stromectol generique rhinocortivermectine generique luvox fluvoxamine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » EVLİYALAR NASIL DUA EDER OKUYUNUZ..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 34 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
EVLİYALAR NASIL DUA EDER OKUYUNUZ..

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Cinsiyeti: Erkek 
Ey zerrelerden seyyarelere kadar canlı cansız bütün mevcûdâtı kabza-ı tasarrufunda bulunduran Yüceler Yücesi Rab! Ey hiç açılmaz gibi görünen kapıları sevdiği kulları için peşi peşine ardına kadar açan Müfettihu'l-Ebvâb! Ey varlığına bir başlangıç ve bir nihayet asla sözkonusu olmayıp eşya ve hâdiselere sürekli hükmeden Müsebbibü'l-Esbâb!

Talebinden bile âciz olduğumuz lütuf kapılarını biz nâçâr kulların için de aralamanı; dünya ve ukba saadetine vesile olabilecek şekilde sebepleri bizim için de musahhar kılmanı diliyoruz. Bizi sadece Senin hoşnutluğuna götürebilecek işlerle meşgul.. adaletine nihayetsiz güven ve itimat içinde olan.. Senin kapından başka yerlerde dilencilikte bulunmayan.. sadece Senin rahmetine itimat edip insanların ellerindeki şeylere karşı her zaman müstağnî davranan.. Sana inanan, Sana güvenen, Sana dayanan.. Senin için olmayan her şeyden ve herkesten uzak duran.. hükmüne gönülden boyun eğip yürekten râm olan.. birer imtihan vasıtası olan musibetlere karşı sabır kalesine sığınan.. dilinde sürekli Senin nâm-ı celîlin, gece-gündüz ulu dergahına el açıp yana yakıla yalvaran.. dünyanın dünyaya bakan bütün yönlerinden uzaklaşıp âhiret iştiyakıyla yanıp tutuşan.. hüşyar bir kalble sürekli Sana teveccühte bulunan.. lezzetleri acılaştıran mevt'i her zaman hatırlayıp davranışlarını hep ölüm ötesi hayata göre tanzim eden... bahtiyar kullarından eyle!. Ya Rabbena! Rasûllerin vasıtasıyla bize va'd ettiğin mükâfâtları lutfet; bizi kıyamet günü rüsvay ve perişan eyleme! Va'dinden dönmek kendisi için muhal olan yegâne zât Sensin!

Dua edenlere cevap veren, ızdırapları dindirip ihtiyaçları gideren Yüce Allahımız! Bizi salih ameller işleme hususunda muvaffak kılmanı niyaz ediyoruz. Ne olur, tevfîkini refîkimiz, sırat-ı müstakîmini de tarîkimiz yap.. bizi neticesi itibariyle hayır olan maksatlarımıza ulaştır.. Sen nâdim olup gözyaşı döken kullara, kapısı her zaman açık olan Tevvâb ü Rahîmsin; bizim tevbelerimizi de kabul buyur!

Allahım! Senin inayetinle sabahladık, Senin inayetinle akşamladık. Yaşarsak Senin inayetinle yaşar ve Senin izninle ölürüz. Dönüşümüz de Sanadır. Allahım! Bize doğruları mahiyet-ü nefsi'l-emriye dediğimiz gerçek yüzleriyle göster ve onları harfiyyen yerine getirmeye muvaffak eyle.. yanlış ve çirkin şeyleri de yine gerçek yüzleriyle bildir ve o çirkin şeylerin avucuna düşmekten bizleri muhafaza buyur.. bize müslümanca bir hayat ve Senin yüce huzuruna gelmeye yakışır bir ölüm nasip et.. olmasına hükmettiğin şeylerin şerrinden bizi koru.. zâlimlerin şerlerini, komplolarını, tuzaklarını üzerimizden def ü ref' eyle ve bizi inananların dualarına ortak kıl.. Allahım! Ümmet-i Muhammed'in hata ve kusurlarını yarlığa.. ümmet-i Muhammed'e merhamet buyur.. ümmet-i Muhammed'in önündeki engelleri kaldır, muzafferiyet ve muvaffakiyet yolları aç.. ümmet-i Muhammed'i şerîrlerin şerlerinden, zâlimlerin zulmünden, fâsıkların fıskından, münafıkların entrikalarından sıyanet buyur!..

