generique rhinocortgenerique colchicine chloroquine lopinavir ritonavir stromectol cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » Rabia-tül Adeviyye.. Iste ALLAH Aski..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 28 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    Rabia-tül Adeviyye.. Iste ALLAH Aski..

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
Râbia-tül Adeviyye biraz büyümüştü. Annesi ve babası vefât etti. Üstelik, Basra'da kıtlık ve fevkalâde pahalılık vardı. Bu hengâmede Râbia'nın ablaları dağıldılar. Kimsesiz kalan Râbia'yı zâlim bir kimse yakaladı ve hizmetçi olarak iş gördürdü. Sonra da köle olarak altı gümüş karşılığı bir ihtiyara sattı. O ihtiyarın hizmetçisi olarak, gösterilen zor işleri sabırla yapmaya çalışıyordu. Çok sıkıntılı günler geçirdi. Çok zahmetler çekti, fakat isyân etmedi. Allahü teâlânın takdirine râzı oldu. Edebi fevkalâde idi.

Bir gün karşısına bir nâmahrem, yabancı çıktı. Ondan sakınayım diye hızla giderken düşüp kolu kırıldı. Acz ve kırıklık içinde, mahzûn olmuş bir kalb ile Allahü teâlâya yalvardı.
"Yâ Rabbî! Garib ve kimsesizim. Yetim ve öksüzüm. Köle edildim. Bir de kolum kırıldı. Lâkin ben bunların hiç birine üzülmüyor, yalnız senin rızânı istiyorum. Benden râzı olup olmadığını da bilmiyorum" dedi.

Bu sırada bir ses duydu.

"Üzülme, sen âhirette meleklerin bile imreneceği bir makamda bulunacaksın." diyordu.
Râbia tekrar efendisinin evine döndü. Günlük hizmetleri yerine getirir, akşama kadar ayakta dururdu. Bununla beraber her gün oruçlu olur, geceleri de Allahü teâlâya ibâdet ve tâatle geçirirdi. Bir gece efendisi uyandığında Râbia'nın odasından sesler geldiğini işitti. Pencereden bakınca, Râbia'nın, secde ettiğini, Allahü teâlâya şöyle yalvardığını duydu. Diyordu ki:

"Ey Rabbim! Benim arzumun senin emrine uymak olduğunu biliyorsun. Benim saâdetim senin huzûrunda bulunmaktır. Eğer elimden gelse, sana ibâdetten, bir ân geri kalmam. Fakat ev sâhibimin hizmetinde bulunduğum için ona hizmet ediyorum ve sana gereği gibi ibâdet edemiyorum..."

Ev sâhibi, bunları duydu. Ayrıca, Râbia'nın başı üstünde bir kandil bulunduğunu, kandilin bir yere asılı olmadan havada durduğunu, odanın o kandilin nûru ile aydınlandığını gördü ve hayretten dona kaldı.

"Artık Râbia köle olamaz!" diyordu.

Sabaha kadar uyuyamadı. Sabah olunca hemen Râbia'yı çağırdı ve dedi ki:
"Artık serbestsin. Dilediğini yap. Ama burada kalırsan ben sana hizmet ederim."
Râbia;
"Gideyim." dedi.

Oradan ayrılıp küçük bir eve yerleşti. Bütün vakitlerini ibâdetle geçirir, bir gün ve gecesinde bin rekat namaz kılardı. Kefenini dâimâ yanında taşır, namaz kılacağı zaman onu serer, üzerine secde ederdi. Kefeni yanında olmadan gezdiğini, kefenini beraberine almadan konuştuğunu kimse görmedi. Süfyân-ı Sevrî ve Hasan-ı Basrî, ondan feyz alırlardı.
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 08:57
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
Cinsiyeti: Erkek 
bu guzel paylasımın ıcın ALLAH razaı olsun.cok guzel bir yazi hz.rabia cok begendim .gecede bin rekat namaz kilmak masaallah .ALLAH onlarin ALLAHA askini sevgisini herkese nasip etsin.AMIN.SELAM VE DUA ILE ..
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 09:16
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Cinsiyeti: ----- 
YeSiLKuBBeM can ne güzel bir paylaşım okurken bile gözlerim doldu...
ALLAH (c.c.) aşkıyla sevgisiyle iki cihandada yaşamayı nasip etsin İnşaallah...

saygı,sevgi,selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 09:46
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
Beni kendinle mesgul eyle..

