colchicine lopinavir ritonavir stromectol ivermektin dexamethasone imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » GuZGuLu » BILEMIYORUM

önceki konu   diğer konu
15 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
BILEMIYORUM
269 Mesaj -
Gitsem diyorum
Tum acilarimi birakip ardimda
Alip basimi gitsem
Kurtulurmuyum ki aceba
Bilemiyorum...

Kal diyor bir yanim
Kalmalisin
Gitmelerin kurtulus olmadigini bilmelisin
Kalsammi ki
Bilemiyorum...

Sevsem diyorum
Inadina tum sahte sevmelerin
Sevsem diyorum olumune
Celiskileri birakip bir kenara
Yuregimin pesisira gitsem diyorum
Vuslata erermiyim ki aceba
Bilemiyorum...

Sev diyor yuregim
Sevmelisin
Sevgisiz yasamaz bu yurek
Bilmelisin
Sahiden yasamaz mi
Bilemiyorum...

Aglasam diyorum...
Bulutlar yagmaya hazirken
Acsam gozum cesmesini
Gozyaslarim yetermi
Bagrimdaki ates sonermi
Bilemiyorum...

Aldirmasam diyorum
Aldirmasam hicbir derde kedere
Gulup gecsem diyorum
Bosversem hayatin tum kahpeliklerine
Bosveremiyorum
Ne yapmaliyim
BILEMIYORUM...

Gönderen: 27.02.2005 - 17:30
Bu Mesaji Bildir   GuZGuLu üyenin diger mesajlarini ara GuZGuLu üyenin Profiline bak GuZGuLu üyeye özel mesaj gönder GuZGuLu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gönülbagi su an offline Gönülbagi  
443 Mesaj -
Ellerine ve Yüregine saglik ablacigim...Cok güzel bir siir yazmissin...
Bizimle palyastigin icin ALLAH razi olsun...

Nedendir Bilemiyorum

Ruhumda sýzlayan bir yara,
içimi derinden yarýyor.
Nedendir bilemiyorum,
yokluðun mu beni yakýyor?

Ayrýlýk acýlarý ile inleyen,
kalbim pýr pýr titriyor.
Nedendir bilemiyorum,
gurbet yollarý mý uzuyor?
(Alinti)

Vesselam...

Gönderen: 27.02.2005 - 17:37
Bu Mesaji Bildir   Gönülbagi üyenin diger mesajlarini ara Gönülbagi üyenin Profiline bak Gönülbagi üyeye özel mesaj gönder Gönülbagi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
G_O_Z_Y_A_S_I su an offline G_O_Z_Y_A_S_I  
427 Mesaj -
Ablacim coook güzel yazmissin cok begendim. O güzel yüregine saglik versin Mevlam..
Cok güzel olmus, iznin olursa alabilirmiyim??

Gitme, Kacma hicbirseyden
O acilarin karsiligini alacaksin birgün
Kurtulusa ermez kacmalar
Seninde yüzün gülecek birgün

Sevmelisin, yürekten
Bilmelisin sevgi masumdur
Gitmelisin yüreginin pesinden
Yüreginin götürdügü yer hak yoludur

Yüregini dinle, sev
O yürek yasamaz sen sevmezsen
Yüreginle hareket etmelisin
O yürek yanar sevmesini bilmezsen

Aglamayi bilmelisin
Bir agit yakmalisin
Bir olup bulutlarla
Icini bosaltmalisin
Merak etme gözlerin yeter
Aglamasini bilirsen bagrinda ki atesin söner

Aldirma derdi kederi
Yada aldir ama isyan etme
Hayatin kahpeliklerine inat gül
Gül ama fazla ileri gitme

Bilmiyorsan ne yapacagini
Ac ellerini semaya
Kapa gözlerini
Dilin yönelsin mevlaya
Simdi dinle yüreginden gelen sesi
Simdi dinle Hakkin söylediklerini
Ac ellerini semaya
...

