0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30100 *** Toplam Mesaj: 148193
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » SAĞLIK & SPOR » YURT DIŞINDAKİ VE TÜRKİYEDEKİ KARDEŞLERİMİZİN DİKKATİNE

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 1 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
kupa terapisi su an offline kupa terapisi  
YURT DIŞINDAKİ VE TÜRKİYEDEKİ KARDEŞLERİMİZİN DİKKATİNE

1 Mesaj

Kayıt Tarihi: 20.01.2013
En Son On: 25.01.2013 - 14:50
Cinsiyeti: ----- 
SEVGİLİ ARKADAŞLAR LÜTFEN BU YAZILANLARI BELKİ İŞİNİZE YARAR DİYE OKUYUNUZ,BELKİ SİZİN İŞİNİZE YARARMAYABİLİR AMA YÖNLENDİRDİĞİNİZ BAŞKA BİR ARKADAŞINIZIN İŞİNE YARAYABİLİR.HATTA HAYIR İŞLEMİŞ BİLE OLURSUNUZ.
Kupa terapisi, Asr-ı Saadet’te Efendimiz ve sahabelerin de başvurduğu bir uygulama. Bir hadis-i şerife göre Miraç Gecesi’nde melekler, Peygamberimiz’e (sallallahu aleyhi ve sellem), “Hacamat olmaya devam et! Ümmetine de hacamat olmalarını emret!” diyor. Bunun üzerine Efendimiz, Ebu Taybe adında bir haccama hacamat yaptırıyor. Başından kan aldırıp haccama ücretini ödedikten sonra “Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır).” buyuruyor. Bir başka hadiste Hz. Cabir (ra), şunu naklediyor: “Resûlullah bir keresinde atından bir hurma kütüğü üzerine düşmüş ve ayağı çıkmıştı. Ayağından hacamat yaptırdı.” Buradan anlıyoruz ki hacamat, Efendimiz’in sağlığına kavuşmak için başvurduğu tedavi yöntemlerinden biri.Ayrıca peygamber efendimizi zehirlediklerinde iki omzunun arasından hacamat yaptırmış ve o zehirden bu terapiyle kurtulmuştur.
Şimdi gelelim konumuza ; Peygamber efendimizin sünneti olan hacamatı insanlara tanıtmak,zamanında bu terapinin hastanelerde ne kadar çok işe yaradığını göstermek vede kanıtlarıyla birlikte bunu hastalara ispatlamak istiyoruz.Merkezimizde doktor ve hemşirelerimizle hijyenik bir ortamda,laboratuar sonuçlarınıda kendimize referans edinerek hayırlı bir iş yapmaya niyetlendik.Bu terapi dünyada biliniyor fakat 2 özelliği hariç ağrı ve kan temizliği dışında kimse mekanizmasını tam olarak çözebilmiş değil. 2 yıldır yaptığımız araştırma ile bizi şaşkına çeviren sonuçlarla karşılaştık,tedavi sonuçlarında yüzde yüze yakın bir sonucun alınması bizi heyecanlandırmıştır, o yüzdende bizim kendi yöntemlerimizle muhakkak bunu tüm insanlığa uygulamamız hatta anlatmamız gerekiyor.Bunun içinde bu işi gelin birlikte yapalım.Nasıl mı ? İstanbulda kurulacak olan merkezimize öncelikle ne borç nede faiz girmesinden yana değiliz.Şuan sadece 10 kişi'nin kar payını verebiliriz.Bunun için 10 tane başvuru bekliyoruz.Miktar olarakta 3000 Tl ile 6000 Tl belirledik.İsteyen 6000 isteyende 3000 Tl ödeme yapar,bunlar içinde belirlenen aylık kar payı 3000 için 1000 Tl,6000 için 2000 Tl.Bu alınacak miktarlar kesindir ne 3000 Tl den aşağı nede 6000 Tl den yukarı olmayacaktır.Eminiz ki bu kar payımız öğrencilere ,kirada oturanlara,her ay ödemesi olanlara ,daha sayamadığımız pek çok sıkıntının giderilmesine vesile olacaktır.Şunuda söylemeden geçmek istemiyorum ülkemizin birçok yerinde bu merkezimizin açılması için talep vardır.Bunun için de 1 yıl içersinde bir kaç yerde daha hacamat merkezlerimizi açmayı düşünüyoruz ve her açacağımız merkezde de ne kadar çok ihtiyacımız olmasada aynı bu şekilde 10 tane kardeşimizin kar payını ödeyeceğiz her yerde farklı kardeşlerimizin katılımını kabul edeceğiz.1 kişi birden çok merkezimize ortak olamayacak.Eğer talep artarsa kura ile belirleme yöntemine gidilecek.Buna yurt dışından başvurularda kabul edilecektir.Hacamat için araştırmalarımız daha devam etmektedir biliyorsunuz ki tıp derya deniz araştırdıkça o kadar güzel şeylerle karşılaşıyorsunuz ki sonu gelmiyor o yüzdende bizimle çalışmak isteyen genç doktor arkadaşlarımızlada çalışmak isteriz.
Eğer sorularınız varsa bu mail adresinden bize ulaşabilirsiniz,yüzyüze görüşerekte sorularınızı sorabilirsiniz.Tek yapmanız gereken bu mail adresinden bizimle iletişim kurmanız .