7 Mesaj

Recepholding Abim ve Rifat Abim..

Amin ALLAH cümlemizden razi olur InsaALLAH..

DUAlariniza Amin..

O Aski, o sevgiyi ALLAH cümlemize nasip etsin..ağlar

Beni Kendinle Meşgul Eyle...

Hazret-i Râbia, çok oruç tutardı. Bir defâsında bir hafta hiç yiyecek bulamadı. Sekizinci gece açlığı iyice şiddetlendi. Nefsine eziyet ettiğini düşünürken birisi kapıyı çaldı. Bir tabak yemek getirdi, o da yemeği alıp, yere koydu. Mum getirmeğe gitti, gelince bir kedinin yemeğini dökmüş olduğunu gördü. Su bardağını almaya gitti. Mum söndü. Su içmek isterken bardak düşüp kırıldı.
O da;
"Yâ Rabbî! Bu zavallı kulunu imtihan ediyorsun, fakat âcizliğimden sabredemiyorum." diyerek bir âh çekti. Bu âhtan neredeyse ev yanacaktı.
Bir ses duyuldu:
"Ey Râbia, istersen dünyâ nîmetlerini üstüne saçayım. İstersen, üzerindeki dert ve belâları kaldırayım. Fakat bu dertler, belâlar ile dünyâ bir arada bulunmaz."
Bu sözü işitince;
"Yâ Rabbî! Beni kendinle meşgûl eyle ve senden alıkoyacak işlere bulaştırma." diye duâ etti.
Bundan sonra dünyâ zevklerinden öyle kesildi ki; kıldığı namazı;
"Bu benim son namazımdır." diye huşû ile kılar, hep Allahü teâlâ ile meşgûl olurdu. Hattâ birisi gelip kendisini Allahü teâlâ ile meşgûliyetten alıkoyar korkusuyla;
"Yâ Rabbî! Beni kendinle meşgûl eyle de, kimse senden alıkoymasın." diye duâ ederdi.
agla
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 16:40
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
tutkunadem su an offline tutkunadem  
ALLAH RAZI OLSUN

575 Mesaj -

En Son On: 28.07.2013 - 17:00
ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIM. ALLAH (C.C) CÜMLEMİZİ NAMAZ BORCUMUZ OLMADAN AHİRETE GİTMEYİ NASİP EYLER İNŞALLAH. AMİN
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 17:28
Bu mesajı bildir   tutkunadem üyenin diğer mesajları tutkunadem`in Profili tutkunadem Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
YeSiLKuBBeM canım paylaşım için teşekkürler

Allah(c.c) razı olsun...

Rabbim bizlerede o aşkı, o sevgiyi, ibret almayı
ders çıkarmayı nasip etsin inşAllah...

Râbia-tül Adeviyye, bir gece, evinde geç vakitlere kadar
namaz kılarken hasırın üzerinde uyuya kaldı. Bu arada evine
bir hırsız girdi. Her tarafı aradı, çalacak bir şey bulamadı.

Giderken :

"Girmişken boş çıkmayayım" diyerek, Râbia hazretlerinin
dışarıda giydiği örtüsünü aldı. Evden çıkarken yolunu şaşırdı,
kapıyı bulamadı. Geri dönüp örtüyü aldığı yere bıraktı.
Bu sefer rahatlıkla kapıyı buldu. Kapıyı bulunca tekrar
geri dönüp, örtüyü aldı. Fakat yine kapıyı bulamadı.
Bu hâl yedi defa tekrarlandı.
Yedinci defâ tekrar örtüyü eline alınca şöyle bir ses duydu:

"Ey kişi kendini yorma. O yıllardır kendini bize ısmarladı.
Şeytanın ona yaklaşma gücü yok iken, hırsızın onun örtüsüne
yaklaşması mümkün müdür? Git, yorulma, boşuna uğraşma.
O uyuyorsa da dostu uyanıktır ve onu korumaktadır."

