ivermectin ivermektin stromectol generique kaletra stromectol apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » El Ezher'den Coca Cola'ya darbe: HARAM !!!

önceki konu   diğer konu
45 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
El Ezher'den Coca Cola'ya darbe: HARAM !!!
259 Mesaj -
El Ezher'den Coca Cola'ya darbe: HARAM !!!

El Ezher üniversitesine baðlý Yüksek Ýslami Ýþler Meclisi, yaptýklarý bir incelemenin ardýndan Coca Cola ve Pepsi’nin içilmemesi gerektiðini açýkladý. Her iki içeceðin içinde domuz etinden bazý maddelerin konulduðunu tespit ettiklerini açýklayan Meclis, Müslümanlarý Coca Cola ve Pepsi’yi içmemeye davet etti. Bu tür gazlý içeceklerin insanlar için zorunlu þeyler olmadýðýný belirten Meclis, zor durumlarda “Zarûretler haramý mübâh kýlar” kaidesi gereðince domuz, içki ve ölü etinin dahi sadece ölünmeyecek kadar yenilmesine izin verildiðini açýkladý. Meclis, böyle bir zorunlu durum olmadýðýna göre Müslümanlarýn bu tür ferahlatýcý içeceklerden uzak durmalarýný önerdi. Ürdün'de geçen gün uzun zamandýr yapýlan araþtýrma sonucu yapýlan açýklamada, Coca Cola ve Pepsi'nin domuz'dan yapýlmýþ bazý katký maddeleri içerdiði açýklanmýþtý.

Coca Cola ve Pepsi geçtiðimiz hafta Hindistan’da içinde zehirli bulunduðu gerekçesiyle ülke çapýnda resmen yasaklanmýþtý.

Kaynak: http://www.akhbaralaalam.net/haber_detay.php?haber_id=921

Gönderen: 24.08.2006 - 00:43
Bu Mesaji Bildir   _313_ üyenin diger mesajlarini ara _313_ üyenin Profiline bak _313_ üyeye özel mesaj gönder _313_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  
514 Mesaj -
Bende daha yeni haberlerde gördüm bu haberi !!!!!

Bundan sonra coca cola icmemek icin ikinci bi nedenimiz daha oldu... HARAM!!

Tüm müslüman kardeslerimi elimden geldigince uyaracagim....
Gönderen: 24.08.2006 - 20:09
Bu Mesaji Bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diger mesajlarini ara .-.-Saliha-.-. üyenin Profiline bak .-.-Saliha-.-. üyeye özel mesaj gönder .-.-Saliha-.-. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_313_ su an offline _313_  
Yolun acik olsun kardesim, selametle...
259 Mesaj -
Yolun acik olsun kardesim, selametle...
Gönderen: 24.08.2006 - 20:44
Bu Mesaji Bildir   _313_ üyenin diger mesajlarini ara _313_ üyenin Profiline bak _313_ üyeye özel mesaj gönder _313_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
zaten icmiyorduk icenlere bi neden daha icmemek icin

H A R A M

Gönderen: 24.08.2006 - 22:13
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Bundan önce fetvalarý ezher'den mi alýyordunuz kardeþler???

Haram lafzýný kullanmak bile bir vebal gerektirir.

coca-cola içmeyin , içirtmeyin ama haram olduðu hakýknad sadece el-ezheri kaynak alýrsanýz büyük vebale girersiniz haberiniz ola...
Gönderen: 24.08.2006 - 22:16
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dila_89_06 su an offline dila_89_06  
44 Mesaj -
ÇOK SAOLUN ALLAH RAZI OLSUN ÝÇMÝYORDUK ZATEN AMA HARAM OLMASININ SEBEBÝNÝ YÝNEDE ÖÐRENMEK ÝSTEMÝÞTÝM. DUALARDA BULUÞMAK DÝLEÐÝYLE ALLAHA EMANET OLUN.
Gönderen: 24.08.2006 - 22:27
Bu Mesaji Bildir   dila_89_06 üyenin diger mesajlarini ara dila_89_06 üyenin Profiline bak dila_89_06 üyeye özel mesaj gönder dila_89_06 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
kafaya göre degil genele göre konusun
2687 Mesaj -
ezher hersey mi
icmeyin
haram kalibina soktu mu islam mi--
ezher cok seye de gecmiste haram dedi bir kismi hala tartisiliyor
ezher demek islam demek degil
özeli genel kilmayalim

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son NurBahcesi tarafından, 24.08.2006 - 22:43 tarihinde.
Gönderen: 24.08.2006 - 22:42
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sofuoglu38 su an offline sofuoglu38  
541 Mesaj -
burda yanlis olan nedir?

illa itibar etmeniz icin fetvayi diyanetmi verecek?

bi arastirma yapilmis,icinde domuz katki maddesi oldugu itibari ile,haram denmis,ha itibar eder veya etmezsiniz,sizi baglar veya baglamaz,bu herkesin kendi kararidir,

ama efendimizin(s.a.v) hadisi geregi,supheli seylerden uzak durmamiz,muslumanin imani icin gerekli sartlardan birisidir.

