ivermectin lopinavir ritonavir kaletra hydroxychloroquine generique luvox voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Hayatını İnternete Ve Ravda'ya Endekslemek!!!

önceki konu   diğer konu
23 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Hayatını İnternete Ve Ravda'ya Endekslemek!!!
213 Mesaj -
Esselamu Aleykum Ve Rahmtullahi Ve Berakatuhu...

PC Baþýnda Gecirdiðin Vakit Farz Ýbadetlerine Engel Oluyorsa Vallahi Hesab Veremezsin!!!

Akýl ve Balið Olan Erkeðin ve Kadýnýn Birinci Vazifesi Ehl-i Sünnet Alimlerinin Yazdýklarý Akaid Bilgilerini Öðrenmek ve Bunlara Uygun Olarak Ýnanmakdýr.Hz Allah C.C. Bu Büyük Alimlerin Çalýþmalarýndan Razi Olsun Bol Bol Sevap Versin.!Amin...Kýyamette Cehennem Azabýndan Kurtulmak Onlarýn Bildirdiklerine Ýnanmaða Baðlýdýr.Cehennemden Kurtulucak Olanlar yalnýz Bunlarýn Yolunda Gidenlerdir.Rasülullah Sav ve Eshabýnýn Radýyallahü Anhüm...yolundan Gidenler Yalnýzca Bunlardýr.

Kitabdan Yani Kur'an-ý Kerimden ve Sünnetden Yani Hadis-i Þeriflerden Çýkarýlan Hukumler Ýçerisinde Kýymetli ve Doðru Olan Yalnýz Bu Büyük Alimlerin Anlayýp Bildirdikleridir...Çünkü Her Bid'at Sahibi Yani Her Reformcu ve Her Sapýk Kimse Bozuk Düþüncelerini Nakýs Akl-ý Ýle Kitabdan ve Sünnetden Çýkardýðýný Söylüyor.Ehl-i Sünnet Alimlerini Gölgelemeðe ve Küçültmeye Kalkýþýyor.Demek Ki Kitabdan ve Sünnetden Çýkarýldýðý Bildirilen Her Sözü Her Yazýyý Doðru Sanmamalý,yaldýzlý Propagandalara Aldanmamalýdýr...

AÇIKLAMA= Kurtuluþun Tek Çaresi Ehl-i Sünnet Vel- Cemaat Ýtikad-ina Sahib Olmak!!!

Ýtikad-ý Düzelttikten Sonra Helal,Haram,Farz,Vacib,Sünnet,Mendüb,Mekruh Olan Hükümleri De Fýkýh Kitablarýndan Öðrenmek Ve Her Ýþi Bunlara Göre Yapmak Da Lazýmdýr.

AÇIKLAMA= Ýtikadini Düzelttikten Sonra Emredilen Farz ve Vacibleri Hakký Ýle Ýfa ve Eda Etmek..Ve Diger Hukumlere Uymak...(Bil Feraaizi Necaa Minni Abdi Ve Binnevafili Yetekarrabü Ýleyye)..
Kulum Farz Ýbadetlerle Azabimdan Kurtulur Nafileler Ýle Bana Yaklaþýr...Sabahtan Akþama Kadar Pc Basýnda Durmamak Haddi Zatýn Da Faydalý Da Olsa..Uzun Süreli Konusmalardan ve Akþama Kadar Ýlahi Dinleyerek Kendisine Göre Faydalý ve Yanlýþ Olmayan Ama Uzun Vade De Zarar Teþkil Eden Pc Baðýmlýlýðýndan Kurtulmak..
Allah Korusun Ýtikad Edilecek Hukumler De Bir Sarsýntý Olursa Kýyamette Cehennemden Kurtulmak Hiç Mümkün Olmaz.Ýtikad Doðru Olup Da Amellerde Gevþeklik Olursa Tevbe Ýle Belki Tevbesiz De Afv Olunabilir.Eðer Afv Olunmaz Ýse Cehenneme Girse Bile Sonun Da Yine Kurtulur.Görülüyor Ki Ýþin Asl-ý Temeli Ýtikad-ý Düzeltmekdir.