Bu hâdiseden korkup dışarı fırlayan hırsız,
tövbe edip bu kötü huyundan vazgeçti.

Allah(c.c) bizleri de kendisinin dostu olanlardan
eylesin inşAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 18:04
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  

514 Mesaj -

En Son On: 07.11.2007 - 08:08
Allah razi olsun yesilkubbem cok güzel bir paylasim....

Insaallah adini aldigima cekerim onun gibi Allaha bagli Dinine bagli bir müslüman olurum OLURUZ Insaallah.....

Rabbim tüm Rabialari Rabia tül Adeviyyenin yüzü suyu hürmetine bagislasin affetsin Insaallahağlar
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 18:21
Bu mesajı bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diğer mesajları .-.-Saliha-.-.`in Profili .-.-Saliha-.-. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ehl-i Sunnet su an offline Ehl-i Sunnet  

213 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 21:08
Allah Razi Olsun YeSiLKuBBeM Kardesim..Bize Rabiatul-Adeviyye Rahmetulahhi Aleyha..Hazretlerini Hatırlattıgın İçin...

Kendisi hanım Velilerden Olup Buyuk Derece Sahibidir..Rabbim Szileride Oyle Makamlara Cıkarsın İnsaAllah...

Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 20:10
Bu mesajı bildir   Ehl-i Sunnet üyenin diğer mesajları Ehl-i Sunnet`in Profili zum Anfang der Seite
Yusuflu su an offline Yusuflu  

428 Mesaj -

En Son On: 25.11.2007 - 20:27
Allah Razi Olsun YeSiLKuBBeM Kardesim...

Dilediğini yap, karşılığını göreceksin!

Cebrail Aleyhisselam Efendimize demiştir ki: Ey Allahın Rasulü, dilediğin kadar yaşa. Muhakkak bir gün öleceksin. Dilediğini sev, muhakkak ondan ayrılacaksın. Dilediğini yap, şüphesiz amelinin karşılığını göreceksin.

İşte bu gerçeği çok iyi bilen İslam büyükleri bütün ömürlerince gözyaşı dökmüşler, gece sabahlara kadar secdelere kapanmışlardır.

Hakkın has kullarından Râbiatül-Adeviyye her gece abdestini alır, seccadesini bir köşeye serer, sabahlara kadar namaz kılardı. Şöyle dua ederdi: Allahım! Bütün gözler uyudu. Yıldızlar dolandı. Yeryüzünün hükümdarları kapılarını kapattılar. Fakat Senin yüce kapın hiçbir zaman kapanmaz. Beni kapından dûr etme. Rahmetini benden esirgeme. Evet, aşk arslanıyla savaşmak elbette her yiğidin kârı değil. İşte bu Râbia, Kabe mumu gibi gece gündüz yanıp dururdu.

ALINTI
Ekleme Tarihi: 21.09.2006 - 20:27
Bu mesajı bildir   Yusuflu üyenin diğer mesajları Yusuflu`in Profili Yusuflu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Cok degerli Kardeslerim.. gül

Güzel DUAlariniz ve paylasimlariniz icin tesekkür ederim..
ALLAH razi olsun..

Gece Râbiatül-Adeviyye hic aklimdan cikmadi..
Hep onu düsünüyordum.. agla
Cünkü dün ilk defa Onun hakkinda bunlari okudum.. Onun gibi olamasakta, InsaALLAH Onun gibi olmak icin elimizden geleni yapariz ve belkide Onun gibi olmayi basaririz.. InsaALLAH..ağlar

ALLAH'ım Sana cehennemden korkarak ibadet ediyorsam, beni cehennem ateşinde yak.

