stromectol dexamethasone stromectol ivermektin fluvoxamine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » D U A L A R » yalvarıyorum ne olur

önceki konu   diğer konu
130 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (2): (1) 2 weiter >
Gönderen
abdullahbilgefiliz su an offline abdullahbilgefiliz  
yalvarıyorum ne olur
96 Mesaj -
kardeþin kardeþine duasý peygamberin ümmetine duasý gibidir

NE OLUR DUA EDÝN.....PSKOLOJÝM ÇOK BOZULDU....YAZDIKLARIMDA ÝMLA ARAMAYIN....YANLIÞIMI VE KARMAÞIK YAZIÞIMI MAZUR GÖRÜN....ÇOK DERTLÝYÝM....BANA ZULÜM YAPIYORLAR.....HERÞEYÝMÝ ÇALDILAR.....EVLADIMI DA...ÞÝMDÝDE ÖTEKÝNÝ ÇALIYORLAR.....NE TAKATÝM NEDE KAREARIM KALMADI.....DAYANAMIYORUM.....GÜCÜM KALMADI.....AKLIMI KAYBETMEKTEN KORKUYORUM....YAPILAN EZÝYETLERE TAHMMÜL EDMÝYORUM....DUAYA RABBÝMÝN YARDIMINA MUHTACIM......ALLAH RIZASI ÝÇÝN DUA EDÝN NE OLUR YALVARA YAKARA DUA EDÝN.....YUVAM YIKILDI MAHKEME AÞAMASINDAYIM....ALABÝLECEKLERÝ HERÞEYÝ ALDILAR...YAPABÝLECEKLERÝ HERÞEYÝ YAPTILAR... VEDE YAPMAYA DEVAM EDÝYORLAR.....NE OLUR KARDEÞLERÝM DUA EDÝN......GÖZÜMÜN YAÞI KALBÝMÝN SIZISI DÝNMÝYOR....HAMD OLSUN RABBÝME....DAYANMA GÜCÜ VERSÝNDE BENDE DAYANIP SABREDEYÝM....ASLINDA YAZACAK ÇOK ÞEY VAR ELLERÝM TÝTRÝYOR ....ÝÇÝNDE BULUNDUÐUM DURUM ÇOK KÖTÜ BÝR DURUM....HALETÝ RUHANÝYEM BOZULDU....NE OLURSUNUZ SÝZLERE YALVARIYORUM ÝÇTEN ÝÇE KALBEN DUA EDÝN BANA....BENDE RABBÝME YALVARIYORUM...BANA DUA EDEN KARDEÞLERÝMDEN RABBÝM RZI VE HOÞNUT OLSUN UMDUKLARINDAN EMÝN OLSUNLAR...AHÝRETTE CENNETÝNÝN ORTASINA ONLARI VEDE ZÜRRÝYETLERÝNÝ KOYSUN...AMÝN...AMÝN...AMÝN.......
Gönderen: 08.11.2005 - 02:22
Bu Mesaji Bildir   abdullahbilgefiliz üyenin diger mesajlarini ara abdullahbilgefiliz üyenin Profiline bak abdullahbilgefiliz üyeye özel mesaj gönder abdullahbilgefiliz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
96 Mesaj -
rabbim nekadar yalnýzým biçare....ii ki sen varsýn rabbim anladým ki gayrisi bana avare..iyiki sen varsýn rabbim....amin....
Gönderen: 17.11.2005 - 00:36
Bu Mesaji Bildir   abdullahbilgefiliz üyenin diger mesajlarini ara abdullahbilgefiliz üyenin Profiline bak abdullahbilgefiliz üyeye özel mesaj gönder abdullahbilgefiliz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mudessir su an offline mudessir  
140 Mesaj -
Bismillahirrahmanirrahim
Deðerli kardeþim inþaALLAH sýkýntýlarýnýzdan Mevlam sizi kurtarýr.
ALLAH yar ve yardýmcýnýz olsun.
Gönderen: 17.11.2005 - 00:49
Bu Mesaji Bildir   mudessir üyenin diger mesajlarini ara mudessir üyenin Profiline bak mudessir üyeye özel mesaj gönder mudessir üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nazligul su an offline Nazligul  
1113 Mesaj -
canim kardesim..
Allah yardimcin olsun isnaAllah cok üzüldüm...:(

Sabret, insAallah sabredenlerden ol, Rabbimin cennetini kazan kardesim..
Allah yardimcin olsun...ağlar

Gönderen: 17.11.2005 - 01:00
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
canlarım
96 Mesaj -
rabbim rabbim.....canýmdan öte rabbim....bu iki caným kardeþim bana dua etmiþ....bana üzülmüþler...sen daha çok merhametlisin...sende onlara rahmetinle merhamet et rabbimmm...amin...amin....amin....caným kardeþlerim allah c.c razý olsun sizlerden....çok dardayým....rabbime hamd olsun.....buda rabbimden diymi...o böyle uygun görmüþ diymi....rabbim için acý çeksem ne olur...çekerim....iþallah...dualarýnýzdan eksik etmeyin gül kardeþlerim...amin...
Gönderen: 17.11.2005 - 21:25
96 Mesaj -
rabbim buraya yazmadan dua edn kardeþlerimede ayný dileklerimle dua ediyorum rabbim kabul eyle amin...amin...amin...
Gönderen: 17.11.2005 - 21:28
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
Ya Rab.. Bu darda kalmis kardesimize sabir ihsan eyle..

Ya Rab.. bu üzüntü duyan kardesimizin kederlerini gider..

Ya Rab.. Rahman sifatinla bu kardesimize merhamet eyle..

Kederleri , üzüntü ve sikintilari gideren sensin. Sabir verici sensin Ya Rab.
ağlar
Gönderen: 17.11.2005 - 22:48
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
KARDEŞİM
2687 Mesaj -
kuraný kerim oku cevþen oku inþirah suresini oku ve ALLAHA TEVEKKÜL ET BAZEN ALLAH DA SIKINTI VERIR KUL BENÝ ANSIN DÝYE
Gönderen: 17.11.2005 - 22:51
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
misafir99 su an offline misafir99  
21 Mesaj -
cok uzuldum alah yardimcin olsun sabir et dua et insallah hersey duzelir...
zamana birak bazi seyleri zaman herseyin ilacidir biliyom diyeceksin demesi kolay diye ama baska ne denir inanki bilmiyorum allah yardimcin olsun allah gonlune gore versin insallah
Gönderen: 18.11.2005 - 21:23
Bu Mesaji Bildir   misafir99 üyenin diger mesajlarini ara misafir99 üyenin Profiline bak misafir99 üyeye özel mesaj gönder misafir99 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Rabbim iþlerinizi yoluna koysun. Ýnanýn çok çok üzüldüm.:(ağlar Dualarýmdasýnýz kareþim. Rabbim tez zamanda derdinize bir derman lutfeder inþ. O zamana kadar imtihanýnýza sabredin demekten baþka biþey diyemem, zaten siz inþ. imtihanýnýzý en güzel þekilde baþarýp Rabbimin tevekküllü kullarýndan olursunuz.Selametle..
Gönderen: 18.11.2005 - 22:44
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hicab su an offline hicab  
imtahanin agir!
9 Mesaj
Degerli kardesim bu yalanci dunyada cetin bir imtihandasin,soylenecek tek soz,sabir,sabir,sabir...Allah yar ve yardimcin olsun.Unutmaki ALLAH daim mazlumun yanindadir.Allah Resulu soyle buyurmuslar;"Allah, bir annenin sifa bulmasi icin cocuguna aci ilac icirmesi gibi dunyada kullarina sikintilar verir."Insaallah bu sikintilarin odulunu ahirette alacaksindir.
selam ve dualarim seninle!:(
Gönderen: 18.11.2005 - 22:49
Bu Mesaji Bildir   hicab üyenin diger mesajlarini ara hicab üyenin Profiline bak hicab üyeye özel mesaj gönder hicab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
*islam* su an offline *islam*  
ALLAHIM YARDIMCIN OLSUN******
23 Mesaj -
allah yardimcin olsun.....inan okudugum günden beri sana dua ediyorum....allah herseyin sabrini verir...burda cekilen acilar öbür dünyada unutulur..unutmaki bundada vardir bir hayir...bende böyle seyler gecirdim..ama allaha hep dua ettim... allah hic unmadigin anda yardim eder unutma.....allaha emanet ol insallah hersey düzelir..elimden geldigi kadar dua etmeye calisacam...:(
Gönderen: 18.11.2005 - 22:49
Bu Mesaji Bildir   *islam* üyenin diger mesajlarini ara *islam* üyenin Profiline bak *islam* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Rabbim duanýn silah olduðunun bilincinde olan, yalvara yakara dua isteyen bu kardeþimizin hacetini gör. sýkýntýlarýný hafiflet ve ona dayanma gücü ver.

Allahým ne olur yardým eyle. Onu evladýyla imtihan etme. Ne olur yardým eyle.

kardeþim inanýn çok üzüldüm. Ama olay nedir açýkçasý çok merak ediyorum.ne oldu ? neden evladýnýz elinizden alýnýyor?
Gönderen: 18.11.2005 - 22:55
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ahmed.muhammed su an offline ahmed.muhammed  
RE:
9 Mesaj
Alıntı
Orijinali menteseci

ağlar

AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN. SABREDIN VE DIMDIK AYAKTA DURUN ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN DUALARIMIZ SIZINLE:(
Gönderen: 19.11.2005 - 01:08
Bu Mesaji Bildir   ahmed.muhammed üyenin diger mesajlarini ara ahmed.muhammed üyenin Profiline bak ahmed.muhammed üyeye özel mesaj gönder ahmed.muhammed üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rabbim
96 Mesaj -
rabbim allahým yüceler yücesi allahým.....allahým benim nasýl kardeþlerim varmýþ....ne güzel dostlarým varmýþ...þükürler olsun rabbim sana....1000000 lerce kere yarattýðýn mahlukat sayýsýnca þükürler olsun.....þu an öyle bir duygu selindeyimki anlatamam.....bu dua eden yazmadan da olsa amin diyen kardeþlerime ölmüþlerine ve zürriyyetlerine dünya ve ahirette rahmet eyle....bütün hayýrlý olan dualrýný kabul eyle....hayýrlý bildiin þeyleride gönüllerini ýsýndýr rabbim.....cennetinle müjdele rabbim onlarý....amin...amin....amin.....bi kardeþim olayý sornuþ.....

