stromectol lopinavir ritonavir kaletra generique plaquenil generique luvox naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » dardayım DUANIZI ESİRGEMEYİN

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    dardayım DUANIZI ESİRGEMEYİN

18 Mesaj -

En Son On: 09.04.2016 - 00:16
Cinsiyeti: Erkek 
SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞLERİM
ÇOK ZOR Bİ DURUMDAYIM.HAYATIMDA HİÇ BU KADAR ÇARESİZ HİSSETMEMİŞTİM KENDİMİ.. NE YAPACAGIMI BİLEMİYORUM. MÜSLÜMANIN KARDEŞİNE ETTİGİ DUA KABUL OLUR.. BENİDE DUANIZA EKLERMİSİNİZ. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 16:15
Bu mesajı bildir   serdarca üyenin diğer mesajları serdarca`in Profili serdarca Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NaDiS su an offline NaDiS  

210 Mesaj -

En Son On: 04.12.2008 - 17:07
Cinsiyeti: Bayan 

ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN KARDEŞİM

HER NE SIKINTIN VARSA ALLAH IN YARDIMIYLA SON BULUR

İNŞAALLAH................

SELAM VE DUA İLE

Bu mesaj 1 kez ve en son nadis tarafından 05.04.2007 - 16:26 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 16:25
Bu mesajı bildir   NaDiS üyenin diğer mesajları NaDiS`in Profili NaDiS Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hasan_el_benna su an offline hasan_el_benna  
Themenicon    we aleykum selam

7 Mesaj

En Son On: 25.07.2007 - 16:12
Cinsiyeti: ----- 
kardes rabbim yar ve yardimcin olsun , dertlilere deva , hastalara sifa insallah...
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 16:29
Bu mesajı bildir   hasan_el_benna üyenin diğer mesajları hasan_el_benna`in Profili hasan_el_benna Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  

Moderator
548 Mesaj -

En Son On: 30.11.2019 - 14:49
Ve aleykum Selam kardeşim

Rabbim sıkıntılarınızdan, hayrınız doğrultusunda sizi feraha çıkarsın.

Dularınızı kabul etsin. İnşallah en kısa zamanda darlıktan sıkıntıdan ve belalalardan kurtulursunuz.

Bu zaman zarfı içerisinde kendinizi bırakmayınız. Kalbinizi, gönlünüzü karartmayınız. Bizler neyin hayr neyin şerr olduğunu bilemeyiz.
Hayr bildiğimiz şerr, Şerr bildiğimiz hayr çıkabilir Allah'u alem. SAbırla dua ediniz ve elinizden geleni yapınız.
Ve şunu hiçbir zaman unutmayın, Mevlam 100 kapıdan, 99'unu kapatıyorsa birini mutlaka açık bırkamıştır. Bundan emin olunuz. Tecrübeyle sabittir.

Selam ve dua ile Allah'a emanet olunuz kardeşim...
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 16:44
Bu mesajı bildir   KaRaGuL üyenin diğer mesajları KaRaGuL`in Profili KaRaGuL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DeLiAsIk su an offline DeLiAsIk  

Moderator
352 Mesaj -

En Son On: 06.08.2011 - 23:55
Allah yardimciniz olsun kardesim..

Rabbim icinde bulundugunuz dertten sizi kurtarir ins.

sabredin ve Allahahtan ümidinizi kesmeyiniz, caresiz hissetmeyiniz kendinizi.
Rabbim zorluklarla imtihan eder bizleri, sabredin feraha erersiniz insallah.
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 16:49
Bu mesajı bildir   DeLiAsIk üyenin diğer mesajları DeLiAsIk`in Profili DeLiAsIk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
UM SEDA su an offline UM SEDA  

49 Mesaj -

En Son On: 26.08.2007 - 20:44
Aİbn-i Abbas -radıyallahu anhüma- der ki: Resûl-lah -sallallahu aleyhi ve sellem- Hazretleri üzüntülü ve sıkıntılı halinde şöyle duâ ederlerdi:

