generique rhinocortstromectol ivermectine lopinavir ritonavir ivermektine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » OSMANLI TARİHİ ve MEDENİYYETİ » .::Çanakkale Savaşları::.

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 12 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
.::Çanakkale Savaşları::.

31 Mesaj -

En Son On: 20.10.2006 - 00:43
Cinsiyeti: ----- 
Çanakkale Savaşları Komutanı Fransız Generali Anlatıyor...

Çanakkale savaşlarında, Fransız Kuvvetlerine komuta eden General Guro, savaş sırasında bir kolu ile bir bacağının bir kısmını, savaş sahasında bırakarak yurduna dönmüş bir askerdir. Daha sonra anlattığı bir savaş hatırasında şöyle diyor:

"Fransızlar, Türkler gibi mert bir milletle savaştıkları için çocuklarınızla daima iftihar edebilirsiniz. Hiç unutmam. Biraz evvel doğa, çevremizde en nefis güzellikteydi. Suçiçekleri, papatyalar, Peygamber çiçekleri, leylaklar bir gökkuşağı âlemi yaratıyordu. Ve şimdi, savaş sahasında dövüş bitmiş, o güzelim tablo kan revan içindeydi. Yaralı ve ölülerin arasında dolaşıyorduk. Az evvel, Türk ve Fransız askerleri süngü süngüye gelip ağır zâyiat vermişlerdi. Bu sırada gördüğüm bir hadiseyi ömrüm boyunca unutmayacağım. Yerde bir Fransız askeri yatıyor, bir Türk askeri kendi gömleğini yırtmış, O'nun yaralarını sarıyor, kanlarını temizliyordu. Tercüman vasıtasıyla bir konuşma yaptık:

Niçin, öldürmek istediğin askere şimdi yardım ediyorsun?

Mecalsiz haldeki Türk askeri şu karşılığı verdi:

'Bu Fransız yaralanınca yanıma düştü. Cebinden yaşlı bir kadın resmini çıkardı. Bir şeyler söyledi. Anlamadım!.. Ama herhalde annesi olacaktı. Benimse kimsem yok. İstedim ki, o kurtulsun, anasının yanına dönsün!...

Bu asil ve âlicenap duygu karşısında hüngür hüngür ağlamaya başladım. Bu sırada, emir subayım Türk Askeri'nin yakasını açtı. O anda gördüğüm manzaradan yanaklarımdan sızan gözyaşlarımın donduğunu hissettim! Çünkü; Türk askerinin göğsünden, bizim askerinkinden çok ağır bir süngü yarası vardı ve bu yaraya bir tutam ot tıkamıştı!..

Az sonra ikisi de öldüler!...'

General Guro, Fransız Kuvvetleri Komutanı.

Ekleme Tarihi: 31.08.2006 - 21:11
Bu mesajı bildir   ^^DeLi TaY^^ üyenin diğer mesajları ^^DeLi TaY^^`in Profili ^^DeLi TaY^^ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
Cinsiyeti: Erkek 
ISTE TURK MILLETININ ASALETI EKLEMEN COK GUZEL ELINE SAGLIK SELAM VE DUA ILE
Ekleme Tarihi: 31.08.2006 - 21:33
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
vehbi70 su an offline vehbi70  

919 Mesaj -

En Son On: 04.01.2015 - 20:05
DELİ TAY KARDEŞİM ALLAH RAZI OLSUN ÇANAKKALE SAVAŞLARI HAKKINDA KENDİ FORM UM DA GÜZEL BİR ARŞİV OLUŞTURUYORUM ŞU ANDA ÇANAKKALE SAVAŞ RESİMLERİNDEN 146 ADET TOPLADIM 8 AYLIK DERLEME SONUÇUMDA HAZIR OLDUĞUNU HİSSETTİĞİM ANDA BURDA RAVDADAKİ DOSTLARLA PAYLAŞAÇAĞIM İNŞALLAH..

HATTA BİR KISMI RAVDADA VAR YİNE BENİM AÇMIŞ OLDUĞUM KONU HELE O BAYRAM NAMAZI RESMİ HER GÖRÜŞÜMDE BENİ HÜZÜNLENDİRİR...

ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM
Ekleme Tarihi: 31.08.2006 - 21:48
Bu mesajı bildir   vehbi70 üyenin diğer mesajları vehbi70`in Profili vehbi70 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
vipervoles su an offline vipervoles  

88 Mesaj -

En Son On: 17.11.2009 - 11:02
vehbi abi 2 kahraman turk askeri varya onuda koyarsan cok sevinirim ne durumda savastıgımızı ustleri yırtık pırtık olan ve askerin gunluk kumanyasınıda yayınlarsın insAllah selametle

abi kendi formunun adresini bana ozelden yollarmısın orayada uye olmak isterim

Bu mesaj 1 kez ve en son vipervoles tarafından 31.08.2006 - 23:35 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 31.08.2006 - 23:34
Bu mesajı bildir   vipervoles üyenin diğer mesajları vipervoles`in Profili vipervoles Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

919 Mesaj -

BUYUR KARDEŞİM ÇANAKKALE NİN ASKER ÇOÇUKLAR
Ekleme Tarihi: 02.09.2006 - 13:41
Bu mesajı bildir   vehbi70 üyenin diğer mesajları vehbi70`in Profili vehbi70 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahmete.muhtac su an offline rahmete.muhtac  
Themenicon    Kardeşim Vehbi

86 Mesaj -

En Son On: 20.11.2015 - 13:43
Allah senden razi olsun bana bir yazında demiştinki karşılığını alamayınca moralim bozuluyor diye.İşte kardeşim yaptığım çalışmalar meyvelerini veriyor değilmi.Rabbim seni başımızdan eksik etmesin.Bilgi küpü sevinçli

Abicim birde senden bir ricam var şu namaz resmi demişsinya onu sana zahmet gönderebilirmisin bana alpaslancesur@hotmail.com ayrıca yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz haberin olsun

şimdiden tşkler ...