haram denilene degilde,harama helal denilenlere bakmamiz bizler icin daha faydali olur,
haram denileni yerine getirdiginizde ondan uzaklasdigimizda pek birsey kaybetmeyiz,
ama harama helal denilene itibar edersek cok sey kaybederiz...

bakalim bu konuya fikih uzmanlari ne diyecek.....düsün

selametle

Gönderen: 25.08.2006 - 01:53
Bu Mesaji Bildir   sofuoglu38 üyenin diger mesajlarini ara sofuoglu38 üyenin Profiline bak sofuoglu38 üyeye özel mesaj gönder sofuoglu38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
259 Mesaj -
Su anda yeryüzünde müslümanlari baglayacak bir kurum belki yok, dileyen kabul eder, dilemeyen etmez.

Selametle...
Gönderen: 25.08.2006 - 07:47
alemihuccet su an offline alemihuccet  
359 Mesaj -
Allah(cc) 'un hakiki dostlarý þüpheliden bile sakýnýr.incelemedim ama coco cola nýn yahudi malý olmasý baþlý baþýna þüphe etmeye yeterlidir...
Mü'min uyanýk ve akýllý olmalý,aldýðýný-verdiðini iyi tesbit etmelidir..
Gönderen: 25.08.2006 - 12:23
Bu Mesaji Bildir   alemihuccet üyenin diger mesajlarini ara alemihuccet üyenin Profiline bak alemihuccet üyeye özel mesaj gönder alemihuccet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
herdem su an offline herdem  
Konu icon    RE:
365 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Firdevs01

zaten icmiyorduk icenlere bi neden daha icmemek icin

H A R A M

HARAMMMM
Gönderen: 25.08.2006 - 12:34
Bu Mesaji Bildir   herdem üyenin diger mesajlarini ara herdem üyenin Profiline bak herdem üyeye özel mesaj gönder herdem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
2683 Mesaj -
Þüpheli þeylerden sakýnmanýn yeni tanýmý "HARAM"mýdýr?
Gönderen: 25.08.2006 - 14:01
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu kardesim
541 Mesaj -
supheli seylerden kacinmamizi bize ogutleyen Efendimiz (s.a.v)'dir,

zira herbir suphe insanin kalp ve ruhunda yaralar acar
ve bu yaralar da en kisa vakitte tevbe-istigfar ile, nedametini hissedip Rabb-ine iltica ile imha edilmezse;
buyurler ve kalbi de ruhu da kaplarlar.
ve neticede muhurlenmis kalpler guruhuna girme ihtimali var Allah(c.c) muhafaza.
Bu ve bunlar gibi daha nice sebeplerden oturu
(ki kimisinin hikmetini az cok derkedebilsek de ekseriyetininkini bu gozler ile goremiyoruz)
supheli seylerden kacinmak hadis-i serif'de de buyruldugu gibi en istikametlisidir.

zira efendimiz(s.a.v) supheli seylerden kacinin demisse,o kafasina gore degil Alah(c.c) hukumlerine gore bildirmisdir.

Allah(c.c) mealen soyle buyuruyor.

O Peygamberler Allah'in Hidayet Ettigi Kimselerdir. O Halde Sen de Onlarin Gittigi Dogru Yolu Tutup Onlara Uy, O Yoldan Yürü (En-am: 90)
navy]

[navy]Biz Ona Nezdimizden Bir Rahmet Verdik, Tarafimizdan Has Bir Ilim Ögrettik. (Kehf: 65)

Ey Iman Edenler! Eger Siz Allah'tan Korkar, Takvâ Sahibi Olursaniz, O Size Furkan (Iyi Ile Kötüyü Ayirdedecek Bir Marifet Bir Nur) Verir. (Enfâl: 29)

Ebu Saîd-i Hudrî -radiyallahu anh-den rivayet edildigine göre
Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz söyle buyurdular:

Süphesiz ki cennetlikler, üzerlerindeki kösk sahiplerini sizin dogu ve bati ufkunda kavusmakta olan parlak yildizi gördügünüz gibi görürler. Çünkü aralarinda fark vardir.
Ashâb-i kiram:
Yâ Resulellah! Bunlar peygamberlerin yerleridir. Baskalari onlara ulasamaz. deyince buyurdular ki:

Bilâkis!.. Nefsim kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, onlar Allah'a iman eden ve peygamberleri tasdik eden bir takim adamlardir.