Hace Ubeydullah-i Ahrar Hz..K.S...Buyurdu Ki...(Bütün Ýyi Halleri ve Buluþlarý Bize Verseler Fakat Ehl-i Sünnet Vel-Cemaat Ýtikadýný Kalbimize Yerleþtirmeseler,Halimi Harab Ýstikbalimi Karanlýk Bilirim...Eðer Bütün Harablýklarý ve Çirkinlikleri Verseler ve Kalbimizi Ehl-i Sünnet Ýtikad-ý Ýle Süsleseler Hiç Üzülmem) Hz Allah CC Bizi ve Sizi Ehl-i Sünnet Ýtikadýndan Ayýrmasýn!Ýnsanlarýn Efendisi Hurmetine Duamýzý Kabul Buyursun..Amin...

AÇIKLAMA= Ehl-i Sünnet Ýtikadýný Her Daim Muhafaza Etmek ve Bunun Ýçin Sapýk Göruþlerden Uzak Durmak...Ýtikad-a Halel Yani Zarar Verecek Zehirli Oklardan Kaçýnmak...Ve Ýlim ve Maneviyat Ýle Meþgul Olmak ...Altýn ve Yakut Misali Ehl-i Sünnet Kaynaklý Eserler Okumak...Kendisini Geliþtirmek Ýlim Sahibi Olmak Ýçin Ýlimde Söz Sahibi Olmak Ýçin Caba Göstermek....Sadece Baska Yerde Yazýlaný Belki De Kendisi Dahi Okumadan Buraya Yazmamak..Ýnternet-i Tamamen Doðru Bir Kaynak Olarak Görmemek Paylaþýmlarýný Kitabi ve Bizatihi Yazmak...

Ýslamiyetin ve Müslümanlarýn Yükselmesi ,Kafirlerin Kýymetten Düþmesine Aþaðý Olmasýna Baðlýdýr.Allahü Teala Zimmilerden Cizye Almayý Emr Eyledi.Onlardan Bu Vergiyi Almak Onlarý Tahkir ,Onlarý Aþaðýlamak ÝçindirKafirler Ne Kadar Yukselirse Muslumanlar Da O Kadar Alçalýr Bu Ýnceliði Ýyi Anlamalýdýr.

Hz Allah CC Tevbe Sure-sinin 73 Ayet-i Kerimesin De mealen Buyur Du Ki...(Ey Habibim Ahmed Ve Rasülüm Ya Muhammed Sav!!!Kafirlerle Ve Münafýklarla Cihad EtüDöðüþ Onlara Sert Davran!)

Bugün Her Muslumanýn Birinci Vazifesi Kafirlerin Kötuluklerini Bilmek..Her Ne Olursa Olsun Ýslamiyet-i Bildirmek Gençlere yaslýlara her Ferde Öðretmek Faidelerini Açýklamak Kafirlerin Yalanlarýný Ýftiralarýný Cevaplandýrmak Elbette Elzemdir...Bilenler Bunu Tevzi Etmez Öðretmezlerse Cezadan ve Azabdan Kurtulamýyacaklardýr...

AÇIKLAMA=Ehl-i Kufrun Yaptýklarýný Haddi Zatýn Da Evvela Kendi Kalbi Ýle Tekzib Etmek Ýnkar Etmek Göstereceði Tepkiyi Bi Zatihi Kendi Nefsinde Göstermek Sonra Vakit Gecirmeden Telkin Etmek..Eger Bunu Ýnternet ve Bir Sitede yapar Hayatýn Gerceði Olan Gercek Yasantýsýn Da Dile Getiremýyorsa Samimi Degil Ýnandýrýcý Degil Demek...

Ve Netice Olarak....

Alamet-ü Ý'razillah-i Teala Anil-Abd-i Ýþtigalühü Bi Ma La Ya 'niyhi......Hz Allah'ýn Kulundan Yüz Cevirmesinin Alamet-i onun Ma La Ya'niy..Yani Faydasýz Ýþlerle Meþgul Olmasýdýr...Ýtikad-ý Muhafaza ve Ýlim Oðrenmek Nefsin En Buyuk Düþmanýdýr...Ve Bunu Yaptýrmamak Ýçin Elinden Gelenin En Fazlasýný Yapar...

Eger Bir Ýnsan Namaz 'larýný Kýlmýyor Ser-iate Uygun Olmayan Amellerle Meþgul Oluyorsa...Dinini ,Ýlmi ve Kitabi Savunamýyorsa...Kusurlu Amellerini Düzeltmýyor Eksik ve Gediðini Tamamlamýyor...Kendisini Uyardýgýn Da Direk Savunmaya Gecip Hiç Bir Surette Öz Eleþtiri Yapmýyor...

