lopinavir ritonavir generique plaquenil generique rhinocortivermectin chloroquine oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » israil ve filistin   Cevap ekle

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
israil ve filistin Alıntı yaparak cevapla

5 Mesaj

En Son On: 07.07.2006 - 13:19
Cinsiyeti: Erkek 
Şehitler ölmez!

"Acaba İsrail Arafat'ı öldürebilir mi" diye soruluyordu bir süre önce Arafat'ın kuşatma altında olduğu günlerde... Daha kötüsünü yaptı İsrail. Bu defa boynundan aşağısı felçli, hayatını tekerlekli sandalyede sürdüren 66 yaşında bir insanı, hem de sabah namazından çıktığı sırada öldürdü.
İsrail adına, vahşetin tüm sembolik unsurlarını taşıyan bir cinayet işlendiğini söylemek mümkün. Filistinlilerin bağrına bir bıçaktır saplanan. Hiç şüphe edilmemeli ki, bu bıçak, sadece Filistinlilerin bağrında değil, İslam dünyasının bağrında hissedilecektir.
Ve İsrail'in bunu hesap etmemesi mümkün değildir.
İsrail, Filistin'de, zaten çok uzaklarda görünen barışı, belki bir daha hiç gelmemesine yok etmiştir.
Bugüne kadar İsrail, bir çok Filistin'li lideri öldürdü suikastlerle...
Şeyh Ahmet Yasin'in sembolik hüviyeti, belki tüm şehadetleri kişiliğinde toplayacak ve Filistin – İslam hafızasının derinliklerinde korunacaktır.
Filistin bir çığlıklar ülkesidir.
"Ebi - Babacığım" diye sesleniyordu bir süre önce bir Filistinli kız çocuğu...
Belki bundan sonra tüm Filistin "Ceddi -Dedeciğim" diye seslenecek Şeyh Ahmet Yasin'in arkasından... Ak sakallı, nur yüzlü rehberlerini kaybettiler onlar, alçakça bir cinayetin hedefi olarak...
Alçakça, çünkü sabah namazını camide kılacak kadar güvenlik duvarlarını önemsemeyen bir insana suikast düzenlemek bir maharet olmamalı...
Burada utanç payı en çok Amerika'nın yüzüne yansımalı.
Vahşetin kanı, hiç şüphesiz Şaron kadar Bush'un yüzüne de sıçrıyor.
Yoo, aşırı bir his tezahüründe bulunmuyorum.
Çünkü bu cinayet, İsrail Bakanlar Kurulu'nda varılan bir kararın ürünü. Yani tasarlanmış bir cinayet.
"Büyük Ortadoğu Projesi"diye İslam coğrafyasına yönelik tanzim hesapları yapan Washington, bu projenin önündeki en büyük engelin Filistin'e karşı işlenen cinayetler olduğunu bile bile, Şeyh Ahmet Yasin'in öldürülmesi gibi bir vahşete mani olamıyor. Mani olamamaktan öte, İslam dünyası, İsrail'in ve tabii ki işlenen cinayetlerin arkasında Amerika'nın olduğunu biliyor.
Dişine kadar silahlı bir katil Şaron, bir "insan kasabı" ve Ortadoğu'da cinayet üstüne cinayet işliyor. Amerika seyrediyor.
Şaron, Amerika'nın "günah defteri"ni yazıyor kendi günah dosyasını şişirirken...
Bu cinayetler, Filistin direnişini bitirmez, aksine daha da besler.
Çünkü Filistin'in şehadet defterine, en sembol isimler yazılmış oluyor.
İsrail bundan sonra daha çok korkacaktır, kendisini daha çok kuşatma altında hissedecektir. Artık "Utanç Duvarı" da yetmez, bir başka duvar, psikolojik kuşatılmışlık duvarı, suçluluk duvarı, kan duvarı örecektir İsrail'in etrafını...
Şaron en büyük kötülüğü kendi halkına yapmıştır. Çünkü her cinayet, "vatan" duygusuna eşlik eden bir şehadet duygusunu coşturuyor. İsrail halkı bundan böyle kendini nasıl güvende hissedebilir?
Filistin sokaklarında dün göz yaşından çok öfke yürüdü, kin yürüdü... İntikam yeminleri çınladı Filistin sokaklarında... Yüreklerinde acı yumaklanan insanlar Amerika'dan nasıl okunur acaba?
Şeyh Ahmet Yasin, ölüme hazır olmalıydı. Zaten boynundan aşağısı tutmayan bir insan haline geldiğinden beri bağışlanmış bir hayatı sürdürüyordu. Yaşadıkları belki ölümden daha çok cefa vericiydi. Bir davanın öncüsü olarak şehitler kervanına katıldı. Kutlanmayı bekleyeceğinden eminim.
Bir vasıyyeti var "Ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halkları, diye sesleniyor, umarız bizim aleyhimize olmazsınız! Allah aşkına bari aleyhimize olmayın!"
Ve bir duası var. Hazreti Peygamber (s.a.)'in Taif'te taşlanması ve ayaklarının kan içinde kalması üzerine yaptığı dua ile bütünleşen sesler onlar. Yüreğinizi o dua ile başbaşa bırakırken, Filistin'e, dünya Müslümanlarına başsağlığı diliyorum.
"Allah'ım! Sana şikayette bulunuyorum… Sana şikayette bulunuyorum… Sana şikayette bulunuyorum…
Gücümün azlığını, imkanımın yetersizliğini ve insanlara karşı zaafımı sana şikayet ediyorum…
Sen zayıf düşürülmüşlerin Rabbisin… Sen bizim Rabbimizsin… Bizi kime bırakıyorsun?…
Bize cehennem olacak uzaklara mı? Veya düşmana mı?
Allah'ım! Akıtılan kanlar, dokunulan ırzlar, çiğnenen hürmetler, yetim bırakılan çocuklar, oğlunu yitirmiş anneler, dul kalmış kadınlar, yıkılmış evler ve ifsad edilmiş ekinler aşkına sana şikayette bulunuyorum.
Sana şikayette bulunuyorum! Gücümüz dağıldı… Birliğimiz bozuldu… Yollarımız ayrıldı… Halkımızın zaafını ve ümmetimizin bize yardım edip, düşmanı yenmedeki aczini sana şikayet ediyorum…"

arkadaşımdan sizlere......... ve bana..
Ekleme Tarihi: 24.03.2004 - 20:16
Bu mesajı bildir   sefam üyenin diğer mesajları sefam`in Profili sefam Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Cevap ekle Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 553 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_

Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
veysel1998 (26), kercanoglu (73), sivaslým (50), serdar03 (55), sevgi gülü (50), bahçe gülü (50), oslem (43), mehmet021 (36), _313_ (44), cahal (43), mpaktimur (55), aylacansu (42), sapanca (49), turab (49), shayperson (39), hacý (47), düþünmek (43), asbihal (45), karal60 (63), nefi (39), Sandy (45), talealbedru (39), mondragon (31), KAYSERI-INCESU (60), fatmabetül (50), umitvar (42), Yozgatli Nuri (61), ess (43), ibrahimergin (37), nursina (63), metinakkaya (39)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56065 saniyede açıldı