generique colchicine ivermektine fluvoxamine stromectol generique rhinocortcordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Esiniz huriniz olsun istemez misiniz..?

önceki konu   diğer konu
37 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Esiniz huriniz olsun istemez misiniz..?
1227 Mesaj -
O cennetlerde gözleri eþlerinden baþkasýný görmeyen, tatlý bakýþlý öyle güzeller vardýr ki, daha önce cin ve ins'ten hiç kimse kendilerine dokunmamýþtýr. Rahman Sur. 56

Yanlarýnda, kocalarýndan baþkasýnýn yüzüne bakmayan, yumuþak bakýþlý, güzel gözlü, gün yüzü görmemiþ yumurtanýn pembe beyaz renginde eþleri de olacak. Saffat sur. 48-49

Onlarýn beraberinde, gözleri kocalarýndan baþkasýný görmeyen yumuþak bakýþlý, ayný yaþta güzeller vardýr. Sad 52

Gerçekten biz hûrileri apayrý biçimde yeni yarattýk.
Onlarý, bâkireler kýldýk.
Eþlerine düþkün ve yaþýt. Vakýa Sur 35-36-37

gözleri eþlerinden baþkasýný görmeyen
kocalarýndan baþkasýnýn yüzüne bakmayan
kocalarýndan baþkasýný görmeyen
daha önce cin ve ins'ten hiç kimse kendilerine dokunmamýþtýr
Eþlerine düþkün

Hiç düþündünüz mü RABBÝM cennet hurilerini anlatýrken ýsrarla neden hep bu cümleleri kullanýyor.. sadece eþlerine has, gözleri sadece eþlerine bakan, sevgileri sadece eþlerine olan, eþlerinden baþkasýnýn kendilerine ne bakabildiði ne dokunabildiði ne de sevebildiði; göz nuru gönül süruru huriler eþler...

Düþünün bir; sevdiðinizi düþünün, bu dünyada size eþ olan hanýmlarýnýzý düþünün.. bu dünyada size eþ olan kocalarýnýzý düþünün.. evlerinizi düþünün.. sevginizi düþünün.. nasýl bir sevgiyle sevildiðinizi düþünün..

istemez misiniz eþinizin gözü sizden baþkasý kimseyi görmesin..
istemez misiniz eþinizin bütün sevgisi son zerresine kadar size ait olsun..
istemez misiniz sevginiz size hem bu dünyada hem ahirette cenneti yaþatsýn..
istemez misiniz eþiniz gözünüzün nuru gönlünüzün en güzel süruru olsun..
istemez misiniz eðlenceniz; eviniz eþiniz çocuklarýnýz olsun..

istemez misiniz dostlar RABBÝMÝN sizlere en güzel hediye olarak verdiði eþlerinizi hep en güzel bir hediye en güzel bir emanet olarak görmeyi, korumayý, sevmeyi ve bu sevgiyle dünyadaki cenneti yaþayýp bu cennetle ahiretteki cennette koþmayý ve cennette eþlerinizin hurilerden daha güzel bir þekilde yine size eþ olarak verilemesini...

Þimdi daha iyi anlýyorum RABBÝMÝN hurileri anlatýrken ýsrarla bu kelimeleri kullanmasýný

Eþlerine düþkün

Eþinizin sadece sizi sevmesi
Sadece size ait olmasý
Size en güzel güveni vermesi
Size verdiði sözü en güzeliyle tutmasý kadar insana huzur veren bir þey var mý þu dünyada..

Eþiniz sadece sizin eþiniz...
Sevgisi sadece size

Ýþte sizin huriniz.. iþte sizin cennetiniz iþte sizin eþinizi ama sadece sizin.. Kimsenin deðil sadece sizin...

Ve eþinize sözünüz ve onun size sözü
Ýþte size sadece dünyada ki deðil ahirette ki cennetti de bulduracak sözünüz

aşık Eþinize hitaben ve ondan size hitabenaşık

RABBÝMDEN baþkasýna kul
RASULUNDEN baþkasýna ümmet
SENDEN baþkasýna eþ olmýcam

RABBÝM tüm mü'min ve mü'minlere sadece eþlerine eþ olmayý sevgilerini sadece eþlerine ve RABLERÝNE hasretmeyi ve bu sevgiyle hem bu dünyada hem de ahirette cenneti yaþamayý nasip etsin

AMÝN AMÝN AMÝN

RABBÝME emanetsiniz bu canda can olan dostlar
RABBÝMÝN iman edenlere vaadi olan cennette buluþmak dua ve yakarýþýyla..

Selam olsun tüm dostlara...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son yoktan tarafından, 27.06.2005 - 23:19 tarihinde.
Gönderen: 04.08.2004 - 17:33
Bu Mesaji Bildir   yoktan üyenin diger mesajlarini ara yoktan üyenin Profiline bak yoktan üyeye özel mesaj gönder yoktan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~DUA~ su an offline ~DUA~  
129 Mesaj -
cok güzel bir yazi