Saygılar ,

Dr.Mehmet
Kupa Terapisi

Hastalıktan kurtulmak veya sağlığı koruma amacıyla atık maddelerin yoğun olarak toplandığı belli noktalardaki tıkanıklık, kılcal damar ve ince damarlardan kirli kanın alındığı Yaş Kupa Terapisi ise ‘Hacamat’ olarak da bilinir. Kupa terapisinin tarihçesi Beş bin yıldan fazla süredir dünya genelinde yaygın bir biçimde, birçok kültürün halk tedavilerinde kullanılmıştır. Bu kadim tedavi yöntemi Eski Mısırlılardan Yunanlı hekimlere ve sonra da Romalılara taşındı. İslam hekimleri, Hz. Muhammed (s. a. v. ) tarafından uygulanması ve tavsiye edilmesiyle bu tedavi yöntemini daha da ileri götürdü. Arap ve Osmanlı Tıbbı’nda çokça kullanıldı. Kupa Terapisinin İslam Tıbbı’ndaki adıyla ‘Hacamat’ın, Çin’de milattan önce 3. Yüzyıla kadar uzanan bir geçmişi vardır.
Hipokrat (M. Ö. 400) Kupa Terapisi hakkında ayrıntılı yazılar kaleme almıştır. Tarihin bilinen en eski tıp metinleri olan Eber Papirüsleri’nde (M. Ö. 1550) Kupa Terapisinden bahsedildiğini görebiliriz. 18. yüzyılın ortalarında Avrupalı ve Amerikalı doktorlar ve cerrahlar birçok hastalığın tedavisinde Kupa Terapisini kullanmaktaydı. 18. ve 19. Yüzyıllarda İngiliz halkı ilkbahar ve sonbahar aylarında hastanelere Kupa Terapisi ve kan aldırma için başvuruyorlardı. Ancak bu tedavi yüzyılın ilk yarısında kimya ve fiziğin gelişimi ile yön değiştiren Modern Tıp sentetik ilaçlara ve ameliyatlara yöneldi. Bu gelişmeler Kupa Terapisi’nin popülerliğinin azalmasına yol açtı.
Pratik tedaviye ilgi arttı

Geleneksel Tıp Sempozyumu’na katılan doktorlar, birçok tedavi tekniğinin Anadolu’da geliştirildiğine dikkat çekerek ‘Hala İbn-i Sina’nın yöntemleriyle hastaları tedavi ediyoruz’ ifadelerini kullandı.

