lopinavir ritonavir fluvoxamine kaletra generique rhinocortgenerique kaletra fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » FORUM MUSLUMANLIGI

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
FORUM MUSLUMANLIGI

143 Mesaj -

En Son On: 25.10.2007 - 16:15
Cinsiyeti: Erkek 
islam mefhumu sozkonusu olunca ne kadar buyuk zitliklar ve nefretler goze carpiyor yazismalarda bilmem farkediyor musunuz?

kisi kendi gibi dusunmeyeni, kendi gibi hissetmeyeni sozde kardes ilan etse de, ona ozde murted ve hatta daha otede bir sifatla muamele ediyor.

ben acikcasi islamin bir rahmet dini oldugunu forum yazilarinda goremiyorum. bilakis islam agzi ile konusanlarin ekseriyetinde bir kin adavet, nefsilik, bencillik ve duzeysizlik goruyorum.

acin bakin yazilara....

o ona hakaret, bu bunu sindirme, asagilama!..

nedir bu?

neye hizmet ediyor?

islama mi, kisinin tatminine mi?

Allah ise eger kardes kilan

muslumani salak aptal kafir, munkir vir zir goren kendini hangi makam iddiasinda gordugune donsun bir baksin!

bir de Allah adina yapmazlar mi bunu!

muslumana hakarete, cedele, kufre, alaya, asagilamaya devam eden

asla

Allah'in hosnutlugunu kazanamayacaktir.

ne adina yaparsa yapsin bunu.

asla hakli olmayacaktir.

asagilamak, ezmek, kufur, hakaret, alay, yersiz itham bir hak degildir.

sadece kabahattir.

fazla kaptirinca boyle oluyor genelde. yani kisi kendini Allah'in hukum tokmagi gordugunde veya damgacibasi farzettiginde oluyor boyle seyler. sanki cennet cok dar, cehennem cok genis bir mekan...

kimse cennete yolculamak sevdalisi degil, cehennem postacisi olma askinda...

musluman en buyuk hatalari da yapacak, en agir kelimeleri de soyleyecek; ama cennete girecek patlasak da catlasak da....

sordular rasulu muhterem aleyhisselam'a:

hirzislik yapsa zina etse de mi cennete girecek?

evet!

hirsizlik yapsa zina etse oyle mi?

evet!

hirsizlik yapsa ve zina etse de yani?

evet! catlasan da patlasan da la ilahe illalah diyen cennete gidecek!

la ilahe illallah su demek:

ben yargic degilim. hukmu Allah verir ve o benim arzularima, isteklerime gore degil, nasil istiyorsa oyle verir. Allah ayetlerini, benim keyfimce yorumlamam ve sunu bunu yaftalamam icin indirmemistir. Allah bana hitap etmis ve yargiclik yapma, hukmu bana birak demistir.

budur lailahe illallah!

farklilik kadar tabii ne olabilir?

kimi gul tutar, kimi kalem, kimi kilic

herkes sevdigi ile zaman gecirmek ister

bunda da bir gariplik yok!

o halde baskin fikir arzusu tabii degildir. fikrine uymayana don sirtini, fikrinden insanlar ile zikret, muhabbet et, ye, ic, yasa!

milleti tek kalip gormek, herkese ayni elbiseyi giydirmeye calismak yanlistir.

bir insan yorumu ile baskasina iyi kotu dedigi an, iste orada anarsi basliyor.

Allah icin sevmek, Allah icin bugzetmek sozu ici bos bir cumle degildir.

Allah icin seviyorsak, ikbal'in dedigi gibi: muslumanin surat asmasi, kafirin gulumsemesinden kiymetli olacak.

Allah icin seviyorsak, birbirimizin serefine halel getirmeyecegiz. kirmayacagiz, kirici laflardan/tavirlardan uzak duracagiz.

alni secdeli insanlarin mali cani irzi birbirine haramdir.

seytan ki lanete mustehak olandir; ona dahi lanet etmede sevap arayan bos dava pesindedir.

firavn ki kafirlerin en zalimlerindendir, ona dahi Musa aleyhisselama hitaben: 'yumusak soyle' diyen Rabb'e teslim olmus biri, Muslumani incitemez. haddizatinda kimse bu devirde firavndan daha kotu olamaz ve Musa aleyhisselamdan daha faziletli.
Ekleme Tarihi: 31.01.2007 - 20:16
Bu mesajı bildir   Hak-dilaram üyenin diğer mesajları Hak-dilaram`in Profili zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
gül
Ekleme Tarihi: 01.02.2007 - 09:37
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hak-dilaram su an offline Hak-dilaram  

143 Mesaj -

En Son On: 25.10.2007 - 16:15
wa aleykumusselam

Allah yar olsun...

reelde begenmedigi ya da kendine uzak gordugu topluluklardan insan sakinir, yaklasmaz, uzak durur umumen. sanalda ise, boyle bir sansiniz olmuyor. sizin 'burasi iyidir, tam bana gore' dediginiz yere cat kapi fikrinize zikrinize zit biri geliyor ve ortamin nesesini kacirabiliyor. sonra ne oluyor? sabir tahammul... ardindan kavga gurultu...

sanalin avantaji...

cat kapi herkes herkesin topluluguna girebiliyor.

dezavantaji...

hosgoru ve tahammul olmayinca fitne reelden daha buyuk oluyor...
Ekleme Tarihi: 01.02.2007 - 13:27
Bu mesajı bildir   Hak-dilaram üyenin diğer mesajları Hak-dilaram`in Profili zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
Cinsiyeti: Bayan 
Allah Razı Olsun Mükemmel bir ekleme.
Ekleme Tarihi: 01.02.2007 - 14:27
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
merkez su an offline merkez  

15 Mesaj -

En Son On: 01.02.2007 - 16:15
ALLAH senden razı olsun Hak-dilaram kardeşim..umarım bu söylediklerin kalplere ulaşır. selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 01.02.2007 - 14:41
Bu mesajı bildir   merkez üyenin diğer mesajları merkez`in Profili merkez Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 821 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55418 saniyede açıldı