allah razi olsun
selametle
Gönderen: 04.08.2004 - 17:36
Bu Mesaji Bildir   ~DUA~ üyenin diger mesajlarini ara ~DUA~ üyenin Profiline bak ~DUA~ üyeye özel mesaj gönder ~DUA~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ZAKKUM su an offline ZAKKUM  
185 Mesaj -
Allah Razı Olsun
Gönderen: 04.08.2004 - 18:14
Bu Mesaji Bildir   ZAKKUM üyenin diger mesajlarini ara ZAKKUM üyenin Profiline bak ZAKKUM üyeye özel mesaj gönder ZAKKUM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hamza su an offline hamza  
63 Mesaj -
Yüce Rabbim her seye kadirdir sonsuz nimetleri ile.
Gönderen: 04.08.2004 - 19:12
Bu Mesaji Bildir   hamza üyenin diger mesajlarini ara hamza üyenin Profiline bak hamza üyeye özel mesaj gönder hamza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
maasuk su an offline maasuk  
selamunaleyküm
153 Mesaj -
Yoktan kardeþ,hiç yoktan þimdi üzüldüm.
Kardeþ,þimdi biz erkekler inþaallah cennetliðizdir, bize HURÝ,
peki bayanlarýn cennetliklerine ne acaba?
Bu zamanda gözü eþinden baþkasýný görmemiþ bulmak ,imkansýz.Çok derin ve dipsiz kuyulara sokma bizi kardeþ!
ALLAH'IMA EMANETSÝNÝZ.
Gönderen: 04.08.2004 - 19:25
Bu Mesaji Bildir   maasuk üyenin diger mesajlarini ara maasuk üyenin Profiline bak maasuk üyeye özel mesaj gönder maasuk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast Misafir  
Misafir
Allah razi olsun abi... O güzel tertemiz yüregine saglik....
~~ebabil~~
Gönderen: 04.08.2004 - 19:27
Bu Mesaji Bildir   Yukari
*MuslumanGulu* su an offline *MuslumanGulu*  
32 Mesaj -
Ellerine yuregine saglik yoktan kardesim...

Allah Razı Olsun
Gönderen: 04.08.2004 - 19:28
Bu Mesaji Bildir   *MuslumanGulu* üyenin diger mesajlarini ara *MuslumanGulu* üyenin Profiline bak *MuslumanGulu* üyeye özel mesaj gönder *MuslumanGulu* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
153 Mesaj -
ÝNÞAALLAH RAZI OLUR.
Gönderen: 04.08.2004 - 19:30
Bu Mesaji Bildir   maasuk üyenin diger mesajlarini ara maasuk üyenin Profiline bak maasuk üyeye özel mesaj gönder maasuk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
yoktan su an offline yoktan  
RE: selamunaleyküm
1227 Mesaj -
Alıntı
Orijinali maþuk

Bu zamanda gözü eþinden baþkasýný görmemiþ bulmak ,imkansýz.Çok derin ve dipsiz kuyulara sokma bizi kardeþ!
ALLAH'IMA EMANETSÝNÝZ.

masuk abim..
hasa cennetlik olduðumuzu söylemek istemedim.. gayretimiz O'nun rýzasýný kazanmak..

ki yazýmda huriden maksat sadece cennette erkeklere verilen huriler deðil...

bizler kadýn veya erkek eðer cennet misal bir aile hayatý yasamak istiyorsak bizlere emanet olna eþlerimizi gereði gibi sevmeliyiz.. bu kadýn ve erkek için geçerlidir..

RABBÝM inþ eþlerimizi layýkýyla sevmeyi.. huzuru saadeti bize RABBÝMÝZÝ hatýrlatan eþimizde bulmayý... nasip etsin..

selam ve dua ile..
Gönderen: 04.08.2004 - 19:45
Bu Mesaji Bildir   yoktan üyenin diger mesajlarini ara yoktan üyenin Profiline bak yoktan üyeye özel mesaj gönder yoktan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
153 Mesaj -
Yoktan kardeþ yanlýþ anlattýðým için yanlýþ anladýn.
Ben ALLAH'A yemin ederimki tüm müslümanlar (ben ensonuncusuyum) CENNETLÝK.
Bekarsýn belli...
Ýnþaallah-u rahman anlattýðýn gibi bir eþ bulursun.
Biz bu treni kaçýrdýk.
Gönderen: 04.08.2004 - 19:57
Amin... RABBiM razı olsun
1227 Mesaj -
RABBÝM razý olsun masuk abim dualarýn için..

RABBÝM inþaAllah bekar tüm kardeþlerimize kendilerine iki cihanda eþ olucak iki cihanda cenneti yasatýcak eþler nasip etsin..

ve RABBÝM inþaAllah evli tüm kardeþlerimize de her iki cihanda cenneti yasatacak aile hayatý nasip etsin..

inþaAllah son duraðýmýz ve en güzel buluþma noktamýz cennette RASULUN sohbet halkasý olur..

selam ve dua ile
Gönderen: 04.08.2004 - 20:02
153 Mesaj -
Seni yaratana kurban olurum.
Hakkýnýzý helal edin ve þu maþuk için aklýnýza geldikçe böyle dua edin .
Uðraþým iki cihanda eþimle mutlu olmak.ALLAH hepinize nasip etsin.Kal saðlýcakla .
Gönderen: 04.08.2004 - 20:18
muhammedfevzi su an offline muhammedfevzi  
RE: selamunaleyküm
379 Mesaj -
Alıntı
Orijinali maþuk

ALLAH'IMA EMANETSÝNÝZ.

Abi,yazdýklarýnýzda çok haklýsýnýz.Bir hadisi Þerif var onu yazayým:

"Bana cehennem ehli gösterildi,çoðu kadýndý"buyuruyor Peygamberimiz (sav)hazretleri.

Allah hayýrlýsýný versin inþallah.Yoktan kardeþ sende dua et inþallah.

