D e u t s c h   English 

   

0
Start Giriş Üye Ol üyeler ((( RAVDATe@m))) Arama
Toplam Kategori: 69 *** Toplam Konu: 30092 *** Toplam Mesaj: 148173
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » UMRE ??????

önceki konu   sonraki konu
Bu konuda 6 mesaj mevcut
Sayfa (1): (1)
Ekleyen
Mesaj
reyna su an offline reyna  
Themenicon    UMRE ??????

10 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 09.09.2005
En Son On: 13.03.2010 - 16:24
Cinsiyeti: ----- 
Arkadaslar aramizda umreye giden varmi,Allah nasip ederse umre ye gidicem,gitmeden yapmam gereken seyler varmi ve yanimda gerekli ne goturmeliyim,cok hyecanliyim....yardimci olursaniz cok sevinirim ,simdiden Allah razi olsun ...
Ekleme Tarihi: 11.03.2010 - 17:02
Bu mesajı bildir   reyna üyenin diğer mesajları reyna`in Profili reyna Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  

Admin
1760 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 25.09.2004
En Son On: 24.01.2016 - 02:39
Cinsiyeti: Bayan 
Ve Aleyküm Selam

Rabbim hayrlisiyla gidip gelmeyi nasip etsin sizlere

Gitmek istiyen herkese Rabbim nasip etsin

forumdan giden varsa yazarlar


NE GÖTÜRÜLÜR?
- Kendi sağlınızla ilgili ilaçları yanınıza alınız. Antibiyotik,( Soğuk algınlığı ) ve ağrı kesici, şeker hastalarının insulin ve buz kabı bulundurmaları çok önemlidir. Yara bandı ve Sargı bezini de unutmayınız. Sürekli ilaç kullananlar, beraberlerinde götürmek zorunda oldukları ilaçlar için rapor almalı ve bu rapor yanlarında bulunmalıdır.

- Para için fermuarlı veya cırt cırtlı bel kemeri almalısınız.
- İhram sabunu (kokusuz sabun) bulundurmalısınız.
- Terlik yada ayakkabılarınızı koymak için çanta bulundurunuz.
- Hac için gidiyorsanız eğer, Mina-Arafat-Müzdelife-Mina arasında gece ve açıkta kalabileceğinizi hesap ederek tedarikli olunuz.
- Yola çıkmadan önce yanınıza mutlaka sabır… sabır... bir de sabır... alınız
Hac ve Umre, içinde pek çok hikmeti barındıran müstesna bir ibadettir. Her yıl, yüz binlerce insan, Allah’a karşı kulluk sorumluluklarını yerine getirmek için Hakk’a en yakın olacakları bir zaman diliminde, bir zirve mekânda, kalplerinin bütün rikkati ve niyetlerindeki engin safiyetleriyle bir araya gelirler. Hac ve Umre, Allah’a ve Resûlü’ne misafir olmaktır. Bu misafirliğin kulluk hayatımız adına verimli ve doyurucu geçmesi için yapmamız gereken bazı ödevler vardır. Hac ve Umre mevsimi ülkemizde her sene bir bayram sevinci ve düğün heyecanıyla yaşanır. İnsanlar, tatlı bir telaşla hazırlıklara başlarlar.
Hac ve umreye gidecek olanlarda vuslat heyecanı, yakınlarında ise onları en iyi şekilde uğurlamanın telaşı yaşanır. Orada giyilecek elbiseler ve götürülecek erzak bile "Aman bir eksik kalmasın!" düşüncesiyle özenle hazırlanır. Ancak Hac ve Umre, turistik bir seyahat değil, çok özel bir ibadettir. Bunun için oralara giderken asıl götürmemiz gerekenler;
- Kutsal topraklara giderken Allah’a en yakın olabileceğimiz bir zaman dilimini değerlendirme niyetiyle gitmeli ve bunu elde etmek için azami gayret sarf etmeliyiz.
- Kutsal topraklarda dünyevi hiçbir beklenti içine girmemeliyiz. Oraya, yakınlarımıza hediye almak, çarşı pazar dolaşmak için değil, kulluk hayatımıza yeni bir ivme kazandırmak ve Allah’la irtibatımızda yeni sayfalar açmak için gitmeliyiz.
- İbadetlerde kalb huzuru, Allah’ın huzuruna giderken kalbimizi de yanımızda götürmek demektir. Bütün benliğimiz ve hissiyatımızla oraya yönelmeli, O’ndan gayrısının gölgesinin bile üzerimize düşmesine izin vermemeliyiz. Gerek kendi kusur ve günahlarımız gerekse yeryüzündeki bütün Müslümanların perişaniyet ve çaresizliklerinden dolayı kırılan kalbimizi de yanımızda götürmemiz bereketli bir haccın gereklerindendir.
- İnsan fıtraten acizdir ve ihtiyaçları çoktur. Hac ve Umre için ihramın giyilmesi, dünyevi hiçbir makam, mevki ya da statünün orada bir ayrıcalık sebebi olmaması bunun bir ifadesi gibidir. İnsan acz ve fakrının farkında olarak orada bulunmalı ve ibadetini bu lisanla yerine getirmelidir.
- Hac ve Umre dünyanın her tarafından milyonlarca müminin bir araya geldiği külli bir ibadettir. Orada yapılan dualar, hem zaman ve mekânın kudsiyetinden hem de yönelişin külliyetinden dolayı kabule karin olur. Bunu fırsat bilip kendimiz ve ailemizden önce yeryüzünde maddi ve manevi depremlerle sarsılan bütün müslümanlar için duyduğumuz ızdırabı, iç burukluğunu, müslümanların perişaniyet ve mağduriyetini de yanımızda götürmeliyiz.
- Hac ve Umre ibadetimizi yerine getirirken farklı coğrafyalardan, çeşitli milletlere mensup kardeşlerimizle buluşacağız. Bunun bilincinde olarak oraya, yeni dostluklar kurma, kardeşlerimizin dertleriyle dertlenip sevinçlerini paylaşma ve İslâm kardeşliğini iliklerimize kadar yaşama düşüncesiyle gitmeliyiz.
- Cenab-ı Hakk’ın huzuruna sadece amellerimizle çıkarız. Dolayısıyla oraya huzuruna çıkabileceğimiz bir yüz akıyla gitmemiz, geçmiş günahlarımızı tövbe ve istiğfarla temizleyerek hazır bir şekilde görevimizi yapmamız gerekmektedir.
- Bu topraklarda yaşayan güzel âdetlerden bir tanesi de mübarek beldelere gidenlerle Nebi’ye (s.a.v.) selam göndermektir. Hepimiz Hacca ya da Umre'ye giden dostlarımıza "Efendimiz’e selamımızı arz edin, bize de dua edin!" ricasında bulunuruz. Selam gönderen herkesin ismini tek tek yazmalı ve Nebiler Sultanı’na (s.a.v.) ümmetinin selamını arz etmeliyiz.

