generique colchicine chloroquine dexamethasone generique luvox hydroxychloroquine aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » ALLAH KULUNA YETERLİ DEĞİL Mİ ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ALLAH KULUNA YETERLİ DEĞİL Mİ ?

416 Mesaj -

En Son On: 06.11.2006 - 22:37
Cinsiyeti: ----- 
ALLAH KULUNA YETERLİ DEĞİL Mİ ?

1. ALLAH, KULUNA YETERLİ DEĞİL Mİ ? Seni O ndan başkalarıyla korkutuyorlar. Allah kimi saptırırsa, artık onun için bir yol gösterici yoktur. Allah kimi de hidayete eriştirirse, onun için bir saptırıcı da yoktur. Allah, intikam sahibi, güçlü ve üstün olan değil midir?

2. Andolsun, onlara: Gökleri ve yeri kim yarattı? diye soracak olsan, elbette Allah diyecekler.
De ki: Gördünüz mü-haber verin; Allah tan başka tapmakta olduklarınız, eğer Allah bana bir zarar dileyecek olsa, O nun zararını kaldırabilir mi? Ya da bana bir rahmet vermeyi istese, O nun rahmetini tutup-önleyebilecekler mi? DE KI: ALLAH BANA YETER, TEVEKKÜL EDECEK OLANLAR, O NA TEVEKKÜL ETSINLER. (Zümer; 36-3

3. YOKSA ALLAH TAN BAŞKA ŞEFAATÇILER MI EDINDILER? De ki:Ya onlar hiç bir şeye malik değillerse ve akıl da erdiremiyorlarsa?
DE KI: ŞEFAATIN TÜMÜ ALLAH INDIR. GÖKLERİN VE YERİN MÜLKÜ O NUNDUR. SONRA O NA DÖNDÜRÜLECEKSINIZ. (Zümer; 43,44)

4. Allah ı bırakıp kendilerine zarar vermeyecek, yararları da dokunmayacak şeylere kulluk ederler ve: Bunlar Allah katında bizim şefaatçilerimizdir derler. De ki: Siz, Allah a, göklerde ve yerde bilmediği bir şey mi haber veriyorsunuz? O, sizin şirk katmakta olduklarınızdan uzak ve yücedir. (Yunus; 1

5. Andolsun ki insanı biz yarattık, nefsinin kendisine ne fısıldadığını da biliriz. Biz ona ŞAH DAMARINDAN DAHA YAKINIZ. (Kaf; 16)

6. Ben SİZİNLE BERABERİM, İŞİTİRİM VE GÖRÜRÜM. (Taha; 46)

7. Kim de Allah a tevekkül ederse, O, ONA YETER. Elbette Allah kendi emrini yerine getirip gerçekleştirendir. (Talak; 3)

8. ALLAH A TEVEKKÜL ET, VEKIL OLARAK ALLAH YETER. (Ahzab; 3)

9. ALLAH TAN yardım isteyin ve sabredin (Araf; 12

10. (Ey Muhammed) kullarım sana beni sorarlarsa (bilsinler ki) ben şüphesiz ONLARA YAKINIM. BENDEN İSTEYENİN duasını kabul ederim. (Bakara;186)

11. Iyi bil ki, halis din yalnız Allah´ındır. O'ndan başka veliler edinerek: "Biz bunlara, sırf bizi Allah'a yaklaştırsınlar diye ibadet ediyoruz" diyenler(e gelince): Şüphesiz ki Allah, onlar arasında, ayrılığa düştükleri şeyde hükmünü verecektir. Allah, yalancı, nankör (inkarcı) insanı doğru yola iletmez. (Zümer; 3)

12. Onlar Allah tan başka kendilerine yardım etsinler diye ilahlar edindiler. (Yasin-74)

13. Onlar kendilerine bir izzet kaynağı olsun diye Allah tan başka ilahlar edindiler.(Meryem-81)

14. Allah ile birlikte başka bir (batıl) ilahı çağırma. O takdirde azap görenlerden olursun. (Şuara-213)

15. Ancak sana ibadet eder ve yalnızca senden yardım dileriz. (Fatiha-5)

16. Allah ı bırakıpta kıyamet gününe kadar cevap veremeyecek olan, kendisine yapılan dualardan habersiz kalan şeylere ibadet(dua ederek ibadet eden) edenlerden daha sapık kim olabilir. (Ahkaf-5)