Gönderen: 05.08.2004 - 12:31
Bu Mesaji Bildir   muhammedfevzi üyenin diger mesajlarini ara muhammedfevzi üyenin Profiline bak muhammedfevzi üyeye özel mesaj gönder muhammedfevzi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
doğru
153 Mesaj -
saðolasýn gardaþ.Benim anlatmaya çalýþtýðýmý tek sen anlamýþsýn.
Gönderen: 05.08.2004 - 21:07
mesoguz su an offline mesoguz  
Cennet ve Huriler
106 Mesaj -
Cennet cennet cennet .........
Bütün müslümanlarýn dilinde olan ve buna baðlantýlý olarakta özellikle erkeklerin dillerinden düþürmediði cennetteki huriler huriler huriler......

Konu ile ilgili olarak acizane iki tesbit ;

1- Müslümanýn cenneti de cehennemi de dünya'dadýr.Onun içindir ki Resulullah (sav) '' Dünya Ahiretin Tarlasýdýr.'' buyurmuþtur. Burada ne ekersen orada onu biçersin.Dünyan cennet ise Ahiretin de cennet veya tam tersi.Bu anlamda Dünya da, her iki cins içinde hurisini bulan, ahirettede bulmuþ demektir.

2- Büyük bir veliyye þöyle der (Rabiat'ül-Adeviyye) '' Ya Rabbi eðer sana cennet ümidi veya cehennem korkusu ile ibadet ediyorsam beni kahreyle, Yok eðer sana sadece kul olduðum için ve kulluðumun gereði olduðu için ibadet ediyorsam ibadetlerimi kabul eyle ve cemalini görme þerefine mazhar eyle.''
bence böyle düþünüp ona göre kulluk etmek daha mantýklý sonuç itibariyle yine cennet var yine huriler v.b. nimetler. (Allahualem)
Gönderen: 05.08.2004 - 23:38
Bu Mesaji Bildir   mesoguz üyenin diger mesajlarini ara mesoguz üyenin Profiline bak mesoguz üyeye özel mesaj gönder mesoguz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Lübe su an offline Lübe  
162 Mesaj -
Allah Razı Olsun
Gönderen: 06.08.2004 - 00:43
Bu Mesaji Bildir   Lübe üyenin diger mesajlarini ara Lübe üyenin Profiline bak Lübe üyeye özel mesaj gönder Lübe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gurbetten_silaya42 su an offline gurbetten_silaya42  
S.a.
59 Mesaj -
Allah cümlenizden razi olsun,

Rabbim cümlemize Hayirli, esinden baskasina bakmayan. Allah rizasi icin seven ve sevilen eslerden eylesin...

Allahim sen bizleri Cehennemin gazabindan koru.

Rabbim bizlere Cenneti Hak etmeyi nasip etsin ve bizleri Cennetiyle mükafatlandirsin insallah... Amin

Vesselam

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son gurbetten_silaya42 tarafından, 06.08.2004 - 10:08 tarihinde.
Gönderen: 06.08.2004 - 10:07
Bu Mesaji Bildir   gurbetten_silaya42 üyenin diger mesajlarini ara gurbetten_silaya42 üyenin Profiline bak gurbetten_silaya42 üyeye özel mesaj gönder gurbetten_silaya42 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: selamunaleyküm
1227 Mesaj -
Alıntı
Orijinali muhammedfevzi

Alıntı
Orijinali maþuk

ALLAH'IMA EMANETSÝNÝZ.

Abi,yazdýklarýnýzda çok haklýsýnýz.Bir hadisi Þerif var onu yazayým:

"Bana cehennem ehli gösterildi,çoðu kadýndý"buyuruyor Peygamberimiz (sav)hazretleri.

Allah hayýrlýsýný versin inþallah.Yoktan kardeþ sende dua et inþallah.

Selamun aleykum muhammedfevzi kardeþim.. öncelikle eklediðin hadis için RABBÝM razý olsun.. ancak þunu söylemek isterim ki eklediðim konuyla hadisin bir baðlantýsýný kuramadým doðrusu.. düsün

Unutmamak gerekir ki kimin cennetlik kimin cehennemlik olduðunu en iyi bilen RABBÝMÝZDÝR. Cehennemliklerin çoðunun kadýnlar olmasý konusunda bir yorum yapamam. Hadisinin vurüd sebebini bilmeden bu þekilde geliþi güzel kullanmak ne kadar doðru doðrusu bir þey diyemiyorum..

Benim bacým, benim ablam, benim kardeþim, benim kýzým, benim annem, benim eþim eðer RABBÝME kulluk için gayret ediyorsa.. bir Fatýma bir Aiþe bir Hatice bir Rabia bir Meryem olmaya çalýþýyorsa.. hiç deðilse onlar gibi olamadýðý için gözyaþý döküyorsa... onlar gibi olamadýðý için üzülüyorsa elbet ki benim bacýmýn en güzel yeri RABBÝMÝN vaadi olan cennettir inþaAllah...

Ben bu yazýmda kadýnlara ve erkeklere ayrý ayrý hitap etmedim. Benim anlatmak istediðim aile hayatýnýn temel direði ve huzuru olan güvenin ne kadar önemli olduðunu belirtmekti. Ve bunu anlatýrken de hurileri örnek vermemin sebebi hurilerin bir mü'min için ne kadar güzel bir nimet olduðunu RABBÝM tarafýnda bildirilmesiydi. Ki hurilerinin bütün güzelliklerinin yaný sýra en güzel yaný onun sadece size ait olduðunu bilmek.