(Müslim: 2831)

hukumler ortada ,artik harammi degilmi,siz karar verin,
bizim acizane bildigimiz bu kadar

selametle

Gönderen: 25.08.2006 - 15:22
Bu Mesaji Bildir   sofuoglu38 üyenin diger mesajlarini ara sofuoglu38 üyenin Profiline bak sofuoglu38 üyeye özel mesaj gönder sofuoglu38 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
herdem su an offline herdem  
Konu icon   
365 Mesaj -
Vebale girmekten Allah(c.c)'a sýðýnýrým

Her iki içeceðin içinde domuz etinden bazý maddelerin konulduðunu tespit ettiklerini açýklayan Meclis,

Domuz eti belli þartlar dýþýnda haram deðil midir düsün
Bununla iliþkilendirip haram olduðunu düþünmüþtüm.
Birisi bizi bilgilendirsin.. Lütfen..
Ýçmiyorum ama en azýndan insanlarý uyarýrken doðru þekilde
bilgi vermek istiyorum.
Gönderen: 25.08.2006 - 15:41
Bu Mesaji Bildir   herdem üyenin diger mesajlarini ara herdem üyenin Profiline bak herdem üyeye özel mesaj gönder herdem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nefret su an offline Nefret  
...
135 Mesaj -
benim vatanýmda hiç kimse içmez en azýndan benim cevremdekiler kolaya içki gözüyle bakarlar...
Gönderen: 25.08.2006 - 19:25
Bu Mesaji Bildir   Nefret üyenin diger mesajlarini ara Nefret üyenin Profiline bak Nefret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
...
135 Mesaj -
islamiyet basit bi din deðildir alýnan karalar insan mantýðýndan ilerde dayanaklara oturtulmalýdýr öle yanlýþ olan herçeye haram denmez denemez denirse büyük bi gaflettir günahdýr Türk kardeþlerim sizler Ýslamýn sancaðýný yüzyýllar boyunca taþýmýþ yüce bir milletsiniz islam dinini birkaç arap ulemadan öðrenmeyecek kadar onurlu olmalýsýnýz o ulemalarýnz samimiyetleri konusunda epeyce süpheliyim ben
bir boþnak kardeþiniz olarak size düþen görevi tekrar üstlenmek zorunda olduðunuzu hatýrlatmak isterim...
Gönderen: 25.08.2006 - 21:33
Bu Mesaji Bildir   Nefret üyenin diger mesajlarini ara Nefret üyenin Profiline bak Nefret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yazik sana ne demek bikac arap ulema?
259 Mesaj -
Yazik sana ne demek bikac arap ulema? Bizim peygamberimiz de s.a.v. ARAP idi! Aklini basina topla, dinle ey müslüman bak Peygamberimiz s.a.v. ne buyuruyor: "Kavmiyetcilik davasina kalkan bizden degildir!"

Bu is irk degil ümmet isidir!!!

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son _313_ tarafından, 25.08.2006 - 23:04 tarihinde.
Gönderen: 25.08.2006 - 23:03
541 Mesaj -
hem bizim orda cola icki sayilir icilmez diyorsun,
hemde akabinde arap ulemalarina itibar edilmez diyorsun

orasi El Ezher universitesi,dogrudur,
ordakilerde arapdir,siz arap diye itibar etmeyin

bizim universitelerdeki zekeriya beyaz gibi,yasar nuri gibi turk ulemalar var,
siz onlarin fetvalarina kulak verin o zaman, ne diyelim

madem siz alimlerde irkina bakiyorsunuz,

e buyurun o zaman

Gönderen: 26.08.2006 - 00:05
vipervoles su an offline vipervoles  
RE: Yazik sana ne demek bikac arap ulema?
88 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý _313_

Yazik sana ne demek bikac arap ulema? Bizim peygamberimiz de s.a.v. ARAP idi! Aklini basina topla, dinle ey müslüman bak Peygamberimiz s.a.v. ne buyuruyor: "Kavmiyetcilik davasina kalkan bizden degildir!"

Bu is irk degil ümmet isidir!!!

s.a 313 kardesim peygember efendimiz s.a.v arap olmasý ondan sonra gelen araplarýn ustun oldugunu gostermez Ayrýca islama en cok hizmet eden millet kimdir

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son vipervoles tarafından, 26.08.2006 - 00:20 tarihinde.
Gönderen: 26.08.2006 - 00:19
Bu Mesaji Bildir   vipervoles üyenin diger mesajlarini ara vipervoles üyenin Profiline bak vipervoles üyeye özel mesaj gönder vipervoles üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
"Üstünlük ancak takva iledir"
259 Mesaj -
Aleyküm selam kardesim, "Üstünlük ancak takva iledir", ben Araplarin en üstün millet olduklarini iddia etmedim.

Islama en cok hizmet eden milleti ölcecek; kilo veya metre gibi bir ölcü birimi yok. Sen türkler diyeceksin belki ama bunu kesin olarak ancak ALLAHÜ TEALA bilir. Araplar da 100 sene icinde ISLAMi 3 kitaya tarihte görülmemis bir sekilde yaymistir.

Hem bunlari biz müslümanlarin konusmasi bile yersiz, cünkü biz bir tek milletiz, o da MILLET-I IBRAHIM, kabir de bunu sorarlar.

Öyle veya böyle hic kimsenin dinimiz acisinda irka dayali bir üstünlük iddia etmesi caiz degildir. Peygamber Efendimizin s.a.v. sözleri dururken biz ne diyelim?: "Ne arabin aceme, nede acemin araba bir üstünlügü yoktur!"

