ivermektin chloroquine ivermectine kaletra kaletra cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Hayatını İnternete Ve Ravda'ya Endekslemek!!!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 23 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Hayatını İnternete Ve Ravda'ya Endekslemek!!!

213 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 21:08
Cinsiyeti: ----- 
Esselamu Aleykum Ve Rahmtullahi Ve Berakatuhu...

PC Başında Gecirdiğin Vakit Farz İbadetlerine Engel Oluyorsa Vallahi Hesab Veremezsin!!!

Akıl ve Baliğ Olan Erkeğin ve Kadının Birinci Vazifesi Ehl-i Sünnet Alimlerinin Yazdıkları Akaid Bilgilerini Öğrenmek ve Bunlara Uygun Olarak İnanmakdır.Hz Allah C.C. Bu Büyük Alimlerin Çalışmalarından Razi Olsun Bol Bol Sevap Versin.!Amin...Kıyamette Cehennem Azabından Kurtulmak Onların Bildirdiklerine İnanmağa Bağlıdır.Cehennemden Kurtulucak Olanlar yalnız Bunların Yolunda Gidenlerdir.Rasülullah Sav ve Eshabının Radıyallahü Anhüm...yolundan Gidenler Yalnızca Bunlardır.

Kitabdan Yani Kur'an-ı Kerimden ve Sünnetden Yani Hadis-i Şeriflerden Çıkarılan Hukumler İçerisinde Kıymetli ve Doğru Olan Yalnız Bu Büyük Alimlerin Anlayıp Bildirdikleridir...Çünkü Her Bid'at Sahibi Yani Her Reformcu ve Her Sapık Kimse Bozuk Düşüncelerini Nakıs Akl-ı İle Kitabdan ve Sünnetden Çıkardığını Söylüyor.Ehl-i Sünnet Alimlerini Gölgelemeğe ve Küçültmeye Kalkışıyor.Demek Ki Kitabdan ve Sünnetden Çıkarıldığı Bildirilen Her Sözü Her Yazıyı Doğru Sanmamalı,yaldızlı Propagandalara Aldanmamalıdır...

AÇIKLAMA= Kurtuluşun Tek Çaresi Ehl-i Sünnet Vel- Cemaat İtikad-ina Sahib Olmak!!!

İtikad-ı Düzelttikten Sonra Helal,Haram,Farz,Vacib,Sünnet,Mendüb,Mekruh Olan Hükümleri De Fıkıh Kitablarından Öğrenmek Ve Her İşi Bunlara Göre Yapmak Da Lazımdır.

AÇIKLAMA= İtikadini Düzelttikten Sonra Emredilen Farz ve Vacibleri Hakkı İle İfa ve Eda Etmek..Ve Diger Hukumlere Uymak...(Bil Feraaizi Necaa Minni Abdi Ve Binnevafili Yetekarrabü İleyye)..
Kulum Farz İbadetlerle Azabimdan Kurtulur Nafileler İle Bana Yaklaşır...Sabahtan Akşama Kadar Pc Basında Durmamak Haddi Zatın Da Faydalı Da Olsa..Uzun Süreli Konusmalardan ve Akşama Kadar İlahi Dinleyerek Kendisine Göre Faydalı ve Yanlış Olmayan Ama Uzun Vade De Zarar Teşkil Eden Pc Bağımlılığından Kurtulmak..
Allah Korusun İtikad Edilecek Hukumler De Bir Sarsıntı Olursa Kıyamette Cehennemden Kurtulmak Hiç Mümkün Olmaz.İtikad Doğru Olup Da Amellerde Gevşeklik Olursa Tevbe İle Belki Tevbesiz De Afv Olunabilir.Eğer Afv Olunmaz İse Cehenneme Girse Bile Sonun Da Yine Kurtulur.Görülüyor Ki İşin Asl-ı Temeli İtikad-ı Düzeltmekdir.

