hydroxychloroquine dexamethasone lopinavir ritonavir kamagra kaletra luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » 21. Yüzyilin Zalimi !..............

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 14 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
21. Yüzyilin Zalimi !..............

1054 Mesaj -

En Son On: 07.02.2007 - 02:24
Cinsiyeti: Erkek 
21. Yüzyilin zalimi,

Amerika...

Guantanamo : Amerika'nin binlerce kisiyi cile, eziyet ve zalimlikle mahkum ettigi utanc merkezi. Bunu Uluslararasi Af Örgütü dile getiriyor.

Guantanamo : Dünya jandarmaligina soyunmus, adalet ve emniyet dagittigini iddia eden zalimlerin eziyet merkezi.

Guantanamo : Dis ülke gözlemcilerinin giremedigi, Avrupa insan haklari yetkililerinin mesru olmayan sekillerle engellenerek, iceriye alinmadigi ve iceridekilerin akibetinin sadece Amerika'li agizlardan verildigi gayri ahlaki tutukevi.

Guantanamo . Yüregimizdeki dayanilmaz aci.

Guantanamo : Acimasizca insanlarin psikolojik bunalima sürüklenip insanliklarinin bilincli olarak yitirildigi yer.

Guantanamo : Masum ve mazlum müslümanlarin terörist yaftasiyla fislenip, en cetrefilli ve en cetin sorgulamalardan gecirilip eziyet ve psikolojik baski uygulandigi asrin zulümhanesi.

Sadece oradaki müslümanlar degil, Amerika'nin cikarina ters düsüp damarina basmislarda orada.

UAÖ'nün derlediği tanıklıklara göre, akrabalarının ABD tarafından gözaltına alındığını bilen bazı aileler Guantanamo'dan ya çok az bilgi alabiliyor ya da hiç alamıyor. Bazıları sevdiklerinin nerede olduğunu ve hatta hayatta olup olmadığını bile bilmiyor.

Eski bir Guantanamo tutuklusu olan Rus uyruklu Ruslan Odizhev'in annesi Nina Odizheva, gözaltında geçirdiği zamanın oğlu üstündeki etkisini şöyle anlatıyor: Onu çok değiştirdi, tamamen hasta, tüm önemli organlarıyla ilgili ilaçlar kullanıyor.. ben üzülmeyeyim diye belli etmemeye çalışıyor ve detayları anlatmıyor, hiç iştahı yok, artık tamamen farklı biri.
Alinti

Ve Dünya seyirci kaliyor bu yerde yasananlara. Müslümanlarin eli kolu bagli bekliyor.
Bekliyorlar sabahi bekler gibi
Bekliyorlar...
Zalimlerin uyguladigi siddet ve baski en yüksek seviyelere ulasti artik. Bizimde tahammülümüz kalmadi. Bugün Guantanamo'da yasananlar yarinin bir habercisi gibi. Tipki Mekke müsriklerinin yaptigi eziyet, iskence, ve psikolojik baski gibi. Tipkisi degil aynisi.

Bugünkü zalimler sadece teknolojinin nimetlerini kullaniyor zulümde. Aradaki fark bu... sadece bu.

Hatirlayin...

Ne olmustu okadar zulmün sonunda. Resul-i Ekrem ve Ashabi galip geldi Allah'in izniyle. Mekke müsrikleri perisan edildi ve Mekkenin fethiyle sonuclandi müminlerin mücadelesi.

Bekliyoruz bizde bekliyoruz... Hicbirsey yapamasakta bir umutla bekliyoruz.
Hic gücümüz olmasada dua ediyoruz.

Rabbim bizi bu esaretten kurtar diye.

Rabbim bizi bu sefil durumdan kurtar diye.

Rabbim müminler serefli insanlar. Bu agir gelir bunu kaldiramazlar diye.

Rabbim 21. yüzyil zalimini yerin dibine gecir diye.

Rabbim Dünyaya zulüm eden bu zalimin belasini ver diye.