Selametle...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son _313_ tarafından, 26.08.2006 - 00:49 tarihinde.
Gönderen: 26.08.2006 - 00:48
=(
135 Mesaj -
ya Türk kardeþlerim siz böle insan deðildiniz ne oldu size...
ben araplarýn içini dýþýný biliyorum bana gelip onlarý anlatmayýn coca cola çok kötü birþey olarak görülür benim ülkemde hatta onu satan esnafa kötü bakarlar ancak haramdýr demek büyük vebal içerir BÝRKAÇ KENDÝNÝ BÝLMEZ ARAP ULEMAnýn sözüne inanýp onlarýn peþine düþemem açarým Kuran-ý Kerimi okurum efendimiz Muhammedin ne dereler hadislerini benimde aklým mantýðým var kendim karar verebilirim
Birde size yazýk be Türkiyede Ulema lafýný duyunca aklýnýca medya maynumlarýmý geliyor sizin zihninizde ulemanýn yeri bu demek ne diyim
Allah Ummet_i Muhammediin sonun hayýr etsin biz cephelerde savaþýyoruz mermi yiyoruz þehit düþüyoruz aman Ýslama küfür edilmesin diye ama bi zamanlar bize dini öðreten yüce millet bizden beter olmuþ yazýklar olsun diyorum þu hasta yataðým yediðim mermiler deðil sizin bu kendinizi bilmez sözleriniz yaraladý beni adam deðilsiniz....
Gönderen: 26.08.2006 - 08:47
...
135 Mesaj -
bak kardeþ konuyu açtýn diye her gelen olumsuz eleþtiriye þiddetl cevap vermeye devam etme bu sana ilk uyarým ....
Gönderen: 26.08.2006 - 08:49
Önce edep, önce edep!
259 Mesaj -
Sen bildigin devam et, önce bizi göge cikardin, sonra yerin dibine soktun, bizim derecemiz senin ölcünle degil, takvayla ölcülür. Sen bu dini nerden ögrendin bilemiyorum ama ISLAM a pek benzemiyor!

Gezdim Halep ile Sam´i

Eyledim ilmi talep

Ilmi sonra gelir, dediler

Önce edep, önce edep!

Gönderen: 26.08.2006 - 11:11
88 Mesaj -
sonradan bazý seyleri haram diye lanse etmek islamiyete zarar verir endiþesindeyim
Gönderen: 26.08.2006 - 13:12
Bu Mesaji Bildir   vipervoles üyenin diger mesajlarini ara vipervoles üyenin Profiline bak vipervoles üyeye özel mesaj gönder vipervoles üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
oncenamaz su an offline oncenamaz  
herseyin haram olmasi gerekir mi
197 Mesaj -

illa herseyde harama kapi aralamak
ezheri de bilirim hangi komisyon karar vermistir
veren ilahiyyatcilar kimlerdir
genel midir
gerekceler nelerdir
baglayici ayetler hangileridir
....
vesselam
icmeyin en iyisi..
ama haram gerekcelerini okumak lazimdir

Gönderen: 26.08.2006 - 13:30
Bu Mesaji Bildir   oncenamaz üyenin diger mesajlarini ara oncenamaz üyenin Profiline bak oncenamaz üyeye özel mesaj gönder oncenamaz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
bana bak 313
135 Mesaj -
siz önce orasý burasý açýk kadýnlarýnýza laf geçirin ondan sonra gelin benim dinime laf uzatýn senden çok çok ii bildiðime eminim dinimi biz bu uðrurda çarpýþýyoruz bu uðurda ölüyoruz öldürüyoruz sen evinde zevki sefa yapýp bilgisayar baþýnda ahkam keserken biz daðlarda su bulamayýp kar suyuyla abdest alýyorduk sen ve sen gibiler güneþde kalmamak için cumayý terkederken bizim üstümüzden mermiler roketler geçiyordu bi o halde bile namazýmýzý terketmiyorduk yani sizin inancýnýzla bizim inancýmýz arasýndaki uçurumu þimdi daha ii anlayabilirsin kardeþim Allaha Emane Ol... þurda tartýþýyoruz ama birbirimizin dinine dil uzatamamalýyýz ben dinim için þu an tedavþi altýnayým dinim için en yakýn arkadaþým yanýmda can verdi þundan hiç þüphe etme ukala ukala konuþmaya devam edip dinime dil uzatýrsan sen ve senin gibi niceleri öldürmekten çekinmem terbiyesizliðin anlamý yok...
Gönderen: 26.08.2006 - 13:48
Nazligul su an offline Nazligul  
1113 Mesaj -
karismak istemezdim ama..
neden senin dinin benim dinim diye ayirim yapiyorsunuz ki simdi?
üzüldüm dogrusu..
Elhamdülillah hepimiz müslüman degilmiyiz?
Tartismayi fazla uzatmamakdan yanayim abilerim...
Herkesin Kalbini Allah bilir, imaninida dininide...

