generique luvox hydroxychloroquine lopinavir ritonavir stromectol lopinavir ritonavir cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » TEBRİK & TEŞEKKÜR » RAVDA Abilerim ve Ablalarima sonsuz TESEKKÜRLER..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 17 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
RAVDA Abilerim ve Ablalarima sonsuz TESEKKÜRLER..

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
1. RAVDA Canlarla Istanbuldaki bulusma.. (Medineye giderken)

Cuma günü 15.12.06 Medine Yolculugumuz baslamisti..
Isvicreden Istanbul Havaalanina gittik..

Bizi orada bekleyenler:

- Utaniyorum Abim
- KeMaL Kardesim
- Su damlasi Ablam
- Hilalay Kardesim

Görüsecekmiyiz diye hic belli degildi, hem biz cikis yapamiyorduk, hem onlar giris yapamiyorlardi..

Bunlari biliyodu Can Kardeslerim.. Yinede geldiler.. Ta uzaklardan..
Hemde saatlerce beklediler..

BIR KAC DAKIKA GÖRÜSMEK ICIN SAATLERCE BEKLEDILER.. agla

Helal olsun.. ALLAH hepisinden razi olsun..
Hele KeMal Kardesim, 5saat beklemis..ağlar

Insanlar cok seyi imkansiz yaparlar, ama ALLAH bisey diledimi kimse karsi cikamaz..
RABBIM öyle bir kapi actiki, görüstürdü bizleri..
Cok imkansiz görünüyordu, ama önemli olan Niyet ve Riza dir..
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 10:44
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

2. Mekkede bulusma..

- F a t i h Abim
- NurBahcesi Abim
- RaVZaNuR Ablam

O güzel yerlerde bulusmak nasip oldu..
Elhamdulillah..

Beraber yemek yedik.. Cay Kahve ictik..

F a t i h Abimle gezdik, ve iki hafta boyunca beraberdik.. Ve bizimle cok ilgilendi, elinden geleni yapti..
NurBahcesi Abim uzaklardan gelirdi bizlerle görüsmek icin.. Beraber Cuma Namazini kildik..
RaVZaNuR Ablamla az görüstük.. Ama ona sarilabildim ya.. Elhamdulillah..

Hepsi harika Insanlar.. Harika..
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 10:44
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

3. HACCdan geri dönüs.. ISTANBUL..

- Utaniyorum Abim
- Asabi Kanarya Abim
- K_ali_te Abim
- KeMaL Kardesim
- Su damlasi Ablam
- Hilalay Kardesim

Bu güzel insanlar bizi yine karsiladilar..
Bir kac saat beraberdik..
Cay ictik, simitler yedik..

Bu defa cikis yapabildik.. Biz oraya vardgiimizda telefon ettik Kardeslerime, hepsi geldiler..
Ta uzaklardan yine..

Bizi nekadar sevindirdiler anlatamam..
Ilk defa hayatimizda Türkiyeye gidiyoruz, hemde Mübarek yolculuk icin ve bu mübarek insanlarla RABBIM kavusturuyor..

Iste sevgi.. Ne olursa olsun.. Nekadar uzak olursa olsun.. Imkan olunca hemen gelenler.. Saatlerce bekleyenler.. ALLAH icin sevmek.. Yillardir hepinizin hasretinizi cekiyoruz..
Benim Memleketim Türkiye degil, görüsmek hep imkansiz gibi görünüyordu.. Hepinizi tüm kalbimle seviyorum, ve hep düsünüyordum ben bu Kardeslerimi nasil görücem hepsi Türkiyede..

Iste.. Niyet.. Riza.. Ve kalpteki Sevgi..
RABBIM kavusturur..
ELHAMDULILLAH..

Iyiki Varsiniz.. Hepiniz harikasiniz..
Hep sevdim Sizleri.. Görmeden sevdim.. Hasretinizle yasadim.. Birgün bende 9 Ravdaciyla bir anda görüsecegimi hic düsünemiyordum..
Ama oldu..

RABBIM kendisi icin sevenleri kavusturur..

Bir gün diger Can Kardeslerimide görücem InsaALLAH..

Bizlere bu güzellikleri yasattiginiz icin TESEKKÜR ederim.. ALLAH hepinizden razi olsun..
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 10:45
...