kýsaca þöyle diyim caným gbi sevdiim biricik eþim...13 yýl süren acý tatlý evliliðimizde birden seni sevmiyorum ayrýlalým dedi...sebep ne diyenlere cevabým þu....yolunda gitmeyen acý hatýralarda var ama hiç biri buna gerekce olmuycak þeylerdi....evimize yeni eþyalar aldým..yaklaþýk 10 milyar borca girdim....bunun önemi yok....bütün herþeyi alarak gizlice evi ter etti...küçük yavrumu enesimide aldý ve bana göndermiyor....göreceksen gel burda gör diyorlar....bende görmüyorum sebebi....yavrum beni görünce oratlýðý yýrtýyor....babacým babacým....benide götür diye barýyor...aðlýyor....dayanamýyorum kardeþlerim.....þimdide bende kalan büyük olumu almaya çalýþýyorlar oysa her istediðinde alýp ponlarda kalmasýna izin veriyorum....bu ayýn 25 inde mahkememiz var....hiç bir zaman anlþam veremediðim bu ayrýlýk beni periþan etti....dularýnýz çok faydalý geliyor....hyissediyorum....rabbim eskisi kadarsýkmýyopr beni...dualarýnýzý ekssik etmeyin....dualarýnýz olansaydý ne iþe yaradýnýz buyuruyor rabbim....duanýzý eksik etmeyin canlarým....allah c.c. sizlerden arzý olsun....sorularýnýza samimiyetle cevap veririm....þimdilik bukadar açýkladýmm....rabbim sizklerden gani gani razý olsun...canlarým....ii ki, varsýnýz....amin...amin....amin.......
Gönderen: 20.11.2005 - 01:12
ahmed.muhammed su an offline ahmed.muhammed  
9 Mesaj
Degerli kardesim yazilarinizi sürekli okuyorum tabiki yanliz degilsiniz esinizin bu sekilde davranisina üzüldüm Yüce allahim herkese türlü türlü dertler veriyor bakalim bu kulum ne kadar dayanacak isyan edecekmi?diye imtehaniniz zor ama inanin daha zor olanlarida var bunlari göz önünü getirerek allahim halime sükür deyin unutmayin sabreden kazanir ben yasadim sabrettim ve kazandim sizde sabredin ve halinize her daim sükredin büyük allahim sizinle olsun. Güle Güle
Gönderen: 20.11.2005 - 02:09
Bu Mesaji Bildir   ahmed.muhammed üyenin diger mesajlarini ara ahmed.muhammed üyenin Profiline bak ahmed.muhammed üyeye özel mesaj gönder ahmed.muhammed üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
misafir99 su an offline misafir99  
21 Mesaj -
agla agla allah seni yavruna kavustursun allah sana sabir versin zordur bilirim bi yavruyu anadan koparmak:( sabir et saabrin sonu selamettir insallah...
allah hayirlisini versin...
her yokusun bi duzlugu vardir...
gercekten uzuldum:(ağlarağlar
Gönderen: 20.11.2005 - 09:29
Bu Mesaji Bildir   misafir99 üyenin diger mesajlarini ara misafir99 üyenin Profiline bak misafir99 üyeye özel mesaj gönder misafir99 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suayb su an offline Suayb  
RABBİM YAR VE YARDIMCIN OLSUN
154 Mesaj -
ALAHIN DUASI ÜZERÝNE OLSUN.BUNLAR BÝRER ÝMTAHAN SEBAT ET SABRET.TABÝ BÝZE KOLAY ATEÞ DÜÞTÜÐÜ YERÝ YAKAR AMA ASR SÜRESÝNÝ HATIRLA BÝRBÝRLERÝNE SABRI TAVSÝYE EDENLERÝN SABIR GÖSTERENLERÝN ZÝYANDA OLMADIÐINI BUYURUYOR RABBÝMÝZ.RABBÝM HERÞEYÝ ÝÞÝTEN VE GÖRENDÝR BU DA SENÝN ÝMTÝHANIN.BUNA ÝNAN BACIM NAMAZLARIMIN ARDINDAN SANA BOLCA DUA EDÝCEM.RABBÝM KATINDAN BÝR MAÐFÝRETLE MAÐFÝRET ETSÝN,O ÇOK MERHAMETLÝDÝR SANA MERHAMET ETSÝN.DAHA NE DÝCEÐÝMÝ BÝLEMÝYORUM
Gönderen: 20.11.2005 - 12:16
Bu Mesaji Bildir   Suayb üyenin diger mesajlarini ara Suayb üyenin Profiline bak Suayb üyeye özel mesaj gönder Suayb üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Lübe su an offline Lübe  
162 Mesaj -
Bismillahirrahmanirrahim

Allahým! Biz âciziz, sen bizi kuvvetlendir. Biz zeliliz , sen bizi izzetlendir.
Allahým! Biz, senin pak, güzel, mübarek ve yüce nezdinde en sevimli olan, onunla dua edildiði taktirde hemen icabet ettiðin, onunla senden istenince hemen verdiðin, onunla rahmetin talep edilince rahmetini esirgemediðin, onunla kurtuluþ talep edilince kurtuluþ verdiðin isminle senden istiyoruz.Dayanamayacagimiz yükü verme YaRabbi.

Allahým! Bizim için takdir ettiðin herþeyin sonu hayýr olmasýný senden, senin merhametinden dileriz. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi

Allahým! Hâlde ve gelecekte bildiðimiz ve bilmediðimiz bütün iyilikleri senden ister, bildiðimiz ve bilmediðimiz hâlde ve gelecekte bütün kötülüklerden sana sýðýnýrýz.

Allahým! Kulun ve Resûlün Muhammed sallâllahü aleyhi ve sellemin senden istediði hayýr ve iyilikleri senden ister ve sana sýðýnýp ilticâ ettiði her þeyden biz de sana sýðýnýrýz.

Allahým! Peygamberin Muhammed aleyhisselam, dostun Ýbrahim aleyhisselam, sýrdaþýn Mûsâ aleyhisselam, Kelîme ve ruhundan olan Îsâ aleyhisselam hürmetine, Mûsâya inen Tevrat, Îsâya inen Ýncil, Dâvûda inen Zebûr, Muhammed aleyhisselâma inen Kurân hürmetine, bütün peygamberlerine yaptýðýn vahiy hürmetine, Mahlûkâtýn üzerindeki kazâ ve takdîrin, senden isteyenlere verdiðin, fakir ettiðin zenginler, zengin ettiðin fakirler, hidâyete ulaþtýrdýðýn kimseler hürmetine; Mûsâ Aleyhisselâma bildirdiðin, kullarýn rýzýklarýný böldüðün yeryüzünün, hareketten sükûna erdirdiðin daðlarýn, ayakta tuttuðun, arþ-ý âzamý taþýttýðýn ism-i âzamýn hürmetine; Kurân-ý Kerîmde nâzil olan samed, ahad ve tâhir isimlerinin hürmetine; gündüzleri aydýnlatýp geceleri karartan ismin hürmetine; azamet-i Kibriyân ve nûr-i vechin hürmetine bizleri feraha kaustur.

Bildiðimiz-bilmediðimiz bütün iyilikleri ver, bildiðimiz-bilmediðimiz bütün kötülüklerden muhafaza et, her iþimizin sonunu güzel eyle, dünya sýkýntýlarýndan ve ahýret azabýndan bizi koru!

Bizi dostlarýna dost, düþmanlarýna düþman olanlardan ve sabreden ve þükredenlerden eyle!

AMIN AMIN AMIN

Kardesim La havle ve la kuvvete illa billah okumak, 99 derde devadýr. Bunlarýn en hafifi sýkýntýdýr.
La ilahe illa ente, sübhaneke inni küntü minezzalimin" diyen, uðradýðý beladan kurtulur.
Sýkýntý için þu duayý okuyun: La ilahe illallahülazim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arþ-ilazim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdi Rabbül Arþil-kerim

Sýkýntýdan kurtulmak için, Allahü teâlâya kalbinden yalvararak, 14 secde âyetini [ezberden, ayakta] okuyup, her birinden sonra, hemen secde etmelidir. (Nur-ül-izah)

(Bismillâhirrahmânirrahim ve lâ-havle ve lâ-kuvvete illâ billâhil aliyyil azim) okumak, sinir hastalýðýna ve bütün sýkýntýlara iyi gelir.

Allah cümlemizin YAR ve YARDIMCISI olsun insaAllah

Selam ve Dua ile
Gönderen: 20.11.2005 - 14:30
Bu Mesaji Bildir   Lübe üyenin diger mesajlarini ara Lübe üyenin Profiline bak Lübe üyeye özel mesaj gönder Lübe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AFFET_ALLAHIM su an offline AFFET_ALLAHIM  
50 Mesaj -
esselamün aleyküm verahmetullah-i ve beraketü..
allah yardýmcýnýz olsun dualaýmýz sizinle sevgili kardesimm.....
Gönderen: 20.11.2005 - 14:40
Bu Mesaji Bildir   AFFET_ALLAHIM üyenin diger mesajlarini ara AFFET_ALLAHIM üyenin Profiline bak AFFET_ALLAHIM üyeye özel mesaj gönder AFFET_ALLAHIM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vuslatyolu su an offline vuslatyolu  
18 Mesaj -
Rabbim yar ve yardýmcýn olsun.zor bir sýnavýn
var.sabredip kazananlardan olmayý Rabbim nasip etsin.selamete erenlerden olunuz.hakkýnýzda hayýrlýsý inþaallah........
Gönderen: 20.11.2005 - 16:09
Bu Mesaji Bildir   vuslatyolu üyenin diger mesajlarini ara vuslatyolu üyenin Profiline bak vuslatyolu üyeye özel mesaj gönder vuslatyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kardeşlerim
96 Mesaj -
selamýn aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü.......sevgili canýmdan öte can kardeþlerim.....allah sizlerden ve de zürriyetlerinizden ailelerinizden razý ve hoþnut olsun......allah kezban kardeþiminde yardýmcýsý olsun(üyemiz).....sizler var ya sizler.... sizler rabbimin en güzel nimetlerindensiniz.....rabbim dualarý kabul eden rabbim...karþýma sizleri vesile etti...hamdü senalar olsun...þükürler olsun.....ben sizlerin yaradanýna kurban olayým......yavrun babacýnm diye alýyo ben yavrum diye aðlýyorum.....ilk zamanlarý hanýmým diye aðlýyordum....artýk o benim nazarýmda rahmetli oldu.....rahmetliyi ve yandaþalrýný allaha havale ettim.....amam yavrumu canparemi çok özledim....bu derdi veren rabbim....sebebi bizleriz heralde.....rabbime hamd olsun....rabbimden gelen herþey güzel.....rabbim için iþallah sabretmeye çalýþýyorum...dualarýnýz olmasaydý....ben ne yapardým....rabbime hamdü senalar olsun.....rabbim tüm dualarýnýzý hayýr olanlarýn hepsini 10000 lerce katýný kabul etsin.....amin....amin....amin........
Gönderen: 20.11.2005 - 23:00
96 Mesaj -
KARDEÞLERÝM BÝR MÜSLÝMAN BÝR MÜSLÝMAN KARDEÞÝNE DUA ETTÝÐÝNDE ARÞIALADAKÝ MELEKLER DUAYA hepbir aðýzdan dua eden kulunada ver diyerek amin derlermiþ....rabbim tüm sýkýntýlarýnýzý gdersin iþallah...amin...amin...amin....

Yüce Rab'bim bana Þifa ver!
Yüreðime þifa ver ki, sadece kendim için çarpmasýn,Senin Sevginin Ruh'una açýlsýn.

Dilime þifa ver ki, kimseyi kýrmasýn,

teselli edici sözler konuþsun.

Ayaklarýma þifa ver ki, tökezlemesinler,

yeni yollarda da güvenirli adýmlar atsýnlar.

Gözlerime þifa ver ki, dosdoðru önüne bakmasýn,Senin dünyanýn çehrelerini kalbime taþýsýn.

Kulaklarýma þifa ver ki, týkalý kalmasýnlar,

fakirlerin ve çaðresizlerin haykýrýþlarýný duysunlar.

Ellerime þifa ver ki, hayal kýrýklýðýna uðrayan yumru deðil,birbirleriyle yardýmlaþarak uzanan eller olsunlar.

Zihinime þifa ver ki, uyuþmasýn,Senin sözlerinin takibcisi olsun.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son abdullahbilgefiliz tarafından, 20.11.2005 - 23:16 tarihinde.
Gönderen: 20.11.2005 - 23:11
Dunya Misafiri su an offline Dunya Misafiri  
Rabbimin Sevgili kulusunuz ..InsAllah
123 Mesaj -
Degerli din kardesim..

ne mutlu sizeki Rabbimizin sevgili kullaridansiniz insAllah. Allah (c.c) derdi sevgili kullarina verirki beni ansinlar bana daha cok yönelsinler de onlara sevap vereyim diye.
Bir imtihanda oldugunuzun farkinda olmaniz ne kadar büyük bir nimet. SAKIN ISYAN ETMEYIN. Sabredenin mükafatini Rabbim ya Dünyada yada Ahirette verir.

InsAllah yuvaniz hayirli bir sekilde tekrar
kurulur.
InsAllah tüm dertlerinizin dermanini
InsAllah tüm hastaliklarinizin sifasini TEK RAHMAN ve RAHIM ALLAH (c.c) den bulursunuz
AMIN AMIN AMIN

dualarim yazdigim kadar degil zamanim yok yazmaya aklima geldigi sürece dualarim sizinle degerli din kardesim

selametle...
Gönderen: 20.11.2005 - 23:21
Bu Mesaji Bildir   Dunya Misafiri üyenin diger mesajlarini ara Dunya Misafiri üyenin Profiline bak Dunya Misafiri üyeye özel mesaj gönder Dunya Misafiri üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
amin
96 Mesaj -
oy karrdeþim....kardeþlerim....allah gani gani razý olsun....rabbim sizlere dert vermesin ben sizlerin gibi ii kullarýn derdinide çekerim...yetrki rabbim sabýr versin....allahým sen bu kardeþlerimi koru...amin...amin...amin..
Gönderen: 20.11.2005 - 23:31
Bir Tavsiye
123 Mesaj -
Benim büyügümsünüz ama size yinede bir tavsiye vermek isterdim.