17. KİM ALLAH TAN BAŞKA BIR ŞEYE ÇAĞIRIP (ONDAN MEDET BEKLEDIĞI HALDE) ÖLÜRSE, ATEŞE GİRER. (Sahih-i Buhari)

18. BIRŞEY İSTEDİĞİNDE ALLAH TAN İSTE. YARDIM ISTEDIĞINDE YİNE ALLAH TAN İSTE. (Tirmizi)

19. ŞÜPHESİZ ALLAH KENDİSİNE ŞİRK KOŞULMASINI ASLA BAĞIŞLAMAZ... (NİSA-48,116)

Arap müşrikleri Yaratıcı(ilah) olarak bir tek Allah a inanıyorlardı. Ancak tıpkı bugünde aynısının yapıldığı gibi Allah a daha çok yaklaşmak niyetiyle o Lat, Menat adlı evliyalara sığınıyorlarda. Islam Tarihçileri Lat, Menat, Uzza gibi putların, zamanında yaşamış salih insanlar adına dikilmiş birer put olduğunu yazarlar. Günümüzde değişen bir tek şey var. Lat, Menat yerine yeni isimlerin yeni heykellerin yeni putların gelmesı yoksa arada hıc fark yok....

Allah ın insanlara herkesten daha çok yakın olduğu ve her türlü duasına icabet ettiği halde , insanlardan bazılarının direk Allah tan istemeyip, araya aracılar koyması gerçekten şaşılacak birşeydir.

Düşünün, yakınınızda size yardım edecek güçlü biri var; siz ise ondan yardım istemeyip ta uzaklarda ve size hiç bir yardımı olamayacak birini arayıp bulmaya çalışıyorsunuz. Bu şu demektir; ya siz yanınızdaki varlığın gücüne inanmıyorsunuz veya aracıları Onun kadar üstün görüyorsunuz! Her iki halde de oldukça yanlış yapıyorsunuz.

Çünkü yüce Rabbimiz, (Ey Muhammed) kullarım sana beni sorarlarsa (bilsinler ki) ben şüp-hesiz (onlara) yakınım. Benden isteyenin duasını kabul ederim diye buyurmuştur (Bakara; 186). Yine Kaf suresinin 16. ayetinde de Ona şah damarından daha yakınız diye buyrularak, insanların herkesten önce Allah ı kendilerine yakın bilerek O na yönelmeleri; O na dua ve niyazda bulunmaları ve sadece O na taatte bulunmalarının gerektiği vurgulanmıştır. Bu hak, tamamen Allah a aittir. Bu hakkı gasbedenler, Allah ı gereği gibi tanımamış ve Allah a şirk koşmuş olacaklardır...

Ama şimdi insanlar, ibadet ve Allah a taat konusunda o kadar yeni şeyler (bidatler) icad etmişlerdir ki altından kalkmak bir hayli zordur. Bu noktada Islam inancı büyük tahribatlara maruz kalmıştır. Aslında bozulan Islam değil, insanların kendi taşıdığı inançlardır.

Bu insanlar gerçekten yüce Rablerini tanıyorlar mı? Yoksa yüce Allah ın yerine başka ilahlar edindiler de farkında değiller? Yüce Rabbimiz olan Allah ı tanımadan, TÜM isim ve sıfatlarını (yetkilerini) KAVRAMADAN nasıl O na inanacak ve nasıl O na kulluk edeceksiniz? Doğrusu insanlar bu noktada büyük bir zaaf ve çelişki içerisindedirler. Bir yandan Alemlerin Rabbi olan Allah a inandık diyorlar; diğer taraftan Allah tan başkasına Allah kadar hatta daha fazla severek onlara itaat ediyorlar. bu ne biçim sevgidir ki veya bu nasıl inançtır ki sizi Allah tan başkasına yönlendiriyor? Bu durumun cidden sorgulanması lazım.