"El- Azîm, el-Halîm Allah'dan başka bir ilâh yok! Arş-ı Azîm'in sahibi Allah'dan başka ilâh yok! Bütün semâların ve arzın ve çok şerefli Arş'ın sahibi Allah'dan başka ilâh yok!" (19)
Yâ Rabb! Bütün âlemlerin ve Arş'ın sahibi ve yegâne hükümrânı Sensin! Başımıza gelen şu sıkıntı ve belâyı izâleye ancak sen kadirsin. Bu sebeble senden istiyoruz. Kâffe-i mahlûkat; yani bütün yaradılmışlar senin kudret elindedir. Bilcümle mahlûkâtın şerrinden bizi muhafaza ile himaye eyle demektir.
Bir de Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz, belânın ağır basmasından, yani insana ölümü hayata tercîh ettirecek şekilde gelmesinden, dünyevî ve uhrevî şekâveti mucîb bulunan ve helâke sebeb olan ahvâlden, ve kötü âkıbet, sû-i hatimeye dûçar olmaktan, düşmanlarını sevindirecek bir belâya duçar olup onları kendisine üzüntü verecek şekilde konuşdurmaktan da Allah'a sığınırdı.
Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır: "Sizden birinize bir düşünce yahud üzüntü geldiği zaman yedi defa:

"Allah! Rabbim Allah'dır! O'na hiç bir şeyi şerîk koşmam ben!" desin. (20)
"Kul: "Ey yedi göklerin ve büyük Arş'ın Rabbi olan Rabbim! Beni her üzüntü verici şeyden, dilediğin şekilde ve dilediğin yerden kurtar" derse Allah Teâlâ onun üzüntüsünü giderir. " (21)
Her sabah ve her akşam yedi defa:

diyen kimsenin dünyâ ve âhirete âid ne üzüntüsü varsa Allah giderir, bunda ister sâdık ister kâzib olsun. " (22)
"Üzüntüye mübtelâ olan kimsenin edeceği duâ şudur:

"Rahmetini umuyorum ey Rabbim! Beni göz açıp yu-muncaya kadar da olsa kendime bırakma (nefsime bırakma). Benim her hâlimi düzelt. Senden başka ilâh yoktur. " (23)
"Kendisine bir üzüntü ,bir keder, bir hastalık ve zorluk isabet eden kimse:

derse bütün bunlardan kurtarılır." (24)

RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN İNŞAALLAH TÜM ÜMMETİ MUHAMMEDE OLDUĞU GİBİ SENİN İÇİN ETTİĞİMİZ DUALARIMIZIDA RABBİM KABUL EDER İNŞ.RAVDA DAN GEÇENLERDE BENDE DUA İSTEMİŞTİM VE ÇOK İYİ GELMİŞTİ EMİNİM Kİ TÜM ARKADAŞLAR DUAYA MUHTAÇ TÜM GÖNÜLLERE ETTİKLERİ GİBİ SENİN İÇİNDE CANI GÖNÜLDEN DUA EDECEKLERDİR.
RABBİM RAHMETİNİ MERHAMETİNİ ESİRGEME BİZ ACİZ KULLARINDAN.AMİN.
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 17:20
Bu mesajı bildir   UM SEDA üyenin diğer mesajları UM SEDA`in Profili UM SEDA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
serdarca su an offline serdarca  
RE: dardayım DUANIZI ESİRGEMEYİN

18 Mesaj -

En Son On: 09.04.2016 - 00:16
Alıntı
Orijınalı serdarca

SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞLERİM
ÇOK ZOR Bİ DURUMDAYIM.HAYATIMDA HİÇ BU KADAR ÇARESİZ HİSSETMEMİŞTİM KENDİMİ.. NE YAPACAGIMI BİLEMİYORUM. MÜSLÜMANIN KARDEŞİNE ETTİGİ DUA KABUL OLUR.. BENİDE DUANIZA EKLERMİSİNİZ. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

HİÇ TANIMADIGIM İNSANLARIN BENİM İÇİN 5 DK. İÇİNDE DUA ETMESİ BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI.. KARDEŞLERİM HER NERERDE VE NE YAPIYORSANIZ ALLAH GÖNLÜMÜZÜ BÜR ETSİN.. İŞTE KARDEŞLİK İŞTE DOSTLUK BU GERÇEK KARDEŞLİK BİRBİRİNİ ALLAH RIZASI İÇİN SEVENLERDİR..GERÇEKTEN ALLAH RIZASI İÇİN DOST OLALIM
(mail adresiniz kurallar gereği silinmiştir. site yönetimi)

Bu mesaj 1 kez ve en son KaRaGuL tarafından 05.04.2007 - 17:32 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 17:26
Bu mesajı bildir   serdarca üyenin diğer mesajları serdarca`in Profili serdarca Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
güle sevdali su an offline güle sevdali  