Yazýyor Ciziyor Ama O Yazdýgýnýn Ýçerigini Sordugun Da ...Kendisi O Mevzu Hakkýn Da her Hangi Bir yere Nazar Etmeden Söz Söyleyemiyor Ýse...Daha Doðru dürüst Kur'an-ý Kerimi Okuyamýyorsa Yüzünden.... Bilmiyorsa Tecvid-i...32 Farz ve 54 Farzý Ezbere Say Dediðim De Sayamýyorsa...

Sabahtan Akþama Kadar Pc Baþýnda... Ve Bir Ýlahi Ya Da Kasideden Hazz Duyuyor Onunla Sukunet Buluyorsa ....Hayatý Ýnternet ve Mesela Ravda Olmadan Devam Edemýyor...Ýse ...Ya Da Toplu Sohbetler ve Gecirdiði Diger Vakitler...Farz Olan Ýbadetlerine Mani Oluyorsa...O Kiþinin Ýþi Düzgün Degil Hali Kötudur Demekdir...Çok Acil Manevi Tedaviye Ýhtiyacý Vardýr...

Söylediðim Her Söz Önce Kendi Nefsime Sonra Diðer Ýns'edir....

Measselam...

Gönderen: 13.10.2006 - 22:06
Bu Mesaji Bildir   Ehl-i Sunnet üyenin diger mesajlarini ara Ehl-i Sunnet üyenin Profiline bak Ehl-i Sunnet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  
1230 Mesaj -
gül
Gönderen: 13.10.2006 - 22:20
Bu Mesaji Bildir   .~Sniper~. üyenin diger mesajlarini ara .~Sniper~. üyenin Profiline bak .~Sniper~. üyeye özel mesaj gönder .~Sniper~. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
821 Mesaj -
PC Baþýnda Gecirdiðin Vakit Farz Ýbadetlerine Engel Oluyorsa Vallahi Hesab Veremezsin!!!

Allah Razý Olsun ehli_sunnet abi..
Faydalý bir konuya deginmissin..
Ne mutlu bu yazýlardan ders cýkartýp hayata gecirenlere..
Yazýyý Okuyan herkez inanýyorumki verdigin mesajý alacaklardýr..
Selam Ve Dua ile..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son DoLuNaY tarafından, 13.10.2006 - 22:28 tarihinde.
Gönderen: 13.10.2006 - 22:27
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k_ali_te su an offline k_ali_te  
RE: Hayatını İnternete Ve Ravda'ya Endekslemek!!!
534 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ehli_sunnet

Eger Bir Ýnsan Namaz 'larýný Kýlmýyor Ser-iate Uygun Olmayan Amellerle Meþgul Oluyorsa...Dinini ,Ýlmi ve Kitabi Savunamýyorsa...Kusurlu Amellerini Düzeltmýyor Eksik ve Gediðini Tamamlamýyor...Kendisini Uyardýgýn Da Direk Savunmaya Gecip Hiç Bir Surette Öz Eleþtiri Yapmýyor...

Yazýyor Ciziyor Ama O Yazdýgýnýn Ýçerigini Sordugun Da ...Kendisi O Mevzu Hakkýn Da her Hangi Bir yere Nazar Etmeden Söz Söyleyemiyor Ýse...Daha Doðru dürüst Kur'an-ý Kerimi Okuyamýyorsa Yüzünden.... Bilmiyorsa Tecvid-i...32 Farz ve 54 Farzý Ezbere Say Dediðim De Sayamýyorsa...

Sabahtan Akþama Kadar Pc Baþýnda... Ve Bir Ýlahi Ya Da Kasideden Hazz Duyuyor Onunla Sukunet Buluyorsa ....Hayatý Ýnternet ve Mesela Ravda Olmadan Devam Edemýyor...Ýse ...Ya Da Toplu Sohbetler ve Gecirdiði Diger Vakitler...Farz Olan Ýbadetlerine Mani Oluyorsa...O Kiþinin Ýþi Düzgün Degil Hali Kötudur Demekdir...Çok Acil Manevi Tedaviye Ýhtiyacý Vardýr...

Söylediðim Her Söz Önce Kendi Nefsime Sonra Diðer Ýns'edir....

Measselam...[/B]

EhliSünnet kardes çok güzel ve yerinde ve zamanýnda bir uyarý bu ....