Rahmet ve bereket üzerinden eksilmesin
Ekleme Tarihi: 02.09.2006 - 14:03
Bu mesajı bildir   rahmete.muhtac üyenin diğer mesajları rahmete.muhtac`in Profili rahmete.muhtac Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: Kardeşim Vehbi

919 Mesaj -

Alıntı
Orijınalı rahmete.muhtac

Allah senden razi olsun bana bir yazında demiştinki karşılığını alamayınca moralim bozuluyor diye.İşte kardeşim yaptığım çalışmalar meyvelerini veriyor değilmi.Rabbim seni başımızdan eksik etmesin.Bilgi küpü sevinçli

Abicim birde senden bir ricam var şu namaz resmi demişsinya onu sana zahmet gönderebilirmisin bana alpaslancesur@hotmail.com ayrıca yeni çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyoruz haberin olsun

şimdiden tşkler ...

Rahmet ve bereket üzerinden eksilmesin

rahmete.muhtac kardeşim rabbim cümlemizden razı olsun isdediğin resim i mailine göndedim...

http://www.ravda.net/rf/include.php?path=forum/showthread.php&threadid=38190

yukardaki linktede çanakkale resimleri var

selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 02.09.2006 - 14:29
ranuna su an offline ranuna  

75 Mesaj -

En Son On: 20.01.2012 - 15:37
Cinsiyeti: Bayan 
GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL İNSANLIK ÖRNEKLERİNİN GÖSTERİLDİĞİ BİR SAVAŞ BENİM İÇİNDE ÇOK ÖZEL Bİ YERE SAHİP ÇANAKKALE BU YAZ GİTTİM VE ÇOK ETKİLENDİM ATALARIMLA GURUR DUYUYORUM ORDA BİR ŞEHİT OLMAYI BENDE İSTERDİM..... agla
Ekleme Tarihi: 02.09.2006 - 15:35
Bu mesajı bildir   ranuna üyenin diğer mesajları ranuna`in Profili ranuna Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
recepholding su an offline recepholding  

1613 Mesaj -

En Son On: 12.03.2007 - 12:46
VEHBI 70 KARDES SENI CALISMALARINDAN DOLAYI KUTLUYORUM GORSUN DUNYA TURKUN NE SARTLARDA ZAFER KAZANDIGINI ,GORSUN ULKE GENCLERI COCUKLARI TURKUN ZAFERINI ,GORSUNLER NAMAZ KILAN ALLAHA DUA EDEN IBADET EDEN ASKERLERI KABULLENEMEYENLER ,ULKENIN HUZURUNU KABULLENEMEYENLER ULKEMIZIN GUZELLIGINI KISKANANLAR GORSUNLERDE ORTAYA FITNE ATMAKTAN KORKSUNLAR SIRA BIZE GELIR DIYE KORKSUNLAR HADLERINI BILSINLER HELAL OLSUN SANA VEHBI KARDES ALLAH SANA DILEDIGINI NASIP ETSIN INSALLAH.CALISMALARIN COK DEGERLI SENI KUTLUYORUM .SELAM VE DUA ILE .gül
Ekleme Tarihi: 02.09.2006 - 18:16
Bu mesajı bildir   recepholding üyenin diğer mesajları recepholding`in Profili recepholding Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahmete.muhtac su an offline rahmete.muhtac  
Themenicon    Şükran

86 Mesaj -

En Son On: 20.11.2015 - 13:43
Allah (c.c.) razi olsun vehbi kardeşim
aldım resmi çok teşekkür ederim.
Ekleme Tarihi: 03.09.2006 - 14:12
Bu mesajı bildir   rahmete.muhtac üyenin diğer mesajları rahmete.muhtac`in Profili rahmete.muhtac Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
ÇANAKKALE MARŞI

--------------------------------------------------------------------------------
Çanakkale içinde aynalı çarşı
Anne ben gidiyorum düşmana karşı

Çanakkale içinde dolu bir testi
Analar babalar ümidi kesti

Çanakkale içinde sıra serviler
Binbaşılar oturmuş asker öğütler

Çanakkale sende yatar bir selvi
Kimimiz nişanlı kimimiz evli

Çanakkale içinde sıra söğütler
Altında yatıyor arslan yiğitler

Çanakkale sende vurdular beni
Nişanlımın mendiline sardılar beni

Çanakkale boğazı dardır geçilmez
Kan olmuş suları bir tas içilmez

Tüm şehitlerimize ALLAH rahmet etsin....İnşaallah...
Bu notu okuyanlara.....
ŞEHİTLERİN RUHUNA EL FATİHA......okuyalım İnşaallah...

saygı,sevgi,selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 03.09.2006 - 14:26
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
vipervoles su an offline vipervoles  

88 Mesaj -

En Son On: 17.11.2009 - 11:02
VEHBİ ABİ YENİ GORDUM ALLAH RAZI OLSUN RESİMLER İÇİN
Ekleme Tarihi: 04.09.2006 - 15:24
Bu mesajı bildir   vipervoles üyenin diğer mesajları vipervoles`in Profili vipervoles Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 796 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55795 saniyede açıldı