Rabbim besikteki cocuga acimayan bu zihniyeti helak et diye.

Rabbim Resul-i Ekreminin hatrina, bu insanliktan cikmis Esfel-i Safilini kahreyle diye.

Biliyorum...

Guantanamo bir gün tarih sahnesinin karanlik dehlizlerindeki, karanlik yerini birgün alacak ve insanlar bu zalimleri lanetle anacak...

Biliyorum...

Selametle kaliniz.

Ekleme Tarihi: 24.03.2006 - 02:32
Bu mesajı bildir   sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omer furkan su an offline omer furkan  
RE: 21. Yüzyilin Zalimi !..............

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 10:56
selamun aleykum
RABBİMin selami kardeslerimin üzerine olsun..

Alıntı
Orijınalı menteseci

Bekliyoruz bizde bekliyoruz... Hicbirsey yapamasakta bir umutla bekliyoruz.

Hic gücümüz olmasada dua ediyoruz.

Rabbim bizi bu esaretten kurtar diye.

Rabbim bizi bu sefil durumdan kurtar diye.

Rabbim müminler serefli insanlar. Bu agir gelir bunu kaldiramazlar diye.

Rabbim 21. yüzyil zalimini yerin dibine gecir diye.

Rabbim Dünyaya zulüm eden bu zalimin belasini ver diye.

Rabbim besikteki cocuga acimayan bu zihniyeti helak et diye.

Rabbim Resul-i Ekreminin hatrina, bu insanliktan cikmis Esfel-i Safilini kahreyle diye.

Biliyorum...

Guantanamo bir gün tarih sahnesinin karanlik dehlizlerindeki, karanlik yerini birgün alacak ve insanlar bu zalimleri lanetle anacak...

Biliyorum...

insaALLAH ! insaALLAH guzel abim.. İnsaALLAH

biz de elimizden geldigince bu zalim dusunceye karsi yasamimizda mücadele verecegiz insaALLAH..
alisverisimizden giyim kusamimiza kadar
hal ve hareketlerimizden konusma uslubumuza kadar her alanda
zalimlerden farkli bir tavır takınacagiz insaALLAH..

benim kardeslerime zulmedenler gibi olmak
zalimin zulmune ortaklik yapmak..
ne büyük bir yıkım ne büyük bir kayıp..

RABBİM bizleri zalim toplumdan ayır..
biz müslümanlar ile beraber olmak isteyenleriz..
biz nuh (a.s)in gemisine binmek isteyenleriz..
biz firavunun zulmune karsı denizden musa (a.s) ile beraber gecmek isteyenleriz..
biz rasulullah ile beraber medine'ye hicret etmek isteyenleriz..
elhamdulillah.. bizler müslüman kardesleriz..
elhamdulillah..

selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 24.03.2006 - 10:43
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mavera yolcusu su an offline mavera yolcusu  

8 Mesaj

En Son On: 19.06.2006 - 15:12
Cinsiyeti: ----- 
menteseci kardesim Allah razi olsun dualarina ictenlikle katiliyorum,AMIN AMIN AMIN...
rabbim sabrimizi korusun imanimizi kuvvetlendirsin bu zalimlerin yaptiklari karsisinda.rabbin o zulümün alitinda inleyen kardeslerimizin, isyankar olmadan alsin canlarini.rabbim hepimizin yardimcisi olsun, zira; tek dayanagimiz ve güc kaynagimiz O...

sevgi ve dua ile....
Ekleme Tarihi: 24.03.2006 - 11:35
Bu mesajı bildir   mavera yolcusu üyenin diğer mesajları mavera yolcusu`in Profili zum Anfang der Seite
SaHRa su an offline SaHRa  

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
Cinsiyeti: ----- 
menteseci abim Allah razi olsun, cok önemli bir konu bu , dualariniza cani gönülden Amin diyorum..

