colchicine ivermectine kaletra ivermectine generique rhinocortcordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » MiZAH - KARiKATÜR - FIKRA » gireruz gireruz

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 7 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
ingiltereden68 su an offline ingiltereden68  
gireruz gireruz

75 Mesaj -

En Son On: 13.11.2005 - 06:11
Cinsiyeti: Erkek 
Önce fıkra.
Temele; Benzine zam geldi demişler.
O da: Penum içun muhim değil pen hep on bin liraluk alurum demiş.
Bu araya sıkıştıralım. Ondan olsa gerek ki, zam yapmama sözü veren başbakana rağmen benzin iki dolar oldu. Oysa AKP iktidarı devralınca bir dolardı.
Şimdi gelelim asıl mezuya.
AB kendi içinde çatırdıyor.
Çatırdasın, pizi pağlamaz, piz 3 Ekimde gün alacağız.
AB kendi içinde sorgulanıyor.
Sorgulansın, pizi pağlamaz, piz 3 Ekimde gün alacağız.
AB İngiltere başbakanının ifadesiyle dünyanın en salak oluşumudur.
Olsun, pizi pağlamaz, piz 3 Ekimde gün alacağız.
AB Anayasası, hem AB ana fikrini oluşturan devletlerden Fransada reddedildi.
Reddedilsin, pizi pağlamaz, piz 3 Ekimde gün alacağız.
Bir makat (Arapçada oturak demektir, aklınıza kötü şey gelmesin) büyüklüğünde Hollandada da yapılan ön anketlerde halkın %70i referandumda hayır diyormuş.
Desun, pizi pağlamaz, piz 3 Ekim’de gün alacağız.
AB böyle giderse yıkılabilir.
Yıkılsun, pizi pağlamaz, piz 3 Ekimde gün alacağız.
AB insan kanyakları açısından bitme noktasında.
Pitsun, piz da pittuk. Pizi pağlamaz, piz 3 Ekimde gün alacağız.
Ab nin fikir babaları Türkiyenin ABnin içinde olmasına karşı.
Ossun, pizum papalar da girmemeye karşı, piz 3 Ekimde gün alacağız.
ABnin geleceği karamsar.
Pizum da geleceğumuz karamsar. Pizi pağlamaz, piz 3 Ekimde gün alacağız.
AB diye bir birlik kalmayabilir.
Kalmasun. Pizde kalmi mi sanki pirluk. Pizi pağlamaz, piz 3 Kasımda gün alacağız.
Bu minval üzerine uzar gider hikaye.
Gülü ve Erdoğanı üzmek değildir gaye.
Bize ne Avrupanın evetle hayırından,
Siz bir şeyler anlatın Langanın hıyarından.
Biz olmadan duramaz Avrupalı ayakta
Bizi alacak diye Gül/Erdoğan kıyakta.
Eli kulağındadır 3 Ekime ne kaldı
Bunca tavize rağmen bizimkiler ne aldı?
Cömertlik huyumuzdur hep veririz almadan
Cafere haber verin ortalığa salmadan.
Bir başka huy edindik hakaretten zevk almak.
Böyle bir huy edinen sizce değil mi ahmak.
Kör, topal ve sağıra, sevdalandık delice
Kalmadı kimlik mimlik şahsiyet gidelice
Yok dünyada bu işin bir eşi ve emsali
Tak beline de oyna istersen acem şalı
Fark edince bizdeki sevdayı Avrupalı
Bağırıp da söylüyor yollarınız kapalı...
Biz dönmeyiz bu yoldan(!) yakmışız gemileri Avrupa seferimiz on geri bir ileri

Bu mesaj 2 kez ve en son ingiltereden68 tarafından 03.06.2005 - 06:14 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 06:09
Bu mesajı bildir   ingiltereden68 üyenin diğer mesajları ingiltereden68`in Profili ingiltereden68 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
mimli uye su an offline mimli uye  
Başka birini bulamadınız değil mi ?