gül

Gönderen: 26.08.2006 - 13:54
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
bacım
135 Mesaj -
ben fikrimi dile getiriyorum adam senin inandýðýn þey islama benzemiyor filan diyor bu þahýs karþýmda olmadýðýna dua etsin...
Gönderen: 26.08.2006 - 13:57
RE: bana bak 313
2683 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Nefret

siz önce orasý burasý açýk kadýnlarýnýza laf geçirin ondan sonra gelin benim dinime laf uzatýn senden çok çok ii bildiðime eminim dinimi biz bu uðrurda çarpýþýyoruz bu uðurda ölüyoruz öldürüyoruz sen evinde zevki sefa yapýp bilgisayar baþýnda ahkam keserken biz daðlarda su bulamayýp kar suyuyla abdest alýyorduk sen ve sen gibiler güneþde kalmamak için cumayý terkederken bizim üstümüzden mermiler roketler geçiyordu bi o halde bile namazýmýzý terketmiyorduk yani sizin inancýnýzla bizim inancýmýz arasýndaki uçurumu þimdi daha ii anlayabilirsin kardeþim Allaha Emane Ol... þurda tartýþýyoruz ama birbirimizin dinine dil uzatamamalýyýz ben dinim için þu an tedavþi altýnayým dinim için en yakýn arkadaþým yanýmda can verdi þundan hiç þüphe etme ukala ukala konuþmaya devam edip dinime dil uzatýrsan sen ve senin gibi niceleri öldürmekten çekinmem terbiyesizliðin anlamý yok...

Ne yapmýþ olursan ol!!!

Bir kardeþine böyle davranabiliyorsan, böyle sözler edebiliyorsan benim için ehemmiyeti yok. Þüphesiz Allah katýnda vardýr. Ve En iyisini o bilir.

Tedavi altýnda olduðunu, biraz psikolojinin bozulduðunu söylüyorsun. Ben yukarýdaki sözcükleri bunun için kullandýðýný varsayýyorum. Zira böyle bir hafifletici sebeb olmasaydý, bir kardeþine seni öldürürüm demenin cezasýný da sert bir þekilde çekerdin...

Kendi adýma konuþacak olursam, bosnada neler olup bittiðini biliyoruz þükür... Sanki herþeye þer'i hükümlere göre karar veriliyor ve sanki sokakta hiç açýk kadýn yok!!! hatta dik alasý var bunu biliyoruz...

Ayrýca siz cephede savaþýrken bizde burda size dualarýmýzla eþlik ediyorduk...

Eðer siz ve biz'i kaldýrmazsak ne siz o bunalýmdan kurtulabilirsiniz ne de biz sokakta çýplak dolaþan kadýnlarýmýzý ýslah edebiliriz...

Biraz silkelen ve kendine gel...

baþa dönecek olursak, ben kendi adýma psikolojinin düzelmesi içn, bunalým anlarýný tekrar yaþamaman için senin yanýndayým ve her türlü desteðe hazýrým ama sen bir kardeþine seni öldürürüm diyebilecek kadar ileri gidebiliyosan hadi buyur öldür, ama önce lübnanda , filistinde mazlum kaný içenleri öldür...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son fosaloglu tarafından, 26.08.2006 - 14:02 tarihinde.
Gönderen: 26.08.2006 - 14:01
Haklısın
135 Mesaj -
Aslýnda bi anlýk bi sinirle söledim o sözü yoksa böle bi günahla rabbimin huzruna gidemem ama kardeþim benim tek varým yoðum dinim inancým dinime kimse dil uzatamaz afedersiniz...
Gönderen: 26.08.2006 - 14:05
2683 Mesaj -
Sana yakýþaný yaptýn...

Allah razý olsun.

Takvaný sergiledin tekrar. Eminim o da yazdýðý acaiplikten dolayý özür dileyecektir.

Eðer bir önceki mesajýmda sana kaba gelen bir sözcük kullanmýþsam hakkýný helal et. Özür dilerim.

Bu konunun da artýk kapanmasýný rica ediyorum.

Haram yada deðil, eðer domuz eti veya yaðý varsa zaten baþtan haramdýr bunun için fetvaya da gerek yok sanýrým.Ama colada domuz etinin ne iþi var onu da anlamadým...

Ýçmeyin/içirtmeyin ...

Gönderen: 26.08.2006 - 14:15
.
135 Mesaj -
ben bütün müslüman kardeþlerime hakkýmý helal ediyorum herzaman çünkü onlar için savaþýyoruz onlarýn cehennemdeki azabýný artýrmaya içimiz el vermez Allah hepimizden razý olsun...
Gönderen: 26.08.2006 - 14:19
Nazligul su an offline Nazligul  
RE:
1113 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý fosaloglu

Ýçmeyin/içirtmeyin ...

budur...
Gönderen: 26.08.2006 - 14:22
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
135 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ozanask

Nefret ; keþke biraz kendinizi tanýtsaydýnýz veya tanýttýnýz ben kaçýrdým, pardon.
Yazýlarýnýzda devamlý Türk kardeþlerim diye hitap ettiðinize göre Türk deðilsiniz , ama maþaAllah çok güzel yazýp okuyabiliyorsunuz. Yaralandýnýz Ýstanbula tedavi için geldiniz þuan hastaneden yazýyosunuz.