Eger Sana cennet ümidiyle tapıyorsam, cennetini bana haram kil.

Benim Sana olan sevgi ve ibadetim Senin sevilmeye ve kulluğa layık bir mabud oluşundandır.

agla
"RABİATÜ'L ADEVİYYE"
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 14:32
SaHRa su an offline SaHRa  
RE: Rabia-tül Adeviyye.. Iste ALLAH Aski..

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
Alıntı
Orijınalı YeSiLKuBBeM

"Yâ Rabbî! Garib ve kimsesizim. Yetim ve öksüzüm. Köle edildim. Bir de kolum kırıldı. Lâkin ben bunların hiç birine üzülmüyor, yalnız senin rızânı istiyorum. Benden râzı olup olmadığını da bilmiyorum" dedi.

.

..:(

YeSiLKuBBeM Can kardesim Allah c.c. razi olsun..iki cihanda aziz eylesin seni insaAllah..

fi emanillah...gül
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 16:07
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  
RE:

815 Mesaj -

En Son On: 01.05.2007 - 13:41
Alıntı
Orijınalı ehli_sunnet

Allah Razi Olsun YeSiLKuBBeM Kardesim..Bize Rabiatul-Adeviyye Rahmetulahhi Aleyha..Hazretlerini Hatırlattıgın İçin...

Kendisi hanım Velilerden Olup Buyuk Derece Sahibidir..Rabbim Szileride Oyle Makamlara Cıkarsın İnsaAllah...

gülgülgülgülgülgülgülgülgülgül ablam bu güller sizin...
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 16:12
Bu mesajı bildir   EHL-I HAK üyenin diğer mesajları EHL-I HAK`in Profili EHL-I HAK Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
OZANSERAFETTIN su an offline OZANSERAFETTIN  

198 Mesaj -

En Son On: 18.10.2007 - 18:42
Allahın selmaı üzerine olsun sevgili yeşilkubbe..

güzel bir paylaşımdı yüreğine saglık abisi...haz aldım dizelerden...cenabı Allahdan tüm geçmişlerimize rahmet diliyorum...

iyi de oldu bu gün cuma...
dualarından eksik etme benide..cümlemizide...her sey gönlünüzce olsun...

selam ve dua ile....Güle Güle
Ekleme Tarihi: 22.09.2006 - 16:24
Bu mesajı bildir   OZANSERAFETTIN üyenin diğer mesajları OZANSERAFETTIN`in Profili OZANSERAFETTIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  
RE:

595 Mesaj -

En Son On: 13.01.2009 - 16:02
Alıntı
Orijınalı YeSiLKuBBeM

Onun gibi olamasakta, InsaALLAH Onun gibi olmak icin elimizden geleni yapariz ve belkide Onun gibi olmayi basaririz.. InsaALLAH..ağlar

ALLAH'ım Sana cehennemden korkarak ibadet ediyorsam, beni cehennem ateşinde yak.

Benim Sana olan sevgi ve ibadetim Senin sevilmeye ve kulluğa layık bir mabud oluşundandır.

agla
"RABİATÜ'L ADEVİYYE"

Yesilkubbem , ne kadar güzel ve önemli bir konu,

ALLAH (c.c)seni razi oldugu kullarindan eylesin,insaALLAH...

Bu güzel paylasimin icin ...gül...

O'nun askiyla yanmak dilegile...

Saygilarimla...

Ekleme Tarihi: 23.09.2006 - 01:29
Bu mesajı bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diğer mesajları ~YaZGuLu~`in Profili ~YaZGuLu~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  

500 Mesaj -

En Son On: 01.08.2007 - 20:33
Esselemu Aleykum

ALLAH(c.c) razı olsun YeşilKubbem...
ve diğer kardeşlerim...

verdiğiniz bilgilerden dolayı...

En çok etkilendiğim mübareklerden birisiydi...
ALLAH(c.c) Onun şefaatına nail eylesim cümlemizi...

