generique rhinocortivermectin chloroquine kamagra generique stromectol oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » BİRBİRİNİ SEVENLERE VEYA EŞLERE MUTLULUK FORMÜLLERİ....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 22 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
BİRBİRİNİ SEVENLERE VEYA EŞLERE MUTLULUK FORMÜLLERİ....

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Cinsiyeti: Bayan 
-TEBESSÜM GÖSTERİN

-EŞİNİZİN ELLERİNDEN TTUTUN

-SEVDİĞİNİZİ GÖSTERMEKLE KALMAYIP SÖZLE DE İFADE EDİN

-BİRLİKTE DUA EDİN

-EVE GELİR GELMEZ PİYAMALARINIZI GİYMEYİN YANİ NASIL GEZMEYE,İŞE GİDERKEN BAŞKALARI İÇİN GÜZEL VE TEMİZ GİYİNİYORSAK EŞİMİZ İÇİN DE GÜZEL GÜYÜNMELİ VE BAKIMLI OLMALIYIZ.

-BAYANLARIN DOĞUM GÜNÜNÜ,EVLİLİK YILDÖNÜMÜNÜ KISACASI BÜTÜN ÖZEL GÜNLERİ UNUTMAMALIYIZ ERKEKLERDEN ÇOK BAYANLAR ÇOK ÖNEM VERİR.

-SEVGİ NOTLARI BIRAKIN

-EMİR KİPİYLE DEĞİL RİCA KİPİYLE KONUŞUN

-SABAH KAHVALTILARINI BİRLİKTE YAPIN

-DIŞARIDA BAŞ BAŞA YEMEK YİYİN AYNIZI EVDE DAHA AZ MALİYETLİ OLUR DİYE DÜŞÜNMEYİN

-EŞİNİZİ KAPIDAN DUAYLA UĞURLAYIN

-EŞİNİZİN AİLESİNE MUHABBETLE DAVRANIN

-HİTAP EDERKEN GÜZEL SÖZLER SARF EDİN

KAYNAK:Ailem dergisi/218

Bu mesaj 1 kez ve en son dilaratuba tarafından 12.02.2007 - 14:11 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.02.2007 - 14:08
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
dilaratubam gül aşık

çok güzel bilgiler teşekkürler

Allah Razı Olsun

Mutsuz insan, mutluluğun anahtarını yanında taşır,

ama onu nasıl kullanacağını bilmez...

Rabbim cümlemizi güzelliklerden ayırmasın

hayırlı kullardan eylesin her daim inşaAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 12.02.2007 - 14:19
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
Cinsiyeti: Erkek 
kusura bakmayın ama bu kadar da kılıbıklık olmazgöz kırpma beceremem...

sonra neden bu konular erkeklere anlatılır durmadan...

yeter be bıktım hep bizden hep bizden göz kırpma

hanımların yapacakları bir şey yok mu onlar kemalemı ermişler hep

kızmayın hatelaşlı

küsmeyın, küserimGüle Güle
Ekleme Tarihi: 12.02.2007 - 14:49
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
RE:

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 14:17
Alıntı
Orijınalı CiVELEK

kızmayın hatelaşlı

kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha kahkaha

gül

Ekleme Tarihi: 12.02.2007 - 15:02
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon   

2765 Mesaj -

CiVELEK kolay gelsin...kahkaha

küsmeyiz da herkes kendince haklı

ee biz bayanlar böyleyiz sevinçli

ilgi bekler bayanlar her zaman

tabiki erkeklerde bekler galiba durum onu gösteriyor sevinçli

Ekleme Tarihi: 12.02.2007 - 15:15
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE: BİRBİRİNİ SEVENLERE VEYA EŞLERE MUTLULUK FORMÜLLERİ....

