chloroquine generique colchicine generique colchicine hydroxychloroquine kaletra luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » AÇIK TÜRBANLILAR

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 62 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Themenicon    AÇIK TÜRBANLILAR

45 Mesaj -

En Son On: 08.10.2006 - 23:50
Cinsiyeti: ----- 
Selamün aleyküm

Geçen internette bir yazı okudum. Atatürk modern bir Türkiye yapmak için uğraşırken o zaman ki kabine de ki İnönü’nün eşine modern kadın olmakta çok iş düşmüş. Başını açıp takım elbiseler giymek onu çok utandırmış. Ve çağdaş bir bayan olmuş.
Ama bunu Müslüman bacılarımıza örnek olsun diye yapmak zorundaymış. Şimdiki bakan hanımları acaba yüzlerine bir kutu boya sürerek, rengarenk giyinerek, başörtülerini cafcaflı takarak kendilerini kime örnek gösteriyorlar. Son 2,3 senedir, parka, bahçeye çıktığımızda hiçte örtük olmayan, vücut hatlarını dar giyerek beli eden o kadar açık türbanlı var ki ben bunları gördüğüm zaman kendim utanıyorum. Sevgili bakan hanımları, milletvekili hanımları hiçte iyi örnek olmadınız. İnönü’nün hanımı gibi sizde ilk başta yüzünüzü boyarken, rengarenk giyinirken biraz utandınız mı?
Ravda net saygılar.
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 12:43
Bu mesajı bildir   ravza2004 üyenin diğer mesajları ravza2004`in Profili zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  
!

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Cinsiyeti: Erkek 
"Ne elbiseler gördüm içinde insan yok
Ne insanlar gördüm üstünde elbisesi yok"

Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 12:59
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KeLePCeLeR su an offline KeLePCeLeR  
RE: !

27 Mesaj -

En Son On: 26.07.2007 - 12:45
Cinsiyeti: Bayan 
Alıntı
Orijinali fosaloglu

"Ne elbiseler gördüm içinde insan yok
Ne insanlar gördüm üstünde elbisesi yok"

Allah razi olsun fosaloglu kardesim,bu sozunuz uzerine hic sanmiyorumki yorum yapilabilsin!düsün

düsün
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 13:49
Bu mesajı bildir   KeLePCeLeR üyenin diğer mesajları KeLePCeLeR`in Profili KeLePCeLeR Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Şewa su an offline Şewa  
Themenicon    altı Beyoğlu üstü Fatih

3 Mesaj

En Son On: 04.09.2005 - 12:43
Bir bayan arkadaşımız da başını güzel bir türbanla şekillendirmişti.Fakat giydiği kumaş ve daracık pantolun,üstüne de çektiği kalça hizası file hırka,filenin altında beyaz bir bady ile tesettüre saygısızlık etti.Bari başındaki türbanı bağlamasaydı da birşeye benzeseydi.O başındaki türban altındaki bacak şovuyla bir tuhaftı.Sanki türban bir kuru soğan gibi başında duruyordu(Türbanın rengi de sarıydı bu arada)Ben açıkken bile öyle dar kumaş giymezdim.Bu kızın tüm hatları ortada ve ben utancımdan yerin dibine girdim.Altına geniş bir örtü çekseydi fakat başı açık olsaydı daha sevap olacaktı.Yazıklar olsun öyle kızlara ki kendini cennetlik sanıp da erkeklere beden şovu yaparlar.
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 14:00
Bu mesajı bildir   Şewa üyenin diğer mesajları Şewa`in Profili zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Şewa
21.05.2005 - 13:00 Bir bayan arkadaşımız da başını güzel bir türbanla şekillendirmişti.Fakat giydiği kumaş ve daracık pantolun,üstüne de çektiği kalça hizası file hırka,filenin altında beyaz bir bady ile tesettüre saygısızlık etti.Bari başındaki türbanı bağlamasaydı da birşeye benzeseydi.O başındaki türban altındaki bacak şovuyla bir tuhaftı.Sanki türban bir kuru soğan gibi başında duruyordu(Türbanın rengi de sarıydı bu arada)Ben açıkken bile öyle dar kumaş giymezdim.Bu kızın tüm hatları ortada ve ben utancımdan yerin dibine girdim.Altına geniş bir örtü çekseydi fakat başı açık olsaydı daha sevap olacaktı.Yazıklar olsun öyle kızlara ki kendini cennetlik sanıp da erkeklere beden şovu yaparlar.

Sadece bu kadar mı sevgili kardeşim? Sadece bu kadar olsa keşke.Yüzüne gözüne yaptığı makyaj,Teşhircilik...

Ama yinede önyargılı olmamak lazım. Belki o insanlar tesettürün sadece saçları kapatmak olduğunu düşünüyorlardır. Anlatmak aslında tesettürün manasının onun bildiğinden farklı olduğunu bilmesini sağlamak lazım.

Eğer o tesettür ailesinin baskısıyla takılmıyorsa muhtemelen daha edeple tesettüre bürünecektir.

Selametle..
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 15:01
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Ayse Aydin su an offline Ayse Aydin  

174 Mesaj -

En Son On: 06.08.2006 - 17:37
Cok dogru soyluyorsunuz kardesim burda yani hollandada sadece musluman olduklarini biliyorlar baska hicbir sey bilmiyorlar. O ortuleri onlarin basinda sadece sus icin ve onlara yakistigi icin ortuyorlar. Yada ailele zoruyla ortuyorlar
Sadece rezillik... Baska birsey demiyorum
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 15:54
Bu mesajı bildir   Ayse Aydin üyenin diğer mesajları Ayse Aydin`in Profili Ayse Aydin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
hasandeveli su an offline hasandeveli  
RE: AÇIK TÜRBANLILAR

36 Mesaj -

En Son On: 20.02.2011 - 15:00
Alıntı
Orijinali ravza2004
Son 2,3 senedir, parka, bahçeye çıktığımızda hiçte örtük olmayan, vücut hatlarını dar giyerek beli eden o kadar açık türbanlı var ki ben bunları gördüğüm zaman kendim utanıyorum. Sevgili bakan hanımları, milletvekili hanımları hiçte iyi örnek olmadınız. İnönü’nün hanımı gibi sizde ilk başta yüzünüzü boyarken, rengarenk giyinirken biraz utandınız mı?
Ravda net saygılar.

başka bir konuda yine söylemiştim çoğumuz biliriz "giyinmiş çıplaklar" diye bir tabir vardır arkadaşın tarif ettikleride "başörtülü çıplaklar" oluyor heralde.
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 17:29
Bu mesajı bildir   hasandeveli üyenin diğer mesajları hasandeveli`in Profili hasandeveli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ravza2004 su an offline ravza2004  
RE: RE: AÇIK TÜRBANLILAR

45 Mesaj -

En Son On: 08.10.2006 - 23:50
evet aynen basörtülü ç1plaklardan bahsettim, ama gönül isterdi ki koyu renk giyen, söyle bakt11nda hepsi birbirine benzeyen müslüman han1mlardan bahsetmek. yanlis bilmiyorsam, peygamber (sav) zaman1nda kad1nlar hep bir sekil giyinirmis, dikkat çekmemek için.Onlar1n hakk1nda kimse kötü düsünemezmis, çünkü k1yafetin içindeki kendi k1zkardesi, kendi han1m1 olabilirmis. bir de bu zamana bak1n, özellikle k1rm1z1 giyorki, belli oluyum, beni tan1s1nlar.

Bu mesaj 2 kez ve en son ravza2004 tarafından 21.05.2005 - 18:22 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 17:58
Bu mesajı bildir   ravza2004 üyenin diğer mesajları ravza2004`in Profili zum Anfang der Seite
*MuslumanGulu* su an offline *MuslumanGulu*  

32 Mesaj -

En Son On: 13.10.2006 - 10:38
Dularimizi eksik etmemeliyizz:(

Rabbim hayirlisini dilesinnn...

