ivermektine lopinavir ritonavir budesonide ivermectin stromectol luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Hayirlisini ver ALLAHim..

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 24 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Hayirlisini ver ALLAHim..

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Cinsiyeti: Bayan 
Kardeslerim bu yazi COK ANLAMLI ve COK GÜZEL.. Okuyanlar okumak nasib oldugu icin ELHAMDULILLAH diyecekler.. Hadi kolay gelsin degerli Kardeslerim:

"Kim Allâh'tan korkarsa, Allâh ona bir çıkış yolu ihsân eder ve ona beklemediği yerden rızık verir. Kim Allâh'a güvenirse O, ona yeter. Şüphesiz Allâh emrini yerine getirendir. Allâh her şey için ölçü koymuştur." (Talak, 2-3)
Fatma hanım, sırtına ekin destesini aldı ve düşünceyle ilerlemeye başladı. Birden kayınvâlidesinin sesiyle kendine geldi:
"-Kız Fatma çabuk buraya gel. Sarı inek doğuruyor, yardım et!.."
Can havliyle sırtındaki destesini indirdi ve ahıra koştu.
Aman Yâ Rabbi… Hayvan da olsa, ne kadar acı çekiyordu. Fatma hanım, kayınvâlidesiyle birlikte hayvanın doğum yapmasına yardım ediyordu. Kayınvâlidesi:
"-Bir hayli zor olacak galiba!.." dedi.
"-Evet zora benziyor. Dana toplu herhâlde." diye mırıldandı Fatma hanım da…
Fatma, hayvan acı çekmesin diye şifâ âyetlerini, ardından bildiği bütün sûreleri okumaya başladı. Kayınvâlidesi:
"-Deli kız, ineğe de okunur mu?" dedi. Fatma ise:
"-Ana bak, çok acı çekiyor, yüreğim dayanmıyor." diye cevap verdi, gözyaşlarıyla... Bir saat zorlu bir çabanın ardından, sarı kızın bir tosunu oldu. Sarı kız hemen şefkatle onu yalayıp kokladı.
Fatma'nın bütün merhameti, sanki gözlerinden yaşlarla ılık ılık akıyordu. Kayınvâlidesi:
"-Bak, ineğin bile yavrusu oldu. Dört senedir bu kapıdasın, bir torun veremedin kucağımıza!" dedi. Fatma ise:
"-Allâh hayırlı evlat versin, ana." dedi. Kayınvâlidesi ise:
"-Hayırlı, hayırsız!.. Bir evlâdın olsun. Bizi ele güne dil ettin ya!.." dedi öfkeyle…
Fatma, ikindi namazından sonra duâ için secdeye vardı ve:
"Rabbim dört yıldır senden hayırlı evlâd istiyorum. Olmuyor Rabbim! Hep hayırlı istiyorum, ben âciz hâlimle nasıl hayırsız bir evlâtla baş edebilirim. Ben kendimi ıslâh edemezken onu nasıl ıslâh edeyim." diye gözyaşlarıyla yıkanan, salavâtlarla taçlanan duâsını bitirdi.
* * *
Dört kez hâmile kalmış, ama hepsini kaybetmişti. Ve ısrarla "hayırlı evlat ver" diye duâ etti, etti. Birkaç ay sonra rüyasında bir ses:
"-Kızım, hayırlı bir kız evlâdın olacak, adını Hediye koy." dedi. O, yine hep "hayırlısını" istedi. Nihâyet Allâh'ın lutf u keremiyle yavrucuğuna kavuştu. İsmini, Ayşe Hediye koydu.
Yalnız Ayşe durmadan hasta oluyor, her gece doktora götürüyorlardı. Fatma hanım, geceleri nefes alıyor mu diye sürekli onu dinliyordu. Uyku nedir bilmez oldu. Bir gece yine doktora götürdüler. Doktor:
"-Kızım, sen bu çocuğa köyün zor imkânlarında bakamazsın, bünyesi çok zayıf ve hassas, ölür! Benim de yıllardır çocuğum olmuyor onu bana ver!" dedi.
Fatma'yı bu teklif iyice bunalttı ve:

"-Aslâ!" dedi. Ve çocuğuyla birlikte eve döndüler. O gece, iki rekat hâcet namazı kıldıktan sonra Rabbine yalvardı, duâ etti:
"-Rabbim, bu evlât hayırlı olacaksa onu bana nasip edip sevindir. Bende büyüsün, bir yetimle evlendirip onu sevindireyim." diye duâ etti. Seccâdesini toplarken:
"-Veren de O, alan da O, bize sadece duâ düşer." dedi.
Ayşe, günden güne iyi oluyordu ve gün geçtikçe büyüdü, şirin bir kız oldu. Allah, Fatma hanıma ardı ardına dört evlat daha ihsân etti. O, hep:
"-Hayırlı olursa nasip et, hayırsızsa ben nasıl onu ıslâh ederim, ben kendimi bile ıslâh edememişken!.." diye duâ etmeye devam etti.
Ayşe, ilkokulu bitirince Kur'ân Kursuna verdiler. Orada çok başarılıydı. Edebiyle, ahlâkıyla, çalışkanlığıyla kendini sevdirmişti hocalarına. Hocaları hâfızlığa başlatmak için ısrar ediyorlardı. Çünkü hıfzı çok kuvvetliydi. Ayşe ise "ya onun hakkını veremezsem, Rabbimin huzûruna nasıl çıkarım" diye iç hesapları yapıyordu. Ve nasiptir, bu düşünce sebebiyle hıfzına başlamadı.
16 yaşındaydı, güzelliği ve edebi onu akranlarından ayırıyordu. Yaşı küçüktü, ama çok tâlibi vardı. Bir gün bir genç talip oldu, âilesi oldukça varlıklıydı. Diğer taraftan da fakir, anasız babasız bir genç tâlipti:
"-Öğretmenlik imtihanlarına girdim. Kazanırsam elimde tek hünerim o… Başkaca verecek hiçbir şeyim yok." dedi.
İki taraf için de zaman istediler. Fatma hanım, kızına:
"-Ben çok yokluk gördüm, sen görme kızım. Fakir olan çocuk, kendine başkasını bulsun. Seni böyle göz göre göre yokluğa atamam." dedi.
Karar verildi. Ertesi gün, zengin gencin âilesine haber verilecekti. Fatma hanım, o gece rüyâsında Kâbe'nin duvarlarını sıvıyordu. Fakir genç de sırtında harç taşıyıp, ona yardım ediyordu. Böylece Kâbe'yi sıvayıp bitirdiler. Uzaktan bir ses duydu:
"-Bir yetimi sevindirmek Kâbe'yi inşâ etmek gibidir. Kızım verdiğin sözü unutma, yetimi sevindir. Allâh onu mübârek kılsın."
Bu sesi tanımıştı. 16 yıl önce yine rüyâda kendine çocuğunun olacağını müjdeleyen sesti. Uyandı ve rüyâsını kızına anlattı. Ayşe ise:
"-Anneciğim sen her zaman en hayırlısını istersin, Rabbimden. Bu apaçık bir rüya!.. Rabbim gönül evlerimizi lutfuyla zengin kılsın." dedi.
Kur'ân sadâları içinde düğün yapıldı. Her şeyin en sâdesi seçilmişti evi için... Bir takısı yoktu Ayşe'nin, ama gönlü îmân dolu bir hazineye sahip olduğu için Allâh'a duâ ediyordu.
Unutmayalım biz insanoğlu çok âciziz. Neyin hayır, neyin şer olduğunu bilemiyoruz. Âyet-i kerimede buyurulduğu üzere, bazen: "Hayır ister gibi ısrarla şerri istiyoruz." Onun için Rabbimizden, her zaman her şeyin en hayırlısını isteyelim.
"Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen'sin." (Bakara, 128)
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 01:49
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  

2338 Mesaj -

En Son On: 03.08.2006 - 02:19
Cinsiyeti: ----- 
Bizim hayr bildiklerimizde şer, şer bildiklerimizde hayr olabileceği gibi. Rabbimizden ne dilersek dileyelim mutlaka en hayırlısını vermesini dilemeliyiz. Bu güzel ve tefekküre vesile olan yazın için çok teşekkür ederim ALLAHA kavuşmak kardeşim.

Gerçekten bizler: Rabbimizin her verdiğine şükretmeyi ve sabretmeyi bilmekle çok şey kazanacağız. Bugün işimiz ters gittiğinde yarın herşey kolaylıkla gidebilecek, veya bunun akside söz konusu olabilecek.. Her halukarda, kadere rıza göstermek farzdır..

Amentü billah...
ve Tevekkeltü Ala Allah..

Selam ve dua ile

Bu mesaj 1 kez ve en son DiLSuZ tarafından 18.03.2006 - 01:57 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 01:56
Bu mesajı bildir   ((( ... ))) üyenin diğer mesajları ((( ... )))`in Profili ((( ... ))) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omer furkan su an offline omer furkan  
RE: Hayirlisini ver ALLAHim..