322 Mesaj -

En Son On: 28.10.2009 - 13:42
Civelek kardeşim bu sitede bayanlar fazla onun için kendinimizi (erkekleri) haklı göstermeye kalkma yoksa yenilirsin.
Ama dilaratuba kardeşimiz çok güzel bir konuya değinmiş bunları karşılıklı olarak yerine getirmek lazım.
Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 12.02.2007 - 15:36
Bu mesajı bildir   mehmetduru üyenin diğer mesajları mehmetduru`in Profili mehmetduru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  

Moderator
548 Mesaj -

En Son On: 30.11.2019 - 14:49
İki tarafında üzerine düşen görevler var.
Erkek nasıl bir ilgi-alâka beklerse bayanda onu bekler
Erkekler nasıl işten yorgun argın eve geldiginde, bakımlı, güler yüzlü sıcak bir eş görmek isterse, gün boyu ev işleriyle ve çocuklarla ugrasan bayanda aynı ilgi ve alakayı görmek ister.
Tamam herşey karşılıklı değil, severkende karşılık beklenmiyor ama insan birşey demesede içinde bir uhte kalıyor işte....

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 12.02.2007 - 17:35
Bu mesajı bildir   KaRaGuL üyenin diğer mesajları KaRaGuL`in Profili KaRaGuL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
Themenicon    CiVELEK Kardesime..

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Esselamu Aleyküm..

Dilaratubam gül ALLAH razi olsun..

CiVELEK Kardesim biraz daha kizsin diye, bu iki konunun linkini veriyorum sevinçli
ERKEGIN ESINE KARSI VAZIFELERI
KOCALARA ON NASIHAT
kahkaha göz kırpma

Saka saka..
Simdi kizginligin gitsin diye baska bir link veriyorum sevinçli
...
Kadin ve Aile bölümüne baktim, Erkeklerin hakki diye bir konu bulamadim.. sevinçli Heryerde Kadin Hakki yaziyor sevinçli fazla vaktim yok siz arayin sevinçli

kahkaha
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 09:46
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

978 Mesaj -

ve aleykum selam
abla helal olsun sizlere başka ne denılebılır kı

kadının fendi erkeği yendı...

biz erkekler böyle pısırıkgöz kırpma kaldıkça bunlar başımıza haktır

heyy erkekler hiç mi gurur yok sizlerde yahu atın şu ölü toprağını

üzerinizden silkinin reislik elden gidiyorgöz kırpma

bugünden tezi yok araştırmaya başlayayım nelermiş kadının eşine vazifeleri bir öğretelimgöz kırpma yoksa ezilmeye mahkumuz...

selametle kalın inşALLAH...
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 09:54
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Kardesim bencede arastirin..
Ben heryerde KADIN HAKKI okurken,
Erkeklerin Hakkini ve böylece görevimi unuttum sayilir sevinçli

Alıntı
Orijınalı CiVELEK

üzerinizden silkinin reislik elden gidiyorgöz kırpma

Ayrica bu konuda bir fikra:

- Adamin biri kitapçiya gider ve tezgahtara :
- "Evin reisi erkektir adli kitap var mi?." diye sorar.> -
- Tezgahtar cevap verir :
- "Maalesef beyefendi masal kitabi satmiyoruz

göz kırpma kahkaha
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 10:06
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

978 Mesaj -

hay güzel ALLAH ım ya battıkça batıyoruzgöz kırpma

ama durun ve bekleyin henüz teslim bayrağını çekmedik elbet bir çıkış yolu bulunur...düsün
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 10:10

2765 Mesaj -

Yeşilim gül

fıkra çok güzel daa kahkaha

Allah Razı Olsun

CiVELEK sana bu yolda kolaylıklar sabırlar diliyorum..sevinçli

Evin reisi demek ki bayana geçiyor atık yavaş yavaş...sevinçli

Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 10:15

978 Mesaj -

o kadar araştırdım ki bunlar dünyayı fethetmişler arama motorlarınıda mı ele geçirmişler diye düşünürken ALLAH razı olsun feministlere karşı hümanist olan grubun yazısına rastlayıverdıkde durumu kurtarıverdık(mi?)

