kaletra ivermectine kaletra chloroquine kamagra 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » BİR ŞEYH YASİN EFSANESİ

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
BİR ŞEYH YASİN EFSANESİ
154 Mesaj -
Meryem Yasin Babasý Þeyh Ahmed Yasin'i Anlatýyor

22 Mart 2007
Meryem Yasin, Þeyh Ahmed Yasin’in kýzlarýndan birisi. Evli olan Meryem Yasin(36), Þeyh Ahmed Yasin’in ilk tutuklanýþýndan evvel, O'na en yakýn aile fertlerinden birisiydi.

Meryem Haným ile acý - tatlý hatýralarýný konuþurken duygu dolu anlar yaþayýp, Þeyh'in eksikliðini bir kez daha derinden hissettik...

Þehid Þeyh Ahmed Yasin’in ümmet içerisindeki etkinliði gerçekten de çok önemli bir yere sahipti ve hala öyle. Þeyh Ahmed Yasin ev içinde nasýl biri idi? Aile bireylerine karþý ilgisi nasýldý?

Her insanýn kendine has öne çýkan iyi yönleri vardýr. Babam benim için, insanlardan ancak parça parça toplanabilen bu iyi sýfatlarýn hepsine sahip istisna bir kiþiliðe sahipti. Babam, 'Özgür Kudüs, Ýsrailsiz bir dünya' davasý için yaþadý. Vaktinin çoðunu ve zihni davasý için harcamakta idi. Bir yandan üzerimizden ilgisini hiç eksik hissetmiyorduk ama bir yandan da baktýðýmýzda tüm vaktini ve yoðunluðunu davasý için harcýyordu. Vakti tasarruftaki muhteþem dengesi ve Rahman'ýn bu davaya olan bereketiyle belki de biz hiç babamýn ilgisinden ve eðitiminden mahrum kalmadýk.

En yoðun vakitlerinde dahi ilk fýrsatýnda halimizi ve daha sonra namazýmýzý, ibadetlerimizi sorardý. Bizleri, Ýslam'ý doðru anlamanýn önemi ve bu aziz dinin sevgisiyle yetiþtirdi. Babam dediðimde aklýmda gelen ilk þey; bizler sabah namazýna kalkerken aðýr hareket ettiðimizde annemden, daha çabuk kalkabilmemiz için yüzlerimize su serpmesini istemesi...

Aile bireylerinizin genel uðraþýsý nedir?

Erkek kardeþlerimin hepsi Kassam'ýn evlatlarý. Babam bizim eðitim ve öðrenimimize çok önem verdiði gibi, büyüdüðümüzde de seçtiðimiz eþlerimizin davamýz üzerine uygun eþler olmalarýna büyük ehemmiyet gösterdi. Hamdolsun ki benim ve kýz kardeþlerimin eþleri Filistin'in en hayýrlý gençlerindendi. Ýkisi siyonistlerin zindanlarýnda þuan. Diðer Ýki tanesi de siyonist güçlere düzenlenen operasyonlarda þehid düþtü. Rabbimiz þehadetlerini kabul etsin.

Bilindiði üzere babanýn saðlýk durumu iyi deðildi. Ev içerisindeki ihtiyaçlarý nasýl karþýlanmaktaydý?

Babam bütün iþlerinde baþkasýnýn yardýmýna muhtaçtý. Annem ve kýz kardeþlerim temizlik v.b. her türlü ihtiyaçlarýný karþýlýyordu. Bizle çok küçükken az da olsa hareket edebiliyordu. Fakat 89 yýlýndaki zindan hayatýndan sonra hareket etme yetisini tamamen kaybetti ve saðlýk durumu artýk çok daha kötü bir hal almýþtý. Siyonistler içerde aðrý kesiciler dýþýnda hayati önem arzettiði halde hiçbir týbbi müdahalede bulunmamýþlar. Bulunduðu ortam da bilindiði üzere oldukça saðlýksýzdý. Hapis hayatýndan önce ben onun istediði kitaplarý getirir, belgelerini düzenler, benzer konulardaki tüm iþlerini yapardým. Uzun müddet onun odasýnda oturur, ev ödevlerimi yapar bir yandan da onun isteklerini karþýlardým. Bu, beni babama çok daha yakýn olduðumu hissettiriyor büyük sevinç duyuyordum.

Babanýz 1989 yýlýnda, Hamas hareketinin kurucusu olma suçu ile tutuklandý. Fiziki ve psikolojik iþkencelere maruz kaldý. Bu konuda neler hatýrlýyorsunuz?