Ey mücrimlerin kusurlarından dolayı nedamet duyup ulu dergahına koşuştukları Sevgili Rabbimiz! Biz de hata, kusur, günah ve isyanlarımızdan dolayı pişmanız. Mukarreb ibâdının yüzüne baktığın gibi bize de rahmet ve merhametinle teveccüh buyur!

Ey değişik sebeplerle korku ve endişe içerisine düşen kullarının korkularını izale eden Kudreti Sonsuz Rab!
Mümin' isminin tecellîleriyle lütuf buyur ve bizim endişelerimizi de berteraf eyle!

Ey yolunu kaybetmiş şaşkınlara değişik ferec ve mahreç'ler gönderen Mevlâmız! Sonu Cennet'e ve Cemâlullah'a çıkan yolları bizlere de göster!

Ey türlü türlü dalâletlere saplananları düştükleri bataklıklardan çıkarıp çemenzârlarda dolaştıran yegâne Hâdî! Bizi de sırat-ı müstakîme hidayet buyur!

Ey yardım çağrısında bulunanların imdadına koşan Merhametliler Merhametlisi Rabbimiz! Bize de imdat eyle!

Ey ümitsizlik vâdilerinde çaresizlik içinde bir o yana bir bu yana gayesiz dolaşıp duranlara ümit ve reca kapıları aralayan Rahmet Sultanı! Ümitlerimize fer ver!

Ey isyankâr kullarına her zaman rahmetiyle muamelede bulunup onlara dönüş yolları hazırlayan Ulu Yaratıcı! Biz de isyan üstüne isyan işledik. İşlediğimiz cürümlerin hadd ü hesabı yok. Sen rahmetini bizden de esirgeme!

Ey günahkarların günahlarını yarlığayan Rabb-i Rahîmimiz! Bizim günahlarımızı da mağfiret buyur!

Yüce Allahımız! Bizi affet, kusurlarımızı bağışla ve bizim hayatımızı da iyilerle beraber nihayetlendir.. günahlarımızı mağfûr, kusurlarımızı mestûr, kalblerimizi de mahfûz eyle.. sadırlarımıza inşirah ver.. Ey gizli ve sürpriz lütufların sahibi Rabbimiz, endişe edip korktuğumuz hususların gelip başımıza üşüşmesinden bizleri muhafaza et!

Ya Rabbenâ, Ya İlâhenâ ve ya Mevlânâ! İşlerimizi kolaylaştır.. bizi, anne-babalarımızı, büyüklerimizi, hocalarımızı, arkadaşlarımızı, dostlarımızı, üzerimizde hakkı bulunan kimseleri ve cümle ümmet-i Muhammed'i mağfiret buyur!

Ey feyiz sağanaklarıyla sürekli tecellî üstüne tecellîde bulunan Rahmeti Sonsuz! Bilumum belalardan ve hastalıklardan Sen bizi koru!

Senin, rahmetine, inayetine, hıfz u riayetine itimad ederek bütün bunları Senden dileniyoruz, ey Merhametliler Merhametlisi Rabbimiz! N'olur, bizleri, ettiği dualar geri çevrilen mahrum ve talihsiz kullardan eyleme! Amin!..
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 18:38
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
niyaz*** su an offline niyaz***  
EVLİYALAR NASIL DUA EDER...

139 Mesaj -

En Son On: 26.10.2008 - 23:26
Cinsiyeti: ----- 
"İYİLİĞİ,YÜZLERİ GÜZEL(NURLU BİR SİMAYA SAHİP)İNSANLARIN YANINDA ARAYIN."aglaTABERANİ)

"BÜTÜN İYİLİKLERİ İŞLEMEK İBADETİN YARISI,DUA DA ÖBÜR YARISIDIR.
ALLAH BİR KULU İÇİN HAYIR MURAD EDERSE KALBİNİ DUAYA MEYLETTİRİR.(İBN-İ MACE)

UTANIYORUM KARDEŞİM Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 19:32
Bu mesajı bildir   niyaz*** üyenin diğer mesajları niyaz***`in Profili niyaz*** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
ALLAH RAZI OLSUN UTANIYORUM ABI YAZILARIN BIZE SEVKLENDIRIYO.SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 19:47
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
duanın kıymetini bilenlere duam var.......