önce kendimizi çok iyi yetiþtirmemiz lazým...
bunun yanýnda bilmeyenlerede yardýmcý olmak ..
yanlýþ gördüðümüz olaylara müdahale etmek örnekleriyle ....

baþta akaid bilgilerini çok iyi okumak öðrenmek lazým..neme lazým degil bizede lazim demek ...

ezan okunurken pc baþýndan ayrýlamýyorsak .. zaten bizi esir almýþ olur ve nefsimize yenik düþmüþ oluruz..
bir günümüz bir günümüze eþit olmamali...
kuraný devamlý okumalý
anlamalý..anlatmalý..
msn ye ve forumlara esir düþmemeli..

tþk ediyorum Allah razý olsun.....gül

Gönderen: 13.10.2006 - 22:31
Bu Mesaji Bildir   k_ali_te üyenin diger mesajlarini ara k_ali_te üyenin Profiline bak k_ali_te üyeye özel mesaj gönder k_ali_te üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sonümmet su an offline sonümmet  
36 Mesaj -
allah razý olsun kardeþ çok doðru söz etmiþsin pc baþýnda oturmakla yazýlar yazmakla tartýþmakla bu islamiyet dünyaya hakim olmaz ancak nasýl olur ehli sünnet vel cemaat itkadýyla herkes kendi ibadetlerine çalýþarak çokça rabbisini zikrederek allah resulüde razý deðil bizim bu nefsi geçirdiðimiz dakikalardan allah resulüde bizde bu pcler varken ziyaretimizede gelmez hiç beklemeyelim ancak nasýl gelir sünneti seniyyeye riayet ederek
selametle
ah nefsim ölmezmisin ölenleri görmezmisin saçýn sakalýn aðarmýþ
hala rabbine teslim olmazmýsýn
Gönderen: 13.10.2006 - 23:01
Bu Mesaji Bildir   sonümmet üyenin diger mesajlarini ara sonümmet üyenin Profiline bak sonümmet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Begum su an offline Begum  
621 Mesaj -
v.a.s

:(ağlar

Allah (c.c) razi olsun ehli_ sunnet abi..
Cok güzel bir uyari. Ne deseniz haklisiniz.. Kendimden utandim!! Utandim!ağlar
Ama ne güzeldir ki insanin bir bahane ararken bunu (yaziyi) Furkan´i okumasi. Büyük bir ders aldim..
Allah (c.c) yar ve yardimciniz olsun..

Gönderen: 13.10.2006 - 23:02
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kardeslik_18 su an offline kardeslik_18  
61 Mesaj -
:(
Allah razi olsun
gül
Gönderen: 13.10.2006 - 23:09
Bu Mesaji Bildir   kardeslik_18 üyenin diger mesajlarini ara kardeslik_18 üyenin Profiline bak kardeslik_18 üyeye özel mesaj gönder kardeslik_18 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  
419 Mesaj -
RAVDA kimsenin Farz ibadetine mani olamaz...

Cünkü o namazini kilmayan kisi, ravda olmasa televizyon basinda geçirecekti namazini
yani RAVDA ya bos zamanini harcamak için gelmistir demektir
RAVDA ya faydali ilim ögrenmek için gelen herkes Farz ibadetlerini yapmak zorundadir ve yapmaktadir insAllah...
Saygilarimlagül
Gönderen: 14.10.2006 - 02:04
Bu Mesaji Bildir   3. Hanedar üyenin diger mesajlarini ara 3. Hanedar üyenin Profiline bak 3. Hanedar üyeye özel mesaj gönder 3. Hanedar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tutkunadem su an offline tutkunadem  
RE:
575 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Begum

v.a.s

:(ağlar

Allah (c.c) razi olsun ehli_ sunnet abi..
Cok güzel bir uyari. Ne deseniz haklisiniz.. Kendimden utandim!! Utandim!ağlar
Ama ne güzeldir ki insanin bir bahane ararken bunu (yaziyi) Furkan´i okumasi. Büyük bir ders aldim..
Allah (c.c) yar ve yardimciniz olsun..