:(
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 18:13
Bu mesajı bildir   *MuslumanGulu* üyenin diğer mesajları *MuslumanGulu*`in Profili *MuslumanGulu* Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
Themenicon   

1576 Mesaj -

En Son On: 11.11.2012 - 23:24
El-aman
El-aman
El-aman....
:(ağlarağlar
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 18:36
Bu mesajı bildir   SuMeYRa üyenin diğer mesajları SuMeYRa`in Profili SuMeYRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YaSinYuSuf su an offline YaSinYuSuf  

440 Mesaj -

En Son On: 01.07.2007 - 16:11
:(ağlarağlar
Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 20:25
Bu mesajı bildir   YaSinYuSuf üyenin diğer mesajları YaSinYuSuf`in Profili YaSinYuSuf Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Begum su an offline Begum  
Kesinlikle hepinize katiliyorum..

621 Mesaj -

En Son On: 10.10.2012 - 20:34
Selamün Aleyküm...

Yazan elleriniz dert görmesin... Tek zoruma giden Saci acik olanlarin böylesi kisiler tarafindan hor ve kücük görülmesi... Kutlu dogum haftasi sebebiyle zaman gazetesinin düzenlemis oldugu bir kermese gitmistim... Aman Allah´im hic böyle birsey görmedim??? Böylesi firsat benim gibi cahillerin eline fazla gecmedigi icin, gidip dinlemek, birseyler ögrenmek istedim. Gittigime coook pisman oldum.
Aman Allah´im o kizlardaki süsler, makyaj, Basörtüsü inanin üzerindeki boncuklar adamin nerdeyse gözünü aliyor! Gel sen olda bakma??? Kendimi cingen sandim. birden giyim tarzim onlarin icerisinde secildim sanki.. Hadi gencler neyse de Ablalarim Annem yasindakiler sanki siz niye öyle giyindiniz? Genc kizlara
-Susar misiniz? diyorum Onlar hala
-Ahh Yarin sana oturmaya gelecegim zamanin var mi ? eee Aldigin elbiseyi dügünde giyecek misin?? gibisinden o günle alakasi olmayan dialog da bulunuyorlar.. Belki onlar herzaman gidiyor alismislardir ama ben daha güzelini beklemistim... Gürültüsüz! Bütün Kalplerin Allah diye zikir edecegi? Evden de öyle hissederek cikmistim Nerde???
Benimde sacim acik ama nasil desem sadece sacim acik, biliyorum cok sacma ama bazen kendime soruyorum?? Bu kisiler acaba niye kapaniyor???
Ayakkabisi Paris`ten 10cm Basörtüsü en güzelinden olan bacilarim!!(sözüm sadece öyle giyinen ve kendini kapali sananlara! Kimse üzerine alimasin.. Basörtüsünün kiymetini bilin, O´nu kötü emellerinizde arac olarak kullanmayin.ağlarağlarağlar Belki bizler farkli düsünüyoruz aman kime ne diyoruz ama , bizi örnek alanlarda var cevremizde tek biz degiliz müslüman olan yada olmak isteyen...Cok üzülüyorum. kendi halime ve Onlar´a
Cok yazdim ... Hakkinizi helal edin!
Yaratan´a emanetsiniz!

Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 23:05
Bu mesajı bildir   Begum üyenin diğer mesajları Begum`in Profili Begum Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
selametle su an offline selametle  
Themenicon   

259 Mesaj -

En Son On: 29.08.2008 - 11:45
SA;
uzun lafin kisasi "BASÖRTÜSÜNE YAZIK EDIYORLAR!!

kalin selametle...

Ekleme Tarihi: 21.05.2005 - 23:52
Bu mesajı bildir   selametle üyenin diğer mesajları selametle`in Profili selametle Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
zumruduanka su an offline zumruduanka  
Sanir misiniz ki onlar basortulerini yüreklerine de bagliyorlar..

Admin
246 Mesaj -

En Son On: 09.11.2019 - 07:09

BÜTÜN BUNLAR MAKSATLI BIR SEKILDE PLANLANMIS SEYLER...
GÖBEGI ACIK BASÖRTÜLÜ GÖRÜRSENIZ BILINIZ KI , BU SADECE BIR PROVAKASYON...
COK DIKKAT ETMEK GEREK ...

ÜSTELIK .. COK CALISMALIYIZ... COK...

Ekleme Tarihi: 22.05.2005 - 02:35
Bu mesajı bildir   zumruduanka üyenin diğer mesajları zumruduanka`in Profili zumruduanka Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Şewa su an offline Şewa  
RE: Sanir misiniz ki onlar basortulerini yüreklerine de bagliyorlar..

3 Mesaj

En Son On: 04.09.2005 - 12:43
Alıntı
Orijinali zumruduanka

ÜSTELIK .. COK CALISMALIYIZ... COK...

Evet başta da Kemal Unakıtan'ın karısı.Balık baştan kokar.Baştakiler nasıl giyiniyorsa halk da örnek alır.Kemal Unakıtan'ın o nur yüzlü(!) hanımı başını kundak bağlayarak biz kızların imanını kundaklıyor.

Ben başörtülü kızların başörtüsü ile seksi elbiseler içerisinde niçin bocaladığını anlıyamıyorum.Kapalı olsalar güzelliklerini kayıp mı edecekler.Kendilerine seksi elbiseler alsınlar ama evde ya da kocalarının yanında giyinsinler.Dışarıya seksi olan kızı bir erkek nasıl beğeniyor onu da anlamıyorum.Ben erkek olsam öyle kızlarla kesin evlenmezdim.

Bu mesaj 1 kez ve en son Şewa tarafından 22.05.2005 - 15:55 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 22.05.2005 - 11:54
Bu mesajı bildir   Şewa üyenin diğer mesajları Şewa`in Profili zum Anfang der Seite
AEÜ su an offline AEÜ  
RE: Sanir misiniz ki onlar basortulerini yüreklerine de bagliyorlar..

7 Mesaj

En Son On: 03.10.2005 - 15:03
Orijinali zumruduanka[/i]

ÜSTELIK .. COK CALISMALIYIZ... COK.. Selamun aleyküm Ben bu konuya daha önceden değnmmiştim tekrar gündeme gelmesi iyi oldu.Arkadaşlar islamı ılımlaştırmaya laylaştırmaya çalışanlar var bu bir gerçek.Bizimde bu sözleri icraate geçirmemiz bizzat tebliğ etmemiz gerek.Bu hususta bizim elimizden bir şey gelmez ama bayanların yapacakları çok şey olabilir.Bayanlara duyurulur.Selamun aleyküm.
Ekleme Tarihi: 22.05.2005 - 14:03
Bu mesajı bildir   AEÜ üyenin diğer mesajları AEÜ`in Profili zum Anfang der Seite
hasandeveli su an offline hasandeveli  

36 Mesaj -

En Son On: 20.02.2011 - 15:00
Medeniyet dediğin açmaksa bedeni
Afrikadaki bedevi senden daha medeni
M.Akif Ersoy
Ekleme Tarihi: 22.05.2005 - 16:29
Bu mesajı bildir   hasandeveli üyenin diğer mesajları hasandeveli`in Profili hasandeveli Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ata su an offline ata  

11 Mesaj -

En Son On: 12.07.2005 - 18:21
Vallahi arkadaşlar ben size tamamen katılıyorum ve bunun da muhafazakar kesimim sosyetesi tarafından meydana getirildiğini düşünüyorum...
Zengin bilinçsiz baba korkusu bunların toplamı açık türbanlıları oluşturuyor...(bence...)
Ayrıca bu bi genelleme istisnalar elbetteki vardır...
Ekleme Tarihi: 18.06.2005 - 17:18
Bu mesajı bildir   ata üyenin diğer mesajları ata`in Profili ata Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  

406 Mesaj -

En Son On: 21.11.2007 - 17:41
Bütün bunlar sadece örtünmeyi sadece bedenen yapanların sebep verdiği durumlar. Oysa ki aklen örtünen insanlar zaten tesettürü layıkı ile taşıyabiliyorlar.