Ben sizin yerinizde olsam pc nin basindan kalkip Aglayarak kibleye yönelmis bir sekilde dua ederdim

EMINIM sizin yazinizi okuyan HER Müslüman size dua edecektir insAllah. Iyi niyetinizden dolayi hepimize teker teker geri cevap yazmaniz cook güzel. Fakat bizler sizin bize geri dua edeceginizden süpheli degiliz. O yüzden burada zamaninizi harcamayin. Kusura bakmayin suan nasil bir durumda oldugunuzu bilmedigim icin belki yanlis yazmis olabilrim ama icimden böyle gecti....
INSALLAH INSALLAH... tüm SIKINTILARINIZ gecer. AMIN

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Dunya Misafiri tarafından, 21.11.2005 - 01:16 tarihinde.
Gönderen: 20.11.2005 - 23:41
Bu Mesaji Bildir   Dunya Misafiri üyenin diger mesajlarini ara Dunya Misafiri üyenin Profiline bak Dunya Misafiri üyeye özel mesaj gönder Dunya Misafiri üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1054 Mesaj -
düsün
Kardeslerimizin derdiyle dertlenip

Sevinciyle sevinelim..

Allah rizasi icin..
gül
Gönderen: 20.11.2005 - 23:55
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaHRa su an offline SaHRa  
RE: ALLAH Yardimciniz Olsun...
1183 Mesaj -
Alıntı
Orijinali menteseci

ağlar

Amin..Amin..

Cok üzldüm kardesim, Allah yardimciniz olsun..

..:( ağlar
Gönderen: 21.11.2005 - 00:46
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vuslatyolu su an offline vuslatyolu  
18 Mesaj -
s.a.zor bir sýnavda olduðunuzu yazmýþtým daha önce.biz insanoðlunun isteklerinin dýþýnda geliþince olaylar,feryat figan baþlýyoruz yakýnmaya.yanlýþ anlamayýn eleþtiri yada kýnama deðil.ayný þeyi ben de yapýyorum.bu bizim acizliðimizden oluyor.idrak edemediðimiz bir çok olay oluyor yaþantýmýzda.ve herzaman bizim için;istek ve arzularýmýz hayýr,istemediklerimiz ise þer gibi geliyor.Efendimizin bir hadis-i þeriflerinde;"size hayýr gibi gelen þer,þer gibi gelen de hayýr olabilir"demiþler.elinizden geleni yaptýysanýz eðer,biraz da TEVEKKÜL?Rabbim hakkýnýzda hayýrlýsýný versin.dua ve tevekkül ile kalýnýz.Allah!a emanet olunuz
Gönderen: 21.11.2005 - 10:31
Bu Mesaji Bildir   vuslatyolu üyenin diger mesajlarini ara vuslatyolu üyenin Profiline bak vuslatyolu üyeye özel mesaj gönder vuslatyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ebrar83 su an offline ebrar83  
RE:
113 Mesaj -
Alıntı
Orijinali menteseci

ağlar

amin amin ALLAH (c.c.) sizlerin ve bütün müslümanlarýn yardýmcýsýdýr inþ. selam ve dua ile
Gönderen: 21.11.2005 - 10:46
Bu Mesaji Bildir   ebrar83 üyenin diger mesajlarini ara ebrar83 üyenin Profiline bak ebrar83 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
*islam* su an offline *islam*  
'''!!!!'''''??!?!?
23 Mesaj -
sabret allah insallah yardimcin olcak..inan her dua edisimde senin icinde cok dua ediyorum...herseyde vardir bir hayir yeterki dua etmeyi unutma.....a.e.o
Gönderen: 21.11.2005 - 17:24
Bu Mesaji Bildir   *islam* üyenin diger mesajlarini ara *islam* üyenin Profiline bak *islam* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: sadece kocanmi suclu ???
96 Mesaj -
s.a ...güzel kARDEÞÝM ...YAZIMI TAM OKUMADINIZ HERALDE...BEN ERKEÐÝM....BENÝM KOCAM YOK....BEN HANIMOLAN EÞÝMDEN BAHSETTÝM YAZIMDA...NEYSE ALLAHA EMANET OLUN.....RABBÝM CÜMLEMÝ,ZN YARDIMCIZSI OLSUN.........HATA BENDEN KAYNAKLANIYOR HERALDE CÜMLELERÝ DORU KURAMADIM GALBA...AKLIMA GELENÝ YAZMAYA ÇALIÞTIM....HALETÝ RUHANÝYEM BOZULMAK ÜZERE ONDANDIR...ALLAHA EMANET OLUN....ÇOOOOK SAOLUN...AMÝN..AMÝN...AMÝN...
Alıntı
Orijinali AFAKi

Alıntı
Orijinali abdullahbilgefiliz
yolunda gitmeyen acý hatýralarda var ama hiç biri buna gerekce olmuycak þeylerdi....evimize yeni eþyalar aldým..yaklaþýk 10 milyar borca girdim....bunun önemi yok....

s a dostlar !
öncelikle yapilan dualara AMIN diyelim !
belki kizacaksiniz ama yukarida alintiladigim bölümü islami acidan ele almak gerek diye düsünüyorum !

velevki kendi kazancinizla almis olsaniz bile alinan esyalari birlikte kullanacaginiz gerekcesiyle esinizin rizasini almaniz gerekirdi !

kimbilir belkide bardagi tasiran son damla olmustur 10 milyarlik borc (hemde günümüzde !)

kalin selametle

Gönderen: 21.11.2005 - 19:41
fatih.hanci su an offline fatih.hanci  
1 Mesaj
ALLAH yardýmcýnolsun bu dünya imtihan dünyasý rabbim sýkýntýlarýný gidersin
Gönderen: 22.11.2005 - 18:10
Bu Mesaji Bildir   fatih.hanci üyenin diger mesajlarini ara fatih.hanci üyenin Profiline bak fatih.hanci üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GöLGe su an offline GöLGe  
1041 Mesaj -
Selamun Aleyküm canlar...

Her ne sebepten olursa olsun DUA iSTEMEK ve DUA ETMEK cok güzeldir...

Lâkin, eslerimizin yada sevdiklerimizin yaptiklari hakkinda aciklamalar yapilmasi ne kadar tasvip edilebilinir bilemiyorum...!

Allah(cc) bile kullarinin hatalarini aciga vurmazken...!

En Güzele emanetsiniz...

gül
Gönderen: 22.11.2005 - 23:45
Bu Mesaji Bildir   GöLGe üyenin diger mesajlarini ara GöLGe üyenin Profiline bak GöLGe üyeye özel mesaj gönder GöLGe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
96 Mesaj -
Alıntı
Orijinali GoLGe

Selamun Aleyküm canlar...

Her ne sebepten olursa olsun DUA iSTEMEK ve DUA ETMEK cok güzeldir...

Lâkin, eslerimizin yada sevdiklerimizin yaptiklari hakkinda aciklamalar yapilmasi ne kadar tasvip edilebilinir bilemiyorum...!

Allah(cc) bile kullarinin hatalarini aciga vurmazken...!

En Güzele emanetsiniz...

gül

heralde haklýsýnýz...fakat içinde bulunduðum haleti ruhaniyem git gide bozuluyor...siz kardeþlerimin dualarý sayesinde kendimi toparlýyorum...sýkýntýlarým azalýor....sevinçler paylaþýlýnca büyür sýkýntýlarda küxülürmüþ...gerçektende ...tüm kardeþlerimden rabbim gani gani razý olsun....fakat sunu da ilave edeyim ki sorarým size....ortada bir zulüm varsa onu saklamak mý gerekir...yeterince sakladýýma inanýyorum....beni ve eþimi þahsi olarak burda kimse tanýmýyor...bu yüzden olaylarý öz olarak vurguladým...bunlar bardaðýn taþan damlacýklarýydý...allaha emanetsiniz...sizin niyetiniz hayýr...akibetinizde hayýr olur iþallah...amin...amin...amin....
Gönderen: 24.11.2005 - 23:30
Sana Yönelen Gönlüm, Sana Açılan Avuçlarımın İçindedir Ey’Rabb’im!
96 Mesaj -
YA’ Rahim, Berr, Rahim !

Tahir, Tayip ve sevdiðin en güzel isimlerinle rahmet kapýlarýný çalýyorum; boynum bükük, kalbim hüzünlü ve aciz bir kulun olarak.

Ey Celal ve Ýkram sahibi, kullarýný çok esirgeyen, baðýþlayan ve çokça merhamet eden sonsuz rahmet denizi !. Beni günah bataklýklarýmda deðil; Sonsuz rahmet denizlerinde boð, Beni küfrün uçurumlarýndan deðil; Tevekkül tepelerinden yuvarla Merhamet bahçelerine…Beni hor ve zelillik tayfunlarýyla yerden yere savurma; Þefkat rüzgarlarýnla dalgalandýr, sana yakýnlaþtýrýlan birer kanat eyle.

Ey Rabb’ im !...Sen nankör kullarý sevmediðin gibi bende onlarý hem zelil hem de kör olarak görüyorum. Ýyilik ettiklerimin bana ihanetle teþekkür ettikleri için deðil, Tüm iyi niyetlerimi bana karþý suistimal ettikleri için deðil; Onca ihsanda bulunan Zat-ý Muhteremliðine karþý bu kadara bencil olduklarý için ve sýrf senin için, seni sevdiðim kadarýnýn zýt kutuplarýnca onlarý bir o kadar sevmiyorum. Ya’ Rabb’im ! beni nankörlerden ve bencillerden eyleme. Zorluk anlarýmda olduðu kadarýyla, bolluk anlarýmda da sana sonsuz Hamd-u Sena’lar diliyorum þu günah karasý kalbimden. Unuttuðum anlarýn, gaflette bulunduðun zamanlarýn telafisini eyle; Ýþte o anlar için de sana sonsuzlara kadar sonsuzluk tevekküllüðünde sonsuz Hamd-u Senalar ediyorum. Ve bencillikten Sana sýðýnarak; kendim için istediðim þeyleri tanýdýðým-tanýmadýðým: Cümle Ümmeti Muhammed için de diliyorum senin sonsuz Rahmetinden, Merhametinden, Ýzzet ve Celalinden ve Ýkram ve Nimetlerinden…Gökteki yýldýzlar kadar Aminler serpiþtiriyorum sana yönelen gönüllere, sana açýlan ellere ve seni anan dillere
Gönderen: 07.12.2005 - 23:24
Gast gül25  
RE: yalvarıyorum ne olur
Misafir
hayirli aksamlar sevgili müslüman kardesim,
biliyorum derdin cok büyük ALLAH im sana yardimci olsun, unutma her sIKIntI anindan ALLAHa sIGIn.
insALLAH en kissa zamanda hersey yoluna girer ve sen evlatlarindan daha fazla ayri kalmazsin..ALLAHim kimseye evlat acisi cektirmesin.
A M I N
bende eski erkek arkadasim daha dogrusu sözlümle tekrar birlesmek ve evlenip mutlu bir yuva kurmak icin salaten Tefriciye okuyorum. ve emin olki bu aksamki dualarimda sen eksik olmicaksin...
allahim herkesin duasini kabul etsin...

ALLAHa emanet ol.
Gönderen: 08.12.2005 - 00:25
Bu Mesaji Bildir   Yukari
gül bacım
96 Mesaj -
gül bacým allah senden çooook razý olsun...iþallah hayýrlýsý ile istediðiniz kerdeþimzle yuva kurarsýnýz hemde en hayýr lý þekilde rabbim hakkýnýzda hayýrlar yaratsýn....biz þu an mahkeme kararý ile ayrýldýk....büyük yavrum bana küçük yavrum annesine verildi.....ama enesimi küçük yavrumu göremiyorum...nedendir bilmiyorum bukadar zulum yapsada ayrýldýým hanýmýmdan nefret etmiyorum...rabbimden hakkýmýzda hayýrlýsýný istiyorum....rabbim bu yapacaðýnýz duanýzda...mahlukatý adedince kabul buyurup hayýrlar yatarsýn iþallah bacým...allah c.c senden gani gani razý olsun..amin...amin....amin.....
Gönderen: 08.12.2005 - 00:50
Bir dua...
123 Mesaj -
Bir dua...