ALLAH(c.c)'a emanet olun...

gül

"ALLAH'ım Sana cehennemden korkarak ibadet ediyorsam, beni cehennem ateşinde yak.

Benim Sana olan sevgi ve ibadetim Senin sevilmeye ve kulluğa layık bir mabud oluşundandır."

:( ağlar ağlar
Ekleme Tarihi: 23.09.2006 - 08:00
Bu mesajı bildir   AGLIYORUM üyenin diğer mesajları AGLIYORUM`in Profili AGLIYORUM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    Kimseden bir sey almazdi..

7 Mesaj

Amin..

ALLAH hepinizden razi olsun..

Hepiniz DUAlarimdasiniz..

... gülağlar ...
Kimseden bir şey almazdı. Bir keresinde Hasan-ı Basrî hazretleri kendisini ziyârete gelmişti. Kulübesinin kapısında, zenginlerden birinin ağladığını gördü. "Niçin ağlıyorsunuz?" diye sordu. O zengin; "Zühd ve kerem sâhibi şu hâtun olmasa, halk mahv olur. O, zamânın bereketidir. Allahü teâlâ bizi, bir çok belâ ve sıkıntılardan onun hürmetine muhâfaza etmektedir. Ona bir mikdar yardımım olsun diye şu keseyi getirdim. Fakat kabûl etmez diye ağlıyorum. Bunu ona verseniz, belki sizin hatırınız için kabûl eder" dedi. Hasan-ı Basrî hazretleri içeri girip olanları bildirince, Râbia-tül Adeviyye buyurdu ki: "Ben bu dünyâlıkları bunların hakîkî sâhibi olan Allahü teâlâdan istemeğe utanır iken başkasından nasıl alırım? Allahü teâlâ bu dünyâda, kendisini inkâr edenlerin bile rızkını verirken, kalbi O'nun muhabbetiyle yanan birinin rızkını vermez mi zannediyorsunuz? O kimseye selâmımızı söyle. Kalbi mahzûn olmasın. Biz Allahü teâlâdan başkasından bir şey almamaya ahdettik. Hiç bir kimseden bir şey beklemiyoruz. Geleni kabûl etmiyoruz. Bir defâsında devlete âid olan bir kandilin ışığından istifâde ederek gömleğimi yamadım da kalbim dağıldıkça dağıldı ve dikişleri sökünceye kadar kalbimi toparlayamadım."

... gülağlar ...

Ekleme Tarihi: 24.09.2006 - 01:24

7 Mesaj

Mâlik bin Dinâr şöyle anlatır: Birgün Râbia'nın yanına gittim. Abdestini almış, kalan sudan bir kaç yudum da içmişti. Dikkat ettim, testinin bir tarafı kırıktı ve çok eski bir hasırda oturuyordu. Kerpiçten bir de yastığı vardı. Bunları görünce çok üzüldüm, içim yandı ve; "Ey Râbia! Zengin arkadaşlarım var. Kabûl edersen sana onlardan bir şeyler alayım" dedim. Bana dönerek; "Yâ Mâlik! Bana da, onlara da rızkı veren Allahü teâlâdır. O, fakirleri fakir olduğu için unutup, zenginleri de zengin olduğu için hatırlıyor ve yardım mı ediyor sanıyorsun?" dedi. Ben de "Hayır, hiç öyle olur mu?" dedim. Bunun üzerine "Mâdem ki Rabbim benim hâlimi biliyor, benim hatırlatmama ne lüzum var. O, öyle istiyor, biz de O'nun istediğini istiyoruz" diye cevap verdi.

... gülağlar ...