Þu dünya hayatýnda bir düþünün bir þeyin sadece size ait olduðunu bilmek o þeyi sizden kimsenin alamayacaðýný bilmek size huzur vermez mi..? Elbet ki bunu bilmek insan için en büyük huzurdur..

Ki böyle bir huzuru kendi eþinizde hissetmeniz kim bilir ne büyük saadet ne büyük huzur ne büyük mutluluk olur insan için.. Bu kadýn için de böyledir erkek için de böyle.. Yani bu mutluluk karþýlýklý yaþanýr inþaAllah..

Ýnsan için özelikle bir Mü'min için en güzel huzur en güzel eðlence en güzel mutluluk kendi yuvasý kendi eþi kendi çocuklarýdýr ve böyle olmasý gerekir. Ýþte bu mutluluðu saðlayacak en önemli unsur karþýlýklý güvendir.. Yani eþinizin sadece size ait olmasý sizinde sadece eþinize ait olmanýz. Her þeyinizle eþinize ait olmak ve eþinizin her þeyiyle size ait olmasý ve ikinizin birlikte RABBÝNÝZE ait olmanýz ve O'na kulluk için birbirinize can olmanýz canan olmanýz.

RABBÝM cümlemize en güzel aile saadetini en güzel aile huzurunu en güzel aile güvenini yaþatsýn ve bu saadet bu huzur ile bu güven ile dünyada cenneti yaþayýp bu cennet ile ahirette ki cennette gitmeyi nasip etsin

Selam ve dua ile
Gönderen: 06.08.2004 - 19:30
tubanur su an offline tubanur  
RE: Cennet ve Huriler
13 Mesaj -
Allah hepinizden razý olsun..bu konuda bende sizler kadar hassassým bunun icin bacýlarýmdan daha dikkatli olmalarýný istiyorum...istediklerimizi nasýlsa RAbbim bize fazlasýyla verecektir...neden acele ediliyor sabýr edelim dua edelim sadece ondan isteyelim.. geleceðin hayýrlý olmasýný istiyorsak bizlerde hayýrlý olacak evvela....derken aklýma bir hikaye geldi..

genc yorulmustu dinlenmek icind ereye yoneldiðinde bri elma gordu ýsýrdý birazýný yedi derken ya bunun sahbii varsa diye dusundu aradý buldu sahýbýný.. sahýbý hakkýný helal etmesi karsýlýgýnda bri sene alý koydu gencý en sonunda bir kýzýmvar onu alacaksýn diye baska býr sart kostu genc kabul etmek zorundaydý hak ýcýn cunku.. ama dedi aadam kýzým kördür sagýrdýr dýlsýzdýr olsun dedi genc.. gordugunde tam tersi oldugunu anladý adam..kor dediysem harama bakmaz sagýr dediysem harm ýsýtmez..sakat dediysem harama yurumez...yýlladýr hep Allahýma kýzýma kendi gibi haramlardan sakýnan birininasip etmesi icin dua ediyordum sen kendi ayagýnla geldin bende bunu degerlendirdim...derken bunlarýn bir cocuklarý oldu emeklerken konusmayý yururken okumayý 6 yasýnda ise kuraný hatmetti.. annedi soyle iç geçirdi bu cocuk bu yasada kalmazdý ama ah o elma olmasaydý dedi.. iþte o cocuk ÝMAMI AZAM idi...

ey sevgili arkadaslar biz istersek o vermezi.. hani derya vermek istemeseydi istemek verirmiydi... o yuzden sakýn olan bacýlar ve akrdesler dua edelim hemde aglayarak dua edelim goz yaslarýyla dua edelim o gozyaslarý Rabbim katýndan gelen yaslardýr...ki o goz yaslarý her damalsý ettýgýnýz dualara amin diyor o her damla ýcýn binlerce melek þahitlik yapýyor oyleki Rabbim o meleklerin coskusuna heyacanýna bizlere ne istiyorsak veriyor ama gercek kalple temiz kalple istemek lazým...

O yuce mevlam kalplerimizdekini bilendir. cünkü ona sýðýnýn son olarak sunu deyim..bacýlarýma diyecem bunu..bu zamanda daha sabýrlý olmak lazým bizim en deðerli hazinemiz temiz ahlaklý olmamýzdýr...onu kaybetmeyelim insaAllah. dileirm herkes kendine melekler kadar temiz esler bulurlar...

vesselam....

saygýlar...
Gönderen: 10.08.2004 - 09:32
Bu Mesaji Bildir   tubanur üyenin diger mesajlarini ara tubanur üyenin Profiline bak tubanur üyeye özel mesaj gönder tubanur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Risale-i Nurda esler arası sevgi...
1227 Mesaj -
Refika-i hayatýna muhabbetin, madem hüsn-ü sîret ve maden-i þefkat ve hediye-i rahmet olduðuna bina edilmiþ. O refikaya samimî muhabbet ve merhamet edersen, o da sana ciddî hürmet ve muhabbet eder. Ýkiniz ihtiyar oldukça o hal ziyadeleþir, mes'udane hayatýný geçirirsin. Yoksa hüsn-ü surete muhabbet nefsanî olsa, o muhabbet çabuk bozulur, hüsn-ü muaþereti de bozar. Sözler s: 644

