generique stromectol generique kaletra lopinavir ritonavir hydroxychloroquine generique luvox cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Cennete en önce kadinlardan kim girecek ?

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 28 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Cennete en önce kadinlardan kim girecek ?

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
Cinsiyeti: ----- 
Hazreti Fatımatüzzehra (r.a.) Hazretleri bir gün babası Peygamberimiz (s.a.s.)'e:
Babacığım cennete en önce kadınlardan kim girecek? diye sordu.
Peygamberimiz (s.a.s.):
Falan mahallede bir kadın var. O kadın ilk cennete girecek kadındır, buyurdular.
Hazreti Fatıma çok merak etmişti:
Benden de mi evvel girecek babacığım? diye sordu. Hazreti Peygamberimiz:
Senden de evvel girecek, istersen git de bir tanış. O zaman sen de neden önce onun gireceğini öğrenirsin, buyurdular.
Hazreti Fatıma'nın o kadın hakındaki merakı iyice artmıştı. Bir gün kadının evini sora sora buldu, kapısını çaldı, içerden ihtiyar bir kadın sesi duyuldu:
Kim o?
Hazreti Fatıma, kendisini tanıtıp görüşmek istediğini söylediğinde kadın:

Canım sana feda ey Allah Resulünün kızı. Sizinle çok görüşmek arzu ederdim. Fakat dışarı çıkmadığım için ziyaretinize gelemedim. Sizin beni arayıp bulmanız benim için bir lütuftur. Ancak ne var ki ben kocamdan izin almadan size kapıyı açamayacağım. Sizden çok özür dilerim. Yarın gelirseniz içeri girmeniz için izin alır kapıyı açarım, görüşürüz, dedi.

Hazreti Fatıma geri gitti, kadın da meseleyi anlatıp kocasından izin aldı. İkinci gün kadınla görüşeceğine emin olarak gelen Hazreti Fatıma yanına Hazreti Hasan'ı da alarak geldi. Kadının kapısını çalarak geldiğini bildirdi. Fakat kadın Hazreti Fatıma'nın yanında bir çocuk bulunduğunun farkına varmıştı. Hazreti Fatıma'ya:

Yanınızda bir de çocuk var. Ben yalnız sizin için izin almıştım, içeri siz girebilirsiniz, fakat çocuk dışarda kalır, isterseniz yarın gelin onun için de izin alayım, beraber içeri girersiniz, dedi.

Hazreti Fatıma ikinci defa içeri giremeden geri döndü. Üçüncü gün yanına Hazreti Hüseyin'i de alarak gitmişti.- Kapıda yine aynı durumla karşılaşarak Hüseyin'i içeri alamayınca geri dönmek mecburiyetinde kaldı. Üçüncü gün üçü birden gittiklerinde kadın kocasından her üçü için de izin almıştı, içeri girdiler. Hazreti Fatıma bir de baktı ki, içerde kendisini karşılayan dışarda sesinden tanıdığı kadın değil. Genç ve güzel bir kadın... Hayretle sordu:

Sizinle dışardan konuşurken sesiniz başka idi, şimdi başka, bu nasıl oluyor? dedi.

Kadın;

Sizinle konuşurken sesim dışarıya çıkmakta idi. Ben de sesimi yabancı erkek duyar da günaha girerim diye ağzıma taş parçası alarak konuşuyordum. Şimdi ise o taşı çıkardım, dedi.

Hazreti Fatıma'nın gözleri yaşarmıştı. Babasının neden cennete evvelâ bu kadının gireceğini söylediğini anladı.

Kadın Hazreti Fatıma (r.a.)'ya:

Ey Allah'ın Resulünün kızı! Acaba ben kocama karşı vazifemi ifa etmiş oluyor muyum? "Allah beni kocama itaatsizlikten dolayı hesaba çeker diye korkuyorum, dedi.

Hazreti Fatıma babasının müjdesini bildirdi:

Hayır! Sen bil'akis babamın cennete ilk girecek kadın diye müjdelediği birisin. Hiçbir kadın sizin yaptığınızın onda - birini bile yapamaz, dedi.

Ve cennete ilk girecek olan kadınla bir hayli sohbet ettikten sonra müsaade isteyerek oradan ayrıldı.