Guantanamoda yasanan bu vahset ve zulümler hepimizi derinden yaralamaktadır...:(

Ancak bu gercekeler karsisinda İster istemez hemen akıllara su soru gelmektedir;

Kendilerini insan haklari sampyounu ilan edenler! nerde hani ? neden yapılan bu insanlık dışı muamelelere bu kadar tepkisiz kaliyorlar!..

Bu tür muamelelere de baskaldirmali degiller mi?

Bu cifte standarttan neden bir türlü vazgecilmiyor??

Selam ve dua ile..

Ekleme Tarihi: 24.03.2006 - 12:04
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
EBRARALEYNA su an offline EBRARALEYNA  

208 Mesaj -

En Son On: 23.01.2007 - 23:07
Cinsiyeti: Bayan 
S.A kardeşlerim
haberlerde hapishaneyi görüntülemek için giden muhabirler için ortamı çok güzel hazırlamış olan ABD li askerler .SANKİ HER ŞEY ÇOK GÜZELMİŞ GİBİ.habercilerin ise buldukları diğer bir taraftaki yerden mahkumların söyledikleri aklımdan çıkmıyor.
"onlara inanmayın onlar yalan söylüyor "diye buldukları bir delikten bağırmaları......
kimse onlara inanmıyor can kardeşlerim
size yardım edememekten onların vahşetlerine sahit olmaktan utanıyorum
ama ben gücümün yettiği kadarıyla görevlerimi yapmaya çalışıyorum
ARTIK ZAMAN EVDE OTURUP BİR ŞEYLER ÖĞRENME VAKTİ DEĞİL,BU DÜZENİN DEĞİŞMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA İNSALLIK İÇİN YAPILMA VAKTİ. UYUYAN ONCA İNSANLIĞI UYANDIRMA VAKTİ....
onlrın mallarını asla almayalım...............
Ekleme Tarihi: 24.03.2006 - 12:21
Bu mesajı bildir   EBRARALEYNA üyenin diğer mesajları EBRARALEYNA`in Profili EBRARALEYNA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
sicilyali su an offline sicilyali  

1054 Mesaj -

Degerli kardeslerim Rabbim razi olsun duyarliliginiz icin.

Su anda elimiz kolumuz baglida olsa en azindan bir silahimiz var :
DUA

Ve en azindan hic olmazsa, Emr-i Bil Maruf Nehyi Anil Münker'in ruhuna uygun davranmis oluruz.

Selametle kaliniz.

Ekleme Tarihi: 24.03.2006 - 23:52
Bu mesajı bildir   sicilyali üyenin diğer mesajları sicilyali`in Profili sicilyali Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
RE:

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Alıntı
Orijınalı menteseci

Su anda elimiz kolumuz baglida olsa en azindan bir silahimiz var :
DUa

KARDEŞLERİMİZE YARDIM ET YARABBİ..!

Ekleme Tarihi: 25.03.2006 - 00:00
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
abdulberr su an offline abdulberr  
21. Yüzyilin Zalimi !..............