206 Mesaj -

En Son On: 24.08.2005 - 17:21
Bu ülkede Osmanlı İmparatorluğunun son devirlerinden beri batılılaşma ve batı uğruna, bu idealin gerçekleşmesini isteyenlerce ne kadar hummalı çalışmalarda bulunulmuş ve bir o kadar da tarihimizden,kültürümüzden, örf ve ananelerimizden tavizler verilmiştir.
Bu sürec içinde şu an mevcut iktidarın varsa günâhı veya hatası en asgari konumdadır.Şimdiye kadar bu emel için, her türlü tedbir ve çalışmayı kendilerine değişmez prensip olarak kabul edenlere ses çıkaramayanlar, Recep Tayyib Erdoğan'ı ve AKP'yi günâh keçisi ilân ediyorlar.
Peki ya bugüne kadar aklınız ve çok değerli fikirleriniz neredeydi ?
Batılılaşma süreci, belki de 200 ncü yılını da geçti, jetonlarınız şimdi mi düştü ?
Büyüklerimiz ; "İnsaf dinin yarısıdır." diye boşuna dememişler.
Allah size insaf etmeyi nasip etsin
.

Bu mesaj 2 kez ve en son mimli üye tarafından 03.06.2005 - 16:29 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 16:26
Bu mesajı bildir   mimli uye üyenin diğer mesajları mimli uye`in Profili mimli uye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Akibetim su an offline Akibetim  

111 Mesaj -

En Son On: 07.06.2005 - 22:17
Cinsiyeti: ----- 
**Turkiye Cumhuriyeti'inde hakim güçler hiçbir zaman yönetimi gerçekten halkın eline vermemişlerdir.
**Avrupa Birliği kriterleri sayesinde bu toprakların halkı ilk defa insan yerine konuluyor, devletin köleliğinden devletin efendiliğine doğru yol alıyor.
**İlk defa "birey" olduğunu,"devlet için varolmak" zırvalığı yerine "devletin kendisi için var olduğu" gerçeğini idrak ediyor bu insanlar.
**İnsanca yaşama hakkına kavuşuyor peyderpey.
**Darbecilerin, statükonun sesi kesiliyor ilk defa. Koyunluktan çobanlığa terfi ediyor millet.
**Daha iki gün önce "Kürdüm demek teröristliğe, ayrılıkçılığa; Müslümanım demek mürteciliğe" yoruluyorken; bugün insanlar "Kürdüm" diyebiliyor, yakın gelecekte de göğsünü gere gere "Müslümanım" diyebilecek.
**Kendileri yıllarca statükoya koz vermenin dışında tek birşey yapmamış olanlar, İslamcısı, milliyetçisi, solcusu, komünisti hepsi şimdi tek yürek "ulusalcı" kesildiler. Hergün vatanı kurtarıyorlar.
**Bunlara şöyle seslenmekte en ufak bir yanlış yoktur: "Ulan derin devlet beslemeleri, adam gibi yaşamak istemiyor musunuz, bıkmadınız mı koyunluktan, çobanımız bize ot buluyor diye sizi çobanlığa doğru doludizgin götürenlerin ayağını kemirmeye utanmıyor musunuz? Madem muradınız koyunluğa devam etmektir, bırakın paçamızdan çekmeyi bari biz çoban olalım.Çoban olamasak da en azından sırtımızdan sopayı eksik etmeyen zalim çobanın yerine daha yumuşak, daha narin bir çobanımız olsun."
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 17:14
Bu mesajı bildir   Akibetim üyenin diğer mesajları Akibetim`in Profili Akibetim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon   

206 Mesaj -

Teşekkür ediyorum

Allah Razı Olsun
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 19:24
Bu mesajı bildir   mimli uye üyenin diğer mesajları mimli uye`in Profili mimli uye Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ingiltereden68 su an offline ingiltereden68  
RE: korkmayin