özellikle hanımların dikkatine sunulur bılhassa 2. ve 4. şıklara dıkkat edin olur mu?

ALLAH hepinizden razı ve memnun olsun inşALLAH...

İslamiyette kadın nasıl olmalı? Ve kadının eşine karşı görevleri neler olmalı?

kadının kocasına karşı vazifeleri:
1- Kanaat. çünkü kanatkar olmak kalp rahatlığının sebebidir.. bir kadın arsızlık ve açgözlülük ederek efendisini, kendisinden ve evinden soğutmaktan sakınmalıdır. Kanaat; kafi gelecek miktar ile yetinmek tamahkarlık etmemek demektir.
2- Kocaya itaat. Peygamberimiz ( a.s.m.)" bir kadın kocası kendisinden memnun olarak ölürse cennete girer." buyurmuşlardır
3- temiz olma. kocanın göreceği yerlere itina ile dikkat etmek ve temizlemek. Bilinmelidir ki, güzellik ve temizliği getiren şeylerin en güzeli sudur. daima güzel kokular sürünmeli.
4- İhtiyaçların karşılanması. kocanın yemek yiyeceği vakte dikkat etmek. uyku saatini geçirmeme. kocanın adeti nasılsa o zamanlarda yemek ve yatağını hazırlamak
5- Malın korunması. kocanın mal ve eşyasını korumak, çünkü mal ve eşyayı korumak iş bilmekten geçer.
6- akrabaya saygı. kocanın akrabasına ve yakınlarına hürmet etmek. çünkü kadının kocanın akrabasına ve yakınlarına hürmet etmesi, güzel idare ve tedbirden ileri gelmektedir.
7- sır saklanması. kadın kocasından edindiği sırrını hiç kimseye duyurmaması. eğer duyuracak olursa kocasının itimadını kaybeder. kadında ondan emin olamaz.
8- Saygı ve hürmet. kocanın emrini yerine getirmek. ona karşı çıkmama ve asi olmamak. eğer ona karşı gelecek olunursa onu kendine kinlendirip düşman yapma ihtimali yüksektir.

SELAM VE DUA İLE KALIN....
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 10:22

7 Mesaj

Tesekkürler CiVELEK Kardesim..
ALLAH razi olsun..
Uygulamaya calisacagiz InsaALLAH..
Cünkü Esler birbirlerinden razi olmalilar,
birbirlerinden razi olan Eslerden, ALLAHta razi olur InsaALLAH..

Sana yardim edim dedim ve bidaha aradim ve Bende bir konu buldum simdi, buyrun okuyun:
Kadinin esine karsi vazifelerinden en onemlileri

RABBIM rizasina giden yollardan ayirmasin..
Esler birbirlerine en yakin insanlardir,
ve o yüzden en güzel sevgiyi ve birbirlerine en güzel davranislari hak ederler..

DUA ile..

Bu mesaj 1 kez ve en son YeSiLKuBBeM tarafından 13.02.2007 - 10:35 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 10:35
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
Alıntı
Orijınalı CiVELEK

hay güzel ALLAH ım ya battıkça batıyoruzgöz kırpma

ama durun ve bekleyin henüz teslim bayrağını çekmedik elbet bir çıkış yolu bulunur...düsün

battigimz yok kardesim laf cikarma evin reisi biziz yani erkekler

bak iki yazidada bayanlar icin demiyorki

esler diyor

es nedemek evli iki insan yani erkek ve bayan

ama bayanlar nedense hep kendi ustune aliniyorlar kahkaha kahkaha kahkaha
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 10:42
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE:

7 Mesaj

Alıntı
Orijınalı recepholding

ama bayanlar nedense hep kendi ustune aliniyorlar kahkaha kahkaha kahkaha

Abim yukari iyi bak..
Alinan CiVELEK Abimdir..
Ilk olarak Hilalay cevaplamis, sonra CiVELEK Kardesim ve bak ne yazmis..