Ekleme Tarihi: 11.04.2005 - 00:42
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Enes_ su an offline Enes_  

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 22:32
Cinsiyeti: Erkek 
Allah c.c razi olsun hocam bu güzel hadiseyi anlattiginiz icin.
InsaAllah örnek olur bazi insanlara..ağlar
Ekleme Tarihi: 11.04.2005 - 00:53
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
yoktan su an offline yoktan  
cennet... isteyene.. özleyene...

1227 Mesaj -

En Son On: 16.03.2009 - 11:55
Hiç bir yazı bu kadar ağlatmamıştı beni...ağlar

Eşine sevgiyi.. saygıyı.. hürmeti.. sadakati.. güveni..
ibadet bilen bir CAN olmak.. bir CANAN olabilmek..

O'ndan gelen emaneti en güzel emanet bilip o emaneti en güzeliyle koruyup onunla O'na varmak.. O'na sunmak emaneti..

O'ndan gelen hediyeyi sevgiyle güvenle kabul etmek..

Güvenmek... güven vermek..

Sevmek... sevilmek..

evinizden çıktığınızda evinize dönene kadar evde sadece sizi ama sadece sizi bekleyen bir can olduğunu bilmek..
ama herşeyiyle.. sevgisiyle.. özlemiyle.. duasıyla sizi bekleyen bir can olduğunu bilmek..

işte o zaman.. daha bu dünyada cenneti yaşamak..

agla

Bu mesaj 3 kez ve en son yoktan tarafından 12.04.2005 - 21:19 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 11.04.2005 - 22:57
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Gast günes1  

Misafir

:(ağlar

rabbim hepimize eşini memnun edebilen eş olabilmeyi nasip etsin
Ekleme Tarihi: 13.04.2005 - 13:55
Bu mesajı bildir   zum Anfang der Seite
amin...

1227 Mesaj -

Alıntı
Orijinali günes1

:(ağlar

rabbim hepimize eşini memnun edebilen eş olabilmeyi nasip etsin

O'nun için sevenlerin diliyle amin...
O'nun için sevilenlerin diliyle amin..
O'nun için sevmeyi sevilmeyi ibadet bilen yüreklerin diliyle amin..

amin.. amin.. amin..

:(
Ekleme Tarihi: 13.04.2005 - 18:13
Bu mesajı bildir   yoktan üyenin diğer mesajları yoktan`in Profili yoktan Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Hasret su an offline Hasret  
yüregimle...

Admin
945 Mesaj -

En Son On: 22.11.2011 - 19:31
Cinsiyeti: Bayan 
Amin.. Amin.. Amin..

...

Ekleme Tarihi: 13.04.2005 - 18:34
Bu mesajı bildir   Hasret üyenin diğer mesajları Hasret`in Profili Hasret Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Themenicon    cenneti kazandiran niyet...

1227 Mesaj -

Allah Rasulu buyuruyor ki;

"Size cennetlik kadınları tanıtayım mı? Onlar bir hata ettikleri veya kocaları tarafından bir haksızlığa uğratıldıkları zaman kocalarına karşı: "Seni hoşnud etmedikçe uyumayacağım diyebilen kocalarına düşkün kadınlardır."
Ekleme Tarihi: 09.05.2005 - 12:02
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: cenneti kazandiran niyet...

7 Mesaj

En Son On: 25.10.2007 - 10:24
Alıntı
Orijinali yoktan

Allah Rasulu buyuruyor ki;

"Size cennetlik kadınları tanıtayım mı? Onlar bir hata ettikleri veya kocaları tarafından bir haksızlığa uğratıldıkları zaman kocalarına karşı: "Seni hoşnud etmedikçe uyumayacağım diyebilen kocalarına düşkün kadınlardır."

Hmağlarağlarağlarağlarağlar Aslinda gercekten Müslümanlar hem dünyada Cennetligi hem Cennet Cennetligi yasiyabilirler.. ALLAH bizlere yardim etsin, Günes1-Kardesim dedigi gibi: rabbim hepimize eşini memnun edebilen eş olabilmeyi nasip etsin --------AMIN..

Bagdadtli-Kardesim Yazin cok güzel, ALLAH razi olsun paylasim icin.. Benide uyantirdinis ve kesinde cok insanlarda daha uyanir böyle güzel seyler okuyunca.. ALLAH bizleri affetsin..