401 Mesaj -

En Son On: 09.02.2007 - 10:56
Cinsiyeti: Erkek 
selamun aleykum
RABBİMin selami kardeslerimin üzerine olsun..

Alıntı
Orijınalı ALLAHA kavusmak

Unutmayalım biz insanoğlu çok âciziz. Neyin hayır, neyin şer olduğunu bilemiyoruz. Âyet-i kerimede buyurulduğu üzere, bazen: "Hayır ister gibi ısrarla şerri istiyoruz." Onun için Rabbimizden, her zaman her şeyin en hayırlısını isteyelim.

"Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen'sin." (Bakara, 128)

ibretlik guzel bir hatırlatma..
ALLAH (C.C) sizlerden razı olsun..

bazen hayatın hızlı akısı bizi kendi çarkına oyle alıyor ki;
RABBİMizin ayetlerini sanki unutur oluyoruz..

taha suresinin ilk ayetlerinde RABBİMiz

- Ta, Ha.

2- Biz sana bu Kur'an'ı güçlük çekmen için indirmedik,

3- 'İçi titreyerek korku duyanlara' ancak öğütle-hatırlatma (olsun diye indirdik).

yani insan unutabilir.. tıpkı bizim de hayatımızda bazen unuttugumuz gibi.. fakat bu uyarılardan insaALLAH kalbi titreyerek ürperenler ibret alir..

ne guzel hatırlatan kardeslerimin olması..
ne guzel sabahin erken vaktinde RABBİMİZin zikrine (hatırlatmasına) sahid olmak..

insaALLAH biz de ögüt alanlardan olacagiz.. RABBİZi zikredenlerden ( hatırlatmasına yasami ile hayatında sahidlik edenlerden olacagiz..

RABBİM bizler icin en hayırlısını nasip et..
ola ki biz yanlis olanda israr ederiz..
sen bizim icin en hayırlısını nasip et RABBİM.

selam ve dua ile..
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 10:08
Bu mesajı bildir   omer furkan üyenin diğer mesajları omer furkan`in Profili omer furkan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
HAKBIR su an offline HAKBIR  

374 Mesaj -

En Son On: 17.12.2008 - 19:45
RABBIM RAZI OLSUN

GOZYASLARIMI TUTAMADIM

RABBIM BIZLEREDE HAYIRLI EVLATLAR VERSIN

BIZLERICIN HERSEYIN HAYIRLISINI VERSIN

BIZLERI YOLUNSAN AYIRMASIN
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 11:43
Bu mesajı bildir   HAKBIR üyenin diğer mesajları HAKBIR`in Profili HAKBIR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  

2765 Mesaj -

En Son On: 04.12.2007 - 11:08
Güzel bir konu Allah razı olsun, Rabbim herşeyin hayırlısını versin bizlere, yeter ki hayırlı olanı isteyelim...

Selam ve Dua ile...
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 12:12
Bu mesajı bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diğer mesajları ~HiLaLaY~`in Profili ~HiLaLaY~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Selin58 su an offline Selin58  

39 Mesaj -

En Son On: 07.02.2009 - 15:05
Gercekten cok güzel bir konu, Allah senden razi olsun.
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 12:21
Bu mesajı bildir   Selin58 üyenin diğer mesajları Selin58`in Profili Selin58 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mehmet yigit su an offline mehmet yigit  

87 Mesaj -

En Son On: 28.07.2006 - 22:30
ALLAH razı olsun kardeş eğer doğru bır şekılde ıstersek YUCE YARADAN ın dıledıklerımızı verdığini goruyoruz belkı bız fatma hanımın ettıği gıbı dua edemıyoruz ama ıstıyoruz herşeyın hayırlısını cunkı acız kuluz şerre karşı nasıl davranırız bılemıyoruz RABBIM verdıği nımetlere şükredıp verdıği musubetlere sabreden kulllarından eylesın ALEYNA ve ALAYKUM SELAM
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 12:46
Bu mesajı bildir   mehmet yigit üyenin diğer mesajları mehmet yigit`in Profili mehmet yigit Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  

406 Mesaj -

En Son On: 21.11.2007 - 17:41
Çoğu zaman nefse zor gelir hayırlısını dilemek. İnsan bir türlü isteğinden vazgeçipde hayırlısı neyse o olsun diyemez.