14.12.1989 tarihinde babam ve bir çok Ýslami Direniþ Hareketi lideri tutuklandý. Tutuklanmasýnda üç gün sonra evimize gelen bir mektupta, Gazze’deki merkez hapishanesinde babamýzý ziyaret edebileceðimiz yazýlý idi. Hapishaneye gittiðimizde bizi akþama kadar beklettiler. Gün bitiminde iþgalci ordu istihbaratýndan bir adam geldi ve odaya girmem için beni çaðýrdý. Odaya girdiðimde babamýn durumunun tahminimden çok daha kötü olduðunu gördüm.

Darbe ve iþkence izleri vücudunun üzerinde net olarak görülmekte idi. Sakallarý kopartýlmýþ ve göðsünde de sigara söndürüldüðü için yanýk izlerine rastlanmakta idi. Babamý bizle bu þekilde görüþtürdüler. Birbirimize ayetler okuyor, teskin ediyorduk. Ben, getirilmemin ve onu görmeme izin verilmesinin, babama baský yapma maksatlý olduðunu düþünememiþtim. Babama dediler ki: "Bu seniz kýzýn Meryem. Biz, ona þöyle þöyle yapacaðýz…"

Sonra beni uzunca bir koridora çýkardýlar. Orada gözleri kapalý, elleri baðlý çok sayýda genç vardý. Gençlerin arasýnda kardeþimi de gördüm. Tüm yiðitler acýdan ayakta duramýyor ve çoðu yaralarýndan dolayý inliyordu. Sonra beni birkaç soru sorduktan sonra çýkardýlar. Fakat babam ve eþim benim hakkýmda endiþeliydiler. Çünkü, benim hapishaneden çýktýðýmý bilmiyorlardý.

Bunlarýn yaný sýra ayný gece kardeþim Abdulhamid’i de hem ona hem babama iþkence yapmak için tutukladýlar. Abdulhamid’in acý haykýrýþlarýyla babama baský yaptýlar. Elbetteki bunlar babamý asla davasýndan döndüremezdi, bilakis bu yaþananlardan sonra çok daha büyük bir azim ve kararlýlýkla yoluna devam etti.

Siz evlendikten sonra Þeyh Ahmed Yasin’in aileniz ve çocuklarýnýzla iliþkileri nasýldý?

Evimizin dar olmasý nedeni ile babam bize özel bir oda yaptýrabildi. Çocuklarýmýza karþý gerçekten bizden farksýz bir þekilde sevgi besliyor ve torunlarýný herkesten esirgiyordu. Çocuklarýmýzdan birisine elimiz kalkacak olsa bize kýzar onlarý savunurdu. Onlarla þakalaþýr, oyun oynar ve onlarý Kur’an-ý Kerim’i okumaya ve ezberlemeye teþvik ederdi. Aile içi hediyeleþmelere de özellikle torunlarý için ayrý bir önem verirdi. Çocuklar bayramý en iyi onun yanýnda tam bir bayram olarak geçiriyorlardý. Hiçbir durum, en aðýr koþullar dahi bizim iþlerimizi yapmaktan, bize yardýmcý olmaktan onu alýkoymadý.

Allah ona Rahmet eylesin! O bir lider, bir öðretmen, merhametli bir baba ve saygýlý bir eþdi. Hayatýmýzda çok büyük bir boþluk býraktý...

Uluslararasý Yasin Günü Platformu / Kudüs Yolu
Çeviri : Ýsa Eren

Gönderen: 05.04.2007 - 19:54
Bu Mesaji Bildir   Suayb üyenin diger mesajlarini ara Suayb üyenin Profiline bak Suayb üyeye özel mesaj gönder Suayb üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 916 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ibrahim45 (46), ebabil54 (51), _EM!NE_ (36), talat (55), nerfa (58), yakupbozseki (59), NeWBaHaR (37), Akbulut (52), vahdet_ahmet (44), saripapatyam (50), bilo78 (46), gurbetten_silay.. (39), Rabbia (52), akaya20 (38), El- Metin (43), rapidhack (42), muazbinismail (40), SANDOKAN (56), SANKOCINK (56), efuli2 (50), hollanda (46), braskim (45), benreceb (42), ergin32 (55), Ozlem (42), suheyla cabuk (52), selman77 (47), kenankara (39), bilalxx (40), iskenderpasa (46), mstfakin (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59732 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.