Önemli olan örtünmenin ne amaçla yapıldığıdır. Bunu da anlamak zor olmasa gerek. Zaten sizlerinde bahsettiği gibi böyle (Rengarenk, dar pantolonlu ve sadece başını örtmüş o da yarım yamalak) giyinmiş olanlara kalkıp tesettür, başörütüsü veya örtülü gibi tanımlamalar yapmak abesle iştigaldir.

Ama farklı bir örtünme olayı varki bu edeple, haya ile ilgilidir. Bu tür örtünmenin bayanı ve erkeği yoktur, her ikisi için geçerlidir.

İşte bu sebeple ki Müslümanların tepkisini çeken, İslam düşmanlarının alayına neden olan giyiniş ortaya çıkmıştır.

Bu tür giyinenlerin bunu örtünme, tesettür saymaları kadar saçma bir durum olamaz.

selam ve dua ile...
Ekleme Tarihi: 18.06.2005 - 19:41
Bu mesajı bildir   _SeRKaN_ üyenin diğer mesajları _SeRKaN_`in Profili _SeRKaN_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
MÜCAHIDE : ) su an offline MÜCAHIDE : )  
BISMILLAHIRRAHMANIR RAHIM

58 Mesaj -

En Son On: 23.07.2005 - 05:25
BISMILLAHIRRAHMANIRRAHIM

ALLAHIM GENCLERIMIZI SASIRTMA ONLARA SUUR VER HAK YOLU BULSUNLAR SENIN AKINI VER ONLARA DININDEN MAHRUMBIRAKMA DÖNYA MÜCAHID VE MÜCAHIDELERLE DOLSUN

SEDEGALLAHÜLAZIM
AMIN
HAK YOL ISLAM gül
Ekleme Tarihi: 24.06.2005 - 16:28
Bu mesajı bildir   MÜCAHIDE : ) üyenin diğer mesajları MÜCAHIDE : )`in Profili MÜCAHIDE : ) Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
babur su an offline babur  
RE: AÇIK TÜRBANLILAR

15 Mesaj -

En Son On: 05.07.2006 - 20:07
[quote]Orijinali ravza2004

Selamün aleyküm

Hepinizde Allah razi olsun hoş olmayan bir şeyleri daha doğrusu birilerini inançları uğruna eleştiryorlar İnşaallah gıybet olmuyordur.Allah kusurlarımızı affetsin
Ekleme Tarihi: 24.06.2005 - 17:00
Bu mesajı bildir   babur üyenin diğer mesajları babur`in Profili babur Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ahmetsezginyilmaz su an offline ahmetsezginyilmaz  
BAKIN BU OLAYA 1500 YIL ÖNCE ALLAH (C.C) NEDEMİŞ

15 Mesaj -

En Son On: 26.01.2015 - 11:38
Kardeşlerim öncelikle herkese selam olsun.
Bizler biliriz ki yüce Allah kendi kitabın da bize seslenir ken ( her cuma hutbeden sonra ) imamların bize söylediği gibi Allah iyiliği ve adaleti emreder, kötülüğü ve fuhuşu yasaklar. Umulur ki düşünüp tutasınız diye sizlere öğüt verir.
Arkadaşler aslında yüce dinimiz bir çok noktada akıl ve mantık ( bazı konular hariç ) dinidir. Günümüz dünyasında da olsa yine kural aynıdır. Örn. Siz bir arabanın motorunu icat edersiniz (yaparsınız.) Bu yapmış olduğunuz motoru sizden daha iyi bilen birisi olmadığını bildiğiniz için bu motorun içinede bir kullanma kılavuzu korsunuz ( yoksa Allah korusun motorun güçünü araç şoförü bilmediği için motora fazla basarak onun motor saatini patlatı verir bilmeyerek ) işte asıl tüm mesele burada yatar.
Bizim yüce dinimiz İslam bundan 1500 yıl önce ( geçmişten ve gelecekten )bu durumu bildiği için ve Allah resulunün de dediği gibi benden sonra size iki şey bırakıyorum (Kuran ve Sünnetim) buna iyi bir şekilde sarıldığınız süre bilinizki size kefilim.
Aslında bu gibi meseleleri bile tartışmayı uygun bulmuyorum çünkü burada Kuraan söylemiş söyleyeceğini koymuş kuralını ( 1. Mümin kadınlara da söyle: Bakışlarını yere indirsinler. Cinsel organlarını / ırzlarını korusunlar. Süslerini / zînetlerini, görünen kısımlar müstesna, açmasınlar. Örtülerini / başörtülerini göğüs yırtmaçlarının üzerine vursunlar. Süslerini şu kişilerden başkasına göstermesinler: Kocaları yahut babaları yahut kocalarının babaları yahut oğulları yahut kocalarının oğulları yahut kardeşleri yahut kardeşlerinin oğulları yahut kendi kadınları yahut ellerinin altında bulunanlar yahut ihtiyaç içinde olmayan erkeklerden kendilerinin hizmetinde bulunanlar yahut kadınların kaygı duyulacak yerlerini henüz anlayacak yaşa gelmemiş çocuklar. Süslerinden, gizlemiş olduklarının bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler, Allah'a topluca tövbe edin ki kurtuluşa erebilesiniz! Nur 31
2. Murdar karılar murdar erkeklere, murdar erkekler de murdar karılara... Temiz kadınlar temiz erkeklere, temiz erkekler de temiz kadınlara... Bunlar, ötekilerin söylediklerinden arınmışlardır. Bunlar için bir bağışlanma ve bol bir rızık vardır. Nur 26 )
İşte kardeşim senin benim onun bunun ve öteki ve berikinin ( aslında hepimizin )kullanma kılavuzu nekadar açık ve net ordadadır bence bizlere söz düşmez.
Gelelim şimdi bizlere şu zamanda evinden çıkarken inandım diye kendisine güvenen fakat başörtüsünün rengini beğenmeyen bu renk bu kıyafete yakışmaz diyen veya pantolon giyen kardeşlerime bir şey demeye dilim var mıyor çünkü eğer bunlar bilmeyerek bu durumda ise bunun mesuliyeti bizlerin üzerindedir ( Senin, benim ve tüm bu ayetleri bilen bütün müslümanların ) çünkü kişi bildiğinden mesuldür onlara demek ki anlatamamışı veya eksik anlatmışık sorun yine bizde desem yalan olmaz.
Fakat eğer bu bacılarımız bunu bilerek bu şekilde örtünüyor, renk secimi yapıyor veyada pantulon giyiyorlarsa vay onların haline çünkü islama mal ediliyor onların bu şekilde giyim tarzları artık helallik dileyeceği tüm müslümanlar vede Allahtır artık bilemem işi nekadar zordur. Yoksa siz ayetlerin birazına iman edip birazını retmi ediyorsunuz çıkarınıza gelen tarafını mı alıyorsunuz. Vay böylelerinin haline ne kötü huy edinmişlerdir.
Allah bu tür insanların yardımcıları olsun ( bir an önce böyle bir kötü huydan kurtulmalarını sağlasın)
Gelelim neticeye yeterki biz kul olarak düşünelim ve (s.a.v.) dediği gibi kuran ve sünneti elimizden bırakmayalım ( gerçek bir teslimiyetle bağlanalım ) gerisinide Allaha havale edelim. Muhakka ki Allah gadirdir Gavurdur.
Selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 24.06.2005 - 18:01
Bu mesajı bildir   ahmetsezginyilmaz üyenin diğer mesajları ahmetsezginyilmaz`in Profili ahmetsezginyilmaz Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Vealeyküm selam

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 12:10
Bence hem o kizlarimizin yaptigi güzel degil hemde onlari bu kadar agir elestirenlerin yaptigi hos degildir.