Sevgiyle Saygiyla kalin.. gül
Ekleme Tarihi: 11.05.2005 - 16:26
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Cennet gülleri

1227 Mesaj -

Alıntı
Orijinali bagdatli

Sizinle konuşurken sesim dışarıya çıkmakta idi. Ben de sesimi yabancı erkek duyar da günaha girerim diye ağzıma taş parçası alarak konuşuyordum. Şimdi ise o taşı çıkardım, dedi.

Hazreti Fatıma'nın gözleri yaşarmıştı. Babasının neden cennete evvelâ bu kadının gireceğini söylediğini anladı.

Ne mutlu taşları cennet gülüne çevirebilen Meryem yüreklilere..

Ne mutlu gözünden akan yaşı o güllere su yapabilen Fatıma özlemlilere..

Ne mutlu böyle bir can ile yuvasını cennete çevirebilenlere..

Ne mutlu..

İman ile yürek ile sevgi ile güven ile sadakat ile her dem cennet huzurunu yaşayabilene..

gül

Ne mutlu..

agla agla agla

Eşine sevgiyi.. saygıyı.. hürmeti.. sadakati.. güveni..
ibadet bilen bir CAN olmak.. bir CANAN olabilmek..

emaneti emin kılmak.. emanete emin olmak.. emaneti tertemiz koruyup emanet ile O'na geri dönmek, O'nun cennetine layık olmak..

gül

Bu mesaj 1 kez ve en son yoktan tarafından 03.06.2005 - 07:50 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 07:43
MerveSena su an offline MerveSena  
Selamün Aleyküm

109 Mesaj -

En Son On: 27.10.2007 - 23:47
Saygi deger Bagdatli Kardes,

Bizi bu güzel yazinizla aydinlattiginiz icin size sonsuz tesekkürler. Allah razi olsun.

Bu yazidan gercekten cok, insanin tüglerini diken diken ediyor. Bizler bazen ne hatlar yaptigimizi bu tür yazilarla farkina variyoruz. Nefsimize yenik düsüp, Benlige kapiliyoruz. Insaallah Cenabi Hakk hatalarimizi affeder, bizlerde cenneti hak ederiz.

Izninizi almadan kagida kopya cektim. Bu yaziyi öncelikle genc arkadaslarimiza okumayi düsünüyorum.

Allah razi olsun.

Selam ve dua ile

"Elbisen sade, yoldasin dervis, mayan ilim, evin mescit, dostum Allah olsun"
(Gucdüvani'den)

Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 17:08
Bu mesajı bildir   MerveSena üyenin diğer mesajları MerveSena`in Profili MerveSena Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaHRa su an offline SaHRa  
ve aleyküm selam

1183 Mesaj -

En Son On: 07.04.2009 - 22:51
Yüce mevlam sizlerden de razi olsun ins degerli kardeslerim..

Alıntı
Izninizi almadan kagida kopya cektim. Bu yaziyi öncelikle genc arkadaslarimiza okumayi düsünüyorum.

Mervesena kardesim..bu tür yazilari yayinlayip bütün kardeslerimizin bilinclenmesine vesile olanlara ne mutlu..Yüce mevlam razi olsun..ecrinizi versin ins..

Selam ve dua ile..

Bu mesaj 1 kez ve en son Bagdatli tarafından 03.06.2005 - 17:22 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 17:21
Bu mesajı bildir   SaHRa üyenin diğer mesajları SaHRa`in Profili SaHRa Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
fosaloglu su an offline fosaloglu  
!

2683 Mesaj -

En Son On: 20.01.2007 - 13:07
Bu yazının önemi benim için iki defa büyük çünkü; ilk defa xxxx hocamızdan almış ve okumuştum bu yazıyı.

Evlenecek olan hanımlara ders niteliğinde okutulmalı!!!
Ekleme Tarihi: 03.06.2005 - 20:15
Bu mesajı bildir   fosaloglu üyenin diğer mesajları fosaloglu`in Profili fosaloglu Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
kapansin kapilar..

1227 Mesaj -

Kapıda Hz Fatıma..
Alemlere rahmet olarak gönderilen Rasullerler rasulunun kızı Fatıma..
Muhammedu'l- Emin olan bir peygemberin eğitimini sözlerini yüreğini sevdasını imanını ilmik ilmik yüreğine işleyen bir Fatıma..
Ne elinden ne dilinden bir Mü'mine zarar gelmeyecek olan Fatıma..
Hz. Meryem'in rüyasında cennete girecek ilk dört kadından biri olduğu müjdelendiğinde o dördün canı olan Fatıma..