1942 Mesaj -

niyaz***
recepholding
kardeşlerim....
RABBİM SİZİ DOSTLARINDAN EYLESİN...!
AMİN...gül

Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 20:30
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
ALLAH (c.c.) razı olsun...
Emeğinize ve ellerinize sağlık...

Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 20:37
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
{{esmanur}} su an offline {{esmanur}}  

35 Mesaj -

En Son On: 29.01.2007 - 17:28
Cinsiyeti: Bayan 
abi sana binlerce gül
ve bu dualara binlerce amin gonderiyorum....

AMİN...

Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 20:40
Bu mesajı bildir   {{esmanur}} üyenin diğer mesajları {{esmanur}}`in Profili {{esmanur}} Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  

821 Mesaj -

En Son On: 15.08.2010 - 17:32
Amin..Amin..Amin..

Selamun Aleyküm..
Allah'ım razı olsun onlardan ve tüm ümmeti Muhammed'den......
Ey kullarının dualarına her zaman mukabelede bulunan yüceler yücesi Rab! Bizim dualarımızı da kabul et...
Rabbim sendende razı olsun abim..
Selam Ve Dua ile..

Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 01:42
Bu mesajı bildir   DoLuNaY üyenin diğer mesajları DoLuNaY`in Profili DoLuNaY Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
msk02 su an offline msk02  
RE:

32 Mesaj -

En Son On: 28.09.2006 - 20:20
BİSMİLLAHİ RAHMANİRRAHİM HAYRÜ_NİSA

Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adı ile*

Ey Rabbim! Yüce Esmai Hüsnan hürmetine senden istiyorum* Ey Allah’ım! Senden başka ilah yoktur* Ey Merhametli Rabbim! Yüce K*abımız Kur’an’ı öğreten, affeden ve acıyan sensin* Ey mülkün ve kıyamet denilen dehşet verici günün sahibi ve hakimi Rabbim!* Ey bütün eksik ve noksanlıklardan münezzeh, Malik, güven veren ve yüce olan Rabbim!* Melik, Hak ve selam isimlerinin sahibi olan Allah, imansızların vasfından beridir....
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 01:53
Bu mesajı bildir   msk02 üyenin diğer mesajları msk02`in Profili msk02 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  

500 Mesaj -

En Son On: 01.08.2007 - 20:33
ALLAH(c.c) senden razı olsun abim...
dualarını dergah-ı izzetinde kabul eylesin...

bütün dualarına...
dualarınıza..

binler kez AMİN diyorum...

ve Yüce RABBimden bu dualara beni de dahil etmesini ümit ediyorum...

gül

Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 07:21
Bu mesajı bildir   AGLIYORUM üyenin diğer mesajları AGLIYORUM`in Profili AGLIYORUM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Sacide su an offline Sacide  

131 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 15:36
Yazı güzeldi Allah razı olsun.

Allah dostlarının her hali ibretli

ve bizi rabbimize yaklaştırıcı.

Bu arada kardeşlerimize ettiğiniz duadan nasiplenmek

isteriz.Şimdiden Allah razı olsun.

Ey taatlerin kendisini sevindirdiği

ve isyanların kendisine zarar vermediği

Rabbim! Bana seni sevindiren şeyi ver.

Sana zarar vermeyen şeylerden beni bağışla.

İsmail Hakkı Bursevi(ks)
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 08:11
Bu mesajı bildir   Sacide üyenin diğer mesajları Sacide`in Profili Sacide Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akarsu su an offline akarsu  

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
Amin!
Allah razi olsun Utaniyorum abi
Selam ve dua ile...gül
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 08:29
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
utanıyorum abem

Allah(c.c) razı olsun...

Rabbim bu mübarek günlerin hürmetine

dualarımızı duaları kabul eylesin inşAllah...

Allah(c.c) emanet olunuz...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 08:44
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
CUMA GÜNÜ DUAMI ALDINIZ....DUALARINIZI BEKLERİM...