Neden basörtü ve dar giyisiler? Neden modaya uymak? Neden gercek tesettürü hafife almak? Tesettürün anlamini bilip, uygulayanlarla sizin bahsettiginiz kiz kardeslerimiz ayni yöne bakmadiklarindandir.

Genel olarak sunu diyebilirim, modaya uyup kiyafette olsun, evindeki esyarda olsun, arabada olsun, birbiriyle adeta yarisanlar, ben daha modernim havasi verenlerin baktigi yön neresi olabilirki?

Onlarin yerine utanacaginizdan, onlara elinizi uzatip tebessümlerinizi eksik etmeyin. Güzellikten güzellik dogar.

Onlara basörtünün sadece bir bez parcasi olmadigini anlatmak icin, en son yapmamiz gereken sanirim onlardan utanmaktir!

Insa-Allah Mevlam cümlemize islam suuru versin, dinimizi güzel yasamamizi nasip etsin.

Selam ve dua ile
Ekleme Tarihi: 24.06.2005 - 18:04
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
GlobaLiberationArmy su an offline GlobaLiberationArmy  

112 Mesaj -

En Son On: 14.08.2006 - 14:57
ya bakın burda milletvekilinin karısı şöle başını örtmüş,,başkasınınki böle örtmüş meselesi artık tartışılmaması gereken bi konu...çünkü diğer hükümet dönemlerinde bakanların eşlerinin başları açıktı.ama kimseden laf çıkmıodu.her şey yavaş yavaş,,şu anki milletvekillerinin eşlerinin başörtüsü takması bile şu anki sistem içinde nadir görülen olaydır...hatırlayın hangi başbakanın eşi başörtülüydü...
ayrıca dışarda başörtüsünü oyuncak haline getirnler için dediklerinize katılıorum...çünkü dinimize göre kutsal olan bir şey yalama yapılamaz ve onu her kes istediği gibi takamaz.eğer takıyorsada gereklerine uygun takılmalıdır...öbür türlü hiç takmasın daha ii olacaktır...

hala medeniyetin ne olduğunu anlayamayanlar var heralde ayrıca...modernlik nası olurda avrupalı gibi olmak olabilir ki...zenginlikleri nasıl onların medeniyet ölçülerini ortaya koyabilir ki...zenginliğinin çoğunu şu an açlıktan ölen afrika halkının kaynaklarını sömürerek alan ALÇAK VE MEDENİYETSİZ batı hiç bir zaman bize örnek teşkil edemez...MEDENİYETİNİ DOĞUDAN ALMIŞ BATI NASIL OLURDA BİZE MODERNLİK DERSİ VERMEYE KALKAR...BİRAZ PARA YÜZÜ GÖRÜRDÜĞÜ İÇİN KENDİNİ MEDENYETİN MERKEZİ SANAN BATI ANCAK ALÇAKLIĞIN VE SÖMÜRGECİLİĞİN MERKEZİ OLABİLİR . YEDİKLERİ HER LOKMADA AÇLIKTAN ÖLEN BİR İNSANIN PAYI VARKEN NASIL HALA ZENGİN VE MEDENİYETLİ BİR BATIDAN BAHSEDEBİLİRİZ...

konu biraz sapmış olabilir ama burda maksatım batının asla örnek alınabilecek bir yer olmadığıdır...ve maalesf televizyon denilen propaganda aleti yüzünden insanımız gerçek medeniyeti yavaş yavaş ayırt edemez duruma gelmiş...ASIL MEDENİYETİN TARİHİMİZ OILDUĞUNU ANLADIĞIMIZ ZAMAN ANCAK DURUMUN DÜZELDİĞİNİ GÖREBİLİRİZ...
Ekleme Tarihi: 24.06.2005 - 19:04
Bu mesajı bildir   GlobaLiberationArmy üyenin diğer mesajları GlobaLiberationArmy`in Profili GlobaLiberationArmy Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: Vealeyküm selam

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Alıntı
Orijinali DiLRuBa

Onlarin yerine utanacaginizdan, onlara elinizi uzatip tebessümlerinizi eksik etmeyin. Güzellikten güzellik dogar.

Onlara basörtünün sadece bir bez parcasi olmadigini anlatmak icin, en son yapmamiz gereken sanirim onlardan utanmaktir!

Insa-Allah Mevlam cümlemize islam suuru versin, dinimizi güzel yasamamizi nasip etsin.

Selam ve dua ile

Evet öyle yapmaliyiz aslinda..
Ama yaaaaaaaaaa onlar tek güzelliklerini
bakanlardir.. Yani uzaktan göze carpsinlar isterler.. Zaten onlarin yüzünden bizleri anlamiyorlar diger dinlerdeki Insanlar..
Neyse bildigimiz kadar tek caremiz DUA DUA DUA dir.. (Bide unutun ya o kizlari, ALLAHtan korkanlar ve utananlar dar elbiseler giyemez, utanir cünkü utanir ALLAHtan utanirrrrrrr.. )

AMIN DiLRuBa Canim, insaALLAH ALLAH bize dinimizi en güzel sekilde yasamamizi nasib eder.. gül
Ekleme Tarihi: 28.06.2005 - 10:34
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  

1118 Mesaj -

En Son On: 12.06.2014 - 12:10
Diger dindeki insanlar neden anlayamasin? Her millette vardir mutlaka dindar olanlar ve az dindar olanlar ve dindar olmayanlar.
Dinimizi anlamak icin öyle herhangi birini kriter gibi görmeleri af edersiniz ama akil yoksunlugudur.
Ekleme Tarihi: 28.06.2005 - 11:17
Bu mesajı bildir   DiLRuBa üyenin diğer mesajları DiLRuBa`in Profili DiLRuBa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE:

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Hm.. Evet bencede..
Bazilari bize soruyor ya,
niye o kiz dar giyer sen giymesin,
neden o basörtü takmas sen takarsin..
o yüzden dedim anlamazlar.. yani onlar merak ederler niye onlar öyle biz böyle ve nasil olmasini bilmezler..
ama Sen iyi anlattin, yani cevap olarak, onlara daha az dindar dirlar diyecem..
öylemi???
öptüm Seni altinsözlüm..
Ekleme Tarihi: 28.06.2005 - 11:41
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
slm

379 Mesaj -

En Son On: 08.09.2007 - 22:03
Bana genel olarak bir hata yapılıyor.Kim açarsa açsın.Afedersiniz, baş kapalı göbeği açık olanları ben hergün görüyorum neredeyse.

Allah insana akıl vermiş,arayan Mevlayı da BElayı da bulur.Yanlış anlaşılmasın,EMRİ BİL MARUF yapılacak ama....
Ekleme Tarihi: 29.06.2005 - 14:56
Bu mesajı bildir   muhammedfevzi üyenin diğer mesajları muhammedfevzi`in Profili muhammedfevzi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akincimetin su an offline akincimetin  
Bismillahirrahmanirrahim.

