kaletra colchicine colchicine generique plaquenil fluvoxamine voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » SUYUN ARTMASI...

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 5 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
SUYUN ARTMASI...

1376 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 16:30
Cinsiyeti: Erkek 
Sahabilerden Ebu Katade (R.A.)’den. O dedi ki:
Allahin Resulü ile bir seferde bulunuyorduk.. Bize:
- Ey insanlar, dedi, yaninizda su var mi?
Ben derhal:
- Evet ey Allahin Resulü, dedim, bende içinde biraz su olan bir ibrik var!..
- Getir onu!..
Hemen götürdüm. Buyurdular ki:
- Ondaki sudan abdestlerinizi aliniz!..
Herkes ayni sudan abdest aldi, kendileri de aldi. İbrikte bir yudum su daha kalmisti. Bana emir buyurdu:
- Ebu Katade, onu sakla!. Su ibrikte çogalacak...
Ögle sicagi bastirinca Allahin Resulü kendilerini sahabilerim görebilecegi bir yere dikildi... Cengaverler:
- Ey Allahin Resulü, dediler, anamiz babamiz size feda olsun!. Susuzluk bizi mahvetti, bogazlarimiz kurudu, dudaklarimiz çatladi..
Buyurdular ki:
- Mahvolmazsiniz!..
Sonra bana:
- Katade, dediler, ibrigi getir!..
Hemen içinde sadece bir damla su olan ibrigi Kainatin Efendisine götürdüm. Yine emir buyurdular:
- Ey Katade, bardagini çöz!..
Çözdüm, kendilerine verdim.. Bunun üzerine mübarek elleriyle bardaga su doldurup halka su dagitmaya basladilar... Hemen herkes onun etrafinda halkalandi:
- Ey insanlar, dedi, izdihama meydan vermeyin. Her biriniz susuzlugunu giderecektir!..
Herkes, ama herkes, suyunu içti, susuzlugunu giderdi.. Nebiler Sultanindan ve benden baska hiç su içmedik kimse kalmadi.. Resulüllah (S.A.V.), mübarek eliyle bana da su verdiler:
- Katade, iç!..
- Siz içiniz, ey Allahin Resulü!..
- Cemaata su dagitan en son içer..
Mu’cizeler fiskiran mübarek ellerinden suyu alip içtim. Benden sonra da kendileri içtiler. O gün bir üçyüz kisi idik. İbrikte su hala oldugu gibi duruyordu...
Evet, o öyle bir Peygamber-i Zisandi ki, taslar bile ona selam duruyordu.. Onun mübarek parmaklarindan kevser çesmeleri fiskirmisti. Susuz kalan ümmetini çok kere mu’cize eseri olarak suya kandirmisti...
Ekleme Tarihi: 04.09.2003 - 17:49
Bu mesajı bildir   AskSairi üyenin diğer mesajları AskSairi`in Profili AskSairi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MeDiNeM q_l_l su an offline MeDiNeM q_l_l  

296 Mesaj -

En Son On: 28.07.2006 - 17:55
Cinsiyeti: Bayan 
Allah razi olsun!
Ekleme Tarihi: 04.09.2003 - 18:42
Bu mesajı bildir   MeDiNeM q_l_l üyenin diğer mesajları MeDiNeM q_l_l`in Profili MeDiNeM q_l_l Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
-=[ E_R ]=- su an offline -=[ E_R ]=-  
Themenicon   

892 Mesaj -

En Son On: 07.07.2007 - 16:44
Cinsiyeti: ----- 
ALLAH razi olsun...
Ekleme Tarihi: 04.09.2003 - 19:59
Bu mesajı bildir   -=[ E_R ]=- üyenin diğer mesajları -=[ E_R ]=-`in Profili -=[ E_R ]=- Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NiSaNuR su an offline NiSaNuR  

15 Mesaj -

En Son On: 21.05.2006 - 15:47
Allah razi olsun...
Ekleme Tarihi: 04.09.2003 - 20:12
Bu mesajı bildir   NiSaNuR üyenin diğer mesajları NiSaNuR`in Profili NiSaNuR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
VeRDa su an offline VeRDa  

730 Mesaj -

En Son On: 15.06.2010 - 17:47
yuce rabbim cumlemizden razi olsun insallah
Ekleme Tarihi: 04.09.2003 - 21:06
Bu mesajı bildir   VeRDa üyenin diğer mesajları VeRDa`in Profili VeRDa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 845 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55542 saniyede açıldı