Ona açılmayan kapı.. nurdan uzak olmalıydı..
Onu kapıdan çeviren, kapılardan çevrilmeliydi..

Ama öyle bir açılmamak ki bu kapı.. açılmamaları cennet eyleyen bir açılmamak..
Öyle bir çevirmek ki bu.. cehennemi çevirmek kendinden..

Açılmadı Fatıma'ya kapı..
Ama açıldığında anladı Fatıma kapının neden açılmadığını..
Ve alemlere rahmet olan Rasul'un kızının gözlerinden rahmet deryası gibi yaş aktı..
İmrendi Fatıma..
imrendi bu sadakate..
bu bağlılığa..
bu güzelliğe..
bu imana..
bu iffete..
imrendi...
imrendi ve cenneti görecek olan gözlerinden yaş aktı...

Bugün bizler..
kimler için açmıyoruz ki kapılarımızı..
kimler için açmıyoruz ki yüreklerimizi..
kazanmak adına nice kayıplarımız oluyor..
nice kayıplarımız..
CAN'ımıza verdiğimiz sözü neler adına bırakmıyoruz ki..
değer mi...
değer mi..
Var mı Fatıma'dan daha güzeli kapıya gelenlerimizden..
var mı...

agla

Allah'ım...

ne olur nasip et biz aciz yüreklere sadakati..
ne olur nasip et Allah'ım..
kapıdan çevirebilmeyi nasip et gelen kim olursa olsun..
CAN'ımıza verdiğimiz sözde sadık kalmayı nasip et..
kapıdan çevirmelerimizi cennet eyle..

Ekleme Tarihi: 06.06.2005 - 10:46
Hasret su an offline Hasret  
Themenicon   

Admin
945 Mesaj -

En Son On: 22.11.2011 - 19:31
Amin..
tüm yüregimle gözyaslarimla amin..

aglaağlar agla
Ekleme Tarihi: 06.06.2005 - 15:15
Bu mesajı bildir   Hasret üyenin diğer mesajları Hasret`in Profili Hasret Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
RE: kapansin kapilar..

7 Mesaj

Alıntı
Orijinali yoktan
Allah'ım...

ne olur nasip et biz aciz yüreklere sadakati..
ne olur nasip et Allah'ım..
kapıdan çevirebilmeyi nasip et gelen kim olursa olsun..
CAN'ımıza verdiğimiz sözde sadık kalmayı nasip et..
kapıdan çevirmelerimizi cennet eyle..

AMINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

ağlar Açılmadı Fatıma'ya kapı..
Ama açıldığında anladı Fatıma kapının neden açılmadığını..
Ve alemlere rahmet olan Rasul'un kızının gözlerinden rahmet deryası gibi yaş aktı..
İmrendi Fatıma..
imrendi bu sadakate..
bu bağlılığa..
bu güzelliğe..
bu imana..
bu iffete..
imrendi...
imrendi ve cenneti görecek olan gözlerinden yaş aktı...ağlar
Ekleme Tarihi: 07.06.2005 - 10:21
Bu mesajı bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diğer mesajları YeSiLKuBBeM`in Profili YeSiLKuBBeM Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Enes_ su an offline Enes_  

302 Mesaj -

En Son On: 22.11.2008 - 22:32
aglaağlar ..gül
Ekleme Tarihi: 07.06.2005 - 20:40
Bu mesajı bildir   Enes_ üyenin diğer mesajları Enes_`in Profili Enes_ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
...

1227 Mesaj -

Ne mutlu gözlerini sözlerini yazdıklarını kulaklarını sakınanlara... saklayabilenlere...

Ne mutlu...

Öyle bir saklayış ki...

O gözler... Belki de görmelerin en güzeli ile O'nu görücek...

O sözler... Belki de söylemelerin en güzeli ile O'nunla konuşucak...

O kulaklar... Belki de duymaların en güzeli ile O'nu dinlicek...

O'nu... Alemlerin Rabbini.

En sevgiliyi en seveni en sevileni....

Değmez mi...

Kayıplarımız ne olursa olsun değmez mi...

Hadi sadakat'e...

