hydroxychloroquine lopinavir ritonavir ivermektin generique stromectol kaletra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » FİLİSTİNLİ ŞEHİT BİR ÇOCUĞUN VASİYETİ

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
FİLİSTİNLİ ŞEHİT BİR ÇOCUĞUN VASİYETİ
154 Mesaj -
Bu vasiyeti yazmak nerden aklýma geldi bilmiyorum. Muhammed Dürre'nin okul yolunda terör devleti israil askerleri tarafýndan haince öldürülmesinden sonra, korkup okuldan almýþtý annem beni, o günden beri hiç birþey yazmadým. Oysa okula gitmeyi, okuyup pilot olmayý o kadar çok istiyordumki!.. Okulu býraktýktan ve göðümüzü annemin "duman yada sis" dediði karabulutlarýn kaplamasýndan sonra, sen büyüyünce ne olacaksýn diyenlere "ben büyümeyeceðimki" diyorum.

Annem birinci intifadada ayaklarýný ve gözlerini kaybetmiþ. Büyük abim Abdullah’ýn cesedi baþýnda aðýtlar yakarken, bir kurþun da onun ayaðýna sýkmýþlar, þimdi evden dýþarý çýkamýyor ve hep aðlýyor. Abdullah abimden çok; daha onsekiz yaþýnda þehit olan Raþit abime aðlýyor… gizli gizli aðlýyor… içten içe aðlýyor… arasýra topluyor kendini ve gözlerini semaya dikip "Mescid-i Aksa için feda olsun yavrum" diyor. Babamý ben hiç görmedim, hapiste miymiþ neymiþ. Bir gece ansýzýn alýp götürmüþler… þu Filistin’den daha küçük olan hapishaneler varmýþ, babam orda yatarmýþ.

Annemle ikimiz kaldýðýmýzdan beri annem benimle çok ilgileniyor, yanýndan ayýrmak istemiyor, Hanzalam deyip, durup durup tekrar sarýlýyor. Komþu teyzelerle konuþurken duydum, "o benim son parçam, gencecik fidaným; ona da birþey olursa ben yaþayamam" diyordu.

Bizim burda gökyüzü, ben kendimi bildim bileli, simsiyah ve yanýk yanýk kokuyor. Ne vakit "anne neden böyle desem" sis, duman, iklim kötü" diyordu. Ha son dönemde sýkça "boom boom" diye sesler duyuyordum, o sesler ne zaman ortaya çýksa annem telaþla "Hanzalam Hanzalam" diye sürünerek yanýma gelir, kulaklarýmý kapar, üzerime kapanýr, adeta üstüme etten duvar örerdi. Ben "anne ne oluyor?" desem, "gökgürültüsü oðlum þimdi geçer" diyordu. Bu masala ilk zamanlar çok inanmýþtým… ama artýk gerçekleri biliyorum. Mahmut israil sýnýrýna gitmiþ geçen ay dedesiyle; israil semalarý masmaviymiþ, hiç gökgürültüsü de yokmuþ

Anne "ben oynamaya gidiyorum" dediðimde, "sen büyüdükçe daha çok oynamaya baþladýn" diyor. Hafifçe kýzdýðýný farkediyorum, öpüyorum esmer yanaklarýndan ve koþuyorum kaderime. Annem bilmiyor ki; ben abim Abdullah’ýn sapanýný tavanda bulduðumdan beri, arkadaþlarla toplanýp "þeytan taþlama"ya gidiyorum. Annem beni top peþinde koþuyor sanýyor; nerden bilecek ki tek kale maç yapacak kadar bile arkadaþým kalmadý!..

Mahalle maçlarý yapardýk eskiden, þimdi mahalle mi kaldý ki mahalle maçý yapalým .Þu diðer adý enkaz olan Filistin’de kaç çocuðun birinci adý þehit oldu biliyor musun; Þehit Mahmut, Þehit Vaad, Þehit Yasin, Þehit Raþid, Þehit Hanzala, Þehit Hanzala, Þehit Hanzala...