359 Mesaj -

En Son On: 08.03.2011 - 17:36
S.a ne garip değilmi canlar.Hayatta ben şunu bunu görmem demeyin kıyameti de görecez ve onu zorlayan sebepleride kıyamet yaklaştıkça insanların bozgunluığu daha da artar olur.bir olayı anlatıcağım pür dikkat dinlemenizi temenni ediyorum.
Geçenler de enver hocam şunu dedi bize bir gün bir konferans vermek için falanca yere gitmiştim dedi konferansa bir kaç saat var derken bir parkın içindeki bankete oturdum dedi 10 veya 15 metre kadar ileride bir kapalı genç kız ile bir delikanlı bir banketin üzerinde normal bir insanın haya edip çekineceği bir şey yapıyorlardı dedi ve bu kız hiç etrafına aldırış etmeden sakin bir tavırlarla etrafını görmemezlikten geliyordu.hoca efendi tam şunların yanına gidipte edepsizliğin ne olduğunu göstereyim derken yanıma orta yaşlarda bir kişi geldi ve kulağıma eğilerek amca dedi şu gördüğün manzaradan sıkıldığın yüzünden belli oluyor der demez ben o kızı 3 gündür takip ediyorum ve her gün bir genci alıp buralara götürüyor ve kapalı insanların bunlarıda yapabileceğini ve toplumun bu şekilde refleksini kıracağını bilen bir ateist o kız dedi.bende diyorum tek suçlu toplumun içine çıkan bu bayanlardamıdır.bizde hiç mi suç yoktur nedersiniz.dişi köpek kuyruğunu sallayınca erkeğin gitmesinimi örnek vereceğiz hee canlar bayanlar bazı şeyleri çok önce den algılayıp sonucunu düşünmeden hareket eder bizlerde her gördüğümüz yerde uyarmalı ve bir bacımız dahi olsa onların bu yapmış olduğu hareketelerden ötürü nasıl bir vebal altına gireceklerini anlattık mı ki onları bu şekilde idam fermanını vermekle iyi ediyoruz onların yapmış olduğu çok yanlış bir tavır biliyorum bizlerde uyarmamakla aynı şeyleri yapmıyormuyuz nedersiniz.selametle
Ekleme Tarihi: 12.07.2005 - 11:04
Bu mesajı bildir   akincimetin üyenin diğer mesajları akincimetin`in Profili akincimetin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
asya84 su an offline asya84  
,,,

14 Mesaj -

En Son On: 17.08.2005 - 13:15
var mıydı......
Ekleme Tarihi: 14.07.2005 - 18:17
Bu mesajı bildir   asya84 üyenin diğer mesajları asya84`in Profili asya84 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NuRCaN su an offline NuRCaN  
Selamun Aleykum

154 Mesaj -

En Son On: 03.11.2005 - 11:43
Bu konu hakkinda ne diyecegimi sasirdim suan.

Allah bana ve tum basortulu kizlarimiza yardim eder insallah...
Yardim ederde seytanin vesvesesine uymayiz...

AMIIIN.
Ekleme Tarihi: 15.07.2005 - 01:44
Bu mesajı bildir   NuRCaN üyenin diğer mesajları NuRCaN`in Profili NuRCaN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
akincimetin su an offline akincimetin  
Bismillahirrahmanirrahim

359 Mesaj -

En Son On: 08.03.2011 - 17:36
Kusura bakmasın bazı bacılarımız maksat bazı gün yüzüne çıkmış hadiseleri kardeşlerimizle paylaşmak istemektir.lütfen bu tür hareketlerde bulunmadan bacılarımız üzerine alınmasınlar bizler birbirimizi uyardıkça doğruyu ve yanlışı anlayabiliriz.doğru bildiklerimiz yanlış,yanlış bildiklerimizin doğru olabileceği gibi...

Bazı bacılarımızda vardır ki hem insanın dünyasını hemde ahiretini kurtarırlar işte onlar vakva ehli olanlar bunlardır işte.Allah katında en üstün olanımız ne şan ile,ne şöhret ile,ne mal ile,ne makam ile ancak ve ancak takva sahipleridirler.
Burada paylaşmak istediğim her günümüz bir öncekini aratır olmasıdır.bizler değerlerimize ne kadar sahip çıkar ve bu hususta rabbimize layık kul olmaya çalışırsak Allah ta bizleri kendine layık kul yapmaz mı?Tavsiyem eğer bu şekilde açık hanımlarımız varsa rabbim bir aqn evvel bu boşluktan uyandırsın ve takva sahiplerine rehber yapması temennilerimle...selametle

Ekleme Tarihi: 17.07.2005 - 15:08
Bu mesajı bildir   akincimetin üyenin diğer mesajları akincimetin`in Profili akincimetin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Karahilal su an offline Karahilal  

265 Mesaj -

En Son On: 06.03.2011 - 16:09
Ben böylelerini gördüğüm zaman Üst taraf MEKKE alt taraf Paris diyorum sevinçli
Böyle giyinmek bizim kızlarmızın suçu değil. Yaşar Nuri gibi adamlar fetva verirse bu ülkede olacağı budur. Zaten nefis rahat bırakmıyor insanı böyle bir fetvada duydukları gibi onlar daha kim tutar. Bence böyle kardeşlerimizi Doğru kanlallara yöneltelim sorun çözülecektir.
Ekleme Tarihi: 18.07.2005 - 21:48
Bu mesajı bildir   Karahilal üyenin diğer mesajları Karahilal`in Profili Karahilal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
_Resul_ su an offline _Resul_  

627 Mesaj -

En Son On: 18.11.2005 - 12:51
Yaşar Nuri bu konu hakkında fetva mı vermiş Karahilal kardeşim?
Ekleme Tarihi: 19.07.2005 - 01:40
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

265 Mesaj -

Örtününde nasıl örtünürseniz örtünün diyor adam. Bir programda başörtüsü olan aynı zamanda daracık bir kot pantolon giyen kız; hocam benim örtünmem islama uygun mu dedi. Yaşar Nuri evet uygun diye cevap verdi. DAha nice böyle sapıkça fetvaları var adamın.
Ekleme Tarihi: 19.07.2005 - 02:45
Bu mesajı bildir   Karahilal üyenin diğer mesajları Karahilal`in Profili Karahilal Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Bana bahsettiğin türde birkaç yazısı varsa yollayabilir misin? Kendim de görmek istiyorum (yani verdiğin örnektekine benzer fetvalar), merak ettim...
Ekleme Tarihi: 19.07.2005 - 12:28
Bu mesajı bildir   _Resul_ üyenin diğer mesajları _Resul_`in Profili _Resul_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

265 Mesaj -

Yazılarını okumadım. Fakat programda dinlemiştim. Bulursam hemen gönderecem kardeşim..
Ekleme Tarihi: 19.07.2005 - 18:52
sensiz_olmuyor su an offline sensiz_olmuyor  
bizim buralarda

12 Mesaj -

En Son On: 27.11.2005 - 13:20
NE GARIPTIRKI
BIZIM BURALARDA YANI HOLLANDA'DA OYLELERI COK
VE OYLELERINE COK GUZEL BIR SOZ SOYLENMISTIR

"USTU CAMI (yani basortuden dolayi)
ALTI KILISE ( yani giydigi daracik veya basortuye kesinlikle uygun olmayan elbiseden dolayi) "

ne aci birsey?????????????????

YAZIK COK YAZIKKKKKK....:(
Ekleme Tarihi: 20.07.2005 - 12:49
Bu mesajı bildir   sensiz_olmuyor üyenin diğer mesajları sensiz_olmuyor`in Profili sensiz_olmuyor Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

627 Mesaj -

Memnun olurum bu benim elektronik posta adresim, aldığın zaman haber ver de yöneticiler silsin (ya da ben silerim).

(kurallar...)