168 Mesaj -

En Son On: 06.10.2007 - 18:49
selamun aleykum kardeşim seni cok iyi anlıyorum cunku bende herkes gibi oyle sıkıntılı zamanlar yasadım hatta hala yasıyorum ama inan herseyin ilacı dua ben dua etmeseydim dayanamazdım nerde bi dua gorsen onu oku ve bol bol tespih cek ozellikle ALLAHIN İSİMLERİNİ RABBİM YARDIMCIN OLSUN SELAM VE DUA İLE
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 18:22
Bu mesajı bildir   güle sevdali üyenin diğer mesajları güle sevdali`in Profili güle sevdali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
esselam

944 Mesaj -

En Son On: 07.06.2007 - 22:48
Resulullah asm sıkıntılı anlarında hep şu sureti okurdu: inşihar suresi:[094.001] Ey Muhammed! Senin göğsünü açmadık mı?

[094.002] Yükünü üzerinden almadık mı?

[094.003] Ki o belini bükmüştü,

[094.004] Senin şanını yüceltmedik mi?

[094.005] Muhakkak ki her güçlükle beraber bir kolaylık vardır,

[094.006] Gerçekten güçlükle beraber bir kolaylık vardır.

[094.007] Öyleyse bir işi bitirince diğerine giriş,

[094.008] Ümit edeceğini Rabbinden iste.

sıkıntılı kardeşlerime tavsiyem sünnetullah bu sıkıntı halerde bizi rahatlatır wesselam...
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 18:32
Bu mesajı bildir   muhammed yusa üyenin diğer mesajları muhammed yusa`in Profili muhammed yusa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MEDiNE YOLCUSU su an offline MEDiNE YOLCUSU  

30 Mesaj -

En Son On: 29.04.2007 - 09:59
kardesım rahman yar ve yardımcın olsun muslumana rahat yoktur kardesım her sey yaradanın ımtıhanıdır sanada bu ımtıhanı kazanmayı nasıb eylasın sıkıntılarını hafıfletsın ınsallah dua ıle kalın
Ekleme Tarihi: 05.04.2007 - 18:54
Bu mesajı bildir   MEDiNE YOLCUSU üyenin diğer mesajları MEDiNE YOLCUSU`in Profili zum Anfang der Seite
vatan1 su an offline vatan1  

26 Mesaj -

En Son On: 08.10.2007 - 08:07
Allahu la ilahe illa Hüvel Hayyul Kayyum*Allahula ilahe illa Huvel aliyul Hakim.
Allahu la ilahe illa huves Semiul Alim*Allahu la ilahe illa Huver Rahmanürrahim
Allahu la ilahe illa Huvel Vahidul Ehad*Allahu la ilahe illa Huvel Ferdül Varid.
Allahu la İlahe illa Huve Raufur Rahim*Allahu la ilahe illa Huvel Aziz’ur Rahim.
Allahu la ilahe illa huvez Zahirul Batınu*Allahu la ilahe illa Huvel Ahadus Samedu.
Allahu la ilahe illa Huvel Fetta’ul Alim*Allah’u la ilahe illa Huvel Aziz’ul Alim.
Allahu la illa Huvel Hannan’ul Mennan’ul Deyyan*Allahu la ilahe illa Huvel Adir’ul Kahiru.
Alahu la ilahe illa Huver-Rafiul Alim*Allahu la ilahe illa Huver-Rabbül arş’il Azim.
Allahu la ilahe illa Huvel Melikul Kudüs*Allahu la ilahe illa Huvel Hamdul mubin.
Allahu la ilahe illa Huvel Bais’ul Varis*Allahu la ilahe illa Huvel Esmaul Hüsna.
Huvel Hayy’u la ilahe illa Huve Fadi’u MuhlisineLehuddiyn* Subhane birahmetike ya erhammerrahimin.Velhamdu-lillahi Rabbil alemin.

bu duayı yürekten okursanız sıkıntılarınızın gideceğine inanıyorum.dualarımız sizinle allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah sıkıntılarınız geçmiştir.
Ekleme Tarihi: 08.04.2007 - 16:25
Bu mesajı bildir   vatan1 üyenin diğer mesajları vatan1`in Profili vatan1 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Son-GüL su an offline Son-GüL  

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
V.a.s

ALLAH yar ve yardımcınız olsun,

ALLAH sabır versin...

amin

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 08.04.2007 - 18:16
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 884 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55592 saniyede açıldı