Hace Ubeydullah-i Ahrar Hz..K.S...Buyurdu Ki...(Bütün İyi Halleri ve Buluşları Bize Verseler Fakat Ehl-i Sünnet Vel-Cemaat İtikadını Kalbimize Yerleştirmeseler,Halimi Harab İstikbalimi Karanlık Bilirim...Eğer Bütün Harablıkları ve Çirkinlikleri Verseler ve Kalbimizi Ehl-i Sünnet İtikad-ı İle Süsleseler Hiç Üzülmem) Hz Allah CC Bizi ve Sizi Ehl-i Sünnet İtikadından Ayırmasın!İnsanların Efendisi Hurmetine Duamızı Kabul Buyursun..Amin...

AÇIKLAMA= Ehl-i Sünnet İtikadını Her Daim Muhafaza Etmek ve Bunun İçin Sapık Göruşlerden Uzak Durmak...İtikad-a Halel Yani Zarar Verecek Zehirli Oklardan Kaçınmak...Ve İlim ve Maneviyat İle Meşgul Olmak ...Altın ve Yakut Misali Ehl-i Sünnet Kaynaklı Eserler Okumak...Kendisini Geliştirmek İlim Sahibi Olmak İçin İlimde Söz Sahibi Olmak İçin Caba Göstermek....Sadece Baska Yerde Yazılanı Belki De Kendisi Dahi Okumadan Buraya Yazmamak..İnternet-i Tamamen Doğru Bir Kaynak Olarak Görmemek Paylaşımlarını Kitabi ve Bizatihi Yazmak...

İslamiyetin ve Müslümanların Yükselmesi ,Kafirlerin Kıymetten Düşmesine Aşağı Olmasına Bağlıdır.Allahü Teala Zimmilerden Cizye Almayı Emr Eyledi.Onlardan Bu Vergiyi Almak Onları Tahkir ,Onları Aşağılamak İçindirKafirler Ne Kadar Yukselirse Muslumanlar Da O Kadar Alçalır Bu İnceliği İyi Anlamalıdır.

Hz Allah CC Tevbe Sure-sinin 73 Ayet-i Kerimesin De mealen Buyur Du Ki...(Ey Habibim Ahmed Ve Rasülüm Ya Muhammed Sav!!!Kafirlerle Ve Münafıklarla Cihad EtüDöğüş Onlara Sert Davran!)

Bugün Her Muslumanın Birinci Vazifesi Kafirlerin Kötuluklerini Bilmek..Her Ne Olursa Olsun İslamiyet-i Bildirmek Gençlere yaslılara her Ferde Öğretmek Faidelerini Açıklamak Kafirlerin Yalanlarını İftiralarını Cevaplandırmak Elbette Elzemdir...Bilenler Bunu Tevzi Etmez Öğretmezlerse Cezadan ve Azabdan Kurtulamıyacaklardır...

AÇIKLAMA=Ehl-i Kufrun Yaptıklarını Haddi Zatın Da Evvela Kendi Kalbi İle Tekzib Etmek İnkar Etmek Göstereceği Tepkiyi Bi Zatihi Kendi Nefsinde Göstermek Sonra Vakit Gecirmeden Telkin Etmek..Eger Bunu İnternet ve Bir Sitede yapar Hayatın Gerceği Olan Gercek Yasantısın Da Dile Getiremıyorsa Samimi Degil İnandırıcı Degil Demek...

Ve Netice Olarak....

Alamet-ü İ'razillah-i Teala Anil-Abd-i İştigalühü Bi Ma La Ya 'niyhi......Hz Allah'ın Kulundan Yüz Cevirmesinin Alamet-i onun Ma La Ya'niy..Yani Faydasız İşlerle Meşgul Olmasıdır...İtikad-ı Muhafaza ve İlim Oğrenmek Nefsin En Buyuk Düşmanıdır...Ve Bunu Yaptırmamak İçin Elinden Gelenin En Fazlasını Yapar...

Eger Bir İnsan Namaz 'larını Kılmıyor Ser-iate Uygun Olmayan Amellerle Meşgul Oluyorsa...Dinini ,İlmi ve Kitabi Savunamıyorsa...Kusurlu Amellerini Düzeltmıyor Eksik ve Gediğini Tamamlamıyor...Kendisini Uyardıgın Da Direk Savunmaya Gecip Hiç Bir Surette Öz Eleştiri Yapmıyor...