Iftira atma ha sevinçli
Kacmaz gözümüzden.. Dikkat edin sevinçli))
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 10:46
dilaratuba su an offline dilaratuba  
RE:

934 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı KaRaGuL

Erkekler nasıl işten yorgun argın eve geldiginde, bakımlı, güler yüzlü sıcak bir eş görmek isterse, gün boyu ev işleriyle ve çocuklarla ugrasan bayanda aynı ilgi ve alakayı görmek ister.
Tamam herşey karşılıklı değil, severkende karşılık beklenmiyor ama insan birşey demesede içinde bir uhte kalıyor işte....

selam ve dua ile...

Altına imzamı atıyorum tamamen katılıyorum.

Civelek kardeş niye sinirlendiniz anlamadım kırılmayın ama kadın düşmanı gibi yazmışsınız erkeğin de kadının da birbiri üzerinde hakları var burda sadece kadınlar üzerinde bahsetmiş sadece kadınlar daha zayıf oldukları için ve ilgiye muhtaç oldukları için bahsedilmiştir.

HADİS:Bir erkek eşini yatağına çağırsa o kadın reddetse erkek de sinirli olarak yatsa melekler sabaha kadar o kadına lanet eder.
Yani burda demek istiyorum ki kadınların da sorumluılukları var ama burda bahsedilmemiş daha bir çok şey yazılabilir ama siz erkeklere kalsın bu konu........
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 11:09
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akarsu su an offline akarsu  

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
Allah razi olsun Dilaratuba Can
gül
Selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 11:10
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
Allah Razı Olsun

Eğer bir erkek dizginleri hanımına bırakmış görünüyorsa yada ilgilenmiyorsa bilinki Sevgi Hürmet ve Saygı bağlarında bir kopma yada gevşeme vardır.

Kadının eşine ilgisizliginden erkek artık boş vermiştir. Suçlu Kadınmıdır hayır bu bağı ilk kim zedelemişse ondadır. Ve artık hiç bir şey eskisi gibi değildir.Birliktelik artık Sevgiden degil mecburiyettendir.

Seven ve saygı duyan erkek eşini arkasını korkmadan dayayacak bir sıgınak bir vefa bir kucak gibi görür. Her şeyinin emaneti ondadır kalbinin ,izzet ve şerefinin ,evinin ve çocuklarının. Anne kucagındaki güven, vefa ve karşılıksız sevgiyi eşindede hissetmek,saygı ve hürmetle yaşamak ister . İçindeki çocuksu ruhu ve neşeyi onunla sürdürmek ister.

Kadın ise güvende olmak ister o güven ve huzuru sevdiği ile yaşamak ister. Seven kadın eşinin gözlerinde saadeti yaşar. Eşinin bir bakışı yüzündeki tebessüm yada gözlerindeki hüzün çok şey ifade eder.Onun neşesini kendi neşesi bilir onun sıkıntısını aynen hisseder.

Eger eşinizin sevgi ve saygısını kazanmak istiyorsanız ilk önce siz ona bunu hissettirin .Eşiniz kalbinde şunu hissetmeliki eşim beni dünyadaki her şeyden daha çok seviyor ve değer veriyor.Bunu Allah rızası için yapmaya çalışın.Allah'ın ona yüklediği sorumluluk ve emanet şuuruyla bunu yapın.

İki tarafta bir birini tanımak bazısı zaaflarını görmek ister bazısıda ne koparırsam kar misali boşluk arar. Eşinin sabrını ve iradesini test eder ( tabiri caizse yoklama çeker.) Eger erkek olarak bir konuda taviz vermişseniz ve kabullenmişseniz dönüşünüz sanırım yoktur olsada ancak siz varken o kadar.