Refika-i hayatýna meþru dairesinde, yani latif þefkatine, güzel hasletine, hüsn-ü sîretine binaen samimî muhabbet ile, refika-i hayatýný da naþizelikten, sair günahlardan muhafaza etmenin netice-i uhreviyesi ise: Rahîm-i Mutlak, o refika-i hayatý, hurilerden daha güzel bir surette ve daha zînetli bir tarzda, daha cazibedar bir þekilde, ona dâr-ý saadette ebedî bir refika-i hayatý ve dünyadaki eski maceralarý birbirine mütelezzizane nakletmek ve eski hatýratý birbirine tahattur ettirecek enis, latif, ebedî bir arkadaþ, bir muhib ve mahbub olarak verileceðini va'detmiþtir. Elbette va'dettiði þeyi kat'î verecektir. Sözler s: 648

Bahtiyardýr o kadýn ki; kocasýnýn diyanetine bakýp "ebedî arkadaþýmý kaybetmeyeyim" diye takvaya girer.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son yoktan tarafından, 12.08.2004 - 19:23 tarihinde.
Gönderen: 12.08.2004 - 19:21
Esler arası MUHABBET....
1227 Mesaj -
Kadýn ve erkek ortasýnda gayet esaslý ve þiddetli münasebet, muhabbet ve alâka; yalnýz dünyevî hayatýn ihtiyacýndan ileri gelmiyor. Evet bir kadýn, kocasýna yalnýz hayat-ý dünyeviyeye mahsus bir refika-i hayat deðildir. Belki hayat-ý ebediyede dahi bir refika-i hayattýr. Madem hayat-ý ebediyede dahi kocasýna refika-i hayattýr; elbette ebedî arkadaþý ve dostu olan kocasýnýn nazarýndan gayrý baþkasýnýn nazarýný kendi mehasinine celbetmemek ve onu darýltmamak ve kýskandýrmamak lâzým gelir. Madem mü'min olan kocasý, sýrr-ý imana binaen onun ile alâkasý hayat-ý dünyeviyeye münhasýr ve yalnýz hayvanî ve güzellik vaktine mahsus muvakkat bir muhabbet deðil; belki hayat-ý ebediyede dahi bir refika-i hayat noktasýnda esaslý ve ciddî bir muhabbetle, bir hürmetle alâkadardýr. Hem yalnýz gençliðinde ve güzellik zamanýnda deðil, belki ihtiyarlýk ve çirkinlik vaktinde dahi o ciddî hürmet ve muhabbeti taþýyor. Elbette ona mukabil, o da kendi mehasinini onun nazarýna tahsis ve muhabbetini ona hasretmesi mukteza-yý insaniyettir. Yoksa pek az kazanýr, fakat pek çok kaybeder.
Þer'an koca, karýya küfüv olmalý, yani birbirine münasib olmalý. Bu küfüv ve denk olmak, en mühimmi diyanet noktasýndadýr. Ne mutlu o kocaya ki; kadýnýnýn diyanetine bakýp taklid eder, refikasýný hayat-ý ebediyede kaybetmemek için mütedeyyin olur.

Bahtiyardýr o kadýn ki; kocasýnýn diyanetine bakýp "ebedî arkadaþýmý kaybetmeyeyim" diye takvaya girer.
Veyl o erkeðe ki; sâliha kadýnýný ebedî kaybettirecek olan sefahete girer. Ne bedbahttýr o kadýn ki; müttaki kocasýný taklid etmez, o mübarek ebedî arkadaþýný kaybeder.
Binler veyl o iki bedbaht zevc ve zevceye ki; birbirinin fýskýný ve sefahetini taklid ediyorlar. Birbirine ateþe atýlmasýnda yardým ediyorlar!..

Lemalar s: 196

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son yoktan tarafından, 13.08.2004 - 21:37 tarihinde.
Gönderen: 12.08.2004 - 19:28
Rabbim tüm mü'minlere dünyada cenneti yasatsin
1227 Mesaj -
Alıntı
Orijinali yoktan

Þu dünya hayatýnda bir düþünün bir þeyin sadece size ait olduðunu bilmek o þeyi sizden kimsenin alamayacaðýný bilmek size huzur vermez mi..? Elbet ki bunu bilmek insan için en büyük huzurdur..

Ki böyle bir huzuru kendi eþinizde hissetmeniz kim bilir ne büyük saadet ne büyük huzur ne büyük mutluluk olur insan için.. Bu kadýn için de böyledir erkek için de böyle.. Yani bu mutluluk karþýlýklý yaþanýr inþaAllah..

Ýnsan için özelikle bir Mü'min için en güzel huzur en güzel eðlence en güzel mutluluk kendi yuvasý kendi eþi kendi çocuklarýdýr ve böyle olmasý gerekir. Ýþte bu mutluluðu saðlayacak en önemli unsur karþýlýklý güvendir.. Yani eþinizin sadece size ait olmasý sizinde sadece eþinize ait olmanýz. Her þeyinizle eþinize ait olmak ve eþinizin her þeyiyle size ait olmasý ve ikinizin birlikte RABBÝNÝZE ait olmanýz ve O'na kulluk için birbirinize can olmanýz canan olmanýz.