Yazıyor Ciziyor Ama O Yazdıgının İçerigini Sordugun Da ...Kendisi O Mevzu Hakkın Da her Hangi Bir yere Nazar Etmeden Söz Söyleyemiyor İse...Daha Doğru dürüst Kur'an-ı Kerimi Okuyamıyorsa Yüzünden.... Bilmiyorsa Tecvid-i...32 Farz ve 54 Farzı Ezbere Say Dediğim De Sayamıyorsa...

Sabahtan Akşama Kadar Pc Başında... Ve Bir İlahi Ya Da Kasideden Hazz Duyuyor Onunla Sukunet Buluyorsa ....Hayatı İnternet ve Mesela Ravda Olmadan Devam Edemıyor...İse ...Ya Da Toplu Sohbetler ve Gecirdiği Diger Vakitler...Farz Olan İbadetlerine Mani Oluyorsa...O Kişinin İşi Düzgün Degil Hali Kötudur Demekdir...Çok Acil Manevi Tedaviye İhtiyacı Vardır...

Söylediğim Her Söz Önce Kendi Nefsime Sonra Diğer İns'edir....

Measselam...

Ekleme Tarihi: 13.10.2006 - 22:06
Bu mesajı bildir   Ehl-i Sunnet üyenin diğer mesajları Ehl-i Sunnet`in Profili zum Anfang der Seite
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  

1230 Mesaj -

En Son On: 04.04.2007 - 23:42
gül
Ekleme Tarihi: 13.10.2006 - 22:20
Bu mesajı bildir   .~Sniper~. üyenin diğer mesajları .~Sniper~.`in Profili .~Sniper~. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 17:32
Cinsiyeti: Bayan 
PC Başında Gecirdiğin Vakit Farz İbadetlerine Engel Oluyorsa Vallahi Hesab Veremezsin!!!

Allah Razı Olsun ehli_sunnet abi..
Faydalı bir konuya deginmissin..
Ne mutlu bu yazılardan ders cıkartıp hayata gecirenlere..
Yazıyı Okuyan herkez inanıyorumki verdigin mesajı alacaklardır..
Selam Ve Dua ile..

Bu mesaj 1 kez ve en son DoLuNaY tarafından 13.10.2006 - 22:28 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 13.10.2006 - 22:27
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k_ali_te su an offline k_ali_te  
RE: Hayatını İnternete Ve Ravda'ya Endekslemek!!!

534 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 01:03
Cinsiyeti: Erkek 
Alıntı
Orijınalı ehli_sunnet

Eger Bir İnsan Namaz 'larını Kılmıyor Ser-iate Uygun Olmayan Amellerle Meşgul Oluyorsa...Dinini ,İlmi ve Kitabi Savunamıyorsa...Kusurlu Amellerini Düzeltmıyor Eksik ve Gediğini Tamamlamıyor...Kendisini Uyardıgın Da Direk Savunmaya Gecip Hiç Bir Surette Öz Eleştiri Yapmıyor...

Yazıyor Ciziyor Ama O Yazdıgının İçerigini Sordugun Da ...Kendisi O Mevzu Hakkın Da her Hangi Bir yere Nazar Etmeden Söz Söyleyemiyor İse...Daha Doğru dürüst Kur'an-ı Kerimi Okuyamıyorsa Yüzünden.... Bilmiyorsa Tecvid-i...32 Farz ve 54 Farzı Ezbere Say Dediğim De Sayamıyorsa...

Sabahtan Akşama Kadar Pc Başında... Ve Bir İlahi Ya Da Kasideden Hazz Duyuyor Onunla Sukunet Buluyorsa ....Hayatı İnternet ve Mesela Ravda Olmadan Devam Edemıyor...İse ...Ya Da Toplu Sohbetler ve Gecirdiği Diger Vakitler...Farz Olan İbadetlerine Mani Oluyorsa...O Kişinin İşi Düzgün Degil Hali Kötudur Demekdir...Çok Acil Manevi Tedaviye İhtiyacı Vardır...

Söylediğim Her Söz Önce Kendi Nefsime Sonra Diğer İns'edir....