Rabbim sizi tüm bela, musibet ve sIkIntilardan korusun Amin.
Rabbim sizin icin hayirlisi ne ise onu nasip eylesin Amin.
Rabbim size tekrar yuva kurup mutlu bir sekilde hayatnizin geri
kalan kismini sürdürmeyi nasip eylesin Amin.
Rabbim sizin gönlünüze göre versin Amin.
Rabbim sizin her dileginizi kabul eylesin Amin
Rabbim sizin dualarinizi geri cevirmesin Amin.
Rabbim size her an her saniye günahsiz agizlardan dua edilmesini nasip eylesin Amin Amin Amin..

Rabbim hepimizi Firdevs Cennetinde bulustursun AMIN
Gönderen: 08.12.2005 - 01:27
Emirdag su an offline Emirdag  
1071 Mesaj -
Allah yar ve yardimciniz olsun kardesim yazilari okudum ve cok uzuldum.Ins bundan sonra hersey gonlunuzce olur.Fazla yazipta yaranizi desmek istemem ne diyelim kader Allah sabir versin.Rabbim cocuklarinizida her kotulukten dunya ve ahiret korusun ins.
Gönderen: 08.12.2005 - 01:29
Bu Mesaji Bildir   Emirdag üyenin diger mesajlarini ara Emirdag üyenin Profiline bak Emirdag üyeye özel mesaj gönder Emirdag üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast selva15  
Misafir
abdullahbilgefiliz kardesim allah razi olsun ya ne kadar iyi bir babasin!!!! senin yazilarini okudukca sasiriyorum cunku bende esimle ayriliyorum ama esim cocuklarimizi istemiyor bende hafta ici onda hafta sonu bende kalsin istiyorum ama götur yetistirme yurduna ver diyor ama ne pahasinada olsa cocuklarimi laliyorum simdi sade iki haftada bir babalarini görecekler o öyle istiyor kabul ediyorum yeterki cocuklarim iyi bir ortamda buyusun.ama kardesim gercekten iyi bir baba iyi bir essin benim kocam senin yarin kadar olamaz.kardesim allah senin mukafatini verecek insaallah
Gönderen: 08.12.2005 - 01:31
amiiiin
96 Mesaj -
sevgili dünya misafiri.....ne güzel dualar bunlar...içim açýldý...saolasýn...rabbim bu dudan dünya ve ahirette seni vede zürriyetini nasip alan lardan eylesin iþallah...beni çok mutlu ettin allah razý olsun....diycek kelimeler bulamýyorum....kalbim i rabbim biliyor...

EMÝRDAÐ KARDEÞÝM....allah senden de gani gani razý olsun...dualarýnýza yürekten amiiiiin...AMÝN....hepiniz ayrý güzellikte insanlarsýnýz....rabbim hepimizi gercekten FÝRDEVS Ý ALADA KEVSER HAVUZUNUN BAÞINDA RASUL Ý KÝBRÝYAMIZ ÝLE BÝRBÝRÝMÝZE ALLAH C.C. ÝÇÝN SELAM VEREN ORADA SEFA SÜRERKEN BULUÞTURSUN ÝÞALLAH..AMÝN..AMÝN...AMÝN...

SELVA15 kardeþim.....allah senide bu dualarda nasip alanlardan eylesin...beni çok utandýrdýnýz....ÝÝ BÝR BABA SIFATINI UYGUN GÖREREK...iyi bir babamýyým onu bilmiyorum ama yavrularým için yapmýyacaðým fedakarlýk yoktur....benim mutluluðum onlarýn mutluluðuna baðlýdýr....ben bukadar enesimin hasretini çekerken bir zaman lar furkanýmýn hasretini çekerkende...hep þunu istemiþimdir....yavrularým ciðer parelerim....bana hasretlik çemesinler içleri babacým diye yanmasýn...ben onlarýn yerine üzüliim benim ciðerim yansýn yetrki onlarýn içini hasret ateþi sarmasýn...babcým diye aðlamasýnlar...ben yavrularým diye aðlayayim...eðer nasipte beni görmeleri yoksa bu ayrýlýk ateþi beni yaksýn benden nefret etmeleri önemli deðil yeterki mutlu huzurlu saðlýklý ve en önemlisi imanlý vede güzel ahlaklý olsunlar....

ayrýca sizin de ayrýlma aþamasýnda olmanýza üzüldüm....ama size þu telkinde buluna bilirim....ben eþimi çok seven biriydim...ayrýlýk düþünmesi rüyasý bile ban ölümden beter acý veren bir þeydi kaldýki bunun gerçekolmasý...ölürdüm...ölürdüm ya inanýn...bu benim için evlat acýsýndan sonraki en büyük acým olurdu....büyük düþünüp büyük hissetmiþim....ve bu inanmasý bile mümkün olömayan þey gerçek oldu...çok acý çektim...ölür gibi oldum...rabbim herþeye kadir....vicdaným rahat en azýndan...birde sizler benim gül...ciðer can kardeþlerimin desteðð dualarý...rabbimin izni ve merhameti ve rahmetiyle...haleti ruhaniyem düzeldi....rabbim sabrýný veriyor...sakýn üzülme....eden bulur....sen iilik yap denize at baklýk bilmese halýk bilir....eþinizin kiþiliðini bilmiyorum ama...eðer zulum onda mazlum luk sizdeyse kendinizi mevlaya býrakýn bakýn ozaman görün...mevlam neyler neylerse güzel eyler....aslýnda yazacak çooook þeyler var ama þimdilik bukadar yazayým dedim...bütün dualardan bana yapýlan bu dulardan rabbim sizide hissedar kýlsýn iþallah...AMÝN...AMÝN..AMÝN...BÝRDE EN ÖNEMLÝSÝ EVLATLARINIZI AMÝN...AMÝN...AMÝN...
Gönderen: 09.12.2005 - 02:52
123 Mesaj -
insAllah dualar kabul olur
Gönderen: 09.12.2005 - 03:58
eReN su an offline eReN  
3 Mesaj
Bu kadar duayi Allah Tealâ heder etmeyecektir insallah. Allah yar ve yardimciniz olsun. Dualarimizin sonu, Alemlerin Rabbi Olan Allah'a Hamd etmektir.
Gönderen: 09.12.2005 - 04:19
Bu Mesaji Bildir   eReN üyenin diger mesajlarini ara eReN üyenin Profiline bak eReN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast selva15  
Misafir
kardesim gercek iyi bir babasin bende esimi cok sevdim cok deger verdim belkide bu kadar deger vermem onu simartti...simdi gecen gunlerime yaniyorum iki cocugum icin yaniyorum babasis buyumek zor ben azda olsa yasadim cok zor simdi cocuklarim baba diye agliyorlar cok zor anlamiyorlar anlamiyor cocuklarin duygularini senin gibi dusunmus olsa kardesim bizim bu ayriligimiz olmazdi.
Gönderen: 09.12.2005 - 21:11
haklısın
96 Mesaj -
kesinlikle haklýsýn....insan yavrularý için neye katlanmaz...bir insan yavrularýný düþünmüyorsa onlar için fedakarlýk yapmýyorsa boþ tur o kiþi...en kötü bir evlilik bile evlat hatrýna sürdürmeye deðer...eðer kiþi nefsi uðruna evlatlarýný hiçe sayarak ayrýlýðý seçiyorsas... o kiþi nin kimseye faydasý olmaz bence..
Gönderen: 09.12.2005 - 21:44
Bizler Allah Diye Tutuştuk Birbirimize...
96 Mesaj -
--------------------------------------------------------------------------------
HAYA ÝLE YÜRÜR OLDUK HERYERDE,

KORKUMUZDAN BAÞIMIZI KALDIRAMADIK KÝ GÖÐE;

AMAN BÜYÜKLÜK GÝBÝ OLMASIN...

TÖVBE ETTÝK DUA ETTÝK,

SIRF YÜRECÝÐÝMÝZDE AZICIK BÝR NOKTA KADAR SÝYAHLIKTA GÜNAH KALMASIN DÝYE..

SEVDÝK,PAYLAÞTIK..

MÜSLÜMAN KARDEÞLER ÝLE DOST OLMAYI ÖÐRENDÝK..

ALLAH YOLUN DA OLANLARI DA ARADI BULDU YÜREÐÝMÝZ..

KOMÞULUK BÝLDÝK,ÝLÝM ÖÐRENDÝK,

ZÝKÝR ÇEKTÝK..

ÝYÝLK,

LUTUF GÖRDÜK..

SABIR DERYASINDA YÜZDÜK, SIKINTILARIMIZIN ÝÇERÝSÝNDE...

BÝZ KARDEÞÇE PAYLAÞARAK RABBÝMÝZÝ YÜCELTTÝK..

ALLAH CÜMLEMÝZDEN RAZI OLSUN. ENGÜZEL DUALAR ÝLE KALALIM ÝNÞAALLAH.. AMÝN
Gönderen: 09.12.2005 - 22:49
Gast selva15  
Misafir
Alıntı
Orijýnalý abdullahbilgefiliz

kesinlikle haklýsýn....insan yavrularý için neye katlanmaz...bir insan yavrularýný düþünmüyorsa onlar için fedakarlýk yapmýyorsa boþ tur o kiþi...en kötü bir evlilik bile evlat hatrýna sürdürmeye deðer...eðer kiþi nefsi uðruna evlatlarýný hiçe sayarak ayrýlýðý seçiyorsas... o kiþi nin kimseye faydasý olmaz bence..

senin su dusunduklerimi binde birini benim esim dusunse bizim evliligimizde ayrilik olmaz dedigindede haklisin kardesim cocuklarini dusunmeyen bir sokaga atmak istiyen adamda hayir gelmez ama iste ilk göz agrin cocuklarin babasi ben böyle dusunuyorumda dusuncelerimi katilan hayat arkadasim yok beni ve cocuklarini zor durumda birakmak icin elinden geleni yapiyor.neyse kardesim benide dualarinizda unutmayin gelecek hayatim icin rabbim bana yardimci olsun insaallahu teala.allaha emanet olun
Gönderen: 11.12.2005 - 00:37
azra 29 su an offline azra 29  
32 Mesaj -
Allah mazlumun yanindadir .............sabredin ve tevvekül edin kardeslerim.Sizlere dua edicem insallah ,eskiden cok sikintilar bende cektim yasamak bile istemiyordum, ama sabir ve sebat herseye deva...........insallah insallah ALLAH yetisir imdadiniza ....amin.
HASBINALLAH VE NIMEL VEKIL.........Kararsiz
Gönderen: 11.12.2005 - 01:46
Bu Mesaji Bildir   azra 29 üyenin diger mesajlarini ara azra 29 üyenin Profiline bak azra 29 üyeye özel mesaj gönder azra 29 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
96 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý azra 29

Allah mazlumun yanindadir .............sabredin ve tevvekül edin kardeslerim.Sizlere dua edicem insallah ,eskiden cok sikintilar bende cektim yasamak bile istemiyordum, ama sabir ve sebat herseye deva...........insallah insallah ALLAH yetisir imdadiniza ....amin.
HASBINALLAH VE NIMEL VEKIL.........Kararsiz

ÇOOK SAOL KARDEÞÝM KARDEÞLERÝM....RABBÝM DUALARINIZI KABUL BUYURSUN..benden öncede seval kardeþin derdine dermen olsun...o vefasdýz eþine hidayet kalbine merhamet versin....acil tez zamanda yaptýýna piþman olsun adam olsun ....hanýmýnýn evlatlarýnýn baþýna dönsün....eðer hidayeti mümkün deðilse allah bidiiði gibi yapsýn....bu kardeþimizede ve evlatlarýna dünya ve ahirette huzur ve güzellikler versin iþallah...amin...amin...amin...
Gönderen: 11.12.2005 - 02:44
Gast selva15  
Misafir
kardesim ne iyisin kendince önce bana istemen beni sevindirdi allah razi olsun dualariniz icin insaallah merhamet verir rabbim.allah mazlumun yanindadir
Gönderen: 11.12.2005 - 12:11
RE:
96 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý selva15

kardesim ne iyisin kendince önce bana istemen beni sevindirdi allah razi olsun dualariniz icin insaallah merhamet verir rabbim.allah mazlumun yanindadir