Ekleme Tarihi: 24.09.2006 - 18:30
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
hasan basri hazretleri seviyordu
ama o daha cok RABBINE ASIKTI
KAVUSAMADILAR
IKISIDE HAK DOSTU

Ekleme Tarihi: 24.09.2006 - 18:33
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Râbia-tül Adeviyye, "Niye evlenmiyorsun?" diye ısrâr edenlere şöyle söyledi: "Benim üç büyük derdim var. Bunların sıkıntısından kolayca kurtulmamı garanti ederseniz, o zaman evlenirim. Birincisi, (Acabâ son nefesimde îmânımı kurtarabilecek miyim?) İkincisi, (Kıyâmet gününde amel defterimi sağ tarafımdan mı, yoksa sol tarafımdan mı verecekler?) Üçüncüsü, (Herkesin hesâbı görüldükten sonra bir grup Cehennem'e ve bir grup Cennet'e giderken, acabâ ben hangi grupta bulunacağım?)" dedi. O kimseler; "Biz bu suâllerin cevâbı olarak size bir şey söylemekten âciziz" dediler. "O halde önümde böyle dehşetli günler varken ve bu günlere hazırlanmak elbette lâzım iken, evlenmeyi nasıl düşünebilirim?" buyurdu.
Ekleme Tarihi: 25.09.2006 - 22:35

7 Mesaj

Bir zaman hasta olmuştu. Ziyâretine gelenler; "Ey Râbia! Sana gelen bu hastalık çok ızdırap vermektedir. Duâ et de Allahü teâlâ çektiğin bu ızdırâbı hafifletsin." dediklerinde, buyurdu ki: "Siz biliyor musunuz ki, bu ızdırâbı çekmemi Allahü teâlâ irâde etmiştir.""Evet biliyoruz" dediler. O da; "Bunu bildiğiniz halde, O'nun irâdesine muhâlefet etmemi, O'ndan tersini dilememi nasıl istiyebiliyorsunuz?" dediği zaman, onlar; "Ey Râbia, peki senin arzun nasıldır?" diye sordular. O da; "Allahü teâlâ benim hakkımda ne irâde ve ne takdir etmişse ona râzı olmak" buyurdu.

Ekleme Tarihi: 12.10.2006 - 18:46
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Allah (c.c.) razı olsun...
Yüreğine sağlık...
Emeklerine...
Ellerine sağlık...

Yesilkubbem , ne kadar güzel ve önemli bir konu,
ALLAH (c.c)seni razi oldugu kullarindan eylesin,insaALLAH...
Bu güzel paylasimin icin ......
O'nun askiyla yanmak dilegile...
Saygilarimla...
gül

Ekleme Tarihi: 12.10.2006 - 19:40
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Esselamu Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu..

Amin Rifat Abim..
ALLAH Sizleride razi oldugu Kullarindan eylesin..

... gül ...

Bir gün kendisine sordular ki: "Ölümü arzu ediyor musun?" Buyurdu ki: "İnsanlardan birine karşı bir kabahat işlemiş olsam, o insanla karşılaşmaktan utanırım. HalbukiAllahü teâlâya karşı olan kabahatlerimiz o kadar çok ki, huzûruna varmayı (ölümü) nasıl arzu ederim?"

"Bu yüksek derecelere ne ile kavuştun?" dediklerinde; "Beni ilgilendirmeyen her şeyi terk ve ebedî olanın dostluğunu istemekle" buyurdu.

... gül ...

Ekleme Tarihi: 16.01.2007 - 09:06
akarsu su an offline akarsu  

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
Allah razi olsun Pirlantam
Onlari ornek alanlardan oluruz
Selam ve dua ile...
gül gül gül
Ekleme Tarihi: 16.01.2007 - 12:46
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sariruzgar su an offline sariruzgar  
ALLAH c.c. razı olsun

261 Mesaj -

En Son On: 23.03.2007 - 09:00
ALLAHUEKBER
ALLAH o insanların yolundan gidenlerden eylesin ayırmasın inşALLAH:(

Ekleme Tarihi: 16.01.2007 - 15:56
Bu mesajı bildir   sariruzgar üyenin diğer mesajları sariruzgar`in Profili sariruzgar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuskunSuvari su an offline SuskunSuvari  
Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun

42 Mesaj -

En Son On: 23.11.2007 - 19:58
Allah razi olsun.Bu konuda Turkiye gazetesinin armağanı olan evliyalar ansiklopedisini şiddetle tavsiye ederim.Eminim ki her sayfasını gözyaşlari ile okursunuz.Hz.Rabia nın ünü çağları aşmış yüzyılımızda ingiliz bir kadının doktora tezi olarak seçtiği yegane kişilerdendir. Basralı kadın sufi olarak avrupa'da tanınan hz.Rabia nın hayatının her kesiti örneklik arzeder.Güzel paylaşım İnşaallah sizin okuduğunuz gibi başka kardeşlerimizde faydalanir Hz. Rabia nın hayatından...Hani geceleri çok ibadet eder Hz.Rabia öyle ki her gece bin rekat namaz kıldığı rivayet olunur bir gece yarısı dilinden şu kelimeler dökülmüştür herkes uyurken
Ya Rabbi herkes sevdiğine gitti
Bende sana geldim ...

Bilhassa hanım kardeşlerimizin şiddetle örnek alacağı bir kişilik Hz.Rabia Rabbim cümlemizi onun ve onun gibi Hak dostlarının şefaatine nail etsin...
Ekleme Tarihi: 23.01.2007 - 19:46
Bu mesajı bildir   SuskunSuvari üyenin diğer mesajları SuskunSuvari`in Profili zum Anfang der Seite
LAZBAKKAL su an offline LAZBAKKAL  
RE: RE: Rabia-tül Adeviyye.. Iste ALLAH Aski..

136 Mesaj -

En Son On: 19.03.2007 - 20:41
Alıntı
Orijınalı SaHRa

Alıntı
Orijınalı YeSiLKuBBeM

.

..:(

YeSiLKuBBeM Can kardesim Allah c.c. razi olsun..iki cihanda aziz eylesin seni insaAllah..

fi emanillah...gül

Ekleme Tarihi: 23.01.2007 - 22:16
Bu mesajı bildir   LAZBAKKAL üyenin diğer mesajları LAZBAKKAL`in Profili LAZBAKKAL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Esselamu Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu..

ALLAH Sizlerden razi olsun Can Kardeslerim.. gül

SuskunSuvari Kardesim, tavsiye icin tesekkürler.. gül

Râbia-tül Adeviyye devamlı aglardi ve onu hep dertli bir hâlde görürlerdi.Yakınları; "Hiç bir hastalığınız yok, ağlayıp sızlanmanıza, yakınmanıza sebep nedir?" dediler. O da; "Benim gönlümde öyle bir dert var ki, tabibler tedâvisinde âciz kaldılar. Yaramın merhemi Allahü teâlâya vuslattır (kavuşmaktır). Böyle yanıp yakılıyorum ki, belki maksadıma kavuşurum. Bu benim yaptığım ise, bu işte en az olanıdır" diye cevap verdi.

Bir gün Râbia ağlıyordu. "Ey Allahü teâlânın sevgili kulu niçin ağlıyorsun? Rabbinle yakınlığın var." dediler. Buyurdular ki: "Ayrılıktan korkuyorum, belki ölüm vaktinde (Sen bana gerekmezsin ey Râbia !) diye Allahü teâlâ hazretleri hitâb buyurursa benim hâlim nice olur? Eyvah, eyvah!" deyip ağladı.

... gül agla ...

Ekleme Tarihi: 26.02.2007 - 09:42

7 Mesaj

Es-Selamu Aleyküm..

Râbia-tül Adeviyye bir gece; "Yâ Rabbî! Ya kalb huzûru ile namaz kılmamı nasîb et, veya kalb huzûru ile kılamadığım namazımı kabûl buyur. Allah'ım benim bütün dünyâdaki arzum ve işim, seni yâdetmek, âhirette de Cemâl-i ilâhiyene kavuşmaktır. Ne olur, beni bu anlayışıma bağışla!" diye yalvardı.

... gülağlar ...

Ekleme Tarihi: 10.04.2007 - 14:08
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 789 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61940 saniyede açıldı