Bu mesaj 1 kez ve en son GöLGe tarafından 20.07.2005 - 22:17 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 20.07.2005 - 14:45
mucahide81 su an offline mucahide81  
Es Selam

21 Mesaj -

En Son On: 26.06.2012 - 17:04
Bence o 'yarı açık tesettürlülerden' bizler sorumluyuz.
Ya bildiklerimizi bildiremedik,ya da Yaşar Nuri gibilerin konuşmasına izin verdik.
Bence onları değil kendimizi eleştirmeliyiz.
Biz İslamı biryerlerde eksik yaşıyor olmalıyız ki böyle oluyor.
Ekleme Tarihi: 20.07.2005 - 20:30
Bu mesajı bildir   mucahide81 üyenin diğer mesajları mucahide81`in Profili mucahide81 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
ahmedhakan su an offline ahmedhakan  
türban icin yürüyüs yaptik ankarada

3 Mesaj

En Son On: 20.10.2006 - 01:41
s.a kardeslerimbende üzülüyorum. bide basörtüsü icin yürüyüsler düzenlendi neden gencler okumak icin baslarini acmasin diye neden artik basörtülüler ezilmesin diye... bu gibiler yüzünden belki o yasak klmiyodur.yine onlarin günahlarini almayim belki kardesimizin dedigi gibi tessettürün anlamini tam bilmiyodurlar.ama cok yazik benim kizim kapali kendi istedi 12 yasinda kapandi simdi 16 yasinda annesi dediki bu sprumlulugu tasiyabilcekmisin sadece anne ben kapanmak istiyorum kendime güveniyorum dedi simdi o dedigin bayanlara hic benzemiyo tamam pardüsü giymiyor ama vücüt hatlari görünmesin diye üzerine ya hirka yada ceket aliyor ALLAHA EMANET OLUN:(ağlarağlar
Ekleme Tarihi: 21.07.2005 - 01:28
Bu mesajı bildir   ahmedhakan üyenin diğer mesajları ahmedhakan`in Profili ahmedhakan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
semiramis su an offline semiramis  
RE: altı Beyoğlu üstü Fatih

44 Mesaj -

En Son On: 07.02.2007 - 22:27
Alıntı
Orijinali Şewa

Bir bayan arkadaşımız da başını güzel bir türbanla şekillendirmişti.Fakat giydiği kumaş ve daracık pantolun,üstüne de çektiği kalça hizası file hırka,filenin altında beyaz bir bady ile tesettüre saygısızlık etti.Bari başındaki türbanı bağlamasaydı da birşeye benzeseydi.O başındaki türban altındaki bacak şovuyla bir tuhaftı.Sanki türban bir kuru soğan gibi başında duruyordu(Türbanın rengi de sarıydı bu arada)Ben açıkken bile öyle dar kumaş giymezdim.Bu kızın tüm hatları ortada ve ben utancımdan yerin dibine girdim.Altına geniş bir örtü çekseydi fakat başı açık olsaydı daha sevap olacaktı.Yazıklar olsun öyle kızlara ki kendini cennetlik sanıp da erkeklere beden şovu yaparlar.

ustu forma altını sorma.............
Ekleme Tarihi: 13.11.2005 - 14:51
Bu mesajı bildir   semiramis üyenin diğer mesajları semiramis`in Profili semiramis Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
muhammedfurkantek su an offline muhammedfurkantek  
BACIMIN ÖRTÜSÜ......

35 Mesaj -

En Son On: 27.12.2007 - 19:49
BACIMIN ÖRTÜSÜ BATMAKTA REZİLİN GÖZÜNE....
ACIRIM TÜKRÜĞÜME BİLLAHİ TÜKÜRSEM YÜZÜNE....

M.AKİF ERSOY

gül gül gül gül gül gül gül gül gül gül

Bu mesaj 1 kez ve en son mfurkantek tarafından 19.11.2005 - 16:36 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 19.11.2005 - 16:35
Bu mesajı bildir   muhammedfurkantek üyenin diğer mesajları muhammedfurkantek`in Profili muhammedfurkantek Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
misafir99 su an offline misafir99  
RE:

21 Mesaj -

En Son On: 02.04.2007 - 21:46
[quote]Orijinali GlobaLiberationArmy

ya bakın burda milletvekilinin karısı şöle başını örtmüş,,başkasınınki böle örtmüş meselesi artık tartışılmaması gereken bi konu...çünkü diğer hükümet dönemlerinde bakanların eşlerinin başları açıktı.ama kimseden laf çıkmıodu.her şey yavaş yavaş,,şu anki milletvekillerinin eşlerinin başörtüsü takması bile şu anki sistem içinde nadir görülen olaydır...hatırlayın hangi başbakanın eşi başörtülüydü...
ayrıca dışarda başörtüsünü oyuncak haline getirnler için dediklerinize katılıorum...çünkü dinimize göre kutsal olan bir şey yalama yapılamaz ve onu her kes istediği gibi takamaz.eğer takıyorsada gereklerine uygun takılmalıdır...öbür türlü hiç takmasın daha ii olacaktır...

buna katiliyorum istegöz kırpma
Ekleme Tarihi: 19.11.2005 - 18:33
Bu mesajı bildir   misafir99 üyenin diğer mesajları misafir99`in Profili misafir99 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast mısafır  
bıraz farklı

Misafir

En Son On: 02.04.2007 - 21:46
selamu aleykum arkadaslar bundan 10-15 sene once bu kadar tesetturlu bayanlar yoktu.ama masaallah bu son zamanlarda cok yayıldı.yanı bır bayanın sacını kapatması farzdır.ama kımın hangı nıyetle kapattıgını ALLAH bılır.bazıları bunu kulturunden dolayı takıyor.örf ve adetlerınden dolayı.bazıları artık bellı bı yasa geldık bıze koca lazım ondan bas ortusu takalım dıyor.bazılarıda gercekten ALLAHIN EMRI oldugu ıcın kapatıyor.benım gordugum kadarıyla bayanlar alıs verıs yapmayı cok sevıyor .gezmeyı severler genelı.bırde suslenmeyı.onların bu fıtratlarındamı var bılmıyorum. ama bunu tatmın etmek ıcın boyle degısık sekılde gıyınıyorlar zannederım.bırde moda dıye gıyenlerde var yanı bakıyorum bır ay basortulu bır ay tekrar acılmıs .ama gınede yanı hassasıyetı olcusunde gıyınıyor ve ya rahat davranıyor.yınede ıyı belkı ılerde hakkıyla kapanırlar.
Ekleme Tarihi: 20.11.2005 - 16:22
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
*islam* su an offline *islam*  
hmmm haklisiniz

23 Mesaj -

En Son On: 17.04.2006 - 18:16
bakin bende böyleyim yani sayilirim... nedenini öncelerden anlamadim tabiki.. kendi istegimle kücük yasta kapandim ama sonra sonra zamanla arkadaslarimda alman olunca onlarla gezince dar esyalari giyiniyorsun ve itifatlar geliyo ooo cok güzel olmussun diyee ama aradan bir kac yil gecti ve bu yaptigimin yanlis oldugunu anladim ve simdi nedenini biliyorum seytana uyuyorsun iste seni sIKISTIRIYO öyle giy söyle giy daha güzel oluyorsun..sonra dinden az kalsin cikcaktim allah korusun...ama allah razi olsun dayim yardim etti ve okulumada gezmeyede kapali tesettürlü gittim hem kendimi daha rahat hissetim ve erkekler seni yicek gibi bakmiyo...arkadaslarimin tepkiside fena digildi dinimi anlattim ve böyle seylerin haram oldugunu anlatinca ok dediler simdi allaha sükür giyinisim iyi düzeldi yani anlicaniz cevreniz cooook önemli her kizin icinde var iste güzel olmak ama bu güzellik basina cokk kötü seyler acabiliyo allah hepimize yardim etsin ve böyle seylerden uzak tutsun....ne deseniz haklisiniz
Ekleme Tarihi: 20.11.2005 - 18:45
Bu mesajı bildir   *islam* üyenin diğer mesajları *islam*`in Profili zum Anfang der Seite
Afaki su an offline Afaki  

224 Mesaj -

En Son On: 18.03.2010 - 03:18
egitim egitim egitim !
cocuklarimiza örtünmeyi ögretirken sadece "müslüman oldugumuz icin kapanmaliyiz" demekle yetinmemeliyiz !
anlatmaliyiz üsenmeden NEDEN KANILDIGINI !
temeli saglam olan binalar daha dayanikli olur !

kalin selametle
Ekleme Tarihi: 21.11.2005 - 01:41
Bu mesajı bildir   Afaki üyenin diğer mesajları Afaki`in Profili Afaki Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Darendeli_44 su an offline Darendeli_44  
SELAMIN ALEYKÜM