153 Mesaj -

En Son On: 10.04.2008 - 14:47
Amerikayı Allah C.C. tez vakitte kahhar ismi ile kahretsin.Kardeşlerimi bir süre önce taha akyol isimli köşe yazarının bir yazısı dikkatimi çekmişti.filistindeki Hamas hakkında,orada şöyle yazıyordu Hamas terör örgütü diye yazısını da şöyle bitiriyordu Hamasın yola getirilmisinde amerika ve israile iş düşüyor diye.Ve bundan bir süre sonra da israil filistinde ki bir cezavine saldırdı ordaki mahkumları alma operasyonu yaptı.
Şimdi ne diyeceğiz peki ki amerika ve ya diğer batılı emparyalist kafirlere kızıp duruyoruz.gerçi bundan diyolokçu / medeniyet ittifakçıları nı ayrı tutuyoruz;nasıl olacak.taha akyol denen eveliyatı belli biri nasıl oluyorda Allahtan korkmadan amerika ve israile böyle çagrıda bulunuyor.burda suclu amerika ve onun avanesi ve onların satın aldıkları kalemler mi yoksa bizlermi.diyolag edebiyatı yaptılar olmadı daha sonra tutturdular bir medeniyetler uzlaşması ondanda vazgectiler ki Peygamberimize a.s. hakaret ederek hangi medeniyet anlayışına sahip olduklarını da ortaya koydular.
amerika veya batı söz konusu islam ve müslümanlar olunca bizler yapılacak her zülümü meşru görüyorlar.müslümanlar ezilsin tecavüze ugrasın yasadıkları ülkelerdeki kaynaklarına el koyma kendilerinin en doğal hakkı olarak görüyorlar.kendi kurdukları güya B.M.ve ya diğer örgütleri bile kararları onların istediği sekilde alıyor.gerçi amerika kararlarını bile ciddiye almıyor.işte ırakın işgali diğer tarafta filistin.İsrail ile ilgi bir sürü kara var hiç bir şekilde sorun olmuyor yahudi yahudiliğini gene yapıyor,yapacakta.Sorun onlardan kaynaklanmıyor aslında sorun bizden kaynaklanıyor.Oralarada yaşanan zülüm bizleri nasıl kahr ediyor,bir kardeşimiz dua edlim diyor.Allah resulu a.s buyurmuş"müminin silahı dua dır" diye fakat baska bir hadiste "kişi yediğine içtiğine bakmaz duasının kabul edilmesini bekler de dua sı kabul edilmez" diye.Şimdi kendi yaşadığımız ülkeye bir bakalım görüntüde tayyib erdoğan ne kadar değiştim diye hoplasa zıplasada islamcı görüntüsünde bir parti olan ak parti var.var olmasının sebebi mevcud siyasi partilerin iflası ve alternatifsizlik tayyib erdoğan ve etrafında malum kişilerin müslüman görüntüleri yeterliydi.İktidara gelmeleri sorunları çözmelrine yettimi yoksa daha mı kötü oldu.Türbanı bıraktık bir kenara ya diğer konularda eğitim eğitimdeki durum ortada saglık ki bunun sıkıntısı yakınen ben yaşıyorum(eşimin rahatsızlığı sebebiyle ameliyat oldu ışın tedavisi görüyor ışın cihazı ikide bir bozulur tedavi yarım kalıyor sonra tekrar bastan bu tedaviden ne hayr gelir.)tayyib erdoğanın bakanı kemal unakıtan meclis kürsüsünden çıkp diyor şerefsizler diye.şerfsiz olan kim acaba iktidarın gücüyle kendini bir şey zannedip her şeyi yapabilecegini zannedenlermi,kenar semtlerdeki gecekonduları yıkmayı bir marifet sayanlarmı veya mahkme kararı olduğu halde bogazdaki villaları yıkamayanlarmı.
Kardeşlerim kızmak tan öte asıl düşmanlarımız iyi bilelim.Çok kötü bir dönem yaşıyoruz bu yolun sonu karanlık ve ucurum.Fakat dünya bir imtehan dünyası siyasi parti işlerini bırakalım bizim gibi ülklerde böyle oynarlar.Yarın öbür gün gene islamcı yeni tipler çıkartırlar kesinlikle oy vermeyin.bu akp nin ipi nasılsa çekilecek en fazla bir dönem daha mecliste olur ondan sonra zor anap gibi dağılır gider.inşallah beter olurlar.
Ekleme Tarihi: 25.03.2006 - 04:10
Bu mesajı bildir   abdulberr üyenin diğer mesajları abdulberr`in Profili abdulberr Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1054 Mesaj -

Zalimin hesabı varsa...

ALLAH

'ında var.