1942 Mesaj -

rıfat56
esmanur
DoLunaY000
msk02
AGLIYORUM
Sacide
akarsu
HİLALAY
kardeşlerim.....
RABBİM SİZE PEYGAMBERİMİZLE S.A.V
ELELE CENNETE GİRMEYİ
NASİP EYLESİN...!AMİN...gül

Bu mesaj 1 kez ve en son utaniyorum tarafından 22.09.2006 - 08:47 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 08:47
akarsu su an offline akarsu  

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
Amin!
Allah razi olsun Abi
Rabbim Cemalini seyretmeyi nasib etsin abi
Efendimize (sav) komsu eylesin
Mahser gununde uzunlari ak olanlardan eylesin
Kitabi sag taraftan vermeyi nasib etsin
Arsin golgesinde golgelendirmeyi ve Kevser sularindan icmeyi nasib etsin
Cumaniz mubarek ve bereketli olsun
Selam ve dua ile...gül
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 08:53
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
UTANIYORUM abem Rabbim razı olsun sizden inşAllah

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
amin ecmain inşAllah...

Allah(c.c) razı olsun abem yüreğinize sağlık

ne güzel huzur serpiyorsunuz yüreklere

Rabbim razı olsun sizden inşAllah..

Bu mübarek günün hürmetine

Rabbim herşeyi gönlünüze göre versin

Efendimize komşu eylesin

iki cihandada sevdiklerinizle birlikte

huzur ve saadetler nasip etsin inşAllah...

Cumanız mübarek olsun...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 08:59
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Bugün CUMA GÜNÜ.. Herkeze Hayirli Cumalar dilerim..

Abdest alip..
El acip Evliyalarin yaptigi bu DUAlari bizlerde yapalim..

Gözyaslarla yaptim..

Kabul et ALLAHim..

Tüm DUAlarimizi kabul et ALLAHim..

Utaniyorum Abimden ve tüm Kardeslerimden razi ol..
Peygamber Efendimizin (sav) yaptigi Ibadetleri bizlerede yapmayi nasip et..
Peygamberlerimizin Senin yolunda yürüdükleri gibi, bizede yürümeyi nasip et..
Ve KURANi Kerimin, Yüce Kitabimizin ahlakiyla ahlaklanmayi nasip et ALLAHim..
Yolundan ayirma..
Sana kavusanlardan eyle bizleri.. agla

DUA ile..
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 09:11
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammed_cubuk su an offline muhammed_cubuk  
amin

270 Mesaj -

En Son On: 26.01.2013 - 00:38
Ya Rabbenâ, Ya İlâhenâ ve ya Mevlânâ! İşlerimizi kolaylaştır.. bizi, anne-babalarımızı, büyüklerimizi, hocalarımızı, arkadaşlarımızı, dostlarımızı, üzerimizde hakkı bulunan kimseleri ve cümle ümmet-i Muhammed'i mağfiret buyur!
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 09:36
Bu mesajı bildir   muhammed_cubuk üyenin diğer mesajları muhammed_cubuk`in Profili muhammed_cubuk Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1942 Mesaj -

YeSiLKuBBeM
muhammet_cubuk KARDEŞLERİM....
RABBİMİN RAZIYIM DEDİĞİ KULLARININ
ARASINA GİRERSİNİZ İNŞ. AMİN...!gül

Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 14:40
hulyam su an offline hulyam  

212 Mesaj -

En Son On: 07.05.2010 - 20:09
M evlam o büyük evliyalrın yüzü suyu hürmetine inşaallah bizimde dualarımızı kabul eder.inşaallah mevlama layık kul olabiliriz.

ALLAH razı olsun bende bu duaya amin diyorum.ALLAH razı olsun.hepinizide cennete nasip etsin.:(
Ekleme Tarihi: 23.09.2006 - 00:39
Bu mesajı bildir   hulyam üyenin diğer mesajları hulyam`in Profili hulyam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hatip su an offline hatip  
Themenicon    RE:

249 Mesaj -

En Son On: 17.05.2020 - 16:18
Alıntı
Orijınalı rifat56

ALLAH (c.c.) razı olsun...
Emeğinize ve ellerinize sağlık...