75 Mesaj -

En Son On: 13.11.2005 - 06:11
Alıntı
Orijinali Akibetim

**Turkiye Cumhuriyeti'inde hakim güçler hiçbir zaman yönetimi gerçekten halkın eline vermemişlerdir.
**Avrupa Birliği kriterleri sayesinde bu toprakların halkı ilk defa insan yerine konuluyor, devletin köleliğinden devletin efendiliğine doğru yol alıyor.
**İlk defa "birey" olduğunu,"devlet için varolmak" zırvalığı yerine "devletin kendisi için var olduğu" gerçeğini idrak ediyor bu insanlar.
**İnsanca yaşama hakkına kavuşuyor peyderpey.
**Darbecilerin, statükonun sesi kesiliyor ilk defa. Koyunluktan çobanlığa terfi ediyor millet.
**Daha iki gün önce "Kürdüm demek teröristliğe, ayrılıkçılığa; Müslümanım demek mürteciliğe" yoruluyorken; bugün insanlar "Kürdüm" diyebiliyor, yakın gelecekte de göğsünü gere gere "Müslümanım" diyebilecek.
**Kendileri yıllarca statükoya koz vermenin dışında tek birşey yapmamış olanlar, İslamcısı, milliyetçisi, solcusu, komünisti hepsi şimdi tek yürek "ulusalcı" kesildiler. Hergün vatanı kurtarıyorlar.
**Bunlara şöyle seslenmekte en ufak bir yanlış yoktur: "Ulan derin devlet beslemeleri, adam gibi yaşamak istemiyor musunuz, bıkmadınız mı koyunluktan, çobanımız bize ot buluyor diye sizi çobanlığa doğru doludizgin götürenlerin ayağını kemirmeye utanmıyor musunuz? Madem muradınız koyunluğa devam etmektir, bırakın paçamızdan çekmeyi bari biz çoban olalım.Çoban olamasak da en azından sırtımızdan sopayı eksik etmeyen zalim çobanın yerine daha yumuşak, daha narin bir çobanımız olsun."

Bkalim biz uye olana kadar ortada AB kalacakmi?
Arkadasim onlar kimde bizi insan yerine koyacaklar,sen kendini onlarin kanununa goremi siniflandiriyorsun..gormuyormusun ki sen agzinla kus yakalasan, seni gene insan yerine koymuyorlar,gormuyormusun bu referandumlarin sonuclarini eger o referandumlar butun AB uye ulkelerde yapilsa inan yuzde 75-80 i gene hayir derler..siz oralara girmeyi bos verin
cozum orasi degil.hukumetin boyle gitmesi durumunda
bu ulkede iki dogrudan bir yanlis cikmayacaktir.iki dogrudan bir buyuk yanlis cikacaktir.
geldiklerinden bu yana bu ulkede her cumlenin basina AB yi getirdiler,AB hasa besmelemiz oldu adeta. Meclis burokrasi,Bakanlar kurulu ve halkin gundemisadece ve sadece bu konuya odakklandi.Ulkenin tum egemenligini-zamanini bu konuya harcadilar.Hatta AB icin kefen giymekten bahsettiler.
Muzakere alacagiz tiyatrosu icin bu ulkenin gelecegini feda ettiler.
Nasil bir muzakere nasil bir mantiksa onlar istediklerini aldilar bizim uyeligimiz hep muallakta kaldi.
Ustelik bizi bolma niyetleri olan AB ile tum bu oyunlari cevirdiler
su olayida bugun fanatik AKP LI bir arkadasim soyledi bugun ama artik AKPli degil
benim soyledigim bir soz uzerine inanamadi arastirdi ve dogru cikti.
ben turkiyenin 7 de biri satildi 7 de biride kiralandi demistim inannamadi ta urfada ki ahbablari araciligiyla arastirtti,
sonuc su cikti
harran da
sadece 6 yahudi ortak istanbul kadar buyuklukteki islenmemis daha el degilmemis verimli araziyi satin aldiklarini, AKP li arkadasima soyledi,
hep sini anlatma geregi duymuyorum daha neler neler,
ENDISE EDEN BILDERBERG cilerin KORKMALARINA GEREK YOK!
CUNKU TAYYIP BEYIN AB DISINDA BIR PROJESI YOK.
TAYYIP BEYIN ZATEN KENDISI BIR AB PROJESI DOLAYISIYLA BU YOLUN DISINA CIKMAZ KORKMAYIN ONUN YAPTIGI EMIN OLUN "BANA YARDIMCI OLUN"MESAJI VERMEKTEN IBARETTIR.
CUNKU AB BATARKEN AKP NIN VE BASBAKANINN BUNDAN KURTULMA SANSI YOKTUR.
oyleya adama sormazlarmi
madem bu AB isi yalandi sen niye kibrisi sattin,
niye dinler bahcesine imza attin,
niye patrigi ekumeniklestirdin,niye guney doguyu boldun niye niye??????????

