budesonide kaletra ivermektin generique rhinocortkaletra detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » PEYGAMBERİMİZİN VASİYETİ....(LÜTFEN OKUYUNUZ)

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 9 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
PEYGAMBERİMİZİN VASİYETİ....(LÜTFEN OKUYUNUZ)

29 Mesaj -

En Son On: 09.03.2007 - 15:30
Cinsiyeti: Bayan 
MEDİNE-İ MÜNEVVERE'DEN GELEN BU VASİYETNAMEYİ OKUYUNUZ VE

OKUTUNUZ
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Medine-i Münevvere'de Türbe-i Şerif Hatibi Şeyh Ahmet Diyor ki: "Vallahülazim bu vasiyetnamede zerre kadar yalan yoktur."
Bir Cuma gecesi namazımı eda edip uyumaya varmıştım. Harem-i Şerif tarafından;
"Ya Şeyh Ahmet" diye bana bir nida geldi. "Lebbeyk Ya Resullallah" deyip Peygamber Efendimiz (s.a.v.)' in şahsını gördüm.
Resullallah (s.a.v.) Efendimiz şöyle devam etti:
"Ya Şeyh Ahmet!... Allah-ü Teâlâ huzurunda yüzüm kalmadı. Sana haber veriyorum ki, geçen cumadan bu cumaya 16000 kişi öldü. içlerinden bir tek Müslüman çıkmadı. Gelenlerin amel defterlerini kara ve sol elerinde gördüm.
Ya Şeyh Ahmet!... Evvela ana ve babalarına asi oldular ve zekatlarını men ettiler. Hacı olup haram yemeyi âdet edindiler. Herkes nefsinden başka bişey düşünmez oldu. Dünya malı ile nasip olan tartılarına hıyanet etmeyi âdet edindiler.
Ya Şeyh Ahmet!... Benim ümmetlerime haber eyle "Yaptıkları günahlardan tövbe ve istiğfar etsinler, namaz kılsınlar, zekât vermesini âdet etsinler."
Ya Şeyh Ahmet!... Ümmetlerime haber eyle, "Kıyamet alâmetleri zuhur ediyor. Hak Teâlâ' ya asi olmasınlar. Çok yakın bir zamanda, 3 gece güneş tutulacak. 3 günden sonra mağribten doğup, maşrıka batacak. Kuran-ı Kerim insanların gözüne gözükmeyecek. Ümmetime söyle günahlarına tövbe etsinler. Yakın bir zamanda İsa( a.s.)'nın inmesi zuhur edecek."
Ya Şeyh Ahmet!... Ümmetlerime haber eyle, "Kudret kalemiyle her kim bu vasiyetnameyi bir köyden bir köye, bir kazadan bir kazaya, bir ilden bir ile, bir devletten bir devlete gönderirse Huzur-u Mahşerde günahları affedilir. Hazret-i Muhammed Mustafa ( s.a.v.)'yı Şahsı ile görmüş olur. Kim vasiyetnameyi işitipte yazmazsa, bir köye veya bir başka yere göndermezse, yüzü kara ola. "Türbe-i Şerif'in Hatibi Şeyh Ahmet 3 defa yemin edip, "Vallahülazimbu vasiyetnamede yanlış bilgi verirsem, bu dünyadan öbür dünyaya imansız gideyim" dedi.
15 günde Medine-i Münevvere'de yazılmış olup "TÜM MÜSLÜMANLARA" gönderilmiştir.
NOT: "Bunu her Müslüman'ın okuması için elinizden geleni yapınız lütfen..

:(ağlarağlar
Ekleme Tarihi: 29.05.2006 - 23:10
Bu mesajı bildir   firuZe üyenin diğer mesajları firuZe`in Profili firuZe Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Suqunet su an offline Suqunet  

858 Mesaj -

En Son On: 11.02.2007 - 18:54
Cinsiyeti: Erkek 
Seni çok üzdük yapma dediklerini yaptık YA RESUL...

Yüzümüz kapkara YA RESUL....

Sana layık olamadık YA RESUL.....

selam ve dua ile.....

Bu mesaj 1 kez ve en son ~~&suqunet&~~ tarafından 12.06.2006 - 12:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 12:14
Bu mesajı bildir   Suqunet üyenin diğer mesajları Suqunet`in Profili Suqunet Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MeLiH su an offline MeLiH  
inanmıyorum..

Admin
280 Mesaj -

En Son On: 23.03.2020 - 17:17
s.a.

Firuze kardeşim.. Bu konuyu buraya halis niyetle eklediğiniz belli. Ancak gunumuzde bu tür yazıların, mektupların, maillerin onlarcası elden ele dolaşıyor. Mail adresime surekli bu tür yazılar geliyor. Buyrun bir örnek :

Bu sabah Allah gokyuzunde bir pencere acti ve bana sordu :Ey kulum, bugun en buyuk istegin nedir ?
Cevabim bu oldu : Allahim, bu mesaji simdi okuyan insana, ailesine ve iyi arkadaslarina iyi bak cunku bunu hak ediyorlar ve ben onlari cok seviyorum. Allahin sevgisi okyanus gibidir. Nerede basladigini gorebilirsin fakat nerede bittigini asla...
Bu mesaj simdi etkisini gostermeye basliyor. Bunun hakkinda suphesi olanlar bilmeliler ki bana bunu gonderen sahis bu kadar kisa zamanda gerceklestigini gorerek cok sasirdi. Bakalim dogru mu ? Meleklerin var oldugu dogrudur, fakat kanatlari yoktur ve bazan bunlari arkadas olarak adlandiririz. Bu mesaji arkadaslarina gonder ve bugun aksam saat 11:11 den once sana guzel bir surpriz gelsin. Isitmek istedigin bir haber. Bu bir saka degil. Biri seni tel. ile arayacak, beklemekte oldugun bir sey hakkinda.. veya bir melek sana bu aksam ruyanda bir mesaj verecek. Bu zinciri bozma.