25 Mesaj -

En Son On: 14.10.2011 - 23:08
ŞİMDİLERDE BAŞÖRTÜSÜ MODA OLDU YAKIŞIYOR DİYE BAŞÖRTÜSÜ TAKIYOLAR AMA GERÇEKTENDE YAKIŞIYOR.YANİ ESKİDEN DİNİ SİMGE DİYOLARDI O ZAMAN ŞİMDİ MODA demeleri gerekir yakında başörtüsü moda olursa hiç şaşmayın
Allha emanet olun bye
Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Ekleme Tarihi: 03.12.2005 - 16:56
Bu mesajı bildir   Darendeli_44 üyenin diğer mesajları Darendeli_44`in Profili Darendeli_44 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cebic02 su an offline cebic02  
Themenicon   

15 Mesaj -

En Son On: 28.02.2006 - 21:32
Bence ilk önce bir insanin kalbinin temiz olmasi önemli
basörtü takmis ama icinden gecenler bilinmiyor.
Yüce Allah bize manevi güzelligi tattirsin.
Hersey Sadece yüce Allah icin.
düsün Güle Güle Güle Güle Güle Güle
Ekleme Tarihi: 04.12.2005 - 17:46
Bu mesajı bildir   cebic02 üyenin diğer mesajları cebic02`in Profili cebic02 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
omermeyge su an offline omermeyge  

44 Mesaj -

En Son On: 15.12.2006 - 00:20
dilruba kardeşim kesinlikle fikrine katılıyorum iyi bir tahlil yapmışsın.ben bunların maksatlı şeyler olduğunu düşünmüyorum.varsa da hepsini genellemek çok yanlış olur diye düşünüyorum.insan örtüneceği zaman ilk örneği çok önemli bence.bu ilki tabi. sonra islamiyetle tam anlamda kucaklaşıp sürekli kusurları kapatıp iyiye gideler olduğu gibi iman zayıflığıyla eski hallerine yaklaşanlar da oluyor gördüğüm kadarıyla.bunun yarısıra bir kısım da adetten örtünüyor tabi.onların örtüsü de çok geçmeden düşüyor .düşerken de bizleri konuşturuyor böyle...selametle.
Ekleme Tarihi: 14.01.2006 - 19:58
Bu mesajı bildir   omermeyge üyenin diğer mesajları omermeyge`in Profili omermeyge Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
acil su an offline acil  

19 Mesaj -

En Son On: 10.12.2010 - 17:47
S.A
Bu sözlerim Açık türbanlılara!
Tesettürü bir moda ya da giyim tarzı değildir! Tesettür islamın bir gereğidir! Rabbimizin biz bayanlara emrettiği bir farzıdır! Amacı bellidir! Amaç dikkat çekmek değil, amaç mahrem gözlerin dikkatini çekmemektir! Eğer sen başını kapatıyorsan hakkını vereceksin. amacına hizmet edeceksin! Kapanıp üstüne bi de dikkat çekmek için makyaj yapıyorsan bu senin yaptığın hizmet etmek değil karalamaktır! Bizleri ve bütün kapalı kardeşlerimizi karalamaktır! Bu şekilde kapanan bayanları kınıyorum!

Selametle...

üzüntülüağlar
Ekleme Tarihi: 14.01.2006 - 21:24
Bu mesajı bildir   acil üyenin diğer mesajları acil`in Profili acil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Basörtüm su an offline Basörtüm  
RE: bizim buralarda

74 Mesaj -

En Son On: 31.01.2006 - 22:59
Alıntı
Orijınalı sensiz_olmuyor

NE GARIPTIRKI
BIZIM BURALARDA YANI HOLLANDA'DA OYLELERI COK
VE OYLELERINE COK GUZEL BIR SOZ SOYLENMISTIR

"USTU CAMI (yani basortuden dolayi)
ALTI KILISE ( yani giydigi daracik veya basortuye kesinlikle uygun olmayan elbiseden dolayi) "

ne aci birsey?????????????????

YAZIK COK YAZIKKKKKK....:(

söyle diyende var
üstü mekke..
alti paris...
yardim ya rab
Ekleme Tarihi: 14.01.2006 - 22:53
Bu mesajı bildir   Basörtüm üyenin diğer mesajları Basörtüm`in Profili Basörtüm Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast  

Misafir

En Son On: 31.01.2006 - 22:59
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
cecenya_42 su an offline cecenya_42  
Themenicon    sahsiyetsiz insanlar iste

85 Mesaj -

En Son On: 24.08.2006 - 18:39
Zaten yarı acık yarı kapalı giyinen sahsiyetsizler yüzünden degilmi bazılarımızın cektigi sıkıntılarüzüntülü

İcinde ALLAH korkusu yok tamamen özenti acaba türban da taksam güsel olurmuyum endisesi merakı icindelerüzüntülü
RABBİM ıslah etsin ne diyeyim...

Kim ne sekilde türbana cirkeflik yaparsa yapsın BU UGURDA BU DAVADA ölürüz gerekirse... Bir can gider bir can gelir...

selametle...
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 14:45
Bu mesajı bildir   cecenya_42 üyenin diğer mesajları cecenya_42`in Profili cecenya_42 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Neslahan su an offline Neslahan  
HEMDE COOOKKK

176 Mesaj -

En Son On: 16.12.2008 - 15:44
EVET CECENYA COK SAHSIYETSIZ INSANLAR VAR KATILIYORUM
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 14:49
Bu mesajı bildir   Neslahan üyenin diğer mesajları Neslahan`in Profili Neslahan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
su giyinisi cok seviyorum esarp turu ve pardesu

2687 Mesaj -

En Son On: 16.01.2010 - 23:25

Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 15:11
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
KaRaGuL su an offline KaRaGuL  

Moderator
548 Mesaj -

En Son On: 30.11.2019 - 14:49
Arkadaşlar lütfen aşağılayıcı kelimeler kullanmayalım.

Bilmiyorlardır, bilselerdi yapmazlardı, bilerek yapıyorlarsa, uyalarıları dikkate almıyorlarsa vebaline katlanmayı kabul ediyorlardir.
Bir insan zorla ateşe gitmek isterse ne kadar çabalarsanız çabalayın onu kurtaramazsınız.
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 15:20
Bu mesajı bildir   KaRaGuL üyenin diğer mesajları KaRaGuL`in Profili KaRaGuL Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
neden örtunuyorsunuz ki bacilarim

2687 Mesaj -

İslam dini insanın dünya ve ahiret hayatında mutlu olması için Allah tarafından gönderilen bir dindir.

Örtü bu dekor içinde çok önemli bir yer tutar. Bir Müslümanın örtünmesindeki ilk neden Allahın emretmesidir .

Allahın bütün emirlerinde insanın faydasına ve mutluluğuna yönelik sayısız hikmetler vardır. Kadının örtünmesiyle alakalı ilahi emrin bazı hikmetlerine işaret etmek istiyoruz.

1) Kadının toplum içinde iki türlü değeri olabilir. Birisi dişiliği ile kazandığı değer, diğeri kişiliği ile kazandığı değer. İslam dini insanların kişilikleri ile değer kazanmasını istiyor. Bu noktada örtü kadının dişiliğini perdeleyerek, toplum içinde kişiliği ile değer kazanmasının önünü açıyor.

Dişilikle, fiziki görünüm ve güzellikle kazanılan değer, kalıcı bir değer değildir. İslam dini kadının bu yanı ile toplumda değer kazanmasını istemediği gibi, kadına toplumda bu yanıyla değer verilmesini istemez.

Hiçbir kadın mevsimlik, kısa dönemli sevilmek istemez. Hayatın bütün zamanlarında sevilmenin yolu, kişiliğe yapılacak yatırımdan geçer.

İslam dini kişiliğe yapılacak yatırımı teşvik için, dişiliğin üzerini örtüyor.

İslam dini bu yaklaşımıyla, insanların üzerindeki elbiseye ve vücut hatlarının çekiciliğine göre değer kazandıkları bir toplum modelini istemiyor. Aksine insanların insan oldukları için, ahlakî ve insanî yanları ile değer kazandıkları bir toplum modeli istiyor.