evet dogru bu AB ve AKP kurtlere oyle bir sans verdiki,gene doguda sehitler cogaldi,dehap toplantilarin da bayragimiz asilmazken apo nun posterleri boy gosterdi,guc kazandi AB nin istedigi buydu zaten,onlarin cok mu umurundasin sen sanki inasan gibi yasamiosin,yasamamisin.TURKIYE CUMHURIYE TI EDIRNEDEN KARSA, KUZEYDEN GUNEYE TEK BIR PARCADIR, BUNUN AKSINI KIMSE IDDIA EDEMEZ,BIZ BOLUNDUGUMUZ ZAMAN, PARCALANMIS KEGET PARCALARINI DUSUNUN EN HAFIF BIR RUZGARDA BIR PARCASI SAGA BIR PARCASI SOLA SAVRULUR KAYBOLUR GIDER,BIRDE TUM KEGAT PARCASI DUSUNUN
KOLAY KOLAY SAVRULAMAZ SAVRULSA BILE GENE TURKUYLE KURDUYLE, ERMENISIYLE, LAZILLA GENE BERABERIZ,BIR TUMUZ..
iste AB de bizi kegat gibi bolmaek istiyor..
neyse herkese saygilar
Ekleme Tarihi: 04.06.2005 - 04:56
Bu mesajı bildir   ingiltereden68 üyenin diğer mesajları ingiltereden68`in Profili ingiltereden68 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Akibetim su an offline Akibetim  

111 Mesaj -

En Son On: 07.06.2005 - 22:17
Cinsiyeti: ----- 
**Efenim Kuvvacı zihniyet savaş dönemlerinde iş görür; hoş sonrasında derhal bertaraf edilmezse İstiklal Mahkemeleri olarak Demokles'in Kılıcı gibi sürekli boynumuza yapışık durur. O yüzden diplomatik savaaşların olduğu yerde "ben Kuvvacı ruhum" derseniz Misak-ı Milli'yi bile kurtaramazsınız.

**Gelelim öne sürdüğünüz hayal ürünlerine:
1.Yabancılara toprak satışıyla ilgili yasa AKParti hükümetinin değil, bugünün Kuvvacılarının büyük çoğunluğunun mensubu olduğu 3-lü Koalisyon(DSP-MHP-ANAP) döneminde çıkarılmıştır. AKP döneminde bu yasa Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmiştir.

2.Böyle bir yasaya karşı çıkmak da bana makul gelmiyor. Eğer yabancıların kendi ülkenizde toprak, mal edinmesini kabul etmezseniz, sizin vatandaşınızın da yurtdışında mal-mülk edinmesini engellersiniz. Yani milyonlarca Türk Avrupa'da mal-mülk edinemez.

3.Kıbrıs yerinde dururken satıldığını iddia etmek, Kıbrıs politikası 1974'te kalanların hakkı değildir, ki satılmayan bir malı satılmış göstermek de müşteri sayısını azaltır. Kim bilir belki ileride kıymetli KUVVACILARımız Kıbrıs'ı elimizde pazarlık olsn diye tuttuk derlerse satacak müşteri bulamazsınız mazallah.

4.Patriğin ekümenleştirildiği, doğunun bölündüğü KOCA KOCA yalancıklardan ibaret.