7 Mesaj

4. HAC

Sizlere tavsiyem.. Imkani olanlar hic beklemeden HACCa gitsinler..
HAC.. Sadece mübarek yerleri görmek degil..
Farzi yerine getirmek degil..
HACda cok seyler ögrenir Insan..

Sabri.. Ihramliyken ahlak güzellesir..
ALLAHA yakinlastirir.. Peygamber Efendimizin sevgisini hissettirir..

Ve daha nice nice güzellikler yasattirir ve nice güzellikler ögrenirsiniz..

Öyleki.. Geri geldiginizde.. Zikir yaparken, Ilahi dinlerken.. Kalbiniz hep ürperir, gözleriniz hep yasla dolur..

LEBBEYK dediniz ya.. ALLAHim emrine hazirim dediniz ya.. agla

Tüm kalbimle dilerim RABBIMden..
Herkezi o mübarek topraklara kavustursun..
Herkezin Haccini kabul etsin..
Tekrarini nasip etsin..
Ve HACCdaki ögrendiklerimizi son nefesimize kadar uygulayanlardan eylesin..
Sanki ihramliymisiz gibi yasamamizi nasip etsin..

AMIN AMIN AMIN..

...ağlar gül ...

Güzelliklerden güzellik dogarmis..
Bukadar güzellikleri hak ettimmi bilemem..
Sadece biliyorum ki.. Önemli olan NIYET'tir..

DUA ile..

(Bu güzellikleri yazmak imkansiz.. Elimden ancak bukadar geldi.. )
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 10:46
Sacide su an offline Sacide  

131 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 15:36
Yeşilkubbem can kardeşim anlat inan merakla takibediyorum yazılarını
Oralardan bahset Rasulullah dan anlat.
Anlat ki tazelensin gönlümüzün sızısı o sızı ki asla bitmesin artarak devam etsin ta ki kıyamet sabahına kadar.

Aşk hastası olanların,dost derdidir dermanları
Aşka esir olanların,dosta fedadır canları.

Anlat Yeşilkubbem dostdan anlat. agla
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 11:01
Bu mesajı bildir   Sacide üyenin diğer mesajları Sacide`in Profili Sacide Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
atakumlu su an offline atakumlu  

125 Mesaj -

En Son On: 02.08.2007 - 14:07
Cinsiyeti: Erkek 

Kardeşlerim Rabbim haccınızı mübarek eylesin.

Ben bu senede gidemedim Rabbim nasip ederse seneye

inşAllah. Böyle kardeşlerimden duydukça heyecanım

dahada artıyor.

Rabbim gitmek isteyen bütün kardeşlerimize nasip

eder inşAllah.

Aminnn...

Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 11:18
Bu mesajı bildir   atakumlu üyenin diğer mesajları atakumlu`in Profili atakumlu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
İnanın kendimiz gitmiş kadar sevindik adınıza size ne mutlu ki o kadar güzel şeylerin hepsini bir arada yaşadınız...
RABBİM mutluluğunuzu sevinçlerinizi ve neşenizi arttırsın İNŞAALLAH...
gerçekten yazacak çok şeyler var ama o sevinçleri yaşamak gerek diyorum.
Sağlıcakla kalın...
Allah'a emanet olun...
Saygı,sevgi,selam ve dua ile...

Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 11:24
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
Es Selamu Aleyküm

YeSiLKuBBeM gül canım öyle güzel anlattın ki herşeyi

duygulanmamak elde değil agla

Rabbime sonsuz şükürler olsun ki sizi görebildik

doya doya sarılabildim sana agla

kelimelerle izah edemem ne denli mutlu olduk

Rabbim şahittir buna...

bizlerle oldunuz sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım

Rabbim ebediyen razı olsun sizlerden inşAllah...

iyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanıdık

Sizleri Allah için çook seviyorum...

Rabbim bu güzel sevgileri, dostlukları

kardeşlikleri daim etsin inşAllah...

Gül kokular getirdiniz bizlere

Efendimize (s.a.v), o mübarek yerlere selamlarımızı ilettiniz

sizleri görmek nasip oldu

Rabbime sonsuz şükürler olsun....

Rabbim ebediyen razı olsun sizlerden inşAllah..

Haccınız kabul olsun, dualarınız kabul olsun inşAllah

Rabbim tekrar gitmeyi nasip etsin inşAllah...

