colchicine ivermektine stromectol budesonide colchicine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » BÜYÜK ŞAHSİYETLER » VE SON PERDE ** SUYUN HOYRAÇ KULANILMASINDAN SONRAKİ HALİMİZ**

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
Themenicon    VE SON PERDE ** SUYUN HOYRATÇA KULANILMASINDAN SONRAKİ HALİMİZ**

1463 Mesaj -

En Son On: 09.05.2011 - 11:25
Cinsiyeti: Erkek 
Harçadık durduk açtık unuttuk damladı bakmadık vs alın size beyler,bayanlar sular yok oluyor derken çeşmelerden ürkütücü bir ses tısss evet şimdi neler olacak bakalım kaçımız careler bulacak bu gidişata ,benece islasız yaşamaz bu hayatta ve şunu idda edeyorum insanlara namaz kılsın kılmasın fark etmez herkeze ve herksin derhal teyemmümü öğrenmesi lazımdır diyorum.Bayanlar evde tasarus yapmalı derhal,beylerde traş olurken vede şu araba yıkama mereklerını derhal terk etmeliler,zaten yakında okullar açılacak bilmem nasıl olcak korktuğumuz olmaz inş ALLAH ümmetin yar ve yardımcısı olsun inş.SU GİBİ AZİZ EKMEK GİBİ MĞBAREK OLUN SELAM VE DUA İLE..........

Bu mesaj 2 kez ve en son maksat kelam olsun tarafından 13.08.2007 - 13:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.08.2007 - 13:05
Bu mesajı bildir   Maksat kelam olsun üyenin diğer mesajları Maksat kelam olsun`in Profili Maksat kelam olsun Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
Okumanizi tavsiye ederim..

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Cinsiyeti: Bayan 

Bağdat, yıllardan beri bombalanıyor.

Ama sular gürül gürül akıyor.

Beyrut, yıllardan beri savaş içinde kıvranıyor.

Orada da su sorunu yok.

Riyad, Mekke, Medine çölün ortasında kurulmuş.

Ama su kesintisi görülmüş bir şey değil.

Las Vegas da çölün göbeğinde.

Ama sular orada da gürül gürül. Her taraf yemyeşil.

Dünyanın hiçbir başkentinde su sıkıntısı yok.

Ama Ankara...

Atatürk’ün özene bezene yarattığı gözbebeği, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti Melih Bey’in sayesinde bir avuç suya muhtaç.

Ankara felaketi yaşıyor.

* * *
Yazık...

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti hálá böyle bir insanın yönetiminde...

Ankara’daki insanların çektiği sıkıntıyı her gün televizyon ekranlarında izliyoruz.

Tam bir rezalet...

13 yıldır bu kenti yöneten Melih Bey bakın neler öneriyor bu perişan duruma soktuğu insanlara:

Ananızı ziyarete gidin.

Tatile çıkın.

Okullar geç açılsın.

Banyo yapmayın.

Yağmur duasına çıkın...

* * *

Ankara’da yaşanan bir ulusal felakettir.

Salgın hastalıklar birden patlayabilir ve on binlerce insan ölebilir.

Hükümet ne bekliyor, Meclis ne bekliyor?

Aslında halimiz tam fıkralık.

Ortadoğu ülkelerinden birine uçan bir uçağın bir motoru durmuş.

Pilot kuleye durumu bildirmiş.

Kule, "Telaşlanmayın, soğukkanlı olun, daha üç motorunuz var" demiş.

Fakat önce ikinci, sonra üçüncü motor da durmuş.

Kule pilotlara tek motorla yola devam edebileceklerini bildirmiş, "Telaşlanmayın, yola devam edin" demiş.

Bir süre sonra dördüncü motor da durmuş.

Kaptan pilot panik içinde "Şimdi ne yapacağız?" diye sormuş.

Kule "Soğukkanlılığınızı bozmayın, telaşlanmayın" demiş, sonra devam etmiş:

"Şimdi benim söylediklerimi tekrarlayın, Eşhedü enla ilahe..."
Tufan Türenc /Hürriyet Gazetesi

Secim bitti gündem de Su kitligi var.. Herkesin dilinde.. Mecburen..