5.Dinler bahçesi de İstanbul'daki kiliselere bir adet daha eklenmesinden başka nedir.Sen Türkiye'de Kilise yapılmasına karşı çık, Avrupa'da Cami yapmak için can at. Kusura bakma ama adamlar enayi mi... Başkasının ibadethane açmasından değil, kendi ibadethanenin öksüz, yetim, yalnız,insansız kalmasından kork; Kuvvacı naraları atacağına ulema sohbetlerine katıl, yapabiliyorsan sen millete sohbet et.

6. Kimse AB'ye girmek için can atmıyor. Kimse AB olmazsa olmaz demiyor. Ama "Birey olarak algılanmak, statükonun zincirini kırmak, İNSANCA YAŞAMAK için AB Kriterlerine UYUM ŞART." Hep İslamın ülkemizde de en az Avrupadaki kadar özgür olmasını arzulamadık mı, şimdi elimize fırsat geçmişken ne oluyor da bazıları Kurtuluş Savaşı öncesine dönmeye çalışıyor.

7. Kuvvacu RUh'muş peah. Hay ruhunuzu sevsinler demek geliyor içimden ama... Kuvvacı Ruh'un nasıl KIRMACI, kesmeci,doğramacı RUH olduğunu ne çabuk unuttunuz. Sevr'i Mondros'a çevirmeyi başarı sandı Kuvvacılar; onyılalrdır bayram ediyorlar bunun için. Peki Sevr'i Mondros'a çevirdiniz de onlarca ulemanın doğranmasına niye gıkınız çıkmadı KUVVACILAR. Ağababalarınız ne tıkadı ağzınıza ki suspus oldunuz.

8.Güldürmeyin adamı. Şimdi de çıkmış insanca yaşamamızın önüne geçmek istiyorsunuz. Bu yolda esip gürlüyor, bağırıp çağırıyor, sloganlar atıyor, önünüze geleni HAİN, arkanıza geçeni KAFİR, sağınızdakini DÖNEK, solunuzdakini DÖNME ilan ediveriyorsunuz. Sloganperestliğin olduğu yerde akli selim olmaz. Sloganlarla yönetilenler düşünemez, sorgulayamaz. Sadece "kişş" dediğinde gider, "geee büşş" dediğinde gelirler. İnsan koyun olmaktan ne HAZ alır anlamış değilim.
Ekleme Tarihi: 04.06.2005 - 15:13
Bu mesajı bildir   Akibetim üyenin diğer mesajları Akibetim`in Profili Akibetim Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Çürük tahtalar, çivi tutmaz !

206 Mesaj -

İlâhi Akibetim Kardeş,

Her ne kadar vermiş olduğunuz cevaplar, zerre kadar düşüncesi olan için yeterli olsa da, kendisini bulunduğu veya biat ettiği yerden ayırmak istemeyen ya da ayıramayan insanlara hiç bir fayda vermeyeceği açıktır.
Zira, onlar "dediğim dedik,çaldığım düdük" çüdürler.
Ülkemiz bu tabiattaki insanlardan çektiği kadar hiçbir şeyden çekmemiştir.
Sizin gönlünüz rahat ve ufkunuz açık olsun.
Gözlerini kapayanlar,yalınız kendilerine gece yaparlar.

Bu mesaj 1 kez ve en son mimli üye tarafından 04.06.2005 - 15:39 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 04.06.2005 - 15:33
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 830 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
nokta54 (45), karapapak (46), dosteren (60), ahmetkaya5v (40), AKIN TALHA (45), memetnur (60), ssarikoc2003 (43), yolcuxxx (38), adige11 (46), aydemir (45), terekeme (), tolga_27 (44), turkcomtayfur (), CNN (44), faruk741 (39), kürtislam (37), kenan_k (59), ercosserdar (42), siyahi (46), Ay Yuzlum (42), sevgim (45), sekersey (55), Melek_90 (34), mkilincarslan (33), emel meydan (48), karabela2000 (54)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60230 saniyede açıldı