Rabbim cümlemize de hacc etmeyi,

o mübarek güzel beldeleri görmeyi nasip etsin inşAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 11:31
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akarsu su an offline akarsu  

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
Canimsin Pirlantam
Ne kadar guzel insaAllah bizlerede nasib olur
:(
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 11:35
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
(-Vefalim-) su an offline (-Vefalim-)  

142 Mesaj -

En Son On: 09.04.2007 - 18:12
ESSELAMÜN ALEYKÜM VERAHMETULLAH VE BEREKATÜHÜ:
CAN YESIL KUBBE KARDESIM TEKRAR HOS GELDIN INANKI RAVDA KARDESLERIMI BEN KIMSEYI GÖRMEDIM AMA SIZLERI O KADAR COK SEVDIMKI BUNA ALLAH SAHIDIMDIR O MÜBAREK TOPRAKLARA YÜZ SÜRDÜN ALLAH KABUL ETSIN KARDESIM OKUDUM VE AGLADIM YAZDIKLARINA RABBIM INSALLAH BIZLEREDE NASIP EDER DE O RASULÜMÜN EFENDIMIZIN BASTIGI TOPRAKLARI GÖRÜRÜZ BIZLERE DUA EDIN INSALLAH RABBIM TEKRAR TEKRAR KABUL ETSIN SIZLERI GÖREN KARDESLERIMI KISKANMADIM DESEM YALAN OLUR RABBIM INSALLAH BIR GÜN BIZLERIDE KAVUSTURUR INSALLAH HANI DEDINIZ YA NIYET ÖNEMLI NIYET ETTIKTEN SONRA RABBIME GÜVENIYORUM:
SELAM VE DUA ILE KAL CAN KARDESIM:
(RABBIM NEYLERSE GÜZEL EYLER):(ağlarağlarağlarağlarağlar
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 11:52
Bu mesajı bildir   (-Vefalim-) üyenin diğer mesajları (-Vefalim-)`in Profili zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
gülAllahü Teala Razı OlsuNgül

gülKardeşim bu sevgi ve muhabbet dolu yazı ne kadar güzelgül

Eğer Cenabı- Hakk bir kulun kalbinde İman ateşi yakmışsa ve o kula sevgisini ve kendisini sevenlerin sevgisini ihsan etmişse inanın bundan daha büyük bir nimet ve lütuf yoktur.(Hele hele şu ahirzamanın son deminde)

Bir diplomat abim anlatmıştı bir sohbette kendisi hem arab ülkelerinde hemde uzak doğuda görev yapmış hüngür hüngür ağlamış ağlatmıştı.Belki biz Türkiyede bu nimetin kıymetinin farkında değiliz ama avrupada ve diğer ülkelerde yaşıyanlar bu nimeti hissediyorlar sanırım.

Bir kardeşiniz vardı, Rabbini tanıdığı ilk günlerde Namaz kılarken kendisine Rabbinin lütuf ve ikramından dolayı sevinçten hüngür hüngür ağlardı.

Unutmamak lazım İman bilgisi,iman nimeti demek değildir.İslam düşmanları İslam dinini senden benden iyi biliyorlar,ama hidayet bambaşka bir şey

Ve malesef bu günümüz çogu müslümanları içinde geçerli sadece kulakta ve akılda olan yarım yamalak bir iman bilgisi var, kelimelere gelince hepimiz müslümanız.
Ama malesef kalbe inmeyen ve kalbte tepki vermeyen bir islam bu duyarsız ve tepkisiz.

Peki ne yapmak lazım bu taklidi imanı yakine dönüştürmek için Sevmek lazım,Sevmek için tanımak lazım ,tanımak için bilmek lazım ,bilmek için okumak lazım

Peygamber efendimizi Sevmekmi istiyorsunuz açınız Siyer-i Nebevi'yi yada Şemail-i Şerifi okuyunuz, O (s.a.v.) Alemlerin Rabbinin Habibi iken ne sıkıntılar çekmiş ,bizim için ne fedakarlık göstermiş gece sabahlara kadar ayakları şiştiğini okuyunuz ,ömrü cihad meydanlarında bu dini yaymak için geçip rahat döşeklerde oturmadığını okuyunuz,ümmetininin bir ferdinin cehennemde kalmasına razı olmadığını ve bu yüzden onun cennete girmeyeceğini okuyunuz, insanlara olan sevgisini okuyunuz ,çoçuklarla olan dostuluğu okuyunuz,kızları imrendirecek hayasını okuyunuz, altı ay geçipte evinde sıcak yemeğin pişmediğini bunun sebebini anlamaya çalışınız, bunları okuyunuz onunla bir bağ kurunuz bir gönül bağı

O zaman onun adını duyduğunuzda gözlerinizin doldugunu ve burnunuzun kemiğinin sızladığını hissedeceksiniz.