Bak kardeþim sana bir iki sözüm olacak, Bu Millet Yani Türk Milleti; Dini , Vataný , Namusu için Gözünü kýrpmadan can veren bir Millettir Ecdadýmýz öyleydi, þimdide öyle.Hergün Onlarca vatan evladý bu Topraklar için gözünü kýrpmadan Þehit oluyor.

Seninde Vatanýn ,Dinin , Namusun için savaþman kadar normal biþi yok eðer sen,
Nereliysen artýk orada vataným için savaþýyorum ,yaralandým diye bize ahkam kesmene ,bazý kardeþimizi ölümle tehdit etmene müsade edeceðimi sanýyorsan yanýlýyorsun. Beðenmediðin o insanlarýn hastanesinde tedavi gördüðünü ve huzurlu yatabildiðini unutma.

Vatan uðrunda ölen varsa Vatandýr!!!

kardeþim Allah Hepinizden Razý Olsun inþallah eski halime geri dönerim eskisi gibi davamýn yolcusu olurum ben size yabancý deðilim yýllarca bu ülkede yaþadým ömrümün nerdeyse 12- 13 senesi Türkiyede(konyada sivas erzurum istanbul) da geçti ama þunuda inkar edemem aslanýn yavrusu aslan olur sizin kanýnýzda var yönetmek savaþmak maðlup etmek
ama biraz aslýnýza dönmeniz gereklidir diye düþünüyorum lafým tüm Müslüman Türklere yanlýþ anlamayýn sizi aþaðýlamak gibi bi amacým yok saten haddimde deðil sadece eskisi gibi deilsiniz bunun farkýna varýn demek istedim ...
.

Gönderen: 26.08.2006 - 14:45
recepholding su an offline recepholding  
RE:
1613 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ozanask

Nefret ; keþke biraz kendinizi tanýtsaydýnýz veya tanýttýnýz ben kaçýrdým, pardon.
Yazýlarýnýzda devamlý Türk kardeþlerim diye hitap ettiðinize göre Türk deðilsiniz , ama maþaAllah çok güzel yazýp okuyabiliyorsunuz. Yaralandýnýz Ýstanbula tedavi için geldiniz þuan hastaneden yazýyosunuz.

Bak kardeþim sana bir iki sözüm olacak, Bu Millet Yani Türk Milleti; Dini , Vataný , Namusu için Gözünü kýrpmadan can veren bir Millettir Ecdadýmýz öyleydi, þimdide öyle.Hergün Onlarca vatan evladý bu Topraklar için gözünü kýrpmadan Þehit oluyor.

Nereliysen artýk orada vataným için savaþýyorum ,yaralandým diye bize ahkam kesmene ,bazý kardeþimizi ölümle tehdit etmene müsade edeceðimi sanýyorsan yanýlýyorsun. Beðenmediðin o insanlarýn hastanesinde tedavi gördüðünü ve huzurlu yatabildiðini unutma.

BIZ HERSEYIN FARKINDAYIZ OZANASK TURKCESININDE CELISKILI SOZLERININDE AMA ORTAMIMIZI GERMEYE CALISMAK ISTEYENLERE KARSI SESSIZ KALMALIYIZ YOKSA HUZUR BOZULUR KAALE ALMAYIN..... BU VATAN BOS DEGIL ....SELAM VE DUA ILE
Gönderen: 26.08.2006 - 14:46
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
2683 Mesaj -
Neden herkesin milliyetçilik damarlarý kabardý birden.

Belli ki kendini türk gibi hissetmiyor. Doðaldýr!

Ama müslüman türk kardeþlerim diye hitap ediyor.

Irkçýlýðý eleþtirenler ýrkçýlýk mý yapýyor ne ?

Gönderen: 26.08.2006 - 14:57
2683 Mesaj -
ozanask kardesim;

3-5 mesaj öncesini okursan benim tepkimi, kardesin verdiði cevabý ve olayýn nasýl son bulduðunu görebilirsin.

Hatasýný anlayaný, sen niye hata ettin diye eleþtirmek ozakask'a yakýþmaz. Benden yaþ olarak büyüksün diye tahmin ediyorum. Saygýsýzlýk algýlama ama benim naçinaze fikrim budur...

Gönderen: 26.08.2006 - 15:09
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
618 Mesaj -
Arkadaslar,

hani,
sunu ifade etmeden gecemiyecegim.