...
Ekleme Tarihi: 28.03.2006 - 09:35

7 Mesaj

Alıntı
Orijınalı yoktan

O'nu... Alemlerin Rabbini.

En sevgiliyi en seveni en sevileni....

Değmez mi...

Kayıplarımız ne olursa olsun değmez mi...

Hadi sadakat'e...

...

...ağlar ...
Degmez mi..
Bu yazilar insani uyandirmali,
ilk önce sükretmeliyiz ki böyle yazilari okumak nasib oldugu icin..
ELHAMDULILLAH..
Simdide bunlari iyice kafamiza takmaliyiz..
...ağlar ...

Ne mutlu böyle olmaya calisirsak..
Ne mutlu böyle olmaya basarirsak..
Ne mutlu..
... agla ...
Ekleme Tarihi: 28.03.2006 - 12:36
Umuda_Dogru su an offline Umuda_Dogru  

162 Mesaj -

En Son On: 02.06.2008 - 01:12
Alıntı
Orijınalı Enes_

Allah c.c razi olsun hocam bu güzel hadiseyi anlattiginiz icin.
InsaAllah örnek olur bazi insanlara..ağlar

Amin agla agla agla
Ekleme Tarihi: 12.08.2006 - 23:38
Bu mesajı bildir   Umuda_Dogru üyenin diğer mesajları Umuda_Dogru`in Profili Umuda_Dogru Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
s.zorlu-tekin su an offline s.zorlu-tekin  

19 Mesaj -

En Son On: 07.11.2006 - 23:47
Allah sizden razi olsun kardes,benim 2 kizim var
ALLAH'a emanet, onlarla beraber okuduk,onlarinda
cok hosuna gitti.Sizlerin sayesinde cocuklarimla bilgi sahibi oluyoruz,ALLAH razi olsun!
Ekleme Tarihi: 13.08.2006 - 00:07
Bu mesajı bildir   s.zorlu-tekin üyenin diğer mesajları s.zorlu-tekin`in Profili s.zorlu-tekin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
S.zorlu-tekin Ablam

7 Mesaj

S.zorlu-tekin Ablam,
cok sevindim Kizlarinizla beraber okudugunuza..
InsaALLAH onlarda o Kadin gibi olurlar,
ve CENNETE girerler..

Ve üyeliginiz hayirlara vesile olur InsaALLAH,
aramiza HOSgeldiniz..
Hepimiz bu güzel paylasimlar sayesinde uyandikağlar

Selam ve DUA ile..
Ekleme Tarihi: 13.08.2006 - 00:26
s.zorlu-tekin su an offline s.zorlu-tekin  

19 Mesaj -

En Son On: 07.11.2006 - 23:47
Dualariniz ve mesajiniz icin ALLAH sizden razi olsun!gül
Ekleme Tarihi: 13.08.2006 - 00:58
Bu mesajı bildir   s.zorlu-tekin üyenin diğer mesajları s.zorlu-tekin`in Profili s.zorlu-tekin Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Dilek2006 su an offline Dilek2006  

69 Mesaj -

En Son On: 02.04.2008 - 21:50
Allah c.c bu paylasim icin razi olsun cok güzel bir paylasimağlar

Selam ve Dua ilegül

Allah a emanetsiiz abiler ablalargül
Ekleme Tarihi: 13.08.2006 - 04:57
Bu mesajı bildir   Dilek2006 üyenin diğer mesajları Dilek2006`in Profili Dilek2006 Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
urfalı su an offline urfalı  
okudugunuzu mutlaka degerlendirin

36 Mesaj -

En Son On: 23.10.2006 - 18:22
YAAAA ARKADAŞLAR !!BU MESAJA BİR SÜRÜ CEVAP VERİLMİŞ AMA,HİÇ KİMSE BU KONUNUN ALINDIGI YERİ ÖGRENME İSTEGİNDE BULUNMAMIŞ.telaşlı telaşlı
BEN DE BU KONUYU DAHA ÖNCE DUYMUŞTUM AMA.BUNUN DOGRU OLAMAYACAGINI HEMEN TAHMİN ETMİŞTİM..CUNKU DUNYADA HİÇ BİR BAYAN BU DÖRT ÜSTÜN KİŞİLİKTEN ÖNCE CENNETE GİREMEZ..BEN BUNU BİR COK SAHİH HADİSTE OKUDUM..LÜTFEN YANINDA KUTUB-İ SİTTE İSİMLİ KİTABI OLANLAR BU KONUYU ARASTIRSINLAR,VE DE MUTLAKA CEVAP VERSİNLER..
BEN BU KONUYU BİR MASON UYDURMASI OLARAK DUYDUM VEDE BÖYLE OLDUGUNA İNANIYORUM..CUNKU İSLAMI İYİ ARAŞTIRSAK;