AYNI DÝLEKLERÝMÝN TEKERRÜRÜNÜ SUNAR ARDINDAN DERÝMKÝ.....ORTADA 2 HASLET VARSA BÝRÝ ZALÝMLÝK DÝÐERÝ MAZLUMLUK.!. SEN MAZLUM OLMAYI SEÇ.....
Gönderen: 11.12.2005 - 14:52
starlice su an offline starlice  
SELAM
14 Mesaj -
KARDEÞÝM ÇOK ÜZÜLDÜM DURUMUNA RABBÝM ÝKÝ DAREYNDE SANA SAADETLER ÝHSAN EYLESÝN ÝNÞ. HZ. EYYÜB SABRI VERSÝN VERSÝNDE ARDINDAN GÜLÝSTANA KAVUÞTURSUN SENÝ MEVLA YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN. ÝNÞ GÜNAHLARINIZA KEFARETDÝR. GÜN DOÐMADAN NELER DOÐAR DENÝLÝR MEVLA YETER KÝ OL DEYÝ VERSÝN HERÞEY ANINDA DEYÝÞÝ VERÝR ÝÞTE OZAMAN TÜM GECELER GÜNDÜZ, TÜM BAYKUÞLAR BULBUL, TÜM DÝKENLER GÜL OLU VERÝR.BAKÝ SELAMLAR.
Gönderen: 12.12.2005 - 10:32
Bu Mesaji Bildir   starlice üyenin diger mesajlarini ara starlice üyenin Profiline bak starlice üyeye özel mesaj gönder starlice üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
amin
96 Mesaj -
rabbim sizlerden razý olsun inþaallah...amin

Ey nurlarýn nuru! Ey kullarýna karþý sonsuz lütuf ve ihsan sahibi olan latif! Ey kullarýnýn hatalarýný örten settar! Þuursuzca iþlediðimiz hatalarýmýzý ört ve bizi baðýþla,hem öyle baðýþla ki mahþerde huzura geldiðimizde hesaba çekeceðin hiç bir þey kalmasýn
Gönderen: 27.12.2005 - 23:26
Gast Misafir  
Misafir
Allah yardimcin olsun din kardesim, hikayeni okudum üzüntünü paylasiyor, yüce Rabbimden dagilan yuvanin tekrar biraraya gelmesini diliyorum. Allah büyük insallah bu cektiklerin en kisa zamanda son bulur.
Gönderen: 28.12.2005 - 01:24
xxonkelxx su an offline xxonkelxx  
esselmualeykum
5 Mesaj
muhterem kardesim acilarini paylasiyoru sana rabbimden bol sabir vermesini ve en. kisa.zamanda cocuklarina kavusturup sikintilarina son vermesini diliyorun (insaallah)kardesim sunuda unutmamak lazim ALLAH cc kullarini onlarin sahip oldugu ve cok sevdigi seylerle imtihan eder onun icin inaniyorum ki sende büyük bir imtihandan geciyorsun sabret hayirlisi neise o.olur insaallah bu imtihani kazanirsin önemli olan ALLAHIN yolundan ayrilma zaten yazilarindan okudugum kadariyla imanli bir kisilige sahipsin ALLAH imanini dahada kuvvetlendirsin sabirlar versinn bu dünyada cektigin acilari ahirette cekeceklerine kefil kilsin amin enkisa zaman da hayirli haberler dilegiyle Esselamualeykum ALLAHA emane olun gül
Gönderen: 28.12.2005 - 09:44
Bu Mesaji Bildir   xxonkelxx üyenin diger mesajlarini ara xxonkelxx üyenin Profiline bak xxonkelxx üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yarabbi..!!..
96 Mesaj -
YARAB!

NE AZABINA DAYANACAK HALÝM, NEDE RAHMETÝNDEN MAHRUM KALMAYA MECALÝM YOKTUR…

VEFASIZLIK EDÝP SENDEN UZAK KALSAMDA, HALÝM SENSÝZ EDEMEYECEÐÝMÝ HAYKIRMAKTADIR…

VEFASIZLIÐIM NÝSBETÝNDE DEÐÝL ÝHTÝYACIM NÝSBETÝNDE SENÝN LUTFUNA TALÝBÝM…

ÂMÝN
Gönderen: 02.01.2006 - 20:26
DeLiAsIk su an offline DeLiAsIk  
Moderator

352 Mesaj -
Rabbim yardimciniz olsun ins. ve sabirlar versin..

zor bir durum..
Gönderen: 02.01.2006 - 22:06
Bu Mesaji Bildir   DeLiAsIk üyenin diger mesajlarini ara DeLiAsIk üyenin Profiline bak DeLiAsIk üyeye özel mesaj gönder DeLiAsIk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Sen elimizden tutmazsan
96 Mesaj -
Sen elimizden tutmazsan, bu mekkâr, bu gaddar hasýmlar karþýsýnda kendi kendimize ayakta duramayýz. Aksine maiyyetinde olursak, o zaman da hiçbir þeyden korkmayýz. Bizleri þeytanýn bu kabil aðlarýna takýlýp helâk olmaktan, kalbimizi þeytana kaptýrmaktan, þeytana kalb kaptýranlarla beraber bulunmaktan muhafaza buyur. Bize yeni bir “ba’sü ba’de’l-mevt” lütfeyle; baþlarýmýz önümüzde, boynumuz buruk, gönüllerimiz kýrýk, Senden ayrý düþmenin hacâletiyle iki büklüm ama fevkalâde ümitli ve Senden eminiz. Bizi bir daha yalnýz býrakmamaný diliyoruz. Nedametlerimizi gönül heyecanlarýmýz ve gözyaþlarýmýza emanet ederek bize ruhta, gönülde, sýrda diriliþ bahþetmeni diliyoruz. Kabul edersen bu Senin þanýndandýr. Reddedersen bu da bizim için apaçýk bir hüsrandýr. Þanýna düþeni yapman ne hoþ.! Ýstihkakýmýza göre muamelen ne acý..!
Gönderen: 16.01.2006 - 16:26
gorkem yildiz su an offline gorkem yildiz  
141 Mesaj -

amin amin amin...

dua ile

sabret kardesim
Gönderen: 16.01.2006 - 23:37
Bu Mesaji Bildir   gorkem yildiz üyenin diger mesajlarini ara gorkem yildiz üyenin Profiline bak gorkem yildiz üyeye özel mesaj gönder gorkem yildiz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sehadet bir tutku su an offline sehadet bir tutku  
aminnn
47 Mesaj -
ALLAHIM SEN ZORDA OLAN KARDESLERÝMÝZE YARDIM ET.....ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN SABIR VERSÝN SÝZLERE KARDESLERIM
Gönderen: 17.01.2006 - 00:00
Bu Mesaji Bildir   sehadet bir tutku üyenin diger mesajlarini ara sehadet bir tutku üyenin Profiline bak sehadet bir tutku üyeye özel mesaj gönder sehadet bir tutku üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
imam_kettani su an offline imam_kettani  
dua
191 Mesaj -
esselamualeykum
sevgili kardeþim ALLAH yardýmcýn olsun
yanlýz bizlerin yapacaðý bir þeyler olmalý
çünki kim bir mü min in derdi ile dertlenirse ALLAH ta onun dertleri ile ilgilenir kaldýki bizler bir binanýn tuðlalarý gibi olmalýyýz birimize gelen zulüm hepimizindir bir þeyler yapabilecek olan larýn negerekiyorsa yapmasý lazým gelir birde hem manevi hemde fiili DUA þartý var bu yüzdende eðer bizlerin yapmasý ne lazýmsa bizler yani ben ve benim etrafýmdaki kardeþler olarak ALLAH ýn izni ile hazýrýz mevla bu dünyayý imtihan sahasý olarak hazýrladý ALLAH bu imtihanda seni baþarýlý kýlsýn ÝNÞAAALLAHESSELAMUALEYKUM
Gönderen: 17.01.2006 - 00:34
Bu Mesaji Bildir   imam_kettani üyenin diger mesajlarini ara imam_kettani üyenin Profiline bak imam_kettani üyeye özel mesaj gönder imam_kettani üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
melih58 su an offline melih58  
RABBIM SABIR VERSIN
176 Mesaj -
abdullahbilgefiliz. kardesim yazilarini okudum kahroldum inan aglamamak icin kendimi zor tuttum ne insanlar var hayatta senin gibi degerli birini kaybetmis bir es olarak eski esine aciyorum yazilari bukadar düz ve temiz birisin normaldede öylesindir eminim.ama malesef hayat aci insanlar layikini bulamiyo herzaman iste bosuna imtahan dünyasi denmiyo buraya hepimiz bi sekilde imtihan oluyoruz, senin dilimine de bu düstü zor rabbim sabir versin yavrularina saglik sihhat versin,sanada din iman kuvveti versin dualarim saten sikintida olan,din kardeslerim icin,allaha emanet ol icini ferahtut insallah ilerisi güzel olur hayatinin....
Gönderen: 25.01.2006 - 11:04
Bu Mesaji Bildir   melih58 üyenin diger mesajlarini ara melih58 üyenin Profiline bak melih58 üyeye özel mesaj gönder melih58 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ALLAHIM YARDIM ETSIN
176 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý selva15

abdullahbilgefiliz kardesim allah razi olsun ya ne kadar iyi bir babasin!!!! senin yazilarini okudukca sasiriyorum cunku bende esimle ayriliyorum ama esim cocuklarimizi istemiyor bende hafta ici onda hafta sonu bende kalsin istiyorum ama götur yetistirme yurduna ver diyor ama ne pahasinada olsa cocuklarimi laliyorum simdi sade iki haftada bir babalarini görecekler o öyle istiyor kabul ediyorum yeterki cocuklarim iyi bir ortamda buyusun.ama kardesim gercekten iyi bir baba iyi bir essin benim kocam senin yarin kadar olamaz.kardesim allah senin mukafatini verecek insaallah

SELVA KARDESIM SANADA ALLAH YARDIM ETSIN DÜNYADA COK BÖYLESI INSANLAR ÜZÜLME ILKI SEN DEYILSIN SADECE KENDI NEFSININ RAHATINI DÜSÜNEN BENCIL COK HAYATTA YAVRULARINA VE SANA RABBIM YAR VE YARDIMCI OLUR INSALLAH DUA LARIM SIZINLE ..
Gönderen: 25.01.2006 - 11:13
Bu Mesaji Bildir   melih58 üyenin diger mesajlarini ara melih58 üyenin Profiline bak melih58 üyeye özel mesaj gönder melih58 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sizler
96 Mesaj -
sizler canlarým rabbimin bana inci taneleri gibi nimetlerisiniz....rabbim sizlerden ve zürriyetinizden aileve dostlarýnýzdan razý olsun...amiiiiiin...
Gönderen: 25.01.2006 - 23:07
kin nefret
96 Mesaj -
Ey isteyenlere cevap veren ve dua dua yalvaranlarýn dualarýný kabul buyuran Yüceler Yücesi Rab! Bizim niyazlarýmýzý da kabul buyur.. kinle, nefretle oturup kalkan ve hep düþmanlýk duygularýyla köpüren imansýz ve amansýzlara karþý yardýmcýmýz ol.. bir de üzerimize sekine yaðdýr, yaðdýr ki, Sen’den baþka kimseye karþý hiçbir korkumuz, hiçkimseden de en küçük bir beklentimiz kalmasýn!...

Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile fertlerine ve bütün ashabýna salât u selam ederek bunlarý Senden dileniyoruz, Rabbimiz!
Gönderen: 03.02.2006 - 00:05
abdullahbilgefiliz ABIM VE TÜM ACI CEKENLER ICIN
176 Mesaj -
GÖNÜL YARAM ACILMIS KAPANMAZ DERINDEN
AHI FIGAN EYLEDIM NE GELIR ELDEN
ÜSTÜNE TITREDIGIM DAL OLSAYDI ERIRDI DÜNDEN
ISLEDIGIN GÜNAHIN HESABI SORULUR BIR GÜN SENDEN

GÖZ YASLARIMIN PINAR'I ACILDI KESILMEZ SENDEN
BIR GARIBIM BURALARDA NE GELIR ELDEN
DUALARIMDA YAKARISLARIMDA TEK GEREKCEMSIN SEN
ACTIGIN GÖNÜL YARALARIMIN SEBEBISIN SEN
UNUTMAKI DÜNYADA SORULMAZ HIC BIR GÜNAHIN HESABI
AHIRETE INTIKAL EDER GARIPLERIN FIGANI......