313 nikli kardesimi diger forumlardan da takip eder ve iyi tanirim.
Genellikle arastirmaci bir yönü var.
Allah razi olsun,
bir cok bilmedigimiz hadiseleri sayesinde gördüm ve ögrendim.
Ravda'da da pek öyle tartismali konulara girmedigini görürsünüz.
Ilmi eklemelerinin tümü Ehli Sünnet kaynaklidir. Her yazdigina katilmasamda ( ki böyle bir kaide yok),
yazilarini gerek burada ve gerekse diger forumlarda severek takip ediyorum.
Yani,
Polemigi sevmiyen,
mütevazi biridir.

arada bir yanlis anlasilmadan ötürü bir birinizi kirmayin lütfen.

Nefret kardesim,
sanada gecmis olsun,
acil sifalar niyaz ederim.
Gönderen: 26.08.2006 - 16:06
Bu Mesaji Bildir   Hadimül Islam üyenin diger mesajlarini ara Hadimül Islam üyenin Profiline bak Hadimül Islam üyeye özel mesaj gönder Hadimül Islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE:
135 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý recepholding

Alıntı
Orijýnalý ozanask

BIZ HERSEYIN FARKINDAYIZ OZANASK TURKCESININDE CELISKILI SOZLERININDE AMA ORTAMIMIZI GERMEYE CALISMAK ISTEYENLERE KARSI SESSIZ KALMALIYIZ YOKSA HUZUR BOZULUR KAALE ALMAYIN..... BU VATAN BOS DEGIL ....SELAM VE DUA ILE

BAKIN KARDEÞLERÝM BEN DÝNÝM ÝÇÝN SAVAÞTIM ENYAKINIMDA DAHÝL OLMAK ÜZERE HERÞEYÝMÝ KAYBETTÝM BENÝM BU KADAR BAÐLI OLDUÐUM BÝÞEYE BÝ GÜN KENDÝNÝ BÝLMEZÝN TEKÝ GELÝR YALAN DERSE BEN ONA HERÞEYÝ SÖLERÝMM BU KONU BURDA KAPANDI DAHA KÝMSE BU TARTIÞMA HAKKINDA LAF ETMESÝN SONUÇDA O HERGELE BENÝM DÝNÝME DÝL UZATTI SENÝN YAÞADIÐIN ÞEY ÝSLAM DEÐÝL DEDÝ BU YENÝLÝR YUTULUR BÝ SÖZ DEÐÝL ALLAHA EMANET OLUN BEN HAKKIMI HELAL ETTÝM...
Gönderen: 26.08.2006 - 16:21
RE:
88 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ozanask

mesaj degiþtirilmiþtir

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son vipervoles tarafından, 30.08.2006 - 16:02 tarihinde.
Gönderen: 26.08.2006 - 17:00
541 Mesaj -
fosaloglu can,gül
soyleyecek pek birsey birakmamissin

Alah(c.c) senden razi olsun,

nefret kardes, aldiginiz nickdende belliki nefret duygulariniz,biraz agir basiyor,
bu nefretiniz krdesinize karsi degilde, kafir ve kuffara karsi olsun insaAllah

siz ne dediginize bakmayip,313 kardesin lafina takilmissiniz,karsilikli bi tartisma oldu,hala yinelemenin bi anlami yok diye dusunuyorum,
bakin mesajinizda banada satasmissiniz ama,ben o konuda susma hakkimi kullaniyorumsevinçli

Allah(c.c) acil sifa versin size

selametle

Gönderen: 26.08.2006 - 17:34
ister gazi ol ister benim bilgisayaranin karsisinda cay icip keyif yapan biri
259 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Nefret

Alıntı
Orijýnalý recepholding

Alıntı
Orijýnalý ozanask

BAKIN KARDEÞLERÝM BEN DÝNÝM ÝÇÝN SAVAÞTIM ENYAKINIMDA DAHÝL OLMAK ÜZERE HERÞEYÝMÝ KAYBETTÝM BENÝM BU KADAR BAÐLI OLDUÐUM BÝÞEYE BÝ GÜN KENDÝNÝ BÝLMEZÝN TEKÝ GELÝR YALAN DERSE BEN ONA HERÞEYÝ SÖLERÝMM BU KONU BURDA KAPANDI DAHA KÝMSE BU TARTIÞMA HAKKINDA LAF ETMESÝN SONUÇDA O HERGELE BENÝM DÝNÝME DÝL UZATTI SENÝN YAÞADIÐIN ÞEY ÝSLAM DEÐÝL DEDÝ BU YENÝLÝR YUTULUR BÝ SÖZ DEÐÝL ALLAHA EMANET OLUN BEN HAKKIMI HELAL ETTÝM...

Selamun aleyküm,

ey kardesim, ister gazi ol ister benim bilgisayaranin karsisinda cay icip keyif yapan biri, kelime-i sehadet getiren herkes müslümandir ve kardestir. Ben acizane sana senin ve benim Peygamberimiz olan Muhammed Mustafa´nin sözlerini naklettim. Bu sözler isitilince isittik itaat ettik denir! Eger bu sözler sana etki yapmiyorsa var git yoluna, ama o yol ISLAM degil. Bu sözümle sana kafir mi demis oldum? Hayir, nice müslümanlöar vardir ki gittiklari yol ISLAM a uymaz. Biz icki iceni de, basi acik olani da kardes biliriz, ola ki sözleriyle küfüre düser. O zaman hüküm ALLAHÜ TEALA nindir.