Bu mesaji melek olarak nitelendirebilecegin en azindan 10 kisiye gonder.
Tesekkurler.

Böyle bir saçmalık olabilrmi ??

Gelelim Peygamber Efendimizin (s.a.v.)vasiyeti olayına..

Efendimiz (s.a.v.)in en buyuk ve tek vasiyeti VEDA HUTBESİ 'dir. Bunun haricinde başta yüce kitabımız KUR'AN-I KERİM olmak üzere Sunnet-i seniyye ve Hadisi şerifler'de bize yol gösterici, ve uyarıcıdır.

Evet yazdığınız mesajda zararlı bişey yok. Müslümanlara yapılan uyarılar var ama bunu Peygamber Efendimizin (s.a.v.) vasiyeti olarak insanlara aksettirmenin yanlış oldugu kanaatindeyim.

Allah bizleri dogru yoldan ayırmasın..

Measselam.

Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 13:00
Bu mesajı bildir   MeLiH üyenin diğer mesajları MeLiH`in Profili MeLiH Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  

785 Mesaj -

En Son On: 15.12.2007 - 15:26
Cinsiyeti: ----- 
CANIM KARDESİM SİZ İYİ NİYYETLE EKLEDİNİZ LAKİN BU DEDEKLERİNİZ
KUR!AN VE SUNNETE MUHALİFTİR....

ASLİ VE ESASİ YOKTUR..

ZİRA FAHRİ KAİNAT EFENDİMİZ HZ ALLAH"IN HABİBİDİR VE İSLAM DİNİNİ TEBLİG ETMİSTİR. VE BU TEBLİG KIYAMETE KADAR SURECEKTİR..

DEGİL 160000 KİSİ DAHA FAZLASİ İMANSİZ GİTSE BUNDAN EFENDİMİZ SORUMLU DEGİLDİR....

ZATEN AYET VE HADİSLER İNSANLARİ HER SANİYE UYARMAKTADIR VE İKAZ ETMEKTEDİR VE EFEFNDİMİZ SAV VARİSLERİ BU VAZİFEYİ YÜKLENMİS VE İFA ETMİSLERDİR VE HALEN ETMEKTEDİRLER...

BU TUR SÖZLERİN ASLİ VE ESASİ VE HİÇ BİR HUKMU YOKTUR.... SÖYLEYEN YALANCİ VE GUNAHKARDİR..

MEASSELAM
Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 13:20
Bu mesajı bildir   ~KeMaL~ üyenin diğer mesajları ~KeMaL~`in Profili ~KeMaL~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
ARKADASLAR BUNU SILMEZSENIZ AYIP OLACAK

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25
gül
NEYI BEKLIYORUZ
Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 13:27
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sunnetin yaninda olunuz kötü bir ornek ALLAH ASKINA

2687 Mesaj -

BAKINIZ BEN BUNU DINIMIN IMANIMIN GEREKTIRDIGI SEKILDE
SÖYLUYORUM
TERCIH SIZIN ARKADASLARIM KARDESLERIM
BIRISI CIKAR ELDEN ELE DAGITIR HAKIKAT OLUR SONRA HADIS DIYE ORTALIKTA DOLASIR

Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 13:36
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MeLiH su an offline MeLiH  
NurBahcesi kardeşim..

Admin
280 Mesaj -

En Son On: 23.03.2020 - 17:17

Konuyu silmiyoruz çünkü ; Altına eklenen yorumları okuyarak insanlar bu tür şeylere inanmamaları gerektiğini anlayabilirler..

Bu tür konular için ayrıca bir çalışma yapabiliriz ancak şimdilik kalması uygundur..

Allah razı olsun..

Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 14:15
Bu mesajı bildir   MeLiH üyenin diğer mesajları MeLiH`in Profili MeLiH Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omer furkan su an offline omer furkan  
MeLiH abim'e

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 10:56
Alıntı
Orijınalı MeLiH

Konuyu silmiyoruz çünkü ; Altına eklenen yorumları okuyarak insanlar bu tür şeylere inanmamaları gerektiğini anlayabilirler..

Allah razı olsun..

gül

RABBim bizleri herdaim apacik, sapasaglam, anlasilir dosdogru olan yolundan gidenlerden eylesin insaALLAH..

selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 14:20
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

2687 Mesaj -

hey gidi mubarek hey ...
Ekleme Tarihi: 12.06.2006 - 14:25
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 769 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
jakup (32), muzocel26 (58), salihhazar (55), Beyza (56), cs7014 (50), oezkan (51), kara61 (66), aetkral (51), kubratalp (48), K.GOCERLI (27), cecenmucahidi (33), yaburka (49), violine (44), mavi_ruya (48), mbahaddin (55), Kerim_Bey (36), Süreyya (66), yemenici68 (56), mecid (43), kerime (42), mehmet_eyigör_6.. (28), tokayca (51), hasan5335 (36), volkan33 (54), mgunhan (48), ttufan (42), isvec (65), beyazguel (38), atay (62), sonromeo2 (47), kulibo (38), Zeynepgul (44), nihat 60 (44), g_neferalperen3.. (46), sebiarus (55), hace (41), EsmerKiz-NL (39), n@ksýben (43), pedino (54), hatice 1975 (49), hesbollahi (45), hafýz_ (37), ozel (68), fethic (55), hacimeryem (54), telve (52), Levent75 (49), züleyha hanc&ya.. (47), erciyas tamer (46), m.kýl&ya.. (53)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.54285 saniyede açıldı