:(ağlarağlarağlar
Gönderen: 03.02.2006 - 00:18
:::MeDiNe::: su an offline :::MeDiNe:::  
238 Mesaj -
cok yeniyim daha yeni üye oldum ancak yazýlanlarý okdum ALLAH inþallah size dayanma gücü vermiþtir inþallah ondan baska kimseye sýgýnamayýz inþallah dertleriniz azalmýstýr

allah sabýrlarýný versin inþallah cocuklarýnýza üzüldüm ve suan ki halinizi merak etmekteyim inþallah iyisinizdir.

selam ve dua ile
Gönderen: 04.02.2006 - 15:17
Bu Mesaji Bildir   :::MeDiNe::: üyenin diger mesajlarini ara :::MeDiNe::: üyenin Profiline bak :::MeDiNe::: üyeye özel mesaj gönder :::MeDiNe::: üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HAKBIR su an offline HAKBIR  
RABBIM YARDIMCINIZ OLSUN
374 Mesaj -
YAZILANLARI OKUDUM INANIN COK ÜZÜLDÜM.
ZIZ ÜZÜLMEYIN ESINIZ NE KAYBETTIGINI ANLAR AMA..
RABBIM SEN DARDA KALANMIS SOKAKTA KALMIS HASTANE KOSELERINDE KALMIS BÜTÜN KULLARINA YARD ET
SEN HERKESE MUTLU VE IMAN ZENGINLIGIYLE DOLU YUVA NASIP ET SÜPHESIZ SEN KALBIMIZDEKI DUALARI BILIYORSUN SEN DUALARIMIZI GERI CEVIRME(AMIIIN)
Gönderen: 04.02.2006 - 16:42
Bu Mesaji Bildir   HAKBIR üyenin diger mesajlarini ara HAKBIR üyenin Profiline bak HAKBIR üyeye özel mesaj gönder HAKBIR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
96 Mesaj -
melih üstünce hakbir kardeþlerim ve diðer güzel klardeþlerim....iyiki sizler varsýnýz..rabbime nekadar þükretsem azdýr...rabim sizleri bana ilaç olasýnýz diye....içime ferahlýk versindiye vesile kýlmýþ....vesile kýlan rabbime ahmd olsun þükürler olsun....vesile olan kardeþlerimdende rabbim razý olsun...burada hiçbirimiz birbirini yüz yüze tanýmýyor....iþallah ü tela cenetinde firidevs i alada kevser havuzunun baþýnda rasulu ekrem ziþaný efendimiz hz.(s.a.w.) efendimizle birlikte sohbet eden kuþllarýndan eylesin orada hasbihal eden kullarýndan eylesin iþallah...bu dünya güzellik dünyasý deðil kardeþlerim...güzellikler ahirette ...
Gönderen: 05.02.2006 - 00:38
RuBAi su an offline RuBAi  
Abdullahbilgefiliz kardesime
274 Mesaj -
Abdullah kardesim, inan yazini yeni gördüm ve çok üzüldüm, geç farkettigim için özür diliyorum, Rabbim sizi tez zamanda feraha kavustursun. Yüce Mevlam kabul eder insallah dualarimizi, dualarimizda sizde olacaksiniz inanin. Kendinizi bir yandan sansli görebilirsiniz, çünkü inançlisiniz, Allah'a inaniyorsunuz, ve bunlarin birer sinav oldugunu biliyorsunuz. Insallah bu sinavi en kisa zamanda kazanacaksiniz.
Rabbim Yar ve Yardimciniz Olsun!
Gönderen: 05.02.2006 - 00:53
Bu Mesaji Bildir   RuBAi üyenin diger mesajlarini ara RuBAi üyenin Profiline bak RuBAi üyeye özel mesaj gönder RuBAi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Anlatmak kolay
96 Mesaj -
Anlatmak kolay...Dinlemeye göre...Dinlemek kolay anlamaya göre...Anlamak kolay anladýðýný yaþayabilmeye göre...Yaþamak kolay yaþadýðýný yaþatabilmeye göre...Rabbim..Hayrý anlatmayý..Hayrý dinlemeyi...Hayrý anlamayý...Hayrý yaþamayý ve hayrý yaþatmayý nasip etsin inþ...
Gönderen: 05.02.2006 - 22:13
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  
639 Mesaj -
rabbim yar ve yardimciniz olsun
gercekten cok üzüldüm

yüce rabbim hic bir kuluna kaldiramiyacagi yükü yüklemez

buda yüce rabbimin bir imtihanidir rabbim sabri cemil ihsan eylesintez zamanda dertlerinizden kurtulup feraha cikmanizi saglasin canim kardesim gercekten cok üzgünm
allahin adini cokca zikredin

allahi zikretmek kalbi ferahlatir seytani uzaklastirir.

allahim darda zorda kalan kardeslerimizin cümlesine yardim etsin

Gönderen: 05.02.2006 - 22:32
Bu Mesaji Bildir   ^^NuR^^ üyenin diger mesajlarini ara ^^NuR^^ üyenin Profiline bak ^^NuR^^ üyeye özel mesaj gönder ^^NuR^^ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
masiva_30 su an offline masiva_30  
dua
8 Mesaj
Allah (c.c)doðrunun yardýmcýsý olsun.Dualarý kabul olanlarýn hürmetine cemil cümle Muhammed (a.s.v)ümmeti ile Allah sýkýntýlarýný gidersin dostlarýnýn sabrýný ihsan eylesin.rahmetini merhametini esirgemesin....Güle Güle
Gönderen: 05.02.2006 - 22:59
Bu Mesaji Bildir   masiva_30 üyenin diger mesajlarini ara masiva_30 üyenin Profiline bak masiva_30 üyeye özel mesaj gönder masiva_30 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ayse580 su an offline ayse580  
9 Mesaj
allahim insallah sana yardim eder sana dua edecegim
Gönderen: 07.02.2006 - 19:23
Bu Mesaji Bildir   ayse580 üyenin diger mesajlarini ara ayse580 üyenin Profiline bak ayse580 üyeye özel mesaj gönder ayse580 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sana hamdü senalar yürekten.!!
96 Mesaj -
Ey yüceler yücesi!
Ey merhameti bol Rabbim!
Ýnsan niçin yaratýldýðýný unuttu da þimdi azdýkça azýyor!
Gariban, suçsuz, temiz yürekli dinlemeden ahlaksýzca can yakýyor,
Yüreðinde sen korkusu kalmamýþ,
Kahpeleþmiþ kalbini iblis oyuncaðý sarmýþ,
Yürekler kor kor,
Analar, babalar, kardeþler, dostlar gözü yaþlý,
O, azgýnlýðýn pervasýz semalarýnda edepsiz kahkahalar atýyor.
Kaybettiklerine üzülmüyor kaybý bilir sanki
Gelecekten sorsan dünyayý o yarattý ve hep varolucak, güç hep onda,
Nefsinin kör ettiði ahmak-ý beþer oysa,
Her fiilin bir karþýlýðý vardýr mutlak senin nazarýnda,
Kaçýþ yok!
Hangi yoldan gitse varýþlar ayný yöne,
Þüphesiz ilahidir varýlacak rota.
Huzur senin huzurundur ey yüceler yücesi!
Huzurunda bize de bir yer ver,
Huzursuz býrakma bizi!
Ýhsan senindir ey merhametin kalbi!
Ýhsan buyur da ilhamýnla sabrýmýzý bol eyle,
Ýniþler ve çýkýþlar senindir Allahým!
Gücümüz artýr, koru bizi böyle sapýk nefislerden
Ve sapýklýða esir düþmüþ beþerlerden, yokuþumuzu düze çevir yol eyle!
Þüphesiz insan hýrslý yaratýlmýþtýr lakin namaz kýlýnlar müstesna buyurdun Allahým!
Bizleri ibadet-i huzurumuzda daim eyle!
Sahih eyle!
Süphesiz sen dilediðine verensin Allahým!
Þüphesiz sen sana gelene, senden dileyene verensin!
Kimbilir ne canlar ýzdýrapta tende,
Gözümüzün görmediði kulaðýmýzýn duymadýðý ne canlar vardýr hayasýz, kahpelerin elinde,
Ama senden gizli yok!
Sen kalplerdekini de dýþa vurduklarýný da bilensin Allahým!
Nurlu esman hürmetine Allahým! Ýsmi azamýn hürmetine!
Sen ki Alemleri Hz. Muhammedin, Ýbrahimin ve Ýsmailin yüzü suyu hürmetine yarattým diyensin Allhým!
Ýki cihan selveri can Muhammedin, Ýbrahimin ve Ýsmailin hürmetine Allahým onlarý kurtar içinde bulunduklarý zulümlerden!
Ateþ düþtüðü yeri yakar biliriz, ýzdýraplarý da çeken bilir, ýzdýraplarý beterdir þimdi ölümlerden!
Sahibimiz sensin Ey her derde deva! Dua dua sanadýr bu yakarýþlar sana hamdü senalar yüreklerden!
Amin

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son abdullahbilgefiliz tarafından, 13.02.2006 - 19:42 tarihinde.
Gönderen: 13.02.2006 - 19:38
Istiyakim Sana,Ey Rabbim..
96 Mesaj -
Ýþtiyakým Sana,Ey Rabbim...
Meltemlerin ve rüzgarlarýn yüzüme deðer,serinletir
beni...Sarar,ferahlatýr..Öylesine özlüyorum ki Cemalini,bu ferahlýk bile,beni
aðlatýr...
Rabbim!! Gerçek manada beni sen sevdin...Niceleri ise sever gibi göründü..Ama
onlar,daima kendilerini sevdiler...Çünkü acizdiler,Faniydiler..Kendilerine
bile yetemediler ki,bana yetsinler...
Hepsi sana borçluydu varlýðýný..Hepsinin bir caný vardý..Ve onlar kendi
canlarý yanmadýkça,anlayamadýlar acýyý...Anlayanlar da zaten,kendilerince bir
mana çýkardý..
Sen varsýn hakkýyla bilen beni...Her þeyimle bilen...Bir tek Sen....Sevdiðini
biliyorum,zira sevmemiþ olsaydýn,bu kadar kendinle meþgul etmezdin
beni...Sevmemiþ olsaydýn,aratmazdýn böylesi...Sen sevmemiþ olsaydýn,sevebilir
miydim ki seni..?
Sen canýmýn Cananý...Sen'in sevginde vefayý idrak ettim ben...O eþsiz
vefana,karþýlýk vermekten aciz oldum her zaman...
Seni,Senin beni sevdiðin gibi sevmekten acizim..Zira Sen Yaratansýn, Ya ben?
Ben,kul olmayý bile beceremeyen...
Yalnýzca Sendeydi tatmin...Sadece sende...Bir sen yettin bana...Kimselerle
yetinemedim...Acý çekmeyi sever oldum...Senin izninle...Dertlerin içinde gizlenmiþ
nice derman buldum...Sevdiðince Sevdim Seni...Buldurduðunca buldum...Bir sen
varsýn baki olan..Geride ne varsa fani...Bütün varlýklarýn hepsi fani..Kimi
güzel,kimi çirkin,kimi vasat, ama iþte her biri fani...Dallardaki
çiçekler,göklerdeki bulutlar,çöller,pýnarlar hep fani...Seraplar ve gölgeler
fani..
Çöllerde kalmayý sevdim Seninle...Yalnýzdým,kalabalýklar içinde...Her þeyde
Sen'in sanatýný görmeyi sevdim ben...Herkeste Senden bir tecelli bulmayý
sevdim..Yýldýzlarda nurunu,güneþte narýný,ateþte harýný bulmayý sevdim...
Hiçbir þeye muhtaç olmayýþýný sevdim ben..Aziz oluþunu,Kadir-i mutlak
oluþunu sevdim..Settar oluþunu sevdim...Öylesine güzel bir sýrdaþtýn ki
Sen,kimselere bir sýrrýmý vermedin..Günahýma raðmen yücelttin beni..Þeref
ikram ettin..Ekremül-ekreminsin..
Kulunu sevmeni sevdim ey Rabbim..Ben unuttum,unutmadýn..Ben adýný
anmadým,yine de býrakmadýn..Yüceler yücesi aþkýna karþýlýk vermek
varken,Seni býrakýp baþkalarýna yandým.. Yinede vazgeçmedin benden..
Sevdin beni oysa,ben Sana kul bile olamadým..Nankörlük ettim..Yine de
nimetlerini esirgemedin...Þikayet eden,sýzlanan,dert yanan hep ben oldum..Sen
sabrettin..Sen sevdin beni...Bense vefasýz bir sevgiliydim..Kýymetini
bilemedim...
Korkuyorum...Perdeler arkasýnda kalmaktan..Korkuyorum,baþkalarýna görünüp de
beni mahrum koymandan..
Cemalin...Tüm derdim bu ey Rabbim.....
Dayanamam Mevlam!!Ne olur Sensiz býrakma beni!!Biliyorum ki,ne yaparsam
yapayým,Cemalini hak edecek bir sermaye biriktiremedim..Seni hak edecek
gücüm yok benim...Seni hak edecek amelim yok..Hiç bir þeyim yok ey en
Güzel..Ellerim bomboþ..Üstelik günah kirleriyle lekeliyim...Bembeyaz
gelemiyorum sana...Yarattýðýn gibi tertemiz deðilim..Dünya kirletti
beni,nefsim aldattý..Þeytana kandým..Müflisim,Vallahi hiçbir þeyim
yok!!Duyduðum iþtiyakýn sebebi yine Sensin..Sensin her yanýmda..Sensin
varlýðým..Sensin Zenginliðim..Tüm sefilliðime raðmen yine de seni
isteyiþim,sýrlarýndandýr...
Sermayem yok ey Rabbim!!Tüm sermayem rahmetin...Lokman'ýn bile derman
olamayacaðý derdimin,dermanýsýn Sen..