ALLAH (C.C) RAZI OLSUN PAYLASIMINIZ ICIN

gül
Gönderen: 14.10.2006 - 08:21
Bu Mesaji Bildir   tutkunadem üyenin diger mesajlarini ara tutkunadem üyenin Profiline bak tutkunadem üyeye özel mesaj gönder tutkunadem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN gül
Gönderen: 14.10.2006 - 13:57
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k.@.p.t.@.n su an offline k.@.p.t.@.n  
94 Mesaj -
,,,,,,,,,,,gül ,,,,,,,,,,gül ,,,,,,,,
Gönderen: 14.10.2006 - 14:04
Bu Mesaji Bildir   k.@.p.t.@.n üyenin diger mesajlarini ara k.@.p.t.@.n üyenin Profiline bak k.@.p.t.@.n üyeye özel mesaj gönder k.@.p.t.@.n üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ehli_sunnet
...

Measselam...[/B]

ne kadar doðru bir tespit...
ne kadar doðru..
her zaman kendimi kontrol ederim...
acaba pc ibadetlerimden alýkoyar mý diye...
eger bunu baþarýyorsa burada
harcanan zaman bizi cehenneme itiyor demektir
çok dikkat etmek lazým..
tüm kardeþler bu kýsma çok dikkat etmeli bence...
Gönderen: 14.10.2006 - 14:15
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Iyiki Varsin Ehli_Sünnet Kardesim.... gül
ALLAHtan bir hediyesin uyanmamiz icin..

Kesinlikle simdi daha cok dikkat edecegim..
Uyarin icin tesekkürler..
ALLAH Senden razi olsun..
Örnek almaya calistigim Abi Abla ve Kardeslerden birisin..
InsaALLAH Senin gibi olmayi basaririz..ağlar

Aramizda bir cok bilgili Kardesler var,
ve Senin gibi Alimler..

Ama ben.. Ve benim gibi..
Bilesiniz ki.. Ne ögrendiysem RAVDAdan ögrendim..

Bir gün RAVDAda cok vakit harcadiysam,
demek oluyor ki, o gün daha az uyuyup diger Ibadetlerimi önceden yapmisim..

Ve InsaALLAH burdaki tüm Kardeslerim önce Farz olan Ibadetlerini yaptiktan sonra RAVDAya girerler..

Eger, günde en az 1 Cüz okuduysaniz, en az bir günlük Namaz kildiysaniz.. Zikir yaptiysaniz.. Salavat okuduysaniz..
Ancak o zaman PC basina gecin..

MSNe dikkat edin.. Bende fazla girmiyom..

Bunlari neden anlatiyorsun demeyin..
Birbirimize örnek olmak icin anlatiyorum (benden nekadar örneklik olmasada)

RAVDAda belki cok dolastim..
Ama Ibadetlerimde RAVDA sayesinde artti..

EHLI SÜNNET KARDESIMIN YAZISINI IYI OKUYUN,
FARZ VE NAFILE DE IBADETLERINI YAPTIKTAN SONRA INTERNETE GIRIN..

Ben RAVDAda önemli olan tüm konulara bakmasam icim rahat olmaz.. Cünkü ben fazla bilgisi olmayanlardanim.. Ve RAVDAda islerimde var..

Ama Bu Uyari cok iyi geldi..
Bazi seyleri degistirmemiz lazim..

Ve bilmedigim Farzlari ögrenicem InsaALLAH..

TESEKKÜRLER EHLI SÜNNET KARDESIM..

Bu uyariyi herkez dikkate alsin,
bosuna yazilmamis..
Bizim iyiligimiz icin yazilmistir..

R A V D A.. Iyiligimizi istiyor..
Namaz kilmasak RAVDAda ne isimiz var?
Diger farz olan Ibadetleri yapmasak neden RAVDAya giriyoruz..
RAVDAya ögrenmek icin giriyoruz..
Paylasmak icin..
En önemliside ögrendiklerimizi uygulamak icin..

Bugün bir yazi birimizi aglattiysa,
uyandirdiysa.. Ve biz yarin yine eski halimize dönersek.. O zaman hersey bos..

BILDIKLERIMIZI ÖGRENDIKLERIMIZI UYGULAYALIM..

Selam ve DUA ile..
Hakkinizi helal edin, umarim derdimi anlatabildim.. Kararsiz
Gönderen: 14.10.2006 - 16:27
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
618 Mesaj -
Ne diyim be mübarek sana...,
Allah (c.c.) senden razi olsun.

Kapanmis gözlerimizi actin,
Uyuyan gönülleri uyandirdin...!

Kendi namima,
alinmasi gereken payi aliyorum.
Geregi yapilacak ins.

Eline ve yüregine saglik..., Rabbim Ilmini artirsin!

AMIN!