Measselam...[/B]

EhliSünnet kardes çok güzel ve yerinde ve zamanında bir uyarı bu ....

önce kendimizi çok iyi yetiştirmemiz lazım...
bunun yanında bilmeyenlerede yardımcı olmak ..
yanlış gördüğümüz olaylara müdahale etmek örnekleriyle ....

başta akaid bilgilerini çok iyi okumak öğrenmek lazım..neme lazım degil bizede lazim demek ...

ezan okunurken pc başından ayrılamıyorsak .. zaten bizi esir almış olur ve nefsimize yenik düşmüş oluruz..
bir günümüz bir günümüze eşit olmamali...
kuranı devamlı okumalı
anlamalı..anlatmalı..
msn ye ve forumlara esir düşmemeli..

tşk ediyorum Allah razı olsun.....gül

Ekleme Tarihi: 13.10.2006 - 22:31
Bu mesajı bildir   k_ali_te üyenin diğer mesajları k_ali_te`in Profili k_ali_te Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sonümmet su an offline sonümmet  

36 Mesaj -

En Son On: 29.03.2011 - 11:00
allah razı olsun kardeş çok doğru söz etmişsin pc başında oturmakla yazılar yazmakla tartışmakla bu islamiyet dünyaya hakim olmaz ancak nasıl olur ehli sünnet vel cemaat itkadıyla herkes kendi ibadetlerine çalışarak çokça rabbisini zikrederek allah resulüde razı değil bizim bu nefsi geçirdiğimiz dakikalardan allah resulüde bizde bu pcler varken ziyaretimizede gelmez hiç beklemeyelim ancak nasıl gelir sünneti seniyyeye riayet ederek
selametle
ah nefsim ölmezmisin ölenleri görmezmisin saçın sakalın ağarmış
hala rabbine teslim olmazmısın
Ekleme Tarihi: 13.10.2006 - 23:01
Bu mesajı bildir   sonümmet üyenin diğer mesajları sonümmet`in Profili zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
v.a.s

:(ağlar

Allah (c.c) razi olsun ehli_ sunnet abi..
Cok güzel bir uyari. Ne deseniz haklisiniz.. Kendimden utandim!! Utandim!ağlar
Ama ne güzeldir ki insanin bir bahane ararken bunu (yaziyi) Furkan´i okumasi. Büyük bir ders aldim..
Allah (c.c) yar ve yardimciniz olsun..

Ekleme Tarihi: 13.10.2006 - 23:02
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kardeslik_18 su an offline kardeslik_18  

61 Mesaj -

En Son On: 28.04.2008 - 03:26
:(
Allah razi olsun
gül
Ekleme Tarihi: 13.10.2006 - 23:09
Bu mesajı bildir   kardeslik_18 üyenin diğer mesajları kardeslik_18`in Profili kardeslik_18 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  

419 Mesaj -

En Son On: 26.09.2008 - 20:28
RAVDA kimsenin Farz ibadetine mani olamaz...

Cünkü o namazini kilmayan kisi, ravda olmasa televizyon basinda geçirecekti namazini
yani RAVDA ya bos zamanini harcamak için gelmistir demektir
RAVDA ya faydali ilim ögrenmek için gelen herkes Farz ibadetlerini yapmak zorundadir ve yapmaktadir insAllah...
Saygilarimlagül
Ekleme Tarihi: 14.10.2006 - 02:04
Bu mesajı bildir   3. Hanedar üyenin diğer mesajları 3. Hanedar`in Profili 3. Hanedar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
tutkunadem su an offline tutkunadem  
RE:

575 Mesaj -

En Son On: 28.07.2013 - 17:00
Alıntı
Orijınalı Begum

v.a.s

:(ağlar

Allah (c.c) razi olsun ehli_ sunnet abi..
Cok güzel bir uyari. Ne deseniz haklisiniz.. Kendimden utandim!! Utandim!ağlar
Ama ne güzeldir ki insanin bir bahane ararken bunu (yaziyi) Furkan´i okumasi. Büyük bir ders aldim..
Allah (c.c) yar ve yardimciniz olsun..