Size bir anımı anlatayım bir kardeşinizi gördüm bir sohbet dinliyordu Tv'de Dost Tvde Arif Yıldız kardeşim o duygu yüklü haliyle Peygamber efendimizin Vefasını anlatıyordu, öyle bir an geldiki daha fazla dayanamadı kanepenin üstünde iradesinin gittiğini, kendinden geçtiğini kuş gibi titrediğini ve hıçkırdığını gördüm beş dakika kendine gelemedi, sakinleşemedi.

Rabbim hepimizi Sevgilisine ve Rızasına layık kul olmamızı nasip eder.

Selam ve Dua ile...

Bu mesaj 2 kez ve en son M.MasuM tarafından 10.01.2007 - 13:59 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 13:39
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 14:17
YeSiLKuBBeM gül

cansin canansin

Rabbim haccinizi kabul eylesin insAllah bizlerede gitmek nasip olur

amin...

:(ağlarağlarağlarağlar

Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 17:00
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CiVELEK su an offline CiVELEK  
RE: ...

978 Mesaj -

En Son On: 22.03.2007 - 14:19
Alıntı
Orijınalı YeSiLKuBBeM

4. HAC

...ağlar gül ...

Güzelliklerden güzellik dogarmis..
Bukadar güzellikleri hak ettimmi bilemem..
Sadece biliyorum ki.. Önemli olan NIYET'tir..

DUA ile..

(Bu güzellikleri yazmak imkansiz.. Elimden ancak bukadar geldi.. )

bazen dil söylemez ama kalb herşeyi anlatır...

ALLAH(c.c) haccınızı kabul eylesin
bu iştiyakla yanan gönüllere de en yakın zamanda gitmeyi nasip eylesin...

Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 17:30
Bu mesajı bildir   CiVELEK üyenin diğer mesajları CiVELEK`in Profili CiVELEK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
asabi kanarya su an offline asabi kanarya  

280 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 20:35

s.a.

YEŞİLKUBBEM

bacım MEVLATEALA HZ.CC. haccınızı mübarek etsin tekrar tekrar gitmek nasib etsin burada buluşturdugu gibi oralardada buluştursun bizleri ,biz sizleri gerektiği gibi ağırlayamadık gerek vakit darlığından gerekse ilk kez buluşma heyacanından sizleri hakkıyla ağırlayamadık kusura bakmayın,biz sizin gelişinizle şereflendik çok memnun olduk sizleri tanıdığımıza gerçekten eşinizin ve sizin yüzlerinizdeki saflık temizlik nurlu bakışlarınız bizleri size hayran bıraktı şu yazdıklarımda ALLAH CC. hakkı için en ufak bir abartma yok riya yok içimde size karşı olan duygularımdır hele

CENNETYOLU

kardeşime sarılmaya doyamadım sizleri tekrar görmek dileğiyle

kalbi muhabbetlerimi sunarım gül
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 20:06
Bu mesajı bildir   asabi kanarya üyenin diğer mesajları asabi kanarya`in Profili asabi kanarya Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdamsin su an offline sevdamsin  

465 Mesaj -

En Son On: 03.03.2008 - 13:08
Yesilkubbem gul bacim, candan can bacim,

Rabbim haccinizi kabul etsin insaALLAH,

Cook sevindim inan anlattiklarinda kendimi buldum, MaasALLAH, SubhanALLAH,

InsaALLAH bizlerede nasip olur,

O topraklara yuzumuzu surmeyi nasip eylesin hakk teala..

saygi ve dua ile

Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 22:32
Bu mesajı bildir   sevdamsin üyenin diğer mesajları sevdamsin`in Profili sevdamsin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
e_yuksel su an offline e_yuksel  
bızı unutmayın