Gönderen: 14.10.2006 - 16:27
Bu Mesaji Bildir   Hadimül Islam üyenin diger mesajlarini ara Hadimül Islam üyenin Profiline bak Hadimül Islam üyeye özel mesaj gönder Hadimül Islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  
RE:
595 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý vatandas72

Kapanmis gözlerimizi actin,
Uyuyan gönülleri uyandirdin...!

Kendi namima,
Geregi yapilacak ins.

Eline saglik..., Rabbim Ilmini artirsin!

AMIN!

Rabbim razi olsun senden ehli_sünnet abi, cok güzel bir yazi, ve cokta iyi bir hatirlatma olmus.

ALLAH(c.c) sizi razi oldugu kullarindan eylesin (Amin)

bende vatandas72 abinin yazisina tamamen katiliyorum gül
Gönderen: 16.10.2006 - 00:23
Bu Mesaji Bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diger mesajlarini ara ~YaZGuLu~ üyenin Profiline bak ~YaZGuLu~ üyeye özel mesaj gönder ~YaZGuLu~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilaratuba su an offline dilaratuba  
934 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN ABÝ ÇOK GÜZEL BÝR KONU ÝÇÝNDE BANA GÖRE UYARILAR VAR BUNLARDAN BÝRÝ BEN DÝNÝ KONULARDA ÇOK HASSAS OLDUÐUM ÝÇÝN ÝNTERNETTE OLSUN VEYA KÝTAPLARDA OLSUN DÝNÝ KONULARI OKUDUÐUM ZAMAN HEMEN ÝNANIRIM,DÝNÝ KONULARDA YANLIÞ HÜKÜMLER VERÝLMESÝNÝN ÇOK GÜNAH OLDUÐUNU VE KÝMSENÝN MESULÝYET ALTINA GÝRMEYECEÐÝNÝ DÜÞÜNDÜÐÜM ÝÇÝN HEMEN ÝNANIRIM HANÝ SÝZ DEMÝÞSÝNÝZ YA ÝNTERNETTE OKUDUÐUNUZ HER ÞEYE ÝNANIP GÖNDERMEYÝN BEN BU HATAYI BÝR ÝKÝ DEFA YAPTIM ÝNÞAALLAH BÝR DAHA OLMAZ HAKKINIZI HELAL EDÝN,YAZILARINIZI BEÐENEREK OKUYORUM.
Gönderen: 27.10.2006 - 16:32
Bu Mesaji Bildir   dilaratuba üyenin diger mesajlarini ara dilaratuba üyenin Profiline bak dilaratuba üyeye özel mesaj gönder dilaratuba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
herdem su an offline herdem  
RE:
365 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý vatandas72

Allah (c.c.) razi olsun.

Kendi namima,
Geregi yapilacak ins.

Eline ve yüregine saglik..., Rabbim Ilmini artirsin!

AMIN!

Gönderen: 25.11.2006 - 14:16
Bu Mesaji Bildir   herdem üyenin diger mesajlarini ara herdem üyenin Profiline bak herdem üyeye özel mesaj gönder herdem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  
1543 Mesaj -
Es Selamu Aleykum Ve Rahmetullah...

Ehl-i Sünnet kardeþim ALLAH-U TEALA RAzý olsun ÝnþALLAH. Elhamdülillah ibadetlerimden alý koymuyor zira bilgisayara ancak saat 22:40 dan itibaren girebiliyorum bazen ona bile yetiþemiyorum.

Lakin lüzumsuz geçiren çok kiþiye þahit olup üzülüyorum. Ýnternet hakikaten bir cevher þöyle ki: En güzel Ýlmi bilgilere ulaþabiliyorsunuz bu güzel bilgileri ve bildiklerinizi bu güzel ortam sayesinde binlere milyonlara ulaþtýrabiliyor ve güzel bir hizmet yapýyorsunuz. Ama tabi gayesi bu olan kardeþlerimiz için...
Gönderen: 25.11.2006 - 23:08
Bu Mesaji Bildir   Havz-i Kevser üyenin diger mesajlarini ara Havz-i Kevser üyenin Profiline bak Havz-i Kevser üyeye özel mesaj gönder Havz-i Kevser üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
PRENSES_0656 su an offline PRENSES_0656  
v.a.s
155 Mesaj -
Allah Razı Olsun bizi tekrar aydýnlattýnýz için
Gönderen: 25.11.2006 - 23:20
Bu Mesaji Bildir   PRENSES_0656 üyenin diger mesajlarini ara PRENSES_0656 üyenin Profiline bak PRENSES_0656 üyeye özel mesaj gönder PRENSES_0656 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
astaravista253 su an offline astaravista253  
791 Mesaj -
gülAllah Razı Olsun
Gönderen: 26.11.2006 - 16:47
Bu Mesaji Bildir   astaravista253 üyenin diger mesajlarini ara astaravista253 üyenin Profiline bak astaravista253 üyeye özel mesaj gönder astaravista253 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
önemine binaen....
618 Mesaj -
bu konu o derece önemliki...,