ALLAH'A Kavuşmak bacım Rabbim razı olsun.
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 12:48
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akarsu su an offline akarsu  

895 Mesaj -

En Son On: 22.04.2007 - 19:06
Allah hayirli evlatlar nasib etsin ve olmayanlarada sabir versin.Hayirsiz olmaktansa hic olmasin daha iidir bence.Allah'im bildigim ve bilmedigim butun iyilikleri senden isterim bildigim ve bilmedigim butun kotuluklerden sana siginirim.
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 14:47
Bu mesajı bildir   akarsu üyenin diğer mesajları akarsu`in Profili akarsu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  

7 Mesaj

Alıntı
Orijınalı omer furkan
insaALLAH biz de ögüt alanlardan olacagiz.. RABBİMiZi zikredenlerden ( hatırlatmasına yasami ile hayatında sahidlik edenlerden olacagiz..

RABBİM bizler icin en hayırlısını nasip et..
ola ki biz yanlis olanda israr ederiz..
sen bizim icin en hayırlısını nasip et RABBİM.

AMIN AMIN AMIN
Kardeslerim, tüm DUAlariniza AMIN diyorum,
ALLAH bize herseyin en hayirlisini nasib etsin.
Ve herzaman en hayirlisi dilemeyi unutturmasin.
Dediginiz gibi bazen nefse zor geliyor, hayirlisini istemek agla
ALLAH Herseyi bilir, herseyin en hayirlisini bilir..
Bazen bisey istedigimizde, illa onun olmasini dileriz, DUA ederiz olsun diye, hayirlisi neyse o olsun demiyoruz..ağlarağlar

InsaALLAH bu yazidan sonra, artik herseyin en hayirlisini dilemeyi unutmayiz..
RAVDA sayesinde, herseyin en hayirlisini dilemeyi ögrenmistim, InsaALLAH bidaha unutmam, bu yazi yine hatirlatti banada ve Sizede.. gül

Selam ve DUA ile.. gül
Ekleme Tarihi: 18.03.2006 - 16:09
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
utaniyorum su an offline utaniyorum  
hayırlısını istemek.

1942 Mesaj -

En Son On: 27.01.2007 - 02:21
Allaha kavuşmak kardeşim.gerçekten çok isabetli bir konu.ben yıllar önce kendi hocamdan bu konuyu dinlemiştim ve hasta duasını bile yarabbi hayırlısı ne ise onu ihsan eyle derim.yaşadığım tecrübeler o kadar doğruladı ki bu gerçeği anlatamam.
SELAM VE DUA İLE.......
Ekleme Tarihi: 19.03.2006 - 10:08
Bu mesajı bildir   utaniyorum üyenin diğer mesajları utaniyorum`in Profili utaniyorum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  
RE:

595 Mesaj -

En Son On: 13.01.2009 - 16:02
Alıntı
Orijınalı DiLSuZ

Bizim hayr bildiklerimizde şer, şer bildiklerimizde hayr olabileceği gibi. Rabbimizden ne dilersek dileyelim mutlaka en hayırlısını vermesini dilemeliyiz. Bu güzel ve tefekküre vesile olan yazın için çok teşekkür ederim ALLAHA kavuşmak kardeşim.

Gerçekten bizler: Rabbimizin her verdiğine şükretmeyi ve sabretmeyi bilmekle çok şey kazanacağız. Bugün işimiz ters gittiğinde yarın herşey kolaylıkla gidebilecek, veya bunun akside söz konusu olabilecek.. Her halukarda, kadere rıza göstermek farzdır..

Amentü billah...

Selam ve dua ile

Ekleme Tarihi: 22.03.2006 - 23:41
Bu mesajı bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diğer mesajları ~YaZGuLu~`in Profili ~YaZGuLu~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Alıntı
Orijınalı utaniyorum
ve hasta duasını bile yarabbi hayırlısı ne ise onu ihsan eyle derim.yaşadığım tecrübeler o kadar doğruladı ki bu gerçeği anlatamam.

Utaniyorum Kardesim, anliyorum.. gül

Yazgülü Kardesim gül

Her ne olursa olsun, en hayirlisini ALLAHtan dileyelim InsaALLAH..
Ekleme Tarihi: 23.03.2006 - 00:09
Ehl-i Sunnet su an offline Ehl-i Sunnet  

213 Mesaj -

En Son On: 22.01.2007 - 21:08
Hz Allah CC Razi Olsun Onun Butun Herysen Buyuk Olan Azıcık Rızası Seni Cennetine Koysun..
Ekleme Tarihi: 26.10.2006 - 18:59
Bu mesajı bildir   Ehl-i Sunnet üyenin diğer mesajları Ehl-i Sunnet`in Profili zum Anfang der Seite
CENNETyolu su an offline CENNETyolu  

437 Mesaj -

En Son On: 06.04.2007 - 13:06
Alıntı
Orijınalı DiLSuZ

Amentü billah...