8 Mesaj

En Son On: 06.02.2007 - 22:38
oraya ulasamayanlar ıcınde dualarınızı esırgemedınız ısallah ALLAH BIZEDE NASIP EDER ISALLAH agla
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 23:05
Bu mesajı bildir   e_yuksel üyenin diğer mesajları e_yuksel`in Profili zum Anfang der Seite
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  

555 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 22:44
bu kadar güzellige yazı eklemek dogru olur mu fakat sabahleyin göz yaşlarımla okumuştum ve saygı gereği konuya cevab veremedim

yinede ablamın anlattıklarıyla buluşmada olmuş kadar tad aldık ve sevindik

fakat dua edin bu sene bende yazılacam abla inşaALLAH bu sene gitme imkanım olur
Ekleme Tarihi: 10.01.2007 - 23:33
Bu mesajı bildir   .:Yakup023:. üyenin diğer mesajları .:Yakup023:.`in Profili .:Yakup023:. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 492 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
Muhtazaf (66), güllük (49), Tarik1001Ziyad (42), seraga (54), HÜSEYiN KARA (64), karaelmas38 (50), cemal57 (60), M.fansa (56), TATLIBELA (46), bbs (44), sedatf (49), uslu (48), ..ERDAL.. (42), metpay (54), derya_611 (49), aleyna nur (45), dilara0038 (58), aydin2004 (64), GülMuhammed (40), nurhalil (58), mustafa1 (55), kociste (69), osmanca (55), emin cinar (71), gulyuzlu (41), muhammedsafi (60), 0beyhan (54), alemihuccet (46), ahmet_37 (60), koreli09 (50), semsihamdi (61), dstar34 (48), seferyaþa.. (67), istanbulluzeki (58), atalayx (52), muhammet karagö.. (45), Rana-iyl (54), memo-nrw (50), yagmurum (51), sefadostu (50), abdulkadirorçan (39), sertan birol (44), bey57 (57), minikserce76 (50), orkan (47), fatma aktan (51), daliyavuz (53), Suffii (46), capanoglu66 (46), Ferhat37 (44), cansever80 (43), tete (46), telli (52), adidas_021 (26), mtura01 (49), Erdogandk (44), Otoriter (53), hmei? (52), furkan_guven (47), hasankaya01 (44), scorpion (41), talha57 (54), ali kaman (55), yueksel77 (47), wellness (54), Eness (60), nihanhane (41), ceek13 (44), samsat (40), ahmet-33 (50), temeksiz (60), SAVAÞ (49), isyan (38), nacikilci (54), Financial1982 (44), Simsek1974 (50), nurdansaka (44), BEKIR KOCA (43), haydaruzun (47), kadr (67), TONYUKUK (54), adim55 (45), AyMelek (52), melih_6 (50), Izzet Demirhan (65), mirkli (52), keser29 (52), muhsincan (48), 55hilal (65), ResoAga (53), 56emrullah (38), TAMER&CAMDERELi (49), birkulun (40), armagan63 (48), zekeriya- (55), acizane_23 (39), alibis (50), ilhan7979 (53), makedon (61), atikus (53), bay z021 (41), ruveyda_1983 (41), baranagri (54), Sessizlik_50 (35), SANLI (46), mrgol (72), mkaplan (43), arap (36), mna_metu (37), meloman (51), NæTiv&#83.. (37), Hazanyeli (47), gonul-_-dostum (44), ussaki (55), gencosman64 (60), M_K_S_37 (54), osmandenizci (60), DELÝBA&T.. (52), akýnc&ya.. (48), raif1971 (53), eren06 (59), vuslat_65 (39), mustafawarburg (53), mavi_ (41), afacan (55), Protoss (53), hayrettin23 (62), Hamdi (57), mustafaarda (56), hasta_genc23 (39), Usta74 (50), gulaislame (44), gulum_sevgi (60), emin2535 (55), fizme (55), santana (38), ahmet33 (41), serco (48), s.durdu (49), sulo (), tGb (38), zorbey66 (50), nurayse (50), raptor26 (46), orhan-velioglu (47), gülyunah (56), cendel (44), el bilo (49), PeYGaMBeR_GüLLe.. (35)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55357 saniyede açıldı