tekrar gündeme gelmesinde ve herkes tarafindan okunmasinda büyük fayda olacagi düsünülmüstür.

EHLI SÜNNET güzel kardesimin actigi bu konuyu, tekrar okumak ve geregini yapmak üzere sizlerin paylasimlarina sunuyorum.

Tüm noksan sifatlardan münezzeh, Alemlerin Rabbi olan yüce Allah'a emanetsiniz.

Es selamu aleyküm ve rahmetullah....
Gönderen: 21.01.2007 - 20:07
Bu Mesaji Bildir   Hadimül Islam üyenin diger mesajlarini ara Hadimül Islam üyenin Profiline bak Hadimül Islam üyeye özel mesaj gönder Hadimül Islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  
273 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ehli_sunnet

Esselamu Aleykum Ve Rahmtullahi Ve Berakatuhu...

AÇIKLAMA= Ehl-i Sünnet Ýtikadýný Her Daim Muhafaza Etmek ve Bunun Ýçin Sapýk Göruþlerden Uzak Durmak...Ýtikad-a Halel Yani Zarar Verecek Zehirli Oklardan Kaçýnmak...Ve Ýlim ve Maneviyat Ýle Meþgul Olmak ...Altýn ve Yakut Misali Ehl-i Sünnet Kaynaklý Eserler Okumak
Sadece Baska Yerde Yazýlaný Belki De Kendisi Dahi Okumadan Buraya Yazmamak..Ýnternet-i Tamamen Doðru Bir Kaynak Olarak Görmemek Paylaþýmlarýný Kitabi ve Bizatihi Yazmak...

Measselam...

gülgülgül

gül Caným Kardeþim Rabbim senin gibi kardeþlerimizi çogaltsýn inþaALLAHgül
Allah Razı Olsun

Sevgi,Selam ve Dua ile

Gönderen: 21.01.2007 - 23:38
Bu Mesaji Bildir   Üsve-i Hasene üyenin diger mesajlarini ara Üsve-i Hasene üyenin Profiline bak Üsve-i Hasene üyeye özel mesaj gönder Üsve-i Hasene üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  
RE:
273 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý YeSiLKuBBeM

Eger, günde en az 1 Cüz okuduysaniz, en az bir günlük Namaz kildiysaniz.. Zikir yaptiysaniz.. Salavat okuduysaniz..
Ancak o zaman PC basina gecin..

MSNe dikkat edin.. Bende fazla girmiyom..

Namaz kilmasak RAVDAda ne isimiz var?
Diger farz olan Ibadetleri yapmasak neden RAVDAya giriyoruz..

gül YeþilKubbeM Kardeþim Sizi acizane takip etmeye çalýþýyorum, eklemeleriniz çok isabetli ve muhabbetullah yüklü inþaALLAH daha fazla zaman ayýrmak nasip olur Ravdaya gül

Rabbim bizi boþa geçen zamandan ve ömürden muhafaza eylesin. Rabbim bizi dengeden ayýrmasýn, ifrat ve tefritden muhafaza eylesin.

Hayatta en önemli þey, eþyanýn hakikakini yani varlýk ve veriliþ hikmetini kavramak herþeye hak ettiði deðeri vermek ve zamaný doðru kullanmak çünkü zaman doðru kullanýlýrsa herþeye yetecek kadar fýrsat her kula verilmiþtir.

Sevgi,Selam ve Dua ile..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son M.MasuM tarafından, 22.01.2007 - 00:53 tarihinde.
Gönderen: 22.01.2007 - 00:52
Bu Mesaji Bildir   Üsve-i Hasene üyenin diger mesajlarini ara Üsve-i Hasene üyenin Profiline bak Üsve-i Hasene üyeye özel mesaj gönder Üsve-i Hasene üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 869 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.66406 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.