Sebep olarak yönetim..?!

Peki Devletinmali deniz yemeyen keriz diyenler?..

sizlerinde okumanizi istedim, herne kadar Hürriyet Gazetesi yazari ! yazmis olsada..

Mevla yardimcimiz olsun... Allah'in hikmeti..

Bu mesaj 1 kez ve en son SuMeYRa tarafından 13.08.2007 - 23:00 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.08.2007 - 22:59
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  

1686 Mesaj -

En Son On: 17.08.2009 - 13:01
SÜMEYRA ABLAM SENDEMI DEMEKTEN ALAMIYORUM KENDIMI
HER SEY YARADANIN OL DEMESIYLE TAKTIR BULUR
AYRICA TÜRKIYENIN BIR COK YERINDE VAR BU SUSUZLUK MESELESI
ALMANYANIN GÖBEGINDEKI BIR COK KUYUDANDA SU CIKMIYORDU YAZIN BASINDA
YANI SUCLU ARAMAK BULMAK COK KOLAYDIR
BENCE BU SON YASADIGIMIZ KURAKLIKLAR HEPIMIZE IKAZDIR
YALNIZ BELIRLI KISILERE DEGIL
AYRICA YAZMADAN GECEMEYECEGIM ANKARAYIDA TÜM EVRENI OLDUGU GIBI ALLAH YARATMISTIR
NE BIZLERIN NEDE ATATÜRKÜN BÖYLE BIR KUDRETI OLAMAZ
BUNU SENINDE BILDIGINI BILIYORUM
BIR GÖZDEN KACIS OLDU HERALDE
EEEEEEEEEE HER ZAMAN SEN BIZI IKAZ ETMIYECEKSIN YAkahkaha
ARADA BIZDE TAVSIYELERDE BULUNALIMaşık kahkaha
SELAM VE DUA ILE KARDESIN

Bu mesaj 1 kez ve en son cananberraramazan tarafından 13.08.2007 - 23:13 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.08.2007 - 23:11
Bu mesajı bildir   KaLBeNuR üyenin diğer mesajları KaLBeNuR`in Profili KaLBeNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
.............

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
Canan ablam... Yazilanlari cok iyi okudum.. Hatta bazi yerlerini kestim.. Yaratma kelimesine gelince onuda biliyorum.. Burda altini cizmem gerekiyordu.. Bu gibi insanlarin Atatürkü ne kimliginde gördügünü anlamaktir ince bakis.. Bu gibi insanlari biliyoruz, kendilerine baska ilah edinmisler sözlerinde. bile... Yazik..

Yukarda üyemiz Su konusunu acinca bugün okudugum yaziyi eklemek istemistim.. Yoksa vereninde vermeyeninde kim oldugunu biliyoruz elhamdulillah..

Kaldiki Hürriyet Gazetesi!...

Her zaman zaman okumak diger düsüncelerden geri birakiyor.. Anti islam icin calisanlarida takip etmek gerek.. Dostumuzu da düsmanimizida bilmeliyiz...

Ayrica hep biz mi uyaracagiz, haklisin. Iyi ettin ablam göz kırpma

Yanlislarimiz oldugu vakit, uyarilmak isteriz bizde.. Mevla razi olsun.
Hayirli Geceler...