Böyle bir modelin oluşmasında örtü dişiliğin kişilik önüne geçmesini engelliyor. İnsanların içinde yaşadıkları toplumlarda hem yakın çevresine hem de uzak çevresine karşı kişilikleri ile değer kazanmasını teşvik ediyor.

2) İslam dini ahlakî, insanî ve vicdanî yönleri ile öne çıkan, Allahı seven, Allah tarafından sevilen bir toplum inşa etmek istiyor. Böyle bir toplumun inşasında aile kurumu çok önemli bir yer tutuyor.

Kadının erkeğe göre daha çekici yaratılması, aile kurumunun daha sağlam temeller üzerine oturtulması gibi bir gayeyi de hedefliyor.

İslam dini kadının fiziki güzelliğini toplumun bir şekilde istifadesine açmasını istemiyor. Aksine kadının güzelliğini sadece evinde erkeğinin istifadesine açmasını, onun dışındaki alanlarda örtünmekle başkalarının istifadesine engel olmasını istiyor.

İslam dini örtüyü emretmekle kadının dışa doğru çekiciliğini en aza indirirken, içe doğru yani aile içinde çekiciliğini maksimuma çıkarıyor. Böylece örtüyü aile bağlarını güçlendiren bir unsur haline getiriyor.

3) Kadının güzelliğini sadece evlendiği erkeğe açması, diğer erkeklere kapatması, bir aileyi bir birine bağlayan, sadakat ve güven gibi bağları geliştiriyor. Kıskançlık en aza iniyor. Eşlerin birbirini aldatmasına kadar gidebilecek kapılar daha baştan kapatılıyor.

Böylece çabuk dağılan kısa ömürlü aile modelleri yerine, dağılma sebepleri en aza indirgenen uzun ömürlü aile modelleri ortaya çıkıyor.

4) Örtünmek fıtridir. Dinler örtünmeyi emretmese bile, hayatın kanunları örtünmeyi bütün insanlara emrediyor. Bu şekilde örtünme iklim ve coğrafi şartlara göre farklılık gösterse bile bütün insanlar hayat boyu bir şekilde örtünüyor.

Örtü ikinci derimizdir. Onsuz bir insan düşünülemez. İnsanlar arasında örtünmenin tartışılan boyutu örtünelim mi, örtünmeyelim mi değildir, insanlar nerede ne oranda örtünmek gerektiğini tartışır.

Ahlak anlayışı, kültürel yapı, insanın yaşı, aldığı eğitim, fiziki görünüşü ve inandığı din tartışmanın belirleyici unsurlarıdır.

Bir Müslümanın hayatında bu konudaki birinci derece belirleyici unsur; İslam dinidir.

İslam dinine göre bir Müslümanın inanmasının sonucu olarak düşünce dünyası şöyle şekillenir.

Allahın belirleyici ve kanun koyucu olduğu bu sahalar, hiçbir insan ve bilim tarafından tartışılmaz, aksine ne mükemmel yaratılmış denerek taktir edilir.

Bunun sonucu olarak bir Müslüman bütün evren üzerinde mükemmel bir şekilde kanun koyucu ve belirleyici olan Allaha hayatı üzerinde öncelikli belirleyici ve kanun koyucu olarak kabul eder.

Allaha nasıl ibadet edeceğini kendi belirlemediği gibi, nasıl örtüneceğini de kendi belirlemez.

Harika bir şekilde yaratılan bedenini, harika bir deriyle örten Allahı, derisinin üzerini örtmede birinci derece belirleyici kabul eder.

İnsanlar bugün yaşadığımız dünyada örtünürken değişik etkiler altında kalıyorlar, kimi beğendiği bir insan gibi giyiniyor, kimi içinde yaşadığı toplum normlarını dikkate alıyor, kimi de nasıl istiyorsa öyle tercih ediyor.

Günümüz demokratik toplumlarında örtünme ferdin tamamen kendi tercidir. Başkalarından bu tercihlere saygı duymaları beklenir.

Bu açıdan bakıldığında Müslüman bir bayanında örtünmede tercih ettiği şekil ve model, Allahın tercihleridir.

Sonuç: Örtünmek hayatın bir realitesidir. Kimse insanlar hiçbir zaman örtünmesin diye bir iddiada bulunmaz. Tartışılan kimin ne kadar örtüneceğidir. Bu noktada Müslüman bir bayan tercihleri üzerinde İslam dinini birinci derece belirleyici yapmıştır. Bu tercihe saygı duyulması gerektiğini düşünüyoruz.

Mehmet Emin Erdoğan

Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 15:40
Bu mesajı bildir   NurBahcesi üyenin diğer mesajları NurBahcesi`in Profili NurBahcesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
cecenya_42 su an offline cecenya_42  
Themenicon    uyarı banaydı sanırım

85 Mesaj -

En Son On: 24.08.2006 - 18:39
Alıntı
Orijınalı KaRaGuL

Bilmiyorlardır, bilselerdi yapmazlardı, bilerek yapıyorlarsa, uyalarıları dikkate almıyorlarsa vebaline katlanmayı kabul ediyorlardir.
Bir insan zorla ateşe gitmek isterse ne kadar çabalarsanız çabalayın onu kurtaramazsınız.

Sanırım bu uyarı banaydı:(ağlar Özür dilerim... selametle...
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 15:41
Bu mesajı bildir   cecenya_42 üyenin diğer mesajları cecenya_42`in Profili cecenya_42 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kanayangul su an offline kanayangul  

1 Mesaj

En Son On: 11.07.2006 - 15:44
bunlar türbanlı değil. türbanı lekelemeye çalışan insanlardır. sıfır kol göğsü açık tişört giymiş açık yerlerini türbanla kapatıyor. altta pantolon yüzünü gözünü boyamış. neden böyle giyiniyorsun, kime güzel görünmek istiyorsun dediğimde kendisi için yaptıklarını söylüyorlar. giriyorlar hergün birinin koluna sonra evde kalıyorlar sonrada türban takıyorlar belki biri hakkında iyi düşünürde ister....bazılarıda yüzündeki çirkinliği gizlemek için türban takar. bizim asıl düşmanlarımız bunlar işte. Allah'ın emri diye örtünmüyor bunlar. amaç farklı görünmektir. YA TAM AÇILIN YADA TAM ÖRTÜNÜN. YAPTIKLARI SADECE SAPIKLIKTIR. üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü üzüntülü
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 15:43
Bu mesajı bildir   kanayangul üyenin diğer mesajları kanayangul`in Profili zum Anfang der Seite
cecenya ve kanayan gül o kelimeyi degistir

2687 Mesaj -

herkes burada herkes acik kapali lütfen rica ederim bilgi alsinlar

Bu mesaj 1 kez ve en son NurBahcesi tarafından 11.07.2006 - 15:45 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 15:44
inci tanesi su an offline inci tanesi  
RE:

73 Mesaj -

En Son On: 20.10.2006 - 01:09
Alıntı
Orijınalı KaRaGuL

HARİKA BİR YORUM BİLMİYOLAR.
Ekleme Tarihi: 11.07.2006 - 16:09
Bu mesajı bildir   inci tanesi üyenin diğer mesajları inci tanesi`in Profili inci tanesi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 738 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
kilimlili67 (47), EnToRia (39), cihankarasan (56), rahmali (60), beyazyol (44), hmurat (50), Sweet-Bircan (31), calinan_kalp (43), bobmalley (34), kerim71 (50), talip-ibrahim (38), kan-ka (50), behlül72 (52), n.nakla61 (40), yasinbirel80 (44), zuhre yildirim (44), SnNmMc (37), tarik82 (42), akin123 (37), MertTurk (43), *hira* (35), zaferburgu (49), mademney (42), esli (61), sipahii (43), gokhan (46), ISLAM_GUNESI (40), veteriner54 (42), meryem03 (40), engino (46), yol_cu (42), koyuncu339 (39), fizikcimrt (49), fgdibo (36), salem (46)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63248 saniyede açıldı