colchicine generique plaquenil ivermectin generique luvox generique colchicine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DENEME TAHTASI » "O KADAR ÇOK SIKILMIŞTIM Kİ.."

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Ekleyen
"O KADAR ÇOK SIKILMIŞTIM Kİ.."

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
Cinsiyeti: Bayan 
" O kadar çok sıkılmıştım ki o kadar çok bunalmıştım ki herşeyden ama çalışmaktan, iş yerimden, evliliğimden, uyuyamamaktan, müşterilerden. Dedim ya herşey üstüme geliyordu. Neyse bu aralar gerçi hep öyleyim ama apartman yöneticimizin o sözlerini hatırlıyorum hep biraz çeki düzen veriyorum birde okuduğum bir kitaptan cümleler hatırladıkça sıkılmaktan vazgeçiyor yaptığım her işten zevk almaya bakıyorum. Başarmaya çalışıyorum başarabilirsem ne ala. Yaptığım işten sıkılmıştım, patronumdan sıkılmıştım, hergün erken kalkmaktan sıkılmıştım, evde oturmaktan sıkılmıştım bunalım günümdeydim kısacası. Suratımdan da herşey ortadaydı. Mahkeme duvarıydı aynı. Hal böyleyken apartman yöneticimiz girdi içeriye nedir bu can sıkıntın dedi nedir bu suratının hali dedi. Sıkıldığımı herşeyin bunalttığını söyledim. Ama gerçektende bunalmıştım çünkü işlerimiz çok yoğundu nefes alamıyorduk.

Yöneticinin sözlerini aynen aktarıyorum: Ya burada değilde bu sıcakta bir tarlada olsaydın iki tane çocuk biri sırtında biri paçana sarılmış durumda olsaydı, ya yiyeek ekmeğin olmasaydı, ya hasta olsaydın, ya başka bi derdin olsaydı ne yapacaktın. dedi haklıydı. hatırladıkça kendimi motive etmeye çalışıyor ve şükrediyorum.

Okuduğum kitaptada canınız sıkıldığında sevinin bundan mutlu olur ve bırakın canınız sıkılsın diye yazıyordu. haklıydı her an bişeyler uğraşmak zorunda değiliz bırakalımda biraz canımız sıkılsın etrafımızı seyredelim. ufak şeyleri kafanıza takmayın diye yazıyordu ne kadarda doğru bizler herşeyi kafamıza takıyoruz ama herşeyi çocuğun okul taksidi öss sınavı, lgs sınavı, işlerimizin yoğunluğu.

Herşeyde başkalarını suçladığımız azıyor evet haklıda yolda geç kaldım o suçlu onu yapamadım bu suçlu biraz sakin olmayı hiç düşünmedik. Kimselere iyilik yapmadan yaşadık yaptıysakta başkaları için yaptık, şimdi durun düşünün bırakın canınız sıkılsın bırakın işler yolunda gitmesin nasıl olsa bir şekilde hallolacaktır.

Hayatı olduğu gbi kabul edin bırakın başkaları zengin olsun siz fakirliğinizle gurur duyun şerefli olduğunuz için Allaha inandığınız için gurur duyun bırakın başkaları güzel olsun siz şükretmeyi bildiğiniz için sevinin bırakın herşeyi bir köşeye sadece bu yazıyı okuyabildiğiniz için şükredin çünkü görüyorsunuz bırakın başkalarının lüks hayatı olsun sakın kıskanmayın sakın kin tutmayın hayata hiç unutmayın siz neredeyseniz hayat orada olmaya devam edecek. Ve hayat neredeyse siz de orada olacaksınız ama siz nasıl isterseniz hayatta öle olacak.

Şimdi bilgisayarınızdan sesler mi yükseliyor şükredin kulağınız duyduğu için çocuğunuz sizi mi kızdırıyor şükredin çocuğunuz olduğu için ve sevinin. hiç unutmayın gülümseyin çünkü size muhtaç birileri var bu dünyada ben bile muhtacım size çünkü siz olmazsanız bu yazılarımı kim okuyacak ve beni mutlu edecek. yorum yazıp beni sevindirecek gördünüzmü birini mutlu ettiniz bu yazıyı okumakla siz varsanız birilerini mutlu ediyorsunuz unutmayın Şükredin.

Bu dünyaya bir daha gelmeyeceğinizi düşünün bir kez daha...
hossada
Ekleme Tarihi: 04.11.2007 - 13:13
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Forum Düzeni - imzaları göster
önceki konu   sonraki konu

Mesajlar Ekleyen Tarih
KaLBeNuR 04.11.2007 - 13:13
 Gönül Bahçem...
EK1453 04.11.2007 - 13:40
KaLBeNuR 04.11.2007 - 13:55
 gönül DUAMIZ olsun.
EK1453 04.11.2007 - 14:03
 RE: gönül DUAMIZ olsun.
KaLBeNuR 04.11.2007 - 14:15

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 765 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54229 saniyede açıldı