ALLAH (C.C) RAZI OLSUN PAYLASIMINIZ ICIN

gül
Ekleme Tarihi: 14.10.2006 - 08:21
Bu mesajı bildir   tutkunadem üyenin diğer mesajları tutkunadem`in Profili tutkunadem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
ALLAH RAZI OLSUN gül
Ekleme Tarihi: 14.10.2006 - 13:57
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
k.@.p.t.@.n su an offline k.@.p.t.@.n  

94 Mesaj -

En Son On: 23.10.2006 - 09:45
,,,,,,,,,,,gül ,,,,,,,,,,gül ,,,,,,,,
Ekleme Tarihi: 14.10.2006 - 14:04
Bu mesajı bildir   k.@.p.t.@.n üyenin diğer mesajları k.@.p.t.@.n`in Profili k.@.p.t.@.n Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Alıntı
Orijınalı ehli_sunnet
...

Measselam...[/B]

ne kadar doğru bir tespit...
ne kadar doğru..
her zaman kendimi kontrol ederim...
acaba pc ibadetlerimden alıkoyar mı diye...
eger bunu başarıyorsa burada
harcanan zaman bizi cehenneme itiyor demektir
çok dikkat etmek lazım..
tüm kardeşler bu kısma çok dikkat etmeli bence...
Ekleme Tarihi: 14.10.2006 - 14:15
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Iyiki Varsin Ehli_Sünnet Kardesim.... gül
ALLAHtan bir hediyesin uyanmamiz icin..

Kesinlikle simdi daha cok dikkat edecegim..
Uyarin icin tesekkürler..
ALLAH Senden razi olsun..
Örnek almaya calistigim Abi Abla ve Kardeslerden birisin..
InsaALLAH Senin gibi olmayi basaririz..ağlar

Aramizda bir cok bilgili Kardesler var,
ve Senin gibi Alimler..

Ama ben.. Ve benim gibi..
Bilesiniz ki.. Ne ögrendiysem RAVDAdan ögrendim..

Bir gün RAVDAda cok vakit harcadiysam,
demek oluyor ki, o gün daha az uyuyup diger Ibadetlerimi önceden yapmisim..

Ve InsaALLAH burdaki tüm Kardeslerim önce Farz olan Ibadetlerini yaptiktan sonra RAVDAya girerler..

Eger, günde en az 1 Cüz okuduysaniz, en az bir günlük Namaz kildiysaniz.. Zikir yaptiysaniz.. Salavat okuduysaniz..
Ancak o zaman PC basina gecin..

MSNe dikkat edin.. Bende fazla girmiyom..

Bunlari neden anlatiyorsun demeyin..
Birbirimize örnek olmak icin anlatiyorum (benden nekadar örneklik olmasada)

RAVDAda belki cok dolastim..
Ama Ibadetlerimde RAVDA sayesinde artti..

EHLI SÜNNET KARDESIMIN YAZISINI IYI OKUYUN,
FARZ VE NAFILE DE IBADETLERINI YAPTIKTAN SONRA INTERNETE GIRIN..

Ben RAVDAda önemli olan tüm konulara bakmasam icim rahat olmaz.. Cünkü ben fazla bilgisi olmayanlardanim.. Ve RAVDAda islerimde var..

Ama Bu Uyari cok iyi geldi..
Bazi seyleri degistirmemiz lazim..

Ve bilmedigim Farzlari ögrenicem InsaALLAH..

TESEKKÜRLER EHLI SÜNNET KARDESIM..

Bu uyariyi herkez dikkate alsin,
bosuna yazilmamis..
Bizim iyiligimiz icin yazilmistir..

R A V D A.. Iyiligimizi istiyor..
Namaz kilmasak RAVDAda ne isimiz var?
Diger farz olan Ibadetleri yapmasak neden RAVDAya giriyoruz..
RAVDAya ögrenmek icin giriyoruz..
Paylasmak icin..
En önemliside ögrendiklerimizi uygulamak icin..

Bugün bir yazi birimizi aglattiysa,
uyandirdiysa.. Ve biz yarin yine eski halimize dönersek.. O zaman hersey bos..

BILDIKLERIMIZI ÖGRENDIKLERIMIZI UYGULAYALIM..