Bundan sonrasýný anneme okur musunuz? Malum o okuyamaz:

Annecim hakkýný helal et… yüzbinlerce mazlum çocuk gibi, ben de böyle olmasýný istemezdim… sana söyleyecektim, erken iyileþir diye bekledim… hemen geçer diye geciktim ama geçmedi… geçen gün þeytan taþlarken misket bombasý attýlar üzerimize... beni bir kurþun sýyýrdý geçti, çok kaným aktý, eve zor attým kendimi… hani üþüyordum ya kaç gecedir; kansýzlýktandý sanýrým. En yakýn hastane kaç þehir ötede anne… hastaneler mücahit abilerle dolu, hem seni periþan etmek istemedim, geçer dedim geçmedi anne.

Hep sabaha karþý abilerimi rüyamda görüyorum, bir gülümsüyorlar ki sorma "gel, gel" diyorlar… koþuyorum onlara doðru, altlarýndan ýrmaklar akan yemyeþil çimenlerle örülüyor her yaným… sen de yanýmda ol istiyorum; anne anne anne diye seni çaðýrýrken, sen sesime uyanýp kaldýrýyorsun beni o en güzel rüyadan.

Anneciðim benim vaktim azaldý… sana bir kaç vasiyetim olacak. Geçen arkadaþlarýn ailesi yemiþ zehirlenmiþler. Komþulara okut, üzerinde "U.N." yazan hiç bir paketten biþey yeme… ben sana bir süre yetecek "Ý.H.H" yazan gýdalardan býraktým; onlardan ye olur mu? Anne; içinde mücadele ve dua ayetlerini bol okuduðum Kelamullah'ý, Kur'an'a yeni geçen Ýbrahim'e verir misin? Ayakkabýlarým Halil’inkinden saðlam… onun ikisi de yýrtýk, benim teki yýrtýk, az yama yaparlar… o yahudi askerlerinden kaçamýyor; ayakkabýlarýmý halil'e ver olur mu? Beyaz kedim bulut'u benim yerime "gökgürültüleri"nden sakla olur mu? Ona etten duvar ör…ha kulaklarýný týkamayý da unutma

Abdullah abimin sapanýný yastýðýmýn altýna býrakýyorum… ola ki israil askerleri eve kadar gelir, onlara atarsýn… taþ ta var ocaðýn orda, kendi ellerimle sectim… onlarý kullan; iyi kavis alýr onlar. Arkamdan aðlama desem de bilirim içten içe aðlarsýn… hemde dört farklý þekilde aðlarsýn… benim "aðlama anam" dediðim aklýna gelir; döner birde bunun için aðlarsýn… aðla anam, gökyümüz açýlmýyor madem, için açýlsýn be anam aðla doyasýya...

Gülümsememek elde deðil; benim neyim var ki vasiyet yazdým… aaa unutmadan; çamurdan uçaðýmý yeni doðan amcaoðlum "Umut"a verirsin… onun masmavi gözleri gökyüzüne daha çok benziyor.

Sen hep derdinya Allah iyileri erken alýrmýþ yanýna.
Arasýra "yaramazým" diye okþardýnya beni; iyiliðime þahit olur musun anne?
Çocuklar günahsýz olurmuþ ama,
acýlar beni çok büyüttü.
Ýçim dað gibi anne,
içim dað gibi anne,

Atamayacaðým taþlar için, Filistin halkýndan ve Kudüs davasýndan affýmý dilerim…
Gönderen: 05.04.2007 - 20:01
Bu Mesaji Bildir   Suayb üyenin diger mesajlarini ara Suayb üyenin Profiline bak Suayb üyeye özel mesaj gönder Suayb üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MEDiNE YOLCUSU su an offline MEDiNE YOLCUSU  
30 Mesaj -
ne desem býlmemký kardesým ya cok guzel ve goz yaslarý ýcýnde okudum ýnan rahman kucuk sehýdýmýzý efendýmýze komsu eylesýn ýnsallah annesýne sabýrlar versýn bu gun bu acýya hangý anne dayanabýlýrký rabbým dayanma gucu versýn dua ýle
Gönderen: 05.04.2007 - 20:10
Bu Mesaji Bildir   MEDiNE YOLCUSU üyenin diger mesajlarini ara MEDiNE YOLCUSU üyenin Profiline bak MEDiNE YOLCUSU üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
non name su an offline non name  
RE:
34 Mesaj -
COK GUZEL BEN COK DUYGULANDIağlar
NEKADAR GUZEL BIR KONUUU
Gönderen: 05.04.2007 - 20:18
Bu Mesaji Bildir   non name üyenin diger mesajlarini ara non name üyenin Profiline bak non name üyeye özel mesaj gönder non name üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 870 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57431 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.