YARSIN...
CANSIN....
ÞÝFASIN....
Lokmandan deðil ey Yar,Sendendir benim devam...Sana kavuþmadýkça huzur da
bana haram..
Sermayem Rahmetin,Ýlacým Cemalindir...

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son abdullahbilgefiliz tarafından, 18.02.2006 - 15:09 tarihinde.
Gönderen: 18.02.2006 - 14:45
Gast 5675  
Misafir
abdullahbilgefiliz kardesime kardesim esinle baristinmi yada barismak istiyormusun hala.kusura bakma merak ettim seningibi biri nasil birakti sasiyorum bi mahzuruyoksa yazarmisin?
Gönderen: 23.02.2006 - 20:59
misafir kardesime cevap
96 Mesaj -
BÝSMÝLLAHÝRRAHMANÝRRAHÝYM.!!...

Sevgili kardeþim barýþmadýk...

eþim benim dünyada en sevdiðim birbirnden ayýrd edemediðim 3 þeyden 1 idi 2 si cocuklarým 1 o ydu onlardan sonrada caným gelirdi...
bu dünya imtihan dünyasý kardeþim...

bu ayrýlýk öyle bir þekilde vakii olduki..beraberliðin tekerrürü mümkün deðildir...ve o artýk rahmetlik olmuþtur...lakin yaþamktadýr yiyip içmektedir...

dünyalýk olan tek derdim ,biricik ciðer parem gözümün nuru Enes'im dir caným yavrumu aylardýr göremiyorum.

bu yaþadýým durum benim dünyalýk en büyük imtihaným olsa gerek ...bilirim ki bundan daha deðerli hiç birþeyim yok. Fani olan dünyanýn fani olan nimetlerinden. Sayýn kardeþim...

bu dünya da tek dileðim ... biricik enesime kavuþmak onun velayetini almak...ve 2 yavrumla ömür boyu yaþamak...ben o insanlarýn yaptýðýný yapmýycam...her istediklerinde annelerini görebilecekler...vede anneleride istediðinde cocuklarýný süresiz görebilecek...

iþaallah mevlam kabul buyurur ve yavruma kavuþurum...baþka mevlaaamdan ne dileyim ki dünyalýk....

allah rýzasý için dualarýnýzý eksik etmeyin...rabbim tüm darda olan kardeþlrime yardým etsin...hasta kullarýna þifalar dertli kullarýna devalar maddi ve manevi borclu kullarýna da edalar nasip etsin..iþallah...amin...amin...amin...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son abdullahbilgefiliz tarafından, 24.02.2006 - 01:22 tarihinde.
Gönderen: 24.02.2006 - 01:18
ilkhuzun su an offline ilkhuzun  
72 Mesaj -
selamunaleykum kardesim
Basiniza gelen olaya cok uzulmussunuz. Tabiiki bizlrde uzulduk. fakat her ser gibi gorunen olaylar bizim icin hayirlara vesile olabilir ki en hayirlisi bol bol dua ettiniz ve dua aldiniz kardeslerimizden. bir derdin icine dustugumuzde Allah`u Tealayi daha cok aniyor o Yaradana daha cok baglaniyoruz dahada cok icten dualar ediyoruz oyle degilmi. Bende aci yasadim esimi kaybettim ve cocuklarimla yalniz kaldim fakat Rabbim yalniz birakmiyor. cunku aci yasadiktan sonra dahada cok baglandim rabbim e dualarim artti. Beni manevi yonden cok degistirdi. cocuklarimda islama daha cok baglandilar genc yasinda vefat ettigi icin arkadaslari kendilerine ceki duzen verdiler her an sira bizede gelebilir diye.inanin kardesim namaza baslayanlar alkolu birkanlar oldu onun vefatindan ders aldik diyerek. simdi ben bu olayi ser olarak gorebilirmiyim... kaldiki bela ve musibetlere en cok ugrayanlar peygamberler ve Allah`in sevgili kullari.. bir kac gun baslarina kotu bir olay gelmeyen Allah dostlari acaba Allah beni sevmiyormu bana dert vermeyerek beni imtihan etmiyor diyerek telasa kapiliyorlarmis.. Hic cile cekmemis Peygamber varmi... Efendimiz babasini hic gormemis annesini kucuk yasta kaybetmis evlat acisi tatmis es acisi tatmis.. bizler Efendimizin yasadigi bu acilarin belki hayatimiz boyunca birini yasiyoruz basiyoruz yaygarayi. niye ben diye.. Yuce Yaradan size verdigim dertleri herkese anlatarak beni sikayetmi ediyorsunuz buyuruyor.. Ne olur kardesim sabredin Allah`a tevekkul edin. O hic bir kulunu yalniz birakmaz. kendinizden maddi yonden alcak manevi yonden yuksek olanlari ornek alin. inanin faydasini goreceksiniz. Allah`a emanet olun..Rabbim yar ve yardimcimiz olsun
Gönderen: 24.02.2006 - 02:12
Bu Mesaji Bildir   ilkhuzun üyenin diger mesajlarini ara ilkhuzun üyenin Profiline bak ilkhuzun üyeye özel mesaj gönder ilkhuzun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
Konu icon   
2765 Mesaj -
Allah (c.c) yar ve yardýmcýnýz olsun.Dert veren Allah dermanýda veren odur yeterki sabýrlý olmasýný bilecen daima dua edin unutmayýnýz ki duamýz olmasa hiç bir ehmiyettimiz olmazdý.
Gönderen: 24.02.2006 - 16:48
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Öyle çok fazl sahibisin ki
96 Mesaj -
Öyle çok fazl sahibisin ki;ban emanet verdiðin canýmý,malýmý,benden Cennet karþýlýðý satýn almak istersin.
Ne çotur lutfun ki,Sana ait olan amellerime Cennet gibi sonsuz karþýlýk verirsin.
Ne hoþtur keremin ki,Sana satmamý dilediðin canýmý,malýmý ebedileþtirir,katýnda himaye edersin.
Senin fazlýn olmasa,kendi kendimi taþýyamaz,belaya düþerim.
Senin Keremin olmasa,biriktirdiðim herþey elimden çýkar,iflas ederim.
Gönderen: 01.03.2006 - 21:58
abdullatif su an offline abdullatif  
Konu icon    Rabbim yardımcımız olsun !
173 Mesaj -

Rabbim yardýmcýmýz olsun !

Efendimiz(S.A.V) Bir cuma hutbe okurken, Torunu Hz Hüseyin'i(R.A)(henüz çocuk)Kapýda toz içinde, üstü baþý yýrtýk, periþan bir vaziyette görünce,birden (farkýnda olmadan)minberden inip torununun yanýna varýyor üstü baþýný temizlerken, ayný zamanda sahabelere;
"Allah kimseyi çocuklarýyla imtihan etmesin" buyuruyor.

Bizler
(Hususen Nefsim !), Ol Rasul'ün ayaðýnýn altýnda gubar olamazken,böyle imtihanlarda rabbim yardýmcýmýz olsun.Hayýrlýsýný versin.

Hasbünallahi veni'mel vekil.Ni'mel Mevla veni'men Nasir.

Gönderen: 01.03.2006 - 22:26
Bu Mesaji Bildir   abdullatif üyenin diger mesajlarini ara abdullatif üyenin Profiline bak abdullatif üyeye özel mesaj gönder abdullatif üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
bu duyguyu çıkart at rabbim
96 Mesaj -
yarabbb butun azalarimla,kalbimin butun dileyen duygulariyla sana yalvariyorum...beni yanliz yapayanliz birakma unutulmuslara hayati tekrar hatirlatan unutulmadigini gosteren SENSIN YUCE MEVLAM...yuregim bu agirligi kaldirmakta zorlaniyor artik bilirim SEN kimseye kaldiramayacagi yukler yuklemessin... Allahim insanliga faydali olabilmem icin birilerinin mutluluguna mutluluk katabilmek,uzuntulerini paylasarak azaltabilmek icin SENIN DILEMENE MUHTACIM YARAB....kalbimin karanliklarina gomulu olan o icimi acitan duyguyu beni uzen duyguyu cikart at mevlam....

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son abdullahbilgefiliz tarafından, 16.03.2006 - 03:17 tarihinde.
Gönderen: 16.03.2006 - 03:15
akarsu su an offline akarsu  
895 Mesaj -
Allah yardimciniz olsun,ne kadar zor durumda oldugunuzu cok ii anliyorum ve Allah tan sabir diliyorum.Ayrilmis olsanizda yine halinize sukr edin cunku beterin beteri var.Size tavsiyem su olacak,oglunuzu aramaktan asla vazgecmeyin ve sanirim mahkeme karariyla ayrilmissiniz ve oglunuzu gorme hakkiniz vardir.gidin gorun bu sizin icin ne kadar zor olsa da.Eger mumkun degilse ona hergun mektup yazin ve saklayiniz bir gun elbet eline gecer abisi de varmis sizde kaliyormus ona anlatin enesi ne kadar sevdiginizi ve bunun boyle olmasini istemediginizi.buyuyunce mutlaka birbirlerini ararlar.Tabi Enesin derdindeyken Furkanida unutmayin cunku o da cocuk ve sevgiye muhyac.Allah'a hamd olsun ki ikisinin de sagliklari yerindedir insallah bu da en onemlisi.Enesin bir babasi olduguna unutturmayin hep arkasinda oldugunuzu gosterin sizi ne kadar gostermeselerde buyunce mutlaka arar diye dusunuyorum insallah.Haddim degildi biliyorum ama amacim sadece yardimci olmakti.Allah'in merhameti coktur ve Allah sevdigi kullarina zor imtihanlar verirmis kulum bana daha cok yalvarsin diye.Sabredin ve dogru yoldan ayrilmayin.
Selam ve dua ile...
Gönderen: 16.03.2006 - 10:04
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
abdullahbilgefiliz Abim, cok üzüldüm, inan cok üzüldüm, agla agla agla ALLAH Yar ve Yardimcin olsun, ALLAHim Sana sabir versin, ALLAHim Senin dertlerine derman olsun.. ALLAHim Sana yalvaririm abdullahbilgefiliz Kardesimin tüm DUAlarini kabul et, Ve Cocuguna'da kavusmasini nasib et.. AMIN AMIN AMIN agla

Sýkýntý ve musibet anýnda okunacak dua:

Biz Allah'a aidiz ve her an O'na dönmekteyiz. Allah'ým! Bu musibetimde bana mükâfat lutfeyle! Sonra da bundan daha hayýrlýsýný ihsan et! (Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, 6/317)