Dünyanın dört bir yanından bilim adamları ’2. Uluslararası Kanıta Dayalı Geleneksel Tıp Sempozyumu’ için İstanbul’a geldi. Yeni Şafak’a konuşan Berlin Charite Tıp Üniversitesi Başhekim Yardımcısı ve Alman Düzenleyici Tıp Derneği Başkanı Prof. Dr. Rainer Strange, geleneksel tıbbın insanlığın özüne dönüşünün bir sonucu olduğunu dile getirirken İsviçreli Dr. Dominigue Kahler ise ‘İslam medeniyeti tıbbın gelişimine büyük katkı sağlamıştır. İbn-i Sina’nın tedavi yöntemlerini hala Avrupa’da uyguluyoruz. Bu değerlerinizin kıymetini bilin’ dedi.

İslam medeniyetinin Hint, Çin, Tibet medeniyetleri gibi geleneksel tedavi yöntemlerini başarıyla geliştirdiğini ifade eden Strange ‘Bugün Avrupa’da kullandığımız bir çok tedavi tekniği İslam medeniyetinden beslenerek geliştirildi ve bize kadar geldi. İnsanlığın yararına olan bu tıp tekniğine sahip çıkmalıyız’ ifadelerini kullandı.
Bugün Kupa Terapisi geniş halk kitleleri tarafından talep ve tercih edilmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda ise sağlık profesyonelleri de bu köklü ve pratik tedaviye yeniden ilgi duymaya başladı. Bu uyanış yeterli olmasa da yükselen talep ve ortaya çıkan bilimsel araştırma sonuçları Kupa Terapisi’nin daha çok insana ulaşabileceğini gösteriyor. Günümüzde birçok hastalık için Geleneksel /Alternatif Tıp (GAT) gitgide daha sık kullanılıyor. Dünyada gelişmiş ülkelerde toplumun yaklaşık %80′i bu tedavi yöntemlerini tercih ediyor.

Çin’de ve ABD’de tıp fakültelerinde Tamamlayıcı Tıp dersinin bir bölümü olarak Kupa Terapisi eğitimi veriliyor. Almanya ve İngiltere’de Tıp ve Sağlık Bilimleri fakültelerinde seçmeli ders olarak Kupa Terapisi okutuluyor. Türkiye’de saygın üniversiteler tarafından Kupa Terapisi hakkında bilimsel araştırmalar yürütülüyor. TC. Sağlık Bakanlığı, uygulamanın güvenliği ve kalitesini yükseltmek için çalışmalar yapıyor.
Hipokrat’tan günümüze Osmanlı, İslam ve Çin tıbbında yer etmiş olan kupa terapisi bilimsel bir ortamda tartışmaya açıldı. Finlandiya, Kore, Hindistan, Mısır, İngiltere, İsviçre, Almanya ve Amerika gibi birçok ülkeden bilim insanları Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Kanıta Dayalı Geleneksel Tıp, II. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu için bir araya geldi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu da İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü’nün, British Cupping Society işbirliği ile düzenlediği sempozyumun konuşmacıları arasında.
Geleneksel tıp dersleri başladı

Sempozyuma katılan Sağlık Bakanlığı Geleneksel Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Uygulamaları Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Zafer Kalaycı, Türkiye’de son yıllarda alternatif tıp konusunda gelişmelerin yaşandığını belirterek ‘Çeşitli üniversitelerimizde geleneksel tıp bölümleri açıldı kimilerinde ise dersler veriliyor. Ege ve Atatürk üniversitelerinde alternatif tıp eğitimi veriliyor.
Kupa Terapisinin Klinik Araştırmaları