Selam ve DUA ile..
Hakkinizi helal edin, umarim derdimi anlatabildim.. Kararsiz
Ekleme Tarihi: 14.10.2006 - 16:27
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  

618 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 13:15
Ne diyim be mübarek sana...,
Allah (c.c.) senden razi olsun.

Kapanmis gözlerimizi actin,
Uyuyan gönülleri uyandirdin...!

Kendi namima,
alinmasi gereken payi aliyorum.
Geregi yapilacak ins.

Eline ve yüregine saglik..., Rabbim Ilmini artirsin!

AMIN!

Ekleme Tarihi: 14.10.2006 - 16:27
Bu mesajı bildir   Hadimül Islam üyenin diğer mesajları Hadimül Islam`in Profili Hadimül Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  
RE:

595 Mesaj -

En Son On: 13.01.2009 - 16:02
Alıntı
Orijınalı vatandas72

Kapanmis gözlerimizi actin,
Uyuyan gönülleri uyandirdin...!

Kendi namima,
Geregi yapilacak ins.

Eline saglik..., Rabbim Ilmini artirsin!

AMIN!

Rabbim razi olsun senden ehli_sünnet abi, cok güzel bir yazi, ve cokta iyi bir hatirlatma olmus.

ALLAH(c.c) sizi razi oldugu kullarindan eylesin (Amin)

bende vatandas72 abinin yazisina tamamen katiliyorum gül
Ekleme Tarihi: 16.10.2006 - 00:23
Bu mesajı bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diğer mesajları ~YaZGuLu~`in Profili ~YaZGuLu~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
ALLAH RAZI OLSUN ABİ ÇOK GÜZEL BİR KONU İÇİNDE BANA GÖRE UYARILAR VAR BUNLARDAN BİRİ BEN DİNİ KONULARDA ÇOK HASSAS OLDUĞUM İÇİN İNTERNETTE OLSUN VEYA KİTAPLARDA OLSUN DİNİ KONULARI OKUDUĞUM ZAMAN HEMEN İNANIRIM,DİNİ KONULARDA YANLIŞ HÜKÜMLER VERİLMESİNİN ÇOK GÜNAH OLDUĞUNU VE KİMSENİN MESULİYET ALTINA GİRMEYECEĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN HEMEN İNANIRIM HANİ SİZ DEMİŞSİNİZ YA İNTERNETTE OKUDUĞUNUZ HER ŞEYE İNANIP GÖNDERMEYİN BEN BU HATAYI BİR İKİ DEFA YAPTIM İNŞAALLAH BİR DAHA OLMAZ HAKKINIZI HELAL EDİN,YAZILARINIZI BEĞENEREK OKUYORUM.
Ekleme Tarihi: 27.10.2006 - 16:32
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
herdem su an offline herdem  
RE:

365 Mesaj -

En Son On: 17.01.2008 - 23:27
Alıntı
Orijınalı vatandas72

Allah (c.c.) razi olsun.

Kendi namima,
Geregi yapilacak ins.

Eline ve yüregine saglik..., Rabbim Ilmini artirsin!

AMIN!

Ekleme Tarihi: 25.11.2006 - 14:16
Bu mesajı bildir   herdem üyenin diğer mesajları herdem`in Profili herdem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  

1543 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 19:46
Es Selamu Aleykum Ve Rahmetullah...

Ehl-i Sünnet kardeşim ALLAH-U TEALA RAzı olsun İnşALLAH. Elhamdülillah ibadetlerimden alı koymuyor zira bilgisayara ancak saat 22:40 dan itibaren girebiliyorum bazen ona bile yetişemiyorum.