1.BAYAN SESİNİN (GÜZEL ÇIKARILMAYA CALIŞILMADIKCA)HARAM OLMADIGINI HEPİMİZ BİLİRİZ..;BUNDAN DOLAYI BU SOYLEM MÜSLÜMAN KADINI DAHA COK SESSİZ KALMAYA İTİYOR...

2.İSLAMDA KÜCÜK COCUKLARIN KADINA HARAM OLMADIGIN DA HERKES BİLİR..BUNUDA SOYLEMEYE GEREK YOK ZATENN.BU SEBEPLE KADININ KOCASI NE DİYE İSLAMDA OLMAYAN BİR ŞEYİ KADINA YASAKLASIN Kİ??

3.BEN BU KONUYU DAHA GENİŞ DUYMUŞTUM..YANİ DAHA ABARTILI VE SAÇMASINI..YANİ ARKADAŞLAR..NEYSE ..BENCE COK IYI ARAŞTIRIN..ÖZELLİKLE DE KONUYU BURAYA EKLEYENLER..LUTFEN BUNU SİZ YAPIN..üzüntülü üzüntülü
Ekleme Tarihi: 24.08.2006 - 22:25
Bu mesajı bildir   urfalı üyenin diğer mesajları urfalı`in Profili urfalı Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
RE:

1293 Mesaj -

En Son On: 14.11.2012 - 14:17
Alıntı
Orijınalı Dilek2006

Allah c.c bu paylasim icin razi olsun cok güzel bir paylasimağlar

Selam ve Dua ilegül

Allah a emanetsiiz abiler ablalargül

Ekleme Tarihi: 24.08.2006 - 22:31
Bu mesajı bildir   ~Firdevs~ üyenin diğer mesajları ~Firdevs~`in Profili ~Firdevs~ Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

... gülağlar ...
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 10:36
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  

273 Mesaj -

En Son On: 04.10.2009 - 01:52
Allah Razı Olsun
gül Hepinizdengül

Bu güzel paylaşımı okuyunca beni çok etkileyen bir kıssayıda sizinle paylaşmak istedim.

Sahabe-i Kiramdan bir Mücahid Cihada giderken eşine derki ne olursa olsun bu odadan çıkmayasın.

Mücahid Cihada gittikten sonra Kadının alt kattaki babası son anlarını yaşamaktadır ve kızını görmek helalleşmek ister. Bunun üzerine Kadın Peygamber Efendimize s.a.v. durumu bildirir ve müsaade olup olmadığını sorar.

Peygamberimiz s.a.v. müsaade edilmediğini eşinin rızası olmadan ayrılamayacagını bildirir.

Ve baba vefat eder ve defnedilir. Ertesi gün Seygili Peygamberimiz s.a.v. o Sahabe Hanıma haber gönderirki senin bu itaatinden dolayı Alemlerin Rabbi c.c. hem sizin hemde babanızın tüm günahlarını silmiş ve babanızı cennetinize kabul etmiştir.

Sevgi,Selam ve Dua ile..

Bu mesaj 1 kez ve en son M.MasuM tarafından 27.01.2007 - 11:56 tarihinde değiştirilmiştir.
Ekleme Tarihi: 27.01.2007 - 11:53
Bu mesajı bildir   Üsve-i Hasene üyenin diğer mesajları Üsve-i Hasene`in Profili Üsve-i Hasene Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite

7 Mesaj

Esselamu Aleyküm..

M.MasuM Kardesim ALLAH razi olsun..

ALLAHu ekber..

Bilmem ama ben kesin odadan cikardim, cünkü bu farkli bir sebeb diye düsünürdüm..

RABBIM bize dogruyu göstersin..
Yanlis hareket, yanlis sözden korusun..

DUA ile..
Ekleme Tarihi: 28.01.2007 - 08:35
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 835 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62295 saniyede açıldı