Ekleme Tarihi: 23.09.2006 - 00:47
Bu mesajı bildir   hatip üyenin diğer mesajları hatip`in Profili hatip Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
dilaratuba su an offline dilaratuba  

934 Mesaj -

En Son On: 13.04.2009 - 18:15
AMİN AMİN BİN KERE AMİM SİZİN VE SİZİN GİBİLERİN DUALARINA MUHTAÇIZ BİZE DE DUA EDİN.

ALLAHIM BİZİ İMANLI YAŞAT,İMANLI ÖLDÜR.
Ekleme Tarihi: 23.09.2006 - 11:15
Bu mesajı bildir   dilaratuba üyenin diğer mesajları dilaratuba`in Profili dilaratuba Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
{{esmanur}} su an offline {{esmanur}}  
RE:ilk teravıhımde DUAMI ALDINIZ....DUALARINIZI BEKLERİM...

35 Mesaj -

En Son On: 29.01.2007 - 17:28
ilk teravıhımın dualarındaydınız kardeslerim...

selinnur ablam

utanıyorum abim

sehadet ablam

su damlası ablam

hak yolcusu annem

yeşilkubbem ablam

akınzen abim

nurbahcesi abim

şimal 13 can

kabir abim

hepinize canı gonulden dua ettım abilerim ablalrim..ve tum ummetı
MUHAMMED'E (s.a.v.)tabiki...
Alıntı
Orijınalı utaniyorum
RABBİM bize PEYGAMBERİMİZLE S.A.V
ELELE CENNETE GİRMEYİ
NASİP EYLESİN...!AMİN...gül[/H2]

Ekleme Tarihi: 24.09.2006 - 15:11
Bu mesajı bildir   {{esmanur}} üyenin diğer mesajları {{esmanur}}`in Profili {{esmanur}} Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1942 Mesaj -

teravihlerde mutlaka dualarınızı beklerim kardeşlerim...bekın ben sizi asla unutmuyorum..
Ekleme Tarihi: 25.09.2006 - 13:28
Son-GüL su an offline Son-GüL  
RE:

1125 Mesaj -

En Son On: 17.03.2011 - 17:54
Alıntı
Orijınalı AGLIYORUM

bütün dualarına...
dualarınıza..

gül

DUALARIMDASIN ABİ...
Ekleme Tarihi: 25.09.2006 - 13:50
Bu mesajı bildir   Son-GüL üyenin diğer mesajları Son-GüL`in Profili Son-GüL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
{{esmanur}} Kardesim..

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
{{esmanur}} Kardesim ALLAH razi olsun, cok tesekkür ederiz..
DUAlarimda olucaksin..

Utaniyorum Abimde ve hepiniz DUAlarimdasiniz..

Nekadar güzeldir baskasi icin DUA etmek..
Kardeslerimiz icin yaptigimiz DUAlar, günahsiz agizdan cikan DUA gibi olur..

O yüzden birbirimiz icin cook cook DUA etmeliyiz..

Selam ve DUA ile..
Ekleme Tarihi: 25.09.2006 - 14:13
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
demetim su an offline demetim  

