budesonide lopinavir ritonavir ivermektin generique plaquenil generique stromectol super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » sabır nedir yenilir mi icilir mi

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 3 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
sabır nedir yenilir mi icilir mi

34 Mesaj -

En Son On: 09.01.2012 - 14:34
Cinsiyeti: ----- 
ben sabretmeyi denedim kuran okudum arapcasiyla olmadi

defalarca la ilahe illallah dedim olmadi

kur an in turkcesini okudum internette yine sabredemedim
(kitaptan okuyunca turkcesini sabredebilirim belki kitaplarimada babam el koydu )

belki güleceksiniz ama ben evliya olmayi denedim
sabahtan aksama geceden gündüze kadar dua okumayi dusundum

ama bir turlu sabredemiyorum
la ilahe illahlah deyince yuzume nur iniyor ama devami gelmiyor

sizden ricam ALLAH tan benim icin sabir dileyin

dun ALLAH icin film izlemeyecem dedim(film gibi seyler beni oyaliyor la ilahe illalah demeyi unutturuyor) ve bayaği sabir konusunda yol aldim .2 keredir güzel bir uyku cektim . dualarin faziletimidir bilemem

sizden tekrar rica ediyorum sabir dileyin ALLAH tan benim icin
sizin benim icin sabir dilemeniz benim icin cok buyuk bir duadir

Bu mesaj 3 kez ve en son lil tarafından 07.08.2006 - 20:01 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 19:55
Bu mesajı bildir   lil üyenin diğer mesajları lil`in Profili lil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
lil su an offline lil  

34 Mesaj -

En Son On: 09.01.2012 - 14:34
yazdiklarim komik gelebilir size ama
içimi dökmek istedim
Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 20:05
Bu mesajı bildir   lil üyenin diğer mesajları lil`in Profili lil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Essabru Kenzun Min Kunuzil Cenneti: Sabr Cennet hazinelerinden Bir hazinedir...

Sabretmek Oyle Muhteşem Bir haslettir ki Senin Sabrettiğin hiç bir şeyden nefsin razi degildir...onun Maksadı Seni Cehenneme Sokmaktır çunku ve Seni Sabr dan alıkoymak için Elini yapar..

Hatta Nefs Oyle Bir Mahluktur Ki...Hz Allah Onu yarattığında...

Şöyle sual etti...Men Ene ve Men Ente...Benn Kimim Sen Kimsin..

Nefs: Ene Ene Ente Ente...ben Benim Sen Sensin dedi ve Kibirinden dolayı sen sensin den önce ben benim dedi...mesele devame diyor...

Evet yani Oyle Bir duşmanla karsı karsıyayız ki..Kainattaki butun İnsanlar bir araya gelse Senin İmanını alamazken En Fazla Canını Alabilirken bu Mahluk Senin İmanını Alabilir...

Yine Nefs...Derki Peygamber Olsam veli Olsam Buyuklerden Olsam...

Kat-i Surette Bu görüş ve dusunce ve istek Nefsten kaynaklanır...Çunku bunlar Kesbi degil vehbi dir...Yani İstenmez,çalışmakla elde edilmez sadece meccanen verilir...
Sabr etmekte Cenabı hakk tan istemekle Olur...

Unutmayalım Kimler Mani Olursa Olsun yollerı keserse kessin Sen İstersen Mevlaya yalvarırsan Her turlu nimet gelir...

Çunku Hz Allah Hiç Bir Kulunu Kaldıramayağı bir Yuku Sırtına yuklemez...

Yaptıgınız Amellere İhlas ve Samimiyet İçerisinde devam ediniz Faidesini Göreceksiniz...

Cennet Hazinelerinden Bir Hazine olan Sabr-ı Hakikiyi Elde Etmeniz Dileğiyle.....

Ekleme Tarihi: 07.08.2006 - 23:04
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 762 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52904 saniyede açıldı