Alinti....
Ekleme Tarihi: 11.03.2010 - 18:45
Bu mesajı bildir   SaYaCGIN üyenin diğer mesajları SaYaCGIN`in Profili SaYaCGIN Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
reyna su an offline reyna  

10 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 09.09.2005
En Son On: 13.03.2010 - 16:24
Cinsiyeti: ----- 
Tesekkurler yaziniz icin,umreye gidip keske sunu yada bunu alsaydim yanima diye ne tavsiyede bulunabilirsiniz,yada oradayken nelere dikkat etmeliyim??
Ekleme Tarihi: 12.03.2010 - 05:11
Bu mesajı bildir   reyna üyenin diğer mesajları reyna`in Profili reyna Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  

1191 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 10.05.2008
En Son On: 17.03.2011 - 17:14
Cinsiyeti: ----- 
Esselamu aleykum reyna kardeş;

Umre'ye gidiyormuşsun çok sevindim.. Rabbim gidemeyen tüm müslümanlara umreye ve hacca gitmeyi nasib etsin..

Kardeş benim senden bir isteğim olacak..
O mübarek topraklarda bana bol bol dua edersen çok çok mutlu olurum.. Duanda benide eksik etme inşaallah..

Selametle...

Ekleme Tarihi: 12.03.2010 - 10:20
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
reyna su an offline reyna  

10 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 09.09.2005
En Son On: 13.03.2010 - 16:24
Cinsiyeti: ----- 
insallah,butun musluman kardeslerimiz icin duaciyiz..aslinda musluman olmayanlar icin daha cok dua etmek lazim Allahu teala hidayet versin muslumanligi nasip etsin diye...
Ekleme Tarihi: 12.03.2010 - 13:42
Bu mesajı bildir   reyna üyenin diğer mesajları reyna`in Profili reyna Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
rahil su an offline rahil  

1191 Mesaj -

Kayıt Tarihi: 10.05.2008
En Son On: 17.03.2011 - 17:14
Cinsiyeti: ----- 
Allah razı olsun kardeşim.. benim nacizane bi önerim olacak.. senden dua isteyen çok olacağı için insanoğlu unutabilir.. Unutmamak için yanına küçük bi defter al ve her kim ne dua istediyse yazsın deftere benim ismimide defterine yaz orada unutulmayayım inşaAllah sevinçli)

Hayırlısıyla git ve gel inşaAllah..
Ekleme Tarihi: 13.03.2010 - 20:10
Bu mesajı bildir   rahil üyenin diğer mesajları rahil`in Profili rahil Özel Mesaj Gönder zum Anfang der Seite
Pozisyon düzeni - imzaları göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   sonraki konu

Kategori Seç:  
Sitemizde şu an Yok üye ve 113 Misafir mevcut. En son üyemiz: Skyer


Admin   Moderator   Vip   Üye ]

Hayırlı ömürler dileriz.    Bu üyelerimizin doğum günlerini tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu bir ömür dileriz:
mknmehmet (34), Selman (47), miraydo84 (35), duayla (38), hicran27tr (35), dönmez (53), DostDogru (55), gulistan08 (37), sevgidolu35 (49), rainmen (51), hamzaaller (42), cecen13 (36), errren (116), f@ruk (28), lalezar (37), K@D!R (33), Kerim Ayturk (32), _Wuslat_ (39), candar (50), haticc (32), ZULKARNEYN-83 (36), reyka (60), Grupahenk (49), mehmet_fatih (35), avara26 (31), bmehmetyavuz (44)
24 Saatin Aktif Konuları
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.91369 saniyede açıldı