stromectol ivermectin kamagra kaletra ivermectin luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » SÜBHANALLAH DEMEK ŞİRK OLURMU ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
semure_jundeb su an offline semure_jundeb  
SÜBHANALLAH DEMEK ŞİRK OLURMU ?

8 Mesaj

En Son On: 11.07.2007 - 22:45
Cinsiyeti: Erkek 
Bestam halkının ileri gelenlerinden yüksek itibar sahibi biri Ebu Yezid'in (k.s.)(bayez-d-i Bistami)meclisinden ayrılazmış .1 gün şeyhe:
-30 senedir her günümü oruçla ve tüm gecelerimi ibadetle geçirmeme ,uygulamama rağmen senin sözettğin bu ilimden kalbımde 1 şey hissetmiyorum,oysa ilmi hem tasdık edıyor hem de seviyorum der
Ebu Yezid:
- 300 yıl oruç tutsan ve bu sure zarfında geceleri yine ibadetle geçirsen yine bu ilimden zerre tadamazsın !
-niye ?
-çünkü nefsinle perdelenmişsin .
-peki bunun 1 devası var mı?
-evet.
-öyleyse söyle de gereğini yapayım
-kabul etmezsin
-sen söyle ben yaparım.
-peki öyleyse hemen berbere git saçını-sakalını kazıt,sırtındakı şu giysileri çıkar ,abaya sarıl ,boynuna ceviz dolu bir torba as,çocukları çevrene topla ve:
-KİM BANA BİR TOKAT ATARSA ONA BİR CEVİZ VERECEĞİM ,, de
adam
_SÜBHANALLAH ! benim gibi birine mi böyle bir şeyi söylüyorsun?
Ebu Yezid
-senin ,,SÜBHANALLAH ,,sözün şirktir !!
adam
-nasıl olabilir ?
-çünkü sen nefsini yücelterek onu tesbih ettin ,Rabbini tesbih etmedin !
-bu dediğini yapamam,bana başka bir yol göster !
-her şeyden önce buradan başlamalısın.
-yapamam
-ben sana kabul etmeyeceğini söylemiştim

İhyadan c4 s 721

ves-selam

es-selamu ala meni't tebea'l huda - taha 47

selam hidayete tabi olanların üzerine olsun sure-i taha 47

Haqq yolu tutub gedənlərə salam olsun! taha 47 azeri

and peace to all who follow guidance! taha 47 englsh

und Frieden auf den, der der Führung folgt! --taha 47 german

selam bolsun aru jolda qetqenlerge taha 47 tataca

Dan selamat sejahtera, itu adalah untuk orang-orang yang menurut petunjuk agama Allah. taha 47 malay qur'an

Dan keselamatan itu dilimpahkan kepada orang yang mengikuti petunjuk taha 47 indonesian

a nek `ivi u miru onaj koji pravi put slijedi! taha 47 bosna

e shpëtimi është për atë që ndjek rrugën e drejtë. taha 47 albenya-arnavut

Bu mesaj 1 kez ve en son semure_jundeb tarafından 13.05.2007 - 13:10 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.05.2007 - 13:08
Bu mesajı bildir   semure_jundeb üyenin diğer mesajları semure_jundeb`in Profili semure_jundeb Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Cinsiyeti: Bayan 
ES SELAMU ALEYKUM

Kaerdeşim hakkını helal et ama ben anlayamadım..

şimdi SUBHAN ALLAH demek şirkmi???

cok sık kullandığımız bir kelime bu detaylı cevaplarsanız sevinirim...

düsün düsün

selam saygı ve dua ile..

Ekleme Tarihi: 13.05.2007 - 15:13
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
RE:

944 Mesaj -

En Son On: 07.06.2007 - 22:48
Alıntı
Orijınalı **Su_DamlasI**

ES SELAMU ALEYKUM

düsün düsün

selam saygı ve dua ile..

abla subhanallah şirk değil kendi amacına ve büyüklüğüne göre kullanınca şirk oluyor .... konuya iyicene bir bak abla:

sen söyle ben yaparım.
-peki öyleyse hemen berbere git saçını-sakalını kazıt,sırtındakı şu giysileri çıkar ,abaya sarıl ,boynuna ceviz dolu bir torba as,çocukları çevrene topla ve:
adam
Ebu Yezid
adam
-nasıl olabilir ?
-yapamam

adam nefsine yenik düşerken büyüklüğünden kibrinden subhanallah diyor..... yani hani bizde varya SEN BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYORMUSUN? gibisinden ve subhanallahıda buna aracı etmiş.... kendi kibrinden nefsinden allahın herşeyden münnezih olduğunu söylüyor ama orda kendisinin büyüklüğünü de ortaya atıyor yani haşa allah cc herşeyden münnezih bende bu gibi işleri yapmaktan munnezihim diyor.....

