ivermectin stromectol kaletra hydroxychloroquine chloroquine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Azabımız ne ile olacak ,ateşle mi yoksa....

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Azabımız ne ile olacak ,ateşle mi yoksa....

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
Cinsiyeti: Bayan 
Es selamu Aleyküm ve Rahmetullah,

Geçenlerde okuduğum bir yazıyı sizlerle paylaşıp görüşlerinizi almak istedim.

Aynen yazıyorum...

'Ateş ile yapılacak azab,Kur'an'a uymayan kafirlere hazırlanmıştır.Hem bu ateş,tufan vesair musibetler gibi mümin ve kafir bütün insanlara şamil musibetlerden değildir.Ancak bu ateş musibetini celbedenler,ehli küfür ve ehli inkar olanlardır.

Onların bu beladan kurtulmaları ancak Kur'an-ı Kerim'e imtisal etmeleriyle -uymalarıyla mümkündür.'

İşaratül-İcaz,181.

Şimdi burada 'Kur'an'a uymayan kafirler' diye tabir edilen insanlar arasında biz de var mıyız acaba?

İşlediğimiz günahlar bizi kafir yapmaz tövbe ettiğimiz sürece sanırım,ama cezamız ne olur ateş mi?

Yani Kur'an'a ve Efendimiz (s.a.v)'in herhangi bir sünnetine uymamakla biz de kafir guruhuna mı dahil oluruz?

Ya da şu ülkemizin ve insanlarımızın haline bakarak -ve ben kendime bakarak-merak ediyorum biz bu ateş ehli olanlardan farklı bir azabla mı cezalandırılacağız?

Yorum yapar mısınız,bu benim aklımı çok karıştırdı...

düsün
Ekleme Tarihi: 12.01.2007 - 13:20
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 

Aleykumisselam Verahmatullahi Vebereketuhu...!
Ben Azapların kişilere farklı olarak olduğunu duymuştum...
Herkezin azap göreceği farklı şekillerde olduğunu mesela şöle bir örnek vereyim...
Namaz kılmayanlar için ahirette bir kaza olarak kılacaklarını bir sıcak ateşli taşın üzerinde ayaklarıyla bastığı zaman ayakları ateşli taşa yapışacak ve secdeye vardığında da elleri gibi o zorluklarla kaza olarak kılınacığını duydum...
devamı var ama yazmayacam...

Ekleme Tarihi: 12.01.2007 - 14:03
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
Cinsiyeti: Erkek 
Allah Razı Olsun

gül Kardeşim ne güzel bir konuyu bize taşıdın gül

Bu konuda Müceddid-i Elfi Sani Hz.:

Bu fakîrin (kaddesallahü teâlâ sirrehülü azîz) anladığına göre, Cehennem azâbı ister sonsuz olsun, ister bir zemân olsun, küfr için ve küfr sıfatları ve bulaşıklıkları içindir. Küfrden teberrî eden, kaçınan, îmân sâhiblerinin yapdıkları büyük günâhlar, yâ îmânları hurmetine, cenâb-ı Hakkın merhameti ile veyâ kalb ile tevbe ve dil ile istigfâr ederek ve beden ile hayrlı bir iş yaparak veyâ şefâate kavuşmaları ile afv olunur. Günâhda kul hakkı varsa, hak sâhibi ile halâllaşmak lâzımdır. Böyle afv olmıyanlar, dünyâ sıkıntıları ve derdleri ile veyâ son nefesde cân verirken, çekecekleri zahmetler ile temizlenir. Bunlarla da temizlenmezse, bazıları kabr azâbı çekmekle afva kavuşur. Bazıları ise, kabr azâbı ve sıkıntıları ve kıyâmet gününün şiddetleri ile afv olunup, günâhları biter ve Cehennem azâbı ile temizlenmeğe lüzûm kalmaz. Nitekim, Enâm sûresi, seksenikinci âyetinde meâlen, (Îmân edip de îmânlarını şirk ile bulaşdırmıyanlar, Cehennemde ebedî kalmakdan emîndirler. Onlar için, bu korku yokdur) buyuruldu. Bu âyet-i kerîme, sözümüzün doğru olduğunu göstermekdedir. Çünki burada (Zulm), şirk demekdir. Herşeyin doğrusunu ancak Allahü teâlâ bilir.
Küfrden başka günâhlara Cehennemde azâb olunacağını bildiren haberler, hep bu günâhlarda küfr bulaşıklığı olduğu içindir. Meselâ, günâhı hafîf görerek, ehemmiyyet vermiyerek işlemek, islâm dîninin emrlerini aşağı görerek, nemâz kılmamak ve günâh yapmak gibi şekllerdedir. Peygamberimiz sallallahü aleyhi ve sellem (Ümmetimden büyük günâhları işliyenlere şefâat edeceğim) buyuruyor. Bir kerre de, (Allahü teâlânın rahmeti, benim ümmetim içindir. Bunlara âhıretde azâb yokdur) buyurdu.