HAK_YOLU
(Tugba)

Gönderen: 27.02.2005 - 18:07
Bu Mesaji Bildir   G_O_Z_Y_A_S_I üyenin diger mesajlarini ara G_O_Z_Y_A_S_I üyenin Profiline bak G_O_Z_Y_A_S_I üyeye özel mesaj gönder G_O_Z_Y_A_S_I üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
OZANSERAFETTIN su an offline OZANSERAFETTIN  
198 Mesaj -
Kýymetli Güzgülü yüregine saðlýk,çok akýcý bir þiir olmuþ tebrikler...

ozan þerafettin
Gönderen: 27.02.2005 - 21:11
Bu Mesaji Bildir   OZANSERAFETTIN üyenin diger mesajlarini ara OZANSERAFETTIN üyenin Profiline bak OZANSERAFETTIN üyeye özel mesaj gönder OZANSERAFETTIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
1129 Mesaj -
Gönderen: 27.02.2005 - 21:36
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GuZGuLu su an offline GuZGuLu  
Esselamun Aleykum
269 Mesaj -
ALLAH(c.c.) hepinizden de razi olsun guzel insanlar, Can kardeslerim.

HAK_YOLU can bacim. sen benim yazdigim siiri begeneceksin, benden isteyeceksin de, ben hayir diyecegim. olacak seymi bu!..şaşkın

Tabiki alabilirsin guzel bacim.

sevinçli

ALLAHA emanet olun.
Gönderen: 05.03.2005 - 17:03
Bu Mesaji Bildir   GuZGuLu üyenin diger mesajlarini ara GuZGuLu üyenin Profiline bak GuZGuLu üyeye özel mesaj gönder GuZGuLu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
G_O_Z_Y_A_S_I su an offline G_O_Z_Y_A_S_I  
427 Mesaj -
Sagol benim canbacim...
Mevlam razi olsun...
Tesekkür ederim...

Selametle...gül
Gönderen: 05.03.2005 - 19:20
Bu Mesaji Bildir   G_O_Z_Y_A_S_I üyenin diger mesajlarini ara G_O_Z_Y_A_S_I üyenin Profiline bak G_O_Z_Y_A_S_I üyeye özel mesaj gönder G_O_Z_Y_A_S_I üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zulfu_can su an offline zulfu_can  
98 Mesaj -
Aldirma derdi kederi
Yada aldir ama isyan etme
Hayatin kahpeliklerine inat gül
Gül ama fazla ileri gitme

BU NAKARAT HARIC HEPSI OLDUKCA GUZEL AMA BENIM ANLIYAMADIGIM BIR ARAYIS VAR AMA ARAYIS KIME TAM BELLI DEYIL ILK YAZAN GUZGULU ARKADASIMDA .OZELLIKLE GOZE CARPIYOR...

NEYSE HAK YOLU KARDES SONUNDA KURTARMIS BU OLAYI SON DIZEDE =))Bilmiyorsan ne yapacagini
Ac ellerini semaya
Kapa gözlerini
Dilin yönelsin mevlaya
Simdi dinle yüreginden gelen sesi
Simdi dinle Hakkin söylediklerini
Ac ellerini semaya
ALLAH RAZI OLSUN FANE DEYIL...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son zulfu_can tarafından, 05.03.2005 - 19:34 tarihinde.
Gönderen: 05.03.2005 - 19:33
Bu Mesaji Bildir   zulfu_can üyenin diger mesajlarini ara zulfu_can üyenin Profiline bak zulfu_can üyeye özel mesaj gönder zulfu_can üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
269 Mesaj -
AMA BENIM ANLIYAMADIGIM BIR ARAYIS VAR AMA ARAYIS KIME TAM BELLI DEYIL ILK YAZAN GUZGULU ARKADASIMDA .OZELLIKLE GOZE CARPIYOR...

s.a. zulfi_can kardesim.
Duygularimin yogunlastigi, yuregimin sitem dolu oldugu bir anda yazmistim bu siiri!..
Yorumunuzu okuyunca siiri tekrar tekrar okudum inanirmisiniz kendim bile ne yazdigimi anlamadim.düsün

NEYSE HAK YOLU KARDES SONUNDA KURTARMIS BU OLAYI SON DIZEDE =))sevinçli

ALLAHA sukurler olsun sizin gibi Hakki tavsiye eden guzel kardeslerim var.ALLAH sizlerden razi olsun.

