colchicine colchicine hydroxychloroquine lopinavir ritonavir generique luvox cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Kur'an-ı Kerim'i Okuyan Çocuk. !!!!

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Kur'an-ı Kerim'i Okuyan Çocuk. !!!!

126 Mesaj -

En Son On: 22.04.2009 - 03:56
Cinsiyeti: Erkek 
Hafız Münâvi den

Küçük bir çocuk hafızlığını ikmal etmiştir. Sabaha kadar Kuran-ı Kerimi hatmediyor, namazını kılıyor, ertesi günü de hocasının karşısına çıkıyor; çıkıyor ama biraz rengi benzi sararmış olarak çıkıyor.

Hocası, maddi-manevi mürşid olabilecek durumda bir üstattır. Talebesinin renginin niçin sarardığını diğer talebelerine soruyor.

Onlar da,Üstadım, bu talebiniz sabaha kadar Kurân-ı Kerimi hatmedip duruyor ve tabii sabaha kadar gözüne uyku girmiyor, sabah olunca da kalkıp derse geliyor. derler.

Üstad talebesinin Kuran-ı Kerimi böyle okumasını arzu etmediği için onu karşısına alır ve ona:

Kurân indiği gibi okunmalıdır evladım. der.

Bugünden itibaren sen Kurânı, şu an okuduğun gibi değil, onu okurken beni karşısında farz et ve üstadına dersini iade ediyorsun gibi oku!bulunur.

Çocuk gider, o gece Kurân-ı Kerimi okur ve sabah üstadının huzuruna geldiğinde,

Efendim bu gece ancak Kurân-ı Kerimi yarısına kadar okuyabildim. der.

Üstad Pekala, sen bu gece de Kurân-ı Kerimi doğrudan doğruya Rasûlü Ekrem(sav)in huzurunda okuyor gibi okuder.

Talebe, Ben, kendisine Kuran nazil olan zatın huzurundayım; doğru okumalıyım heyecanıyla daha dikkatlice tilavet eder...

Ve o gün üstadına , ancak KurÂn-ı Kerimin dörtte birini okuyabildiğini belirtir.

Üstadı da terakkiyi görünce, bir mürşidin müridinin dersini artırması gibi Sen şimdi de o emin melek Cibrilin Rasulü Ekrem(sav)e tebliğ ettiği anda dinliyor gibi Kurân-ı Kerimi oku der.

Talebe gider gelir;

Vallahi üstadım, bugün ancak bir sure okuyabildim. Der.

Üstadı da Evladım şimdide onu binlerce hicabın verasında bulunan Mevlâ-yı Mütealin huzurunda okuyor gibi oku düşün ki okuduğunu Allah(cc) dinliyor, senin için indirdiği kelamını senin ile mukâbele ediyor.

Talebesi ertesi gün ağlayarak üstadının karşısına gelir:

stadım, al-hamdu lillahi rabbil alemin dedim, mâlikiyevmi’d-dîne kadar geldim, iyyake nabudu demeye bir türlü dilim varmadı.

Çünkü bunun manası, sadece Sana kulluk yaparım,halbuki ben o kadar çok şeye kulluk yapıyorum ki Onu karşımda hazır ve nazır mülahazaya alınca İyyake nabuduyu aşamadım.Der.

Hafız Münâvi, bu gencin fazla yaşamadığını bir-iki gün sonra da vefat ettiğini kaydeder..
Ekleme Tarihi: 15.07.2006 - 04:13
Bu mesajı bildir   cengiz. üyenin diğer mesajları cengiz.`in Profili cengiz. Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 791 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
osman12 (77), vahvah71 (53), ssercan (50), sabr_yolcusu (56), Yorumsuz_91 (33), Asya6666 (62), angel (42), cankalemdar (39), meltem6666 (59), MeCaL (56), emiremre (44), ozdalomer (53), ayþeayd&#2.. (40), talha_34 (47), mhammettelo (43), leto18 (59), sinepuryan (42), Yalnizlik (39), BATAKLIK60 (55), kamil33 (54), hmfatih (62), Soldat34 (54), MrVoLKaN (37), yusuf kuyu (44), Yusuf_Adiyaman (53), farfarlone (41), Osman_20 (39), yunusemre_56 (58), eminecanersoy (46), eren.06 (60), tugba1986 (38), tanerok (41), MAHMUT2005 (48), musbaba18 (41), Bahar38 (40), ehhan ünlü (37), ard75 (68), ofliayhan61 (54), osman42 (45), enver66 (40), ayten66 (36), adem2007 (57), uludag64 (60), kadir ibraimi (35), Hace Türkistan (52), tufan03 (48), hasimpakirbaba (48), kuscu (60), ONUR45 (41), Allah_Asigi (41), _Hilal_ (40), aydin_yilmaz (42), cemil_keskin (64), cesurkagan (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54093 saniyede açıldı