10 Mesaj -

En Son On: 07.03.2007 - 10:57
*Ey her şeyin Gerçek Mâbudu olan Allah. Ey dünyada dost ve düşman ayırt etmeden bütün mahlukatını rızıklandıran Rahman. Ey âhirette sadece dostlarına rahmet edecek olan Rahim.Ey herşeyi hakkıyla bilen Alîm. Ey yarattıklarına son derece yumuşak muamele eden Halîm. Ey sonsuz büyüklük ve yücelik sahibi olan Azîm.Ey herşeyi yerli yerinde yapan Hakîm.Ey varlığının başlangıcı olmayan Kadîm. Ey herşeyi ayakta tutan Mukîm.Ey iyilik ve ikrami bol olan Kerîm. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin.Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin.Emân ver bize,emân diliyoruz.Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey efendilerin efendisi.Ey dualara cevap veren.Ey iyiliklerin sahibi. Ey dereceleri yükselten. Ey bereketleri büyük olan. Ey hataları bağışlayan. Ey belaları def eden. Ey sesleri işiten. Ey dilekleri veren.Ey sır ve gizlilikleri bilen.Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka ilâh yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz.Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey Bağışlayanların en hayırlısı. Ey yardım edenlerin en hayırlısı. Ey hükmedenlerin en hayırlısı. Ey herşeyi hikmetle açanların en hayırlısı. Ey kendisini zikredenlerin en hayırlısı.Ey varislerin en hayırlısı. Ey övenlerin en hayırlısı. Ey rızk verenlerin en hayırlısı. Ey müşkil meseleleri hal ve fasl edenlerin en hayırlısı. Ey ihsan edenlerin en hayırlısı.Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey izzet ve güzelliğin gerçek sahibi. Ey saltanat ve celalin gerçek sahibi. Ey kudret ve kemalin gerçek sahibi. Ey büyük ve yüce olan. Ey kudret ve azabı şiddetli olan. Ey ikâbı şiddetli olan. Ey hesabı süratli gören. Ey katında güzel ve mükafatı bulunan. Ey katında Ümmü’l Kitap bulunan. Ey yüklü bulutları yoktan var eden. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey sonsuz merhamet sahibi olan Hannân. Ey hakiki iyilik ve ihsan sahibi Mennân. Ey kullarının hiçbir amelini zayi etmeden karşılığı veren Deyyân. Ey bağışlaması bol olan Gufran. Ey kullarına yol gösteren Burhân. Ey gerçek saltanat sahibi Sultân. Ey bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzeh olan Sübhân. Ey kendisinden yardım istenen Müsteân. Ey nîmet ve beyan sahibi. Ey emnü eman sahibi. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey azametine herşeyin boyun eğdiği.Ey kudretine her şeyin teslim olduğu.Ey izzetine karşı her şeyin zelîl olduğu. Ey heybetine her şeyin itaat ettiği. Ey Saltanatına karşı her şeyin inkiyad ettiği. Ey korkusundan her şeyin kendisine boyun eğdiği. Ey korkusundan dağların yarıldığı ve parçalandığı. Ey emriyle göklerin ayakta durduğu. Ey izniyle yerin karar kıldığı.Ey memleketinin ahalisine zulmetmeyen. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey hataları mağfiret eden. Ey belalari kaldıran. Ey ümitler Kendisinde son bulan. Ey ihsani bol veren. Ey hediyeleri geniş olan. Ey mahlukata rızk veren. Ey ölümlere karar veren. Ey şikayetleri işiten. Ey manevi askerleri gönderen. Ey esirleri salıveren. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey hamd ve senâ sahibi.Ey şeref ve yücelik sahibi.Ey fahr ve bahâa sahibi.Ey ahd ve vefâ sahibi.Ey af ve rızâ sahibi.Ey iyilik ve bağış sahibi.Ey kesin söz ve hüküm sahibi. Ey izzet ve sonsuzluk sahibi. Ey cömertlik ve nimetler sahibi. Ey karşılıksız iyilik ve nimetler sahibi.Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey olmamasını istedigi meydana gelmesine engel olan Mânî’.Ey zararlı şeyleri ve manileri defeden Dâfi’. Ey faydalı şeyleri yapan Nafî. Ey bütün sesleri işiten Sem’î. Ey dilediklerinin mertebesini yükselten Rafî’.Ey herşeyi san’atla yapan Sânî’. Ey kullarına şefaat eden Şafî’. Ey istediğini istediği şekilde toplayan Camî’. Ey ilim ve ihsanı herşeyi içine alan Vasî’. Ey istediği şeyi istedigi şekilde genişletip bollastıran Mûsî’. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

*Ey bütün sanatlarin sanatkârı. Ey bütün mahsulatların yaratıcısı. Ey bütün rızıklananların rızık vericisi. Ey bütün sahip olunanların sahibi. Ey bütün sıkıntıya düşenlerin ferahlatıcısı.Ey bütün üzüntüye düşenlerin sevindiricisi.Ey bütün merhamet olunanların merhamet edicisi.Ey bütün yardımcısız kalanların yardımcısı. Ey bütün ayıplıların ayıbını örten. Ey bütün zulme uğrayanların sığınağı. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin.Emân ver bize,emân diliyoruz.Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