AMIN AMIN AMIN..
Hicbir zaman yalniz degilsin..
En büyük Dostun, ALLAHtir..
Sonra bizler, Kardeslerin.. gül
DUAlarimdasin Kardesim..
Üzülme lütfen, aglama lütfen..
Dünya nekadarda acilarla doludur..
ALLAHim herkeze sabir ver ve yolundan ASLA ayirma.. gül
Gönderen: 16.03.2006 - 13:03
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sana ihtiyacım var rabbim
96 Mesaj -
ALLAHIM sana þuanda o kadar ihtiyacým varki bunu biliyor ve görüyorsun bana yardým et RABBÝM...Uçurumun kenarýndayým sürekli gel gitler yaþýyorum neolur bana yardýmcý ol...Hep zor anlarýmda yanýmdaydýn dara düþtüðümde beni hep o darlýktan sen kurtardýn son bir kere daha demiyorum RABBÝM biliyorum ki her darda yine saya açacaðým ellerimi...Ve þimdi yine açýyorum avuçlarýmý sana ne olur dualarýmý kabul et RABBÝM...Beni merhamettinden mahrum etme...
Gönderen: 31.03.2006 - 01:08
{{~Dervis~}} su an offline {{~Dervis~}}  
sana ihtiyacım var
350 Mesaj -
selamün aleyküm

abdullah abi RABBÝM dua eden kullarýný geri çevirmez sýkýntýlý oldugun zamanlarda abi ben hep tek sýgýnam olan yer RABBÝMÝN evine gider orda oturur düþünürüm hayatýn imtahan oldugunu ve bu imtahanda düþen degil dimdik duranlardan olmayý nasip eylesin abi sýkýntýný msn de konuþmak istersen her zaman bu kardeþin yanýnda
abi beklerim RABBÝM Eyüp(hz) sabrý versin RABBÝM yar ve yardýmcýn olsun abi
RABBÝM herkesi bir imtahandan geçiriyor RABBÝM altýnda kalkamayacagýmýz süretlerle imtahan etmesin

not= ben özellikle içimi ferahlatan camilerde otururum abi sende dene fakat ben özelikle selimiye,þerafettin,kapu,aziziye,iplikçi,sahipata,zindankale camilerde oturup düþünme hayatýmý gözden geçirdigim tek yerler

yanlýþ anlamyýn bütün camiler güzeldir RABBÝM'in evi orasý çünkü fakat ben bu camilerin büyeleyici güzelligi beni baþka yapýyor abi çünkü geçen bir turist kardeþimizin müslüman olma istegiyle yanýþýp tutuþdugunu gördüm kardeþler

Abdullah abi RABBÝM yar ve yardýmcýn olsun herþeyin hayýrlýsý abi
RABBÝM sevdigi kullarýndan eylesin
selamün aleyküm
Gönderen: 31.03.2006 - 23:50
Bu Mesaji Bildir   {{~Dervis~}} üyenin diger mesajlarini ara {{~Dervis~}} üyenin Profiline bak {{~Dervis~}} üyeye özel mesaj gönder {{~Dervis~}} üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1054 Mesaj -
Sabýr kardesim sabýr......

Görelim Mevla neyler,
Neylerse güzel eyler...

Gönderen: 01.04.2006 - 00:14
MISRA su an offline MISRA  
SABIR
23 Mesaj -
KARDESIM SANA SABIR DILIYORUM ALLAHIMDAN BEN PEK BILGILI BIR INSAN DEYILIM AMA ALLAH DAGINA GÖRE KAR VERIRMIS BEN BU SÖZU COK DUYDUM SON DÖRT YILDIR EZILIYORUM YUKUMUN ALTINDA DERKEN BIR TANE DAHA YUKLENDI VE BEN BU YUKLERIN ALTINDA EZILIYORUM DERKEN BIRDE BAKMISIM KI BU YUKLER BENI DAHA SAGLAM DAHA INANCLI YAPMIS KENDIME DAHA BIR GUVENIM ARTMIS ZORLUKLARI ALLAHIMIN YARDIMI ILE DAHA BI KOLAY ASIYORUM VE BEIM ONUMDE ÖYLE ZOR BIR YOL VARKI ALLAHIM DAN TEK DILEYIM BENI YINE GUCLU KILSIN DOGRU YOLDAN ASLA CIKARMASINKI BEN ZAYIFIM BEN DERTLIYIM DERKEN BENDEN DAHA DERTLILERE YARDIM EDEBILEYIM BELKI OKUMUSSUNDUR BENIM §! YASINDA SIZOFREN BIR KARDESIM VAR VE BU HASTALIKLA IKI YILDIR SAVASIYORUZ HASTALIK SONUCU KARDESIMIN ALLAH VE ISLAMDAN UZAKLASMASI BENIM ONA HIC BIR SEKILDE ULASAMAMAM VE BUTUN INANC KAPILARINI INCILE CEVIRMESI BENI CARESIZ KILIYOR ALLAH BENIM GIBI DARDA OLANLARA SELAMET VERSIN DUALARIM SENINLE KARDESIM YASADIKLARINDAN SADECE GUCLENMEYE CALIS ALLAHA EMANET OL
Gönderen: 23.04.2006 - 19:24
Bu Mesaji Bildir   MISRA üyenin diger mesajlarini ara MISRA üyenin Profiline bak MISRA üyeye özel mesaj gönder MISRA üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
murat1 su an offline murat1  
ALLAHIN ADIYLA
253 Mesaj -
"biz insanlari hayir ve sikintiyla imtihan ederiz" degerli kardesim yuce rabbim sabreden kullarini sikintida birakacak degildir yuce ve ulu rabbimden bir an once bu sikintini kaldirmasini temenni ediyorum
Gönderen: 23.04.2006 - 19:42
Bu Mesaji Bildir   murat1 üyenin diger mesajlarini ara murat1 üyenin Profiline bak murat1 üyeye özel mesaj gönder murat1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mvulla su an offline mvulla  
LAİLAHE İLLA ENTE SÜPHANEKE İNNİ KUNTUM MİNE ZALİMİN
2 Mesaj
HZ.YUSUFUN BALIÐIN KARNINDA OKUDUÐU DUA MÜSLÜMAN BÝR KUL BU DUAYI
OKUYARAK CENABI HAKTAN NE ÝSTERSE ÝSTESÝN ALLAHU TEALA DUASINI KABUL EDER BU DUA SIKINTI VE KEDERÝ ORTAN KALDIRIR SÜREKLÝ OKUMAK
LAZIM.

LA ÝLAHE ÝLLA ENTE SÜBHANEKE ÝNNÝ KUNTUM MÝNEZALÝMÝN

Ebru
Gönderen: 25.04.2006 - 00:22
Bu Mesaji Bildir   mvulla üyenin diger mesajlarini ara mvulla üyenin Profiline bak mvulla üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mvulla su an offline mvulla  
KURAN
2 Mesaj
BENÝM RABBÝM GÖKTE VE YERDE KONUÞULAN HER SÖZÜ BÝLÝR,HERÞEYÝ ÝÞÝTEN
VE HERÞEYÝN ASLINI BÝLEN ODUR. KURANI KERÝM 21/4

EY RABBÝM, DERT BENÝ BULDU,AMA SEN MERHAMETLÝLERÝN EN MERHAMETLÝSÝSÝN KURANI KERÝM 21/83
Gönderen: 25.04.2006 - 00:31
Bu Mesaji Bildir   mvulla üyenin diger mesajlarini ara mvulla üyenin Profiline bak mvulla üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
maasuk su an offline maasuk  
çeken bilir
153 Mesaj -
gardaþ ALLAH yar ve yardýmcýn olsun sana ve eski eþine hidayet aklý selim ve merhamet diliyorum. bu senin için imtihan olduðu kadar eski eþin içinde imtihan.ALLAH boþanmadan hoþlanmaz. zor ama sana bu gardaþýndan acý bir gerçek...
dualarýnda eski eþin içinde rabbimden hidayet tahkiki iman nasip etmesini iste. Efendiler efendisi efendiler þahý peygamberimizi örnek alalým. çok sevdiði ümmeti,yine çok sevdiði torunlarýný katledecekti. ve bunu cebrail a.s söyleyince üzülmüþtü.hangimizin durumu bu vaziyetten daha vahim.
ALLAH hepimize yardým etsin
Gönderen: 25.04.2006 - 01:04
Bu Mesaji Bildir   maasuk üyenin diger mesajlarini ara maasuk üyenin Profiline bak maasuk üyeye özel mesaj gönder maasuk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
GECMIS BITTI GELECEK GELMEDI O HALDE ANINI YASA
2687 Mesaj -
ALLAHA TEVEKKUL EDEREK SIKINTILARINDAN DOLAYI ENDISE ETME VEKIL OLAN ALLAH DERT VERIRSE DERMANI DA ONDADIR SABRET KARDESIM ALLAH YARDIMCIN OLSUN
Gönderen: 25.04.2006 - 19:53
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
lil su an offline lil  
34 Mesaj -
su anda bir sinavdan geciyorsunuz .cok dikkat etmelisiniz .sakin olaki isyan etmeyiniz .ALLAH a isyan edilmez .

4444 kere okunmasi gereken dua yi okuyunuz.
kuru kuruya okumayiniz . ya olmassa ah olmadi galiba gibi dusunceler geldiginde onlardan hemen arininiz

sizin bir tek sözünüz olsun "inaniyorum gerceklesecek ".

tabi siz istediginiz kadar gerceklesecegine inanin ALLAH kabul eder veya etmez onu o bilir .
Gönderen: 16.05.2006 - 23:25
Bu Mesaji Bildir   lil üyenin diger mesajlarini ara lil üyenin Profiline bak lil üyeye özel mesaj gönder lil üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
96 Mesaj -
Allah ým! Lütfet ký gittiðimiz yere barýþ götürelim. Bölücü deðil baðdaþtýrýcý olabilelim. Nefret olan yere sevgi, yaralanma olan yere affedicýlik, kuþku yere inanç, ümitsizlik olan yere ümýt, karanlýk olan yere aydýnlik, üzüntü olan yere sevinç saçýcý olmayý bize lütfet.

Allah ým! Kusurlarý gören deðil örtenlerden, teselli arayanlardan deðýl teselli edenlerden, anlayýþ bekleyenlerden deðil anlayýþ gösterenlerden, yalnýz sevilmeyý isteyenlerden deðil, sevenlerden olmamýza yardým et. Sen seversen ancak bizde severýz. Sen sevmezsen daha biz kim sevebilir ki! Senden gayrýsý bizý severse ne faydaki.

Yaðmur gibý hiçbir þey ayýrt etmeyip, aktýði her yere canlýlýk bahþedenlerden, güneþ gibý hiçbir þey ayýrt etmeyip, ýþýðýyla tüm varlýklarý aydinlatanlardan, toprak gibi her üstüne bastýðý halde hiçbir þeyini esirgemeyip nimetlerini herkese seve seve verenlerden ve gece gibi ayýp ve kusurlarý örten, alemin dinlenmesine imkan hazýrlayanlardan eyle býzi. Bizleri senin ile geceleyýn baþ baþa kýl. Derdimizi sana açalým, senden isteyelim, senden dilenelim. Lütfettiðin dertleri bizlere sevdir.

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son abdullahbilgefiliz tarafından, 12.09.2006 - 02:29 tarihinde.
Gönderen: 12.09.2006 - 02:24
bir.musluman su an offline bir.musluman  
86 Mesaj -
selamun aleykum degerli kardesim
RABBIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN.SIKINTILARINI TEZ ZAMANDA GIDERIR INSAALLAH.ALLAH SEVDIGI KULUNA DA DERT VERIR ..SABRET KARDESIM .
SELAMUN ALEYKUM
Gönderen: 12.09.2006 - 04:46
Bu Mesaji Bildir   bir.musluman üyenin diger mesajlarini ara bir.musluman üyenin Profiline bak bir.musluman üyeye özel mesaj gönder bir.musluman üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akarsu su an offline akarsu  
895 Mesaj -
Abi Rabbim Yar Ve Yardimcin olsun
Bende cok merak ediyordum acaba durumunuz nasil oldu diye
Rabbim butun dertlerinize deva olur tez zamanda insaAllah ve aradiginiz huzuru bulursunuz insaAllah
Rabbim merhamet eylesin ancak ondan yardim diler ve isteriz
Rabbim er gec dualarinizi mutlak kabul edecektir
Yeter ki hakkimizdan hayirlisini diliyelim insaAllah
Selam ve dua ile...
Gönderen: 12.09.2006 - 07:55
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
herdem su an offline herdem  
365 Mesaj -
Selamün Aleyküm.

Rabbim Yardýmcýnýz olsun..

Ýmtihan dünyasýndayýz,Rabbim sabredip kazananlardan olmayý

nasip etsin..Dualarýmýzdasýnýz..

Selam Ve Dua Ýle

Gönderen: 12.09.2006 - 08:44
Bu Mesaji Bildir   herdem üyenin diger mesajlarini ara herdem üyenin Profiline bak herdem üyeye özel mesaj gönder herdem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (2): (1) 2 weiter >
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 686 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.72691 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.