kaletra generique stromectol lopinavir ritonavir generique kaletra dexamethasone detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » M E A L » meal

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 2 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
meal

41 Mesaj -

En Son On: 29.12.2008 - 21:58
Cinsiyeti: Erkek 
EY İNSAN

Zenginliğinle övünme. Çünkü sen ebedi değilsin. Allah’a itaat yolunda sabret. Yüce Allah çetin olan her işte sana yardım eder. Fakirlikten şikayet etme. Zira fakirlik kader değildir, bir gün zengin olabilirsin.
Allah’ın rahmetinden ümidini kesme. Çünkü Allah çok bağışlayıcı ve çok merhametlidir.
Günahları terket. Çünkü günah cehennem ağzıdır.
Zenginim diye kasılma. Zira zenginlik dünyada bir üstünlük ise de ahirette aşağılıktır. Fakirlik dünyada küçüklükse de, ahirette büyüklüktür. Muhakkak ki ahiret büyüklüğü önemlidir ve baki olan da odur.
Şunu iyi bil ki istiğfar ederek af dilemek senin vazifendir. Affetmek ise bana aittir. Sen tevbe et ki kabul edeyim. Şükretmek senin vazifendir, nimetleri arttırmak ise bana aittir. Musibetlere karşı sabretmekle mükellefsin. Sana yardımcı olacak olan da benim. Eğer ilim öğrenirsen cennetin yolunu bulmuş olursun.
Ey İmran oğlu Musa!
Kulumun kalbi daha çok dünya ile meşgul olursa, ben de onu fakirlikle oyalarım. Mal toplamakla meşgul ederim. Ölümü unuttururum.
Gideceği yeri unutur gider.
Kulumun kalbi, ahiretle meşgul olursa, düşünürken de bana ibadet eder. Ona kullarımı hizmetçi eder, kalbini sevgimle doldururum.
EY İNSAN
Aziz ve Celil olan Allah şöyle buyurur:
Ey insan!
Gece gündüz, söylediklerini ve yaptıklarını, meleklerim devamlı şekilde yazıyorlar.
Dünyada, yaptığın şeylere şahitlik yapacaktır.
Gökler de, semaya yükselen amellerin şahididir.
Ay ve Güneş de, senin hareketlerinden neyi görmüşlerse, ona şahitlik yapacaklardır.
Zaten şahit olarak Allah kafidir
Ey insan!
Sana helal damla damla, haram ise sel gibi gelir.
Kim, temiz bir hayat sürerse, dini de tertemiz olur.
EY İNSAN
Aziz ve Celil olan Allah şöyle buyurur:
Ey insan!
Ecelin, emeline gülüyor.
Kazam, tedbirlerine gülüyor.
Takdirim, tedbir alışına gülümsüyor.
Taksimim, hırsına gülüyor.
Arzu ve isteklerine önem verme.
Kaza, kader ve takdirime teslim ol. Çünkü rızkın ölçülür; taksim edilmiştir. Senin yapabildiğin şeyler, kaderin takdir ettiği işlerdir. Öyleyse amelinle âhireti iste. İyi bil ki senin rızkını, senden başkası yiyemez.
Onların dünya hayatındaki rızklarını, aralarında taksim ettik.
Bazılarını bazılarından üstün kıldık. (Zuhruf, 32)
Ben, “ey dünya, dostlarıma karşı küçük ve sevimsizleş ki onlar bana kavuşmayı arzu etsinler,” diye dünyayı vahyettim.
Ey insan!
Şunu iyi bil ki istesen de, istemesende ölüm seni bulacaktır. Sonra yeniden diriltileceksin. Onun için Rabbinin hükmüne razı ol.
Uykudan veya herhangi bir yerden kalktığın zaman Rabbini tesbih et. Gecenin bir bölümünde ve yıldızların batışı esnasında ona hamdet. (Tur, 48-49)
Ey insan!
Sen de istiyorsun, ben de. Fakat benim istediklerim olur.
Ey insan!
Bana kavuşmak isteyen beni tanır. Beni tanıyan bana yönelir. Bana yönelen, beni ister. Beni isteyen beni bulur. Beni bulan beni zikreder ve asla unutmaz. Beni hatırlayanı ve unutmayanı ben de hatırlarım ve unutmam.
Ey insan!
Dört şeyi tatmadıkça ihlasla amel işleme muvaffak olamazsın. Bunlar; kırmızı ölüm, beyaz ölüm, sarı ölüm ve siyah ölümdür.
1-Kırmızı ölüm, eziyet ve işkenceye katlanmaktır.
2-Beyaz ölüm, uzun boylu sükut etmektir.
3-Sarı ölüm, uzun uzun ve ibretle düşünmektir.
4-Siyah ölüm, nefsin kötü isteklerine muhalefet etmektir.
Allah yolundan sapanlar, hesap gününü unuttukları için çok şiddetli bir azaba uğrayacaklardır. (Sâd, 26)
Ekleme Tarihi: 24.08.2003 - 23:30
Bu mesajı bildir   mehmetdemir üyenin diğer mesajları mehmetdemir`in Profili mehmetdemir Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
AskSairi su an offline AskSairi  
Themenicon   

1376 Mesaj -

En Son On: 02.04.2005 - 16:30
Cinsiyeti: Erkek 
Allah Razi Olsun
Ekleme Tarihi: 25.08.2003 - 01:50
Bu mesajı bildir   AskSairi üyenin diğer mesajları AskSairi`in Profili AskSairi Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 776 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
meleknur58 (71), fatih4194 (45), F.U (43), güngör (51), mematii (41), ravza81 (43), turgay gnl (63), mgs 41 (55), ilknurakan07 (44), islamicboy (40), eminefendi (51), mirac6363 (45), adempece (52), AKKUS61 (50), binerve (41), ahirzaman (57), akay-350 (46), nuraymelek95 (29), AydinG (39), batuhan_ (47), markad (50), simales (39), bülent21 (43), mucahide33 (39), polat0000 (59), gülkokuþl.. (41), minik (43), Baykara (38), mecide_sümeyye (35), mustafakumbar (53), gringo (51), vefalidost (50), saidmirza (55), yaramaz (41), vuslateli (37), pascal (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.52559 saniyede açıldı