Lakin lüzumsuz geçiren çok kişiye şahit olup üzülüyorum. İnternet hakikaten bir cevher şöyle ki: En güzel İlmi bilgilere ulaşabiliyorsunuz bu güzel bilgileri ve bildiklerinizi bu güzel ortam sayesinde binlere milyonlara ulaştırabiliyor ve güzel bir hizmet yapıyorsunuz. Ama tabi gayesi bu olan kardeşlerimiz için...
Ekleme Tarihi: 25.11.2006 - 23:08
Bu mesajı bildir   Havz-i Kevser üyenin diğer mesajları Havz-i Kevser`in Profili Havz-i Kevser Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
PRENSES_0656 su an offline PRENSES_0656  
v.a.s

155 Mesaj -

En Son On: 14.01.2007 - 18:41
Allah Razı Olsun bizi tekrar aydınlattınız için
Ekleme Tarihi: 25.11.2006 - 23:20
Bu mesajı bildir   PRENSES_0656 üyenin diğer mesajları PRENSES_0656`in Profili PRENSES_0656 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
astaravista253 su an offline astaravista253  

791 Mesaj -

En Son On: 10.06.2009 - 12:40
gülAllah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 26.11.2006 - 16:47
Bu mesajı bildir   astaravista253 üyenin diğer mesajları astaravista253`in Profili astaravista253 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
önemine binaen....

618 Mesaj -

En Son On: 04.08.2007 - 13:15
bu konu o derece önemliki...,

tekrar gündeme gelmesinde ve herkes tarafindan okunmasinda büyük fayda olacagi düsünülmüstür.

EHLI SÜNNET güzel kardesimin actigi bu konuyu, tekrar okumak ve geregini yapmak üzere sizlerin paylasimlarina sunuyorum.

Tüm noksan sifatlardan münezzeh, Alemlerin Rabbi olan yüce Allah'a emanetsiniz.

Es selamu aleyküm ve rahmetullah....
Ekleme Tarihi: 21.01.2007 - 20:07
Bu mesajı bildir   Hadimül Islam üyenin diğer mesajları Hadimül Islam`in Profili Hadimül Islam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
Alıntı
Orijınalı ehli_sunnet

Esselamu Aleykum Ve Rahmtullahi Ve Berakatuhu...

AÇIKLAMA= Ehl-i Sünnet İtikadını Her Daim Muhafaza Etmek ve Bunun İçin Sapık Göruşlerden Uzak Durmak...İtikad-a Halel Yani Zarar Verecek Zehirli Oklardan Kaçınmak...Ve İlim ve Maneviyat İle Meşgul Olmak ...Altın ve Yakut Misali Ehl-i Sünnet Kaynaklı Eserler Okumak
Sadece Baska Yerde Yazılanı Belki De Kendisi Dahi Okumadan Buraya Yazmamak..İnternet-i Tamamen Doğru Bir Kaynak Olarak Görmemek Paylaşımlarını Kitabi ve Bizatihi Yazmak...

Measselam...

gülgülgül

gül Canım Kardeşim Rabbim senin gibi kardeşlerimizi çogaltsın inşaALLAHgül
Allah Razı Olsun

Sevgi,Selam ve Dua ile

Ekleme Tarihi: 21.01.2007 - 23:38
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  
RE:

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
Alıntı
Orijınalı YeSiLKuBBeM

Eger, günde en az 1 Cüz okuduysaniz, en az bir günlük Namaz kildiysaniz.. Zikir yaptiysaniz.. Salavat okuduysaniz..
Ancak o zaman PC basina gecin..

MSNe dikkat edin.. Bende fazla girmiyom..

Namaz kilmasak RAVDAda ne isimiz var?
Diger farz olan Ibadetleri yapmasak neden RAVDAya giriyoruz..

gül YeşilKubbeM Kardeşim Sizi acizane takip etmeye çalışıyorum, eklemeleriniz çok isabetli ve muhabbetullah yüklü inşaALLAH daha fazla zaman ayırmak nasip olur Ravdaya gül

Rabbim bizi boşa geçen zamandan ve ömürden muhafaza eylesin. Rabbim bizi dengeden ayırmasın, ifrat ve tefritden muhafaza eylesin.

Hayatta en önemli şey, eşyanın hakikakini yani varlık ve veriliş hikmetini kavramak herşeye hak ettiği değeri vermek ve zamanı doğru kullanmak çünkü zaman doğru kullanılırsa herşeye yetecek kadar fırsat her kula verilmiştir.

Sevgi,Selam ve Dua ile..

Bu mesaj 1 kez ve en son M.MasuM tarafından 22.01.2007 - 00:53 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.01.2007 - 00:52
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 932 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59023 saniyede açıldı