Ey kardesim, sen bir cihada ´katilmissin mübarek olsun! Simdi büyük cihad et ve sözlerini ger al. Bana karsi dedigin ne varsa kalsin, sahsi davalara ayiracak vaktim yoktur. Ama kücümsedigin birkac arap alimi, T.C inde ki belki basi acik olan kardeslerimiz ve bastan övüp sonra dil uzattigin Türk milleti.

Senin sözünle ne ben, nede Türk milleti aziz veya zelil olmayiz, belki sen eger haksizsan hesabi var.

Apacik hükümlerin oldugu ve yukarda delilleri zikredilmis bir meseleyi uzatmak istemem, simdilik son sözüm bu.

Selamun aleyküm...

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son _313_ tarafından, 26.08.2006 - 19:37 tarihinde.
Gönderen: 26.08.2006 - 19:34
coca cola harem degilmiş
88 Mesaj -
Ezher Üniversitesi içilmemesini tavsiye ediyor

Mýsýr;ýn en önde gelen eðitim kurumlarýndan El Ezher Üniversitesi, son günlerde bazý ülkelerde yasaklanmasýyla gündeme gelen Coca Cola ve Pepsi;nin içilmemesini tavsiye ediyor. Üniversitenin Rektör Yardýmcýsý Prof. Abduldaim Nasýr, her iki içecekte de domuz eti mamullerinin bulunduðu ve bu yüzden iki markaya ait içeceklerin haram olduðu yönünde Suudi Arabistan;da yayýnlanan El Medine adlý gazetede çýkan haberleri yalanladý. Mýsýr ve Ýslam dünyasýnýn önde gelen alimlerinden Prof. Abdülhalim Üveys, bu iki markaya ait içeceklerin haram olduðuna dair daha önce baþta Umman müftüsü olmak üzere pek çok önde gelen ismin fetva verdiðini belirtiyor. Kendi þahsi görüþünün de bu yönde olduðunu ifade eden Üveys, ;Coca Cola;da alkol muhtevasý var ve Pepsi;de ise domuz muhteviyatý bulunuyor. Ayrýca bu þirketlerin ürettiði gazlý ve kolalý içeceklerin içilmemesi gerekir. Çünkü birincisi bu içecekler týpký sigara gibi insan saðlýðýna büyük bir zarar veriyor. Ýkincisi de bu içecekler faydalý olmadýklarý için de israf sýnýfýna giriyor. Ve en önemlisi de bu iki markanýn sahibi Ýsrail;in en büyük destekçisi; dedi. Kahire, Cihan
Gönderen: 30.08.2006 - 15:59
Son-GüL su an offline Son-GüL  
SEVGİLİ KARDEŞLERİM!
1125 Mesaj -
Selamün aleyküm,
Kardeþlerim benim bi fikrim var,
Bu colanýn,daninonun v.s. ne mal olduðunu neler yaptýðýný burdaki fprmatýyla þöyle arkalý önlü tek sayfa bir broþür haline getirsek,
Ve daha fazla insana ulaþtýrmak için gönüllü arkadaþlarla elden ele daðýtsak nasýl olur?
Herhangi bi yasayý çiðnemiþ olmayýz de mi böyle yaparsak?
Hani çoðu þehirde insanlar böyle broþürler daðýtýyor,
Mesela Harun Yahya'nýn Evrim Aldatmacasý adlý mini kitabýný Ankara'da daðýtmýþlardý ücretsiz,ben daha lisedeydim pek biþey anlamamýþtým o zamanKararsiz
Herneyse böyla bi çalýþma yapýlýrsa ben ilk gönüllüyüm,
Yeter ki uyuyan insanlarýmýz uyansýn,çocuklarýmýz zeki akýllý bilinçli birayler olarak yetiþsin.

LÜTFEN DÝKKATE ALIN BU FÝKRÝ,YAPILACAK BÝR ÞEYLER VARSA YARDIMCI OLMAYA HAZIRIM(MADDÝ MANEVÝgöz kırpma

selam ve dua ile...
:(
Gönderen: 31.08.2006 - 14:53
Bu Mesaji Bildir   Son-GüL üyenin diger mesajlarini ara Son-GüL üyenin Profiline bak Son-GüL üyeye özel mesaj gönder Son-GüL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
osmanlı_2009 su an offline osmanlı_2009  
s.a.
79 Mesaj -
fetva vermek kolay deðil ama bence içilmemesi daha uygun ....diyorum vesselam
Gönderen: 01.09.2006 - 13:07
Bu Mesaji Bildir   osmanlı_2009 üyenin diger mesajlarini ara osmanlı_2009 üyenin Profiline bak osmanlı_2009 üyeye özel mesaj gönder osmanlı_2009 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1002 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.65183 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.