son On: 09.07.2010 - 15:12
Cinsiyeti: ----- 
Allah Razı Olsun bacim hicbisey yapmadik namaz kildik kendimiz icin oruc tuttuk kendimiz icin hicbirsey yapmadikağlar

Bu mesaj 1 kez ve en son _ESaDuLLaH_ tarafından 23.12.2007 - 00:08 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 23.12.2007 - 00:06
Bu mesajı bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diğer mesajları _ESaDuLLaH_`in Profili _ESaDuLLaH_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
birbenim su an offline birbenim  

62 Mesaj -

En Son On: 01.02.2008 - 13:03
Bu gün ALLAH' rızası için fakir doyurdun mu?
Bu gün ALLAH rızası için küsleri barıştırdın mı?
Bu gün ALLAH rızası için kaç kişi ile selamlaştın?
Bu gün ALLAH rızası için düşküne sadaka verdin mi?
Bu gün ALLAH rızası için kaç yardıma muhtaca el uzattın?
Bu gün ALLAH rızası için sofrana, evine misafir davet ettin mi?
Bu gün ALLAH rızası için akraba ziyaretlerinde bulundun mu?
Bu gün ALLAH rızası için sana yapılan haksızlıkları affettin mi?
Bu gün ALLAH rızası için tartıda, terazi de kul hakkını gözettin mi?
Bu gün ALLAH rızası için tanıdık, tanımadık cenaze takip ettin mi?
Bu gün ALLAH rızası için küçükte olsa birilerine hediyeler verdin mi?
Bu gün ALLAH rızası için yerdeki taşı, poşeti çalı, çırpıyı topladın mı?
Bu gün ALLAH rızası için tanıdık, tanımadık hasta ziyaretinde bulundun mu?
Bu gün ALLAH rızası için elinden geldiğince ağaç dikip, yeşillikleri suladın mı ?
Bu gün ALLAH rızası için ilim öğrenmeye veya bildiklerini öğretmeye çalıştın mı?
Bu gün ALLAH rızası için başıboş hayvanları elinden geldiğince besleyebildin mi?
Bu gün ALLAH rızası için çocuk yuvalarına uğrayıp sevgiye susamışları sevindirdin mi?
Bu gün ALLAH rızası için otobüste, trende, vapurda yaşlıya, hastaya, yorguna yer verdin mi?
Bu gün ALLAH rızası için insanların senden istediklerini yerine getirip onların gönüllerini aldın mı?
Bu gün ALLAH rızası için huzur evlerini ziyaret edip yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldın mı?
Bu gün ALLAH rızası için hiç bir şey yapamadın ise gıybet veya dedikodu yapmayıp sükut etmeyi denedin mi?
Ekleme Tarihi: 24.12.2007 - 22:55
Bu mesajı bildir   birbenim üyenin diğer mesajları birbenim`in Profili zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  
RE: "Bugün ALLAH icin ne yaptim?"

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Alıntı
Orijınalı Gönülbagi

Yüce Bir Kalbi Kivama ve takva hayatina sahip olan Hazreti-i Ömer -radiyallahu anh- daima:

"Ey ALLAH´IM!Beni ansizin yakalamandan,gaflet icerisinde birakmandan ve gafillerden kilmandan Sana siginiyorum."diye dua ederdi.

Aksamlari da,elindeki kamcisiyla ayaklarina vurur ve;"Bugün ne yaptin Ey Ömer?"diye kendisini hesaba cekerdi.
Bu nefs muhasebesini her aksam kendine vird edinmisti.
Süphesiz ki bütün bu hassasiyetler,Ondan bize yadigar kalan en Güzel irsad numuneleridir.
Bizler de O mübarek sahabinin bu Güzel hallerini ve hatiralarini gönlümüze naksetmeli ve sık sık;Bugün ALLAH icin ne yaptim?"
diyerek kendimizi vicdan muhasebesine cekmeliyiz.
Maddi ve manevi vazifelerimizde gaflet,ihmal,atalet ve tembellik göstermekten titizlikle sakinmaliyiz.
Rabbimizin huzurunda hesaba cekilmeden evvel kendimizle hesaplasmaliyiz.

"RABBiMiZ ahiretteki hesabimizi kolay getirsin.
Iman ve güzel ahlak ikliminde amel-i salihlerle dolu
bir Dünya hayati yasayip ebedi hayatin saadetiyle
gönüllerimizi mes-ud eylesin.Hazret-i Ömer -radiyallau anh-´in
"Faruk" sifatindan gönüllerimize bir nasip ihsan eylesin!"

Amin!

****BuGüN ALLAH icin ne yaptik???****

Hakkaten sen ne yaptın...???
Merak yani ben yazacak bişey bulamadım.Yani nasıl açıklamalı bunu.?
Ekleme Tarihi: 25.12.2007 - 11:44
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 707 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55391 saniyede açıldı