*Ey sıkıntım anında hazırlığım. Ey musibetim anında ümidim. Ey yalnızlığım anında arkadaşım. Ey gurbetliğimde dostum. Ey nimetlendiğim anda sahibim. Ey kederim anında ferahlatıcım. Ey ihtiyacım anında yardımıma koşan.Ey zor durumumda sığınagım.Ey korkum anında yardımcım. Ey şaşkınlığım anında yol göstericim. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey gayblari bilen. Ey günahlari bağışlayan. Ey ayıblari örten. Ey sıkıntıları kaldıran. Ey kalpleri değiştiren. Ey kalpleri süsleyen. Ey kalpleri nurlandıran. Ey kalplerin tabibi. Ey kalplerin sevgilisi. Ey kalplerin dostu. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey yücelik ve ululuk sahibi Celil. Ey gerçek güzellik sahibi Cemil. Ey kendine güvenen kullarının işini en iyi yoluna koyan Vekil. Ey kullarının takatını aşan işlerini üzerine alan Kefil. Ey kullarına yol gösteren Delil. Ey kullarının hata ve yanlışlarını bağışlayan Mukil.Ey her şeyden haberdar olan Habir. Ey lütuf-u keremi bol olan Latif. Ey sonsuz izzet sahibi Aziz. Ey bütün mevcudatın gerçek sahibi ve hükümdarı olan Melik. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

* Ey şaşkınlarin yol göstericisi. Ey yardım isteyenlerin yardımcısı. Ey medet isteyenlerin imdat edicisi. Ey korunmak isteyenlerin koruyucusu .Ey asilerin sığınağı. Ey günahkarların bağışlayıcısı. Ey korkanlara emniyet veren. Ey miskinlere merhamet eden. Ey yalnızlık duyanların dostu. Ey darda kalanların dualarina cevap veren.Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

*Ey cömertlik ve ihsan sahibi.Ey fazl ve iyilik sahibi.Ey emniyet ve eman sahibi.Ey kudsiyet ve kemalat sahibi. Ey hikmet ve beyan sahibi. Ey rahmet ve rıdvan sahibi. Ey kesin delil ve bürhan sahibi. Ey azamet ve saltanat sahibi.Ey af ve mağfiret sahibi.Ey kendisinden yardim istenen şefkat sahibi. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin.Emân ver bize,emân diliyoruz.Bizi Affet ve Cehennemden kurtar.

*Ey her şeyin Rabbi.Ey her şeyin ilahı. Ey her şeyin yaratıcısı. Ey her şeyin üzerinde olan.Ey her şeyden önce olan.Ey her şeyden sonra olan.Ey her şeyi bilen.Ey her şeye gücü yeten.Ey her şeyin Sanii. Ey her şey fenâ bulup, Kendisi bâkî kalan. Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin. Senden başka İlah yok ki bize imdat etsin. Emân ver bize, emân diliyoruz. Bizi Affet Cehennemden kurtar.

aminn......
Ekleme Tarihi: 26.09.2006 - 10:40
Bu mesajı bildir   demetim üyenin diğer mesajları demetim`in Profili demetim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sevdamsin su an offline sevdamsin  

