ivermektin hydroxychloroquine ivermektin ivermektin kaletra luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » SAĞLIK & SPOR » SİGARAYI BIRAKINCA

önceki konu   diğer konu
9 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
SİGARAYI BIRAKINCA
1129 Mesaj -
SÝGARAYI BIRAKINCA

Sigarayý býrakýnca neler oluyor:
* 20 dakika sonra, kalp atýþlarý düzene giriyor ve vücut ýsýsý sigara içmeyen bir insanla eþitleniyor.
* 8 saat sonra, kandaki karbondioksitin %95'i temizleniyor.
* 24 saat sonra, kalp krizi riski azalýyor, saðlýklý insana yakýn duruma geliniyor.
* 2 gün sonra, tat ve koku alma normal insan gibi hassaslaþýyor.
* 3 gün sonra, nefes almak hissedilir derecede iyileþiyor.
* 3 ay sonra, akciðerler %30 daha fazla çalýþýyor; içerisindeki kiri de atmaya baþlýyor.
* 1 sene sonra, kalp kafesinden hastalanma rizki %50 azalýyor.
* 10 sene sonra, akciðer kanseri olma ihtimali hiç sigara içmeyen bir insanla denk oluyor.
* 15 sene sonra, kalp ve tansiyon hiç sigara içmemiþ gibi normalleþiyor
Gönderen: 13.02.2005 - 00:58
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vedatoklu su an offline vedatoklu  
bırakamıyom
1 Mesaj
duvar
Gönderen: 13.02.2005 - 15:56
Bu Mesaji Bildir   vedatoklu üyenin diger mesajlarini ara vedatoklu üyenin Profiline bak vedatoklu üyeye özel mesaj gönder vedatoklu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast mucahit  
Misafir
olmaz olmaz
SÝGARA SENÝ BIRAKMAMAK ÝÇÝN ÝNAT ETTÝKÇE, SENDE ONU BIRAKMAK ÝÇÝN ÝNAT ET, ÝNAN BAÞARIRSIN BEN ÞAHÝT OLDUM ORDAN BÝLÝYORUM.
SELAM VE DUA ÝLE...
Gönderen: 13.02.2005 - 16:05
Bu Mesaji Bildir   Yukari
@hmed su an offline @hmed  
49 Mesaj -
s.a

Alahtan korkun!!?

yarýn mahþerde ; "saðlýðýna ve hatta çevrene zarar verdiðini bildiðin halde neden kullandýn?"

diye sorarlarsa þayet,ne cevap vereceksin.?!?

En kýsa zamanda býrakmaya çalýþýn.
söylemesi kolay demeyin.
Ben baþardým .
Ýstersen þayet baþarýrsýn.
Gönderen: 17.02.2005 - 11:26
Bu Mesaji Bildir   @hmed üyenin diger mesajlarini ara @hmed üyenin Profiline bak @hmed üyeye özel mesaj gönder @hmed üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NuR DaMLaSI su an offline NuR DaMLaSI  
Konu icon   
544 Mesaj -
keske babamda biraksa!
Gönderen: 17.02.2005 - 13:27
Bu Mesaji Bildir   NuR DaMLaSI üyenin diger mesajlarini ara NuR DaMLaSI üyenin Profiline bak NuR DaMLaSI üyeye özel mesaj gönder NuR DaMLaSI üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zifiri_gece su an offline zifiri_gece  
RE: bırakamıyom
75 Mesaj -
Alıntı
Orijinali vedatoklu

duvar

Gönderen: 17.02.2005 - 13:46
Bu Mesaji Bildir   zifiri_gece üyenin diger mesajlarini ara zifiri_gece üyenin Profiline bak zifiri_gece üyeye özel mesaj gönder zifiri_gece üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zeyneb-54 su an offline zeyneb-54  
1129 Mesaj -
Ramazan ayinda nasil icmeden duruyorsaniz simdide farzedinki Ramazandayiz icmeyin bence...istenilirse birakilir illaki bu kadarmi müslümanin iradesi zayifolmaz
Gönderen: 17.02.2005 - 14:16
Bu Mesaji Bildir   zeyneb-54 üyenin diger mesajlarini ara zeyneb-54 üyenin Profiline bak zeyneb-54 üyeye özel mesaj gönder zeyneb-54 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zifiri_gece su an offline zifiri_gece  
inşallah
75 Mesaj -
dua yalnýzca dua
Gönderen: 17.02.2005 - 14:17
Bu Mesaji Bildir   zifiri_gece üyenin diger mesajlarini ara zifiri_gece üyenin Profiline bak zifiri_gece üyeye özel mesaj gönder zifiri_gece üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cengiz. su an offline cengiz.  
126 Mesaj -
S.A kardesim gercekten sigarayi birakmak istiyorsan 3 gun icmeyecek dayanacaksin goreceksin 3 gun sonra sigaraya olan istek azalmis olacak hergun kendi kendine soz vereceksin bir gun daha icmeyecegim bir gun daha diye goreceksin 2 hafta sonra bu illet ten kurtulmus olacaksin insallah..
Ben sahsen bu illeti yaklasik 20 sene ictim ve daha birakali ALLAHIMA sukurler olsun 3 hafta 4 cu haftaya girdim. su an ben bunu neden daha once yapmadigim icin de pismanim demek ki insan cani gonulden bir sey istedigi zaman once Cenab-i Allaha Dua ettim Yarabbim dedim Beni su sigara denen meret ten kurtar Yarabbim benim rizkimi su meretten kes Yarabbim dedim.ve de bir hafta icerisinde de cuma gunu cuma namazindan sonra ciktiktan sonra daha agzima almadim Cenab-i Hakkin izni ile ama 3 ve ya 4 ay dir da hep diyordum bu hafta birakacagim bu hafta diye .cok zor olur diyordum ama gercekten ilk 3 gun atlattiktan sonra zor degil hic de zor degil INSALLAH sigarayi birakmak isteyen kardeslerimize yardimci ola biliriz diye dusundum.
Gönderen: 20.02.2005 - 19:16
Bu Mesaji Bildir   cengiz. üyenin diger mesajlarini ara cengiz. üyenin Profiline bak cengiz. üyeye özel mesaj gönder cengiz. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 865 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Huseyin Gurbuz (49), hayrunisa2006 (52), paradies (45), gurbetci mucahi.. (50), ZEYVAH (37), mustafapala74 (38), genc hafýz (34), _?=)(/ (41), ist1965m (59), carina_caresse (36), carina.caresse (36), carina_caressee (36), es_me (38), vuslatim (36), mustafakemalpas.. (39), garibb (48), mdadag (53), CILGIN28 (59), mahmut aga (52), ilhan_27 (46), yunus_emre1983 (41), mchd (49), aozkan78 (46), ertan-1 (54), hittmann313 (49), ahmetolsun (43), feyza20 (39), yilmaz47 (49), babasininkizi86 (38), yasam (42), Ebu_AkiL (43), red_knight (39), HuseyinAbi (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58115 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.