Hani dinimizde istişare sünnet ya sebeb nedir peki her insanın ilmi seviyesi , olaylara firaseti farklı farklıdır.İstişare ile tüm olasılıklar düşünülmüş bir ortak zeminde birleşilmiş olur hata yapma oranı azalır.

Sanki şu kanı oluştu bende erkeğin firasetinin bulanık oldugu yerler sanki kadına, Kadının bulanık oldugu yerlerde erkege açıktır.
Birbirini tamanlar bir birine ayna olurlar.

Erkekler çogu konuda temkinli iken ( Dostluk kurmada,güvenmede dikkatli ve sorgulayıcı) bazı konularda İradeleri zayıftır ( nefsi ve şehevi tuzaklarda eşinin yakınlığına muhtactırki harama meyil etmesin.)

Kadınlarında zaaflarını eşi dengelemelidir. Erkek her türlü fitne ve fesad olusturabilecek delikleri daha iyi seçer ve ailesini her an kollar hisettirmeden ve baskı hissi vermeden , Kadınlar genelde dünyaya ve süsüne meyillidir. Harcamayı genelde severler israf boyutu çoktur.Güzel görünmek ve itibar görmek ister bunun için gıybet dedikodu çekiştirme çogu zaman severek yapılır.Erkek eşinin arkadaş çevresini bile gözler tavır ve davranış analizleri yapar. Ayrıca Kadınların dinen teşvik edilmesi gereklidir o ruhun canlı tutulması ve ahirete meyl olarak.

Kuran-ı Kerimin Nisa Suresi 1. ayetinde bir bütünün iki yarısı olarak ifade edilen bütünlüğü yakalamak temennisiyle

Sevgi, Selam ve Dualarımla

Bu mesaj 1 kez ve en son M.MasuM tarafından 13.02.2007 - 11:46 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 11:36
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: RE:

978 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı dilaratuba

Alıntı
Orijınalı KaRaGuL

selam ve dua ile...

Altına imzamı atıyorum tamamen katılıyorum.

Civelek kardeş niye sinirlendiniz anlamadım kırılmayın ama kadın düşmanı gibi yazmışsınız erkeğin de kadının da birbiri üzerinde hakları var burda sadece kadınlar üzerinde bahsetmiş sadece kadınlar daha zayıf oldukları için ve ilgiye muhtaç oldukları için bahsedilmiştir.

HADİS:Bir erkek eşini yatağına çağırsa o kadın reddetse erkek de sinirli olarak yatsa melekler sabaha kadar o kadına lanet eder.
Yani burda demek istiyorum ki kadınların da sorumluılukları var ama burda bahsedilmemiş daha bir çok şey yazılabilir ama siz erkeklere kalsın bu konu........

esteğfirullah kardeşim ne sinirlenmesi ne kırılması kolay kolay kırılmayız biz

sadece konuya espritüel bir yaklaşımla açıklama getirdim kimseye düşmanlığımız yok olamazda yanlış anlaşılmalara olanak verişssem özür dilerim...

düşmanlığımız sadece ALLAH için O nun rızası için O na düşman olanadır düşmanlığımız kadın erkek farketmez..

hakkınızı helal ediniz...
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 13:07
Dilaratuba Kardesim

7 Mesaj

Alıntı
Orijınalı CiVELEK

kızmayın hatelaşlı

Bu mesaja bakarmisin.. Kac tane tebessüm var..
Tabiki CiVELEK Kardesim sinirlenmedi, olurmu öyle sey..
Kimse bosuna sinirlenmez..
Zaten bu konuda iki Esten bahsetmissin,
CiVELEK Kardesimin espri yaptigi cok belli..

Neyse.. sevinçli
Ekleme Tarihi: 13.02.2007 - 14:15
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

gül
Ekleme Tarihi: 20.02.2007 - 10:44
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 736 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61645 saniyede açıldı