465 Mesaj -

En Son On: 03.03.2008 - 13:08
ALLAH c,c razi olsun abi,
~~~gül~~~

Rabbim bizi evliyalarimizin yolunda gitmeyi nasip etsin insaALLAH..

Onlarin yolu resulullahin yoludur..

Hayır büyüklerinizle beraberdir..(Hadis-i Şerif)

Kişi dostunun yolundadır.O halde sizden her biriniz dost edineceği kimseye iyi dikkat etsin.(Hadis-i Şerif)

Ekleme Tarihi: 29.09.2006 - 22:05
Bu mesajı bildir   sevdamsin üyenin diğer mesajları sevdamsin`in Profili sevdamsin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 14:17
Alıntı
Orijınalı Songul

Alıntı
Orijınalı AGLIYORUM

bütün dualarına...
dualarınıza..

gül

DUALARIMDASIN ABİ...

Ekleme Tarihi: 29.09.2006 - 22:24
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
khayr su an offline khayr  
Evliyalar nasıl dua eder

206 Mesaj -

En Son On: 03.09.2009 - 00:29
Anlaşılan ben biraz geç kalmışım, Allah razı olsun bana söyleyecek söz kalmamış ama tek bir söz yeter sanırım. AMİN AMİN AMİN!!!
Rabbim dualarda buluşmayı nasip etsin inşaallah...
(f)
Ekleme Tarihi: 30.09.2006 - 00:02
Bu mesajı bildir   khayr üyenin diğer mesajları khayr`in Profili khayr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  

555 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 22:44
bir duadır Gönül kapısını aralamak RAHMANla konuşmak derdini paylaşmak sıkıntılardan arınmak tek sıgınagımdır

insan hamlaştıkça kendini yeniledikçe başlar Ebediyet yolculuguna insaALLAH duayı burdan okuyarak degilde kalbimizden gelerek okumayı nasip eyle ya RAB! gün geçtikçe bir güzellik daha kalbimin köşesinde zikr oluyor dünyaya bakış açım biraz daha degişiyor

Dua edermisin bu aciz kardesine abi

Es selamü aleyküm
Ekleme Tarihi: 30.09.2006 - 00:44
Bu mesajı bildir   .:Yakup023:. üyenin diğer mesajları .:Yakup023:.`in Profili .:Yakup023:. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1942 Mesaj -

birbirimize dua edelim kardeşlerim....
ben dualarimi sizinle süslüyorum...
sizdende günahkarı unutmamanızı istirham ederim.....
Ekleme Tarihi: 30.09.2006 - 00:56
sonümmet su an offline sonümmet  

36 Mesaj -

En Son On: 29.03.2011 - 11:00
MADEMKİ KONUMUZ DUA
EFENDİMİZDEN BİRDUA OLMADAN OLMAZ

Efendimiz'in TAİF'ten dönerken yaptığı dua

Bilindiği gibi Efendimiz(sav) amcası Ebu Talib’in vefatıyla Kureyş müşriklerinin baskılarını alabildiğine artırması üzerine Taif şehrine gitmiş, orada on gün kalmış, ama davetine karşı horlanma, tezyif ve tahkir görmüş, taşlanmıştı. Bunu üzerine geri dönerken gönlü kırık bir şekilde bir çardağın gölgesinde şu duayı yapmıştı:

Allahım! Kuvvetimin za'fa uğradığını, çaresizliğimi, halkın gözünde hor ve hakir görüldüğümü ancak sana arz ederim. Ey merhametlilerin en merhametlisi, herkesin zayıf görüp de dalına bindiği biçarelerin Rabbi sensin, İlâhî, huysuz ve yüzsüz bir düşmanın eline beni düşürmeyecek, hatta hayâtımın dizginlerini eline verdiğim akrabamdan bir dosta bile bırakmayacak kadar bana merhametlisin.

Ya Rabb, eğer bana karşı gazablı değilsen, çektiğim belâ ve sıkıntılara hiç aldırmam, fakat senin esirgeyiciliğin bunları da göstermeyecek kadar geniştir.

Ya Rabb gazabına uğramaktan, rızandan mahrum kalmaktan, senin karanlıkları aydınlatan, din ve dünya işlerini dengeleyen nuruna sığınırım. Razı oluncaya kadar işte affını diliyorum. Bütün kuvvet ve kudret ancak seninledir...
Ekleme Tarihi: 30.09.2006 - 01:11
Bu mesajı bildir   sonümmet üyenin diğer mesajları sonümmet`in Profili zum Anfang der Seite
yazgim su an offline yazgim  

9 Mesaj

En Son On: 26.03.2007 - 13:00
YARABBI MURADINI MURADIMIZ EYLE
AMIN...

selamen
Ekleme Tarihi: 30.09.2006 - 01:52
Bu mesajı bildir   yazgim üyenin diğer mesajları yazgim`in Profili yazgim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Abdylvehab su an offline Abdylvehab  

23 Mesaj -

En Son On: 27.02.2007 - 00:22
bu güzel Dualar icin herkeze tesekkürler Allah Razı Olsun

Aminnnnn
Ekleme Tarihi: 26.02.2007 - 23:58
Bu mesajı bildir   Abdylvehab üyenin diğer mesajları Abdylvehab`in Profili Abdylvehab Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 907 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62452 saniyede açıldı