ALLAHA emanet olun.
Gönderen: 07.03.2005 - 23:46
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
RE:
544 Mesaj -
Alıntı
Orijinali zeynep-54

Allah Razı Olsun
Gönderen: 07.03.2005 - 23:49
Bu Mesaji Bildir   NuR DaMLaSI üyenin diger mesajlarini ara NuR DaMLaSI üyenin Profiline bak NuR DaMLaSI üyeye özel mesaj gönder NuR DaMLaSI üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  
RE:
900 Mesaj -
Alıntı
Orijinali GuZGuLu
s.a. zulfi_can kardesim.
Duygularimin yogunlastigi, yuregimin sitem dolu oldugu bir anda yazmistim bu siiri!..
Yorumunuzu okuyunca siiri tekrar tekrar okudum inanirmisiniz kendim bile ne yazdigimi anlamadim.düsün

--Sokrates'in þiir konusundaki fikrinin ispatý...Her türde þiir yazabilen ve her yönüyle þair olanlarýn dþýndakilerin þiirleri bilgelik yahut ustalýk ürünü deðil, bir anlýk ilhamýn, yahut doðaüstü bir gücün kulaðýnýza fýsýldamasýnýn ürünüdür. Bazen bizlere fýsýldanýyor, sonra ne demek istediðimizi dahi anlamýyoruz iþte bizim þiirimiz böyle birþey....
-Ama size fýsýldayan kimse güzel fýsýldamýþ, tebrik etmek lazým.gül
Gönderen: 07.03.2005 - 23:58
Bu Mesaji Bildir   eNeSMaLiK üyenin diger mesajlarini ara eNeSMaLiK üyenin Profiline bak eNeSMaLiK üyeye özel mesaj gönder eNeSMaLiK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
269 Mesaj -
AMIN Kubra bacim. ALLAH(c.c.) cumlemizden razi olur insaALLAH.göz kırpma

Tesekkurler eNeSMaLiK Kardesim. ALLAH(c.c.) sizden razi olsun.
Bu arada Sokrates ismini ilk kez sizden duyuyorum.
Merak ettim dogrusu.
düsün
Ilk firsatta google'dan arastirip Sokrates hakkinda biraz bilgi edinecegim insaALLAH.sevinçli

ALLAHA emanet olun.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son GuZGuLu tarafından, 10.03.2005 - 01:11 tarihinde.
Gönderen: 10.03.2005 - 01:11
eNeSMaLiK su an offline eNeSMaLiK  
RE:
900 Mesaj -
-Sokrates M.Ö. 469-399 yillari arasinda yasamis olan ünlü Yunanli filozoftur. (Türkçede genelde "Sokrat" olarak söylenir.)

-Bu kadar bilin yeterli, araþtýrmaya ve okumaya çok fazla deðmez kendisi. Zaten yazýlý eseri de yoktur. Ben þiirinizi, daha doðrusu o mesajýnýzý okumadan bir süre önce mecburiyet gereði Platon'un kaleminden, ona izafe edilen bir diyaloðunu okumuþtum. Orada savunduklarý sizin sözlerinizle aynen uyuþuyordu nakletmek istedim.
Güle Güle
Gönderen: 12.03.2005 - 20:21
Bu Mesaji Bildir   eNeSMaLiK üyenin diger mesajlarini ara eNeSMaLiK üyenin Profiline bak eNeSMaLiK üyeye özel mesaj gönder eNeSMaLiK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
269 Mesaj -
s.a. Ben bu arada google dan arastirmistim ve gercekten cok ilginc bir insan oldugunu farkettim. Gerci yazi hollandaca idi ve ben tam olarak anlamadim ama seninde soyledigin gibi fazla arastirmaya da gerek yok.

Yorum icin tekrar tesekkur ederim.
ALLAHA emanet ol.sevinçli
Gönderen: 12.03.2005 - 23:29
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
RE: BILEMIYORUM
1576 Mesaj -
Alıntı
Orijinali GuZGuLu

Gitsem diyorum
Tum acilarimi birakip ardimda
Alip basimi gitsem
Kurtulurmuyum ki aceba
Bilemiyorum...
Sev diyor yuregim
Sevmelisin
Sevgisiz yasamaz bu yurek
Bilmelisin
Sahiden yasamaz mi
Bilemiyorum...

Aglasam diyorum...
Bulutlar yagmaya hazirken
Acsam gozum cesmesini
Gozyaslarim yetermi
Bagrimdaki ates sonermi
Bilemiyorum...
Aldirmasam diyorum
Aldirmasam hicbir derde kedere
Gulup gecsem diyorum
Bosversem hayatin tum kahpeliklerine
Bosveremiyorum
Ne yapmaliyim
BILEMIYORUM...

gercekten bilemiyorum...
:(

Gönderen: 25.06.2005 - 01:09
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 834 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59215 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.