saygılarımla abla
wesselam

Bu mesaj 1 kez ve en son muhammed yusa tarafından 13.05.2007 - 15:47 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.05.2007 - 15:41
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  

1420 Mesaj -

En Son On: 07.04.2013 - 11:54
Cinsiyeti: Bayan 
Allah razı olsun şimdi anladım
demekki bu sözü kullanırken cok dikkat gerekiyor bilmeden cok kullanmışızdır Allah cc affetsin...

selam saygı ve dua ile..

Ekleme Tarihi: 13.05.2007 - 15:48
Bu mesajı bildir   **Su_DamlasI** üyenin diğer mesajları **Su_DamlasI**`in Profili **Su_DamlasI** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
semure_jundeb su an offline semure_jundeb  

8 Mesaj

En Son On: 11.07.2007 - 22:45
es-selamu aleyküm bizim izahımıza gerek kalmadan yuşa kardeş izah etmiş elhamdü-lillah Allah c.c. razı olsun
amin

hiç farkında olmadan ensemizde duran iblis fitleri ile ayağımız kayabilir hafizALLAH . her daim imanımızı tazeleyerek ve dahı tevbe-i istiğfar ederek inşaALLAH ukbada kurtuluruz .
hiç bir söz ,nefes amel zayi olur mu Onun c.c. katında !!
her şey kayıt altında

tam olarak hatırlayamadığım biri de şunu der :
-insan kapısının önündeki (afedersiniz )köpekle bile Cenab-ı Hakka c.c. şirk koşabilir eğer ki ,, bu köpek olmasaydı gece eve hırsız girerdi ,,

(kaynağı ihyadan lakin cildine ve sahıfeye bakmak gerek )

ves-selam

Bu mesaj 1 kez ve en son semure_jundeb tarafından 13.05.2007 - 18:40 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.05.2007 - 18:38
Bu mesajı bildir   semure_jundeb üyenin diğer mesajları semure_jundeb`in Profili semure_jundeb Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
Cinsiyeti: ----- 
sözu sarrafi ol cok laf etmeyelim

islam zaman ve mekan icersinde derinlik kazandirir

örnekleri genellestirmek ufku kapatir

genellemeleri de özellestirmek istifhamlastirir

Ekleme Tarihi: 13.05.2007 - 20:13
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
gncmostar su an offline gncmostar  
RE: RE:

9 Mesaj

En Son On: 04.11.2007 - 16:58
Cinsiyeti: ----- 
Alıntı
Orijınalı muhammed yusa

Alıntı
Orijınalı **Su_DamlasI**

ES SELAMU ALEYKUM

düsün düsün

selam saygı ve dua ile..

abla subhanallah şirk değil kendi amacına ve büyüklüğüne göre kullanınca şirk oluyor .... konuya iyicene bir bak abla:

sen söyle ben yaparım.
adam
Ebu Yezid
adam
-nasıl olabilir ?
-yapamam

adam nefsine yenik düşerken büyüklüğünden kibrinden subhanallah diyor..... yani hani bizde varya SEN BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYORMUSUN? gibisinden ve subhanallahıda buna aracı etmiş.... kendi kibrinden nefsinden allahın herşeyden münnezih olduğunu söylüyor ama orda kendisinin büyüklüğünü de ortaya atıyor yani haşa allah cc herşeyden münnezih bende bu gibi işleri yapmaktan munnezihim diyor.....

saygılarımla abla
wesselam

Ekleme Tarihi: 15.05.2007 - 14:25
Bu mesajı bildir   gncmostar üyenin diğer mesajları gncmostar`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 300 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ferdülislam (108), sunniit (59), kadirbey (62), busra12 (32), melisatek (32), hüzünlüköprü (36), ramazan294 (35), nisa88 (36), ervam (57), Allah 1 (47), saime86 (38), batu39 (51), Abdurrahman Gör.. (61), fatihulu24 (30), Zeynep_85 (39), ferhatb (51), GuVeNN (46), safiye55 (35), azra16 (44), ahmed86 (38), mürsid (37), mekin (43), tohurter (54)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52906 saniyede açıldı