Eþinizin hurisi olun.. inanýn bu sizin hem dünyanýza hem ahiretinize cennet huzurunu cennet sevgisini vericektir..

gül
Gönderen: 19.05.2005 - 11:58
BeyazLale su an offline BeyazLale  
RE: RE: Cennet ve Huriler
63 Mesaj -
Alıntı
Orijinali tubanur

Allah hepinizden razý olsun..bu konuda bende sizler kadar hassassým bunun icin bacýlarýmdan daha dikkatli olmalarýný istiyorum...istediklerimizi nasýlsa RAbbim bize fazlasýyla verecektir...neden acele ediliyor sabýr edelim dua edelim sadece ondan isteyelim.. geleceðin hayýrlý olmasýný istiyorsak bizlerde hayýrlý olacak evvela....derken aklýma bir hikaye geldi..

genc yorulmustu dinlenmek icind ereye yoneldiðinde bri elma gordu ýsýrdý birazýný yedi derken ya bunun sahbii varsa diye dusundu aradý buldu sahýbýný.. sahýbý hakkýný helal etmesi karsýlýgýnda bri sene alý koydu gencý en sonunda bir kýzýmvar onu alacaksýn diye baska býr sart kostu genc kabul etmek zorundaydý hak ýcýn cunku.. ama dedi aadam kýzým kördür sagýrdýr dýlsýzdýr olsun dedi genc.. gordugunde tam tersi oldugunu anladý adam..kor dediysem harama bakmaz sagýr dediysem harm ýsýtmez..sakat dediysem harama yurumez...yýlladýr hep Allahýma kýzýma kendi gibi haramlardan sakýnan birininasip etmesi icin dua ediyordum sen kendi ayagýnla geldin bende bunu degerlendirdim...derken bunlarýn bir cocuklarý oldu emeklerken konusmayý yururken okumayý 6 yasýnda ise kuraný hatmetti.. annedi soyle iç geçirdi bu cocuk bu yasada kalmazdý ama ah o elma olmasaydý dedi.. iþte o cocuk ÝMAMI AZAM idi...

ey sevgili arkadaslar biz istersek o vermezi.. hani derya vermek istemeseydi istemek verirmiydi... o yuzden sakýn olan bacýlar ve akrdesler dua edelim hemde aglayarak dua edelim goz yaslarýyla dua edelim o gozyaslarý Rabbim katýndan gelen yaslardýr...ki o goz yaslarý her damalsý ettýgýnýz dualara amin diyor o her damla ýcýn binlerce melek þahitlik yapýyor oyleki Rabbim o meleklerin coskusuna heyacanýna bizlere ne istiyorsak veriyor ama gercek kalple temiz kalple istemek lazým...

O yuce mevlam kalplerimizdekini bilendir. cünkü ona sýðýnýn son olarak sunu deyim..bacýlarýma diyecem bunu..bu zamanda daha sabýrlý olmak lazým bizim en deðerli hazinemiz temiz ahlaklý olmamýzdýr...onu kaybetmeyelim insaAllah. dileirm herkes kendine melekler kadar temiz esler bulurlar...

vesselam....

saygýlar...

Cok guzel yazmsissin TubaNUr abla...haklisin ozellikle bu zamanda acele etmemek lazim...gec olsun tam olsun...bol bol dua etmek lazim...Eger biz herseye ragmen yane dua ettigimiz halde kotulerden namehremden uzak durdugumzu halde kotu bir evlilik yasarsak 'Amenna ve sadakna'....buda bir imtihandir..ama umarim Cenabi HAk bizim imtihanimizi evlilikten yana vermez...
Butun bekar abilerim ve ablalarim kardeslerime yuce Rabbim hayirli es ve mutlu huzurlu bir yuva nasip etsun

SelametleGüle Güle
Gönderen: 23.05.2005 - 21:23
Bu Mesaji Bildir   BeyazLale üyenin diger mesajlarini ara BeyazLale üyenin Profiline bak BeyazLale üyeye özel mesaj gönder BeyazLale üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Kadının Hayırlısı
1227 Mesaj -
Cenab-ý Hakk'a ibadetini býrakmayan, kocasýna itaate kusur etmeyen ve onun kazancýný saçýp savurmayan, dünyaya getirdiði çocuðunu Ýslami terbiye üzerinde yetiþtiren, iffet ve haya sahibi hanýmdýr.

Resulullah Efendimize "Ey Allahýn Resulu kadýnýn hayýrlý olaný hangisidir?" diye sorulmuþtu. Resul-i ekrem Efendimiz buyurdular ki:
"aglaKocasý yüzüne) baksa onu memnun eden, bir þey emretse itaaat eden, nefsinde ve malýnda, hoþlanmayacaðý bir iþte, kocasýna muhalefet etmeyendir."

gül
Gönderen: 07.06.2005 - 09:42
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
RE: RE: Cennet ve Huriler
7 Mesaj
Alıntı
Orijinali yoktan

Yani eþinizin sadece size ait olmasý sizinde sadece eþinize ait olmanýz. Her þeyinizle eþinize ait olmak ve eþinizin her þeyiyle size ait olmasý ve ikinizin birlikte RABBÝNÝZE ait olmanýz ve O'na kulluk için birbirinize can olmanýz canan olmanýz.

RABBÝM cümlemize en güzel aile saadetini en güzel aile huzurunu en güzel aile güvenini yaþatsýn ve bu saadet bu huzur ile bu güven ile dünyada cenneti yaþayýp bu cennet ile ahirette ki cennette gitmeyi nasip etsin

Selam ve dua ile

YOKTAN-ABIM ALLAH RAZI OLSUN, ALLAH RAZI OLSUN, ALLAH RAZI OLSUN, herseyi cok güzel anlatmissiniz.. DUALARINA AMINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN, InsaALLAH Sende Sana uyan bir Melek kadinla evlenirsin, bunu tüm KALBIMLE dilerim.. SEnin icin ve herkez icin.. ALLAH yardimcimis olsun..

Alıntı
Orijinali tubanur

saygýlar...

Tubanur-Kardesim cooooooooook beyendim bunu, gözlerim doldu, ALLAH razi olsun bu güzel paylasim icin..

HERSEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN gül
Gönderen: 06.07.2005 - 14:10
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suvarîi su an offline Suvarîi  
RE: RE: selamunaleyküm
3 Mesaj
Alıntı
Orijinali muhammedfevzi

[quote]Orijinali maþuk

ALLAH'IMA EMANETSÝNÝZ.

Kardesim, cennetlik evli olmayan bayanlara da huriler var elbette. Ama erkek huriler.
Bu zamanda gözü esinden baskasini görmemis bulmak imkansiz degil aslinda. Evlilik yasini cekebildiginiz kadar asagi cekin, bakin o zaman esiniz sizdean baskasini tanimaya firsat bulabilecek mi? (her iki taraf icin de gecerli bu durum) Evlenme yaslari 30 lara ciktigi icin tabi böylelerini bulmak zordur.
göz kırpma
Dünyadayken huri istemek ise olmayacak duaya amin demektir. Huri mükemmelligi ifade eder. Mükemmel ise ancak cennette olur. Fakat o mükemmelliklerin yansimalari bu eksiklik dünyasindada vardir ve onlara talip olabiliriz.
Selametle
Gönderen: 24.08.2005 - 17:36
Bu Mesaji Bildir   Suvarîi üyenin diger mesajlarini ara Suvarîi üyenin Profiline bak Suvarîi üyeye özel mesaj gönder Suvarîi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  
595 Mesaj -
Allah razi olsun, coook güzel bir yazi!
Gönderen: 18.10.2005 - 20:22
Bu Mesaji Bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diger mesajlarini ara ~YaZGuLu~ üyenin Profiline bak ~YaZGuLu~ üyeye özel mesaj gönder ~YaZGuLu~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.KELAM. su an offline .KELAM.  
yoktan kardeş; şükür O'nadır..... teşekkür ise sana...rızalığı kazanan kullardan olursun inş.
41 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý yoktan

O cennetlerde gözleri eþlerinden baþkasýný görmeyen, tatlý bakýþlý öyle güzeller vardýr ki, daha önce cin ve ins'ten hiç kimse kendilerine dokunmamýþtýr. Rahman Sur. 56

Yanlarýnda, kocalarýndan baþkasýnýn yüzüne bakmayan, yumuþak bakýþlý, güzel gözlü, gün yüzü görmemiþ yumurtanýn pembe beyaz renginde eþleri de olacak. Saffat sur. 48-49

Onlarýn beraberinde, gözleri kocalarýndan baþkasýný görmeyen yumuþak bakýþlý, ayný yaþta güzeller vardýr. Sad 52

Gerçekten biz hûrileri apayrý biçimde yeni yarattýk.
Onlarý, bâkireler kýldýk.
Eþlerine düþkün ve yaþýt. Vakýa Sur 35-36-37

Eþlerine düþkün

Eþinizin sadece sizi sevmesi
Sadece size ait olmasý
Size en güzel güveni vermesi
Size verdiði sözü en güzeliyle tutmasý kadar insana huzur veren bir þey var mý þu dünyada..

Eþiniz sadece sizin eþiniz...
Sevgisi sadece size

Ýþte sizin huriniz.. iþte sizin cennetiniz iþte sizin eþinizi ama sadece sizin.. Kimsenin deðil sadece sizin...

hamdolsun Rabbime, hamdolsun alemlerin sahibine....

RABBÝM tüm mü'min ve mü'minlere sadece eþlerine eþ olmayý sevgilerini sadece eþlerine ve RABLERÝNE hasretmeyi ve bu sevgiyle hem bu dünyada hem de ahirette cenneti yaþamayý nasip etsin

AMÝN AMÝN AMÝN

amin amin amin
rabbim gözlerimizi korusun, eþlerimizin kapattýðý gözlerimizi sadece eþlerimize açtýrsýn. emanetine sahip çýkmamýzda bize yardým etsin.

Refika-i hayatýna muhabbetin, madem hüsn-ü sîret ve maden-i þefkat ve hediye-i rahmet olduðuna bina edilmiþ. O refikaya samimî muhabbet ve merhamet edersen, o da sana ciddî hürmet ve muhabbet eder. Ýkiniz ihtiyar oldukça o hal ziyadeleþir, mes'udane hayatýný geçirirsin. Yoksa hüsn-ü surete muhabbet nefsanî olsa, o muhabbet çabuk bozulur, hüsn-ü muaþereti de bozar. Sözler s: 644

Refika-i hayatýna meþru dairesinde, yani latif þefkatine, güzel hasletine, hüsn-ü sîretine binaen samimî muhabbet ile, refika-i hayatýný da naþizelikten, sair günahlardan muhafaza etmenin netice-i uhreviyesi ise: Rahîm-i Mutlak, o refika-i hayatý, hurilerden daha güzel bir surette ve daha zînetli bir tarzda, daha cazibedar bir þekilde, ona dâr-ý saadette ebedî bir refika-i hayatý ve dünyadaki eski maceralarý birbirine mütelezzizane nakletmek ve eski hatýratý birbirine tahattur ettirecek enis, latif, ebedî bir arkadaþ, bir muhib ve mahbub olarak verileceðini va'detmiþtir. Elbette va'dettiði þeyi kat'î verecektir. Sözler s: 648

o þüphesizki vericidir.
bizlere de bu muhabbeti korumaya yardým edicidir, edecektir.
hamd onadýr...
verdiklerin ile bizleri mutlu eden rabbimizedir.