Müslüman kulluk çizgisinde yalnızca Allah a yönelecek. Peygambere dahi yönelemezsiniz. Niçin? Çünkü hiç hatasız kim ise sadece ona yöneleceksiniz. Peygamberin yaptığı birtakım zelleler var. Kıyamete kadar peygamberin yaptığı zelleler ibadetlerde okunacak. Allah Ben öyle büyüğüm ki içinizden seçtiklerim dahi hata yapar, yalnız ben hata yapmam diyor. Peygambere dahi kudsî gözle bakamazsınız. Neden? Peygamber de bizim gibi bir beşer. İbadette peygambere değil, hiçbir şeye değil, yalnızca, Peygamberin dahi yöneldiği ALLAH a yönelmek mecburiyetimiz var. Durum böyle olunca siz kullukta öteki şeylere nasıl yönelebilirsiniz? Onları nasıl ilah ve rab tanır kullukta onları odak gibi telakki edebilirsiniz?! Hele birbirinizi nasıl tanırsınız? Olmaz öyle şey!

Din gününü sana bildiren şey nedir? Ve yine din gününü sana bildiren şey nedir? Hiç bir nefsin bir başka nefse herhangi bir şeye güç yetire-meyeceği gündür; o gün emir YALNIZCA Allah ındır. (82/Infitar, 17-19)
Ekleme Tarihi: 02.11.2006 - 17:22
Bu mesajı bildir   ibn teymiyye üyenin diğer mesajları ibn teymiyye`in Profili ibn teymiyye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
j i h a d su an offline j i h a d  

94 Mesaj -

En Son On: 25.12.2006 - 14:29
Cinsiyeti: Erkek 
allah razı olsun kardesım....yazı yazan ellerın dert gormesını ıns
Ekleme Tarihi: 03.11.2006 - 13:37
Bu mesajı bildir   j i h a d üyenin diğer mesajları j i h a d`in Profili j i h a d Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
alkan373 su an offline alkan373  
selamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu

7 Mesaj

En Son On: 08.10.2008 - 14:33
Cinsiyeti: Erkek 
kardeş ALLAH sana rahmet etsin inş.

ALLAH'tan başka ilah olmadığına şehadet ederim O tektir ve ortağı yoktur ve yine şehadet ederimki muhammed(s.a.v) onun kulu ve rasuludur.salat ve selam Rasulullah(s.a.v) efendimize ve güzel ehline,güzel ashabına ve kıyamete kadar onları dost edinenlerin üzerine olsun.

güzel insanlar yukarıda kardeşim ALLAH'ın izniyle ALLAH'ın kelamı Kuran-ı Kerim den ayetlerle ve Rasulullah'ın sünnetiyle tebliğ etmiştir.ALLAH'a yaklaşmak isteyenler iyi okuyup tefekkür etsinler inşaallah RABBİMİZ hidayetimizi artırsın inşaallah RAHMAN

İNSAN'lar izzet istiyorsanız ALLAH'ın ipine(Kuran-ı Kerime) sımsıkı sarılın sabredin HİDAYET neymiş yaşayın,görün ve iman lezzetini tadın
sizleri seven kardeşiniz Ömer ALKAN

ALLAH'a ısmarladık selamun aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu
Ekleme Tarihi: 03.11.2006 - 14:46
Bu mesajı bildir   alkan373 üyenin diğer mesajları alkan373`in Profili zum Anfang der Seite
ibn teymiyye su an offline ibn teymiyye  

416 Mesaj -

En Son On: 06.11.2006 - 22:37
amın kardesım allahcc sızlerde de razı olsun ınsaalah
Ekleme Tarihi: 03.11.2006 - 23:51
Bu mesajı bildir   ibn teymiyye üyenin diğer mesajları ibn teymiyye`in Profili ibn teymiyye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
buharii su an offline buharii  

47 Mesaj -

En Son On: 24.08.2007 - 23:38
rabbım razı olsun yetmezmı yaaaa
Ekleme Tarihi: 11.11.2006 - 22:41
Bu mesajı bildir   buharii üyenin diğer mesajları buharii`in Profili buharii Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
buharii su an offline buharii  

47 Mesaj -

En Son On: 24.08.2007 - 23:38
ALLAH, KULUNA YETERLİ DEĞİL Mİ ? Seni O ndan başkalarıyla korkutuyorlar
Ekleme Tarihi: 25.12.2006 - 22:21
Bu mesajı bildir   buharii üyenin diğer mesajları buharii`in Profili buharii Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 860 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55439 saniyede açıldı