Selam ve dua ile

gülağlarağlar gül
Ekleme Tarihi: 26.10.2006 - 23:52
Bu mesajı bildir   CENNETyolu üyenin diğer mesajları CENNETyolu`in Profili CENNETyolu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33

gül Allah Razı Olsun gül

Yüreğine sağlık...
Emeğine
Ellerine sağlık...
RABBİM her şeyin hayırlısını versin İNŞAALLAH...
gül

Ekleme Tarihi: 27.10.2006 - 16:21
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
niyaz*** su an offline niyaz***  

139 Mesaj -

En Son On: 26.10.2008 - 23:26
Rabbimizden, her zaman her şeyin en hayırlısını isteyelim.

ALLAH(CC)HERŞEYİN HAKKIMIZDA HAYIRLISINI NASİP ETSİN.

gülAMİNgül
Ekleme Tarihi: 27.10.2006 - 16:49
Bu mesajı bildir   niyaz*** üyenin diğer mesajları niyaz***`in Profili niyaz*** Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
isomix su an offline isomix  

22 Mesaj -

En Son On: 10.02.2023 - 14:45
paylaşımın için ALLAH razı olsun güzel paylaşım
Ekleme Tarihi: 27.10.2006 - 18:32
Bu mesajı bildir   isomix üyenin diğer mesajları isomix`in Profili isomix Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
lorin su an offline lorin  
RE:

186 Mesaj -

En Son On: 26.04.2007 - 01:43
Alıntı
Orijınalı niyaz***

Rabbimizden, her zaman her şeyin en hayırlısını isteyelim.

ALLAH(CC)HERŞEYİN HAKKIMIZDA HAYIRLISINI NASİP ETSİN.

gülAMİNgül

AMİİN..İNŞALLAH
Ekleme Tarihi: 27.10.2006 - 18:47
Bu mesajı bildir   lorin üyenin diğer mesajları lorin`in Profili lorin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Amin ALLAH cümlemizden razi olur InsaALLAH..

Hepinize tesekkür ederim.. gül

Hoşunuza gitmeyen bir şey, hakkınızda hayırlı olabilir. Hoşunuza giden bir şey de hakkınızda şerli olabilir. Allah bilir, siz bilmezsiniz (Bakara Sûresi: 216)

Selam ve DUA ile..
Ekleme Tarihi: 01.03.2007 - 10:51
Enes_ su an offline Enes_  

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 22:32
"Ey Rabbimiz! Bizi Sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de Sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibâdet usûllerimizi göster, tevbemizi kabul et. Zîrâ, tevbeleri çokça kabul eden ve çok merhametli olan ancak Sen'sin." (Bakara, 128

...gül...
Ekleme Tarihi: 01.03.2007 - 13:49
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MDEMiR su an offline MDEMiR  

38 Mesaj -

En Son On: 24.01.2010 - 22:36
Allah Razı Olsun Rabbim hakkımızda hayırlısı ne ise onu bize ihsan etsin inşallah. Güzel bir paylaşım.

Bu mesaj 1 kez ve en son MDEMiR tarafından 25.03.2007 - 21:53 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 25.03.2007 - 21:52
Bu mesajı bildir   MDEMiR üyenin diğer mesajları MDEMiR`in Profili MDEMiR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rifat56 su an offline rifat56  

5108 Mesaj -

En Son On: 22.01.2023 - 00:33
Her şeyin Hayırlısı...

---GÜNCELLEME---

Ekleme Tarihi: 23.06.2007 - 13:08
Bu mesajı bildir   rifat56 üyenin diğer mesajları rifat56`in Profili rifat56 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
safak_vakti su an offline safak_vakti  

169 Mesaj -

En Son On: 20.04.2011 - 18:29
Allah Razı Olsun

gercekten ibret alinacak bir olay.yuce rabbim ne verirse hayirlisini nasib etsin bizlere.

bizimle bu guzelligi paylastiginiz icinde Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 31.10.2007 - 01:17
Bu mesajı bildir   safak_vakti üyenin diğer mesajları safak_vakti`in Profili safak_vakti Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 647 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56399 saniyede açıldı