Gönderen: 15.02.2006 - 10:56
Bu Mesaji Bildir   .KELAM. üyenin diger mesajlarini ara .KELAM. üyenin Profiline bak .KELAM. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  
ALLAH razı olsun yoktan kardeşim!
455 Mesaj -
MEVLAM senden ganiy ganiy razý olsun "yoktan" kardeþim.çok güzel bir konuya deðinmiþsin!artýk günümüzde güvenebileceðimiz insanlarýn sayýsý nerdeyse yok gibi,malesef.keþke herkesin amacý baki olaný düþünmek olsa!sevmek,ALLAH rýzasý için sevmek,eþlerinin birbirine duyduðu sevgiden,habibinin sevinmesi!!herkesin düþüncesi inþ. hep böyle olur,iþte o zaman ebedi saadete eriþebiliriz.
yoktan kardeþim inþ. senin karþýnada;her iki cihandada ve cennette peygamber efendimizle MEVLANIN cemalini görmek nasip olur inþ..her zaman,herkese dua edelimde herkesin düþüncesi sahih ve böyle olsun..inþ...

selam ve dua ile....
Gönderen: 15.02.2006 - 12:26
Bu Mesaji Bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diger mesajlarini ara VuSlaT_ZaMbaK üyenin Profiline bak VuSlaT_ZaMbaK üyeye özel mesaj gönder VuSlaT_ZaMbaK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
abdullatif su an offline abdullatif  
Konu icon    Esiniz huriniz olsun istemez misiniz..?
173 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN yoktan kardeþim !
Gönderen: 26.02.2006 - 23:45
Bu Mesaji Bildir   abdullatif üyenin diger mesajlarini ara abdullatif üyenin Profiline bak abdullatif üyeye özel mesaj gönder abdullatif üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Umuda_Dogru su an offline Umuda_Dogru  
RE: Esiniz huriniz olsun istemez misiniz..?
162 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý yoktan

RABBÝMDEN baþkasýna kul

AMÝN AMÝN AMÝN

Mükemmel Mükemmel alkıs Allah Razı Olsun Allah Razı Olsun
Gönderen: 01.02.2007 - 14:36
Bu Mesaji Bildir   Umuda_Dogru üyenin diger mesajlarini ara Umuda_Dogru üyenin Profiline bak Umuda_Dogru üyeye özel mesaj gönder Umuda_Dogru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
RE: Esiniz huriniz olsun istemez misiniz..?
5108 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý yoktan

RABBÝMDEN baþkasýna kul

AMÝN AMÝN AMÝN

RABBÝME emanetsiniz bu canda can olan dostlar
RABBÝMÝN iman edenlere vaadi olan cennette buluþmak dua ve yakarýþýyla..

Selam olsun tüm dostlara...[/B]

gül Allah Razı Olsun gül
YOKTAN kardeþim bütün yazýlar ve yazýlanlar çok güzel ve faydalý tüm dualara AMÝN ÝNÞAALLAH
RABBÝM makbul olunan dualardan eylesin ve idrak edenlerden eylesin ÝNÞAALLAH.
gül

Gönderen: 01.02.2007 - 15:18
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
978 Mesaj -
Cennet cennet dedikleri
Birkaç köþkle birkaç huri
Ýsteyene ver onlarý
Bana seni gerek seni.

gül
Gönderen: 01.02.2007 - 17:46
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Sadakat
1227 Mesaj -
Gözlere deðil yüreklere hitap eder eþine sadýk olan eþler...

Ýþte böyle hurisi olurlar eþlerinin..

Ne güzel bir nimet ki bu sadakat nimeti cennete çeviriyor..

Sadakatiyle eþini.. eþiyle cennetini kazananlara...

gül
Gönderen: 01.02.2007 - 19:00
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  
273 Mesaj -
Günümüzde çok duyduðumuz bir konuya kapýda açýyor bu paylaþým Haþa Allah cc katýnda erkek- kadýn arasýnda derece farkýmý var.

Niçin Kadýnlara Cenab-ý Hak dünyada ve ahirette tek eþ takdir etmiþtir. Böyle bir soruya karþý cevabýnýz varmý yada kaçýmýzýn var. Aslýnda bu cevabsýz deðil hatta çok basit bir cevabýda var. Bir düþünelim sizin cevabýnýz ne olurdu.
Gönderen: 01.02.2007 - 20:23
Bu Mesaji Bildir   Üsve-i Hasene üyenin diger mesajlarini ara Üsve-i Hasene üyenin Profiline bak Üsve-i Hasene üyeye özel mesaj gönder Üsve-i Hasene üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
khayr su an offline khayr  
Esiniz huriniz olsun istemez misiniz..?
206 Mesaj -
M.MasuM kardeþim dünyada hanýmlara tek eþ þartý neslin emniyeti içindir. Ahirette de ayný sebep söz konusu olsa gerek...Allah razý olsun sizden...gül
Gönderen: 01.02.2007 - 21:15
Bu Mesaji Bildir   khayr üyenin diger mesajlarini ara khayr üyenin Profiline bak khayr üyeye özel mesaj gönder khayr üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MUHALEFET su an offline MUHALEFET  
61 Mesaj -

Eþinize hitaben ve ondan size hitaben

RABBÝMDEN baþkasýna kul

Gönderen: 12.04.2007 - 12:06
Bu Mesaji Bildir   MUHALEFET üyenin diger mesajlarini ara MUHALEFET üyenin Profiline bak MUHALEFET üyeye özel mesaj gönder MUHALEFET üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 898 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62148 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.