Bu fakîr ( İmam-ı Rabbani Hz), birgün, bir hasta ziyâretine gitmişdim. Ölüm hâlinde idi. Kalbine teveccüh etdim. Kalbi kararmış idi. O zulmetin temizlenmesi için çok uğraşdım. Fâide vermedi. Uzun zemân yokladıkdan sonra, o siyâhlıkların, kâfirlik bulaşıklıkları ve sıfatları olduğu ve kâfirler ile ve küfr ile olan bağlılığından, berâberliğinden olduğu anlaşıldı. O kadar uğraşdığım hâlde, o zulmetler temizlenemedi. Bunların ancak, küfrün cezâsı olan, Cehennem ateşi ile temizleneceği anlaşıldı. Fekat, kalbinde zerre kadar îmân nûru da görüldüğünden, bunun sâyesinde Cehennemden çıkarılacakdır. Hastayı bu hâlde görünce, cenâze nemâzını kılayım mı, diye düşünceye daldım. Kalbimi uzun zemân yokladıkdan sonra, kılmak lâzım olduğunu anladım. Demek ki, kalbinde îmân varken, [Zarûret olmadığı hâlde bile] kâfirlerle düşüp kalkan, onların bayramlarına, paskalyalarına uyanların cenâze nemâzlarını kılmalıdır. Bunları kâfir bilmemelidir.

Rabbim Bizi Müceddid-i Elfi Sani en-Nakşibendi Yolundan Ayırma

Selam ve Dua ile....

Bu mesaj 2 kez ve en son M.MasuM tarafından 12.01.2007 - 15:02 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.01.2007 - 14:13
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Feyzaa su an offline Feyzaa  

239 Mesaj -

En Son On: 01.02.2008 - 17:52
Onlar senin Rabbine sıra sıra sunulmuşlardır. Andolsun, siz ilk defa yarattığımız gibi Bize gelmiş oldunuz. Hayır, Bizim size bir kavuşma-zamanı tespit etmediğimizi sanmıştınız değil mi? (Önlerine) Kitap konulmuştur; artık suçlu-günahkarların, onda olanlardan dolayı dehşetle-korkuya kapıldıklarını görürsün. Derler ki: Eyvahlar bize, bu kitaba ne oluyor ki, küçük büyük bırakmayıp her şeyi sayıp-döküyor? Yapıp-ettiklerini (önlerinde) hazır bulmuşlardır. Rabbin hiç kimseye zulmetmez. (Kehf Suresi, 48-49)

O gün insanlar, amelleri kendilerine gösterilsin diye, bölük bölük fırlayıp-çıkarlar. Allah bunu aşağıdaki ayetleriyle haber vermiştir:
Artık kim zerre ağırlığınca hayır işlerse, onu görür.
Artık kim zerre ağırlığınca bir şer (kötülük) işlerse, onu görür. (Zelzele Suresi, 6-8)

Kitabı sol eline verilen ise; o da, der ki: Bana keşke kitabım verilmeseydi.
Hesabımı hiç bilmeseydim.
Keşke o (ölüm her şeyi) kesip bitirseydi.
Malım bana hiçbir yarar sağlayamadı.
Güç ve kudretim yok olup gitti. (Hakka Suresi, 25-29)
... Kişinin kendi ellerinin önceden takdim ettiklerine bakacağı gün, kafir olan da: Ah, keşke ben bir toprak oluverseydim diyecek. (Nebe Suresi, 40)
Kimin de kitabı ardından verilirse,
O da, helak (yok olmay)ı çağıracak,
Çılgın alevli ateşe girecek.
Çünkü o, (dünyada) kendi yakınları arasında sevinçliydi.
Doğrusu o, (Rabbine) bir daha dönmeyeceğini sanmıştı.
Hayır; gerçekten Rabbi, kendisini çok iyi görendi. (İnşikak Suresi, 10-15)
Ekleme Tarihi: 12.01.2007 - 14:20
Bu mesajı bildir   Feyzaa üyenin diğer mesajları Feyzaa`in Profili Feyzaa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Son-GüL su an offline Son-GüL  

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
ALLAH razı olsun abi,

Müceddid-i Elfi Sani Hz. çok güzel açıklamış,

Sorularımın cevabı tam olarak yerine oturdu,

Çok teşEkkür ederim,

Feyzaa ablam-kardeşim,

Sizin de vermiş olduğunuz ayetler gayet açıklayıcı olmuş,

Size de teşekkür ederim,ALLAH razı olsun,

RABBİM bizleri kurtuluşa erenlerden eyler inşaALLAH...

selametle...

gül
Ekleme Tarihi: 12.01.2007 - 18:02
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  

1543 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 19:46
Cinsiyeti: ----- 
Es Selamu ALeykum Ve Rahmetullah...

Güzel bir paylaşım ve güzel cevaplar Yalnız Cehennemin Tabakaları vardır. Her tabakada azap farklıdır...Küçük bir bilgi...

Ekleme Tarihi: 12.01.2007 - 20:24
Bu mesajı bildir   Havz-i Kevser üyenin diğer mesajları Havz-i Kevser`in Profili Havz-i Kevser Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 775 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
jakup (32), muzocel26 (58), salihhazar (55), Beyza (56), cs7014 (50), oezkan (51), kara61 (66), aetkral (51), kubratalp (48), K.GOCERLI (27), cecenmucahidi (33), yaburka (49), violine (44), mavi_ruya (48), mbahaddin (55), Kerim_Bey (36), Süreyya (66), yemenici68 (56), mecid (43), kerime (42), mehmet_eyigör_6.. (28), tokayca (51), hasan5335 (36), volkan33 (54), mgunhan (48), ttufan (42), isvec (65), beyazguel (38), atay (62), sonromeo2 (47), kulibo (38), Zeynepgul (44), nihat 60 (44), g_neferalperen3.. (46), sebiarus (55), hace (41), EsmerKiz-NL (39), n@ksýben (43), pedino (54), hatice 1975 (49), hesbollahi (45), hafýz_ (37), ozel (68), fethic (55), hacimeryem (54), telve (52), Levent75 (49), züleyha hanc&ya.. (47), erciyas tamer (46), m.kýl&ya.. (53)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53700 saniyede açıldı