chloroquine chloroquine ivermektine stromectol kaletra detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » HADİS / SÜNNET » TÜM RAVDA AİLESİNE HAYIRLI NURLU GECELER....

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
TÜM RAVDA AİLESİNE HAYIRLI NURLU GECELER....
944 Mesaj -
Ömürden bir gün daha geçti... günahkar halimizle bir güne daha veda ediyoruz.... hergeçen an ömürden olduðunu unutup zevkusefaya dalarak Rabbimize kulluðumuzu yerine getiremiyoruz... nefsimiz boðmuþ bizi köle etmiþ afet Ya Rabbi....
hayýrlý nurlu geceler.....

Ebû Hüreyre (r.a.)’dan gelen bir rivayette, þöyle dedi: “Nebî (s.a.s.)’in þöyle buyurduðunu iþittim:

“Bir kula (bil­meden) bir günah isabet edip veyahut bir günah iþleyip de:

“Ya Rabbi! Ben bir günah iþledim. Yahut bilmeyerek ben bir günaha duçar oldum, kusuruma af ve maðfiret et.” diye (günahýný itiraf ve) niyaz ederse, o kulun Rabbi:

“Demek ki kulum, (dilediði zaman) günahýný affedecek ve (dilediði za­man da) cezalandýracak bir Rabbin olduðunu bildi. Öyleyse Ben de kulumu maðfiret ettim” diye buyurur.

Sonra bu kul Allah’ýn dilediði zamana kadar (günah iþ­lemeden) yaþar. Sonra bir günaha daha duçar olur veya bir günah daha iþler ve:

“Ya Rabbi! Ben (bilerek) bir günah daha iþledim veya (bilmeyerek) bir günaha duçar oldum. Kusu­rumu af ve maðfiret et” diye niyaz ederse, o kulun Rabbi:

“Demek ki kulum, kendisinin günahýný baðýþlayacak veya kendisini cezalandýracak bir Rabbi bulunduðunu gereði gibi bildi, öyleyse Ben de bu kulumu maðfiret ettim.” diye buyu­rur. Sonra bu kul Allah’ýn dilediði zamana kadar (günahsýz) yaþar. Sonra (yine) bir günaha duçar olup veya bir günah iþlese ve:

“Ya Rabbi! Ben bir günah iþledim veya bir günaha duçar oldum, kusurumu baðýþla” diye Allahu Teâlâ’ya yal­varsa, o kulun Rabbi:

“Demek ki, kulum günahýný affedecek veya (kendisini) cezalandýracak bir Rabbi olduðunu bildi. Ben de kendisini üç defa baðýþladým. Artýk (kul günah iþledi­ðinde tevbe etmesini bilen) bu kulum istediði iþi yapsýn” diye buyurdu.”[1]

v Müslim’in (2758) lafzý ise þöyledir:

“Bir kul bir günah iþle­yip de:

“Ya Rabbi! Günahýmý baðýþla!” dese, bunun üzerine Yüce Allah:

“Kulum bir günah iþledi ve günahýný baðýþlayacak veyahut da günahýndan dolayý kendisini cezalandýracak bir Rabbin olduðunu bildi” diye buyurur. Sonra (bu) kul yine günah iþlese ve: “Allah’ým! günahýmý baðýþla” dese, bunun üzerine Allahu Teâlâ:

“Kulum bir günah iþledi ve günahýný baðýþlayacak veyahut da günahýndan dolayý kendisini ceza­landýracak bir Rabbi olduðunu bildi” diye buyurur. Sonra kul tekrar bir günah iþlese ve:

“Rabbim! Günahýmý baðýþla!” dese, bunun üzerine Allah (c.c.):

“Kulum bir günah iþledi ve güna­hýný baðýþlayacak veyahut da kendisini cezalandýracak bir Rabbin olduðunu bildi. Artýk (kul günahýný iþlediðinde tevbe etmesini bilen bu kulum): “Ýstediðini iþle Ben seni baðýþladým” diye buyurur.”

Hadis ravilerinden birisi olan Abdu’l-Ala þöyle dedi: “Ýste­diðini iþle” kavlini üçüncüsünde mi yoksa dördüncüsünde mi buyurduklarýný bilmiyorum.”

v Müslim’de geçen benzer bir rivayet lafzýnda:

“.... Dolayýsýyla Ben kulumu baðýþladým. Dilediðini iþle­sin” ibaresi mevcuttur.

selam ve dua ile
wesselam
Gönderen: 02.05.2007 - 22:23
Bu Mesaji Bildir   muhammed yusa üyenin diger mesajlarini ara muhammed yusa üyenin Profiline bak muhammed yusa üyeye özel mesaj gönder muhammed yusa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
........
1576 Mesaj -
Ömürden bir gün daha geçti... günahkar halimizle bir güne daha veda ediyoruz.... hergeçen an ömürden olduðunu unutup zevkusefaya dalarak Rabbimize kulluðumuzu yerine getiremiyoruz... nefsimiz boðmuþ bizi köle etmiþ afet Ya Rabbi....
hayýrlý nurlu geceler.....

Amin..
:(

Mevlamiz razi olsun Muhammed abi..

Meas Selam..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SuMeYRa tarafından, 03.05.2007 - 19:36 tarihinde.
Gönderen: 03.05.2007 - 19:35
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 858 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57142 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.