Bu mesaj 1 kez ve en son SuMeYRa tarafından 13.08.2007 - 23:20 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.08.2007 - 23:20
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
Ankara Başkent' için yayınlanan tüm Medya mensuplarının ve SOL PARTİLERİN ABARTMASIDIR...
Ben Ankarada yaşarım 26 senedir ve Ankara deyince hemen hemen ilk akla gelen şudur,
Sayın İ.Melih GÖKÇEK' tir ALLAH ondan binlerce kez Razı olsun...
Gelmiş geçmiş Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanlarının en Akıllısı en Dürüstü en çalışkanı ve en Doğru olan Adamıdır...
Evet suyun kesilmesi olmuştur, ama Medyaların abarttıkları gibi değildir Sayın Başkan suları bir gün ara ile tasarruf açısından İnsanların bu Kuraklıkta Susuz kalmamaları için düşündüğü bir tedbir açısındandı...
Ancak yürümedi boruların patlamasına sebep olmuştur ve inanın bu Sayın Başkanın hatası değiidir, D.S.İ şlerinde çalışan mühendislerden kaynaklanan suyu Tasdikli ayarında vermemeleri açısından olmuştur...
Su Borularının patlamasından zarar gören İşyerleri ve zemindeki evlerin suyun altında kalanların arasında da benim İş yerim de vardır...
Beni tanıyanlar Televizyonda görmüşlerdir...
O gece su borusunun patlaması üzerine Büyük şehir Belediyesinin yaptığı hizmeti bizzat görerek ve yaşayarak şahit oldum 24 saat boyunca hiç durmaksızın 50 araba ve görevliler İtfaiye Dozer Ambulans Gredar Kepçe vs...Ortalıkta hiç bir pislik bırakmadan tertyemiz ettiler...Neyse...
Ancak bilinmelidirki yapılan her binada Su deposu yapılır çoğularında vardır bazı müteahitler Depoyu yapmaktan kaçmışlardır tedbirlerini almamıştır...
Kendim Çankayada otururum ve orda bu güne kadar Sıkıntı çekmedik, ancak İnsanlara da bir görev düşüyor Suda TASARRUF yapmak işte bunu uygulamıyorlar TASARRUF yapan nerdeyse kimse yok hewrkezin bildiği gibi ALLAH tan gelen bir felakettir ve Suyun bir gün Altından daha çok değerli olduğunu bilmeyen yoktur, o günler gelmiştir, bunuda Sayın Başkanı suçluyarak bakmak doğru değildir, bu olaydan Bütün Devlet sorumludur ve ellerinden geleni yapıyorlar...
Kimse merak etmesin ALLAH'tan bir felaket gelecekse eğer bunu görecez vede çekecez...
Bu gibi olaylardan İBRET almak ilerki yıllarda Kuraklığın artacağı vakitlerde en azından hazırlıklı oluruz...
Bütün Dünyanın gözü FIRAT nehrine gelecek günlerde gelecektir...
Bu arada suyu açıyorlar çeşmeden su geliyor kesinti yapsalarda arada ancak çeşmeden gelen su İÇİLMİYOR suyun azalmasından dolayı...
İçme suyunuda millet susuz kalmasın diye Sayın Başkan Tankerlerle Mahalle Mahalle Tanker yollayıp içmeleri için su aktarmaktadır...
Bu sıkıntı suyun hiç olmaması değil, İÇME SUYUNUN olmamasıdır...
İnanıyorum ki bu sıkıntı en kısa zamanda çözülecektir...
ALLAH'ın izni ile...
ALLAH bu sıkıntıyı çekenlere sabır versin ve bu felaketi yaşatmasın...

Ekleme Tarihi: 14.08.2007 - 10:13
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed_cubuk su an offline muhammed_cubuk  

270 Mesaj -

En Son On: 26.01.2013 - 00:38
Cinsiyeti: Erkek 
Allah razı olsun rıfat kardeşim. sözlerine katılıyorum. sağ sol hiç farketmez baştaki insanlara suç atacağımıza kendimize baksaydık bu gün bu sıkıntılar olmazdı herhalde. abdest alırken bile elimizi yıkamak için bir avuç su alıyoruz üç avuç su boşa akıyor. biz kendimizi düzeltmezsek Allah c.c. ta bizi düzeltmez herhalde. Allah cümlemizi bu sıkıntıdan kurtarsın.
Ekleme Tarihi: 14.08.2007 - 10:30
Bu mesajı bildir   muhammed_cubuk üyenin diğer mesajları muhammed_cubuk`in Profili muhammed_cubuk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  

611 Mesaj -

En Son On: 09.07.2010 - 15:12
Cinsiyeti: ----- 
üzüntülü telaşlı üzüntülü

http://www.suyunubosaharcama.org/

selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 14.08.2007 - 11:26
Bu mesajı bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diğer mesajları _ESaDuLLaH_`in Profili _ESaDuLLaH_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 689 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55485 saniyede açıldı