Yunan hekimleri ve en son büyük Geleneksel Tıp yaklaşımı olan Osmanlı hekimleri birçok klinik araştırma sonucu kaydetmiştir. Örneğin Amasya $ifahanesi baştabibi, 15. Yüzyıl Fatih döneminin meşhur Osmanlı hekimlerindenŞerafettin Sabuncuoğlu pnömotoraks tedavisinde Kupa Terapisinin (hacamat) kullanım şeklini bildirmektedir[iii]. Tarihte çıbanlardan kanı ve irini çıkartmak veya zehirlenmiş alanlardan kanın uzaklaştırılması için de kullanılmıştır. Tedavinin kolay uygulanması ve iyileştirici gücün fazla olması sebebiyle uygulama alanlarının geniş olmasını sağlamıştır. Artrit, kan bozuldukları, yumuşak doku romatîzması[iv], baş ağrısı, migren, yüksek tansiyon, diyabet, soğuk algınlığı, bel ve sırt ağrısı, ağrılı adet, kısırlık, kronik öksürük, bronşiyal astım, felç[v] , dişağrısı, boğaz ağrısı[vi] , adhesive capsulitis (frozen sholder)[vii], Akut tregeminal nevralji[viii], ürtiker[ix], zona (herpes zoster)[x] gibi hastalıkların yanında depresyon veşizofreni gibi ruh hastalıklarında da kullanılmıştır. Ayrıca kan bozukluklarında, ağrıdindirmede, iltihap gidermede, zihinsel ve fiziksel rahatlamada, rehabilitasyonda, varisli damarlar için ve derin doku rahatlamasında etkilidir. Araştırmalarda fiziksel (immünolojik, hematolojik ve romatolojik gibi) ve psikolojik yararlarının olduğu ifade edilmektedir. Kupa Terapisinin kadın ve çekte kısırlık, iktidarsızlık ve isteksizlik vakalarında başarılı kullanımı hakkında yapılan araştırma sonucunda üretkenlik / doğurganlık artışında %50 ilerleme sağlandığı tespit edilmiştir. Yapılan araştırmalarda yaş kupa terapisi esnasında oluşan dışa doğru vakum sayesinde vücuda kan yoluyla bulaşabilecek bu- hastalığın geçmesi önlenmektedir[xi]. Bu yönüyle de güvenli bir uygulama olduğu belirtilmiştir. Kupa Terapisinin bazıaraştırmalardaki basan oranlan:- Ağrılar[xii] – başarı %97, 12 – Bel soğukluğu[xiii] – başarı %84 – Kireçlenme[xiv] – Başarı%94, 6 – Kas fibrosisi[xv] [xvi]- başarı %97, 6 Spondiloz[xvii] – başarı %97 – Şizofreni (sakinleştirici olarak) [xviiij – başarı %96.
Ekleme Tarihi: 25.01.2013 - 09:55
Bu mesajı bildir   kupa terapisi üyenin diğer mesajları kupa terapisi`in Profili zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 624 Misafir mevcut. En son üyemiz: Didem_


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
timuçin06 (57), keslik (60), yunus_vuslat (41), mekom (53), gülengül (50), mehmet61301 (63), Nihat1970 (54), AHMET SAKARYA (44), tunc (35), melekduyar (47), ilk1adres (36), agamda (61), cile (48), toprakscs_ (29), karademir66 (44), CENNETyolu (39), doktorfatih (51), yav65 (59), hüzün_cicegi (40), yakup_ozdemir (43), Muazzez (33), cacabey (40), yildizelektroni.. (45), EFSUN (45), buraksakin (42), KalpPrensesi (38), fatihmustafa (38), mürsid (55), semakayran (39), nihat_1973 (51), gurbetteyim (47), teslimiyet (37), Hizmet (43), eagle38 (49), muzosat (55), Beykurt (60), SHaDeeD (38), Rambo06 (41), cömert (53), haydar_arslan (55), Mevlevi-i (42), ysipal (60), Leyla_karanlik (41), Mechul_Man (51), CILEKES_28 (62), bilgin_dk (56), fatmagul (46), onur tatli (38), necmi efe (60), EnginNAMLI (49), auluocak (52), OzkanCelik (39), mevlana_cocugu (37)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.51904 saniyede açıldı