Ekleme Tarihi: 26.03.2006 - 23:05
EBRARALEYNA su an offline EBRARALEYNA  

208 Mesaj -

En Son On: 23.01.2007 - 23:07
Cinsiyeti: Bayan 
S.A KARDEŞİM
SİZCE ONLARIN İSLAMCI BİR TİPLERİMİ VAR.?... ZATEN ONLAR İLK ÇIKTIKLARINDAN BERİ DEMİYORLARMI BİZ DEĞİŞTİK,İNSANLAR İŞTE BURAYI ANLAMADILAR
İSLAMCI BİR TALEPLERİDE YOK ZATEN ,AMA İNSANLARIN DEVAMLI BEKLENTİLERİ VAR,
İLK ÖNCE ANLAMADILAR ,HALA ANLAMAYANLAR VAR ,NEYİ BEKLİYOR ACABA
IRAK GİBİ OLMAMIZIMI ,BU ŞARTLARDA ,,,,
BU ÜLKEDE SİYONİZM GERÇEĞİ ANLAŞILMADIKÇA,DEDİĞİN GİBİ BİR PARTİ GELİR,BEN YENİYİM DER,GEREKİRSE TEK BAŞINA İKTİDAR OLURVE BİR MÜDDET SONRA DİĞERLERİNDEN BİR FARKI OLMADIĞI ANLAŞILIR,UMUT KAPISI BİR BAŞKA PARTİYE VE ONUN RÜZGARINA KATILIR.KİŞİLERİN DEĞİL DAVALARIN,ARKASINDA DURALIM NE DERSİNİZ........
ZAMANLA MEKANLA DEĞİŞMEYEN AMA GELİŞEN BİR GÖRÜŞ SAHİBİ OLALİM
Ekleme Tarihi: 27.03.2006 - 23:02
Bu mesajı bildir   EBRARALEYNA üyenin diğer mesajları EBRARALEYNA`in Profili EBRARALEYNA Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1054 Mesaj -

Ya Rabbi !..

Bekliyoruz...

Sabrediyoruz...

Dualar ediyoruz...

Yaniyor yürekler Ya Rabbi !..

Bekliyoruz Ya Rabbi !..

Zamane firavunlarini kahreyle Ya Rabbi...

Ya Rabbi !..
Bunlarin ettigi eziyetler sabirlari tasirdi...

Ya Rabbi !..
Mazlumlarin feryadi arsa ulasiyor...

Ya Rabbi !..
Bu mübarek gecede mazlumlarin dualarini kabul eyle...

ağlarağlarağlar

Ekleme Tarihi: 02.06.2006 - 02:04
abdullatif su an offline abdullatif  
RE:

173 Mesaj -

En Son On: 22.01.2011 - 14:21
Alıntı
Orijınalı menteseci

Ya Rabbi !..

ağlarağlarağlar

Amin Amin Amin!

Ekleme Tarihi: 02.06.2006 - 16:16
Bu mesajı bildir   abdullatif üyenin diğer mesajları abdullatif`in Profili abdullatif Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

1054 Mesaj -

Bekliyoruz Ya Rabbi!..

Bekliyoruz...

Ekleme Tarihi: 13.11.2006 - 22:34
sariruzgar su an offline sariruzgar  
RE:

261 Mesaj -

En Son On: 23.03.2007 - 09:00
Alıntı
Orijınalı menteseci

Ya Rabbi !..

Bekliyoruz...

Sabrediyoruz...

Dualar ediyoruz...

Yaniyor yürekler Ya Rabbi !..

Bekliyoruz Ya Rabbi !..

Zamane firavunlarini kahreyle Ya Rabbi...

Ya Rabbi !..
Bunlarin ettigi eziyetler sabirlari tasirdi...

Ya Rabbi !..
Mazlumlarin feryadi arsa ulasiyor...

Ya Rabbi !..

ağlarağlarağlar

Amin amin amin...:(
Ekleme Tarihi: 14.11.2006 - 10:45
Bu mesajı bildir   sariruzgar üyenin diğer mesajları sariruzgar`in Profili sariruzgar Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 744 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55145 saniyede açıldı