ivermectin generique rhinocortlopinavir ritonavir generique plaquenil generique stromectol oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » DÜNYADA SEVDİRİLEN 3 ŞEY............

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
DÜNYADA SEVDİRİLEN 3 ŞEY............

22 Mesaj -

En Son On: 25.01.2007 - 21:42
Cinsiyeti: Erkek 
Peygamber efendimiz buyurdular ki:

Dünyanda bana üç şey sevdirildi: güzel koku, helal nisa, gözüm nuru olan namaz

Hz. Ebubekir ise bana üç şey sevdirildi ya rasulullah:senin yüzüne bakmak

kızımın Rasulullahın zevcesi olması, senin yolunda mal harcamak

Hz. Ömer ra bana üç şey sevdirildi.:iyilikle emretmek, kötülükten nehyetmek eski kaftan giymek

Hz. Osman ra Dünyada bana üç şey sevdirildi.:aç doyurmak, kuran okumak, çıplak giydirmek

Hz. Ali ra bende dünyadan üç şeyi sevdim: misafire hizmet etmek, yaz gününde oruç tutmak, düşmana kılıç vurmak

İbni Abbas ra:Bana da üş şey sevdirildi: mahlukattan uzlet, Allah ile ünsiyet, Allah a tövbekar olmak

Hz. Hasan ra:Bana da üç şey sevimli geldi: geceleri namaz kılmak, sözün doğrusunu söylemek, hastaları ziyaret etmek

Hz. Hüseyin ra:Ben üç şeyi sevdim: Allah a. Muhabbet, Allah için fukaraya şefkat, Allah yolunda şehadet

Hz. Hamza ra Bana da üç şey sevimli gelir: Ahde vefa, emaneti eda, cemaate devam

Hz. Aişe bana sevimli gelen üç şey: ana babaya ikram, helal kazanç, haramdan sakınmak

Hz. Fatıma ise: yetimlere şefkat, komşuya ihsan, fakir ve zaiflere merhamet

Mikail (as): ağlayan göz, zikreden lisan, titreyen kalb

İsrafil (as):ilmiyle amil alim, sabırlı zahid, acize yardım

Azrail (as): Allah a tevekkül, Allah ın kaderine rıza, Allah ın emrine itaat

Cebrail (as):delalette olanları hidayet etmeyi, Allah itaatkar olan gariblerle ünsiyet etmeyi, darlık içinde olan ailelere yardım etmeyi

Cenab-ı Rabbul Alemin hazretleri buyurdu: sıkıntıları kaldırmak, günahları mağfiret etmek, ayıpları setretmek

Bu mesaj 1 kez ve en son vefalli tarafından 06.01.2007 - 02:59 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.01.2007 - 19:28
Bu mesajı bildir   vefalli üyenin diğer mesajları vefalli`in Profili zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
gülgülgül

Allah Razı Olsun

Selam ve Dua ile...
Ekleme Tarihi: 03.01.2007 - 21:29
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MDEMiR su an offline MDEMiR  

38 Mesaj -

En Son On: 24.01.2010 - 22:36
Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 05.01.2007 - 22:51
Bu mesajı bildir   MDEMiR üyenin diğer mesajları MDEMiR`in Profili MDEMiR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  

1543 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 19:46
Cinsiyeti: ----- 
Es Selamu Aleykum Ve Rahmetullah...

ALLAH c.c. razı olsun vefalli kardeşim ...gül
Ekleme Tarihi: 06.01.2007 - 19:05
Bu mesajı bildir   Havz-i Kevser üyenin diğer mesajları Havz-i Kevser`in Profili Havz-i Kevser Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
atakumlu su an offline atakumlu  

125 Mesaj -

En Son On: 02.08.2007 - 14:07
Rahman hepsinden razı olsun bizimle konuyu paylaşan kardeşimizdende.
Ekleme Tarihi: 06.01.2007 - 19:12
Bu mesajı bildir   atakumlu üyenin diğer mesajları atakumlu`in Profili atakumlu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yassokiz su an offline yassokiz  

206 Mesaj -

En Son On: 26.12.2007 - 16:32
Cinsiyeti: Bayan 
Esselamun Aleykum

Allah Razı Olsun vefalli kardesim,cok iyi yapmissin bu güzellikleri bizimle paylasmakla.

Peygamber Efendimize(sav),Ehli beytine,ashabina sevdirilen bizlere de sevdirilsin.Onlarin gittigi güzel yollari bizde gidelim.Bizlerde Allah(CC)in sevdigi kullardan olalim daima insALLAH.

Alemlerin Rabbi olan Allahim tek dilegimiz Senin bizden hosnut olman.Tüm benligimizle Senin rizan dogrultusunda hareket etmek bizim gayemiz.Sonsuz Rahmetine dahil et bizleri de Allahim.
Sana ne kadar sükretsek azdir.

Allah(CC)in Selami tüm Müslüman Kardeslerimin üzerine olsun...
Ekleme Tarihi: 06.01.2007 - 19:25
Bu mesajı bildir   yassokiz üyenin diğer mesajları yassokiz`in Profili yassokiz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an 1 üye ve 834 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55724 saniyede açıldı